View Poll Results: Da li podržavate odluku Vlade da objavi spisak osoba koje su u samoizolaciji?

Voters
80. You may not vote on this poll
  • Da

    52 65.00%
  • Ne

    23 28.75%
  • Ne razmišljam o tome, samo da ovo prođe

    3 3.75%
  • Ne mogu da odlučim

    2 2.50%
Page 8 of 24 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast
Results 176 to 200 of 592

Thread: Spisak osoba u samoizolaciji

  1. #176
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Volim kad se razumijemo i nadopunjujemo. Potpuno saglasna @MadGod.
    Last edited by tigrovo_oko; 23-03-20 at 13:53.

  2. #177
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,564
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,428
    Thanked in
    2,560 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Kako su Izraelci ovo brutalno rijesili, prate GPS-om sve koji su u samoizolaciji

    Postoje one narukvice za alkoholicare. GPS, koordinate i cao.


  3. #178
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    ...Da je situacija kod nas - po 10/20-toro mrtvih dnevno, 100 zaraženih, kolaps zdravstvenih radnika koji rade pod stresom i bez pauza, kojima pomažu oni iz penzija, vojske, policije, volonteri, dobrovoljci ali ni to nije dovoljno... Treba taj film da gledamo a pritom prethodno - policija i vojska su iscrpljeni zbog magaradi koju su kontrolisali što po adresama što po gradu ili đe već.

    Koliko bi vas onda doticalo ugrožavanje nečijeg prava i privatnosti? Tad bi vam opet država bila kriva što nije blagovremeno reagovala. ...
    Kad vec spekulisemo o potencijalnim katastrofama.

    Da sjutra dijete prebije gomila podivljalih komsija jer mu se ime greskom pojavilo na spisku, ili da, sto rece onaj na FB, zapale nekome "inficiranom" kucu, koliko od vas podrzavalaca ove "vidjilantske pravde" bi se ucutalo ovdje i pretvaralo da nikad rijec nije reklo?

  4. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  5. #179
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Vanredna situacija, vanredne mjere.

    Shvatite da mi, uz sve donacije, možda možemo da skrpimo 70-80 respiratora, da imamo tri bolnice i jako ograničen broj medicinskog osoblja i testing kitova. Od svih država, mi moramo možda najviše da držimo epidemiju pod kontrolom, jer nemamo kapacitete za liječenje i hospitalizaciju velikog broja zaraženih. Jednostavno nemamo. Samim tim, margina za greške i eksperimentisanje je jako mala.

    Osim toga, zaista mi nije jasno zašto bi nekog bio strah ukoliko poštuje naredbe i sjedi kući? Šta može da mu se desi? Kakva sitgmatizacija? Moji najbliži su na spisku i svi podržavaju objavljivanje, kao nužnost. Nakon objavljivanja spiska, sve što se desilo je da su dobili par poruka podrške i poziva da ih pitaju kako su i treba li im šta.
    In vino veritas

  6. The Following 4 Users Say Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  7. #180
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Moja "katastrofa" je slika Italije danas.

    Tvoja katastrofa je, moram ti reći, stvar ličnog fokusa. Kao što može doći do toga isto tako, postojaće i osobe sa spiska koje niko neće ni dirati, ni tući ni paliti.

  8. The Following 2 Users Say Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


  9. #181
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Moja "katastrofa" je slika Italije danas.

    Tvoja katastrofa je, moram ti reći, stvar ličnog fokusa. Kao što može doći do toga isto tako, postojaće i osobe sa spiska koje niko neće ni dirati, ni tući ni paliti.
    E, onda je u redu. Ako neko od njih sa spiska prezivi, niko ih ne prebije, onda je sve ok.

  10. #182
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Toliko je jednostavno - fokus.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


  12. #183
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    ...

    Osim toga, zaista mi nije jasno zašto bi nekog bio strah ukoliko poštuje naredbe i sjedi kući? Šta može da mu se desi? Kakva sitgmatizacija? Moji najbliži su na spisku i svi podržavaju objavljivanje, kao nužnost. Nakon objavljivanja spiska, sve što se desilo je da su dobili par poruka podrške i poziva da ih pitaju kako su i treba li im šta.
    Nema sta ti da spekulises "ne znam zasto im smeta". Ne znam ni ja sto je crncima na americkom jugu smetalo da budu gradjani drugog reda, ali eto smetalo im je.

    Ako je drzava toliko bez ikakvih kapaciteta neka proglasi vanredno stanje pa onda moze ovakve stvari da radi legalno.

    Ovako kako je, ilegalno proziva hiljade svojih gradjana ni krivih ni duznih, crta im metu na grudima, a onda jos ima obraza da laze "nismo mi spisak pustili u javnost".

  13. #184
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Toliko je jednostavno - fokus.
    Pazi, nista diktaturama ide bolje od ruke nego prepadanje gradjana i ubjedjivanje da se mora ovo ili ono nezakonito oduzimanje slobode trpjeti radi "fokusa".

    Uradite legalno, kao i ostatak Evrope. Nigdje ta praksa objavljivanja imena izolovanih ne postoji sem kod nas.

  14. #185
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Čudan smo neki pelcer, šta ćeš...

  15. The Following User Says Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


  16. #186
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Vanredna situacija, vanredne mjere.
    Opet, nije zvanično proglašeno vandredno stanje. Ono što je i meni i tebi vandredno, nije i državi. Izgleda.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  17. #187
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Vanredna situacija, vanredne mjere.

    Shvatite da mi, uz sve donacije, možda možemo da skrpimo 70-80 respiratora, da imamo tri bolnice i jako ograničen broj medicinskog osoblja i testing kitova. Od svih država, mi moramo možda najviše da držimo epidemiju pod kontrolom, jer nemamo kapacitete za liječenje i hospitalizaciju velikog broja zaraženih. Jednostavno nemamo. Samim tim, margina za greške i eksperimentisanje je jako mala.

    Osim toga, zaista mi nije jasno zašto bi nekog bio strah ukoliko poštuje naredbe i sjedi kući? Šta može da mu se desi? Kakva sitgmatizacija? Moji najbliži su na spisku i svi podržavaju objavljivanje, kao nužnost. Nakon objavljivanja spiska, sve što se desilo je da su dobili par poruka podrške i poziva da ih pitaju kako su i treba li im šta.
    Ove razne NVO odmah da se prcnu oko prava, umjesto da pozovu gradjane da im pomognu, slajuci poruke podrske ili potrepstina. U ovakvim momentima moramo biti odgovorni i solidarni.
    A ne odmah da cemo ih ugroziti. Mozda i hocemo, ali vjerujem da ce to biti pojedinacni slucajevi neukih i zlobnih ljudi. Pa eto prilike da vide ko je kakav i maknu od sebe takve ljude sjutra. Na muci se poznaju junaci.

    Imam par drugarica koje su u samoizolaciji. Poruke poslate sa najljepsim zeljama. Ali hiljade takvih poruka ce pasti u vodu ako jedan napravi neko srrranjee.

    Pitam i dalje sto te NVO ne porade na edukaciji gradjana, pozivanju na pomoc. Jbg tu nema para. Sirenju nekih pozitivnih primjera.
    Vidimo kako narod voli da je moderan. Ako je nesto popularno iako ne zanima ih to, uradi ce to jer hoce da je u trendu.
    Sto instagram i fb lutkice sada ne pokazu screenshot-ove poruka podrske. Kao npr. Kada se uplacuje 1 e za djecu.
    Ali ne sad je in #stigmatizacija.



    Sent from my Redmi 6A using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  18. #188
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Osim toga, zaista mi nije jasno zašto bi nekog bio strah ukoliko poštuje naredbe i sjedi kući? Šta može da mu se desi? Kakva sitgmatizacija? Moji najbliži su na spisku i svi podržavaju objavljivanje, kao nužnost. Nakon objavljivanja spiska, sve što se desilo je da su dobili par poruka podrške i poziva da ih pitaju kako su i treba li im šta.
    a svima li vam je neko na spisku, i cudo jedno kako svi podrzavaju.
    ovo je kao prica na tviteru "dosao mi je gazda i rekao da mi oprasta stanarinu za ovaj mjesec, a ako bude duze i te ce"
    nije...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  19. #189
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    @tigrovo_oko

    Opet, ne razumiješ me, radio sam u tom sistemu tako da mu znam sve prednosti i mane. Ovim su napravili opasan presedan za svaku sledeću krizu.

    Ne možemo sve pogaziti pod plaštom 'magaradi koja se ne obaziru na trenutnu situaciju'..

    Lično, svemu sam naredan. Sav taj nivo komfora da se svede na 0? Pitao bih vas onda..
    Vec sam ranije napisao da imam ozbiljnih rezervi prema ovoj mjeri Vlade. Ali i da imam razumijevanje zbog zaista vanrednih okolnosti. I da ovu mjeru mogu podrzati, pod uslovom da to ne postane praksa. Pa da to malo pojasnim.

    Objavljivanje imena i adrese nekog ko je u izolaciji jeste krsenje privatnosti i, kao takvo, nije prihvatljivo u demokratskim drustvima. Opet, kada se radi o vanrednim situacijama, a pandemija to svakako jeste, pravo privatnosti se, izuzetno, moze ograniciti. Neko je vec citirao clan Ustava koji predvidja odredjena ogranicenja ljudskih prava u slucaju borbe protiv zaraznih bolesti. Istina, tu postoje neke finese, koje ostavljam pravnicima.

    Sto znaci "sve pogaziti"? Da li je to primjenjivo na konkretan slucaj? Pokusavam da sebe stavim u situaciju osobe cije su ime i adresa objavljeni, jer sam nedavno bio u jednoj od ugrozenih drzava. Licno, to meni ne bi smetalo. Ako sam bio u inostrasntvu, kakav prestup sam time napravio? Sto je lose u tome? Nista. Cega treba da se bojim? Stidim? Niceg. Ja inace sad ne mogu da izlazim 14 dana i to podnosim bez problema. Ja bih bio jednako disciplinovan bilo, ili ne bilo spiska. Da li bi svak tako postupio? Ne bi. Zbog takvih je ova frka. Cak nije efekat toliko u tome da bi neko nekog spijao, koliko je u tome da ce se onaj ko je na spisku ipak vise ustazati da prekrsi obavezu izolacije, nego da nije na spisku. Mislim da je to glavna svrha ove mjere.

    Kina i Italija se cesto pominju kao pozitivni i negativni primjeri u vezi korona virusa. Kina je uspjela da suzbije epidemiju represivnim mjerama, kojima su krsena brojna ljudska prava. Italija se ustezala od takvih mjera, uz objasnjenje da je ona demokratska drzava kojoj nijesu svojstvene takve represivne mjere. Da li bi volio da je kod nas, u pogledu epidemije, situacija slicna Kini, ili Italiji? Neko napisa da je dovoljno kopirati ono sto se radi u zapadnim zemljama. Italija?

    Sad se pozivamo na demokratske vrijednosti, kao da smo neka zemlja u kojoj demokratija cveta. Postoje kod nas mnogo ozbiljniji problemi s demokratijom od objavljivanja ovog spiska. Naravno, ovim ne zelim da kazem da se ne treba boriti za demokratsk(ij)u Crnu Goru.

    Razumijem ja tebe. I meni ova mjera malo "smrdi". Ali, ponekad, kad se mora, treba zatvoriti nos. Ono sto mene mozda najvise brine jeste presedan kojeg si pomenuo.
    Last edited by Ostoja; 23-03-20 at 14:33.

  20. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  21. #190
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,392
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    a svima li vam je neko na spisku, i cudo jedno kako svi podrzavaju.
    ovo je kao prica na tviteru "dosao mi je gazda i rekao da mi oprasta stanarinu za ovaj mjesec, a ako bude duze i te ce"
    nije...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Pa mogao bi da se zapitas onda da nije problem do tebe i do tvojih stavova, kad vidis da veeelika vecina dijeli isti stav - kontra tvog.

  22. #191
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Kad vec spekulisemo o potencijalnim katastrofama.

    Da sjutra dijete prebije gomila podivljalih komsija jer mu se ime greskom pojavilo na spisku, ili da, sto rece onaj na FB, zapale nekome "inficiranom" kucu, koliko od vas podrzavalaca ove "vidjilantske pravde" bi se ucutalo ovdje i pretvaralo da nikad rijec nije reklo?
    Da baba ima mooda, bila bi djed. Eto, izadju momci vikendom u pjacu, oa se zaigraju sa kakvom bocom alkohola, pa isorebijaju nekoga ni krivog ni duznog. Desavalo se je li? Sto bi neko nekome palio kucu? Zamisli da neko zna da je inficiran i ide ulicom, pljuje narod, pljuje po ulazima, liftovima...zarazi desetine drugih... Zamisli neki zarazeni pomisli mece prezivjet pa pocne da ubija kroz grad koga stigne... Mozemo ovako do śutra.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  23. The Following User Says Thank You to mexiko For This Useful Post:


  24. #192
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    mozete da vi se slazete ili ne slazete. iskreno postujem svacije misljenje. evo ga i ostoja eto je i tigrovo_oko. ne slazem se sa tim sto je uradjeno. oni se slazu. imaju svoje misljenje zasto. mogu da se ne slozim, ali cu prihvati kao njihovo.
    ali ove dirljive price o samoizolaciji bliskih ljudi forumasima, su isti nivo kao jucerasnje dje se sablaznjavaju ljudi koji su napolju, time sto su drugi ljudi napolju.
    Evo sve puno podrske i pitanja treba li pomoc.
    evo sve vam vjerujem, moze?

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  25. #193
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Da baba ima mooda, bila bi djed. Eto, izadju momci vikendom u pjacu, oa se zaigraju sa kakvom bocom alkohola, pa isorebijaju nekoga ni krivog ni duznog. Desavalo se je li? Sto bi neko nekome palio kucu? Zamisli da neko zna da je inficiran i ide ulicom, pljuje narod, pljuje po ulazima, liftovima...zarazi desetine drugih... Zamisli neki zarazeni pomisli mece prezivjet pa pocne da ubija kroz grad koga stigne... Mozemo ovako do śutra.
    I kako bi objavljivanje spiska pomoglo kod ovakvih hipotetickih slucajeva? Oce li ti spisak pomoc da zaobidjes nekoga ko kaslje i pljuje na narod, ili ces se skloniti i prijaviti ga i bez spiska? Oces li da stanes na ulicu jedno 5 minuta da vidis ima li ga na spisku prije nego sto reagujes?

    Poenta price je u tome da niko nema nikakve prakticne koristi od javnog objavljivanja spiska. Niko do sad ne izmisli ni jednu situaciju u kojoj ovaj spisak moze nekome biti od koristi.
    Last edited by MadGod; 23-03-20 at 14:37.

  26. #194
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Ja samo jednoga znam koji je samoizolovan, ne pada mu peda mu tesko . No sto se ja i Hell slozismo neka objave sve ili neka batale rabotu
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  27. #195
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Pošto je očigledno da se ne možemo složiti oko toga da li je bilo potrebno objaviti taj spisak ili ne, da se malo fokusiramo na druge realne probleme, koji su se pokazali usled pandemije.

    Da se opet složim sa kolegom MadGod - naravno da država ne treba da ti ispira mozak ljudima sa šta je ispravno ili ne, ali određeni sistemi moraju postojati i to je fakat.

    Vratimo se u blisku prošlost, Titova Juga, još specifičnije -teritorijalne odbrane, tj. opštenarodnog reagovanja u ratnom stanju. Ja bih to trenutno preimenovao u vandrednoj situaciji.
    Ranije je svaka opština imala jedinice koje su u slučaju kakve poplave, požara, zemljotresa, pandemija bile na raspolaganje da reaguju u datoj situaciji. Imali smo i posebna skladišta sa svim sanitetskim materijalima i drugim sredstvima. Neko će reći klasični preperski scenario.

    Đe je to danas? Ovaj nazovi direktorat za vandredne situacije - đe je on u svemu ovome? Kad im u zakonu jasno stoji ''da je njihiva svrha djelovanje u slučaju pandemija/epidemija itd itd itd''..
    Zašto nemamo materijal i ljudstvo za ovakve slučajeve? Čak je i vojska mogla da organizuje sistem poput nacionalne garde, opšta obuka stanovništva za djelovanje u ovakvim ili sličnim situacijama. Ljudi, nas je 600000, da imamo od toga 10k ljudi spremnih za ovo, pitao bih vas kakvo bi nam bilo stanje.
    Istina, neko će reći - a kako onda veći i jači sistemi od nas nisu reagovali pravovremeno? Tu je više faktora, među bitnijim je naš mentalitet i stanje u kojem se nalazimo zadnjih 100 god. u kojih smo prosto previše ratova i drugih sr*nja preživjeli, tako da praktično u psihi imamo kako se ponašati (ili ne ponašati) u ovim vremenima. Drugi bitan razlog, nivo komfora. Mi nikad nismo imali taj nivo (uz par godina u bivšoj Jugi), prosto - nemamo previše rizika da ga se odreknemo u ovakvim slučajevima. Talijana, Njemca, Amera samo nuklearna katastrofa može naćerati da primiri doma.

    Tu ja vidim da nam je ovaj sistem na staklenim nogama.
    Reagovalo se jeste, neke stvari su pravovremeno odrađene a mnoge od njih su trebale da budu i mnogo strožije. Ovom parcijalnom objavom spiska su zasra*li stvar, jer im je lakše bilo to nego da urade ono što su od starta trebali - policijski čas. Ali ne, to je atak na komfor, lakše je sje*bati univerzalno pravo na privatnost..
    Nadam se da ćemo kolektivno naučiti nešto iz svega ovoga.

    Tačno, nemam isto viđenje kompletne situacije kao većina forumaša, što ne znači da mi nije žao što smo se našli u svemu ovome. Jedina svijetla tačka trenutno mi je liše zdravstvenog sistema koji kakav god da je, radi i preko sopstvenih kapaciteta - Institut za javno zdravlje je po meni trenutno najdorasliji subjekat u državi. Njihov rad i profesionalizam trebamo uzeti za primjer, svi mi.
    Last edited by Zedd; 23-03-20 at 14:54.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  28. #196
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ono sto mene mozda najvise brine jeste presedan kojeg si pomenuo.
    Ja se iskreno nadam da u ovoj trenutnoj situaciji taj potez donosi više koristi nego štete. Ali, Pandorina kutija je otvorena. I upravo će onima kojima sada ovo ne smeta, u budućnosti - zasmetati.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  29. #197
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Hell zvani - Kalimero, nepravda pa to ti je

    Ne mora se nešto podržavati ili ne, da bi se mislilo. I onda dođeš i pričaš o podjelama (ovdje je tema spisak), a ti to radiš u komunikaciji sa drugima. Meni ne smeta, ali sve što sam rekla je da obzirom na situaciju, imam razumijevanja. Imam ga i za tebe. Meni nije neophodno vanredno stanje da bi se ponašala odgovorno, na to me ne tjera ni strah, ni dal ću sutra biti na nekom spisku - to je prosto moj izbor.
    Spisak jeste prebacivanje odgovornosti sa sebe na pojedinca. I upravo, svako od nas, kao pojedinac, doprinosi ovoj našoj zajednici sjutra.

    Zaista nemam ni deseti dio mozga koji razmišlja u pravcu - ovaj pojedinac će linčovati/zapaliti drugog sa spiska ili jer je to utripovao. To nije društvo u kome želim da živim. Žao mi je ako vi imate loša iskustva, Bože moj svi ih imamo, samo ne djelujemo svi kroz njih, nego idemo dalje i težimo boljem.

  30. #198
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Tu već ulazimo u sferu filozofije ali razumijem i ja tebe tigrovo. Ne želim ni ja da živim u svijetu koji je se zarad sigurnosti odrekao slobode. Da sam iskreno na tom spisku, nokat bi me zabolio za to ko šta misli. Ali to je individualno razmišljanje. Ja želim da živim u svijetu đe kolektivno težimo ka dobru i napredku. Trenutne akcije ove države i ovog naroda me obeshrabruju, bez obzira na lična iskustva..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  31. #199
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Ali to je individualno razmišljanje...
    Sve i počinje od pojedinca. Pa izvolite gospodo, pokažite se.

  32. #200
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Sve i počinje od pojedinca. Pa izvolite gospodo, pokažite se.
    Naravno, meni je najveća mana što me zabolje za politiku, zbog toga radim poslove koji veze nemaju sa mojom strukom i trenutno sjedim kući. Vjeruj mi, radije bih ovo vrijeme proveo na terenu nego što bih ga trošio na forum.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

Page 8 of 24 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Osoba A i Osoba B
    By Cao drustvo in forum Ženski kutak
    Replies: 19
    Last Post: 25-12-05, 21:27
  2. Spisak uvreda upu?enih Crnogorcima. Da se ne zaboravi !
    By G R A D in forum Politika generalno
    Replies: 9
    Last Post: 27-08-05, 21:26
  3. BG spisak, PINK, terazijski srbo-crnogorci..
    By anarhista in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 23-06-05, 17:54
  4. CD sa programima za SmartPhone (Symbian OS) - spisak
    By Iceman in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 28-10-04, 09:25
  5. Replies: 0
    Last Post: 25-10-04, 17:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •