Page 15 of 20 FirstFirst ... 5111213141516171819 ... LastLast
Results 351 to 375 of 478

Thread: Da li preci na Linux ?

  1. #351
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,073
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Citaju puno po netu i misle da je sve to tako kako neko napise. Dekstop resenja su uzasna i nestabila cak i deepin koji sam naveo je mnogo stabilniji nego danasnji svi poznati distro
    Last edited by Sceko; 06-02-18 at 23:08.

  2. #352
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da treba preci. Izgubis neko vrijeme da naucis neke stvari ali onda dobiješ na brzini i još mnogo čemu. Samo treba da se uci.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #353
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sceko View Post
    Citaju puno po netu i misle da je sve to tako kako neko napise. Dekstop resenja su uzasna i nestabila cak i deepin koji sam naveo je mnogo stabilniji nego danasnji svi poznati distro
    Sjećam se , nekada su bili zaista stabilni kano klisurine ali ovo što u zadnje vrijeme prolazi za Linux je blago rečeno užas. Od svih debian distribucija (a probao sam sve sem nekog Elementary-a) sam vidio dvije kvalitetne
    Linux Mint
    Lite Linux

    Sa tim što mi je 1080p na Mintu izgledao kao da imam Herkules, a ne Nvidia 930m karticu. i ne računajući da mi Lite nije mogao sastaviti 10 minuta konektovan na wireless bez instalacije nekih opskurnih drajvera koje sam našao na zorinovom forumu

    PS.
    Zorin je takođe interesantan distro


    PPS.
    Ne kažem da Arch, SUSE i Red Hat based distoi nisu bolji ali debian je postao užas
    Last edited by Rakun; 06-02-18 at 23:59.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #354
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Moje iskustvo je takvo da npr. windows nije mogao da izdrži više od 5 mjeseci bez reinstalacije uz prilično često čačkanje da se otkloni neki problem dok na linux evo godinu bez nekih problema osim što sam jednom zbog svoje greške umjesto fleške odabrao odabrao putanju hdd za instalaciju live debian cd ali opet sam bez problema oporavio linux particiju dok ( pošto sam imao dual boot ) windows nikako nisam uspio ( oporavio sam windows particije sa podacima pošto sam radio chkdsk na vbox tako što sam fizičke particije konvertovao u virtuelne ali nikako da oporavim onih 512 MB dje mu se nalaze boot falovi ) !!! Generalno linux je puno jednostavniji za korišćenje a zbog slabe podrške za igrice prosto tjera korisnika da izučava kako funkcionišu servisi i kako može preko računara upravljat raznim periferijama ili ih popravljat !!! Windows je neuporedivo komplikovaniji os jer dosta stvari se rešava upustvima sa interneta bez toga da se detaljno razumije šta se zapravo radi dok je na linux sve objašnjeno !!!
    deuscroix

  5. #355
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,073
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Joj ovo je najjace do sad, kako moze bit jednostavniji kad je napravljen da je komplikovaniji posebno kad je rijec o drajverima itd. jer kako kazes slaba podrska. Sto se tice u resavanju problema kako ces ti to rijesit za Linux ako ne preko uputstava ili da pitas na forum, dokle za Windows je mnogo veca podrska i jednostavnija resenja. Daj budimo realni, e sad ti i vecina verovatno uporedjuje Windows XP ili 98 sa trenutnim verzija Ubuntu to je vec moguce da su tu negdje, ali Windows 10 pa sve je smijesno trenutno za njega i naravno macOS. Linux je dobar kao server resenje kao dekstop su sve gori zato sto ne idu napred tapse u mjesto i tako ce biti sve dokle NVIDIA, ATI, Adobe i neki popularne kompanije ne udju u tu pricu, a to vjerovatno nece biti skorije. Windows trenutno pomaze jako Linux zajednici i oni jedini i mogu da se potrude da odu korak naprijed. Misljenja sam da je Node.js buducnost sto se tice linux resenja i da ce sa njim uskoro neko da napravimo nesto sto ce moci da ide u korak ali isto mnogo daleko od Windows. Jedan od njih je

    Ako i taj projekat ne propadne.
    Last edited by Sceko; 07-02-18 at 10:04.

  6. #356
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,810
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,326
    Thanked in
    2,176 Posts

    Default

    Liše fizičkog kvara diska, reinstalaciju Windowsa sam radio samo zbog prelaska na novije verzije. Šta ljudi rade svojim operativnim sistemima da moraju svako malo da ih reinstaliraju, pojma nemam.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  7. #357
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Iskustvo sa linuxom mi je bas bilo prelose , mjerio sam secer tih dana ,mislio sam da cu da prsnem .

    Odlucio sam da full formatiram i instaliram samo linux , dakle kao jedini operativni sistem , u cilju da se bas iscimam da ga osposobim i tako i naucim .
    Probao sa Ubuntuom prvo . Rezolucija 1024x768 , maximalno , za 24 incha . Ok ,pogledam drivere i nvidine i one sto linux daje ( bilo je to prosle godine , ne sjecam se terminologije ) . I dalje nista , 1024 max rezolucija . 2 dana provedem trazeci po netu , kucajuci u raspalu konzolu sve sto nadjem vezano za to ,oci mi ispadaju gledajuci u onu rasirenu sliku (u medjuvremenu sam probao jos neke distribucije ,mint i lite cini mi se ) Na kraju ,u potpunom ocaju ,i iz ne znam kog razloga promijenim VGA kabal sa drugim , restartujem komp i pali se sama zeljena rezolucija .Sa obzirom da sam milion stvari kucao u konzolu , reko aj dobro ,da ga full formatiram opet ,ko zna kakva sam podesavanja izmijenjao .

    Pici jedan dan normalno , naredni dan odlucim da prebacim film na flesku i gledam na tv.Izbrisem neke filmove/serije sa iste da bih oslobodio prostor ,ukloni ih sa fleske , ostavi mi ih u recycle bin i zakljuca da ne mogu nista vise sa njima da radim . I dalje zauzimaju prostor na flesku , ja nemam prostora za film ,i fleska je odjednom postala acess only , ne dozvoljavajuci da brisem ista sa nje (dakle sam je na to prebacio nakon "brisanja " gore pomenutih fajlova ) Trajalo je i to koji sat ,ne sjecam se kako se rijesilo . Jos nekoliko sitnica je naislo dje sam odlucio da se vracem na windows.E ali sad, ne mogu nidje da nadjem ikakav software koji moze sa linuxa da napravi bootabilnu flesku sa windowsom ,samo za druge linux-e . Tj postoje programi , opis se poklapa sa onim sto hocu , ali ne rade . To sam rijesio tako sto sam nasao distribuciju linuxa od prije koju godinu ( tipa tad je bilo 12.1 , ja sam nasao 10,ili tkao nesto , lupam cifre ) , na koji je taj software mogao da se instalira ,vratio na windows i poljubio onaj logo kad mi je iskocio na desktop .

    Ja razumijem ( bar mislim da razumijem ) koncept gdje je linux komplikovaniji zbog toga sto ti daje dublji i detaljniji pristup svemu , ali ako ja zaista moram da provedem tacno nedelju dana podesavajuci rezoluciju , resavajuci security probleme i da moram da instaliram prethodne verzije OS-a da bih instalirao software koji iskace PRVI na onaj njihov app store ,iako ne radi na verziju linuxa koja je 2 mjeseca ranije izasla ( opsti problem tada , sudeci po forumima ) , e stvarno sprdnja .

    Takodje prije koju godinu sam pokusao na laptop da ga instaliram , nije islo zato sto nisu bili kompatibilni sa intelovim grafickim cipom(4500 m ili tako nesto ) .Tacnije , on ga instalira , ali mi drzi ekran tamnim ,jedino da svaki put kad ga upalim nabadam i pojacavam brightness do maximuma , da bih nesto vidio .

    Sto je najace , eventualno cu opet probat , kad me prodju frustracije , sto nece skoro .


    Silencov post mi nije jasan , ovaj komplikovani je laksi jer se moras iscimat da ga naucis , a ovaj laksi je komplikovan jer ces prelako rijesit problem bez otvaranja haube ?
    A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

  8. #358
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Ja sam na Kali Linux imao problem sa rezolucijom samo na Virtual BOX, Virtual Machine full rezolucija a i na flesku i boot sa nje isto full rezolucija na dual monitor... Jedino kazem ti Virtual BOX mi je pravio smetnje sa rezolucijom...
    E reci mi samo ovo za Windows nisam shvatio, oces bas njega da napravis boot-abilnim na flesku? Jesi probao "Win32DiskImager" i "Universal USB Installer - na njega imas Windows 7,8,10" to su 2 "software-a" koja se koriste za ove stvari da ja znam i naravno moras imat odredjeno GB na flesku da to stane, nisam siguran da se mogu "instalirati" na Linux ali sedi kod nekoga za Windows PC pa skini, napravi boot-abilnim, mozda ces ostat 30min. plafon ako vec ne mozes na Linux...
    Last edited by nemam ti kad; 07-02-18 at 15:01.

  9. #359
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Danas ću probati ovo




    Pazite brzinu:
    Last edited by Rakun; 07-02-18 at 15:49.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #360
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nesh0 View Post
    Silencov post mi nije jasan , ovaj komplikovani je laksi jer se moras iscimat da ga naucis , a ovaj laksi je komplikovan jer ces prelako rijesit problem bez otvaranja haube ?
    Moguće da je potrebno znati osnovne komande kako bi se linux os koristio bez problema od početka jer npr. sa komandom chmod 777 ( ime fajla ) ili chmod 777 -R ( ime foldera ) još nisam naišao na nešto što ne mogu izbrisat a konkretno flešku formatirat sa default instaliranim programom Disks ili Gparted !!! WoeUSB je mali program koji služi da se instalira bilo koja verzija windowsa na flešku !!! Ja koristim Linux Mint ( koji je preradjena verzija Ubuntu ) a njihov sofware Manager ima dosta aplikacija dok se ostale instaliraju dodavanjem repozatorija !!! Kad kažem lakši mislim na to da se koliko toliko upravlja sistemom i zauzima malo memorije dok windows samo u WinSxS folder ( koji navodno služi da dll biblioteke mogu raditi bez problema u multitasking ) može da zauzme 5-6 GB i više !!! Dalje temp folder na Windows i Linux su 2 svijeta a opet je to bezpotrebno zauzimanje memorije hdd što u konačnom sve usporava sistem da ne pričam o security !!! Linux je sa te strane osježenje za sve periferije od napajanja,matične ploče,grafičke i.t.d !!!
    deuscroix

  11. #361
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    .....sa komandom chmod 777 ( ime fajla ) ili chmod 777 -R ( ime foldera ) još nisam naišao na nešto što ne mogu izbrisat....
    https://www.tecmint.com/make-file-di...ampaign=buffer



    Sent from my iPad using Tapatalk Pro
    Bolje imat no' nemat....

  12. #362
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    A moguce je da, i pored zaista znachajnog broja znaka uzvika, to nije bas tako, no te malo ponijelo.

    Jer ako pro-u, (ne wonnabe CG pro-u, vec nekom ko zivi od rada Linuxom, u sistemima velichine i kompleksnosti ulty nivoa, za ogromne bjelosvjetske firme), kakav mi je jedan drugar, treba oko cirka 30-40min full fokusa-daktilografije, da ruchno instalira usrani (wifi) driver, koji je taj vajni OS preskochio prilikom instalacije, izgleda smatrajuci da je nepotreban, jer je bio nakachen na LAN, onda je pricha o nekakvom poznavanju osnovnih komandi i sve pjesma, prilichno deplasirana.



    Nego to je sve istorija, ako je pomenuta dilema nekad i neke jade imala smisla, kad je win bio skup, dosadan (samo on i nikakvih alternativa); po nivou automatizacije (Xp) nesto mrcheno ispred Linuxa, no ne pretjerano; do sp3 varijante ovakav i onakav.. , ali sad, u vremenu 10-ke (za doma, kao all-around OS), to je smijesno, o tome se ne pricha.
    ><

  13. #363
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Jer ako pro-u, (ne wonnabe CG pro-u, vec nekom ko zivi od rada Linuxom, u sistemima velichine i kompleksnosti ulty nivoa, za ogromne bjelosvjetske firme), kakav mi je jedan drugar, treba oko cirka 30-40min full fokusa-daktilografije, da ruchno instalira usrani (wifi) driver, koji je taj vajni OS preskochio prilikom instalacije, izgleda smatrajuci da je nepotreban, jer je bio nakachen na LAN, onda je pricha o nekakvom poznavanju osnovnih komandi i sve pjesma, prilichno deplasirana.
    Ja zbilja nemam pojma iz kojeg zazloga ali još mi se nije desilo da nešto zakačim na linux a da on to ne prepozna od telefona,usb modema,pa čak i prastari rs232 ili infrared adapter !!! Možda sam ja imao sreće pa se tako potrefilo ali linux zajednica je ogromna tako da je jako teško naći neku periferiju a da već neko nije napravio drajver a ogroman broj kompanija danas izbača drajver za windows,linux,mac jer se to smatra standardom na tržištu ...
    deuscroix

  14. #364
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    i prosli smo vrijeme kad je instalacija imala 50mb sad ima po 3 4 gb
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  15. #365
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nemam ti kad View Post
    nisam siguran da se mogu "instalirati" na Linux ali sedi kod nekoga za Windows PC pa skini, napravi boot-abilnim, mozda ces ostat 30min. plafon ako vec ne mozes na Linux...
    Problem je rijesen , sve ovo je dogadjaj iz avgusta .Nisam imao cd windowsa , skinuo sam verziju koju redovno koristim za instalaciju , kako za moj tako i za tudje kompove , i za koju znam da nema problema sa tim . Probao sam vise defaultnih programa , pocevsi od WoeUSB koji nije obavljao posao ,pa onda redom po svim listama trazio jedan po jedan ,pa pokusao i sa Wine-om ,ili tako nesto , koji navodno omogucava poneki windows software da se instalira na linux . Mogao sam poci kod nekog , ali nisam htio . Trebalo bi da je jedan toliko hvaljeni OS sa fan bazom koja je spremna da DDOS-uje svakog ko krene da kuca lose o njemu ( reddit slucajevi , ne odnosi se na ovaj forum ),mi dozvoli da instaliram i koristim aplikaciju koju on sam nudi na prvoj strani . Nakon nervoze koju mi je donio , zelio sam da bas linux bude instrument kojim cu se vratit na windows (toliko sam prska bio )

    WoeUSB je obavio posao onda kad sam posao na sajt neke od distribucija , skinuo verziju od prije godinu /godinu i po , e tu se instalirao gospoCki i odradio sto mi je trebalo .

    @night_silence https://forum.cdm.me/showthread.php?...Ubuntu-problem
    eto tu je opisan problem sa rezolucijom , pokusao si pomoc


    chmod sam koristio ,malo se sjecam svega sto sam radio i kucao tih dana , ali znam da sam ovu konkretno masu puta uvalio . Nisam zelio flesku da formatiram , jer sam zelio da imam funkcionalan operativni sistem koji moze da obavi osnove osnovnih funkcija bez moje debele pomoci . ako ga nisam mogao osposobiti za to , zaista mi je citav proces gubio poentu .

    Ili sam ja po treci put imao probleme sa kompatiblnoscu sa necim ( ne znam ni sam sa cim ) ,sto bi opet reklo nesto o OS-u .
    A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

  16. #366
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    PG
    Posts
    354
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja koristim linux jos od 2007. Upocetku Ubuntu, pa UltimateEdition (isto ubuntu), pa Mint i sad na kraju zadnjih godinu dana sam presao na Solus. U periodu izmedju prelazaka isprobavao sam razne distribucije. Najbolja rjesenja je nudio Mint (i ubuntu) i sve je lijepo istlo do Ubuntu 17.04. Onda su pocele da se javljaju anomalije. Vjerovatno je tu uzelo maha prelazak Xorga na Weyland i Unity na Gnome shell. Tako da sam se od tad skrasio uz Solus. Upitanju je potpuno nezavisna rolling distribucija. Posto je veoma mlada u marketu nema toliku lepezu aplikacija kao ubuntu i mint, ali ima one za neki svakodnevni rad. Naravno mozete kompajlovati iz izvora kao u svakoj drugoj distribuciji.

    Ja nisam neki veb ili graficki dizajner, ne igram nesto puno igrice (mada imam instaliran steam sa par igrica) i ako ste iskreni prema sebi da priznate da vam ne treba photoshop da bi crop-ovali sliku ili je zarotirali, onda ce vam bit svejedno da li ste na windowsu ili linuxu jer koristite skoro iste alate (firefox, chrome, skype, viber, vlc, libreoffice.....). Po meni, ako imate nekog ko se bas ne razumje puno u racunare, instalirajte mu linux. Jer su manje sanse da ce uspjet da instalira nesto sto nebi trebalo klikajuci na razne reklame u pretrazivacu (a ta osoba nece znati razliku izmedju Windowsa i Linuxa sve dok sve radi kako treba).

    Ne kazem da je linux dobar a windows los. Samo treba biti iskren i odluciti u koje namjene ce nam sluziti taj odredjen racunar. Linux je idealan za starije racunare koji su izgubili podrsku za drajvere i programe. Probajte da instalirate linux na neki poseban hardisk (ili dualboot), ne virtualbox. I radite striktno na njemu nekih 10 dana. Na sve probleme koje naidjete googlajte rjesenja. Tada cete znati da li mozete/zelite da se odreknete necega na Win da bi naucili nesto novo na linuxu.

    Svakako, vrijedi probati

  17. #367
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Evo npr. večeras instalirah drajver za štampač hp i na prvu loptu razočarenje !!! Naime kako sam instalirao drajver tako mi je na kraju instalacije ponudio da restartujem računar i ja to uradim ali kad je krenuo da se pali izbači mi grešku kako nema prostora na hdd i pošto sam imao na particiju oko 3-4 GB reko nije mogao drajver toliko zauzet ali opet nikako da otvorim svoj profil i ulogujem se na root !!! Vidim nema slobodnog prostora ništa i odma reko da vidim sve što je vezano za cups ( to je dio vezan za printere na linux ) i ništa specijalno ali reko da vidim u logove kad error log zauzeo i memoriju particije i swap memoriju 5 GB !!! Ugasim ja proces cupsd i obrišem fajl pa se ulogujem na moj nalog i opet pokrenem proces i stavim tail da vidim što piše kad ono 2 reda se ponavljaju i takvom brinom pune memoriju da je za 10 sek. nakrca 1 GB !!! Ut a 2 reda je pisalo da proces nema prava da pristupi nekom fajlu i to se riješilo sa prostom komandom da sad sve radi kako treba !!! Znači nešto sam siguran da je HP napravio namjerno tu glupost a ne da je linux loš ali to bi nekog novog korisnika ustravilo da odma zaboravi linux i vrati se na windows ...
    deuscroix

  18. #368
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,943
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,330
    Thanked in
    1,862 Posts

    Default

    Pa da, sigurno HP - u odgovara da kupci njihovog printer budu windows korisnici i da call support zovu samo Linux korisnici...

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  19. #369
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,172
    Thanks Thanks Given 
    1,024
    Thanks Thanks Received 
    1,640
    Thanked in
    843 Posts

    Default

    E meni je problem sto svakodnevno koristim photoshop, ilustrator, premijer...
    Mada ima i za Linux fantasticnih besplatnih programa i alatki za obradi fotografija i dizajn...Ali nekako sam naucio na adobe, i najbrze mi ide u njihov "ekosistem"


    Ali recimo HTPC bas lagano moze na linux da zavrsava sve



  20. #370
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Upravo čačkam OpenSUSE Tumbleweed i mogu samo reći wooooow
    Imam neki Toshiba Satelitte C70-C-nešto-nešto i koristio sam Windows 7 godinama.
    Znam da po specifikacijama ima Bluetooth ali nikad nisam našao drajvere, niti me je nešto zanimao bluetooth
    Instaliram OpenSUSE i bluetooth radi out-of-box !!!!

    Savršen interfejs
    Ali tu je opet zajebancija sa video karticom, ako riješim OpenSUSE je moj novi OS
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #371
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    E meni je problem sto svakodnevno koristim photoshop, ilustrator, premijer...
    Instaliraš preko PlayOnLinux i fascera kao da je na windowsu



    PS.
    i ako se video odnosi na Ubuntu, procedura je identična na svakom Linuxu
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #372
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cetinje
    Posts
    998
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Jeli ko probao Ubuntu Studio ? Ja ga podižem sa fleške i za sad ga neću instalirati.
    Ima dosta audio/video programa, a interfejs i nije nešto.

  23. #373
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    PG
    Posts
    354
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Instaliraš preko PlayOnLinux i fascera kao da je na windowsu



    PS.
    i ako se video odnosi na Ubuntu, procedura je identična na svakom Linuxu
    Malo zna biti nezgodno u Photoshopu na linux jer nekad ne prikaze vjerodostojno neke boje. Sto se Photoshop alternative tice, najbolje se pokazao Gimpshop (gimp ciji su meniji i okruzenje transformisani da lici na photoshop).

    Za profesionalnu video obradu preporucujem Lightworks. koji je prvenstveno bio namijenjen Windowsu, a zadnje 2 godine ima ga i za linux.

    Za illustrator dobra zamjena je inkscape i vectr. samo treba da se malo covjek navikne dje sto stoji

  24. #374
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by magio081 View Post
    Sto se Photoshop alternative tice, najbolje se pokazao Gimpshop (gimp ciji su meniji i okruzenje transformisani da lici na photoshop).

    Za profesionalnu video obradu preporucujem Lightworks. koji je prvenstveno bio namijenjen Windowsu, a zadnje 2 godine ima ga i za linux.

    Za illustrator dobra zamjena je inkscape i vectr. samo treba da se malo covjek navikne dje sto stoji
    Da li si probao Affinity ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #375
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Sto se tice videa, ja sam imao problema kad kopiram neki video na flesku dok sam pod Mintom, onda taj video ne mogu da gledam na TV kad ubodem flesku. Isto tako kad na Mintu napravim screenshot, pod Windowsom ne moze da se ucita.
    Forever young, i want to be forever young

Page 15 of 20 FirstFirst ... 5111213141516171819 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gdje su zivjeli vasi preci?
    By nikola_mne in forum Sve i svašta
    Replies: 23
    Last Post: 07-10-11, 22:50
  2. Preci i Potomci (dokumentarni film)
    By Montenegrino-CT in forum Istorija
    Replies: 1
    Last Post: 04-02-10, 11:20
  3. Linux
    By Micky in forum Software
    Replies: 3
    Last Post: 03-02-08, 18:03
  4. Linux Irc
    By Ego_and_his_own in forum Software
    Replies: 5
    Last Post: 27-06-06, 16:43
  5. Linux
    By SpeedFreak in forum Software
    Replies: 99
    Last Post: 16-12-04, 14:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •