Page 14 of 219 FirstFirst ... 41011121314151617182464114 ... LastLast
Results 326 to 350 of 5462

Thread: [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

  1. #326
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,692
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    663
    Thanked in
    320 Posts

    Default

    Đed moj i brat njegov rodjeni dobiju od drzave neko obestecenje jos 50-ih i tad djed kupi kod nas na selo 30k m² zemlje, a njegov brat kupi isto toliko zemlje u Bar.
    Prije 30 godina na dio jedne parcele od bratovog djeda nikle su 4 zgrade, sad njegova unucad imaju po 5-6 stanova i jos masu zemlje po Baru, a moj djed i dalje ima u selo zemlju koja trenutno vrijedi 4-5€ m².

  2. The Following User Says Thank You to pauki For This Useful Post:


  3. #327
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    210
    Thanks Thanks Given 
    245
    Thanks Thanks Received 
    78
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Nasi su vise cijenili selo. Ista prica za mog djeda. Mogao u Buljaricu da uzme neku zemlju, necu ja veli, ne treba mi to nista, ja cu u Novo selo

    Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

  4. #328
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Nije to to. Svijest je bila drugacija. Koliko vidim ovdje svi smo pribliznih godina, svi stvaramo, pokusavamo. Dok te generacije su bile da trose i razgradjuju. To je jedina istina. Moj otac sa kumovima je bio posao da kupi plac u igalo/novi nesto bas povoljno. Sjeli u budvu opljanili se i razbili se. Cijena bila presmijesna. Nesto tipa po dvije mjesecne tadasnje plate. Moramo da priznamo da su generacije nasih roditelja bile ususkane i nesposobne cast izuzecima.

    P.S dok su rodjaci iz BG svi kupili tada stanove po BD i lastvi. Dakle makar njih 10. Prosle godine u lastvu su prodali kucu sa placem 370000. Kupljeno tipa 10k maraka. I svi ti ljudi su pitali nase zasto nesto ne uzmete valjace. Mislim nivo svijesti da ne ulozis u nekretninu mi nije jasan. Inace ne pricam o ovome nikad sa roditeljima ali realno dje je bila pamet

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Drug, ne mislim ja to baš tako. Oni su živjeli u vremenu koje je bilo pošteđeno stresova kao danas. Niti su živjeli u izobilju, niti su se sjekirali što im donosi sjutrašnji dan. Tada je malo ko i razmišljao o placevima na moru jbg. Jednostavno i mi bi se mijenjali sa njima sada za trenutke blagostanja kojeg su imale generacije koje su odrasle od 45-e...

  5. #329
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    798
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Drug, ne mislim ja to baš tako. Oni su živjeli u vremenu koje je bilo pošteđeno stresova kao danas. Niti su živjeli u izobilju, niti su se sjekirali što im donosi sjutrašnji dan. Tada je malo ko i razmišljao o placevima na moru jbg. Jednostavno i mi bi se mijenjali sa njima sada za trenutke blagostanja kojeg su imale generacije koje su odrasle od 45-e...
    Ima i odje istine. Mada, drzava je ubijala inovativni nacin razmisljanja narodu a za sebe je uzimala najljepse lokacije na primorju.

  6. The Following User Says Thank You to pegasus For This Useful Post:


  7. #330
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pegasus View Post
    Ima i odje istine. Mada, drzava je ubijala inovativni nacin razmisljanja narodu a za sebe je uzimala najljepse lokacije na primorju.
    Tačno. I danas imamo isti problem. Od djece se traži da znaju što je Napoleon volio da obiduje, a kreativnost učenika i studenata ravan nuli. Uzalud znanje ako nemamo ideje...To su generalno problemi većine građana ex YU republika...

  8. #331
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,756
    Thanks Thanks Given 
    10,863
    Thanks Thanks Received 
    5,137
    Thanked in
    2,393 Posts

    Default

    Lako je sad pričati moj otac je moga ovo,moj đed ono.Shvatate li da njima nije bio merak dat dvije-tri plate za prdopoljinu na more.Nije im bio merak.Više su cijenili selo i to im se sviđalo.Ako vam nije jasno,uzmite 3-4 plate i stucite ih neđe na nekih 400-500 kvadrata placa u vukojebinu u okolini Plava,Plužina...ili bilo đe đe vam nije merak...jer...ko zna,možda za 40g. to bude vrijeđelo x100...ko zna.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  9. The Following 4 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  10. #332
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    344
    Thanks Thanks Received 
    924
    Thanked in
    471 Posts

    Default

    A možda za 40g tu bude i more...

  11. The Following User Says Thank You to bayo For This Useful Post:


  12. #333
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,875
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Puno je 2800 za nas standard, mada Lustica i zasluzuje i mnogo jacu cijenu...
    Da bi mogao zivjet komotno treba ti min 70ak m2, to dodje oko 200 k
    Mnogo.
    Za 200 k moze fin plac da se uzme i kuca napravi

  13. The Following User Says Thank You to djeye For This Useful Post:

    Dzi

  14. #334
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,529
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Nije to to. Svijest je bila drugacija. Koliko vidim ovdje svi smo pribliznih godina, svi stvaramo, pokusavamo. Dok te generacije su bile da trose i razgradjuju. To je jedina istina. Moj otac sa kumovima je bio posao da kupi plac u igalo/novi nesto bas povoljno. Sjeli u budvu opljanili se i razbili se. Cijena bila presmijesna. Nesto tipa po dvije mjesecne tadasnje plate. Moramo da priznamo da su generacije nasih roditelja bile ususkane i nesposobne cast izuzecima.

    P.S dok su rodjaci iz BG svi kupili tada stanove po BD i lastvi. Dakle makar njih 10. Prosle godine u lastvu su prodali kucu sa placem 370000. Kupljeno tipa 10k maraka. I svi ti ljudi su pitali nase zasto nesto ne uzmete valjace. Mislim nivo svijesti da ne ulozis u nekretninu mi nije jasan. Inace ne pricam o ovome nikad sa roditeljima ali realno dje je bila pamet

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    A da ne bude da su nam samo stari propustali prilike. Vecina nas je bila zaposljena prije 10+ godina i po okolini PG smo mogli kupovat placeve za mali novac, cak i poslije Rusa i tada povecanih cijena.
    Sad isti ti placevi vrijede x10 ili vise.

    Isto ce i nama djeca pricat
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  15. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  16. #335
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    445
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    A da ne bude da su nam samo stari propustali prilike. Vecina nas je bila zaposljena prije 10+ godina i po okolini PG smo mogli kupovat placeve za mali novac, cak i poslije Rusa i tada povecanih cijena.
    Sad isti ti placevi vrijede x10 ili vise.

    Isto ce i nama djeca pricat
    Pa sadasnji blok 9 i ona kompletna strana bulevara, kad je prije 15 godina bio tu paradajz posadjen i kad se moglo sve kupiti za nikakve pare, tako da svaka generacija ima svoje prilike

  17. #336
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,498
    Thanks Thanks Given 
    5,349
    Thanks Thanks Received 
    3,844
    Thanked in
    1,520 Posts

    Default

    Kako ko moj antares, neki su ucili na greskama ja nisam na zalost
    Sta znam,duboka analiza je potrebna
    Ali da je bilo blagostanje ne znam bas. vise mi je to bio onaj studentski zivot kao sto sam ja vodio pa zapalim sa 20e do beograda pet dana. Sa tim sto je njima taj studentski zivot trajao do 45e. Posle se nije moglo vise. Blagostanje nije zivjeti na grbaci drzave i onda ostavis potomcima dugove, pokradene i ocerupane fabrike. Mada opet kako ko gleda. Slazems e da je sada stres ogroman problem i da se radi previse. Ukljucujuci i mene. Ali oni su definitivno nesto pogresno radili


    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Last edited by kaemSe; 06-07-21 at 10:04.

  18. #337
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,529
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    A dobro manje vise smo bili u prilici da smo mogli uzeti plac od 500 kvadrata po cijeni od 2.5€ na mjestu na kome plac sada vrijedi 25€.

    Zivotni prioriteti se mijenjaju tokom vremena nije ni mene interesovao tada plac ni izgradnja kuce ali sad... :]
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  19. #338
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Kako ko moj antares, neki su ucili na greskama ja nisam na zalost
    Sta znam,duboka analiza je potrebna
    Ali da je bilo blagostanje ne znam bas. vise mi je to bio onaj studentski zivot kao sto sam ja vodio pa zapalim sa 20e do beograda pet dana. Sa tim sto je njima taj studentski zivot trajao do 45e. Posle se nije moglo vise. Blagostanje nije zivjeti na grbaci drzave i onda ostavis potomcima dugove, pokradene i ocerupane fabrike. Mada opet kako ko gleda. Slazems e da je sada stres ogroman problem i da se radi previse. Ukljucujuci i mene. Ali oni su definitivno nesto pogresno radili


    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

    Ali nisam ni za to da se roditelji odiru, stvaraju samo z apotomstvo, i ode im zivot i onda tako potomstvo i ode zivot svima i dje si bio sto si radio, nista.
    Vise sam za to da je roditelj u obavezi da djeci stvori kvalitetno obrazovanje a ne kuce n amopre i vikendice na planine. Takodje nisam ni da se sve raskuci, treba u svemu imati mjeru.
    Nama je otac ostavio kucu i fakultete i smatram da je to sasvim dovoljno, na nama je sad da to nadogradjujemo.
    Svakako, moji nijesu bili za bilo kakve prodaje zemlje, tako i dan danas imamo veliki plac poal metra 3m od mora, a moglo se prodati i pare bi se odavno potrosile

  20. #339
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Kako ko moj antares, neki su ucili na greskama ja nisam na zalost
    Sta znam,duboka analiza je potrebna
    Ali da je bilo blagostanje ne znam bas. vise mi je to bio onaj studentski zivot kao sto sam ja vodio pa zapalim sa 20e do beograda pet dana. Sa tim sto je njima taj studentski zivot trajao do 45e. Posle se nije moglo vise. Blagostanje nije zivjeti na grbaci drzave i onda ostavis potomcima dugove, pokradene i ocerupane fabrike. Mada opet kako ko gleda. Slazems e da je sada stres ogroman problem i da se radi previse. Ukljucujuci i mene. Ali oni su definitivno nesto pogresno radili


    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Što je to blagostanje? Kada se stekne nešto materijalno? Plac, kuća? Za mene lično je blagostanje zdrava familija, djeca, krov nad glavom. Da li bi volio da mi je otac stvorio stan na moru, apsolutno da ali ne vezujem misao o ocu samo na osnovu toga što mi je stvorio. Otac mi je čestit i obrazovan čovjek koji ne uživa blagodeti svog predanog rada jer svi znamo kakve su penzije crnogorskih penzionera. Nije on tome kriv, radio je savjesno, marljivo ali ih je sačekao pakao devedesetih...Ko se tome mogao nadati? Mi živimo u drugačijim okolnostima. Do krova nad glavom većina dolazi ili preko kredita ili nasljedstvom ili živi privatno. A raditi nekoliko poslova, to je privilegija manjeg broja ljudi.

  21. #340
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,498
    Thanks Thanks Given 
    5,349
    Thanks Thanks Received 
    3,844
    Thanked in
    1,520 Posts

    Default

    NIsam se tebi konkretno obratio. Ja samo kazem da to blagostanje postkomunizma nas je dovelo dovde. Samo dugovi i rad u trgovini, fabrike unistene od strane istih radnika. Naravno posle su dosle privatizacije da to dotuku. Pricam da je ta generacija ljudi koji su sada 60+ unistila drzavu ali ponavljam da je to dalja analiza i duboka. Takodje sam naveo da su ljudi koji su razmisljali o buducnosti ulagali pare i to male pare za te uslove u imanja/nekretnine na dobrim lokacijama.
    ONo realno ista mi je prica kao da sam rekao dje ne rudarih bitkoin ili kupih kad je bio cent, kao da ga ne bih prodao da je dosao na 10e. No to je u ljudskoj prirodi. Odlutasmo sa teme
    Samo jos montenegrina, skolovanje tada i sada je isto mnogo drugacije i to je jedino za sta odvajam od plate. Da djeca mogu studirati jednog dana nadam se nedje van iskreno.

  22. #341
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Evo u CKB za stanove KIPS-a u New City 3.99% kamata. Pogledao sam neke snimke stanova i lijepo to izgleda unutra.

  23. #342
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,294
    Thanks Thanks Given 
    397
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Bješe li tamo da spavaća soba ima 9 kvadrata?

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    I did it for me. I liked it. I was good at it. I felt alive. - Walter White

  24. #343
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ja evo gledam upravo neki dvosoban, jedna spavaća 11.2m2, druga spavaća 13.15m2. Dva toaleta, veća kuhinja. Sasvim ok. Ko hoće komfor , vjerovatno ima trosobne stanove preko 100 kvadrata

  25. #344
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,420
    Thanks Thanks Received 
    347
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ja evo gledam upravo neki dvosoban, jedna spavaća 11.2m2, druga spavaća 13.15m2. Dva toaleta, veća kuhinja. Sasvim ok. Ko hoće komfor , vjerovatno ima trosobne stanove preko 100 kvadrata
    Mislim da nema trosobnih

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  26. #345
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Pa ok, samo kažem da su kvadrature soba sasvim ok.

  27. #346
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    377
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    I koliko je kvadrat tamo?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    carpe diem!!!

  28. #347
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Bio je na početku 1250 eura kada su govorili "ide to na 900 sad kada se surva ekonomija zbog zaključavanja...", sada je veća cijena vjerovatno.

  29. #348
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,562
    Thanks Thanks Given 
    1,918
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ja evo gledam upravo neki dvosoban, jedna spavaća 11.2m2, druga spavaća 13.15m2. Dva toaleta, veća kuhinja. Sasvim ok. Ko hoće komfor , vjerovatno ima trosobne stanove preko 100 kvadrata
    Dje gledas to?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  30. #349
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jakov_ct View Post
    Dje gledas to?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    https://kipsgradnja.me/newcity/

  31. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  32. #350
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,596
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    1250 do 1350 je kvadrat jednosobnih tamo


    Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Page 14 of 219 FirstFirst ... 41011121314151617182464114 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Južni Južni Bend ili ...južni južni Rock
    By Predrag zvani Džo in forum Muzika
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-09, 17:37
  2. Replies: 5
    Last Post: 11-02-09, 17:52
  3. Švabe vs Žabari
    By Senna in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 72
    Last Post: 27-06-07, 13:34
  4. kad veza postanje nja nja nja
    By touch_of_pink in forum Ljubav
    Replies: 40
    Last Post: 20-03-06, 16:26
  5. Gledanje u ženske grudi produžava život!
    By lik.50 in forum Sex i erotika
    Replies: 29
    Last Post: 26-01-06, 15:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •