Thread: Iz raznih novina III

  1. #28826
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    U principu postaješ banka kod koje se država zadužila
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #28827
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,955
    Thanks Thanks Given 
    1,360
    Thanks Thanks Received 
    1,669
    Thanked in
    947 Posts

    Default

    Obično država ako ti duguje može da te isplati sa obaveznicama, a ti ih mozes tipa prodati 50 centi...

    Pa tipa kad uvezes auto umjesto 3000e platis 1500e pdv i carinu (obaveznicama)

  3. #28828
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Vlada povećala administraciju, za plate im treba 500 miliona
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ba-500-miliona


    Dobro jutro Vilajete...

    Koliko cemo se danas zaduziti za uhljebe i partijske vojnike ?

    Koliko manje ce u zdravstvo da bi jedan sin nekog pre$ednika MZ sjedio na TA peci u kancelariji u kojoj je vec 20 drugih sinova, kceri i "zasluznih" gradjana ?

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  4. #28829
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,620
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by emiretf View Post
    https://m.cdm.me/ekonomija/na-aukcij...-miliona-eura/

    Niti jedan komentar.?!?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    Eto od juce popodne prica, vrati se nazas stranicu

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  5. #28830
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,019
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,431
    Thanked in
    1,309 Posts

    Default

    Ovo je...trebash prvo shinut 3,4 Bensedina pa chitat nove zamisli,a ima veli diplomu pa moze sjedjet na TA peć,a nabio bih mu tu diplomu u guzicu sa sve onom futrolom pas mu m yebo!
    ...

  6. #28831
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,620
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    Ja se baš ne razumijem u ove obveznice, ne znam šta znače za građane i državu, odakle, kako, kuda itd... Ne zezam se.
    Obveznica je u sustini duznicka hartija od vrijedosti. Drzava izdaje jednu obveznicu po vrijednosti od 1 euro. Dakle drzava emituje dug na 5, 6, 7 godina u ovom slucaju. Ti kupis za 10000 eura, 10000 obveznica i drzava ti vrati te pare za definisani period i plati kamatu od 3% u ovom slucaju.

    Kamata je 3%. U ameriku nije ni 1% u zadnje vrijeme. Ovo bi trebalo da su najsigurnije hartije od vrijednosti, na koje mlatene ne postoji rizik od nevracanja... Ali ova drzava moze lagano u bankrot da podje, tako da ne znam na osnovu cega bankari temelje optimizam za kupovinom obveznica.


    Sad se jos uvijek prodaju jer postoji povjefenje, ali onog momenta kad se smanji interesovanje i padne povjerenje u drzavne HOV...
    Primjetan je i trend povecanja zaduzenja na domacem trzistu... Znaci sa spoljni kreditori vise i nisu tako odisevljeni idej9m da nam daju kredite ... A i te sto bi davali bili bi sa visom kamatom...

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  7. #28832
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ovo je...trebash prvo shinut 3,4 Bensedina pa chitat nove zamisli,a ima veli diplomu pa moze sjedjet na TA peć,a nabio bih mu tu diplomu u guzicu sa sve onom futrolom pas mu m yebo!
    Ali znas sta je meni tu cudno..

    Postanes samostalni savjetnik, referent ili neki tako racku za neku nebitnu stvar (citaj izmisljeno radno mjesto)

    Ali dobijes i sluzbeni telefon, gorivo, auto, bolovanja i dnevnice.

    I mi platimo za to .

    Naravno da ces glasati DPS/SD jer si zajebao sistem.
    Ali ne konta ta osoba da zbog toga sto je on tu nama se zdravstvo raspada, skole se raspadaju jer moras nedje da smanjis da bi njemu bila plata redovna.

    I poslije odredjenog vremena (citaj odmah) ti mislis da stvarno imas pravo na to ....

    Govinjivi li su takvi ljudi.

    A sto je jos jace, tamo gdje stvarno treba vise radnika - inspekcije, administracija u opstinama koja radi itd imas po 2-3 ljudi koji se raspadose od posla kukali

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  8. #28833
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Obično država ako ti duguje može da te isplati sa obaveznicama, a ti ih mozes tipa prodati 50 centi...

    Pa tipa kad uvezes auto umjesto 3000e platis 1500e pdv i carinu (obaveznicama)
    ja imam utisak da se 95% obveznica iskoristi za carinjenje auta
    She is only here to annoy herself!

  9. #28834
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Obveznica je u sustini duznicka hartija od vrijedosti. Drzava izdaje jednu obveznicu po vrijednosti od 1 euro. Dakle drzava emituje dug na 5, 6, 7 godina u ovom slucaju. Ti kupis za 10000 eura, 10000 obveznica i drzava ti vrati te pare za definisani period i plati kamatu od 3% u ovom slucaju.

    Kamata je 3%. U ameriku nije ni 1% u zadnje vrijeme. Ovo bi trebalo da su najsigurnije hartije od vrijednosti, na koje mlatene ne postoji rizik od nevracanja... Ali ova drzava moze lagano u bankrot da podje, tako da ne znam na osnovu cega bankari temelje optimizam za kupovinom obveznica.


    Sad se jos uvijek prodaju jer postoji povjefenje, ali onog momenta kad se smanji interesovanje i padne povjerenje u drzavne HOV...
    Primjetan je i trend povecanja zaduzenja na domacem trzistu... Znaci sa spoljni kreditori vise i nisu tako odisevljeni idej9m da nam daju kredite ... A i te sto bi davali bili bi sa visom kamatom...

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    Pa Mojsije kao sto vidis ni oni ne temelje optimizam. Prodato je samo 54% predvidjenih sredstava juce, vidjecemo danas. I pored privlacne kamate i dalje interesovanje nije bas preveliko. A sto se gradjana tice isplativije je je kupiti ove obveznice nego orociti u banci novac. Godisnje komercijalne banke daju 2-2,5% godisnje kamate, ovdje je 3 na 5 godina.
    I opet je losa prodaja.
    Ako su najveci kupci MFI i Banke, dolazi se do cudnog zakljucka da investicioni fondovi i veliki poslodavci koji uspjeh duguju drzavi, ne vjeruju drzavi da ce im isplatiti sredstva za 5 godina.
    A to mi bas zvuci porazno za kreatore ekonomske politike iz vladajucih redova

  10. #28835
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ali znas sta je meni tu cudno..

    Postanes samostalni savjetnik, referent ili neki tako racku za neku nebitnu stvar (citaj izmisljeno radno mjesto)

    Ali dobijes i sluzbeni telefon, gorivo, auto, bolovanja i dnevnice.

    I mi platimo za to .

    Naravno da ces glasati DPS/SD jer si zajebao sistem.
    Ali ne konta ta osoba da zbog toga sto je on tu nama se zdravstvo raspada, skole se raspadaju jer moras nedje da smanjis da bi njemu bila plata redovna.

    I poslije odredjenog vremena (citaj odmah) ti mislis da stvarno imas pravo na to ....

    Govinjivi li su takvi ljudi.

    A sto je jos jace, tamo gdje stvarno treba vise radnika - inspekcije, administracija u opstinama koja radi itd imas po 2-3 ljudi koji se raspadose od posla kukali

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Meni nikad nece biti jasno da neko ce pristati da 'radi' za 400 e , tj da sjedi i ne radi nista dok npr moze nedje za 600 e ali mora raditi tih 8 sati.
    Imam drugaricu pravnicu, ja joj namjestao kod mog druga da radi u struci . Ona je cekala da se zaposli u Kotorskoj opstini za 2 puta manje para. Ali drzavni posao je to.
    Znam ko je tamo na vlast( bio).

    To je sistemski postalo ne bitno sada ko je na vlast, samo se gleda kako sto manje raditi i biti na sisi drzavnoj, da mozemo kako kuci da sjedimo a pare da dolaze. Pa makar to 50e bilo, i kukat kako se ne moze zivjeti od 50e

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  11. #28836
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,019
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,431
    Thanked in
    1,309 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ali znas sta je meni tu cudno..

    Postanes samostalni savjetnik, referent ili neki tako racku za neku nebitnu stvar (citaj izmisljeno radno mjesto)

    Ali dobijes i sluzbeni telefon, gorivo, auto, bolovanja i dnevnice.

    I mi platimo za to .

    Naravno da ces glasati DPS/SD jer si zajebao sistem.
    Ali ne konta ta osoba da zbog toga sto je on tu nama se zdravstvo raspada, skole se raspadaju jer moras nedje da smanjis da bi njemu bila plata redovna.

    I poslije odredjenog vremena (citaj odmah) ti mislis da stvarno imas pravo na to ....

    Govinjivi li su takvi ljudi.

    A sto je jos jace, tamo gdje stvarno treba vise radnika - inspekcije, administracija u opstinama koja radi itd imas po 2-3 ljudi koji se raspadose od posla kukali

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Zgadili su mi se da mi se ne mili poc neki papir da izvadim jer znam da cu se iznervirat a godine mi ne dozvoljavaju da se bahato ponasham a jedva se uzdrzim kad ih vidim kako se razvlache po kancelarijama i ispred kancelarija,a krivi su i roditelji uglavnom su ih oni tako vaspitali,imash veli diplomu i valjda smatraju da su visha rasa samim time shto su zavrshili strashno tezak fakultet pa su zasluzili da nam yebu majku ovako za vijek vjekova.
    P.S.Shto je vecina polupismeno,nema veze,najbitnije je da imaju ćagu!
    ...

  12. #28837
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Meni nikad nece biti jasno da neko ce pristati da 'radi' za 400 e , tj da sjedi i ne radi nista dok npr moze nedje za 600 e ali mora raditi tih 8 sati.
    Imam drugaricu pravnicu, ja joj namjestao kod mog druga da radi u struci . Ona je cekala da se zaposli u Kotorskoj opstini za 2 puta manje para. Ali drzavni posao je to.
    Znam ko je tamo na vlast( bio).

    To je sistemski postalo ne bitno sada ko je na vlast, samo se gleda kako sto manje raditi i biti na sisi drzavnoj, da mozemo kako kuci da sjedimo a pare da dolaze. Pa makar to 50e bilo, i kukat kako se ne moze zivjeti od 50e

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka

    To je ono sto ja sve ove godine pricam !

    Mentalitet nam je izmijenjen... Truju nas roditelji, truju nas mediji, truje nas DPS/SD.

    Znaci imas to 400eur, lako ti padnu, zabijes se tamo i metiljash, imas ugovor za stalno... Bolovanja i zajebancije, sigurica da se digne neki potrosacki kredit.

    1000+ ili ako zakucis neki stan od opstine... WOooooW sva sila nebeska najjace im je na svijetu.

    Ali taj je sistem neodrziv. Zamisli kada bude otpusteno 20% ljudi ili vise iz javne uprave. To su ljudi koji ne znaju nista da rade... Bukvalno nikakvog iskustva radnog ili poslovnog nemaju. Nemaju radne navike.

    To su zaglupljeni ljudi.


    Postavljam realno pitanje :

    Dje oni misle da su prispjeli kada ovaj sistem propadne ?

    A sistem je propao. Cim se pocnu pozajmljivati pare kako bi se dale plate/penzije to je kraj. Finale ili kolaps sistema.

    Oni ce u bilo kakvom sistemu biti prvi koji ce biti amputirani sa drzavne sise... Dje ce ?
    One Ring to Rule them all...

  13. #28838
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Promijeniće se mentalitet ja vjerujem, čim bude smjena generacija. Jer još mi imamo kućno vaspitanje po uzoru na komunističke ideale.

    Jednom prilikom, ne tako davno, jedna đevojka koja je došla na intervju, na pitanje zašto nije uradila testni projekat, odgovara da joj roditelji nijesu dozvolili da se bavi time. Rekli su joj "šta imaš to sad raditi, radićeš to kad se zaposliš". Bilo mi je žao ali ipak, đe očekuješ da ćeš doći sa takvim vaspitanjem i takvom pričom.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  14. #28839
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Razgovor za posao, lik ide iz jedne firme u drugu kao putnik, i na pitanje zašto napustas onu firmu. Lik odgovara, prevelik mi je presing tamo.....

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  15. #28840
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Dje oni misle da su prispjeli kada ovaj sistem propadne ?


    Oni ce u bilo kakvom sistemu biti prvi koji ce biti amputirani sa drzavne sise... Dje ce ?

    Vecina ce ih poci u penziju jer vec imaju 20-ak godina staza. Drugi ce promijeniti partiju i prilagoditi se novim okolnostima.


    Vec je propao jedan sistem pa su se pojedini brzo prilagodili na novi sistem.


    Jedino sto grijesis jeste to za 400 eura. Mnogo njih imaju sopstvene biznise, ilI bolje receno neke trgovine. Ne moraju dolaziti na posao puno radno vrijeme, ne rade vikendom i praznicima. Pa im ostaje vremena za neki drugi posao.


    Kaplje im sigurnih 400-500 eura od drzave, a sa strane jos toliko zarade. Ne bas svi, ali dosta njih.

  16. #28841
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default Iz raznih novina III

    Quote Originally Posted by bonvivan1789 View Post
    Vecina ce ih poci u penziju jer vec imaju 20-ak godina staza. Drugi ce promijeniti partiju i prilagoditi se novim okolnostima.


    Vec je propao jedan sistem pa su se pojedini brzo prilagodili na novi sistem.


    Jedino sto grijesis jeste to za 400 eura. Mnogo njih imaju sopstvene biznise, ilI bolje receno neke trgovine. Ne moraju dolaziti na posao puno radno vrijeme, ne rade vikendom i praznicima. Pa im ostaje vremena za neki drugi posao.


    Kaplje im sigurnih 400-500 eura od drzave, a sa strane jos toliko zarade. Ne bas svi, ali dosta njih.
    Ovo ih i ja znam poprilican broj. Prodaja robe na crno, usluge neke na crno tj neprijavljeno i za kes. Izadjes sa posla i zavrsis sta treba vratis se nazad. Ne razmisljas o radnom stazu, drzava sve placa. Vise od pola elektricara ili vodoinstalatera rade za drzavna preduzeca. I sva trka je u tome. Imas siguran posao, sredjenu penziju i zdravstveno, odmori po mjesec dana, bolovanje ako je veci posao da se zavrsi u pitanju.
    Nije to bas tako kako vi mislite da vecina radi za 300-400 eura
    Last edited by Hell Raiser; 28-05-19 at 10:03.

  17. #28842
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ovo ih i ja znam poprilican broj. Prodaja robe na crno, usluge neke na crno tj neprijavljeno i za kes. Izadjes sa posla i zavrsis sta treba vratis se nazad. Ne razmisljas o radnom stazu, drzava sve placa. Vise od pola elektricara ili vodoinstalatera rade za drzavna preduzeca. I sva trka je u tome. Imas siguran posao, sredjenu penziju i zdravstveno, odmori po mjesec dana, bolovanje ako je veci posao da se zavrsi u pitanju.
    Nije to bas tako kako vi mislite da vecina radi za 300-400 eura
    Državni posao + kriminal, dobitna kombinacija u Vilajetu...
    #fakenews

  18. #28843
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Meni nikad nece biti jasno da neko ce pristati da 'radi' za 400 e , tj da sjedi i ne radi nista dok npr moze nedje za 600 e ali mora raditi tih 8 sati.
    Imam drugaricu pravnicu, ja joj namjestao kod mog druga da radi u struci . Ona je cekala da se zaposli u Kotorskoj opstini za 2 puta manje para. Ali drzavni posao je to.
    Znam ko je tamo na vlast( bio).

    To je sistemski postalo ne bitno sada ko je na vlast, samo se gleda kako sto manje raditi i biti na sisi drzavnoj, da mozemo kako kuci da sjedimo a pare da dolaze. Pa makar to 50e bilo, i kukat kako se ne moze zivjeti od 50e

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Државни посао = сигурност. Тако многи размишљају.

  19. #28844
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Meni nikad nece biti jasno da neko ce pristati da 'radi' za 400 e , tj da sjedi i ne radi nista dok npr moze nedje za 600 e ali mora raditi tih 8 sati.
    Imam drugaricu pravnicu, ja joj namjestao kod mog druga da radi u struci . Ona je cekala da se zaposli u Kotorskoj opstini za 2 puta manje para. Ali drzavni posao je to.
    Znam ko je tamo na vlast( bio).

    To je sistemski postalo ne bitno sada ko je na vlast, samo se gleda kako sto manje raditi i biti na sisi drzavnoj, da mozemo kako kuci da sjedimo a pare da dolaze. Pa makar to 50e bilo, i kukat kako se ne moze zivjeti od 50e

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka

    tacno, nema to veze sa vlascu, to nam se duboko ukorijenilo u mentalitet.
    Forever young, i want to be forever young

  20. #28845
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    https://portalanalitika.me/clanak/33...ilja-crnu-goru

    " religioznost mladih na ovom području veoma visoka, o čemu svjedoči i podatak da se 81,5 odsto ispitanika istraživanja koje je uradio za potrebe doktorskog izjasnilo „religiozan sam“, od čega 60,9 odsto prihvata sve što vjera uči."

    Ako 60,9 odsto prihvata sve što vjera uči, otkud ovoliki nemoral, gramzivost, sebicnost, bahatost, sklonost prevari? Nije valjda da to vjera uci? Bice da mnogi samo vjeruju da vjeruju. Ili varaju da vjeruju.

  21. #28846
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Kad vec pricamo o drzavnim sluzbenicima i kako DPS dobija izbore
    https://m.cdm.me/drustvo/probni-rad-...zavnom-organu/
    Po novom zakonu probni rad od godinu dana za svakoga ko ubuduce zasniva radni odnos. Tako se pripremaju izbori a ne dva mjeseca kampanje.

    Rukovodioc organa ima diskreciono pravo o odlucivanju po kriterijumima koji su kao i sve kod nas sve drugo osim precizni
    Probni rad državnog službenika, odnosno namještenika ocjenjuje se ocjenama ‘zadovoljio na probnom radu’ ili ‘nije zadovoljio na probnom radu, na osnovu sljedećih kriterijuma: za državne službenike: tačnost i pouzdanost, blagovremenost izvršavanja radnih zadataka, efikasnost, odnos prema strankama, odnosno zaposlenima, za namještenike su: tačnost i preciznost, pouzdanost, efikasnost, komunikacija, ekonomičnost”, pojašnjavaju iz tog resora.

    Državni službenik, odnosno namještenik koji je dobio ocjenu “zadovoljio na probnom radu” nastavlja sa radom u državnom organu, dok ocjena “nije zadovoljio na probnom radu” ima za posljedicu prestanak radnog odnosa po sili zakona.
    I slag na torti je da nema zastite iz radnih odnosa, vec se po sili zakona automatski prekida.

  22. #28847
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,408 Posts

    Default

    Na konto ovih obveznica.... precizno bi trebalo da je ovako.... 3% na 5 godina i 3.5% na 7 godina. Nista vise, nista manje, nista izmedju.

    Cijena jedne obveznice je 1,000 eura, ne moze manje. Prosli put je minimalna cijena bila 10,000 eura za domace i 100,000 eura za strane drzavaljane/firme...

    Cijena jedne obveznice iznosi 1.000 eura, rok dospjeća je pet i sedam godina, dok je predviđena kamata tri, odnosno 3,5 odsto.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #28848
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    https://portalanalitika.me/clanak/33...ilja-crnu-goru

    " religioznost mladih na ovom području veoma visoka, o čemu svjedoči i podatak da se 81,5 odsto ispitanika istraživanja koje je uradio za potrebe doktorskog izjasnilo „religiozan sam“, od čega 60,9 odsto prihvata sve što vjera uči."

    Ako 60,9 odsto prihvata sve što vjera uči, otkud ovoliki nemoral, gramzivost, sebicnost, bahatost, sklonost prevari? Nije valjda da to vjera uci? Bice da mnogi samo vjeruju da vjeruju. Ili varaju da vjeruju.
    pod religijom se ovdje podrazumijeva da ostaviš pare vjerskoj organizaciji i da onda nisi grešan što si u stvari smeće prema drugima
    She is only here to annoy herself!

  24. #28849
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U nacistickoj Njemackoj se desilo jedan zlocin 1939.godine u Kelnu, kada je jedan Jevrejin ubio par Njemaca i opljackao ih. I sada bi iz toga trebali izvesti zakljucak da je bilo obostranih zlocina izmedju Njemaca i Jevreja. U smislu, iako je Hitler masovno ubijao Jevreje u koncetracionim logorima, takodje su Jevreji cinili zlocine prema Njemcima. Primjer iz Kelna.


    Tako je isto i sa partijskim zaposljavanjem u Crnoj Gori. Opozicija zaposli nekoliko desetina ili stotina svojih clanova u par opstina u kojima je vlast, pa se to ravna sa zaposljavanjem DPS-a u policija, prosveta, zdravstvo(specijalizacije,KBC), ministarstva, konzularna predstavnistva, ambasada,aerodrome,mne, plantaze...). Zaposlili su preko 100k svojih clanova u zajednicke institucije.


    Vise je samo SD zaposlio svojih clanova u Aerodrome, nego citava opozicija ukupno svojih clanova u svim zajedno opstinama !

    Ali dobro, jasno je od koga dolazi prica da su svi isti.

  25. #28850
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Ta ti je prica kao da si rekao Milo je ukrao milione a Stijepovic stotinu hiljada. Pa zašto bi Stijepovic odgovarao kad je sitan lopov.
    Dokle god odobravas partijsko zaposljavanje potvrđuješ da bi i ti isto uradio.
    Jbg ti si opozicija pa clan dva tri nije bitno, dokle god su tvoji na vlast .

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

Page 1154 of 1402 FirstFirst ... 154654105411041144115011511152115311541155115611571158116412041254 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •