Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 29

Thread: Dje uzet povoljnu kacigu???

  1. #1
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default Dje uzet povoljnu kacigu???

    Trenutno imam neku kinesku od 10-15e pa bih da uzmem nesto krsteno, jes da vozim skuter od 50cc ali bolje se ne zajebavat sa glavom

    Moje financijsko stanje za kacigu je 150-200e

    Znam da ima u Magnus, nisam jos tamo bio al planiram poci. Ako neko zna jos neko mjesto, nebi bilo lose da mi kazete dje.


    Takodje nebi bilo lose da preporucite koji model da trazim, sta da izbjegavam itd...

    Isto razmisljam da uzmem mozda neku polovnu al da moze da se skida unutrasnji dio da bih mogao posle to da operem. Ako predlazete polovnu kacigu onda napisite sta da trazim i do koliko da platim

  2. #2
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,717
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Samo nova iz puno razloga. U Magnus traži Kappa kacige, vjerojatno najbolji omjer uloženo dobijeno.

    Sent from my Motorola 8400

  3. #3
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Samo nova iz puno razloga. U Magnus traži Kappa kacige, vjerojatno najbolji omjer uloženo dobijeno.

    Sent from my Motorola 8400
    Koliko se krecu?

    Cijena je bitna jer nemam 300-600e za kacigu

  4. #4
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Za 100€ možeš da biraš kacigu, a od reda imaš poznatih marki za manje para, jet modela, i tako vozis neki skuter ako dobro shvatih, evo sad gledam u KtmPG za 70-80€, a oni važe za skuplje. U Magnus imas Ls2 modela povoljno, a ok su...

    Poslato s Jadrana

  5. #5
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tom View Post
    Za 100€ možeš da biraš kacigu, a od reda imaš poznatih marki za manje para, jet modela, i tako vozis neki skuter ako dobro shvatih, evo sad gledam u KtmPG za 70-80€, a oni važe za skuplje. U Magnus imas Ls2 modela povoljno, a ok su...

    Poslato s Jadrana
    Gledao sam po internetu o LS2 i izgledaju dobro. Mada cisto sumnjam da one kostaju ispod 200e

    Mozes poslat link od KtmPG?

    Sve sto smatras da vrijedi i da je u cjenovnom rangu do 200 posalji link da pogledam hvala i ljubi brat :*

  6. #6
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Ls2 sam uzeo proslo ljeto oko 120€ čini mi se - u Magnus.

    Tutomoto guglaj, to je zastupnik Ktm i imaju dosta opreme drugim brendova, gledah im večeras fb, traži tamo.

    Poslato s Jadrana

  7. #7
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,717
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AMDkorisnik View Post
    Koliko se krecu?

    Cijena je bitna jer nemam 300-600e za kacigu
    Zato sam i napisao Kappa jer do 150 eura možeš da biraš, to su kvalitetne kacige sa određenim manama (aerodinamika pa stvaraju buku na većim brzinama, način kačenja vizira,...) koje su neprimjetne u lokalnoj vožnji. Kappa je marka u okviru Givi grupacije, te su kacige i koferi sa Kappa natpisom nešto jeftiniji od onih sa Givi natpisom. Lako možeš nači testove Givi (odnosno Kappa) kaciga i vidjeti zašto imaju najbolji odnos uloženo/dobijeno.

    Sent from my Motorola 8400

  8. #8
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    461
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Imas i kod Acimica da uzmes za oko 100e mt kacige sa 4 ili 5 zvjezdica na sharp testu.

  9. #9
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tom View Post
    Ls2 sam uzeo proslo ljeto oko 120€ čini mi se - u Magnus.

    Tutomoto guglaj, to je zastupnik Ktm i imaju dosta opreme drugim brendova, gledah im večeras fb, traži tamo.

    Poslato s Jadrana
    Definitivno moram ovih dana svratit u Magnus da vidim sta oni imaju, tu cu prvo da pogledam pa na druga mjesta.

    Upravo sad poslah poruku Tutomoto na FB pa cekam odg da vidim hoce li poslat cjenovnik kaciga

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Zato sam i napisao Kappa jer do 150 eura možeš da biraš, to su kvalitetne kacige sa određenim manama (aerodinamika pa stvaraju buku na većim brzinama, način kačenja vizira,...) koje su neprimjetne u lokalnoj vožnji. Kappa je marka u okviru Givi grupacije, te su kacige i koferi sa Kappa natpisom nešto jeftiniji od onih sa Givi natpisom. Lako možeš nači testove Givi (odnosno Kappa) kaciga i vidjeti zašto imaju najbolji odnos uloženo/dobijeno.

    Sent from my Motorola 8400
    Dje mogu pogledat te Kappa kacige?

    Quote Originally Posted by RB18 View Post
    Imas i kod Acimica da uzmes za oko 100e mt kacige sa 4 ili 5 zvjezdica na sharp testu.
    A dje je to???

  10. #10
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,717
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AMDkorisnik View Post
    Definitivno moram ovih dana svratit u Magnus da vidim sta oni imaju, tu cu prvo da pogledam pa na druga mjesta.

    Upravo sad poslah poruku Tutomoto na FB pa cekam odg da vidim hoce li poslat cjenovnik kaciga


    Dje mogu pogledat te Kappa kacige?



    A dje je to???
    Magnus je njihov zastupnik.

    Sent from my Motorola 8400

  11. #11
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    461
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AMDkorisnik View Post
    A dje je to???
    Bulevar Ivana Crnojevića, Podgorica. link

  12. #12
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Zato sam i napisao Kappa jer do 150 eura možeš da biraš, to su kvalitetne kacige sa određenim manama (aerodinamika pa stvaraju buku na većim brzinama, način kačenja vizira,...) koje su neprimjetne u lokalnoj vožnji. Kappa je marka u okviru Givi grupacije, te su kacige i koferi sa Kappa natpisom nešto jeftiniji od onih sa Givi natpisom. Lako možeš nači testove Givi (odnosno Kappa) kaciga i vidjeti zašto imaju najbolji odnos uloženo/dobijeno.

    Sent from my Motorola 8400
    E finu si mi kacigu preporucio uzeo neku Kappa od 139€ u Magnus 21 jun i 27 jun primjetio da je pocela da se odljepljuje

    Pa sam juce opet u Magnus da je zamjenim i uzeo Givi kacigu od 162€

    Po meni ova Givi mnogo kvalitetnije izgleda od Kappa... Samo sto je bijelu bas tesko naci a da mi odgovara.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  13. #13
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Prvo sam uzeo neku Kappa kacigu od 139€ Flip Up i nakon 6 dana koriscenja pocela je da se odljepljuje pa sam trk nazad u Magnus i zamjenio za ovu Givi kacigu.

    Komsija me savjetova da uzmem Givi pa ka poslusah.

    Aj sad vas da cujem, jesam se zeznuo???

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Last edited by AMDkorisnik; 29-06-19 at 07:22. Reason: Zaboravih zadnju sliku da uploadujem

  14. #14
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,717
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AMDkorisnik View Post
    E finu si mi kacigu preporucio uzeo neku Kappa od 139€ u Magnus 21 jun i 27 jun primjetio da je pocela da se odljepljuje

    Pa sam juce opet u Magnus da je zamjenim i uzeo Givi kacigu od 162€

    Po meni ova Givi mnogo kvalitetnije izgleda od Kappa... Samo sto je bijelu bas tesko naci a da mi odgovara.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Givi i Kappa su isti modeli, samo je Kappa jeftinija (izgleda ne samo zbog imena )

    Sent from my Motorola 8400

  15. #15
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Givi i Kappa su isti modeli, samo je Kappa jeftinija (izgleda ne samo zbog imena )

    Sent from my Motorola 8400
    Ne znam zbog cega ali tu Kappa kacigu sam nosio al po izgledu vice KVALITET

  16. #16
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Da vaskrsnem temu - dako se ko javi

    Da napravim uvod - nemam motor, ali mi "treba" kaciga (ne nemam ni quad, snowmobile itd... )

    Ono sto imam je bas velika glava i god podjem na karting, neku quad turu itd svaki put imam isti problem - nema kacige za ovoliku glavu... obicno i najveca koju imaju meni bude poprilicno stisnuta, neudobna ili ne bude nista dovoljno veliko za ovu glavu pa tugujem (citajte odustajem

    Elem, posto ja volim poci na karting, neku turu itd gledam neku kacigu za ovaj bronzin da uzmem, ali se za sad ne bih trosio previse (vise cu kad bude za svaki dan).
    Vidim da Tutomoto ima neke akcije na NZI i Acerbis za u range-u od 100 do 130eura

    Ima li ko iskustva sa istim brendovima, jesu li cemu, jer su misljenja po internetu ili nepostojeca ili oprecna jedni fale, drugi kude, a treci kazu da su eto OK.
    Sumirano, posto su od vecih kaciga od oba proizvodjaca dostupni samo flip up modeli, vecina review-a im zamjera tezinu i nivo buke (sto meni za periodicnu voznju tesko da ce biti presudno)

    Eto - ako imate iskustva ili neki drugi predlog - tu sam
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  17. #17
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Vidi i u Magnus, imaju Ls2, ja imam nju recimo. Prilično je bucna, ali opet mi sa ATV rijetko prelazimo 100kmh pa se to istrpi. U pocetku je i mene stezala, ali se vremenom oblikuje prema glavi, pa ti postane cak i komotna.
    Vidi i u Acimic, Vg moto...

    Poslato s Jadrana

  18. #18
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tom View Post
    Vidi i u Magnus, imaju Ls2, ja imam nju recimo. Prilično je bucna, ali opet mi sa ATV rijetko prelazimo 100kmh pa se to istrpi. U pocetku je i mene stezala, ali se vremenom oblikuje prema glavi, pa ti postane cak i komotna.
    Vidi i u Acimic, Vg moto...

    Poslato s Jadrana
    OK fala, pogledacu
    Sto se buke tice - rekoh da je za povremeno i realno manje brzine.
    A sto se stezanja tice - ovo su sve kacige sa "rente", razradjenje, ali dzaba kad je velika glava ahahaha
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  19. #19
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Pogledaj i MT kacige, bilo ih je nekad prije u Acimica ali ih je prodavao bas skupo oko 200 eura i mozda ti spusti 10-20 evra sto je opet prejako.
    Yamaha Barel-Srbija su tu oko 100 eura

  20. #20
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,688
    Thanks Thanks Given 
    1,737
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    у свим овим продавницама што рекоше другари горе, продају се нормалне (сертификоване) кациге, тако да коју год одабереш за свој буџет и величину немаш грешке.
    али ако будеш са каквих огласа узимао или тако нешто...требаш бити на опрезу, има копија које не вреде 2 еура (без икаквог сертификата или дивљи неки налијепљени).
    боље добар качкет од лоше кациге, тако да бих ти предложио да искључиво идеш по кацигу у радњу и купиш нову.
    кацига падне са метра на бетон и може у смеће (не мора да значи али ај га ти знадни!). то имај на уму (ако узимаш половну, а немој, ко јој зна историју)
    и кад одеш да пробаш, ако мислиш да ти одговара, мааааакар 20 минута је не скидај са главе, но тражи столицу ако не можеш на ноге и сједи и чекај.
    ако ти после 20мин (минимум!) буде одговарала онда је то то.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  21. #21
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    у свим овим продавницама што рекоше другари горе, продају се нормалне (сертификоване) кациге, тако да коју год одабереш за свој буџет и величину немаш грешке.
    али ако будеш са каквих огласа узимао или тако нешто...требаш бити на опрезу, има копија које не вреде 2 еура (без икаквог сертификата или дивљи неки налијепљени).
    боље добар качкет од лоше кациге, тако да бих ти предложио да искључиво идеш по кацигу у радњу и купиш нову.
    кацига падне са метра на бетон и може у смеће (не мора да значи али ај га ти знадни!). то имај на уму (ако узимаш половну, а немој, ко јој зна историју)
    и кад одеш да пробаш, ако мислиш да ти одговара, мааааакар 20 минута је не скидај са главе, но тражи столицу ако не можеш на ноге и сједи и чекај.
    ако ти после 20мин (минимум!) буде одговарала онда је то то.

    ne bih se sjetio da je nosam malo duze - fala za savjet
    sto se kupovine tice - kad je glava u pitanju samo provjereno vidim da je sertifikacija bitna, iako 2 kacige sa istim sertifikatom znaju imat skroz razlicite ocjene 2
    pamet mi ne smeta ni sad da dakupim neku od 500e (no nemam opravdanje sebi za kacigu koju cu nosit 10 sati godisnje) , ali sam procitao (a i nedje je logicno) da nosio je ne nosio materijal u njoj stara i kaciga gubi svoja svojstva vremenom te da je treba mijenjat posle odredjenog broja godina... Tako da jednog dana - bice i nova kaciga sa ostalom opremom da se uzme
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  22. #22
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,688
    Thanks Thanks Given 
    1,737
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    zavisi od proizvodjaca, 3 do 5 godina i onda mora nova.
    za ovo sto si naveo LS2, MT, NZI, Acerbis, Grex, svaaaaka je dobra.
    tako da vidi koliko kosta, pa svidja li ti se boja, pa moze li ti na glavu i to je to

    p.s. ja sam imao Arai Chaser (cirka 600e) i padnem, zveknem glavom i eno je kuci na polici stoji kao podsjetnik, kupih prije par mjeseci Scorpion i baaaas sam zadovoljan kacigom od nekih 300e, ali mi crvi ne daju mira i evo gledam opet neki Arai da uzmem
    tih 5 godina daaaaaako ne padnem
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  23. #23
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Sjecam se sad davno druga kako mi prica o kacigi koja ga je spasila x puta kad je pao mislim i da je dugo godina drzao i bez padova.

    Doduse imam i ja jednu iz 2009. i opet je ponekad stavim, mada sam je samo koristio za do plaze da ne prljam drugu (iako imam podkapu), uglavnom stoji kuci u kolekciji.
    rm -rf /

  24. #24
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Bile su ti akcije kdo Acimica sad po jedna kaciga tj jedna velicina MT dzabe nesto. Od 50 do 100e da biras.

    Sent from my p30 pro using Tapatalk

  25. #25
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    zavisi od proizvodjaca, 3 do 5 godina i onda mora nova.
    za ovo sto si naveo LS2, MT, NZI, Acerbis, Grex, svaaaaka je dobra.
    tako da vidi koliko kosta, pa svidja li ti se boja, pa moze li ti na glavu i to je to

    p.s. ja sam imao Arai Chaser (cirka 600e) i padnem, zveknem glavom i eno je kuci na polici stoji kao podsjetnik, kupih prije par mjeseci Scorpion i baaaas sam zadovoljan kacigom od nekih 300e, ali mi crvi ne daju mira i evo gledam opet neki Arai da uzmem
    tih 5 godina daaaaaako ne padnem
    Quote Originally Posted by AmFi View Post
    Bile su ti akcije kdo Acimica sad po jedna kaciga tj jedna velicina MT dzabe nesto. Od 50 do 100e da biras.

    Sent from my p30 pro using Tapatalk

    kod mene je obratan proces
    prvo imaju li 3xl
    pa koliko kosta
    pa moze li mi na glavu
    pa boja na kraj ;/

    Kad sam glavurdan

    za sad gledah ove u tutomoto, xxl flip up moze stati na glavu, ali je evidentno uska, full face ni toliko... vg ima 3xl samo od neke nolan za 300+, to mi je za namjenu mnogo
    moram poci do acimica i magnusa da vidim sta se nudi

    fala vi ljudi
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Tažite novu dobru i POVOLJNU grafičku karticu ?
    By TCK in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 34
    Last Post: 27-05-19, 07:56
  2. i:dje uzet megaupload acc
    By bakir1986 in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 08-05-10, 08:42
  3. od krseva sta uzet?
    By Mladjo in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 45
    Last Post: 11-07-07, 14:48
  4. oce li ko uzet 6630
    By NETMAN in forum Ostali oglasi
    Replies: 15
    Last Post: 25-04-07, 22:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •