Page 1 of 11 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 259

Thread: Dodje li vam ikad da bacite srafciger i kazete "Vise nijedan PC necu poravljat" ?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,944
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default Dodje li vam ikad da bacite srafciger i kazete "Vise nijedan PC necu poravljat" ?

    Bas sam se ovo pitao (cijenjene kolege serviseri).... Dodje li Vam ikad da vam je dosta svega i da podjete iz radionice uz: "NIKAD VISHE"
    Uzrcohnik za ovakvo razmisljanje je stres, a stres nastaje kad vas divan i "struchan, sveznajuci" narod dovede do granice ludila....

    Sto su npr cesti slucaji, evo samo 2-3 od sitnih primjera (koje Vam nebih savjetovao da citate jer ih nije pisao covjek u normalnom stanju) Znaci, slobodno preskocite filozofiju dolje i nadovezite se na THREAD, ko ima viska vremena.... be free 2 read:

    Znaci, radim "malo ozbiljnije" vec ~4-5 godina, nikad mi nam nije palo da sharaf "uzmem" s tudjeg PCja (a ne nedaj Boze sto vise), znaci maximalno fer, odgovorno, kao za sebe! I uvijek tachna/poshtena dijagnoza kvara, znaci ako je napajanje od 15E poslo, ni u ludilu nebih rekao da je ploca od 50E (a ima ih i takvih, prepoznace narod vec, uglavnom, nije niko s foruma, nego ovako "majstori")...
    E, sad... Sto mora da se desi... Uvijek "profesinalci" koji djipkaju/skacu po mozgu i nervnom sistemu...

    Primjer br 1.

    CASE 1: Lik koji drzi igraonicu mi donese Socket A kompjuter koji je pri izdisaju: Kuler vrti na 4000RPM, radi kao kamion, a PC cim se upali u BIOS ima 60 stepeni... Svaka komponenta "otpjevala svoje"!!! Objasnim mu sto sve ne valja i on podje na 5 min dok odradim drajvere... Poslije me zove: Sto si mi ovo napravio, ja tebe ubit, zaklat, sad ti na kucu doc. Ukrao si mi HDD od 40GB i ubacio od 20GB i ne moze mu dic Windows?! WTF :shock: o.O Okie, no problemo, objasnim mu da100% nista nije dirano na to ****** od PCja i, naravno on bruchi i sramoti jos vishe. Kao, ubice me zbog podataka koji su mu "bili na HDDu od 40GB" :mad: i kao: I uglavnom, ja ga zovem poslije 10 minuta da vidim sto/dje kako/WTF :shock: And guess what! "aaaa, upalio sam PC, radi"

    CASE 2: Sve je pocelo reinstalcijom .... Poslije 40 dana liku opet pada sistem, ok odradimo ga... Poslije 30 dana liku opet padne sistem, okie, da besplatna reinstalacija... Poslije 30 dana opet pada sistem... Predlozim da se uzme polovni HDD od 40GB da vise nebi padao i HDD + reinstall + ATA cable odradim za 10E, eto da ne ispadne kako sam ne-fer!... Takodje dobih sugestiju od neke starije zene sto bi s likom: "Nesto cesto ide ovaj kompjuter kod tebe" :mad:
    Okie... Na vr' po' godine~godinu PCju podje maticna ploca, ne pali se bez iz 10tog puta i to mozda, a kad je NET kabal izvadjen, pali ok... Vazi, nece ljudi zivi pare da ulazu... I ja predlozim za prvu pomoc mreznu karticu D-Link - 10E.... Poslije 5-6 dana KRAJ - ploca preminula jedva i pali... Ok, vratim im novac od mrezne i recem sto je i kako je i da se drugacije ne moze krpit no treba nova ploca... I lik izdimio, kao: "E, ja ga nosim u Olycomputer... vala da vidim sto je, sto si ti smutio" .... -Ela, nosi. I na kraju ce vidjet po serijskim brojevima da je 100% sve originalno i nije dirano... Ali mene to zivce nece vratit... Poceo sam da sijedim, a jedva da sam punoljetan! :mad:

    CASE 3: Reinstall uspjesno odradjen, i kao poziv "dodji nesto da nam vidis, to ti je minut" :mad::mad::mad: I ja magarac sto ispadoh dobar pa podjoh umjesto da ih otpozdravih "a nisu nam ovolike ikonice bile prije" -Promjena rezolucije "a isto nije no je nesto izmedju" -Ja sve rezolucije izmjenih i pitah od kojih je, pa onda jes, nije, pa masiranje po mozgu po' ure dok ne bi koja treba... (inace, simpaticni ljudi bijahu, al me to rastrojilo)... I sjutri dan opet poziv: "A isto nam nije bilo ovo ovako" :mad::mad::mad:

    E, sad... Sve ovo mozda debilno zvuci, ali da se desilo kome od Vas i da ste odgovorni kao magarac koji je ovo pisao...
    Zivaca bi vas kostalo! Tako da mi je masu puta doslo da batalim sve i pocnem da istovaram shlepere... Barem je lakse za psihu

    EDIT za kraj... Sad malo pricitah "Kako radim" paragraf ... I evo, necu nikome s foruma popravljat komp, da ne ispadne da je iz marketinga pisano!
    Last edited by cvxcomputers; 22-12-09 at 16:43.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,861
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja sam se dosta puta nervirao, znaci da covjek ne povjeruje kakvi su ljudi neznalice za komp da ne znaju sat promijeniti ako treba ! I drkaju te citavi zivot za neke sitnice, stvarno bruka.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,944
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    @takemysoulaway
    Mozda si sam kriv jer si "dobar momak" pa im sve to i dozvoljavas... Ja sam planirao da instaliram BLACKLIST na moj telefon i da me samo odredjena grupa ljudi moze dobit (oni iz imenika). Zasto? Jer me neko "trlja" po mozgu... I po vaz bijeli dan se javljam na telefon ka' da radim na Hot Line 0-24h! :mad: Desi se da zovu totalno nepoznati ljudi u 23:30h :shock: i ono "E, alo... vidji... treba mi... " :mad: Ili da izdvojim biser kad je lik dosao na kucu da me trazi u ~23h uveche, nit se najavljivao nit smo pricali ikad o servisiranju... Znaci "random assault"... I da, probudio mi je oca od 60 godina...
    Last edited by cvxcomputers; 22-12-09 at 17:01.

  4. #4
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Bilo koji posa koji je povezan sa kontaktom sa ljudima je takav. Prednost je sto vidis kakvi sve ljudi postoje, od maksimalno bezobraznih pa do pravih psihijatrijskih slucajeva.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,944
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Bilo koji posa koji je povezan sa kontaktom sa ljudima je takav. Prednost je sto vidis kakvi sve ljudi postoje, od maksimalno bezobraznih pa do pravih psihijatrijskih slucajeva.
    Da mi je, da sam shaner, da nemam dodirnih tacaka s ljudima... Bez kroz nishan:lolblue: (yea, just kidding)
    Last edited by cvxcomputers; 22-12-09 at 17:24.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    E sad kapiras zasto sam poodavno batalio taj posao :mrgreen: No aj ti si jos mlad pa imas zivaca
    She is only here to annoy herself!

  7. #7
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,264
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    A najcheshce likovi koji veze nemaju o kompjuterima,koji ga ne umiju bez upaliti na dugme,kazhu "e kako mi zajebashe u *****computer,pojma nemaju,mesari bla bla, i onda ih pitash shto je problem,a ono nije skin na winamp isti kao prije...
    Brate,svaka ti chast kako mozhesh to raditi...

  8. #8
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,500
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    ne radimo isti posao ali slican
    dodje mi svakih 15-25 min samoubistvo da izvrsim kakvih brava ima

    jedino mi je zao sto ponekad puknem a posle se ispostavi da su normalni ljudi
    ps. ili su normalni posle moje reakcije

  9. #9
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    E sad kapiras zasto sam poodavno batalio taj posao :mrgreen: No aj ti si jos mlad pa imas zivaca
    Nema potrebe ostavljati takav posao. Možeš to sve lijepo formularom riješiti. Napraviš šablon, izštampaš par puta. Ispuniš formular i spisak u kakvo je stanje došao komputer, koji hw-sw itd., kratko objašnjenje problema, i na kraju potpis predavaoca komputera serviseru. Poslijed serviza pokazat da sve radi kao što treba da radi, (ili dat diagnosu i predat komputer vlasniku) provjerit zajednički sve prisutne stvari i tražit na istom formularu potpis.

    Pa neka te kolje ko god hoće kad ti imaš crno na bijelo da si u pravi.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,944
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    E sad kapiras zasto sam poodavno batalio taj posao :mrgreen: No aj ti si jos mlad pa imas zivaca
    @NSX. Znas sto je najjace od svega? Prvi put kad sam bio kod tebe, kad smo radili onaj komp/kuciste i kad sam vidio koliko dobro "znas materiju", a i kad si pomenuo: "Koliko sam ih sklopio". Prvo sto mi je palo na pamet je da si ex serviser koji je bio dosta puta u situaciji kao mojoj sve dok nije explodirao i "batalio muku"
    @MNT, sve je to pametan savjet u teoriji, ali... Moga bi bacit pogled na moj prvi POST i ona 3 primjera
    Last edited by cvxcomputers; 22-12-09 at 18:46.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,944
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ribomax View Post
    A najcheshce likovi koji veze nemaju o kompjuterima,koji ga ne umiju bez upaliti na dugme,kazhu "e kako mi zajebashe u *****computer,pojma nemaju,mesari bla bla, i onda ih pitash shto je problem,a ono nije skin na winamp isti kao prije...
    Brate,svaka ti chast kako mozhesh to raditi...
    Upravo tako... Dzabe sve i da si plemenit ka' Maajka tereza i da za dzabe radis ka' kakva humanitarna organizacija (kao sto sam ja radio u nekim slucajevima)... I tad ce ti manu nac i rec ti da ne valjas! :burp:
    Ej... A kako onda moj komp radi 100% savrsheno i bez problema i nikad zastekao nije? Da, da... I ja sam ubijedjen da je to zbog toga sto "nemam pojma"

  12. #12
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,570
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Ti jos i imas zivaca. Ja nisam radio nista za pare kao neki serviser ali jesam drugovima cesto popravljao, sastavljao i sugerisao sta da rade bez ijedne trunke zahvalnosti sa njihove strane. Nikad vise no im sad recem imas servis pa idi. A ne znam sto bi ucinio neko da pocne u cast i postenje da mi dira ko tebi taj iz prvog slucaja....
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  13. #13
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,944
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    @VanjaTheMan Da, to je to... Znaci, niko nije svetac, niko nije savrshen... Ali, kad je posao u pitanju... Profesionalizam MAX! znaci, u postenje nema potrebe zadirat! Normalno da moram prodimit kad mi je bolest da se sve odradi "po knjizi" (miran san i chista savijest nemaju cijenu! - to je nesto najvrjednije sto covjek moze posjedovat) Inace, bas jedan likova od iz ovih primjera, danas mi je unistio citavi dan (nije onaj iz CASE1).
    Uglavnom toliko sam "raspolozen" i bez kapi energije da je ova situacija (od prije 5 minuta) skroz normalna
    malocas dodje jos 1 coEk da pokupi lap top s poravke: "Koliko sam duzan?" -"Nista, nista, hvala, uredu je... Vidimo se"
    Last edited by cvxcomputers; 22-12-09 at 19:05.

  14. #14
    Join Date
    May 2006
    Location
    Split
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    danas je dobar(posten) i budala sinonim pa se prema tome ravnaj
    Haec olim meminisse ivvabit
    http://1944killingfields.co.uk

  15. #15
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovako je u mnogim strukama, bilo da se koristi shrafciger ili shto god drugo...

    ima razlicitih situacija, ali svim tim reakcijama su donijeli i sami majstori, jer

    chast izuzecima,

    ima mnogo neznalica i foliranata, koji ti uzmu pare a sve nagrde,

    bilo da se radi o malterisanju, zidanju, popravljanju auta, kompjutera ili bilo cega dugog...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  16. #16
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,570
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ni na nebu ni na zemlji View Post
    danas je dobar(posten) i budala sinonim pa se prema tome ravnaj
    Radije bi se osjecao kao budala no ka ***** od covjeka. A ne znaci ako je neko posten da ce pustit druge da ga gaze. Mogu probat ali nece im se isplatit. A zna se kako se u Crnoj Gori stiti obraz
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  17. #17
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,944
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ni na nebu ni na zemlji View Post
    danas je dobar(posten) i budala sinonim pa se prema tome ravnaj
    Znam na sta ciljas, i na zalost je danas tako! :cry: E, sad... Treba znat kako da te niko ne jashe, a da idalje budes korektan prema drugima koliko se moze... Tesko je nac taj balans... Inace, moje misljenje: "Posten/korektan se moze bit samo prema ljudima istih osobina, s fukarama se fino ne moze, no se mora istim vratit! (inace, ne mislim na posao, nego svakodnevne odnose izmedju ljudi)

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    ovako je u mnogim strukama, bilo da se koristi shrafciger ili shto god drugo...
    ima razlicitih situacija, ali svim tim reakcijama su donijeli i sami majstori, jer
    chast izuzecima,
    ima mnogo neznalica i foliranata, koji ti uzmu pare a sve nagrde,
    bilo da se radi o malterisanju, zidanju, popravljanju auta, kompjutera ili bilo cega dugog...
    To onda nijesu majstori vec NEZNALICE ili LOPOVI & DZUKELE , a najcesce svo troje navedeno u jednom neprevazidjenom MIXu!
    Inace, radio sam na gradjevinu kao fizikalac & pomocnik (malo da odmorim mozak od ljudi) i najezio bi se kad bih ti pricao na koje sve nacine su majstori i "nadredjeni" krali i fushlerisali!!! :burp:
    Last edited by cvxcomputers; 22-12-09 at 20:13.

  18. #18
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    To onda nijesu majstori vec NEZNALICE ili LOPOVI & DZUKELE , a najcesce svo troje navedeno u jednom neprevazidjenom MIXu!
    Inace, radio sam na gradjevinu kao fizikalac & pomocnik (malo da odmorim mozak od ljudi) i najezio bi se kad bih ti pricao na koje sve nacine su majstori i "nadredjeni" krali i fushlerisali!!! :burp:
    Svi oni sebe nazivaju majstorima, a svi gledaju da sve zbrzaju, zakolju nekog, shaklamache, i puca im...

    Znam da ima dosta likova, chesto po ovih pg firmi za racunare, koji zamjenjuju komponente, treba da se reinstalira win, oni ti kazu riknuo hard disk, i tako neznalicama za racunare, koje srce okine kad god ne mogu da ga upale, uzimaju pare, i izivljavaju se....

    Isto tako ima i bolesnog i pokvarenog naroda, kad im se nesto pokvari, ponesu kod majstora, (npr mobilni pa aj mikrofon) recu da treba da se popravi neshto, i kad majstor to popravi, oni nakaleme josh 10 stvari za koje su znali da nisu radile, ali kao da je majstor neshto oshtetio...

    Sve u svemu fukarluk je na svakoj strani...

    Ja sam nedavno pravio kuću...e pa tih mukaa sa narodom, em ga nahrani, em ga napi, em mu pustaj muziku, em ga didoli ka malo dijete, i lik ti ladno izkrivuljachi stepenice, ili ispuca fasada, ili iskrive zid i tako to... :hammer:

    tako su i mene nekad davno, je.bali sa popravkama racunara, pa sam nauchio sve zivo i pochinuo...sachuvao masu para, i masu zivaca....

    tebi Vale svako dobro,
    samo profesionalno!!
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  19. #19
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,944
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    Svi oni sebe nazivaju majstorima, a svi gledaju da sve zbrzaju, zakolju nekog, shaklamache, i puca im...

    Znam da ima dosta likova, chesto po ovih pg firmi za racunare, koji zamjenjuju komponente, treba da se reinstalira win, oni ti kazu riknuo hard disk, i tako neznalicama za racunare, koje srce okine kad god ne mogu da ga upale, uzimaju pare, i izivljavaju se....
    .............
    Sve u svemu fukarluk je na svakoj strani...
    .......................
    tako su i mene nekad davno, je.bali sa popravkama racunara, pa sam nauchio sve zivo i pochinuo...sachuvao masu para, i masu zivaca....
    .....................
    tebi Vale svako dobro,
    samo profesionalno!!
    Znas sto je najjace od svega... Ja sam bio bas kao svi "obicni smrtnici", siromasno se zivjelo i dobio sam prvi PC, da, 386DX stariji od mene koji je bio neispravan! Ponijeli smo ga na popravku koja nas je kostala, taman da smo mogli drugi ispravni nabavit, poslije je bilo "situacija" s drugim "majstorima", a ja sam idalje chamio ispred PCja, ucio se po Windowsu 95 i chudio zasto mi se BMP slika otvara po 10 sekundi :shock: Zainteresovao sam se, i poceo da "ucim"... Znaci upravo sam napravio to sto i ti napisa poslije boldovanog dijela... Na kraju sam dosao do nivoa dosta solidnog znanja, pa poslije toga zavidnog znaja... Na kraju sam postao to sto danas jesam ...A, da se jednog jutra probudim i shvatim da sam postao (nedaj Boze) kao neki od tih gore "majstora" zbog kojih sam i morao dobro da naucim ovo sto danas radim... Batalio bih odma, i posha' nedje da cuvam ovce
    Last edited by cvxcomputers; 22-12-09 at 21:35.

  20. #20
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Bar
    Posts
    982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ljudi da vam kazem: prvo svakog od nas je muka nacerala da nesto nauchimo o ovoj materiji zbog fukara od majstora.... isto tako ce i ovi kojima mi danas radimo oko kompjutera nauchit i sebe smatrati vrhunskim majstorima... niko ovde i nije neki posebni majstor mi samo pratimo trendove i u toku smo kako o softwerima tako i o hardveru koji je u tom trenutku najbolji.... e sad da bi komp vratio u stanju kakvom ja zelim meni treba 24 sata... 3-4 sata reinstalacija driveri programi i nakon toga raznorazna muchenja i testovi... ja to naplacujem minimum 20 eura i ne zelim da to radim za manje od toga... osim za dz... e sad da bi ljudi rekli da ste dobar majstor morate:
    1. da sacuvate podatke
    2. ako ste u mogucnosti da napravite prin sceen ekrana i vratite sve postojece programe na bas isto mjesto dje su i bili
    3. da dooobrooo naplatite sve to sto ste radili....
    u svakom drugom slucaju ste neznalica....
    osim toga moram da se ne slozim sa vama koji tvrdite da su najgori ljudi koji znaju samo dugme da stisnu ... najgori su oni koji "znaju sve" ali bi ipak da im vi odradite komp i uzmete 20 eura jer eto muka im je to da rade....
    mada moram reci ima dosta ljudi koji misle da se komp zavrsava za 2 sata i otud problema s musterijama....
    i naravno moras covjeku rec da nisi madjionicar vec majstor i da njegov intel 1.7 koji je star "samo " 5-6 godina je vec za staro gvozdje
    Last edited by tonino2; 22-12-09 at 21:51.

  21. #21
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    1,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    36
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    To je kao kad su pocinjale satelitske, i obicno su novi vlasnici predlagali tipu koji je postavljao tanjir i trazio signal da ga obrne "pud Lovcena"

  22. #22
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,944
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tonino2 View Post
    ljudi da vam kazem: prvo svakog od nas je muka nacerala da nesto nauchimo o ovoj materiji zbog fukara od majstora.............
    .......................... najgori su oni koji "znaju sve" ali bi ipak da im vi odradite komp i uzmete 20 eura jer eto muka im je to da rade....
    mada moram reci ima dosta ljudi koji misle da se komp zavrsava za 2 sata i otud problema s musterijama....
    i naravno moras covjeku rec da nisi madjionicar vec majstor i da njegov intel 1.7 koji je star "samo " 5-6 godina je vec za staro gvozdje
    Nije to nista, meni je najcrnje kad mi kazu "to ti je 5 minuta" A oni po$ede i nadgledaju radove bar pola sata :mad: i idalje je po njima to bilo "2-3 minuta posla" ... uHHHH, obozavam ih!!!:mrgreen:Inace, i kod samih majstora, naj-gori su oni koji (na prichu) "100% znaju sve inema ih boljih"...
    Inace, npr, zelja mi je da dodjem do nivoa da mogu mijenjat graficki chip, GDDR i tako jos po koju zAEbanciju, no treba opreme i nekoga ko bi me naucio :mrgreen:
    Quote Originally Posted by citizen View Post
    To je kao kad su pocinjale satelitske, i obicno su novi vlasnici predlagali tipu koji je postavljao tanjir i trazio signal da ga obrne "pud Lovcena"
    Hahahaha!!! +1 REP!

  23. #23
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    highlands
    Posts
    5,110
    Thanks Thanks Given 
    97
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Ja ludim kad mi donesu neku razvalinu pa da im instaliram win 7,a dok objasnim sto ne moze pritisak mi skoci.
    Jedan je bio uporan i insistirao da mu "ubacim" vistu pa mu se sistem podizo 5min,ali neka musterija je uvijek u pravu.
    niujedne mi gace lastike nema

  24. #24
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    883
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čast svima koji rade sa narodom, za to treba imati konjske živce ili možda bolje reći magareće!

    Pogotovo smo na udaru kod servisa Pc-a, tako da kroz svoju muku sa njima, poštujem svakoga koji radi naš posao...

    Ovo radim pored ostalog, već nekih 10-tak godina i u početku je bilo isto stanje što se tiče nervoze, prepirke sa narodom i slično...

    Mada možda kod mene ima malo i očevih gena po pitanju servisa (čovjek je 20tak godina radio kao serviser na teritoriji CG). Kada sam ga pitao kako izdržava svakakve naravi odgovorio mi je sljedeće: "puštiš ga da priča i pametuje a ti pjevušiš u sebi pjesmice koje voliš... ali zato mu za svaku pjesmu naplatiš po 5 maraka više!!!".

    Najjači su mi bili likovi kod montaže čuvenog wimax-a u mtel-u... Bežični internet a hrpa kablova i izjava jednog korisnika govori o svemu tome: "slušaj momak!!! ja hoću internet bez kablova i antena i svega toga. Hoću internet da imam i u WC da lakše mogu srati dok sam na Fejsu... I ukoliko to ne možeš da mi napraviš, skidaj tu antenu sa toga kolca jer te nabih na njega...!"

    A i najbolji su likovi kojih svi mi imamo... od prijatelja prijatelj koji ti donese laminu od PC-a i očekuje čudo od tebe a kada ga napravih i donekle dovedeš u red, slijedi ono čuveno: "al si ga opravio svaka ti čast"... a stanje na računu nula eura!!! :mad::mad::mad:

    I ovo ti je samo djelić svih naših muka... A mislim da bi trebalo uvesti cjenovnike, jedan za normalne mušterije i jedan za ove druge...

  25. #25
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,944
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    @dekille, upravo od tijaH "zahvalnih" dimim, a sto mi se jos desilo... Imam ono "let's call it" druga, koga gledam jednom u 20-30 dana, i ono, aj... Duga prica sto i kako ali svaki put (3X) mu reinstalirah PC za dzabe i par puta sitne opravke odradih za dz... Uglavnom... sto se desava, zove me na mob i cini: "Kad si slobodan da mi zavrsis nesto?" -(ja u guzvu, oder, posla preko glave i jos frka oko skole jer su bili ispiti tad)... I ja ono: "E, reci"... -Donio sam lap top od drugarice iz PG da mi ga ti reinstaliras onako drugarski :shock: -Bez dja`oljeg drajvera... Bez idje ishta... I ja ono: -ehee... desice se... da... hoce... 100% Pojenta price je ... Nasa "zahvalnost" je go .i. !!! :mad: Taman evo malo humora na racun toga:

    Radio neki frizer u nekom gradu u nekoj drzavi u SAD.
    Jednog dana mu udje cvjecar u radnju i kad ga je ovaj osisao, cvecar pita koliko kosta da bi mu platio. Frizer odgovori da on to radi iz hobija i da ne moze da primi pare. Cvjecar ode sav srecan.
    Sjutra kad je frizer dosao na posao nasao je na pragu prelijep buket od 20 cvjetova.
    Drugog dana mu udje pekar u radnju i kad ga je ovaj ošišao, pekar pita koliko kosta da bi mu platio. Frizer odgovori da on to radi iz hobija i da nemoze da primi pare. Pekar ode sav sretan.
    Sjutra kad je frizer dosao na posao nasao je na pragu 20 krofni.
    Treceg dana mu udje Bosanac u radnju i kad ga je ovaj ošišao, Bosanac pita koliko kosta da bi mu platio. Frizer odgovori da on to radi iz hobija i da nemoze da primi pare. Bosanac ode sav sretan.
    Sutra kad je frizer dosao na posao nasao je …
    … 20 Bosanaca koji cekaju na šišanje !!!
    Last edited by cvxcomputers; 22-12-09 at 22:50.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 15
    Last Post: 26-07-09, 00:41
  2. Replies: 53
    Last Post: 27-03-07, 17:55
  3. Replies: 54
    Last Post: 05-09-05, 10:24
  4. Dokle vise "prosrpske" umjesto "srpske".
    By david strbac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 56
    Last Post: 26-04-04, 20:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •