Page 237 of 1249 FirstFirst ... 1371872272332342352362372382392402412472873377371237 ... LastLast
Results 5,901 to 5,925 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #5901
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Ja ne znam zasto vama po automatizmu ako neko napreduje mora biti clan DPSa i da bez toga nije mogao napredovati.
    Poznajete li neku osobu da znate da nije clan DPS i da ih ne podrzava a da je napredovao u drzavnoj sluzbi???
    Ima tamo dosta casnih ljudi koje zamislite politika nije interesovala
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  2. #5902
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Nisam bas ukapirao da treba, ok. Pozvao si se na postovanje zakonskog rjesenja, ja se pozivam na izmjenu. Imali su kad. Nema tu previse filozofije iskreno. I onda je izbor direktora UP diskreciono pravo ministra koji ima pravo da ga smijeni ili ne.
    Najbolje bi bilo da izglasamo zakon o glavnom drzavnom arhitekti, pa da treba skupstinska vecina da ga smijeni.
    Obicni cinovnik kao i bilo koji drugi. Sekulovic je imao vise neho dovoljno vremena da izmjeni to rjesenje.
    Iskreno mi je malo Bojaniceva prica licemjerna. Ni jednog njegovog uposlenika ne bira skupstina. Pa je lako reci ono sto je rekao. A sekulovicu rjesenje treba da odobri skupstina.
    Njemu se "klima" fotelja i za prijedlog i za poteze te osobe, a na njegov rad nema nikakvog uticaja.
    Malo je to lose rijeseno, da bi se pozivali na zakon pisan po Veljovicevoj mjeri, da ga koalicioni partner ne bi mogao i ukoti a ne sto drugo

  3. #5903
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Nisam bas ukapirao da treba, ok. Pozvao si se na postovanje zakonskog rjesenja, ja se pozivam na izmjenu. Imali su kad. Nema tu previse filozofije iskreno. I onda je izbor direktora UP diskreciono pravo ministra koji ima pravo da ga smijeni ili ne.
    Najbolje bi bilo da izglasamo zakon o glavnom drzavnom arhitekti, pa da treba skupstinska vecina da ga smijeni.
    Obicni cinovnik kao i bilo koji drugi. Sekulovic je imao vise neho dovoljno vremena da izmjeni to rjesenje.
    Iskreno mi je malo Bojaniceva prica licemjerna. Ni jednog njegovog uposlenika ne bira skupstina. Pa je lako reci ono sto je rekao. A sekulovicu rjesenje treba da odobri skupstina.
    Njemu se "klima" fotelja i za prijedlog i za poteze te osobe, a na njegov rad nema nikakvog uticaja.
    Malo je to lose rijeseno, da bi se pozivali na zakon pisan po Veljovicevoj mjeri, da ga koalicioni partner ne bi mogao i ukoti a ne sto drugo
    Aman, zakon se upravo mijenja! Ja pričam o novom zakonu, koji je u proceduri, da za njega kažem da je dobar.

    https://mup.gov.me/biblioteka/nacrti-zakona evo ti kad je otišao na javnu raspravu; https://mup.gov.me/biblioteka/izvjestaji - evo ti 11.02, prije 10 dana, izvještaj, završena javna rasprava. Zakon će biti usvojen vjerovatno u martu, njime UP ponovo postaje organ u sastavu MUP, i ima još novina. I nije krojen politički, za divno čudo, sem malo hajdučkog smjenjivanja visokog rukovodnog kadra, ali ajde, tome se nije čuditi.

    Dakle, Sekulović nije mogao da promijeni ništa bez ovako kako radi, po proceduri, da se dobije moderan zakon, na koji možemo čak i ja i ti da utičemo (tokom javne rasprave, prihvaćeni su i predlozi običnih službenika). Ili ti je milije da se potpiše onih šest mamlaza iz skupštine, ispod predloga zakona koji su oni izmaštali, i da se usvoji neđe po noći?

  4. #5904
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Ja ne znam zasto vama po automatizmu ako neko napreduje mora biti clan DPSa i da bez toga nije mogao napredovati.
    Poznajete li neku osobu da znate da nije clan DPS i da ih ne podrzava a da je napredovao u drzavnoj sluzbi???
    Ima tamo dosta casnih ljudi koje zamislite politika nije interesovala
    Nije po automatizmu, ako si boguugodan onda može regulano napredovanje u suprotnom si napredovao kao dps-ovac.

  5. #5905
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Dobro dr, shvatam sta pricas. Znam da je zakon u proceduri.
    Ne pricam o sekulovicu kao takvom, ali ajde i on za moj pojam kasni sa predlogom.
    Decenijama opozicija prica o poznavanju rjesenja. Da imaju ove ili one. DF najgrlatiji. Za promjenu ovog zakona nije trebala vlada. Ta prica da je vlada formirana 4. Decembra je licemjerje. Uzeli su vecinu, skupstina je zakonodavno tijelo. Ovaj problem je mogao biti rijesen jos za vrijeme tranzicione vlade, da ministra ne ceka problem.
    Mi svi zaboravljamo da je skupstina zakonodavno tijelo, a ne vlada.
    Ispada da smo cekali uposlenike javne uprave da pisu zakone. Nije to lose, da ne pomislis, ali malo im je drugacija prica bila 10 godina. Sad se opet ceka vlada da donosi zakone. Sprdnja

  6. #5906
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,125
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    2,406
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Zorana Brdjanina jako dobro znam, boljega Crna Gora u ovom momentu ne može dobiti. Pravičan, istonoljubiv, borac. Vjerujte mi na riječ
    Nisam subjektivna, ovo je ono za šta se Zoran školovao i što je želio da radi još dok smo bili u srednjoj školi.

  7. The Following 3 Users Say Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  8. #5907
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Onda ni Veljovića nisu trebali smjenjivati. Nije bio član nijedne partije, nikad na listama, školovan..
    A dobar je i drug, vazda plati piće i fino se javi.
    Ovo je sve živa istina i ne karikiram.

  9. #5908
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Dobro dr, shvatam sta pricas. Znam da je zakon u proceduri.
    Ne pricam o sekulovicu kao takvom, ali ajde i on za moj pojam kasni sa predlogom.
    Decenijama opozicija prica o poznavanju rjesenja. Da imaju ove ili one. DF najgrlatiji. Za promjenu ovog zakona nije trebala vlada. Ta prica da je vlada formirana 4. Decembra je licemjerje. Uzeli su vecinu, skupstina je zakonodavno tijelo. Ovaj problem je mogao biti rijesen jos za vrijeme tranzicione vlade, da ministra ne ceka problem.
    Mi svi zaboravljamo da je skupstina zakonodavno tijelo, a ne vlada.
    Ispada da smo cekali uposlenike javne uprave da pisu zakone. Nije to lose, da ne pomislis, ali malo im je drugacija prica bila 10 godina. Sad se opet ceka vlada da donosi zakone. Sprdnja
    Pa evo smo imali situaciju skoro đe poslanici pišu zakone "preko koljena", i porode zakon za dva dana. Ništa nakaradnije nije izašlo u službenom listu (odnosno pokušano...tužilački nisu prošli).

    Zakoni ovoga tipa, čija svaka pogrešna riječ može da nosi drastične posledice, ne smiju da se donose tako. Niti poslanici treba da služe za to, imaju radne grupe koje poznaju problematiku, i koje moraju da postave okvir.

    Eto jedan ZKP, koji je ozbiljno pisan, ostavio je bio na tužiocima da odobravaju određene mjere MTN, bješe "sklapanje fiktivnog pravnog posla"...ono, fingirane kupovine od strane prikrivenih isljednika i sl. Advokat, bješe Martinović il neko, pošalje taj član na ocjenu ustavnosti - Ustavni sud proglasi taj član neustavnim, taj član se obriše, jer samo sudije mogu da odlučuju o svim MTN (iako ove nisu ni klasične MTN). Dobronamjeran propust, načinjen u cilju efikasnosti, doveo je do toga da sad godinama uopšte ne mogu da se primjenjuju te mjere, ni sudija ne može da ih naredi, jer je obrisan čitav član.

    Dakle, sistemski zakoni koji se tiču svakoga od nas, oni ne smiju "preko koljena".

    Ja sam prvi za to da se promijeni Krivični zakonik, sa kvalifikovanim oblikom "nedozvoljeno držanje i nošenje oružja", đe bi se za nošenje vatrenog oružja na javnom mjestu opalio počinilac makar 5 godina; i da se specijalni povratnici po djelima OKG, djelima sa elementima nasilja...zaključaju i baci ključ. Ali i ja ne bi to prelomio "preko koljena", jer znam da ima pametniji od mene, da sagleda sve uglove, prije nego se prosto izglasaju nečije želje.

    Druga je stvar što ovi, kojima su puna usta borbe protiv kriminala, uopšte ne razmišljaju o tome. Samo je bitna "korupcija", je li, i da se poklope sve poluge vlasti pošto poto... Ali dobro, kad im zapuca, pa vide šta znači u praksi borba protiv kriminala, počešaće se...

  10. #5909
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,798
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,018
    Thanked in
    1,787 Posts

    Default

    Није проблем у Брђанину, проблем је што нико ко жели добро овој земљи не жели да преда Полицију ДФ-у.
    Ја још прије рекох да су сви мислили да то што су ДФ-овци луди, аутоматски значи и да су глупи, и да ће се лако са њима.Још сад кад Вучко поспреми сараднике Млађе Ђорђевића у црногорским филијалама СПЦ...
    Е сад ко је са њима тикве садио, нека их откопава.

    А поново кажем, ДПС би могао одиграти ту добру улогу, и дати неку подршку, но бојим се да појединцима тако то није интерес, а знамо и због чега.

    Лоше за државу, лоше за економију.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  11. The Following User Says Thank You to BAR For This Useful Post:

    acs

  12. #5910
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    ...
    Iskreno mi je malo Bojaniceva prica licemjerna. Ni jednog njegovog uposlenika ne bira skupstina. Pa je lako reci ono sto je rekao. A sekulovicu rjesenje treba da odobri skupstina...
    Koliko se sjecam misljenje skupstine (tj odbora) nije obavezujuce tako da DF zatezanje nista ne znaci.

  13. #5911
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Uprava policije kao najjaca oruzana sila poslije vojske a u zemlji velicine Crne Gore i najjaca treba da bude pod civilnom kontrolom. Nemamo mi kapaciteta za neke demokratske iskorake. Zakoni se mijenjaju u za to predvidjenoj proceduri i oni koji su ocekivali da se za dva mjeseca neke stvari promjene nemaju pojma ni sta je drzava, ni kako ona funkcionise a ono kako bi oni to "prelamali" to je svojstveno plemenskim uredjenjima a ne ozbiljnoj drzavi kojoj stremimo da budemo. Nije niko protiv DF zbog ideologije vec zbog ulicarskih principa i nacina djelovanja koji su uveli u politicki zivot. Njihovim eliminisanjem dobilo bi se da se konacno o ozbiljnim problemima normalno razgovara uz uvazavenje svih suprostavljenih stavova i razmisljanja.

  14. The Following User Says Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  15. #5912
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Nije po automatizmu, ako si boguugodan onda može regulano napredovanje u suprotnom si napredovao kao dps-ovac.
    Nije bas tako, ja licno poznajem komandira policije dje mu je otac bas velik opozicionar pa napreduje sasvim normalno. Radi svoj posao kako treba i to je to. Kako je rekao ministar vanjskih poslova kad mu je Radulovic dobacio da nema PZp u tom ministarstvu recenica je bila iznenadio bi se.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  16. #5913
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Nije bas tako, ja licno poznajem komandira policije dje mu je otac bas velik opozicionar pa napreduje sasvim normalno. Radi svoj posao kako treba i to je to. Kako je rekao ministar vanjskih poslova kad mu je Radulovic dobacio da nema PZp u tom ministarstvu recenica je bila iznenadio bi se.


    Tebi bi braća Grim pozavidjela na mašti. Toliko mašte i laži postoji samo kod Bađuna i braće Grim jer normalan čovjek ne može tvrditi tako nešto. Mislim da ni okoreli glasač DPS-a ne bi imao obraza tvrditi da je visokopozicionirani pripadnik policije ili MIP-a bio otvoreno za Pokret za promjene.

  17. The Following User Says Thank You to busquets For This Useful Post:


  18. #5914
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Pa evo smo imali situaciju skoro đe poslanici pišu zakone "preko koljena", i porode zakon za dva dana. Ništa nakaradnije nije izašlo u službenom listu (odnosno pokušano...tužilački nisu prošli).

    Zakoni ovoga tipa, čija svaka pogrešna riječ može da nosi drastične posledice, ne smiju da se donose tako. Niti poslanici treba da služe za to, imaju radne grupe koje poznaju problematiku, i koje moraju da postave okvir.

    Eto jedan ZKP, koji je ozbiljno pisan, ostavio je bio na tužiocima da odobravaju određene mjere MTN, bješe "sklapanje fiktivnog pravnog posla"...ono, fingirane kupovine od strane prikrivenih isljednika i sl. Advokat, bješe Martinović il neko, pošalje taj član na ocjenu ustavnosti - Ustavni sud proglasi taj član neustavnim, taj član se obriše, jer samo sudije mogu da odlučuju o svim MTN (iako ove nisu ni klasične MTN). Dobronamjeran propust, načinjen u cilju efikasnosti, doveo je do toga da sad godinama uopšte ne mogu da se primjenjuju te mjere, ni sudija ne može da ih naredi, jer je obrisan čitav član.

    Dakle, sistemski zakoni koji se tiču svakoga od nas, oni ne smiju "preko koljena".

    Ja sam prvi za to da se promijeni Krivični zakonik, sa kvalifikovanim oblikom "nedozvoljeno držanje i nošenje oružja", đe bi se za nošenje vatrenog oružja na javnom mjestu opalio počinilac makar 5 godina; i da se specijalni povratnici po djelima OKG, djelima sa elementima nasilja...zaključaju i baci ključ. Ali i ja ne bi to prelomio "preko koljena", jer znam da ima pametniji od mene, da sagleda sve uglove, prije nego se prosto izglasaju nečije želje.

    Druga je stvar što ovi, kojima su puna usta borbe protiv kriminala, uopšte ne razmišljaju o tome. Samo je bitna "korupcija", je li, i da se poklope sve poluge vlasti pošto poto... Ali dobro, kad im zapuca, pa vide šta znači u praksi borba protiv kriminala, počešaće se...
    Pa koliko se ja sjecam, mi smo parlamentarna demokratija. Parlamentarna vecina moze da donese zakon koji zeli, pa cak i da se svi objesimo o kanap na trg. Imaju nacini kako se to zaustavlja. Koliko se zakona donijelo za 30 godina, dje smo upozoravali na rupe koje se mogu koristiti za malverzacije kojekakve, pa se nije pricalo o sistemskim zakonima.
    Sad smo se svi sjetili zakona. Koliko se godina krse zakon i ustav u ovoj zemlji. Zadnje 4 godine je vlada uredbama donosila odluke o nasim zivotima, pa se ne napisa ni u novinama ni na ovom forumu slova jednoga o tome. Nego ste cak branili pojedina rjesenja jer su vam politicki odgovarala iako su bila neustavna ili neprimjenjiva.
    Koliko godina nas nekoliko tupi o tome da se jasno definise sta je javni interes. Slova ne vidjeh o tome.
    To sto se tebi ne svidja kako se donose zakoni, ili da li se svidjaju kurti ili murti ne znaci mnogo.
    Imamo izbore, pa glasamo za one cija zakonska rjesenja mislimo da treba da budu na snazi.
    A sad puna usta kako se donose zakoni, svidjaju li se ili ne odredjenoj grupi, i treba da vode racuna da li se medovi "ljudi gisteri" mozda slazu sa tim.
    Zakon treba da je uskladjen sa ustavom a ne sa tvojim ili mojim misljenjem. Ja i ti misljenje iznosimo na izborima glasajuci za one za koje mislimo da ce ispuniti nasa ocekivanja.
    Polako, stices i ti tamo. Nije da smo imali svedsku demokratiju, pa je sad nekakav problem kakvi su zakoni koje donose, i da li se tebi svidjaju.
    Donosila je i prethodna zakone sa kojima se EU ne slaze, pa smo popili stopiranje pregovora i nove uslove. Donosila je i one sa kojima se ne slazem pa nisam ih krsio jer su postojale zakonske posljedice. Navikni se i ti da ova vlada nece donositi zakone sa kojima ces se sloziti. Ne ocekujem ni ja da ce sve biti bajno sad. Idu izbori 2024 pa imamo i ja i ti mjesto da iznesemo misljenje o njima.
    Koliko se sjecam i prosle godine smo svi rekli sta mislimo
    Last edited by Hell Raiser; 21-02-21 at 15:22.

  19. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  20. #5915
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Koliko se sjecam misljenje skupstine (tj odbora) nije obavezujuce tako da DF zatezanje nista ne znaci.
    Vidis pogresno sam ukapirao ovo. Skupstina raspravlja o predlogu i daje misljenje. Mislio sam da glasa o predlogu cim postoji rasprava.
    Sad procitah detaljnije ono da ga imenuje vlada na predlog ministra. Ali opet znaci da nije diskreciono pravo ministra vec glasanjem vlade. Malo je onaj clan konfuzan. Raspravlja radno tijelo skupstine, skupstina daje misljenje, a to misljenje ne znaci nikome nista. Vlada vecinskim glasanjem odlucuje o namjestenju i razrjesenju, a ne znaci da ministar ima pravo da ga smijeni ako se vecina u vladi ne slaze

  21. #5916
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Vidis pogresno sam ukapirao ovo. Skupstina raspravlja o predlogu i daje misljenje. Mislio sam da glasa o predlogu cim postoji rasprava.
    Sad procitah detaljnije ono da ga imenuje vlada na predlog ministra. Ali opet znaci da nije diskreciono pravo ministra vec glasanjem vlade. Malo je onaj clan konfuzan. Raspravlja radno tijelo skupstine, skupstina daje misljenje, a to misljenje ne znaci nikome nista. Vlada vecinskim glasanjem odlucuje o namjestenju i razrjesenju, a ne znaci da ministar ima pravo da ga smijeni ako se vecina u vladi ne slaze
    To je zakon napisan za Veljovića i buduće Veljoviće. Tobož se svako konsultuje i razne institucije učestvuju u izboru, ali se i procesi imenovanja i procesi opoziva svode na to da policija odgovara premijeru.

  22. #5917
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pa koliko se ja sjecam, mi smo parlamentarna demokratija. Parlamentarna vecina moze da donese zakon koji zeli, pa cak i da se svi objesimo o kanap na trg

    Sad smo se svi sjetili zakona.
    U malom plasticno prikazano kako su pojedinci dozivjeli "osvjezenje".


  23. The Following User Says Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  24. #5918
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,643
    Thanks Thanks Given 
    3,564
    Thanks Thanks Received 
    8,605
    Thanked in
    4,650 Posts

    Default

    mislim da je i sam premijer pričao da se mora UP vratiti tako da njen direktor odgovara ministru
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  25. #5919
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pa koliko se ja sjecam, mi smo parlamentarna demokratija. Parlamentarna vecina moze da donese zakon koji zeli, pa cak i da se svi objesimo o kanap na trg. Imaju nacini kako se to zaustavlja. Koliko se zakona donijelo za 30 godina, dje smo upozoravali na rupe koje se mogu koristiti za malverzacije kojekakve, pa se nije pricalo o sistemskim zakonima.
    Sad smo se svi sjetili zakona. Koliko se godina krse zakon i ustav u ovoj zemlji. Zadnje 4 godine je vlada uredbama donosila odluke o nasim zivotima, pa se ne napisa ni u novinama ni na ovom forumu slova jednoga o tome. Nego ste cak branili pojedina rjesenja jer su vam politicki odgovarala iako su bila neustavna ili neprimjenjiva.
    Koliko godina nas nekoliko tupi o tome da se jasno definise sta je javni interes. Slova ne vidjeh o tome.
    To sto se tebi ne svidja kako se donose zakoni, ili da li se svidjaju kurti ili murti ne znaci mnogo.
    Imamo izbore, pa glasamo za one cija zakonska rjesenja mislimo da treba da budu na snazi.
    A sad puna usta kako se donose zakoni, svidjaju li se ili ne odredjenoj grupi, i treba da vode racuna da li se medovi "ljudi gisteri" mozda slazu sa tim.
    Zakon treba da je uskladjen sa ustavom a ne sa tvojim ili mojim misljenjem. Ja i ti misljenje iznosimo na izborima glasajuci za one za koje mislimo da ce ispuniti nasa ocekivanja.
    Polako, stices i ti tamo. Nije da smo imali svedsku demokratiju, pa je sad nekakav problem kakvi su zakoni koje donose, i da li se tebi svidjaju.
    Donosila je i prethodna zakone sa kojima se EU ne slaze, pa smo popili stopiranje pregovora i nove uslove. Donosila je i one sa kojima se ne slazem pa nisam ih krsio jer su postojale zakonske posljedice. Navikni se i ti da ova vlada nece donositi zakone sa kojima ces se sloziti. Ne ocekujem ni ja da ce sve biti bajno sad. Idu izbori 2024 pa imamo i ja i ti mjesto da iznesemo misljenje o njima.
    Koliko se sjecam i prosle godine smo svi rekli sta mislimo
    Auh.... Ada ja se slažem sa predlogom zakona o UP, mene taj zakon ne žulja. I bio je u pripremi poodavno.

    E sad, ne znam što tebe žulja što su ga napravili i usvajaju ga kako valja. Rad' čega? Da se hitno stavi UP u okrilje MUP-a? Šta će to da promijeni bilo kome ko ne radi tamo?

    Opet neće moći ministar da izdaje naloge šta da radi policija na terenu. I opet neće moći da smjenjuje direktora i funkcionere kad i kako on misli da treba, što je i logično.

    Tako da ono... ne znam koja je muka. A naročito ne vidim kako možete da gledate na trenutnu mučenu, skrpljenu skupštinsku većinu kao na "kraj istorije", pa daj da radimo kako god nam se sviđa. Kad se opet izvrne u neku većinu kojoj ne biste tako rado i bezuslovno prepuštili sudbinu, šta ćemo onda...a ostanu im u rukama i zakonske alatke i praksa na koju mogu da se pozovu... Onda ćemo na proteste, jel?

  26. #5920
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    U malom plasticno prikazano kako su pojedinci dozivjeli "osvjezenje".

    Dozivjeli osvjezenje. Ljusa, pricam o principu demokratije, nego ti bas ne kapiras. Nisi prerastao komunisticki sinjel zajedno sa vecinom.
    Da te podsjetim, koliko je odluka budvanska skupstina aminovala marovicu. Ne sjecam se Ljusa, da ti je tad smetalo. Da nije ko od te vecine iz gradske skupstine odgovarao za to kako je glasao.
    Neka Ljusa, nije ovo hibrid komunizma i privid demokratije. Kako ono predsjednik Ljusa nazva to. Ah da, "parlamentarna diktatura". Polako ce se te epolete i ordenje skidati sa tih sinjela, pa ces i ti a i vecina u cg konacno nauciti zasto glasaju parlamentarne predstavnike

  27. #5921
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Auh.... Ada ja se slažem sa predlogom zakona o UP, mene taj zakon ne žulja. I bio je u pripremi poodavno.

    E sad, ne znam što tebe žulja što su ga napravili i usvajaju ga kako valja. Rad' čega? Da se hitno stavi UP u okrilje MUP-a? Šta će to da promijeni bilo kome ko ne radi tamo?

    Opet neće moći ministar da izdaje naloge šta da radi policija na terenu. I opet neće moći da smjenjuje direktora i funkcionere kad i kako on misli da treba, što je i logično.

    Tako da ono... ne znam koja je muka. A naročito ne vidim kako možete da gledate na trenutnu mučenu, skrpljenu skupštinsku većinu kao na "kraj istorije", pa daj da radimo kako god nam se sviđa. Kad se opet izvrne u neku većinu kojoj ne biste tako rado i bezuslovno prepuštili sudbinu, šta ćemo onda...a ostanu im u rukama i zakonske alatke i praksa na koju mogu da se pozovu... Onda ćemo na proteste, jel?
    Pa ako bas hoces, da. Je li se trpilo donosenje svakakvih zakona. Protesti na ulici su dosli jer su pojedini zahtjelavi revolucionarne metode kao DF, neki mirnije kao MPC ili gradjanska neposlusnost kao pojedini ekoloski aktivisti.
    I zamisli iza svih tih odluka kao pokretac stoji neka odluka koju je aminovala skupstina.
    Jesu li izasli da se bune oko zakona o slobodi vjeroispovijesti pojedini. Pricam o ovom novom. Pa je li ko izasao da im broji zube i bubrege ili da gleda koliko su na suzavac izdrzljivi.
    Nemam ja problem sa donosenjem zakona, sa nekima se slazem sa nekima ne. Ali sam ih morao postovati.
    Ono sto je ovdje bilo problem zadnjih 8 godina je selektivno primjenjivanje istih.
    Donesmo li zakon o zastavi i himni. Nije mi se svidio, pricali smo o njemu. Tebe se ne sjecam. I sluzio je samo za utjerivanje straha i disciplinovanje protivnika. Bjese li an cijevnu napravise problem, pa je Zenka odmah iskocio da prica kako je zakon diskriminatorski i da je neustavan. Smirio se kad su mu obecali da ga albansku manjinu niko nece dirati.
    E to je ono sto je sprdnja zadnjih 8 godina. Da sw donose zakoni i primjenjuju kako kome dune taj dan. E zato smo tu dje jesmo i zato smatram da moraju da se odredjena rjesenja brze donose, a ne da se ceka kad ce ih vlada predloziti.
    Da, zato moze jedan Petar Ivanovic da se sprda sa narodom po Twiteru a ne da se bavi poljoprivredom iza zidova spuskog zatvora.

  28. #5922
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,168
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Sa čim ćemo ove sedmice ucjenjivati premijera a da nam se niko ni ne obrne, pa nam se cijela Crna Gora smije

    Samo ćeš mi pokazati tu od njihovih ucjena koja je prošla.
    Moguće da si dijelom u pravu, mada eto blokirana je skupština dok se ne izglasaju tužilački zakoni. Odnosno, nekih mjesec dana dok se ne izjasni Venecijanska komisija.

    Ono što su odigrali iz Vlade, jeste da su kupili malo vremena, jer su kazali da će se izglasati zakon čim VK isporuči svoj stav. Samo nisu rekli što će ako stav bude "momci ko vam je ovo radio...?", odnosno diplomatski uvijeno da im iskasape postojeće predloge. Iz razloga što je ista VK učestvovala u pisanju prethodnih zakona koji postojeća većina masakrira, pa sumnjam da su baš spremni da baš kake po sebi i daju tome permes.
    Naravno, iz Vlade će objasniti kako je VK kazala da su zakoni super, ne baš kao što je onaj nesrećni Martinović iz Demokrata prozivao "đe ste sad DPS" na izjavu njemačkog ambasadora o tužilačkim zakonima, ali u tom pravcu. Onda će Popa morati ponovo da objašnjava onima sa jeftinijim ulaznicama.
    Konopac zategnut na dvije strane prema EU i prema DF. Bojim se da će negdje pući. Mada, kako će se stvari razvijati, složićemo se da će u svakoj varijanti zavisiti od rezultata nikšićkih izbora. Qrčevitost DF-a biće propircionalna izbornom rezultatu i to nije nikakva topla voda.

    Zbog svega ovoga me čudi da je odjednom premijer protiv stava Abazovića i Sekulića oko Brđanina. I da ide do zatezanja do mjere da to ode u medije. OK, DF je kazao da neće glasati za saglasnost, ali nema veze. Koliko sam shvatio parlamentarna saglasnost je više iskazivanje stava, nije neophodno.
    Izuzev ako neko iz DF ili blizak DF sa njime nije "malo ozbiljnije razgovarao" i najavio mu nepovjerenje ili nešto slično.

    Premda dio forumaša vide ovu vladu do 2024, mišljenja sam da su joj male šanse da do tada ostane u ovom sastavu. Jednostavno previše je turbulentno da ne bude nekih rekonstrukcija, pa i izbora znatno prije 2024. Pri tome ne mislim da će takvi događaji donijeti comeback DPS-a.

  29. #5923
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Pa moguce samo da Krivokapic kupuje vrijeme ili mu je na nesto posebno skrenuta paznja, mozda cak ne i od DFa.
    Imam utisak da je zatezanje da se nadje neki po volji DF jer ovo ode poprilicno.
    Medojevic ima cvrst slucaj da obali izbor direktora UP. Razlog koji je dala uprava za kadrove je skandalozan u najmanju ruku.
    Ovako je moguce da ide, vi ga izaberite, mi ima da vam osporimo proceduru, uce se u sudjenje, a nova vlast ce ostati sa VD uprave policije koji je Veljovicev kadar.
    A mislim da to nikomw ne odgovara.
    Mozda ima nesto drugo, ali ovo su moja dva centa

  30. #5924
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,168
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pa moguce samo da Krivokapic kupuje vrijeme ili mu je na nesto posebno skrenuta paznja, mozda cak ne i od DFa.
    Imam utisak da je zatezanje da se nadje neki po volji DF jer ovo ode poprilicno.
    Medojevic ima cvrst slucaj da obali izbor direktora UP. Razlog koji je dala uprava za kadrove je skandalozan u najmanju ruku.
    Ovako je moguce da ide, vi ga izaberite, mi ima da vam osporimo proceduru, uce se u sudjenje, a nova vlast ce ostati sa VD uprave policije koji je Veljovicev kadar.
    A mislim da to nikomw ne odgovara.
    Mozda ima nesto drugo, ali ovo su moja dva centa
    Imaju ti smisla pretpostavke. Ono što "sreću kvari" u vezi tih pretpostavki, a i dosta drugih stvari jeste kačenje sa Abazovićem i Sekulićem koje izroni u javnost.
    Ta dvojica nisu telad da ne bi ukapirali argumentaciju koju bi on iznio. Na kraju možda zavisi i od toga ko mu "poebno skrenuo pažnju"

  31. #5925
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    https://www.antenam.net/politika/189...vu-ipak-poslao

    evo da vidim kako ce sad ovdasnji intelektualci opravdati ministra???

    https://www.cdm.me/politika/jakic-po...-kohabitaciji/

    a vijesti cute, ako se sto nije promjenilo to je novinarstvo u CG, uvijek ce jedni da pisu a drugi da cute i obrnuto
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

Page 237 of 1249 FirstFirst ... 1371872272332342352362372382392402412472873377371237 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •