Page 588 of 703 FirstFirst ... 88488538578584585586587588589590591592598638688 ... LastLast
Results 14,676 to 14,700 of 17565

Thread: Kosarkaska reprezentacija

  1. #14676
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,802
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Konacno da smo brzi od nekoga u bilo kojem sportu

    Sent from my P10 using Tapatalk
    War. War never changes.

  2. #14677
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Dosta su dobri nema priče, samo se previše ispucavaju za 3 iz neizgrađenih situacija.
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  3. #14678
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,802
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Sreca te ih satiremo u skoku, skoro pa je veca sansa za nasim ofanzivnim no njihovim defanzivnim

    Sent from my P10 using Tapatalk
    War. War never changes.

  4. #14679
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,517
    Thanks Thanks Given 
    5,386
    Thanks Thanks Received 
    3,877
    Thanked in
    1,532 Posts

    Default

    Marsenic, 4. Blage veze

    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app

  5. #14680
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,802
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Nama je zajednicko u svim sportovima izgleda da nemamo DISCIPLINU. Vazda se komplikuje, vazda...

    Sent from my P10 using Tapatalk
    War. War never changes.

  6. #14681
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,802
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Francuze smo tresnuli vec 2 puta, dako ih tresnemo opet... Sofro Bog ahahah "navijaci Srbije su se culi malo jace na pocetku medju njima cak i nasih sugradjana dosta, nego eto..."

    Sent from my P10 using Tapatalk
    War. War never changes.

  7. #14682
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Svaka čast! Veliki uspjeh!
    Kljajić i Vlahović sigurno mogu biti u timu za sljedeći Eurobasket 2021!
    Ako i Radončić potvrdi talenat, veliki igrači u najavi, a da nisu centri

  8. #14683
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    kakvih sve novinara ima "bravo djecaci" u vijestima

  9. #14684
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Ogroman uspjeh kadeta. Svaka cast na borbenosti i zelji. Realno su Srbi vise talentovani ali su ih nasi nocas odradili u stilu Buducnosti iz 96 97 98
    Bas je mnogo podsjecala utakmica na duele BUD-PAR iz toga vremena dje su nasi ogromnom borbenoscu i na krilima publike uspjevali redovno da oderu Tomasevica i druzinu.
    Cak je i doticni bio tu i vjerovatno mu je isto proslo kroz glavu :-)

  10. #14685
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,802
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    Ogroman uspjeh kadeta. Svaka cast na borbenosti i zelji. Realno su Srbi vise talentovani ali su ih nasi nocas odradili u stilu Buducnosti iz 96 97 98
    Bas je mnogo podsjecala utakmica na duele BUD-PAR iz toga vremena dje su nasi ogromnom borbenoscu i na krilima publike uspjevali redovno da oderu Tomasevica i druzinu.
    Cak je i doticni bio tu i vjerovatno mu je isto proslo kroz glavu :-)
    Nikako se ne bih slozio da su Srbi tj. ova generacija talentovanija od nasih momaka. Od starta smo dominirali, a da se onako nisu ispucavali na +15 bi bilo lagano... Kljajic je ubica, ja sam mislio u pocetku da igra cetvorku kako je dominantan u skoku bio...

    Sent from my P10 using Tapatalk
    War. War never changes.

  11. #14686
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Jos cekam Twistera da se oglasi ali meni se cini da su Kljajic i Vlahovic dosta napredni za svoje godine i da nece imati fizicki razvoj kao ovi iz Srbije.
    Nadam se da grijesim.

  12. #14687
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Znači propustio sam dobru utakmicu.
    Ladno nijesu htjeli da obrnu na RTCg no sam gledao Bundes ligu kao kakav suludnik, vele kafana traži.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  13. #14688
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Znači propustio sam dobru utakmicu.
    Ladno nijesu htjeli da obrnu na RTCg no sam gledao Bundes ligu kao kakav suludnik, vele kafana traži.
    hahahahahahahahahahahah ceka je neko za pare ne staj mu na muku :P

  14. #14689
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Baš tako je i bilo.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  15. #14690
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    4,230
    Thanks Thanks Received 
    4,542
    Thanked in
    2,203 Posts

    Default

    Koliko ih je lakse i ljepse bilo gledat no seniore. Kod seniora sve nesto na silu. I napad i odbrana.

    Sent from my SAMSUNG-SM-G935A using Tapatalk
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  16. #14691
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    Jos cekam Twistera da se oglasi ali meni se cini da su Kljajic i Vlahovic dosta napredni za svoje godine i da nece imati fizicki razvoj kao ovi iz Srbije.
    Nadam se da grijesim.
    I Kljajic i Vlahovic su ti takozvani akceleranti, igraci koji sazriju prije svojih vrsnjaka i na to stvaraju prednost u odnosu na njih.Ne mora da znaci da ce to biti neki losi igraci jer kao sto se dalo vidjeti ta 2 momka nose zajedno ovu ekipu a nije sve ni u tome.Sa ovim drugim nikad ne znas da li ce i kakvi ce biti za nekoliko godina, od ovih makar sad mozes naslutiti o kakvom se tipu igraca radi.Nijedan od ovih momaka zasad posebno ne odskace kao neka top klasa al su oni timski dosta jaki za ovo takmicenje i uzrast.Ja mimo par igraca ne primjetih nesto mnogo NBA talenta al mi se dopadaju neki Estonci, 2 Francuza, italijanski bek, krila Njemacke i Izraela i jos par igraca.Dobili smo mi odje u Moraci par ekipa koje su realno jace od nas, cisto na energiju i zelju uz pomoc publike, jer ovo su ipak sve djeca klinci od 15-16 godina, nije niko od njih nikad igrao u ovakvoj atmosferi, vecina ih se i prepadne od svega ovoga, tako da i to valja uzet u obzir.Ne valja sad ni poleceti ko sto je Bosna odradila sa onom Musinom generacijom prije neku godinu pa nakon toga nista.

    Vlahovic ima muda momak to se od prve utakmice vidi, napada obruc, ide na vise i jace igrace od sebe, bori se za svaku loptu a takve stvari obicno ostanu uz igraca bez obzira koliko godina da ima, da je on neki mlakonja koji cutke obavlja taj posao i tiho dominira tu bi vec bilo problema ali ko sto vidite momak slavi svaki kos, svaki dobar potez svoj i saigraca, ne sjecam se kad smo zadnji put imali neku ovakvu "paljevinu" od igraca kojeg publika nosi da igra jace i bolje, sve su bili neki drugaciji tipovi, a odje su skoro svi ovi glavni kako igracki tako i emocionalni lideri na terenu koji dizu i publiku i saigrace svojim gestovima na terenu.Vlahovic nikog ne pita, on sam uzme najopasnijeg protivnickog igraca da cuva, jer on tako hoce i zeli ne jer mu je neko rekao, sam se switchuje na njega jer oce da igra vs najboljih i sa takvim pristupom se moze daleko.Tip je pravi onaj energy igrac, mada sad jos treba da radi na tom sutu i konstantnosti u istom da mu se otvori koji driving lane, a ovi promasaji sa bacanja su uglavnom usled zamora i atmosfere u dvorani.Sa ovim finalom, oni ce igrati 4 utakmice u 5 dana, to je neki NBA ritam za ove klince.

    Kljajic je klasa sam za sebe, kapiten momak i jedan od najmladjih u ekipi iako tako ne izgleda (vecina ih ima po 16 godina a on jos 15 ima).Pravi onaj all-around bek kome treba i slobode i najvise konstantnosti u sutu da bi mogao dostici neki veci nivo.Ono sto malo ko pominje je da on igra sa povredom kuka jos od grupne faze i tacno se vidi da ne moze da trci najbolje ni da se oslanja na tu nogu previse.

    Tomasevic u Zvezdi ne smije da sutne, uzme mozda 2-3 suta za utakmicu, odje pripaljuje za 3 svako malo i koristi to sto ima meku ruku.Nama je on uglavnom centra igrao iako je on nominalno cetvorka, mi smo bas niska ekipa i zbog toga smo imali problema u skoku al smo atleticizmom ovih nam glavnih igraca nadoknadjivali to donekle.Najvisi igrac nam ima 2m a svaka ekipa ima bar par igraca preko toga, tako da i pored svojevrsnog hendikepa momci su uspjeli da to prebrode.Srbija je npr. prije ove utakmice bila 2 skakacka ekipa na turniru, dok smo mi bili 2 otpozadi, bilo je realno ocekivati da ce nas nadskakati i da ce to biti kljuc kojim bi mogli sebi da olaksaju put do pobjede, al kad znajuci sve to vidis da smo imali preko 20 ofanzivnih skokova nocas i da smo kontrolisali defanzivni skok, vidi se da smo imali plan za ovu utakmicu.Tomasevic iako je nizi vidi se da ima osjecaj za blokadu, ne skace na finte i umije da saceka igraca, tako da i za njega cekam da vidim kako ce se dalje razvijati, za vecinu je dosta rano bilo sta prognozirati.

    Vujisic iako se vidi da je bas dobar atleta i da ima nesto skilla, ima takodje dosta nizak kosarkaski IQ.Znam da je klinac al ima bas dosta nekih nerezonskih poteza, masu je nepredvidljiv, tesko ga je kontrolisati a izgleda ko da se ni on to ne zeli.On npr. nekog izlomi fintama, izbaci se i podigne na sut i sve to lijepo estetski izgleda al u vecini slucajeva to se ne zavrsi pozitivno za ekipu.Takodje ubije protok lopte (kojeg stvarno nije bilo mnogo a i ono sto je bilo publika je prepoznala i znala da nagradi aplauzom), svaki put kad primi loptu on mora napravit par finti i driblinga i sutnuti ili baciti pas kasnije nego sto bi trebalo sto dovodi do losih suteva obicno kako njegovih tako i saigraca mu.Imao je 1/16 sut za 3 u grupnoj fazi, u eliminacionoj fazi je imao back-to-back utakmice dje je pogodio 4 i 3 trojke uz dobre procente, da bi se nocas ispromasivao za sve pare.Takodje i odbranu igra promjenljivo, cas hoce, cas nece al kad hoce to izgleda dobro, prisutan je na skoku bio zadnje vrijeme, koristio taj atleticizam svoj i zato je na kraju i dolazio u prilike da bude koristan.

    Pisao bih ja do sjutra no mi se prispalo a i realno koga zanima da ovoliko cita o djeci do 16 godina
    Last edited by MrTwister; 19-08-17 at 00:33.

  17. #14692
    Join Date
    May 2008
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Svaka čast klincima!

    Gledao sam ih od početka i kako je turnir odmicao oni su rasli, baš kao sve dobre, prave ekipe. Za razliku od U-20 i U-18 reprezentacija koje su igrale zastarjelu, staromodnu i prevaziđenu košarku, uz duge, pozicione napade, često završavane izgubljenim loptama ili očajnim šutevima (da naglasim ipak da su i jedna i druga ekipa ostvarile svoj primarni cilj, tj. opstanak u A Diviziji, što svakako zaslužuje poštovanje ), ova ekipa je igrala najmoderniju moguću košarku. Klasična small ball petorka gdje svi igrači znaju s loptom, omogućila je brzu igru s mnogo pasova, konstantne pokušaje probijanja do obruča uz dosta uspjeha, mnogo šuteva za tri, sve to praćeno odličnom tranzicijom i velikom borbenošću. Na početku turnira je dosta škripalo u defanzivnom skoku, zbog odsustva klasičnih centara i teških krila - ali kako je turnir odmicao momci su shvatili da svi moraju da daju doprinos i utakmica protiv Srbije je upravo dobijena dominacijom u tom segmentu uz čak 21 ofanzivni skok! Osnovu ove ekipe čini sjajna četvorka: Vlahović, Kljajić, Tomašević i Vujisić (meni se svidio još i plej Živanović). Sva četvorica su all-around igrači, sjajni fizikalci, znaju s loptom, solidni šuteri, odlični na ulazu - jednom riječju kompletni paketi. Ono što je najbolje - upravo takav profil igrača nedostaje našoj seniorskoj košarci i ako bi klinci uspjeli da prenesu ovaj nivo kvaliteta do seniora bio bi to pun pogodak. Ostaje, naravno, mogućnost da su ranije sazreli i tako ''pobjegli'' većini vršnjaka što je relativno čest slučaj u njihovim godinama. Ja se ipak nadam da nije to u pitanju i da će momci uz naporan rad, uz to ''pogurani'' ovako fantastičnim uspjehom, nastaviti da napreduju i da će u nekom budućem vremenu predstavljati lijepo, a tako neophodno osvježenje našoj seniorskoj košarci...

  18. #14693
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    I treba pisati o djeci, strane i strane jer smo evo svi prepooznali energiju kod njih, zelju i volju za nadmetanjem, za dokazivanjem, za igrom za nacionalni tim... Uvijek sam volio da pratim i gledam mladje igrace, radio jedno vrijeme sa uzrastom 10-12 godina (doduse rukomet) i vjerujte odavno se nijesam "primio" na neku ekipu kao na ovu U16... Ispratio sam ih ni da mi moje dijete igra u timu... Zao mi je sto su neke obaveze ucinjele da sam van Pg danas pa necu gledati i finale uzivo...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  19. #14694
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Svaka cast!
    Razumijem da ovo ne znaci mnogo, koliko da napravimo igrace za seniorsku reprezentaciju (mada, prije da ce to postati kroz rad u klubovima), ali je vrlo bitno da imaju pobjednicki mentalitet, da se druze, da osjete nesto igrajuci za crveni dres...i kad uz to vide punu dvoranu (i da borba za taj dres, tj.za svaku loptu ima smisla) - to je to.
    Nastavite da pisete o toj djeci...

    Sent from my LG-D855 using Cafe Del Montenegro mobile app
    P r i m o r a c

  20. #14695
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Vlahović igra za Real Betis a Kljajić za Gran Canariu, tako da će nastaviti da se razvijaju...

  21. #14696
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,465
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Francuze smo tresnuli vec 2 puta, dako ih tresnemo opet... Sofro Bog ahahah "navijaci Srbije su se culi malo jace na pocetku medju njima cak i nasih sugradjana dosta, nego eto..."

    Sent from my P10 using Tapatalk
    Zamisli kakava šunja moras da budes da ni djeci ne das podrsku pa nebitno za koga navijas u seniorskom sportu, ali najaci transparent: Crna Gora 1-2.60:-D
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  22. #14697
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,802
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Zato idem ja nocas da popravim malo navijanje, derem se za petoricu
    War. War never changes.

  23. #14698
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default



    sto znaci dobra atmoscera, nego ne razumijem sto mu je Rajs dobacio
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  24. #14699
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Što se tiče navijača za srbijansku reprezentaciju, a koji su iz Podgorice i Crne Gore, ne mogu da sakrijem mučninu kad pomislim i kad ih vidim kako navijanjem naučenim na fudbalskim stadionima navijaju protiv naše đece...iz komšiluka, susjednog grada,...golobradih dečkića od kojih će možda u najboljem slučaju trećina ostvariti neku kakvu takvu karijeru. Razumijem i perverznu potrebu da se u seniorskom sportu pošalje politička poruka kroz navijanje protiv svoje reprezentacije, ali za đecu do 16 godina...Stvarno žalosno!

  25. #14700
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta ces....izroda je vazda bilo i biće...
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

Page 588 of 703 FirstFirst ... 88488538578584585586587588589590591592598638688 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorska reprezentacija - Fudbal
    By Petar Mrvaljevic in forum Fudbal
    Replies: 55038
    Last Post: 11-04-24, 18:28
  2. Uspesan start reprezentacija Srbije
    By Boban156 in forum Ostali sportovi
    Replies: 35
    Last Post: 17-08-06, 22:09
  3. REPREZENTACIJA!
    By Sofronije in forum Ostali sportovi
    Replies: 670
    Last Post: 07-06-06, 12:11
  4. CG reprezentacija
    By outlaw in forum Ostali sportovi
    Replies: 6
    Last Post: 18-01-06, 08:18
  5. basket reprezentacija
    By kefalo in forum Ostali sportovi
    Replies: 71
    Last Post: 28-07-04, 17:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •