Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 76 to 100 of 138

Thread: Izdavanje i agencije

  1. #76
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Ne razumijem te bas najbolje...
    Agencija treba da ti garantuje sto tacno?
    Kiriju, račune koji su na tvoje ime (struja i voda) i stanje stana
    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Ajde da agencija preuzme na sebe obavezu utuzenja (ne bi morali da placaju advokate, dosta ovih mladjih bi pristalo da radi pola-pola sa agencijom kad se naplate), kako moze agencija da ti garantuje da ces ti da se naplatis... sto ako nemas odakle da se naplatis, stanar nema posao za stalno npr, dzabe advokat sastavi predlog za izvrsenje, izvrsitelj donese rjesenje o izvrsenju, jednostavno ne mozes da se naplatis...
    Dalje, da bi uopste mogao da se naplatis, tj da das na izvrsenje, moras da zakljucis ugovor... da li bi ti se isplatilo da svaki mjesec placas porez na prihod, pored provizije agenciji
    Naravno imaš agencija popout ovih o kojima KRKNA priča. Koje svoj posao gledaju samo kao postavljanje oglasa i zvanje ljudi koji samostalno postave oglas nudeći mu/joj da prodaje nekretninu preko njih
    I imaš agencije koje daju garancije
    Do sada sam poslovao sa dvije agencije koje garantuju
    Viktorijom koji su ispali kriminalci
    i sada agencijom Centar (sa kojima sam prezadovoljan)
    Što se tiče tih advokata znam da Centar ima dva pravnika

    Poslovao sam i sa jebenim Krstašem i natovarili su mi Gavrana na vrat pa kada su krenuli problemi kakve je svako imao sa tim "čovjekom" dobio sam odgovor "šta ćemo mi ? "

    U svakom slučaju u svakom ugovoru stoji da se stan iseljava u stanju u kom je useljen (negdje je posebno naglašeno krečenje prilikom iseljavanja)
    Last edited by Rakun; 09-06-19 at 01:17.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #77
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    To da se od agencije trazi da prati da li su racuni placeni ima smisla jedino ako bi se u trajanju izdavanja agenciji mjesecno placala neka suma.

    S druge strane, ako je agencija izdala stan na X vremenski period, ona bi trebala da poslije tog X vremenskog perioda garantuje da ce stan biti u stanju kakvom je bio prije izdavanja. Ne vidim svrhu agencije ako se ponasaju samo kao posrednici.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  3. #78
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Najbolje je sto za izdavanje traze jednu kiriju a ne garantuju da ce 12 mjeseci bit izdat stan..
    Vazi macko eo ti svaki mjesec dvanaestina kirije pa pricu za razonodu kuci

  4. #79
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Mene samo cudi da nase agencije nemaju nigdje tlocrt objekta/stana (da li na sajtu, ili kada ih kontaktiras), nego u vecini slucajeva nemaju ni blage veze o nekretnini za koju vec uzimaju proviziju.

    Par puta sam cuo recenice tipa "Sve informacije su vam na sajtu" ili "Ne znam tacno o kojem objektu se radi", a sve zbog ogromne kolicine nekretnina koje su preuzeli + o kojima ne znaju ama bas nista.

    Pretpostavljam da postoje izuzetci, ali ovo malo iskustva sto sam imao sa agencijama uglavnom nije pozitivno. Isto tako, vjerovatno je to posledica ovoga sto je vec neko rekao, svako ko ima mobilni misli da moze da bude agent

  5. #80
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Najbolje je sto za izdavanje traze jednu kiriju a ne garantuju da ce 12 mjeseci bit izdat stan..
    Vazi macko eo ti svaki mjesec dvanaestina kirije pa pricu za razonodu kuci
    Ne nego im daš poslednju..
    A izvini druže ako će da se bave sa tol delatnošću neka i oni preuzmu rizik

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  6. #81
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Molim za savjet: koja bi to bila 2-3 sajta sa najboljom ponudom stanova za izdavanje u PG? Hvala unaprijed!

  7. #82
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    To da se od agencije trazi da prati da li su racuni placeni ima smisla jedino ako bi se u trajanju izdavanja agenciji mjesecno placala neka suma.

    S druge strane, ako je agencija izdala stan na X vremenski period, ona bi trebala da poslije tog X vremenskog perioda garantuje da ce stan biti u stanju kakvom je bio prije izdavanja. Ne vidim svrhu agencije ako se ponasaju samo kao posrednici.
    Eto tako i ja mislim. Koja je svrha placat nekome ako ti od njega nemas koristi sem oglasavanja koje u ovom slucaju vlasnika kosta jedna mjesecna kirija, a to mozemo i sami?
    Ugovor, mjesecna provizija na kiriju u odredjenom iznosu, izvolite preuzmite odgovornost. Ako necete sam cu. Kratko jasno.

  8. #83
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Samo da priložim NORMALAN mail, tj.ponudu za rentiranje koja mi je jutros stigla, od Zakupodavca sa kojim sarađuje većina agencija u Podgorici...i sa kojim smo UVIJEK imali odličnu saradnju
    za ove što se čude i brundaju za šta ja i kolege uzimamo kiriju...Obratite pažnju na Napomenu 1 .
    Bimvelju.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  9. #84
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Ok, vlasnik je u ovom slucaju (ocigledno nije izolovan slucaj) nesposoban da sam nadje zakupca, tj. da ga igdje reklamira svoj stan, te placa agenciju da to radi umjesto njega... uz (obicno znacajnu) nadoknadu...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #85
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Pa, ne bih rekla da je nesposoban, samo normalan, tj.vrlo korektan i maksimalno upućen u 'problematiku'...što je uzročno-posljedično, je l te ...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  11. #86
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Ili, sto je mozda vjerovatnije, agenciju je angazovao lik koji ima dosta nekretnina i ne zeli da se kutara sa narodom oko izdavanja.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  12. #87
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Nisam ja rekao da je vlasnik nesposoban 'per se' vec nesposoban da nadje zakupca. Da je sposoban, sam bi ga nasao.

    Ne kazem da nije normalan ali ne vidim ni da jeste samo zato sto trazi zakupca preko agencije.

    "Vrlo korektan" je za tebe, subjektivno, jer ne trazi apsolutnu nikakvu odgovornost od tebe kao agenta, tj. od tebe trazi samo da nadjes zakupca.

    Vjerujem da uloga agencije moze da bude mnogo sira i mnogo bolja. Apsolutno ne pikiram ovdje na tebe nego na nase agencije uopste. Znam kako 'rade' i kao sto rekoh - imao sam (uglavnom negativna) iskustva vec sa njima...

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Ili, sto je mozda vjerovatnije, agenciju je angazovao lik koji ima dosta nekretnina i ne zeli da se kutara sa narodom oko izdavanja.
    Problem je sto ce da "kutura" sa narodom jer je po meni najlakse nac' zakupca. Tek onda krecu muke sa kojima, u ovom slucaju, agencija nema apsolutno nikakve veze...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #88
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Vama neznavenima opet ponavljam, kad nas država bude štitila, prema kojoj savjesno izmirujemo obaveze (barem nas šaka jada, koji radimo preko 15-20 godina), onda ću ja stati iza svakog oštećenog klijenta i namirit' mu gubitke. Do tada, ćemo samo da, kako vi velite, ništa ne radimo, a uzimamo kirije i provizije...Blago nama 'džabalebarošima', rajetnog li posla i nikakve $ekiracije sa ovim našim poznatim melemnim, časnim i poštenim narodom.

    Sve stručni i sposobni da sami iznajme ili prodaju stan, koji ne vide našu svrhu. a ovamo ne umiju kafu skuvat', sok i poparu napravit' kući, no idu u lokal i plaćaju ih 10e, 20, 30e, ili čekaju žena da pristavi...

    Uh, što mi nešto glava pršte...
    Last edited by KRKNA; 11-06-19 at 11:32.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  14. #89
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Vidi, kapiram ja kakva je drzava i kakvi su sporovi kad do njih dodje uslijed problema oko neplacanja, napravljene stete itd. Prosao sam ja kroz sve to, i sa agencijom i bez nje. Kad smo kod toga - nikakve razlike u epilogu (macku o rep)...

    Nisam ja rekao da nista ne radite nego da iskljucivo reklamirate nekretninu u cilju izdavanja iste a onda prestaje bilo kakva obaveza i odgovornost. Sto i jeste tako, zar ne?

    Ja samo pokusavam realno da sagledam stvari... Nema nikakve posebne ljutnje prema tebi ili agencijama niti vidim potrebu da se ti ljutis ili nerviras ako ja (ili bilo ko drugi) sagledava stvari onako kako jesu...


    Ne znam jel' iko imao prilike da vidi kako jedna strana agencija za nekretnine funkcionise, u normalnoj (pravnoj) zemlji? Agencija na sebe preuzima punu odgovornost za sve, od trenutka potpisivanja ugovora do isteka istog. Vlasnik se ne bakce ni sa cim. Agencija, nakon potpisivanja ugovora, angazuje fotografa i "home decorator" (ili kako se vec zovu te profesije) da sredi stan i fotografise sto je bolje moguce. Onda objavljuje te slike sa propratnim tekstom na mjesta predvidjena za te stvari. U kontaktu je sa potencijalnim (za)kupcima a nakon pronalazenja istog oni rade apsolutnu svu papirologiju, ugovore i sl. i garantuju za sve. Ako je prodaja u pitanju, sve do konacnog prepisa nekretnine i regulisanja svih racuna i ostalih cuda. Ako je iznajmljivanje u pitanju onda da ce kirija i svi racuni bit' placeni do ugovorenog roka, da ce svaka eventualna steta bit' potpuno pokrivena itd.

    Da se razumijemo, tu se placa mjesecna naknada, svaki mjesec. Ali znas za sta placas. Recimo ako je realna cijena izdavanja nekog stana 300e onda racunas da ce preko agencije da ti bude 250e. Tih 50e zaboravis ali o stanu i stanarima uopste ne razmisljas... Jednom u po' godine ili godinu dodjes do agencije, pokupis svoj dio i "dovidjenja, prijatno".

    Realnije mi je da izdvajam dio svakog mjeseca za prave usluge agencije nego da dajem jednu full kiriju agenciji iskljicivo za pronalazenje stanara a onda "prestaje svako mjesanje agencije" i ja moram da se pracakam sa stanarima, da jurim za njima oko racuna i da ih izbacim nakon mjesec dana posto su mi napravili veci trosak nego sto sam zaradio od njih, ne racunajuci da sam jednu kiriju svakako u minusu, onu koju sam dao agenciji na samom pocetku... Pa ako stanar ostane krace u stanu, cak i ako ne napravi nikakvo $ranje sa racunima i stetom, opet sam stan izdao po mnogo nizoj cijeni od trzisne... Da sad ne izvodim racunicu, mislim da je dovoljno jasna.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #90
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,833
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Meni agencija em što izdaje stan em što se bavi oće li kirija bit na vrijeme, oće li računi biti plaćeni i slično. Oni mi svakog prvog prebace na račun kiriju - njihovu proviziju za tu uslugu.
    Ti stanari su već 5-6 godina u tom stanu, vidio sam ih samo jednom u životu, e rajetne su agencije kunem vi se.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  16. #91
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Molim za savjet - zna li neko na kom sajtu ima najvise stanova za izdavanje u PG? Hvala unaprijed!

  17. #92
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Budva, Montenegro
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na google-u probaj )

  18. #93
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,580
    Thanks Thanks Given 
    130
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Meni agencija em što izdaje stan em što se bavi oće li kirija bit na vrijeme, oće li računi biti plaćeni i slično. Oni mi svakog prvog prebace na račun kiriju - njihovu proviziju za tu uslugu.
    Ti stanari su već 5-6 godina u tom stanu, vidio sam ih samo jednom u životu, e rajetne su agencije kunem vi se.
    Samo tako se moze i zvati agencija. Ostalo je lupez.

  19. #94
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Klip iz 2018



    Kakva je situacija godinu poslije?
    The more things change, the more they stay the same.

  20. #95
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Koliko je provizija agencija za rentiranje stanova ?

    Sent from my SM-G610F using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  21. #96
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Koliko je provizija agencija za rentiranje stanova ?

    Sent from my SM-G610F using Tapatalk
    Obicno prva kirija... Prelistaj malo temu.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #97
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,035
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    302
    Thanked in
    186 Posts

    Default





    Nije mi cilj da reklamiram ikoga. Ali kako je ovolika razlika u cijeni istog stana? 3k veca cijena u odnosu na ovu drugu firmu.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #98
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Mozda samo drugaciji sistem agencije.

    Mozda jedna od ovih agencija od 80k koje kupac plati, 3k zadrzava za sebe a druga uzima 3k od prodavca, nakon prodaje od 77k.

    Prodavac recimo dobija 77k u oba slucaja, agencija dobija 3k u oba slucaja. Samo sto kupac u jednom slucaju placa manje a u drugom ispada da on placa dodatno agenciji.
    Last edited by Fidel Castro; 21-06-19 at 00:25.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #99
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,620
    Thanks Thanks Given 
    10,574
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Fidele ja te ništa ne razumijem,no nije ni bitno.Bitno je da KUPAC neće dati 80k kad može 77k pa posle toga nek se agenc.i prodavac dijele i fifti-fifti ako 'oće

    Sent from my room

  25. #100
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Izmjenih malo post, mozda je jasnije.... Ako nije ebaj ga.. Ionako sam lupio, mozda samo jedna agencija pokusava vise da se ugradi i to je to
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Agencije
    By ssrdan in forum Sve i svašta
    Replies: 25
    Last Post: 12-12-17, 15:25
  2. Info Izdavanje, preko agencije ili .... ili... ?
    By Killy in forum Nekretnine
    Replies: 30
    Last Post: 16-02-16, 19:43
  3. Replies: 1
    Last Post: 09-07-11, 00:53
  4. agencije
    By pajko87 in forum Putovanja
    Replies: 4
    Last Post: 09-04-11, 02:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •