Page 38 of 96 FirstFirst ... 283435363738394041424888 ... LastLast
Results 926 to 950 of 2383

Thread: Bitcoin i ostale kriptovalute

  1. #926
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    ima li zivih ili su svi izasli iz crypta

  2. #927
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Kada špekulanti pretvore zadnji BTC u konvertibilnu valutu nećete moći s njim da kupite ni pištolj u online igrici. Trebaće vam 10 za sanduk municije i pumparicu.
    Kako su spekulanti izazvali ovaj pad na ispod 5000 tako ce ga i zaustaviti. Oni su ovdje kao ribe u vodi. Banke u USA su zaustavile kupovinu kriptovaluta kreditnim karticama sto je dovelo do pada ispod donje granice koja je vjerovatno negde oko 6000.

  3. #928
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Druže, ne postoji donja granica kad je nešto virtuelno, a pogotovo kad ga zovu valutom a nije valuta. Za to ne moraš biti ekonomski ekspert a još manje doktor ekonomije. Samo treba da uključiš sivu moždanu masu u glavi i brzo ćeš da dođeš do kvalitetnih zaključaka. Ovo što ti pričaš o američkim bankama se desilo nakon kraha BtC-a, stvari koje nisu srušile btc a trebale su po zakonima tržišta su se desile u Singapuru, J.Koreji i Japanu prije nekoliko mjeseci, tada je on postao zombi "valuta". Nisam ja nikakav ekonomski stručnjak daleko od toga, samo logički rasuđujem i kad sam prije 3-4 mjeseca kategorično tvrdio da će ovo da se desi htjeli su da me linčuju, "digitalno" naravno".

  4. #929
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Zaebavate li me da je btc krahirao...
    Prekjuce sam podigao 15 hiljada kredita u Prvu banku koje sam mislio da ulozim u kripto valute...
    Sto sad da radim, mora da ima neka alternativa, dajte neki savjet...

  5. #930
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Zaebavate li me da je btc krahirao...
    Prekjuce sam podigao 15 hiljada kredita u Prvu banku koje sam mislio da ulozim u kripto valute...
    Sto sad da radim, mora da ima neka alternativa, dajte neki savjet...
    Pođi u kazinu Maestral i gurni sve na crveno ... ili možda ipak crno.... ne crveno ... a možda bolje crno...

  6. #931
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uzmi besplatne Legit coine
    http://legtm.me/450818

  7. #932
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    hehehehehe


  8. #933
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Zaebavate li me da je btc krahirao...
    Prekjuce sam podigao 15 hiljada kredita u Prvu banku koje sam mislio da ulozim u kripto valute...
    Sto sad da radim, mora da ima neka alternativa, dajte neki savjet...
    Za pocetak bi mozda mogao da se potrudis da budes malo bolji trol, kad ti je vec cilj da to budes. A druga stvar, jel to radis u Prvu Banku pa bas nju nadje da reklamiras
    Usponi i padovi se stalno desavaju ne samo u kripto nego u svakoj berzi. Kripto je mozda jedino specifican jer su te promjene ekstremne. Ko zna to da iskoristi onda moze lijepe pare da napravi, a ko ne zna onda moze lijepo da se opece. Izbor je vas

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  9. #934
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,827
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default Bitcoin i ostale kriptovalute

    Nisu su problem kriptovalute no pohlepa. Najvise izgube najpohlepniji. Vazda isto. Ovo ce se uskoro morati regulisati. I dobro je to jer ce biti manje volatilnosti, a posledicno i manje zarade. Al bolje je po malo al dosta puta no da cekas veliki zgoditak uz isti takav rizik. Neće niko dozvoliti da kripto se poveze previse sa stvarnim finansijama i izazove svojim kolapsom kolaps citavog finansijskog sistema. Kad sve bude regulisano onda je vrijeme za ulaganje u kripto ko voli. Ovo do sad koliko ja vidim je šišanje ovaca.
    Last edited by Caesar; 07-02-18 at 13:42.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  10. #935
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Nisu su problem kriptovalute no pohlepa. Najvise izgube najpohlepniji. Vazda isto. Ovo ce se uskoro morati regulisati. I dobro je to jer ce biti manje volatilnosti, a posledicno i manje zarade. Al bolje je po malo al dosta puta no da cekas veliki zgoditak uz isti takav rizik. Neće niko dozvoliti da kripto se poveze previse sa stvarnim finansijama i izazove svojim kolapsom kolaps citavog finansijskog sistema. Kad sve bude regulisano onda je vrijeme za ulaganje u kripto ko voli. Ovo do sad koliko ja vidim je šišanje ovaca.
    Kako misliš regulisati?

  11. #936
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,827
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Kako misliš regulisati?
    Staviti u pravni regulatorni okvir kao i sve finansijske instrumente. Tu se pozdravi sa anonimnošću bez obzira što je svi tako volimo.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  12. #937
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Tivatech, ti si sigurno dobar momak, ali apsolutno nemaš predstave o stanju u kripto svijetu... Naravno, to te ne spriječava da polemišeš na ovoj temi...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  13. #938
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Vazda sam spreman da pažljivo saslušam vas kripto stučnjake koji imate predstavu o kripto svijetu i naučim nešto. Raspali!

  14. #939
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Staviti u pravni regulatorni okvir kao i sve finansijske instrumente. Tu se pozdravi sa anonimnošću bez obzira što je svi tako volimo.
    Tu se praktično pozdravljaš sa kompletnim konceptom decentralizovane slobodne "valute".

  15. #940
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,827
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Tu se praktično pozdravljaš sa kompletnim konceptom decentralizovane slobodne "valute".
    Tako je. Nisi valjda očekivao da tako nešto može da postoji? Regulacija se ne sprovodi da bi ti neko ukinuo slobodu već da bi se svi donekle zaštitili od idiota koji je zloupotrebljavaju (mislim i na one polusvjesne i one sa lošim namjerama) i uzrokuju ovaj haos u svijetu kripto valuta.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  16. #941
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Nisam siguran koliko si spreman da slušaš, ali znam koliko ja ne želim da držim opširna predavanja na ovu temu...
    Ukratko, daleko je BTC od kraha, a i kad se jednog dana smijeni na prvom mjestu sa nekom drugom platformom, ne znači da će kripto tada biti mrtav...
    Regulisan u neku ruku da, to je neminovno i već je urađeno u većini zemalja zapadnog svijeta, prije svega se misli na oporezivanje i porijeklo novca...
    2018. će biti burna godina za kripto, ali postoje indikacije da će do kraja nje BTC otići na 50K, prije nekog novog dipa, itd...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  17. #942
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Samo naprijed, evo sad je prilika, pretpostavljam da si rasprodao sve što imaš, digao kredit, nakupovao BTC po izuzetno povoljnoj cijeni i čekaš da dođe na 50K?

  18. #943
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mad World
    Posts
    2,673
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Puca BTC do ljeta, spašavajte se dok ne bude prekasno.

  19. #944
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Druže, ne postoji donja granica kad je nešto virtuelno, a pogotovo kad ga zovu valutom a nije valuta. Za to ne moraš biti ekonomski ekspert a još manje doktor ekonomije. Samo treba da uključiš sivu moždanu masu u glavi i brzo ćeš da dođeš do kvalitetnih zaključaka. Ovo što ti pričaš o američkim bankama se desilo nakon kraha BtC-a, stvari koje nisu srušile btc a trebale su po zakonima tržišta su se desile u Singapuru, J.Koreji i Japanu prije nekoliko mjeseci, tada je on postao zombi "valuta". Nisam ja nikakav ekonomski stručnjak daleko od toga, samo logički rasuđujem i kad sam prije 3-4 mjeseca kategorično tvrdio da će ovo da se desi htjeli su da me linčuju, "digitalno" naravno".
    Vrijednost akcija na berzi stalno pada i raste. Neko ko je prosle godine u ovo vrijeme kupio btc i sada prodao cak i po ovim cijenama opet je dobro zaradio. Isto se desilo i poslije buma nekretnina i cijena zemlje u Crnoj Gori. I sa vaucerima i sl. Poslednja pljacka btc od pola milijarde dolara je pripisana Severnoj Koreji, sto je dodatno dovelo do supremacije. Kap koja je prelila casu je ovo sto sam gore naveo sa kreditnim karticama u USA. Ne treba likovati, ako pogledas neki moj post od ranije vidjeces da sam prognozirao da ce pad btc ici do 6000, tada je bio 15000… Kriptovalute imaju podlogu u armiji ljudi koji vrijedno danonocno rudare i o propasti kriptovaluta nema ni govora.

  20. #945
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    647
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Kriptovalute jesu visokorizična investicija isto tako su i jedna od od novih tehnologija koja se i dalje istražuje i razvija. Zato će trebati vremena da nadje svoje najbolje primjene. Ako vas zanima sama tehnologija ima dosta materijala o tome, a ako vas zanima samo zarada, ovo je najlakši način da se istovremeno i izgube i zarade pare.
    Jedan dokumentarac koji je meni bio jako zanimljiv je ovaj
    Dosta lijepo je objašnjen problem koji rješava blockchain, kad to vidite tek onda će vam postati jasno zašto se toliko posvećuje pažnje u ulaže novca u bitcoin. Meni lično je mnogo zanimljiviji koncept Ethereuma, blockchain kao globalna platforma na kome možete razvijati svoje decentralizovane aplikacije. Znači umjesto jednog servera vaša aplikacija se vrti na svakom Ethereum nodu i u isto vrijeme izvršava na desetine hiljada računara i sve to bez mogućnosti greške ili pada sistema. Jedino što ograničava taj pristup trenutno je što nema brzinu koju imaju centralizovana rešenja, jer broj transakcija po sekundi je trenutno vrlo ograničen ali na tome se aktivno radi i već ima par ideja na kojima se radi da se i taj problem riješi.

  21. #946
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    radi li vam cex.io ? nikako da mi stigne mail za potvrdu transakcije

  22. #947
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Kada špekulanti pretvore zadnji BTC u konvertibilnu valutu nećete moći s njim da kupite ni pištolj u online igrici. Trebaće vam 10 za sanduk municije i pumparicu.
    Tivatech, nema potrebe za ovakvim, mogu slobodno reci, prostackim izrazavanjem na ovoj temi!

    Sto se tice mog misljenja, kao nekog ko ima mogucnost da uporedi tradicionalno finansijsko trziste i kripto, kripto trziste nema perspektivu da propadne. Stavise, po mom misljenju, predstavlja najvecu finansijsku inovaciju u poslednjoj deceniji, koja ce itekako uticati na tradicionalno finansijsko trziste. Ali, kao sto to obicno biva, inovacije se ne prihvataju lako...

    P.S. Slobodno bacite poglede i na indexe Wall Street-a
    Last edited by AltaMarea88; 07-02-18 at 19:25.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  23. #948
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pg020 View Post
    Vrijednost akcija na berzi stalno pada i raste. Neko ko je prosle godine u ovo vrijeme kupio btc i sada prodao cak i po ovim cijenama opet je dobro zaradio. Isto se desilo i poslije buma nekretnina i cijena zemlje u Crnoj Gori. I sa vaucerima i sl. Poslednja pljacka btc od pola milijarde dolara je pripisana Severnoj Koreji, sto je dodatno dovelo do supremacije. Kap koja je prelila casu je ovo sto sam gore naveo sa kreditnim karticama u USA. Ne treba likovati, ako pogledas neki moj post od ranije vidjeces da sam prognozirao da ce pad btc ici do 6000, tada je bio 15000Â… Kriptovalute imaju podlogu u armiji ljudi koji vrijedno danonocno rudare i o propasti kriptovaluta nema ni govora.
    Ne likujem ja, likuju maheri koji su pohlepnim glupanima željni brze zarade prodavali BTC po 19K.000 a sad ga ti isti kupuju za 7K. Sad je jako bitno je li S.Koreja, Tanzanija ili Argentina pokrala te bitcoine. Ako se tako lako kradu, kao što su odčepili ovi u Japanu pola mlr. dolara, ako izjava jednog ministra jedne zemlje mu obori vrijednost za 15% u par dana a te mjere nisu ni stupile na snagu , onda je definitvno ulaganje u kripto valuti ništa drugo nego rulet. Nekome je na žalost bio ruski, ali sa poluautomatskim pištoljem.

  24. #949
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,073
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Ima istine u tome sto kazes Tivatech ali ulazes onoliko koliko si spreman da izgubis.

  25. #950
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Razmisljam da uletim u trading pricu, nista previse - oko 500e. Sta bi ste preporucili od altcoina? Pratim IOTA neko vrijeme, interesantna prica. Sta mislite o Lisk, Tether, Stellar?
    Those about to rock, we salute you!

Page 38 of 96 FirstFirst ... 283435363738394041424888 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Bitcoin-e
    By raske97pro in forum Ostali oglasi
    Replies: 44
    Last Post: 03-07-17, 09:50
  2. Kupujem Bitcoin
    By kvarni in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 21-03-16, 13:36
  3. Kupujem Bitcoin
    By djolee in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 13-12-15, 01:16
  4. Bitcoin kolaps
    By funestis in forum Ekonomija
    Replies: 23
    Last Post: 19-05-15, 19:23
  5. Kupujem Bitcoin
    By Dinarac in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 29-12-14, 13:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •