Page 17 of 31 FirstFirst ... 713141516171819202127 ... LastLast
Results 401 to 425 of 774

Thread: [ŽIVOTNI STANDARD] Crnogorske plate € € €

  1. #401
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ne znam iz kojih su gradova ti zdravstveni radnici koji su na birou ali znam za PG i BD da ih nema dovoljno . Plus sto na to sto ih nema ministarstvo ne reaguje na unutrasnje migracije . Koliko je ljudi u ova dva grada a koji se jos uvjek vode kod izabranih u mjestima odakle su dosli . Pa na sve to plys oni radnici van CG koji rade trenutno ovdje i imaju oravo ba lijecenje .
    Standard je da maksimalni broj pregleda po izabranom timu bude 35 a nekada predje 100 .

  2. #402
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,948
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Maloprije sam iz doma zdravlja blok 5.
    2 ure smo čekali na pregled đeteta, doktorica preko 2 sata je u savjetovalište, pola sata na pauzu. Od 5ipo do 8 ili 9 ne znam tačno, ostaje da pregleda drugu djecu kojih je bilo 15-20 prije nas, a posle nas je ostalo još 10toro sigurno.
    Epidemija je gripa.
    Čekali bi smo još i više puta mlatili da nismo nalaze krvi uradili privatno.

    Ovaj sistem ovakvi po više osnova ništa ne valja. Neorganizacija i rasulo. Bože sačuvaj da vam se neko možda i izvini za to što čekate...
    Kukaju kako ima fali ljekara i drugog kadra.
    A danas čitam ovo.
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...vnika-pravnika


    Ko ođe koga zayebava?
    I ja sam sa djecom bio malo prije 7 tamo, stvarno ne pamtim onoliko djece tamo. A brze se nije moglo, dzaba kad je bilo previse pacijenata.

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  3. #403
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Standard je da maksimalni broj pregleda po izabranom timu bude 35 a nekada predje 100 .
    E ovo je problem. Ne može izabrani tim da odradi 100 pregleda za jedan dan. I šta je rješenje? Da oslobodimo sistem, ili da ministarstvo počne ulagati u proširenje kapaciteta?

    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  4. #404
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    134
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    E ovo je problem. Ne može izabrani tim da odradi 100 pregleda za jedan dan. I šta je rješenje? Da oslobodimo sistem, ili da ministarstvo počne ulagati u proširenje kapaciteta?

    Da ministarstvo pocne ulagati u prosirenje kapaciteta.Zaposliti ljekare sa biroa.

  5. #405
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    772
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako je u članku presjek stanja na samom kraju godine, nekih 60ak ljekara sa spiska su ljudi koji su tek zavrsili fakultet i na birou su jer jos uvijek nemaju licencu tj cekaju program strucnog osposobljavanja koji pocinje 15og januara. Mislim da kada bi se danas napravio presjek, broj iz clanka bi sigurno bio manji.

  6. #406
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Problem je kompleksan . Mi smo 2008 godine jednostavno prekopirali Slovenacki sistem izabranog dr i ostalog . Ne uzimajuci u obzir nase specificnosti . A jos gore od toga Slovenija je nedugo posle toga skoro sve promjenila jer im u praksi nije funkcionisalo dobro . Oni su imali mogucnosti da oromjene mi nazalost ne .
    Teoretski doktor moza da orimi 35 pacijenata u toku smjene i nijednog vise . I nema tiga zakona po kome je kriv ( ko je zivitno ugrozen hitna pomoc )
    Cak se na doktore konstanto vrsi pritisak da vise vremena posvete pacijentu samo ne kazu gdje da nadju to vrijeme .
    Mozemo tako to kbc-a . Mislite da jedan recimo katdiolog oregkedati pedesetak oacijenata plys njegove na idjelhenju plus intervencije itd itd .
    Ali nazalost obrni okreni dolaximo do oara kojih nema .
    I u kuci mozete presipati iz suplheg u orazno koliko god hocete ali ako novca nema nema ga

  7. #407
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    CG
    Posts
    783
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Problem je i sto skoro svi ljekari tj. svrseni studenti medicine iz svih djelova CG hoce po svaku cijenu da rade samo u Podgorici.Ovo se odnosi i na vecinu medicinskih tehnicara.
    I nista ih drugo ne zanima, eventualno neke odlazak u inostranstvo.I spremni su recimo da ovdje volontiraju, nekoga mijenjaju ili u boljem slucaju budu klinicki ljekari, a nece da uzmu specijalizacije negdje na sjeveru CG iako i sami dolaze odatle.
    Isto vazi i za ljekare koji su iz PG ili okoline a ne bi ni u ludilu otisli da rade u neka zabacenija/ruralnija podrucja CG.
    Znaci recimo ljekari iz opstih bolnica i domova zdravlja sa sjevera(a ima ih i sa juga) kopaju nogama i rukama da predju u KC CG, IJZ CG, DZ PG, VMC PG, DZ DG.

  8. #408
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Uvjek svi teze da rade u tercijelne ustanove . Kakva im je sansa za napredak , usavrsavanje ili bilo sto slicno ako odu ne sjever , cak i na jug u neki dom zdravlja ? To je to , nema dalje . Jedino im tercijalne ustanove ( kod nas su kbc , brezovik i risan ) nude dalje usavrsavanje , supspecijalizacije , strucno naoredovanje itd itd .
    Drugi razlog je sto svi izbjegavaku domove zdravlja jer tu ste osudjeni na osnovnu platu . U bolnicama su ima dezurstva , oriprsvnosti i slicno . Pa ako zagusti radite vise ali vise i primite . U primarnoj to ne mozete .

  9. #409
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    CG
    Posts
    783
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Ne moze/treba bas svak ko zavrsi medicinu da bude specijalista, a posebno ne subspecijalista(uza specijalizacija), ili primarijus, ili mr sci. i dr sci. med.
    Ne dobija se specijalizacija samo od ustanova sekundarnog i tercijarnog nivoa vec i primarnog(domovi zdravlja, dispanzeri, ambulante, hitna pomoc, itd.). Npr. specijalizacije opste medicine(porodicne), radiologija, med.(klinicka) biohemija, pedijatrija, ginek. i akus., urgentna med., sportska med., medicina rada(danas nazalost totalno marginalizovana), cak i interna med., itd.
    Nevjerovatno je koliko su danas ljekari postali razmazeni u svakom smislu, u odnosu na prethodno vrijeme.

  10. #410
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    A zasto mislis da su razmazeni ako hocecda naoreduju ?
    U dz zavrse spec i sta onda ?
    A urgentu ocigledno vise niko nece . Stresna opasna ittd
    Drugo medicina rada je bila iskljucena iz sistemacije pa su pre oar godina navrat nanos obnovili i podjelili oetnaestak njih ali oet god traje .

  11. #411
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    CG
    Posts
    783
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    A zasto mislis da su razmazeni ako hocecda naoreduju ?
    U dz zavrse spec i sta onda ?
    A urgentu ocigledno vise niko nece . Stresna opasna ittd
    Drugo medicina rada je bila iskljucena iz sistemacije pa su pre oar godina navrat nanos obnovili i podjelili oetnaestak njih ali oet god traje .
    Kad zavrse specijalizaciju za neki dz onda tu pocnu i da rade kao specijalisti.Pa ne bi im taj dz ni davao spec. da mu ne treba specijalista.
    Ne moze se napredovati beskonacno, treba da neko tj. vecina radi i u dz, opstoj bolnici, ambulantama, hitnoj, itd.
    Kome je medicina stresna ili je od nje htio da se brzo obogati nije je ni trebao upisivati.
    I sam sam medicinar, pa i ponesto znam o ovom.

  12. #412
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by suponik View Post
    Kad zavrse specijalizaciju za neki dz onda tu pocnu i da rade kao specijalisti.Pa ne bi im taj dz ni davao spec. da mu ne treba specijalista.
    Ne moze se napredovati beskonacno, treba da neko tj. vecina radi i u dz, opstoj bolnici, ambulantama, hitnoj, itd.
    Kome je medicina stresna ili je od nje htio da se brzo obogati nije je ni trebao upisivati.
    I sam sam medicinar, pa i ponesto znam o ovom.
    Ako nije tajna sta radis u zdravstvu ? Mene ne morad pitati jet moj orofil je javan i sve na njemu pise .

    Zasto da se ne napreduje ? Zasto bi se neko zadovoljio da je soec u nekom malom dz ? Samo zato sto to treba dz ? Ili sta ?

  13. #413
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    CG
    Posts
    783
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Zdravstveni sam radnik, preciznije medicinski radnik, i radim u jednoj vecoj drzavnoj zdravstv. ustanovi u CG tacnije PG, nijesam klinicar radim u preventivnoj medicini, ne bih vise o sebi.
    Pa ne mogu svi da napreduju, to je nemoguce i nepotrebno, cak i bezumno.Treba da neko nesto i radi.Postoji i kontinuirana medicinska edukacija, itd.
    Pa ne mozemo da zatvorimo sve ostale zdrav. ustanove u CG osim KC, tj. da ih svedemo na nista.

  14. The Following User Says Thank You to suponik For This Useful Post:


  15. #414
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ko je rekao da trebs bilo sta zatvoriti ? Ali treba omoguciti onima koji zele da napreduju da imaju mogucnosti za to. Oni pokrecu zdravstvo jedne zemlje . Naravno ima onih koje se zadovolje sa mirnim poslom bez mnogo talasanja u nekoj manjoj ustanovi .
    Dugo doduse nisam vidjeo da je neko zadovoljan sto ostaje u dz Budva ali bokje i ta spec nego nijedna .
    Srednji kadar je posebna prica . Proveo sam radni vijek kao tehnicar u hitnoj ( sem par zadnjih godina kada nisam zbog zdravlha mogao ) i p kojoj edukaciji se orica ? A da odemo jednom na edukaciju u kbc i pokazuje na lutki kpr i pitam ja kolegu koliko je puta to zaista radion. On meni iskreno kaze dva puta u sali . A ja njemu e moj kolega mi dva puta dnevno na plazi minimum plus bar jednon nicu na bazenima .
    O svom trosku sam 95 otisao kao volonter u Zair i radio u karantinu sa ebolom . I par jos desetak pura bio volonterski u raznim hitnim pk svijetu . Zato sto me je to zanimalo sve o mom triosku .


    Ps ne odnisi se na Vas nego uopste zasto ovfje svi kriju indetitet ? Shvatam to na forumu politika ( na koji jos nisam usao niti cu )

  16. #415
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by suponik View Post
    Zdravstveni sam radnik, preciznije medicinski radnik, i radim u jednoj vecoj drzavnoj zdravstv. ustanovi u CG tacnije PG, nijesam klinicar radim u preventivnoj medicini, ne bih vise o sebi.
    Pa ne mogu svi da napreduju, to je nemoguce i nepotrebno, cak i bezumno.Treba da neko nesto i radi.Postoji i kontinuirana medicinska edukacija, itd.
    Pa ne mozemo da zatvorimo sve ostale zdrav. ustanove u CG osim KC, tj. da ih svedemo na nista.
    a to je naša ''bolest'', svi patimo da budemo direktori ili predsjednici

    predsjednik u 3 upravna recimo

  17. #416
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Ko je rekao da trebs bilo sta zatvoriti ? Ali treba omoguciti onima koji zele da napreduju da imaju mogucnosti za to. Oni pokrecu zdravstvo jedne zemlje . Naravno ima onih koje se zadovolje sa mirnim poslom bez mnogo talasanja u nekoj manjoj ustanovi .
    Dugo doduse nisam vidjeo da je neko zadovoljan sto ostaje u dz Budva ali bokje i ta spec nego nijedna .
    Srednji kadar je posebna prica . Proveo sam radni vijek kao tehnicar u hitnoj ( sem par zadnjih godina kada nisam zbog zdravlha mogao ) i p kojoj edukaciji se orica ? A da odemo jednom na edukaciju u kbc i pokazuje na lutki kpr i pitam ja kolegu koliko je puta to zaista radion. On meni iskreno kaze dva puta u sali . A ja njemu e moj kolega mi dva puta dnevno na plazi minimum plus bar jednon nicu na bazenima .
    O svom trosku sam 95 otisao kao volonter u Zair i radio u karantinu sa ebolom . I par jos desetak pura bio volonterski u raznim hitnim pk svijetu . Zato sto me je to zanimalo sve o mom triosku .


    Ps ne odnisi se na Vas nego uopste zasto ovfje svi kriju indetitet ? Shvatam to na forumu politika ( na koji jos nisam usao niti cu )
    Nesto me zanima...
    Imam clana familije koji je pedijatar u jednom domu zdravlja...
    Otkud to da ce tamo da ostane, kad vec pomenu da se nikom ne ostaje u dz...
    Nijesam znao da postoje neka ogranicenja u vezi napredovanja...
    Meni je samo nejasno sto ne otvori svoju privatnu ordinaciju, fino radi, vec je stvorila neko ime... pretpostavljam da nemaju neke ugovore da moraju da odrade tu specijalizaciju koju su dobili

  18. #417
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Nesto me zanima...
    Imam clana familije koji je pedijatar u jednom domu zdravlja...
    Otkud to da ce tamo da ostane, kad vec pomenu da se nikom ne ostaje u dz...
    Nijesam znao da postoje neka ogranicenja u vezi napredovanja...
    Meni je samo nejasno sto ne otvori svoju privatnu ordinaciju, fino radi, vec je stvorila neko ime... pretpostavljam da nemaju neke ugovore da moraju da odrade tu specijalizaciju koju su dobili
    Zvanicno ne postoje ali gdje da napreduje u dz ? Inace mora da odrate duplo koliko im spec trajala . Sto je min deset gidina moraju da odrade za ustanovu koja im je dala spec .
    Za to vrijeme se stvore porodice , ljudi se ucaure i to je to .

    Ovo sto pisem bema veze sa zeljom da se bude direktor to je politicka funkcija

  19. #418
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

  20. #419
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    mtel dominira
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  21. #420
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    menadzeri dominiraju...

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  22. #421
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    menadzeri dominiraju...

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Imaju i ostale navedene firme menadzere.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  23. #422
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    ako firma ima dobar proizvod koji je trazen na trzistu uvjek ce poslovati dobro...mada ne treba vjerovati svemu sto izadje bankar.me
    struja,hrana, internet, mobilni....

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  24. #423
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Prihodi kompanije su porasli sa 303,8 miliona na 323,6 miliona u 2019, ali su i rashodi povećani sa 272,8 miliona na 301,4 miliona eura. Prema podacima iz bilansa stanja, EPCG ima nešto više od 41 milion neraspoređene dobiti iz prethodnih godina
    EPCG 900 zaposlenih prosjek oko 1000eura
    a 2018 U dinamičnoj 2018, EPCG grupa (EPCG, CEDIS i RUP) ostvarila je oko 60 miliona neto dobiti i u budžet države, po osnovu poreza, prireza, naknada i drugih obaveza, kao i dividende, uplatila ukupno oko 100 miliona eura. Takođe, EPCG je otkupila i vlasnički udio italijanske A2A u vrijednosti od 66 miliona.
    kad imas dobar proizvod kojeg svi oce ...
    e sad ima jos jedan proizvod koji tek treba da se valorizuje a to je voda

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  25. #424
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Imaju i ostale navedene firme menadzere.
    Ovi podaci su sve bez tačni..
    Ako se govori o bruto iznosu onda su tu nedje.

  26. #425
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Kolke god da su one plate su puno veće od prosjeka u državi.
    A uzmete li slikovitije to predstaviti, ako je prosječni račun za Mtel recimo 25eur (možda sam prećera), to znači otprilike da 100 ljudi treba da plati račune da bi se obezbijedila bruto plata za jednog njihovog zaposlenog.

    Makar 40 od ovih 100 je sada u ovoj krizi ostalo bez posla ili će im biti smanjena plata.
    A treba preživjeti, jesti i piti.

Page 17 of 31 FirstFirst ... 713141516171819202127 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: WiMax 512/256 - HIT 75€
    By NokiaPg in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 10-02-10, 08:47
  2. I: Auto do 6.000€
    By NokiaPg in forum Ostali oglasi
    Replies: 33
    Last Post: 26-01-10, 08:13
  3. K: Nov telefon do 70€
    By institucija in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 25-11-09, 09:43
  4. 512 Mb Ddr 40 €
    By mmmm in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 19-03-06, 18:26
  5. Bi li za 1.000.000 €......
    By BLURP in forum Sex i erotika
    Replies: 32
    Last Post: 30-03-05, 16:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •