Page 83 of 88 FirstFirst ... 3373798081828384858687 ... LastLast
Results 2,051 to 2,075 of 2181

Thread: PoČelo je ...

  1. #2051
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Ništa od (bar privremenog) oduzimanja sumnjive imovine?
    Pročitah da će od Latinovića oduzeti zemlju u vrijednosti 19.5m... Za ostale se ne zna, ali čim su priznali krivicu, pretpostavljam da će ići dosta brže...
    #fakenews

  2. #2052
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Pročitah da će od Latinovića oduzeti zemlju u vrijednosti 19.5m... Za ostale se ne zna, ali čim su priznali krivicu, pretpostavljam da će ići dosta brže...

    19.5 mEleonaa? A što je ovo.. Kad se jedan dan otvore tajno dosijei pa se sazna koliko imaju prvi i drugi čovjek CG hahahah a nije nego naš narod pojma nema o ničemu...
    Kume trebala mi je je pregradica iz frižidera i ono iznad kade?
    Skidaj kume i nosi .. tbok..

  3. #2053
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Nisam vidio da mu bilo šta oduzimaju, vijest je bila da opština Budva raskida ugovor sa Latinovićevom firmom kako bi mogla da prizna krivicu i da nadoknadi 19.5 miliona štete. To nije isto kao i oduzimanje imovine, ovo mu skoro dođe na dobrovoljnoj osnovi. Ajd kad ste me već uhvatili da vam vratim pare. Sve preko 19.5 miliona zadržava. Makar zasad.

  4. #2054
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Otac Delica medju njima...

    Stavljam pare da je svemocni Boro from BD sledeci...iako je intenzivno sa nalazima u ruku i raznim dijagnozama...od straha bice.
    Bora su onomad povezivali sa malverzacijama oko zamjene/prodaje zemljišta fudbalskog kluba Mogren. U tu igru su bili uključeni razni profili i neke domaće firme,a trag je od njih vodio do ofšor kompanija koje su navodno pod kontrolom Šarića. Bio je o tome svojevremeno i poveći tekst koji su potpisali Milovac iz Mansa, Patrucić iz OCCRP i onaj Dojčinović što je napisao knjigu o Šariću.

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Pročitah da će od Latinovića oduzeti zemlju u vrijednosti 19.5m... Za ostale se ne zna, ali čim su priznali krivicu, pretpostavljam da će ići dosta brže...
    Priznali krivicu, daće nešto keša i odležati kaznu (mislim na Rađenovića i Marovića jr.). I to je to. Obzirom da se istrage protiv svih njih vode mjesecima ili godinama unazad, do sad su imali vremena da sve potanko ispitaju i, bar privremeno, izvrše zaplijenu/blokadu imovine. Onomad kad se protiv Šarića pokrenula gungula, ekspresno su mu zaplijenili sve što se moglo, a i blokirali firme.

    Tako da po svoj prilici, sve ovo što imaju budvani na svoj/tuđi račun, očigledno se smatra legalno stečenim.
    Last edited by Mitro; 16-01-16 at 17:04.

  5. #2055
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pozdravite mi sve prijatelje i neprijatelje-S.M hmmm

  6. #2056
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Providno

  7. #2057
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Je li Milo prijatelj ili neprijatelj ? dobro,barem je progovorio.. Ovo je isto nekome upućeno

  8. #2058
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    A kako je propao jel ovo moguce...
    f6

  9. #2059
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    po postovima koje ste kacili mogu da zakljucim da ste manje vise svi obrazovani, nacitani i informisani...
    mene je sramota o cemu mi pricamo u ovoj temi...

  10. #2060
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Immobiliare View Post
    Pozdravite mi sve prijatelje i neprijatelje-S.M hmmm
    Evo kompletne izjave:

    Pozdravljam sve moje prijatelje i neprijatelje a i sa njima one neprijatelje za koje sam mislio da su mi prijatelji i pod velom izdaje iskoristili moje prijateljstvo da bi ostvarili njihove neprijateljske namjere prema meni i mojim prijateljima

  11. #2061
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Strasna mu je izjava, sve vise sam ubjedjen da ce on napolje ubrzo. Covjek i u zatvor filozofira, kakav licemjer.. pih

  12. #2062
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    ne budi siguran...lomi je i sloba i momira zaeba koji su mu obezbijedili sve a nece jednoga svetozara ne znam sto vam to izgleda toliko nerealno no svi misle da su zavjere
    She is only here to annoy herself!

  13. #2063
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozda je i sam Milo necija marioneta, ova drzava je leglo kriminala i narko kartela. Samo pogledaj imena, Saric, Safet, Sinavatra itd...

    Ne bih se zacudio da za koju godinu i El Chapo zatrazi azil ovamo...

    Srecom po nas sto je svijet posao po onoj raboti pa se vadimo zbog americke spoljne politike, inace bismo bili u takvom kanalu da ne bi svijetlo nikad ugledali.

    Ovako smo samo tek jedna obicna mala rupa.

  14. #2064
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,806
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Da, da kako da ne ... Ovo sto je, kao fol, pokrenuto samo je djelic onoga sto se zna da je opstina zakinuta. Spisak je, inace, podugacak, a samo u zadnjih desetak godina tu se mogu smjestiti slucajevi: postrojenje za preciscavanje otpadnih voda, bulevar budva, bulevar becici, donji bulevar, tq plaza, put za krapinu, plato na jazu, zamljiste u prijevoru, kosljun, kopirajt, amd, akademija znanja, zgrade za prosvetare, ... Ovo je ono sto se moze ovlas pogledom utvrditi da je bilo koruptivnih poslova. Bez ,,ugradnje'' na tim poslovima ne bi bilo minusa, ne bi opstina bila ,,primorana'' da dize kredite, ... tako da su indirektne stete daleko vece no direktne. Dokle ce se ici? Pa do izbora, ako kome nije jasno, ova hapsenja homogenizuju DPS, da se zna jasna hierarhija, i to je to. A steta za opstinu Budva? Ko da je to bitno.

  15. #2065
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    pg
    Posts
    1,672
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo kažu da se Sveti Svetozar svim ovim bavio iz hobija, ništa čo'ek nije zaradio...

    ''Specijalni tužioci ne sumnjiče uhapšenog funkcionera DPS-a Svetozara Marovića da je zaradio novac malverzacijama u budvanskim poslovima, kojima je budžet metropole turizma oštećen za više desetina miliona eura.''
    http://www.vijesti.me/vijesti/marovi...i-svoje-870459
    Shit has hit the fan !

  16. #2066
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bongo View Post
    Evo kažu da se Sveti Svetozar svim ovim bavio iz hobija, ništa čo'ek nije zaradio...

    ''Specijalni tužioci ne sumnjiče uhapšenog funkcionera DPS-a Svetozara Marovića da je zaradio novac malverzacijama u budvanskim poslovima, kojima je budžet metropole turizma oštećen za više desetina miliona eura.''
    http://www.vijesti.me/vijesti/marovi...i-svoje-870459
    Pa sta si ocekivao. Filantrop, radio je to da pomogne drugima. Eto mu je Amfilohije dosao muceniku da mu okaje grijehe. Proglasice ga za Sveta Grbljanskog na kraju.
    Izborna godina. Sluzi za plasenje protivnika, homogenizaciju partije i foliranje pravne drzave

  17. #2067
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

  18. #2068
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Rajko Kuljača opet pregovara o statusu svjedoka saradnika

    kod nas ovo postade unosan posao. Kad se vise nema sta ukrasti postani śedok saradnik

  19. #2069
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    S jedne strane imamo svjedoke saradnike, s druge one koji su sporazumno priznali krivicu. I pitam se koja je tu logika? Jer ako nekome daješ status svjedoka saradnika, očigledno planiraš da: 1)gađaš veću zverku, 2)pokreneš sudski proces protiv te zverke i njegove ekipe. Ako uzmemo u obzir da su u toku istrage prikupljeni materijalni dokazi, svjedok saradnik je taj poslednji šaraf koji će zaokružiti optužnicu i servirati slučaj maltene na izvol'te. Takođe, uzmimo u obzir da posebno u ovakvim slučajevima visoke političke korupcije i organizovanog kriminala postoji moralna i politička odgovornost državnih organa da pokrenu sudski postupak i traže maksimalne zatvorske kazne. Kontraproduktivno je, uz sve te dokaze i svjedoke saradnike, insistirati na sporazumima za priznanje krivice, i još to braniti razlozima kao što su ušteda vremena i drugih resursa. Tako se šalje pogrešna slika javnosti Crne Gore, svim onim običnim građanima koji pošteno rade da bi zaradili za egzistenciju. Što reći - politička korupcija se izgleda isplati.

    Nego, vele i da se steže obruč oko našeg ambasadora u Sloveniji.

    http://www.cdm.me/drustvo/hronika/st...miomira-mugose

  20. #2070
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,897
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,422
    Thanked in
    2,226 Posts

    Default

    Inače, dosta se provlaćila priča kako je Mugi pobjegao u ambasadore da bi ga štitio imunitet. Neka me ispravi neki pravnik ako nisam u pravu, ali Mugijev imunitet kao ambasadora Slovenije odnosi se samo na imunitet od krivčnog gonjenja pred slovenačkim sudovima za djela koja bi počinio u Sloveniji. Taj imunitet ga ne štiti od krivične odgovornosti u Crnoj Gori.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  21. #2071
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Inače, dosta se provlaćila priča kako je Mugi pobjegao u ambasadore da bi ga štitio imunitet. Neka me ispravi neki pravnik ako nisam u pravu, ali Mugijev imunitet kao ambasadora Slovenije odnosi se samo na imunitet od krivčnog gonjenja pred slovenačkim sudovima za djela koja bi počinio u Sloveniji. Taj imunitet ga ne štiti od krivične odgovornosti u Crnoj Gori.
    bas tako kako si napisao. Imunitet je vazda vezan za konkretnu drzavu dje se obavlja nekakva politicka funkcija

  22. #2072
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    S jedne strane imamo svjedoke saradnike, s druge one koji su sporazumno priznali krivicu. I pitam se koja je tu logika? Jer ako nekome daješ status svjedoka saradnika, očigledno planiraš da: 1)gađaš veću zverku, 2)pokreneš sudski proces protiv te zverke i njegove ekipe. Ako uzmemo u obzir da su u toku istrage prikupljeni materijalni dokazi, svjedok saradnik je taj poslednji šaraf koji će zaokružiti optužnicu i servirati slučaj maltene na izvol'te. Takođe, uzmimo u obzir da posebno u ovakvim slučajevima visoke političke korupcije i organizovanog kriminala postoji moralna i politička odgovornost državnih organa da pokrenu sudski postupak i traže maksimalne zatvorske kazne. Kontraproduktivno je, uz sve te dokaze i svjedoke saradnike, insistirati na sporazumima za priznanje krivice, i još to braniti razlozima kao što su ušteda vremena i drugih resursa. Tako se šalje pogrešna slika javnosti Crne Gore, svim onim običnim građanima koji pošteno rade da bi zaradili za egzistenciju. Što reći - politička korupcija se izgleda isplati.

    Nego, vele i da se steže obruč oko našeg ambasadora u Sloveniji.

    http://www.cdm.me/drustvo/hronika/st...miomira-mugose
    Kad sam ovo nedje spomenuo kad je prvi sporazum potpisan, imali su da me spale. kako mi nista ne odgovara, kako kukam kko se ne radi nista, a sad kad je krenulo opet mi ne odgovara. I da sacekam pa cu vidjeti da grijesim

  23. #2073
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,806
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    A sta se radi u Niksicu? 10 miliona ...

  24. #2074
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Odakle ih izvukose da mi je znati. Jos svi u 60im da se obezbijede unuke

    Milos marovic se izvukao sa 380k i mjesec u tvorza ovi garant po 5godina dobijaju za organizovani kriminal
    One Ring to Rule them all...

  25. #2075
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ne budi siguran...lomi je i sloba i momira zaeba koji su mu obezbijedili sve a nece jednoga svetozara ne znam sto vam to izgleda toliko nerealno no svi misle da su zavjere
    Sveto je uvjek bio pragmatican e ne znam kako sebi dopusti ovo sve,a da se nije obezbijedio za svaki slucaj...

Page 83 of 88 FirstFirst ... 3373798081828384858687 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •