View Poll Results: U Brazil 2014

Voters
477. You may not vote on this poll
  • idemo kao I u grupi

    141 29.56%
  • idemo kao najbolji II direktno

    112 23.48%
  • idemo u baraz najboljih II

    102 21.38%
  • nema Crne Gore

    122 25.58%
Page 2117 of 2201 FirstFirst ... 1117161720172067210721132114211521162117211821192120212121272167 ... LastLast
Results 52,901 to 52,925 of 55004

Thread: Crnogorska reprezentacija - Fudbal

  1. #52901
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    Ne bih se složio, naprotiv, smatram da se u FSCG radi dobar posao, mnogo bolji nego u ostalim sportskim savezima. Da se razumijemo, sigurno može bolje. Inače sam po prirodi vrlo kritički nastrojen, ali nekad treba spuštiti loptu i prihvatiti činjenice.

    Prije svega, reći da je pojedinac "kancer" nije korektno, pogotovo jer znamo da trenutno stanje nije rezultat rada pojedinca već složene grupe ljudi, kako ove, tako i ranijih struktura koje su praktično iznjedrile trenutni tim.

    Od sticanja nezavisnosti tvrdim da javnost ima previsoka očekivanja od naše fudbalske reprezentacije. To je jedan od razloga zašto je neke od nas ovoliko zabolio poraz od, u poslednih nekoliko godina najjačeg sastava, reprezentacije Engleske. Neočekivano dobra igra naših od početka, uz medijsku kampanju koja nas je predstavljala kao zaslužene učesnike najvećih šampionata, neminovno je uticala da se oblikuje svijest da smo kvalitetna reprezentacija. Čak i onih godina kada smo imali najbolji sastav, postojale su desetine kvalitetnijih reprezentacija koje su se zasluženo kvalifikovale prije nas. Češka nam je one godine u 180 minuta pokazala đe smo, a istina je da smo tu đe jesmo sada.

    Ukratko, pored organizacionog segmenta, posao saveza je da omogući razvoj fudbala kroz pružanje najboljih uslova za rad i takmičenje.

    Nije realno očekivati plasmane na kontinentalna i svjetska prvenstva kada ne postoji osnovna infrastruktura za funkcionisanje omladinskih škola. Nije realno očekivati razvoj mlađih kategorija ukoliko ne postoji motivisan (čitaj adekvatno plaćen) trenerski kadar. Nije realno očekivati posjetu utakmicama na improvizovanim stadionima na kojima se igra loš fudbal. Nije realno očekivati visok kvalitet fudbala od klubova koji su većinom u vlasništvu prezadužene države. Nije realno očekivati iole uspješno vođenje klubova od strane nestručnog menadžmenta. I tako dalje i tako dalje.

    Hoću da kažem da FSCG nije isključivo odgovoran za trenutnu situaciju. Ukoliko krećemo u lov na vještice, mnogo je adresa đe treba prije pokucati.

    Fudbal je fenomen, velika je istina i izlizana fraza da ga igraju svi. Reprezentacije sa najvećim "pool-om" vrhunskih igrača imaju poteškoće da održe kontinuitet dobrih rezultata, brojni su primjeri. SA ovim u vezi, po mom mišljenju, ne treba očekivati uspjehe naše reprezentacije u narednoj dekadi.

    Kao što sezacionalno pišu mediji, dotakli smo dno, odakle postoji jedino uzlazna putanja.
    Je li omogucavanje razvoja igraca dovodjenje uvoznih netalenata iz Srbije? Je li postavljanje kumara pocetnika u svim selekcijama mladim pa I u A timu bilo omogucavanje razvoja? Ovo zadnje sa Tumbom I to nam je omoguceno.

    Treba li napomenuti da je Dejan Savicevic cojek koji na nijesmo glasanje u savezu nikad nije imao opponenta. Pardon, bio je jedan a taj jedan danas radi kao trener nedje na bliski istok.

  2. #52902
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,345
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    Cico bi onu generaciju poveo na EP, jer ako je mogao sa Engleskom remi bez golova odigrati u Londonu bez problema bi to ponovio i u Pragu. Brnović je do Ukrajine u PG imao sasvim ok kvalifikacije i bio u igri za baraž makar ali onda onih 0:4 i ćao.
    ove kvalifikacije su završene onog momenta kada smo ovdje igrali protiv takozvane pokrajine i kad je politika pobijedila sport po ko zna koji put na ovim prostorima. taj meč će obilježiti i narednih par godina.
    elem, potpuno druga stvar je sistemsko nepoznavanje fudbala u našim klubovima. naše ekipe su amaterske na svakom mogućem nivou, prošle godine nisu imale pobjedu u Evropi (uz jedan dati gol). stoji da smo mala država ali za selekcije u17, u19 koji će ići vani u jednom momentu i igrati kasnije za u21 i seniore moramo da crpimo igrače iz naše lige. naši mladi igrači izgledaju smiješno kad odu u neki klub van CG.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  3. #52903
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Je li omogucavanje razvoja igraca dovodjenje uvoznih netalenata iz Srbije? Je li postavljanje kumara pocetnika u svim selekcijama mladim pa I u A timu bilo omogucavanje razvoja? Ovo zadnje sa Tumbom I to nam je omoguceno.

    Treba li napomenuti da je Dejan Savicevic cojek koji na nijesmo glasanje u savezu nikad nije imao opponenta. Pardon, bio je jedan a taj jedan danas radi kao trener nedje na bliski istok.
    Problem je što u CG nema kluba koji bi zadržao talentovanog mladog igrača, na ovo ne utiče savez već treba reformisati čitav sistem. Kad bi naši klubovi imali omladinske škole i minimalan skauting moglo bi se pričati o nekim uspjesima, a na ovaj način ovo mladih što ode se naturalizuje po Srbiji, Hrvatskoj, itd.

    U21 trener vrši odabir ekipe iz igračke baze klubova, koja je veoma ograničena. Oni ne stvaraju igrače već traže najbolje što se nudi. Mislim da ćemo ti i ja bez greške odabrati 11 najboljih igrača imajući u vidu kolika nam je baza.

    Pitanje je koliko je CG interesantna kvalitetnim stranim trenerima mlađih kategorija, jer oni što vrijede ne traže posao u CG već se za njih nađe mjesto u matičnim državama ili neki stranac odriješi kesu.

    Ne znam je li zapošljavao sestru, braću i kumove, te ne bih komentarisao.

    Koliko često se glasa za predsjednika saveza, koji su uslovi za kandidaturu? Treba se prijavit.

  4. #52904
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Evo predlozi ko bi bio alternativa? I sam znas da je svaki koji bi zasio posle njega duplo gori. Sto se mene tice Dejo moze koliko je sjutra da ide jer gore ne moze biti ali nista necemo rijesiti. Nekad se igrao fudbal na svakom cosku u CG sad ne mozes nigdje vidjeti da djeca pikaju fudbal oko zgrade. Sve se svelo na skole fudbala i podmadke klubova gdje bukvalno unistavaju cijele generacije. Nema madjionicara koji bi mogao promijeniti svo zlo na lokalnim nivoima i "strucnjake" koji rade sa mladima plus nemanja nijednog terena na kome se moze igrati moderan fudbal.

    Savicevic je zasluzio da ide najvise zbog dovodjenja Hadzibegica. Na svu muku dovesti nekog takvog je totalno satiranje ostataka onoga sto se zvalo fudbal u CG. Mi jesmo losi ali ne onoliko koliko smo pokazali u par utakmica od kada nas on vodi a ekipu koju sastavlja pokazuje ili nepoznavanje igraca, igrackog kadra kojeg ima kao i ppzicije i kvalitete koje posjeduju ili nevidjeni bezobrazluk i nemar.

  5. #52905
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Ja samo mislim da Dejo, da oće, može sve ovo pod konac da dovede u roku od 2 dana. Bukvalno.

    Znači čovjek je bio vrhunski igrač, najbolji kojeg smo ikad imali. Zna sve o fudbalu, zna ljude na internacionalnom nivou, prosto mislim da nema nekih situacija koje ne može da predvidi. Preostaje nam samo da se nadamo da će jedno jutro da se probudi i kaže ''Pun mi je ku*ac više, odoh da raščistim ovaj škart što sam nagomilao i okupim ljude koji znaju da rade svoj posao''.

    Dejo sigurno kao čovjek ima kapaciteta da radi ovaj posao dobro, druga je priča što neće. Isto tako, mislim da na svoje ime može da okupi ozbiljan stručni štab i ozbiljnu radnu grupu unutar saveza i napravi totalnu reorganizaciju sad, kad smo bukvalno na dnu i krećem od nule. Pitanje je samo da li Dejo kao legenda crnogorskog fudbala ima želju da kao predsjednik saveza jednog dana ima zaostavštinu koju mu Crnogorci sigurno nikad neće zaboraviti.

  6. #52906
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

  7. #52907
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,834
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Između redova mi se čini da se Kranjčar nudi, e još da će Dejo priznati da je pojeo *****...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  8. #52908
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,477
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    696
    Thanked in
    403 Posts

    Default

    "Dejo majstore, kao fudbaler si bio Bog, Genije, Tito... tvoje ime zauzima visoko mesto među fudbalskm besmrtnicma... Ali!

    Fudbal u Crnoj Gori ti je danas na istorijskom minimumu, reprezentacija ti je juče doživela najubedljiviji poraz u istoriji, liga ti je najslabija u Regionu I među najnekvalitetnijima u Evropi, nijedan klub se još nije domogao grupne faze nekog evropskog takmičenja, posećenost nikakva, regularnost sumnjiva...Vozovi prolaze, svetlo na kraju tunela se ni ne nazire...

    Doživotni predsedniče, kuda plovi ovaj brod i ima li pilota u avionu?"

    Послато са SM-A105F помоћу Тапатока

  9. #52909
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Engleska - Crna Gora NovaM (studijo sa gostima prije i poslije utakmice)
    https://mega.nz/#!VGRyRYKY!M168--Yb8...V3sPeGBJzMWuo8
    Last edited by Montenegrino-CT; 15-11-19 at 19:32.

  10. #52910
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Cico ako bi se vrnuo kod Deja ispa` bi najveće gono od čojka...

  11. #52911
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,236
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Slazem se.
    Samo da dejo ode, znaci gore ne moze
    Samo odgovornog zdravorazumnog covjeka dovest. Ne mora da zna ista o fudbalu

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  12. #52912
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Treba Deja mać...no kako?

  13. #52913
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,305
    Thanks Thanks Given 
    4,133
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Pogleda li taj covjek sebe ikad u ogledalo i pita - bi li trebalo mozda neko drugi da proba?
    Last edited by avet; 15-11-19 at 21:28.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  14. #52914
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,428
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Deja bas briga super mu je da izigrava gazdu crnogorskog fudbala, steta sto se Mijatovic ne interesuje za to mjesto treba nam covjek menadzer kojeg bas briga za prijatelje, kumove, fudbaalske menadzere i njihove pulene.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  15. #52915
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,889
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    1.Osnova svih osnova je mlada rep mi tamo gomilamo djecu koju dovode tata mama od ovog i onog i ne zavisi znas li da igras nego ko stoji iza tebe to moze da se promjeni za tren oka da hoce
    2. Zemlja gdje je predsednik se ne vadi iz kladionice sta drugo moze da ocekuje? Tu su pare i on ce otic jedino kad ode na onaj svijet a do tada...
    3. Ubjedjen sam da dosta igraca moli boga da ih ne zovu jer nece da se brukaju jer ako nama ovo ovako lici mozete mislit kako je njima i onda povreda je dobar izlazak iz te muke


    Sent from my Mate 10 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  16. #52916
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cetinje
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    162
    Thanks Thanks Received 
    67
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Igraju li se đeca lopte po ulica ka mi u naše pero ?

  17. #52917
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Eo u SPA, ITA, ENG se ne mozes ulicom mimoic od djece koja igraju lopte. To sve po parkova i oko zgrada vrvi od djece I fudbala.. Zato su i fidbalske sile.

    Ja tvrdim da po broju stanovnika ne postoji nacija sa vise balon sala fudbalskog terena. Odraslih ljudi ili djece koji se have fudbalom sto rekreativno sto treniranje.
    Pa u sezoni se ne moze naci slobodni termin da se igra. Imamo 100 vrsta liga. Mini fudbal biznis ova biznis ona itd. Djece koja oce da treniraju ima masu talenta sigurno me fali. Strucnjaka fali a i to sto imamo ne mogu doc nared od kumova I drugova. Eo veli cojek ne zna je li stavljao kumove za trenere. Njegova dva kumaresa unistili sve sto se moglo unistit Brna i Dusko.

  18. #52918
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek
    sa vise balon sala fudbalskog terena
    Ovi po balona sto igraju su ti veterani ili propali fudbaleri. Đeca ne igraju vise fudbal ispred zgrade jer moze da da se pane. To nisu krivi oni no roditelji. Mi smo ka djeca krvave glave kuci dolazili pa sjutra opet

  19. #52919
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

  20. #52920
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Daleko od toga da sam pricao da reprezentativci treba da se razvijaju u balon salama. Ali toliko terena nema nidje u svijet. Djeca igraju fudbal ali neko pogresno radi svoj posao.

  21. #52921
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Realno djetetu se vidi je li talenat po tome dje gleda kad sutira. Ako gleda u loptu slobodan je

  22. #52922
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    419
    Thanks Thanks Given 
    95
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    28 Posts

    Default Crnogorska reprezentacija - Fudbal

    Mi kad smo igrali to smo radili po asfaltu ili neravnoj zemlji, a kad bi i trenirali u neki klub bili su uzasni uslovi jer je bilo vise zemlje nego trave. Ovo danas je ljepota, vjestacka trava, mnogo vise rekvizita, kombijem treneri dolaze po djecu i vode ih kuci. Sve u svemu, mnogo bolje uslove imaju nego mi najvise zbog vjestacke trave

    Vidio bih tu djecu da su igrali kao ja na stadion titeksa, zabjela, ribnice, graficara, mladosti. Jedino je zora iz spuza imala normalan teren

  23. #52923
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Eeee, ali ta djeca o kojoj pricas, ukljucujuci i tebe, voljeli su fudbal i mali veliku zelju. Zato su te roditelji i upisali d atreniras. Danas roditelji to uglavnom rade da bi bii slobodni dvije ure od djece i zato sto je to sad moderno da djeca nesto treniraju ili idu na milion kurseva. To je jasno i trenerima, to jest vlasnicima klubova i gledaju samo da uzmu pare. NEma vise entuzijazma, nema velike zelje i motiva da se uspije. I tu smo dje smo.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  24. #52924
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,562
    Thanks Thanks Given 
    1,111
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Sto bi se igrao fudbal na ulici,kad ima toliko balona,šta pričate to...ja sam prvi igrao po ulici i po školskom dvorištu,ali ranije kad ih nije bilo,bila je priča kako nema uslova i slično.pomirimo se s tim da mi nikad necemo bit sila u fudbalu,možemo tek nešto više od prolaska na neko prvenstvo,ali to je maksimalni domet,ne možemo se mi poredit sa englezima,italijanima,spancima i ostalim fudbalskim silama...može uvijek izaći neki vrhunski igrač tipa,vučinić savic jovetic,ali ovo ostalo sto mi trenutno imamo je prosjek(manje više) i tu nema šta da se kaže više...sto se poraza od engleske tiče,očekivan debakl,ali smo dotakli dno,sad bi valjalo da se konsolidujemo do sljedecih kvalifikacija,pa da se pokušamo predstavit u boljem svjetlu,ove kvalifikacije su ionako odavno za zaborav...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #52925
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Ne znam sto je tesko poslat 10 trenera mjesec dana u Belgiju da gledaju kako se radi s mladjim kategorijama i dat im po svesku i olovku da to zapisu i donesu odje...

Page 2117 of 2201 FirstFirst ... 1117161720172067210721132114211521162117211821192120212121272167 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 13 users browsing this thread. (0 members and 13 guests)

Similar Threads

  1. Srpska reprezentacija i klubovi - fudbal, kosarka, i sve ostalo:)
    By getaway blues in forum Ostali sportovi
    Replies: 8597
    Last Post: 23-03-24, 17:47
  2. Crnogorska istorija [FOTO/VIDEO]
    By Regi in forum Istorija
    Replies: 71
    Last Post: 18-08-22, 16:38
  3. Mojkovacka bitka : Crnogorska Troja
    By Petar Mrvaljevic in forum Istorija
    Replies: 1
    Last Post: 29-07-10, 14:52
  4. Replies: 1
    Last Post: 14-12-05, 03:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •