Page 174 of 197 FirstFirst ... 74124164170171172173174175176177178184 ... LastLast
Results 4,326 to 4,350 of 4906

Thread: [HARDWARE] Pitajte...

  1. #4326
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,637
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    podržavaće fhd sa hdmi-ja bilo šta novije,sve zavisi šta planiraš dalje,ali ti je situacija kritična danas zbog kriptomajninga.cijene svog hardvera su nenormalne svuda danas,na to dodaj mikro tržište kod nas i kod polovnih i došli smo do čega smo došli...

    nego da ne trčimo pred rudu,prvo i osnovno reci do koliko para pa ćemo ti reći šta i kako,na novo sem ako bi da te oderu kao vola u kupusu i da pakleno preplatiš zaboravi...

    edit: a ako si zapravo pitao do koje klase da ideš sa tom konfiguracijom a bi da igraš igre,svejedno se ne bi zamarao sa ičim ispod 1050 gtx pa nevezano što je i3,naći ćeš već igara koje mogu da rade na tom procu,a ako odradiš apgrejd procesora nekad kasnije bićeš spreman i za po koju noviju igru...750ti je minimum minimuma,ispod toga je prosto bacanje para.
    Last edited by umart; 11-11-21 at 12:01.

  2. #4327
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,134
    Thanks Thanks Given 
    256
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    452 Posts

    Default

    Najbolja ti je varijanta neki AMD APU da uzmes(3. generacije)

  3. #4328
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,637
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    umalo,1050 obična bi se i našla za 100nak,750ti je 50tak,a apu sa pločom je bar 200 plus ostaje da valjaš i3 i leš ploču...

  4. #4329
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,749
    Thanks Thanks Given 
    2,118
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    Ma tu do 50e polovno, ne bi se radio neki ozbiljan gaming, eto da može da glatko gura emulator PCSX2 i neke naslove do prije 5 god.
    Forever young, i want to be forever young

  5. #4330
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,731
    Thanks Thanks Given 
    1,116
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    GTX 750TI je onda rješenje.
    Ili ako ubodeš neku 1050 2GB.

  6. #4331
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,749
    Thanks Thanks Given 
    2,118
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    Super, hvala moNci.
    Forever young, i want to be forever young

  7. #4332
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,637
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    1050 za 50e?nema sansi.

  8. #4333
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    853
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Ljudi kako da pristupim HDD koji je skinut sa lap topa i treba da skinem podatke posto mu je pao windows i nece da podigne nikako hvali neki win32 direktorijum . Spojim ga sa adapterom i na dva lap topa mi pokazuje da na particiji diska ima vise od pola popunjenog prostora ali kad udjem pise "fascikla je prazna" a na treci lap top pokaze neki "backup marker files" . E sad mi recite dje grijesim ,dosad nisam imao ovakvih problema mogao sam pristupiti bilo kom HDD preko adaptera ,ili da li ima neki program sa kojim trebam pristupiti ?

    Послато са Mi A2 помоћу Тапатока

  9. #4334
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,123
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miko501 View Post
    Ljudi kako da pristupim HDD koji je skinut sa lap topa i treba da skinem podatke posto mu je pao windows i nece da podigne nikako hvali neki win32 direktorijum . Spojim ga sa adapterom i na dva lap topa mi pokazuje da na particiji diska ima vise od pola popunjenog prostora ali kad udjem pise "fascikla je prazna" a na treci lap top pokaze neki "backup marker files" . E sad mi recite dje grijesim ,dosad nisam imao ovakvih problema mogao sam pristupiti bilo kom HDD preko adaptera ,ili da li ima neki program sa kojim trebam pristupiti ?

    Послато са Mi A2 помоћу Тапатока
    Jesi li podesoio da ti prikazuje hidden files?

  10. #4335
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,994
    Thanks Thanks Received 
    845
    Thanked in
    561 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miko501 View Post
    Ljudi kako da pristupim HDD koji je skinut sa lap topa i treba da skinem podatke posto mu je pao windows i nece da podigne nikako hvali neki win32 direktorijum . Spojim ga sa adapterom i na dva lap topa mi pokazuje da na particiji diska ima vise od pola popunjenog prostora ali kad udjem pise "fascikla je prazna" a na treci lap top pokaze neki "backup marker files" . E sad mi recite dje grijesim ,dosad nisam imao ovakvih problema mogao sam pristupiti bilo kom HDD preko adaptera ,ili da li ima neki program sa kojim trebam pristupiti ?

    Послато са Mi A2 помоћу Тапатока
    Skini butabilni Linux pa preko njega odradi sve što treba. Windows zna nekad da zeza i da neće da prepozna oštećene fleške i HDD.

  11. The Following User Says Thank You to mur3633 For This Useful Post:


  12. #4336
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    853
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    @DJuzla mislim da je iskljuceno ,probat cu , @mur3633 ako ne uspije predlog od DJuzla ,probam sa linuxom

    Послато са Mi A2 помоћу Тапатока

  13. #4337
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,637
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    vrv si pokupio neki virus,čak vrv kripto,i zavisno od toga koji je možeš da se slikaš sa podacima.bolje nosi nekom iskusnijem,najbolje bi bilo čak i servisu ali caka je da nema nikog u cg bar da ja znam da su za preporuku.u svakim slučaju držim palčeve.

  14. #4338
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    853
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Nista,otprilike da je HDD otisao , na Cristal i na Sentinel preskenirah i oba kazu da je disk los

    Послато са Mi A2 помоћу Тапатока

  15. #4339
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,637
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    to što je 'loš' ne znači ništa sem da čupaš podatke sa njega ako i dok si u mogućstvu.problemi na hdd-u mogu bili elektronske ili mehaničke prirode,kod mehanike nema pomoći kod elektronike donekle opet zavisno šta je tačno po srijedi i nijedan program ti ne može reći tačno kakav i đe je problem...ono što ti od kuće možeš da odradiš je da ukloniš svaku varijabilu na vezi ploča - hdd,a to ćeš najlakše tako što ćeš ga raskačiti i ponijeti na provjereno ispravan računar,ili jelte servis.

  16. #4340
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Probaj DLCBoot. Meni je jedino on uspio da vrati neke podatke.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  17. #4341
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,637
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    softver je najmanje bitan,svaki polukrsten radi isto,treba taj disk da se nakaci na prvo pouzdano i provjereno napajanje,kabal,da se particiji dodijeli slovo ako nece tj pukla je particija onda ide softver ako i tad ne sjedne se i razmisli koliko su podaci zaista nezamjenljivi posto svaki dalji korak postaje vrlo proresivno skuplji.

  18. #4342
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    815
    Thanks Thanks Given 
    2,083
    Thanks Thanks Received 
    372
    Thanked in
    194 Posts

    Default

    Recite mi gdje se najpovoljnije moze kupiti laptop, treba mi za poklon ocu znaci osnovne funkcije radi na njemu mada ne bih isao ispod I3 procesora. Vidim da je danas black friday, ima akcija ali ne znam gdje je najpovoljnije.

  19. #4343
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    853
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Hvala ljudi ,uglavnom nista nisam uspio ,svasta sam nesto pokusavao ,ali nista definitivno ima fizicka ostecenja (svastika koristila ) ispusta cudne zvuke tokom rada . Odustao sam od bilo kakve dalje radnje ,jer rece da nisu neki pre bitni podaci . Hvala svima na predlozima .

    Послато са Mi A2 помоћу Тапатока

  20. #4344
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,031
    Thanks Thanks Given 
    798
    Thanks Thanks Received 
    446
    Thanked in
    357 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mika123 View Post
    Recite mi gdje se najpovoljnije moze kupiti laptop, treba mi za poklon ocu znaci osnovne funkcije radi na njemu mada ne bih isao ispod I3 procesora. Vidim da je danas black friday, ima akcija ali ne znam gdje je najpovoljnije.
    Vidi u Multikom

  21. #4345
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Znate li koja je najbolja baza sa spiskom proizvodjacha i dodjeljenim im MAC adresama ??
    Evo spiska adresa za koje ne mogu naci odgovarajuce firme:

    41:0c:05:bf:15:09
    56:34:82:0c:d6:cc
    5f:B8:AF:FC:5D:97
    6C:9A:13:62:4F:19
    7d:d2:c8:7e:cc:c3

    Jedino sto mogu reci da pripadaju portabilnim uredjajima. Ljudi udju u prodavnicu i gornje adrese se pojave u bluetooth sekciji telefona.

  22. #4346
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,947
    Thanks Thanks Given 
    513
    Thanks Thanks Received 
    1,814
    Thanked in
    659 Posts

    Default

    Imam neki Kyocera štampač FS1025, stariji model, kupljen prije 6 godina. I dalje besprekorno radi, ali otkad sam uzeo novi laptop sa Windows 10 baš je skoro neuoptrebljiv, po 10 puta restartujem da bih nešto odštampao. I plus niđe ne mogu da nađem Kyocera Client Tool koji mi je potreban da pokrenem skener na njemu, ni na sajtu proizvođača taj model više ne postoji. Je li moguće da tek tako ukinu podršku za štampač, da ga moram rashodovati, a bez problema i dalje radi, štampa i skenira besprekorno na starom laptopu?

  23. #4347
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,031
    Thanks Thanks Given 
    798
    Thanks Thanks Received 
    446
    Thanked in
    357 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Imam neki Kyocera štampač FS1025, stariji model, kupljen prije 6 godina. I dalje besprekorno radi, ali otkad sam uzeo novi laptop sa Windows 10 baš je skoro neuoptrebljiv, po 10 puta restartujem da bih nešto odštampao. I plus niđe ne mogu da nađem Kyocera Client Tool koji mi je potreban da pokrenem skener na njemu, ni na sajtu proizvođača taj model više ne postoji. Je li moguće da tek tako ukinu podršku za štampač, da ga moram rashodovati, a bez problema i dalje radi, štampa i skenira besprekorno na starom laptopu?
    Podigni virtuelno w7

  24. #4348
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,299
    Thanks Thanks Given 
    2,789
    Thanks Thanks Received 
    4,595
    Thanked in
    2,424 Posts

    Default

    Jedno kratko pitanje vezano za USB C ---> 3.5mm jack. Da uzmem bilo koji kod nas ili ima boljih/gorih u pogledu kvaliteta zvuka?

    Na telefonu (naravno) nemam audio jack a i ne treba mi u normalnoj upotrebi jer koristim iskljucivo BT slusalice.

    Ipak, kola mi ne prate moderne tehnologije pa nemam BT vec samo 3.5mm jack sa kojeg bi mogao da pustam muziku sa telefona.

    Preporuke? Iskustva? Svakako bi prije uzeo kod nas, da ne cekam nego narucivao sa neta...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #4349
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,637
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    moraš da vidiš jel imaš analogni zvuk na usb c ili samo digitalni.ako je analogni treba ti pasivni adapter i zvuk ti je isti na svakom.

    ako nemaš analogni izlaz treba ti aktivni adapter tj dac.kod nas sem po oglasima ne vjerujem da ćeš ga naći,bar ne provjereno dobar i za razumne pare.mislim da sam gledao po tehnomaksu xiaomi ali nisam ga slušao,ne vjerujem da je neka audiofilija unutra.

    e sad,zavisno koja su kola tj od zvučnog sistema možda ti i ne treba neka audiofilija.npr kod mene na dynaudiu bukvalno sve je smiješno naspram cd-a jer mu je fensi dac unutar fabričkog sistema i ništa sa telefona i sl spravica ne može mu opepeli,dok u ćaćinom turanu koji ima samo frontove fabričke i to ne neke bukvalno i mp3 preko bt radio adaptera zvuči isto posle 3 sekunde slušanja.

  26. The Following User Says Thank You to umart For This Useful Post:


  27. #4350
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,241
    Thanks Thanks Given 
    435
    Thanks Thanks Received 
    555
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    https://a.aliexpress.com/_msuRZKW

    Ima li ovo kod nas da se kupi?

    Quantum i Kernel nemaju, ako su me uopšte razumjeli šta tražim...

    Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk

Page 174 of 197 FirstFirst ... 74124164170171172173174175176177178184 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 56944
    Last Post: Yesterday, 20:55
  2. Pitajte
    By cvxcomputers in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-18, 05:44
  3. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  4. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •