Page 606 of 1249 FirstFirst ... 1065065565966026036046056066076086096106166567061106 ... LastLast
Results 15,126 to 15,150 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #15126
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    sa parama koje imaju i funkcijama koje su dobili, DF ima 20 mandata

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  2. #15127
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nijeste u pravu ni jedan ni drugi
    Zemljište upisano u I.n. 182 KO Ulcinjsko Polje ukupne površine 14.524.051 m˛ predstavlja svojinu Crne Gore, a pravo korišćenja ima Solana „Bajo Sekulić“ AD Ulcinj. Ovo zemljište kontinuirano predstavlja državnu svojinu Crne Gore, kako prije privatizacije RO/DP Solane „Bajo Sekulić“ Ulcinj, tako i nakon formiranja privrednog društva Solana „Bajo Sekulić“ AD Ulcinj.
    Uslovi za pretvaranje prava korišćenja u pravo svojine nijesu se stekli jer procijenjena tržišna vrijednost ovog zemljišta iznosi 157.513.372 eura, a društveni kapital RO/DP Solana „Bajo Sekulić“ Ulcinj u pogledu nekretnina zemljišta i objekata, prilikom privatizacije iznosio je 2.142.152 eura. Prometovani iznos hartije od vrijednosti – akcija društva Solana „Bajo Sekulić“ AD Ulcinj, od više od 2.000.000 eura, odgovara samo tržišnoj vrijednosti nekretnina u administrativnom području društva.
    Ovom odlukom stekli su se uslovi koje je Opština Ulcinj smatrala preprekom da u skladu sa Odlukom o proglašenju Parka prirode od 24.06.2019.godine, osnuje privredno društvo i preuzme upravljanje od privremenog upravljača.
    Nisam bas siguran u to. Solana Bajo Sekulic AD i dalje postoji kao privredno drustvo, iako je u stecaju. Nisam siguran po kojem osnovu pravo koriscenja moze biti oduzeto, stvarno ne znam kako se definise nesto, za sta sam siguran da ne postoji ugovor sa klauzulama o koriscenju.
    Opet, drzati firmu u stecaju koja se vise ne bavi proizvodnjom soli, koja vise nema ni pokretne i nepokretne imovine, kao ni plan reorganizacije.... Mislim da cak ima i krivicne odgovornosti stecajnog upravnika i Privrednog suda.
    Sav stecaj je baziran na tome da ce Solana dobiti zemljiste.
    Nisam siguran ni da mogu da naplate tipa turisticki ulazak da bi upravnik namirio platu.
    Ali smo zemlja cuda, pa je i decenijski stecaj firme koja nema apsulutno nista, eto moguc

  3. #15128
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Biće oko Solane španska serija. A već je dugo godina. Dugogodišnji stečajni upravnik bješe sad malo u Aerodrome da šefuje?
    Od Upravnog suda, đe obaraš odluku zbog zareza, a ne merituma, pa na dalje.
    Koliko svam shvatio Solana AD ima trajno pravo korištenja i to ne može baš oduzet odlukom države izuzev da baš ozbiljno kasnije košta.
    A dok ima pravo korištenja može da cima i ne mora ga upošte privoditi namjeni.
    Uz neki raspad od stečaja, Bojšu Šotru koji svaku rupu u zakon za prevaru izbunari, trajaće ovo.
    Danas je samo odbačen zahtjev Solane koji je negdje ranije predat i to je to. I malo tvitova i PR-a.
    Vjerovatno se kod prošlih čvario na arhivu ihahaha od kad, niko nije htio ni da odbaci ni da prihvati.
    Ne mislim da će se ovim danas nešto spektakularno dogoditi. Takođe, prava mogu biti predmet prometa. Tako ih stečajni upravnik može prodati nekom trećem ili da ih država plati i vrati nazad.
    Solana je močvara, ma i priča o zemljištui i firmi tamo ništa manja. Trebaće vremena da se isuši

  4. #15129
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Prije neku godinu trebale meni neke informacije iz solane, od opštine Ulcinj, preko stečajnog dođoh do ,, nacionalnih parkova". Oni su nadležni za taj prostor, stvarno ne znam po kom osnovu, ali ako je trebala zvanična informacija adresa su bili ,,nacionalni parkovi".

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  5. #15130
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Pa skoro, ali ne bas. Pravo koriscenja ne znaci da ti bas mozes da se bavis bilo cim. Treba ti opet dozvola drzave za bilo sta, pa cak i da se bavis prodavanjem karata za gledanje ptica.
    Da mogu da ga otezu dovijeka, pa ne bas. Poreskom upravom mogu da likvidiraju firmu vrlo brzo, nezavisno od zelja Privrednog suda. Opet imaju troskovi poslovanja, poreza, doprinosa.... Neka im odbiju plan reorganizacije, udju u prinudnu naplatu svih potrazivanja.... Jednostavno nemaju apsulutno nista da to plate.
    A to sto je sad u aerodromima, samo govori da je sistem vise naklonjen tvom nego mom vidjenju drzave

  6. #15131
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default



    Od 0:28 Borivoje Đukanović:

    "Haški tribunal oformljen sa jednim jedinim ciljem - da se Srbi degradiraju na taj nivo da svaki Srbin sjutra gubi bilo kakav kredibilitet, da je bez integriteta, bez moralnosti".

  7. #15132
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,360
    Thanks Thanks Given 
    4,025
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    230 Posts

    Default

    Ovo za solanu je veca vijest nego bilo koja od 30. avgusta na ovamo, cudi me kako vam lagano prolazi ispod radara?!?

    Kako su solanu htjeli da spakuju tako je otislo zemljiste Zeta filma u Budvi, dje Brano gradi zgradu. A prije toga vracar prodavnica dje je bila a sad soliter do hotela Avale, sto su Marovici odradili.

    Barovic je kupio solanu za manje od 800.000 i otjerao u stecaj, i ucinio sve sa ostane bez koncesije. Uveliko su nudili zemlju strancima na prodaju za 200-300 miliona cekajuci pretvaranje prava koriscenja u pravo svojine, kao po sablonu koji je vec bio uhodan.

    Medjutim solana sa 15mil kvadrata je bila preveliki zalogaj, pa iako je Luksic dao misljenje da se platila trzisna vrijednost, svasta nesto se izdesavalo sa stranim ambasadorima koji su se ukljucili zajedno sa opozicijom da pritiskaju oko zastite i prenamjene prostora, i to je jedini razlog zasto Barovic i ekipa odavno nisu omastili brkove nego se razvlacio stecaj, cekajuci da prodje malo vremena. E sad su dobili negativno misljenje, i uz konacni kraj stecaja ode on i u minus mozda.


    Sent from my MAR-LX2 using Tapatalk

  8. #15133
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post


    Od 0:28 Borivoje Đukanović:

    "Haški tribunal oformljen sa jednim jedinim ciljem - da se Srbi degradiraju na taj nivo da svaki Srbin sjutra gubi bilo kakav kredibilitet, da je bez integriteta, bez moralnosti".
    Ne znam da li je zbog toga osnovan taj sud, ali se definitivno moze reci da je na zapadu, a i na balkanu, postignut ovaj efekat kako ga je opisao.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  9. #15134
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,622
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    1,150
    Thanked in
    618 Posts

  10. #15135
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Hleba i igara.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  11. #15136
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,408
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Kako su polećeli za Tokio,taman će otkazati igre kakvi su srećnici

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  12. The Following User Says Thank You to miovrag For This Useful Post:


  13. #15137
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,305
    Thanks Thanks Given 
    4,133
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Ne znam da li je zbog toga osnovan taj sud, ali se definitivno moze reci da je na zapadu, a i na balkanu, postignut ovaj efekat kako ga je opisao.
    Nobody on the big zapad gives a shit about Serbs or anyone else in the Balkans, unless their last names happen to be Djokovic or Jokic and we go pay money to be entertained, or we are talking about a bunch on nice islands off a coastline that happen to every so often end up in a Top 10 Travel Destinations this summer list. Other than that, irrelevant.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  14. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  15. #15138
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Što, trebali su u Las Vegas ka neki?

  16. #15139
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Ne znam da li je zbog toga osnovan taj sud, ali se definitivno moze reci da je na zapadu, a i na balkanu, postignut ovaj efekat kako ga je opisao.
    Sud je osnovan da bi se kaznili ratni zlocinci. Neki su kaznjeni, neki nijesu.

    Naravno, moze se govoriti o pravednosti svakog suda, pa i ovog. Politika cesto umijesa svoje prste. Srbija se pod S. Milosevicem malo igrala inata sa Zapadom. A to dodje na naplatu. U krajnjem, besmisleno je svaljivati krivicu na Haski tribunal, kad se dobro zna dje je treba traziti. Da nije bilo ratnih zlocina, ne bi bilo ni Haskog tribunala. To sto su Srbi su dobili reputaciju "losih momaka" ne treba kriviti Haski tribunal, nego "lose momke" koji su uveli Srbiju u ratove i zlocine, prkoseci Zapadu.

    Svak ima pravo na svoju percepciju. Ne sumnjam da ce percepcija Bora Djukanovica dobiti pozitivne poene kod DF-a. Za ostale, ne vjerujem.

    Boro bi trebao da malo smanji dozivljaj. Mnogo briga prosjecnog Amerikanca ili Engleza za Haski tribunal. Time se pali samo narod na Balkanu.

  17. The Following 4 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  18. #15140
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Zvone, kad si izdržala 30 godina, a dobar dio i podržavala bivšu vlast, koje će evo biti išla punim koracima naprijed izdrži i ovu vala. Možeš toliko. Nego u ovoj ima Srba, pa još i vjernika zamisli i to onda postaje neizdrživo. I još kažeš ćerećemo se. A sa kim ćeš se to ćerati? I da, nama i vama nije isto poimanje države, zakona, sistema vrijednosti i svega ostalog što vodi ka jednoj sređenoj državi. Vama je to sve bilo ok do 30og. A đe si bila prije 30og?

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Ja ne znam dje ti pročita u mom komentaru da je meni neizdrzivo sto u vladi ima Srba? Posebno, de procita ovo da ću sa Srbima da se ćeram, i daleko bilo, impliciraš da pozivam na neke sukobe?! Jes' vala bas ja jedva cekam da se Srbi i Crnogorci pobiju pa ko što ponese....i nijesi uopšte razumio ono "vama"...mislila sam na sve ZITELJE Crne Gore, govoreći uopšteno o našem poimanju svega...a onda sam, pošto sam i ja zitelj Crne Gore, napisala "nama, kako ti ej milije"...i sve nas stavila u isti koš...i tebe Srbine, i mene Crnogorku...tako da samo ti ovdje pokazuješ animozitet prema Crnogorcima, sudeći po ovome što si napisao...
    Moj sistem vrijednosti se ne razlikuje od sistema vrijednosti svakog normalnog postenog covjeka na svijetu....te mi se s tim u vezi ne moze desiti da kradju koju napravi moj brat, pravdam kradjom koju je juce napravio tvoj...kao sto ti radis....isto kao što mi se ne moze desiti da bilo koje nepočinstvo, ne mila djukanovica, no ovoga djeteta sto sam ga rodila opravdavam, niti da jednog lopova i kriminalca zovem najvećim sinom svoje države umjesto lopovo, i kriminalcem....Arkan mi prvi pade nam... Tako da meni spocitavati "30 godina koje sam mogla pa mogu i ovu jednu, i 30 godina koje mi nijesu smetale" je bezobrazno...a to što mi moje ni porodična ni lična načela ne dozvoljavaju da glasam ljude koji veličaju ratne zločince, fašiste, saradnike okupatora, to mi sigurno ne možeš staviti u DPS staž! I neću sigurno nikad više pomisliti da se sa ekstremima nesto moze iko normalan dogovoriti! I još nešto, pa se busajte koliko oćete, manja je sramota glasati DPS (ne prije 30 godina, tad su bili zlatni, no danas) nakon svih ovih afera i dokazanih i nedokazanih ali za koje znamo da su se desile i od kojih ih nedostatak dokaza oprati neće i ne može, no pojedince iz trenutno vladajuće koalicije!

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    I još kažeš toliko je ideoloških razlika u ovako malom narodu. Sigurno je i za to kriva nova vlada. Sve je to Krivokapić zamutio. Toga do sad nije bilo. Ili te boljelo dupe do sad jer te se nije mnogo ticalo. Sve ti je bilo po taman kad su ideološke razlike u pitanju. A gle sad odjednom to problem. Duše male, moraćete se Ipak navići na neku novu Crnu Goru.
    A što se tiče konkretno vlade, sigurno je da ima grešaka ali ni približno kao bilo koja prije ove. I još kažeš za kraj da je vječna. Eeee. Kako je odbraniste. Jesi li se ogrnula zastavom?

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Ne nego interesantno kako su nacionalisti odjednom isplivali, a kao p**** su se sakrili 30 godina, privirit nijesu smjeli!
    Ne, ti spinuješ kao i vazda...to je tvoj manir i ne samo tvoj, vi se u stvari branite samo na taj način, jer nemate nijednog kukalog argumenta, ne što vlast nije zavrijedila, nego što vi ne umijete to da spoznate, vaš (mislim na vas nacionaliste velikosrpsske a i velikocrnogorske odmah da kazem) jedini adut je "trideset godina vam lopovluk nije smetao" "A kako je mogao Migo proinevjerit" bogomi ka da sam ja od migove pronevjere koristi imala....bjedjale tamo, ovi drugi su prepanuti da će im Crna Gora završit ka nečija prćija, pa se ogrću i jedni i drugi zastavama, vezuju zastavu oko guzice, sprdaju se snjom!
    Krivokapić je dobar siromah, no mu je stado trulo!
    Da je vječna! No što! Ako ti to smeta tvoj problem :*

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ako ti ne vidiš da se BILO što nabolje promijenilo onda malo o čemu imamo da pričamo. Jer ja vidim dosta toga što je bolje, od brige za budžet, otkrivanja ilegalnog prisluškivanja, refinansiranja dugova, podrške Zapada, zamjene Veljovića Brđaniniom itd, itd...

    Što se toga tiče, ja vidim jasan interes Crne Gore u tome da mitropolit ovdje bude Joanikije a ne neki Vučićev pulen. Isto kao što bih vidio jasan interes da reis bude Fejzić a ne neki Zukorlićev radikal. Nema veze o kojoj konfesiji se radi, nisu svi kandidati uvijek podjednako prihvatljivi za državu.

    Ti ako ne vidiš razlike između Joanikija i Vučićevog mitropolita i uticaja toga na budućnost Crne Gore mi opet nemamo puno o čemu da pričamo.
    PA evo ti rekoh, napravi jedan korak naprijed pa cetiri unazad...a ja joj ne podmećem klipove u točkove no njena đeca...ako je tebi to ok onda neka ti bude.
    Što se tiče vjerskih poglavara...ne zanima me ko je poglavar srpske crkve brate...ni crnogorske vjeruj mi, ali bas! I dalje ne razumijem kakve veze to ima sa mojom državom....da budem preciznija, ja NE ŽELIM da to ima veze sa mojom državom! To što je NEKO doveo do toga da je to bitno pitanje, je veliki problem ove države!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  20. #15141
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Nisam bas siguran u to. Solana Bajo Sekulic AD i dalje postoji kao privredno drustvo, iako je u stecaju. Nisam siguran po kojem osnovu pravo koriscenja moze biti oduzeto, stvarno ne znam kako se definise nesto, za sta sam siguran da ne postoji ugovor sa klauzulama o koriscenju.
    Opet, drzati firmu u stecaju koja se vise ne bavi proizvodnjom soli, koja vise nema ni pokretne i nepokretne imovine, kao ni plan reorganizacije.... Mislim da cak ima i krivicne odgovornosti stecajnog upravnika i Privrednog suda.
    Sav stecaj je baziran na tome da ce Solana dobiti zemljiste.
    Nisam siguran ni da mogu da naplate tipa turisticki ulazak da bi upravnik namirio platu.
    Ali smo zemlja cuda, pa je i decenijski stecaj firme koja nema apsulutno nista, eto moguc
    pravo korišćenja je po svojoj prirodi derivativno iz prava svojine i vlasnik određuje obim koji dozvoljava korišćenja korisniku ...
    Današnja odluka savjeta je razriješila misteriju nepostojanja uspisanog vlasnika u listu nepokretnosti.
    U momentu privatizacije iz javno dostupnog lista nepokretnosti brisano je svojinsko pravo i upisano isključivo korišćenje kako bi se pokušalo prenijeti na novog vasnika fabrike a u pravnom smislu stvarali su zavrzalmu da se što teže raspetlja.
    Problem je što se poistovjećuje vlasništvo nad fabrikom sa vlasništvom nad zemljištem,
    fabrici je zermljište (očigledno) davano pod koncesiju koja momentom padanja pod stečaj prestaje i zemljište ostaje državno.
    Naravno ugovor o koncesiji nije bio javno dostupan i jedino do čega se moglo doći je da je koncesija davana za "štojsku knetu" za koju su radnici govorili da je u pitanju samo voda koja ulazi preko port milene.
    Uglavnom ovi danas imali su uvid u dokumentaciju, od koje dobar dio nije bio dostupan javnosti.
    Sad su se stvorili uslovi da Opština Ulcinj formira firmu i preuzme upravljanje
    One Ring to Rule them all...

  21. #15142
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,710
    Thanks Thanks Given 
    335
    Thanks Thanks Received 
    919
    Thanked in
    468 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    Ovo za solanu je veca vijest nego bilo koja od 30. avgusta na ovamo, cudi me kako vam lagano prolazi ispod radara?!?

    Kako su solanu htjeli da spakuju tako je otislo zemljiste Zeta filma u Budvi, dje Brano gradi zgradu. A prije toga vracar prodavnica dje je bila a sad soliter do hotela Avale, sto su Marovici odradili.

    Barovic je kupio solanu za manje od 800.000 i otjerao u stecaj, i ucinio sve sa ostane bez koncesije. Uveliko su nudili zemlju strancima na prodaju za 200-300 miliona cekajuci pretvaranje prava koriscenja u pravo svojine, kao po sablonu koji je vec bio uhodan.

    Medjutim solana sa 15mil kvadrata je bila preveliki zalogaj, pa iako je Luksic dao misljenje da se platila trzisna vrijednost, svasta nesto se izdesavalo sa stranim ambasadorima koji su se ukljucili zajedno sa opozicijom da pritiskaju oko zastite i prenamjene prostora, i to je jedini razlog zasto Barovic i ekipa odavno nisu omastili brkove nego se razvlacio stecaj, cekajuci da prodje malo vremena. E sad su dobili negativno misljenje, i uz konacni kraj stecaja ode on i u minus mozda.


    Sent from my MAR-LX2 using Tapatalk
    U moru prijateljskih prihvatizacija društvene imovine ovo je nešto što se izdvaja jer je u slučaju Solane Barović plaćao tržišnu vrijednost akcija na berzi, kao što je to mogao bilo ko ko je imao mogućnosti.

    Barović je za 800 iljada kupio paket od države kojim je povećao vlasništvo na preko 50% akcija Solane, a ne kupio cijelu Solanu.

    Ključno pitanje je što je pisalo u žutoj knjizi kada se desila masovna vaučerska privatizacija. Ako je stajalo da je Solana vlasnik tih 15 mil kvadrata, onda su akcionari dovedeni u zabludu, pa će neko morati i da ih obešteti.

    Ovim gore napisanim ne umanjujem to da je Solana oćerana u stečaj zbog smiješnog duga i da je urađeno sve da se ona uništi kao privredno društvo.

  22. #15143
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Pa i ne bas. Vrlo malo ljudi je ulozilo vaucere u Solanu.
    Vecina ljudi je ulozila u Eurofond vaucer, a Eurofond je onda ih ulozio u Solanu. I tih 800k je cak placeno obveznivama stare devizne stednje. Najveci dio je mislim kupljen kada je Eurofond poceo da trguje na berzi.
    Slicna prica kao za Izbor Bar. Jedna od najvecih spekulacija i prevara na CG berzi.
    Tako da se ne bih bas slozio da ih je drzava prevarila prilikom ulaganja

  23. #15144
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,426
    Thanks Thanks Given 
    953
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Ja sam uložio u Solanu, doduše tada sam naivno mislio da CG mora da ima svoju solanu i nisam pojma imao o zemljištu i Veskobarovim idejama

    Na kraju sam ga prodao neposredno prije pucanja balona

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

  24. #15145
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    E vecina ovih sada sto ce da tuze drzavu su kupili vaucer od takvih kao ti. Isto kao i Eurofond.
    I sad ih je prevarila drzava trgovinama na berzi

  25. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  26. #15146
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Pretpostavljam da će Solana da ima sudski epilog. I da će trajati, tako da će proći dosta vremena prije nego opština Ulcinj postane vlasnik ili dobije upravljanje. Ovo posebno jer Solana AD ima trajno i ničim uslovljeno pravo korištenja. Njenom likvidacijom ioi gašenjem u slučaju stečaja neko će drugi za određenu naknadu otkupiti to pravo. Svakako obaveza stečajnog upravnika je maksimizacija priliva od imovine za povjerioce ili eventualno vlasnike, a svaka drugačija priča ga košta zatvora.
    Prije Solane vlasnicima je vraćen Valdanos. Nego, da li će sada država da od vlasnika traži revalozivane pare koje primili za eksproprijaciju ne jednom nego dva puta, pošto su se žalili. A Valdanos valjda nije mogao da upadne u restituciju jer je bio nakon termina od koga je važilo da su obeštećenja za eksproprijaciju bila pravedna.
    Naravno, država će od njih tražiti pare na Sveto Nikad. Biće zanimljivo koliko će vremena proteći prije nego od Vladanosa nastane Štoj 2.0. A ne no će da se bave maslinama, nemojmo da smo naivni.
    Svi znamo onu o putu u paklu i dobrim namjerama. Vjerujem da je vlada imala dobre namjere kad je donosila dobre odluke. Uz ambiciju Dritana da bude malo prorok i u svom selu, naravno uz pomoć tuđe murice i domaćih gloginja.

    Trivia: Eurofond je kupio nekih 25% akcija Solane od fonda Moneta, plaćeno kešom nekih milion - dva eura. Na ne bude da se neko abi kasnije.

  27. #15147
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Pretpostavljam da će Solana da ima sudski epilog. I da će trajati, tako da će proći dosta vremena prije nego opština Ulcinj postane vlasnik ili dobije upravljanje. Ovo posebno jer Solana AD ima trajno i ničim uslovljeno pravo korištenja. Njenom likvidacijom ioi gašenjem u slučaju stečaja neko će drugi za određenu naknadu otkupiti to pravo. Svakako obaveza stečajnog upravnika je maksimizacija priliva od imovine za povjerioce ili eventualno vlasnike, a svaka drugačija priča ga košta zatvora.
    Prije Solane vlasnicima je vraćen Valdanos. Nego, da li će sada država da od vlasnika traži revalozivane pare koje primili za eksproprijaciju ne jednom nego dva puta, pošto su se žalili. A Valdanos valjda nije mogao da upadne u restituciju jer je bio nakon termina od koga je važilo da su obeštećenja za eksproprijaciju bila pravedna.
    Naravno, država će od njih tražiti pare na Sveto Nikad. Biće zanimljivo koliko će vremena proteći prije nego od Vladanosa nastane Štoj 2.0. A ne no će da se bave maslinama, nemojmo da smo naivni.
    Svi znamo onu o putu u paklu i dobrim namjerama. Vjerujem da je vlada imala dobre namjere kad je donosila dobre odluke. Uz ambiciju Dritana da bude malo prorok i u svom selu, naravno uz pomoć tuđe murice i domaćih gloginja.

    Trivia: Eurofond je kupio nekih 25% akcija Solane od fonda Moneta, plaćeno kešom nekih milion - dva eura. Na ne bude da se neko abi kasnije.
    Zar ne bi po logici stvari pravo svojine trebalo da ima prednost nad pravom koriscenja i po toj istoj logici, zart ne bi onaj ko ima pravo svojine mogao da ukine nekome pravo koriscenja?
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  28. #15148
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Moze da ga ukine ali uz nadoknadu. A za prenos prava koriscenja, mislim da Gagarin grijesi. Ne moze firma koja se gasi i prestaje da postoji, da prenese pravo koriscenja na drugo pravno ili fizicko lice

  29. #15149
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Bar ne bez dozvole vlasnika zemljista

  30. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  31. #15150
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    sigurno da postoji neki ugovor o koriscenju ili drugi pravni osnov po kom je upisano pravo koriscenja? vjerovatno tu ima definisano pod kojim uslovima mogu prestati medjusobna prava i obaveze.

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

Page 606 of 1249 FirstFirst ... 1065065565966026036046056066076086096106166567061106 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 11 users browsing this thread. (0 members and 11 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 12:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 11:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 10:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 06:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •