Page 4 of 14 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 342

Thread: Sta ocekujemo od Vlade u narednih 4 godine (2012-2016)?

  1. #76
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Ocekujem da cu imati istu platu ili manju (zbog krize), da cu da strecam svaki dan od otkaza,
    da cu sa strahom od buducnosti planirati porodicu, da cu navuci jos par hronicnih muka izazvanih stresom,
    da cu da mastam o putovanjima, automobilu, djecjoj sobi ... Da cu uredno placati nove i stare poreze,
    da cu pola plate odvajati za struju, a drugu polovinu za hljeb,
    da cu oko zgrade gledati okupljanje narkomana, dilera, kvartasa, ..., da cu gledati kako se grade nove vile ''nepoznatih'' vlasnika po nasem primorju,
    da cu citati crnu hroniku o novim ubistvima i strecati kad cujem petardu, itd, itd, itd.

    Ako bude bolje od mojih ocekivanja makar za malo - smatracu da zivim u srecnoj drzavi.
    Last edited by Kliker17; 21-10-12 at 22:25.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  2. #77
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ochekujem bavljenje pitanjima crkve, identiteta, jezika i svega drugoga vazhnog.
    da bi se koncentrisali svi na ova vazhna pitanja ochekujem uzimanje kredita da bi se platile ekspertske grupe koje ce se time bavit.
    Evropska investiciona banka ce dati po 100 000eura profesorima pravnog fakulteta da bi se bavili juristichkom stranom. To im je cijena ko shto smo u vijesti vidjeli

  3. #78
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Ocekujem da cu imati istu platu ili manju (zbog krize), da cu da strecam svaki dan od otkaza,
    da cu sa strahom od buducnosti planirati porodicu, da cu navuci jos par hronicnih muka izazvanih stresom,
    da cu da mastam o putovanjima, automobilu, djecjoj sobi ... Da cu uredno placati nove i stare poreze,
    da cu pola plate odvajati za struju, a drugu polovinu za hljeb,
    da cu oko zgrade gledati okupljanje narkomana, dilera, kvartasa, ..., da cu gledati kako se grade nove vile ''nepoznatih'' vlasnika po nasem primorju,
    da cu citati crnu hroniku o novim ubistvima i strecati kad cujem petardu, itd, itd, itd.

    Ako bude bolje od mojih ocekivanja makar za malo - smatracu da zivim u srecnoj drzavi.
    Sve će to Milo pozlatiti :love_heart:
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  4. #79
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    .

    Kako izbjeći dužnički pakao

    Kreatori buduće državne ekonomske politike treba da “prelome” - da li će nastaviti sa zaduživanjem na međunarodnom tržištu, ili će se ići na povećanje niskih poreza i bolju naplatu neizmirenih obaveza. Striktnom naplatom kompletnog poreskog duga bi se mogla isplatiti glavnica od 180 miliona duga po osnovu emitovanih euroobveznica, koja dospijeva 2015. godine.

    ________

  5. #80
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    .

    Pominjali smo na prvoj strani:

    http://www.pobjeda.me/2012/10/22/cbc...visoke-kamate/

    ______

  6. #81
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    .

    Kako izbjeći dužnički pakao

    Kreatori buduće državne ekonomske politike treba da “prelome” - da li će nastaviti sa zaduživanjem na međunarodnom tržištu, ili će se ići na povećanje niskih poreza i bolju naplatu neizmirenih obaveza. Striktnom naplatom kompletnog poreskog duga bi se mogla isplatiti glavnica od 180 miliona duga po osnovu emitovanih euroobveznica, koja dospijeva 2015. godine.

    ________
    Ja mislim da obojica znamo koju ce opciju izabrati. Mada ne iskuljucujem da ce naredne godine PDV bit 19-20%, jer pohlepnost nema granica, pa im samo zaduzivanje nece bit dovoljno da potkrpe sve.

  7. #82
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    .

    Postoji granica strpljenja i tolerancije. Ne samo kod naroda, vec i unutar najjace partije, kao i kod manjeg partnera. Opozicija je vec namirisala krv, na proljece su novi izbori, a vjerovatno ce im prethoditi serija (bolje organizovanih i masovnijih?) protesta. Sa dosadasnjom praksom, granice mogu da se odrze vrlo kratko.

    Nadam se da nece dobiti ideju da smanje nezaposlenost zapocinjanjem radova na autoputu za ciju izgradnju nemamo mogucnosti. To bi bila cista improvizacija, signal da su oni dosli do kraja.

    ________

  8. #83
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    .

    Postoji granica strpljenja i tolerancije. Ne samo kod naroda, vec i unutar najjace partije, kao i kod manjeg partnera. Opozicija je vec namirisala krv, na proljece su novi izbori, a vjerovatno ce im prethoditi serija (bolje organizovanih i masovnijih?) protesta. Sa dosadasnjom praksom, granice mogu da se odrze vrlo kratko.

    Nadam se da nece dobiti ideju da smanje nezaposlenost zapocinjanjem radova na autoputu za ciju izgradnju nemamo mogucnosti. To bi bila cista improvizacija, signal da su oni dosli do kraja.

    ________
    Ja bi upravo pocheo s autoputom. Hrvati su sebe unishtili pravljenjem autoputeva. Ali zato imaju autoputeve. A CG polako zhivotari na kreditima. Umjesto da uzme i napravi autoput pa nek pukne brzo.
    Ustvari sam siguran da mora da pukne. Grchku niste mogli naterat da otpushtaju ljude i koriste uopshte kompjutere u drzhavnoj administraciji dok nije puklo. Tako da smatram shto prije zategnu to bolje. A najbolje josh kad bi imali opipat autoput shto bi dovelo do ranijeg praska.

  9. #84
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    http://javniservis.me/2012/10/24/nab...#comment-45607

    Nabuko: Pismo manjinskim strankama


    24. Oktobar 2012. - 0:59 Od rtcg 9 komentara
    Pridružujući se gospodinu Šarkiću, te gospodinu Mariću odlučio sam se da se zaštićen Internet nikom obratim predstavnicima političkih partija manjinskih naroda zastupljenih u Crnogorskom parlamentu. Nije mi prvi put da se obraćam nekome javnim apelom ali se po prvi put obraćam na predmetni način. U svom obraćanju neću koristiti reference na prethodna dešavanja kako su u jednom dijelu svojih obraćanja se osvrnula gorepomenuta poštovana gospoda. Ovdje ću se uglavnom osvrnuti na ono što mislim da predstavlja budućnost ove Države prevashodno iz ugla ekonomskih dešavanja. Međutim da bi poentirao u pravcu u kojem mislim moram se kratko osvrnuti na dešavanja iz bliže prošlosti. Crna Gora je nakon kratkog prihvatanja liberalnog ekonomskog koncepta tokom ranih devedeseti utonula u sankcije međunarodne zajednice i ratnu ekonomije koje su potrajale do 1997.me kada je prelomom u rukovodstvu naša država postala miljenik međunarodne zajednice koja je subvencionirala razne aktivnosti od šverca, pomaganje u kupovini struje te umanjivanje međunarodnih obaveza preko otkupa istih po povoljnim uslovima. Postepeno uspostavljen je otvoreni ekonomski koncept koji je doveo do više od 10 milijardi direktnih stranih investicija plasiranih u nekretnine, bankarski sektor, berzu i preduzeća u par godina što je u odnosu na bruto domaći proizvod nije zabilježen na širim prostorima. Međutim, to je dovelo do niza negativnih efekata prevelikog rasta kredita, loma bankarskog sektora, klizanja građevinskog sektora, što je tokom 2008.me dovelo do nelikvidnosti finansija. Svi se nadam se sjećamo situacije da na bankomatima nismo mogli da nađemo gotovinu. Suštinski 10 milijardi je završilo u potrošnju, auta, stanove, luksuz, korupciju i raslojavanje društva.
    Što se dogodilo nakon toga?
    Država je prodala Elektroprivredu odnosno udio od 45% u istoj uz upliv od 450 miliona evra. Ni to nije bilo dovoljno već su u periodu koji je sledio došla na redu nova zaduženja prije svega u tri tranše u ukupnom iznosu reda oko jedne milijarde. To je dovelo do prividnog popravka stanja ali dugoročno za ne tako mnogo vremena doći će na naplatu glavnice ovih kredita. Kada to počinje da pristiže? Pa već u prvom poluvremenu mandata “nove vlade” u drugoj polovini 2014.te godine. Da li iko misli da se ova rata i one koje slijede nakon nje tokom naredne godinu dvije mogu vratiti ako se zna da se sada jedva uz dodatno zaduženje obezbjeđuje isplata dospjelih kamata. Dalje, zaduživanje ide i bočnim pravcima. Tokom 2011.te država se zadužila kod domaćih poslovnih subjekata kroz emisiju 8 aukcija državnih zapisa a u tekućoj godini zaključno sa danas državni zapisi su emitovani već 11 puta. Da ne govorim o činjenici da država garantuje mnogo sredstava prije svega Kombinatu aluminijuma (smatrati da su sve te garancije već aktivirane) ali postoji i niz garancija drugim subjektima, fondovima, lokalnim samoupravama i preduzećima. Po najoptimističkijim procjenama 40-50% tih sredstava će država vraćati. U konačnici tu su i lokalne samouprave, zaduživanja državnih subjekata koja nisu obuhvaćena državnim garancijama (kako je to moguće niko ne zna), više miliona dubioza koje se pojavljuju ili su pred pojavom kroz sudske postupke koje sindikati vode protiv vlade i ministarstava zbog neispunjenja kolektivnih ugovora po granama, itd. Dio dugovanja je prikriven i kroz sve teže održiv penzijski sistem, zdravstveni sistem itd. Pored toga postoje i druge garancije koje je država i paradržava ima na svom kontu. Npr. Fond za zaštitu depozita imovinom od reda miliona garantuje uloge u bankama reda stotina miliona.
    Samo za vladavine gospodina Lukšića u svojstvu ministra finansija i predsjednika Vlade država je uvećala javni dug za oko 800 miliona evra ali treba znati da je drastično pokrvarena struktura istoga. Dok se prethodni dug dobrim dijelom odnosio na obveznice koje su djelimično otkupljivanje u iznosima 35 centi za evro i 50 centi za evro danas je 95% ili više duga sa kamatnim stopama i preko 8% uz značajne zaloge koji su po njima dati.
    Koliki je spoljni dug to danas nije lako ni ukapirati kroz frizirane izvještaje Monstata i CBCG (javni dug nije isto što i spoljni). Ne želim sada da detaljišem ni da je vjerovatno friziran i podatak o BDP-u i niz drugih statističkih indikatora.


  10. #85
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Što se onda može očekivati u daljem periodu? KAP ide pod led aktiviraju se garancije u najboljem slučaju kroz stečaj će imovina Kombinata biti stavljena na doboš i prodata nekom investitoru koji će zaposliti reda veličine 500-tinjak radnika a ostali će se pojaviti kao taksisti ili kao penzioneri.Da li će se ikada proizvodnja primarnog aluminijuma staviti na noge i što će se dešavati sa stečajnom masom nisam siguran. Tek poneko od otpuštenih će moći da se zaposli ili kreira radno mjesto. U EPCG uskoro ističe period tokom kojega je A2A zabranjeno da otpušta radnike. Koliko čujem već se formiraju redovi na izlazu ljudi koji idu sa otpremninama. Kao što znamo potroše se otpremnine brzo a na ulicama ćemo imati ponovo više penzionera i taksista u najboljem slučaju. Postavlja se pitanje i odnosa A2A i države jer tu sijevaju varnice “ispod nivoa mora” i ne bih se iznenadio da se uskoro dogodi arbitraža oko onih nekoliko stotina miliona koje dobismo na početku. Pošto je većinski paket EPCG najvrjednija stvar koja je državi ostala sumnjam da će za dvije godine biti u stanju da ga održi. Vrijedi sublimirati da nivo privatizacije i raubovanja ekonomije koja jeostala nakon “komunizma” u našoj državi je najveći na teritoriji bivše SFRJ da ne kažem šire. Privatizovana i distribucija i proizvodnja energije, kompletan sektor telekomunikacija, većinski rudna bogatstva, relativno mala morska obala (manja recimo od one koju imaju malo veća pojedinačna Hrvatska ostrva) ne daje previše prostora da se dalje prihodi stvaraju kroz taj proces. Sektor nekretnina je daleko od konsolidacije najviše djelovanjem vlade i poslovnih banaka. Problem građevinskog sektora se ogleda u činjenici da problema nema odnosno da vlada podržava selektivan broj poslovnih subjekata kroz razne metode od povlašćenih tendera do najnovijeg otkrića tzv. priv(f)atno javnog partnerstva gdje se država zaduži (npr. kod svjetske banke po sjajnoj kamatnoj stopi kako kaže ministar) a graditelj dobija objekat na upravljanje (privatni bazar, privatni studentski dom, informišite se).
    To dovodi do nelikvidnosti na tržištu nekretnina odnosno na tržištu kolaterala koje je blizu 9 milijardi za 2 milijarde izdatih kredita što će reći da vjerovatno vrijednost nekretnina u kolateralu nije stvarno veća od iznosa uzetih kredita. Za primjer kako to funkcioniše posmatrajte najnoviji pad kuće Ašer odnosno novu frku države Slovijene sa NLB koja će ili slomiti vrat deželi ili će voditi stvaranju još jedne Nove nove ljubljanske banke. Dakle, stvarna ili nestvarna koalicija vlasti, regulatora (CBCG) te banaka drži koliko toliko građevinski sektor (ima elemente organizovanosti ali ne na pozitivnoj strani zakona) što jednom mora da pukne sa svim posljedicama koje će se socijalizovati (za razliku od prihoda koji su bili i ostali privatni).
    Dalje, neću da širim. Prosto se pita čovjek zar jedna rečenica u kampanji tipa ”obnovili smo flotu” može da bude tako skupa sa kreditom uzetim u US$ sa tendencijom rasta gdje sjajna kamata (2% sa još uvijek grejs periodom) može da se pretvori na slučaj priče o “švajcarcima” (budi uzgred rečeno jedan vajni ekonomski ministar je za sebe digao svojevremeno kredit u ”švajcarcima” kada je povoljnije bilo da se obrati kamatašima a on nam kroji i privlači investitore). Preduzeće koje još ne plaća kredite a nosi ponosno ime Crnogorska plovidba (pet projekat ministra Lompara) knjiži gubitke i trenutko dok su brodovi u grejs periodu!? O nivou avanturizma na polju energetike ne želim ni da širim priču to će ostati za neka buduća pisanja. Pričate da će jedna tema biti restitucija za koju su sve manjine zainteresovane biti od bitnog značaja za vaš pristup sastavljanju vlade. Pa zašto onda ne pitanje ljude u Mrčevom polju kako prođoše sa “golf” terenima. To parče zapuštene zemlje odgovorno tvrdim, mogu i da potkrijepim mapama – podlogama je najbolje parče agrikulturne infrastrukture na ovoj strani Jadrana kada isključimo deltu Neretve. Vlada će u periodu koji slijedi morati da poradi na rashodovnoj strani budžeta ali i na prihodovnoj strani istog. Što će u rashodima postradati pitanje je (mislim da će ići na princip one igre muzičkih stolica i da će neko da izvisi, a da se neće simultano umanjiti državna administracija, plate sudstvu, prosveti, zdravstvu, penzije, diplomatija, itd itd). Što se tiče prihodovne strane mislim da će opet ići po principu svima podjednako a ne na najbogatije odnosno biće to ponovo porezi za gubitnike tranzicije evro ovdje, evro ondje što će dovesti do dalje polarizacije u društvu odnosno do protesta. Da li će protesti biti jalovi kao oni u prethodnom periodu možda hoće, možda neće, ali je činjenica da će se oni održavati u opozicionoj Podgorici gdje je na širem gradskom području DPSSDPLP koalicija spuštena na 40% (44.2% na nivou opštine, ali po gradu je to ispod 40%) u granicama od ispod 30% do 50%. Od glavešina DPS-a najbolje je prošao pjedsjednik na 50% a Milo je na nivou 45% na svom biračkom mjestu itd. Dakle, za razliku od stanja kada smo mislili da je Podgorica glavno uporište režima, a ona ostade glavno uporište opozicije što nije beznačajno ako se bude protestvovalo.Pretpostavimo da se vlada sastavi prije nove godine moraće da donese poslednji budžet prije budžeta za 2014.godinu koji će biti mnogo drugačiji od ovoga zbog prednje rečenih dospijeća kredita. Država pokušava da izbjegne MMF ali bojati se da se to neće moći izbjeći tada ili ćemo nastaviti da se zadužujemo do 8% kamatne stope kako je bilo nedavno uz zalaganje “zaboravimo ga” zlata. Ko može da preuzme odgovornost za aktivnosti prethodne dvije vlade? Ko može da čeka 2014-tu godinu i dalji pad standarda, ko smije da prihvati odgovornost za takvu stanju a da nije previše luk jeo i luk mirisao?

    Ne budimo naivni nema ovdje gospodo moja ni stabilnosti ni kontinuiteta. Ulazite u roller coaster koji suludo vozi a da smo zavezani za sjedišta i za par koka-kola i kokica i drugih slatkiša koje Vam se obećavaju vrijedi li iću u neizvjesnost. Zar nije bolje i politički lukrativnije na duži period prebrisati ludačke Pi-aR priče tipa “evroatlanske integracije”, “nato”, “lideri u regionu”, “uspješna priča na Balkanu”, “mi kao i svaka odgovorna vlada”, … a prihvatiti poziv za podvlačenje crte i otvaranje očiju o stanju u društvu i ravnopravnog učestvovanja u usmjeravanju društva u nekom pravcu koji je drugačiji i okrenut svim građanima a ne 1% ili nekoliko familija. Politički rizik prihvatanja poziva za ovu vladu je mnogo veći rizik nego prihvatanje poziva Pozitivne za formiranje manjinske vlade (gospodo to bi bila vlada sa većinskom podrškom u parlamentu u periodu koji nije kraći od perioda u kojem bi i koalicija DPSSDPLP vjerovatno morala na nove izbore) ili prihvatanje poziva Demokratskog fronta na formiranje “Vlade nacionalnog jedinstva” prije bih rekao “Tehničke vlade”.

  11. #86
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Preduzeće koje još ne plaća kredite a nosi ponosno ime Crnogorska plovidba (pet projekat ministra Lompara) knjiži gubitke i trenutko dok su brodovi u grejs periodu!?
    Raco, nemoj mi reći da vjeruješ u ovo. Vjerovatno vjeruješ, čim si ti to prenio ovdje. A vjerovatno ima još ljudi koji vjeruju u ovo. Ja sam zabrinut ako je tako.

  12. #87
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Raco, nemoj mi reći da vjeruješ u ovo. Vjerovatno vjeruješ, čim si ti to prenio ovdje. A vjerovatno ima još ljudi koji vjeruju u ovo. Ja sam zabrinut ako je tako.
    Iskreno, pojma nemam za konkretnu tvrdnju ali za vecinu ostalih sam siguran da su tačne ili skoro tačne.

    A Nabuko je inace lik cije tekstove rado citam jer mislim da je odlicno upoznat sa ekonomskom situacijom u Crnoj Gori.

    Naravno stoji tvrdnja da je vise ljudi zainteresovano da razglaba o tome kome se dize murica na dvije zadnje strofe a kome se spušta, a ne o tvrdnjama iz ovog teksta i tako će biti sve dok većina ljudi živi od budžeta na ovaj ili onaj način..

  13. #88
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kojim tvrdnjama? Onim kako se Monstat frizira, kako drzava oce da izbjegne MMF, Kap zaposliti 500 ljudi, ne zna se koliki je dug .... To je smijesno mada u demokratiji svak ima pravo izabrati usto ce vjerovati.

  14. #89
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Iskreno, pojma nemam za konkretnu tvrdnju ali za vecinu ostalih sam siguran da su tačne ili skoro tačne.

    A Nabuko je inace lik cije tekstove rado citam jer mislim da je odlicno upoznat sa ekonomskom situacijom u Crnoj Gori.

    Naravno stoji tvrdnja da je vise ljudi zainteresovano da razglaba o tome kome se dize murica na dvije zadnje strofe a kome se spušta, a ne o tvrdnjama iz ovog teksta i tako će biti sve dok većina ljudi živi od budžeta na ovaj ili onaj način..
    Nerado čitam destruktivne tekstove.

    Ajde ovako. Ako imaš stručnjaka, "stručnjaka" ili kako god, koji u nekom svom tekstu kritikuje nešto ili nekoga, logično je da ćeš vjerovati u te kritike ukoliko ih je potkrijepio nekakvim dokazima ili lako dokazivim činjenicama. Ali ukoliko kroz taj tekst autor provlači poluistine (ili kako ih ti sad nazva, skoro tačne tvrdnje) ili čak neistine (što je po meni slučaj kod ovog teksta, jer autor nije, neće i ne može svoje tvrdnje potkrijepiti dokazima - jednostavno jer ne postoje), logično je da nećeš vjerovati u to što je napisao.

    Po meni je ovaj tekst potpuno štetan, jer kroz njega autor izvrće i izmišlja razne činjenice, i najobičniji je pokušaj manipulacije. A ja takve stvari gledam i slušam često.

    A obaška sve to, nego se da primijetiti kako svi ovi i ovakvi stručnjaci imaju puna usta kritike za sve i svakog, niko od njih se ne nađe pa da predloži jedno od mogućih rješenja za tamo nekakvu situaciju.

    Kao prvo, to je potpuno nekonstruktivno, a kao drugo, a kao što napisah na početku, potpuno destruktivno.

  15. #90
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Da ne budem više destruktivan evo jedan pozitivan tekst.




    Đurišić: U Crnoj Gori se uspjeh ne oprašta
    23. oktobar 2012.

    Share




    -U Crnoj Gori možete da uspijete u svemu. Možete da budete kriminalac, ovakav ili onakav, ali ako uspijete u nečemu, čuvajte se. Crna Gora to ne prašta. To sam ja na mojoj koži osjetio posljednjih 20 godina, kada sam radio na uspješnom i najsloženijem projektu u istoriji Crne Gore, kazao je Zoran Đurišić, predsjednik Odbora direktora Montenegro airlines-a, gostujući u emisiji Centar na TVCG.
    Đurišić je kazao da je Montenegro airlines jedina kompanija u jugoistočnom dijelu Evrope, koja je uspjela da nabavi i da zamijeni staru flotu sa novom.
    - Nabavili smo tri embrajera, u koje je do sada uloženo oko 50 miliona dolara. Nijednog centa nijesmo potrošili od poreskih obveznika, iako neki analitičari znaju da nas prozivaju i ponašaju se nedolično prema našoj kompaniji, rekao je Đurišić, dodajući da je to stvar – ljubomore.
    Na pitanje novinara, kako komentariše činjenicu da je već 18 godina na čelu ove kompanije, Đurišić je odgovorio da je to „dobra procjena Vlade“.
    -Tim koji dobija ne treba mijenjati. Svake dvije godine Vlada razmatra kako i ko vodi projekat. Ako vi to uspješno vodite, i taj projekat živi. Evo, 600.000 putnika smo prevezli prošle godine. Radite u takvoj atmosferi i uspijevate da to održavate, a bez ijednog centa iz budžeta, Vlada to dobro procijeni i daje mandat onome ko to dobro radi, naglasio je Đurišić.
    Prema njegovim riječima, kompanija Montenegro airlines je u ovoj godini ostvarila promet u iznosu od 80 miliona, dok će ih rahodi koštati - 83 miliona.
    -To je gubitak od tri miliona. Vidjećete, bićemo među pet najboljih kompanija u Evropi, držite me za riječ, akcentovao je predsjednik Odbora direktora Montenegro airlines-a.
    Đurišić je odbacio navode da država pomaže ovoj kompaniji tako što je oslobađa plaćanja PDV-a na gorivo.
    - Za PDV prvi put čujem, najskuplje gorivo plaćamo, ne znam od kada je taj podatak, rekao je Đurišić.
    Montenegro airlines prema njegovim riječima na današnji dan ima - 10.5 miliona gubitka, što je, kako kaže, simbolično.
    Na dolazak novog strateškog partnera, Đurišić ne gleda blagonaklono, jer kaže, još uvijek nije vrijeme za to.“
    - Mi smo učinili maksimum, što smo moglo. Ukoliko bi neka ekspertska grupa pokazala da neko može bolje, ja ću to rado držati. Ali šteta bi bila da Crna Gora bude lišena nacionalne aviokompanije, dodaje Đurišić.
    Sličan stav je izrazio i po pitanju loukost kompanija.
    - Moze svako da leti, mi nemamo tu nikakvog uticaja. Ali to što se plasira je šarena laž. Taj mora da kupi embrajer i gorivo,isto kao mi. Ali neće da dođe, jer je skup aerodrom, a mala frenkvencija ljudi. Ako će da vozi Crnogore za 30 dolara, mi ćemo zatvoriti Montenegro airlines, ali ta priča niije istinita, zaključuje Đurišić.

  16. #91
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Moze se i domacinski, kao u SKANDINAVIJI, dje familije-drzava saberu PRIHODE, pa izplaniraju RASHODE, da djeci ne ostavljaju DUG na grbacu, ali mi smo skorojevici, koji su se na zitku baljegi ofujali u VAROS, jer GRADA nema u CGi, i potrosili DESET MILIJARDI STRANIH INVESTICIJA I PODIGLI KREDITA za 4,6 milijardi, drzava, opstine, realni i privatni sektor, svi debili po dva mobilna, audi koji smudi dvjesta na sat, sandalice, cipelice, pedikiri i manikiri, Cece, Mece, Cice ,Pice, Milovizija i Pinkovizija i SEX&GRAD, siri se SMRAD, a nema DOMACINA DA RECE DOSTA, od imanja sve nam pokupise, a za djecu nista ne OSTA, dok Mugi gradi cetiri MOSTA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  17. #92
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,013
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    "10,5 miliona gubitka, simbolicno" - Silovanje mozga se nastavlja.

  18. #93
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Od vlade očekujem taksu na brojilo za vodu u iznosu od 1 euro i taksu na priključak za kanalizaciju u iznosu od 1 euro jer to je ostalo bez takse..
    A od ljudi u vladi ocekujem da se naplaste makar 30% vise nego do sad i tako, standardna neka ocekivanja...
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  19. #94
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja okekujem da ne sisa CELAVE,
    nego MISKA SISKA i ove kojima dlake padaju u oci,
    i kosa odma raste iznad obrva, kao u Dansku da 10% najdlakavijih uplate u KASU PRASICU, DRZAVNU I OPSTINSKU, devet puta vise od 10% sirotinje,
    i da UZITAK prilagode DOBITKU,
    na ne trose BUDUCNOST POTOMAKA, da ih ostave praznijeh STOMAKA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  20. #95
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Raco, nemoj mi reći da vjeruješ u ovo. Vjerovatno vjeruješ, čim si ti to prenio ovdje. A vjerovatno ima još ljudi koji vjeruju u ovo. Ja sam zabrinut ako je tako.

    Umije li ko ovo rastumacit:

    Evo podataka iz Finansijsklog izvjestaja tzv. Crnogorske plovidbe
    http://www.scmn.me/fajlovi/CRPL201206.pdf
    Obratite paznju na bilans uspjeha sa preko 300 hiljada Eura gubitka na prolaznom vremenu pola godine.

  21. #96
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Umije li ko ovo rastumacit:

    Evo podataka iz Finansijsklog izvjestaja tzv. Crnogorske plovidbe
    http://www.scmn.me/fajlovi/CRPL201206.pdf
    Obratite paznju na bilans uspjeha sa preko 300 hiljada Eura gubitka na prolaznom vremenu pola godine.
    Što bi reko presveti Voja Neobavešteni: ''Statistika naša dika, šta poželiš ta naslika.''
    Nije ti ođe mjesto da tumačiš finansijske izvještaje ( i to skraćene ), e će ti trebat jedno deset strana topica, svaka sa tekstom iz ovijeh mikroskopskih slova što koristite.
    Suštinski, ono što oni čoek od sitnijeh slova, konstatuje za firmu kojoj pripada ovi izvještaj, nije tačno. Koliko se to može viđet iz ovoga dokumenta što ti ostavi da se blentamo oko njega.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  22. #97
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kojim tvrdnjama? Onim kako se Monstat frizira, kako drzava oce da izbjegne MMF, Kap zaposliti 500 ljudi, ne zna se koliki je dug .... To je smijesno mada u demokratiji svak ima pravo izabrati usto ce vjerovati.
    E kakav si ti saboter dobrih tema, ovo niđe nema... Sa dvije rečenice okrojiš raspru koju smo lijepo mogli izdangubit makar na jedno deset strana topica.
    Neka, đaole, vidiš da se pominju melearde, i grejs periodi sa direktnim efektom na finansijski rezultat, pušti nas da se igramo dok ne dođe učiteljica.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  23. #98
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Što bi reko presveti Voja Neobavešteni: ''Statistika naša dika, šta poželiš ta naslika.''
    Nije ti ođe mjesto da tumačiš finansijske izvještaje ( i to skraćene ), e će ti trebat jedno deset strana topica, svaka sa tekstom iz ovijeh mikroskopskih slova što koristite.
    Suštinski, ono što oni čoek od sitnijeh slova, konstatuje za firmu kojoj pripada ovi izvještaj, nije tačno. Koliko se to može viđet iz ovoga dokumenta što ti ostavi da se blentamo oko njega.
    Dobro je, ja se prepadoh da ima još neka firma koja dobro posluje kao MA pa bi se Đurišić naljutio da mu neko preotme lovorike.

  24. #99
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo očekujemo od Vlade-t.j. EKONOMSKI PREPOROD, uz maksimalni doprinos Vlade, u različitim formama:

    http://www.vijesti.me/vijesti/potpis...u-clanak-97555


    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  25. #100
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Ko zna vise koji su nam ovo po redu golf tereni . . .

Page 4 of 14 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Focus turns to France in 2016
    By Goran69 in forum Euro 2012 news
    Replies: 0
    Last Post: 02-07-12, 09:20
  2. 50 romana u mjesecu lipnju 2012. Godine, hrvatska
    By cocara in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 2
    Last Post: 29-06-12, 00:52
  3. Doček Nove godine 2012 u HN
    By Kutuzov in forum Primorski
    Replies: 8
    Last Post: 04-01-12, 22:38
  4. Docek Nove 2012. Godine - Budva
    By kockarzivotom in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 20
    Last Post: 17-12-11, 23:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •