Page 17 of 45 FirstFirst ... 713141516171819202127 ... LastLast
Results 401 to 425 of 1101

Thread: Ateizam - vrsta vjerovanja

  1. #401
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Fina neka religioznost.

    Sent from my SM-S906U using Tapatalk
    I ti bi da ti se Messi pridruži?

  2. #402
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,388
    Thanks Thanks Given 
    4,097
    Thanks Thanks Received 
    356
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Teško mene šta učinjeg.



    Je li obraza ti...ono, baš je otkriven? Nijesam znava dosad da je velji prasak otkriven, čak i potvrđen.



    oću oću, evo itam. samo se nemoj ljutit.
    Cak i potvrdjen zamisli.....guglaj background cosmic radiation

    Sent from my phone

  3. #403
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    Cak i potvrdjen zamisli.....guglaj background cosmic radiation

    Sent from my phone
    Opet stvar vjerovanja i pretpostavki. Ništa jasno dokazano.

    Što bi rekao Tesla o zabludama koje će uništiti čovječanstvo:

    Kako je rekao Tesla, prvom mestu su ljudske zablude o svemiru. To su zablude o tome da je Zemlja jedina nastanjena planeta, da su ljudi najrazvijenija rasa u svemiru, da je svemir vakuum bez energije i materije u najvećem svom delu, osim planete, zvezda i sitnih svemirskih čestica.
    One su potekle upravo, zbog nadmenih naučnika koji su donosili zaključke bez ikakvih činjenica i dokaza, a koje kasnije drugi nisu mogli oboriti, jer takođe nisu imali nikakve činjenice i dokaze.

  4. #404
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,934
    Thanks Thanks Given 
    14,917
    Thanks Thanks Received 
    3,680
    Thanked in
    2,629 Posts

    Default

    "U redu, reče kompjuter i ponovo utonu u ćutanje. Dva čovjeka vrpoljila su se na svojim mjestima. Pritisak je bio nepodnošljiv.

    Stvarno vam se neće dopasti, primijeti Duboka Misao.
    Reci nam!
    U redu, reče Duboka Misao. Odgovor na veliko Pitanje...?
    Da...!
    Života, Svemira i Svega Ostalog... reče Duboka Misao.
    Da...!
    Glasi... reče Duboka Misao i zastade.
    Da...!
    Glasi...
    Da...!!!
    Četrdeset dva, reče Duboka Misao beskonačno dostojanstveno i mirno."

    Daglas Adams, Autostopom po Galaksiji

    (sviđa mi se taj što je uletio na fudbalski teren-sigurno neki revolucionar)



    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 01-08-22 at 13:32.
    No pasaran!

  5. #405
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    "U redu, reče kompjuter i

    Daglas Adams, Autostopom po Galaksiji

    (sviđa mi se taj što je uletio na fudbalski teren-sigurno neki revolucionar)
    Opet si dobila pogrešnu dojavu. Vjerovatno taj koji ti je dojavio neko ko misli na "The Hitchhiker's Guide to the Galaxy" ili u prevodu "Autostoperski vodič kroz Galaksiju". Simpatično djelce, ima ponešto duhovito, ali ako je to ateistička Biblija, onda mrka kapa za vas. Tanko, skroz.

    A taj koji je utrčao na teren nije jedan, bilo ih je masa, dobili su instrukcije tv realizatori da nipošto više ne prikazuju takve scene već, kad se takvo nešto desi, da biraju kadrove među pristojnim navijačima ili bilo čemu što se ne odnosi na tog egzibicionistu. Psihologija je tako rekla, da takvi pojedinci ne bi dobijali publicitet.

    Opet si protiv nauke

    Nego, pušti to, popije li se šta? Ja sam baš loše za vikend prošao, dobih neko strano pivo (15% alc, zamisli) na poklon. Kad ga piješ ko voda ali 'vata ko ludo. Da ti ne pominjem psoledice lošeg piva...Ne dao ti Bog...u kog ne vjeruješ.
    Last edited by brutajle; 01-08-22 at 15:32.

  6. #406
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    (sviđa mi se taj što je uletio na fudbalski teren-sigurno neki revolucionar)
    ...ali hvala ti što si registrovala to što sam napisao, nikad ne znaš kad će neko ispasti simpatičan kao ti ovog puta
    Last edited by brutajle; 01-08-22 at 15:47.

  7. #407
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,934
    Thanks Thanks Given 
    14,917
    Thanks Thanks Received 
    3,680
    Thanked in
    2,629 Posts

    Default

    Kad smo kod sporta svakako da je bolje kad neko uleti na fudbalsku utakmicu,no je nezgodno kad u boksu neko udara ispod pojasa.

    U slučaju takvih slučajeva svakako da nestaje svaka ozbiljnost.

    Neko je zove ironija,neko british english a neko pangalaktički grgolj blaster.

    "Efekat pijenja pangalaktičkog grgolj blastera je kao da vam mozak razvali kriška limuna obmotana oko velike zlatne cigle.

    Ništa manje se ne očekuje od pića koje sadrži celokupnu sadržinu jedne boce starog džanksa, vodu iz mora Santraginusa 5, arkturijanski megadžin, falijanski močvarni gas, kvalaktinsku esenciju hiperminta, zub algolijanskog sunčanog tigra, zamfuor i maslinku."

    A možda je ozbiljno pitanje na kraju krajeva ono,iz iste knjige Ko je taj Bog uopšte? A istom mjerom i neozbiljno.

    Ako stvarno postoji i sve ovo na planeti je njegovo maslo, onda je ozbiljno negdje prespojio žice.

    No se meni prije čini da je djelo ljudi koji nisu znali kako drugačije da povuku mase u ratove,da vladaju njima,da im nameću sopstvene principe, nego da ih plaše bogovima ili bogom.
    Ili pojedinca kome je lakše svu svoju odgovornost prebaciti na nevidljive sile.

    Eto,realno više od toga mi se i ne da misliti na temu.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 01-08-22 at 15:49.
    No pasaran!

  8. #408
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post

    Eto,realno više od toga mi se i ne da misliti na temu.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Sasvim dovoljno. I got you. Ali stvarno.

  9. #409
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    742
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Interesantno predavanje iz 1927. godine, procitao sam ga prije nekog vremena u Pescaniku pa nije lose upoznati se i na ovoj temi, naravno ako se tema drzi filozofskog odnosno logickog diskursa.

    https://pescanik.net/zasto-nisam-hriscanin/


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #410
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Odličan dokumentarac "Inteligencija nije dozvoljena", koji prikazuje progon univerzitetskih profesora koji se "usude" da pomenu inteligentni dizajn. Takođe, vrlo zabavna je samoblamaža poznatih ateističkih estradnih zvijezda Michaela Shermera i Richrada Dawkinsa.


  11. #411
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Mogu ljudi imati IQ i 180 i 220 i 250..... ali sve im je uzalud..... to vam je kao da imate neki super brzi gliser na centru Pacifika ali bez navigacije brzina postaje beznačajna. UM je kapo od makine a ne mozak. Mozak je samo jedan od organa u tijelu koji ima svoju funkciju dok je UM genetski kosmos koji IPAK ima svoje granice. Ja ove ljude potpuno shvatam i stvarno saosjećam ZA njima ali ne mogu reći SA njima jer oni nijesu ni svjesni svog stanja. Ipak dobra stvar je to što će oni koji žive svoj život u skladu sa savješću pa koliĆko gođ imali malo ili nimalo svjetlosti ipak biti spašeni. Najbitniji je karakter! Na kraju krajeva ovaj KARAKTER je i NUKLEUS inteligencije, nije moguće "sabrati" da li je inteligencija uslovila karakter ili karakter inteligenciju..... previše su povezani iako i jedno i drugo proizilaze iz sasvim suprotnih strana kojekakveee??? pokretačke energije

  12. #412
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,395
    Thanks Thanks Given 
    5,525
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,070 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    U čemu se moralna načela ateista razlikuju od deset božijih zapovijesti. Ako se neko deklariše kao ateista, ne znači da je nemoralan. Naprotiv. Ali moralni kodeks je čovječanstvu proslijeđen kroz božije zapovijesti
    Ne, on je vjekovima unazad zapisivan od strane pojedinaca, slusajuci one koji su zeljeli dobro (i naprdedak) svom narodu, daleko prije pojave hriscanstva.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  13. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  14. #413
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Ne, on je vjekovima unazad zapisivan od strane pojedinaca, slusajuci one koji su zeljeli dobro (i naprdedak) svom narodu, daleko prije pojave hriscanstva.
    Uopšte nijesam pominjao hrišćanstvo u ovom kontekstu, ali mi je drago što ti je ušlo u podsvijest. Biće dobar hrišćanin od tebe jednog dana.

    Najstariji manuskript ovog tipa koga čovječanstvo poznaje je Ur-Namu zakonik, nastao 2050. godina prije nove ere. Naravno, odmah u uvodu tog zakona piše da je božanskog karaktera...

    Da ne spominjem Vede, kojima se i ne zna kad su nastale.

  15. #414
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,395
    Thanks Thanks Given 
    5,525
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,070 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Uopšte nijesam pominjao hrišćanstvo u ovom kontekstu, ali mi je drago što ti je ušlo u podsvijest. Biće dobar hrišćanin od tebe jednog dana.

    Najstariji manuskript ovog tipa koga čovječanstvo poznaje je Ur-Namu zakonik, nastao 2050. godina prije nove ere. Naravno, odmah u uvodu tog zakona piše da je božanskog karaktera...

    Da ne spominjem Vede, kojima se i ne zna kad su nastale.
    Tesko, nisam rodjen ko ateista a preletanja vise ne pravim

    Da ne zaboravimo da su se i u tim najstarijim civilizacijama vladari smatrali bozanstvima ili da su pistavljeni od strane Bogova. To malo mijenja koncepciju zakona bozanskog karaktera. Dobar pokusaj svakako
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  16. #415
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Tesko, nisam rodjen ko ateista a preletanja vise ne pravim

    Da ne zaboravimo da su se i u tim najstarijim civilizacijama vladari smatrali bozanstvima ili da su pistavljeni od strane Bogova. To malo mijenja koncepciju zakona bozanskog karaktera. Dobar pokusaj svakako

    Hajde da se nekako složim sa tobom u vezi sa Ur-Namu zakonikom, o smatranju vladara za božanstva. Ali ipak bez božanskog autoriteta se nijesu mogli stvarati zakoni, bio on preko vladara ili direktno "odozgo".

    Što se tiče Veda, apsolutno griješiš, jer nijedan vladar nije imao učešća u njihovom nastajanju, one su, prosto, rezultat božanske intervencije. Zakoni Veda i dan danas regulišu društvene, pravne, porodične i vjerske običaje Indusa .

    Jedno od praznovjerja takozvane nauke je to što ljude iz prošlosti smatra glupim i zaostalim. Kao kad bi neka buduća civilizacija, koja ne zna za el. energiju i slova i brojeve, već funkcioniše na mnogo naprednijem nivou, pronašla moj laptop i budući da ga ne može uključiti u električnu mrežu, a slova i brojevi su im nečitljivi hijeroglifi, proglase laptop za sredstvo za hranjenje jer bi u mom slučaju, sigurno ispod tastature pronašli mrvice pizze.

  17. #416
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Interesantno predavanje iz 1927. godine, procitao sam ga prije nekog vremena u Pescaniku pa nije lose upoznati se i na ovoj temi, naravno ako se tema drzi filozofskog odnosno logickog diskursa.

    https://pescanik.net/zasto-nisam-hriscanin/


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Citao sam ovo i njegovu istoriju zapadne filozofije. Ne cijenim ga nesto ali ovo sto je napisao je nemoguce logicki/razumski osporiti. Mnoge kontradiktornosti u Bibliji i danas prave probleme evo npr. USA i njihovo "bijelo" hrišćanstvo gdje se Hrist zamilšlja sa nekakvim kopljima i armijama spasa koje će grešne da satru. Posledica su razni ekstremistički pokreti koji su po merni i najveća prijetnja USA. Nije problem religioznost pojedinca već religioznst mase. Ali ljudi ko ljudi znaju da budu zavedeni što me vodi do zvaničnih doktrina crkava. Velika je greška katoličke crkve koja je na logička osporavanja postojanja inteligentnog dizajna reakcionarski izjavila da se razumski može dokazati postojanje. Odatle je dosta budalaština izašlo te se sa pravom patristika smatra najsiromašnijom granom filozofije. I mislim da odatle i širenje ateizma kao reakcije na dogmu iako je atesita bilo u svim vremenima. Dakle dogma i ateizam su i istoj ravni. Dva ovna na brvnu teško da su šta drugo do samo ovnovi.

    Religioznost pojedinca je nijema. Na tu temu se nema šta reći i nemoguće je reći nešto o Nečemu što je van granica razuma i dometa riječi kao proizvoda razuma. Dešavali su se pokušaji da se razumom dosegnu neke stvari ali su se završavali mentalnim krahom i ludilom posledično. Fridrih Niče mi prvi pada na pamet. Ipak razum igra veliku i ključnu ulogu u spoznaji. Ako se ne može reći šta Nešto jeste razumom se može "izburgijati" šta Nešto nije. Inače je jedna zgodna definicija Boga - "Onaj koji to nije". I tako kad se razumom isključi sve, ono što ostane koliko god nevjerovatno izgledalo bi trebalo da bude TO. Ne bih nikom preporučio da se vodi Biblijom u životu. Ali Biblija kao potvrda proživljenog i doživljenog može da bude od neprocjenjivog značaja. Mislim da bi ovaj način razmišljanja učinio crkvenu doktrinu boljom ali ujedno i manje "interesantnom" prosječnom čovjeku koji je željan mitova, heroja i španskih serija.
    Last edited by Caesar; 03-08-22 at 11:35.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  18. #417
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    742
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Upravo sam zato i postavio jer je u pitanju logicki diskurs i analiza na temu odrzivosti konkretno teza o hriscanstvu, koje je u stvari jedina smisao naslova ove teme.
    Rasprave u drugim pravcima osim na nivou filozofije i logike, u smislu ubjedjivanju vjernika ili ateiste u suprotno stanoviste je bespredmetno kao i soliti more.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #418
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,395
    Thanks Thanks Given 
    5,525
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,070 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Hajde da se nekako složim sa tobom u vezi sa Ur-Namu zakonikom, o smatranju vladara za božanstva. Ali ipak bez božanskog autoriteta se nijesu mogli stvarati zakoni, bio on preko vladara ili direktno "odozgo".

    Što se tiče Veda, apsolutno griješiš, jer nijedan vladar nije imao učešća u njihovom nastajanju, one su, prosto, rezultat božanske intervencije. Zakoni Veda i dan danas regulišu društvene, pravne, porodične i vjerske običaje Indusa .

    Jedno od praznovjerja takozvane nauke je to što ljude iz prošlosti smatra glupim i zaostalim. Kao kad bi neka buduća civilizacija, koja ne zna za el. energiju i slova i brojeve, već funkcioniše na mnogo naprednijem nivou, pronašla moj laptop i budući da ga ne može uključiti u električnu mrežu, a slova i brojevi su im nečitljivi hijeroglifi, proglase laptop za sredstvo za hranjenje jer bi u mom slučaju, sigurno ispod tastature pronašli mrvice pizze.
    U stvari zakoni su se stvarali da bi se uspostavio red nad ljudima. Nema tu nista boznasko, ista stvar se radi i danas, zakone i dalje propisuju ljudi.
    Svi stariji zapisi, bilo da su na kamenu, glini, papiru, upisani ili urezani potekli su od ljudi. Religiozna svita ce to pripisat boznaskoj intervenciji, drugi ljudskom prirodom da uspotave kontrolu/vlast nad drugima.

    Cak i za nauku grijesis - starije civilizacije su osnova danasnjice, samo je odvojenost sprijecila brzi drustveni i tehnoloski razvitak sa ostatkom svijeta, zato su sve naucne i religijske stvari potekle i najmnogoljudnijih podrucja. Da nismo bili razbacani po planeti i da smo imali mogucnost danasnje "instant" komunikacije vjerovatno bi nam danasnjica izgledala onome sto prikazuju u naucno-fantasticnim filmovima.
    Da dodam - ratovi su unazadili dosta, unaprijedili veoma malo, i pri tom ne mislim samo na religijske horde kojima je cilj pljackanja/silovanja bio prekriven motivima religije.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  20. #419
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Jedno od praznovjerja takozvane nauke je to što ljude iz prošlosti smatra glupim i zaostalim. Kao kad bi neka buduća civilizacija, koja ne zna za el. energiju i slova i brojeve, već funkcioniše na mnogo naprednijem nivou, pronašla moj laptop i budući da ga ne može uključiti u električnu mrežu, a slova i brojevi su im nečitljivi hijeroglifi, proglase laptop za sredstvo za hranjenje jer bi u mom slučaju, sigurno ispod tastature pronašli mrvice pizze.
    Nauka nije religija te ne moze imati vjerovanja i praznovjerja(samo u nepotvrdjenim teorijama moze da grijesi ako su postavljene pogresno) niti moze biti takozvana , to je tek nonsens reci, eto koristis tehnoloski/naucni napredak i tehnologiju da pises i iznosis misljenja. Takodje samo zato sto si napredan i koristis napredniju tehnologiju ne znaci da ne mozes da ukapiras manje razvijenu, to ti je takodje klimavo, tako npr. kroz tvoj plasticni primjer napredna tehnologija bi putem nekog sofisticiranog algoritma i unosenja svakog nepoznatog simbola, eventualno slike sa kojom se povezuje najcesce, ukoliko bi imala izvjesan uzorak a ocigledno bi gledajuci kroz tvoj primjer, vjerovatno u par sekundi izvukla znacenje svakog simbola i sa cim je povezan kroz izvjesni pattern, eventualno i zvuk koji predstavlja. Na kraju krajeva i prije 200 i kusur godina je otkriven kamen u Rozeti, te je preko koptskog jezika desifrovan, iako je svaki simbol bio potpuno stran, bez da su koristene neke sofisticiranje tehnologije ili metode koje bi se danas mogle koristiti.

    Vidim da si pisao o tome koja je sustina nicega, i zivota bez cilja i evo slazem se, ja bih vise volio da ste vi vjernici u pravu, pa niko nije lud da zeli nistavilo, pa ja bih prvi volio da odem nedje dje cu u vjecnom miru i blagostanju biti okruzen svim osobama koje volim i koje mi najvise znace na svijetu, to je idiotski raspravljati, i opet ponavljam, svako normalan bi volio da ste u pravu, ali kad nam pricate o tome, jednako vam vjerujem koliko i u jednoroge, zmajeve i sith lorde, jer je sve nelogicno i nepovezano i drzi se za kljucnu rijec - vjerovanje, a kad se uzme istorijski aspekt, dje se i sami religijski prvaci prilagodjavaju jer su i sami svjesni rupa u vjerskim ucenjima, pa idu onako malo sire, kao npr sto dosta religioznih vodja vise ne moze da pobija Veliki prasak, vec ga samo prevodi i naziva dokazom nastajanja i bozanske intervencije, ovo je samo jedan mali plasticni primjer a ima ih koliko volis, eto pomenuli smo i par dana za stvaranje svijeta, dinosauruse za koje vjernici smatraju da ih je bog postavio u zemlju da bi iskusao nasu vjeru, Noa koji od dvije jedinke svake vrste obnavlja svijet, sto je opet nemoguce zbog genetskog pull-a koji je premali i inbreeding-a (postoji prag nakon kojeg broj jedinki odredjene vrste ne moze da oporavi populaciju, te vrsta biva osudjena na izumiranje, eto makar smo krivicom covjeka svjedoci da nikad vise zivotinja nisu ili nestale ili ce vrlo brzo), nastanak zene od rebra muskarca, pomjeranje planina sto bi reka jedan nas mudrac koji bi izgleda i Mojsija zasijenio(mada makar je imao obraza da ne potpise ovako koncipiran TU al to je offtopic) itd.

    Drugo moralu se ne mora uciti, sociopata se radja i dzabe kakvi su mu i koliko se trude roditelji, a i pravednik ces bit ako si rodjen kao kvalitetna osoba bez obzira na to sa kime si okruzen, ali naravno uticaj moze imati prevagu, socijalno smo bica. Po evoluciji koja je opet potvrdjena, iako ces vjerovatno kratkom opaskom da to zanemaris, mi smo gomila slucajnosti i mutacija koje evoluiraju sa ciljem da uspjesniji organizam opstane i prenese svoj genetski kod dalje. Gledano iz ugla evolucije, ti si neprekidni niz genetskih informacija i tvoja je najveca obaveza, da taj niz nastavis, to ti je jedina sustina, a same mutacije nastaju razlicitim brzinama i naravno organizmi koji zive krace i brze se reprodukuju brze i stvaraju mutacije koje su vidljivije i lakse je doci do jasnih opservacija.

    Ono sto je nas najveci dar, je sto smo razvili najveci intelekt medju zivotinjskim svijetom(mozda se mogu kitovi uporediti ali oni ne mogu da stvaraju jer evolutivno nisu stvorili udove ili fizicke mogucnosti da materijalno manifestuju svoju inteligenciju kao mi), ali to je i nasa najveca mana, jer ogroman broj sinapsa, funkcija i osjetljivosti u radu tog organa lako dovodi do overthinking-a ili pak stvaranja zelje da se da odgovor na ono sto je nepobitno, sta poslije smrti (bukvalno organ u kojem je sve sto smo mi, i koji nas je doveo do toga da smo na vrhu lanca ishrane nekad je suvice mocan i radi protiv nas, depresije, nasilje, samounistenje, ponos, pohlepa, evoluirao je do razmjera da je postao opasnost i za sami opstanak nas kao vrste, evo vidimo sta se sve desava i da opet zivimo u svijetu gdje se prijeti nuklernim ratom i opstom destrukcijom i apokalipsom), konstantno postavljamo pitanja jer tako smo i evoluirali i dosli do ovog stadijuma, nismo poput drugih organizama zivjeli samo u momentu i sluzili se bazicnim instinktima za koje je cesto katalizator jasno tempiran rad hormona, fenomen je sto u zelji da stvorimo nematerijalni svijet ignorisemo onaj koji je oko nas i koji je vidljiv i razumljiv.

  21. #420
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crmnica View Post
    Nauka nije religija te ne moze imati vjerovanja i praznovjerja(samo u nepotvrdjenim teorijama moze da grijesi ako su postavljene pogresno) niti moze biti takozvana , to je tek nonsens reci,
    Evo primjera racionalnosti i objektivnosti takozvane nauke:

    https://www.b92.net/zivot/vesti.php?...nav_id=2194211

    Pravi naučni pristup.

  22. #421
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,395
    Thanks Thanks Given 
    5,525
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,070 Posts

    Default

    Ne znam jesi li procitao, ali u pitanju je sala i nije prvi put da nesto slcno horde ljujdi prihvate za istinu. Uostalom, religija je bas bazirana na tome



    Ovo gore nisu planete nego dna tiganja, ali se svojevremeno baratalo sa ovim kao sa pravim planetama
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  23. #422
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Ne znam jesi li procitao, ali u pitanju je sala i nije prvi put da nesto slcno horde ljujdi prihvate za istinu. Uostalom, religija je bas bazirana na t

    Ovo gore nisu planete nego dna tiganja, ali se svojevremeno baratalo sa ovim kao sa pravim planetama

    Šala???

    Ja sam doživio božije javljanje koje mi kazuje da uopšte nije bila šala u pitanju. Bog mi je rekao da se ljudi najlakše pravdaju time kako su se "šalili".

    Što bi rekli Rusi, u svakoj šali ima pomalo - šale.

    A ta dna tiganja govore o kakvoj je ozbiljnosti riječ. Ako ne prođe kao "nauka", onda je šala, komika, tiganji, ovo, ono...Kad budu uhvaćeni u laži, onda svaljuju na "šalu". Još ne viđeh da se neko od religioznih sprda sa Biblijom ili Kuranom. To samo naučnici rade sa svojim (ne)djelima

    Na tviteru ovog "naučnika" nema riječi o šali niti je u šaljivom tonu već izlazi u javnost sa vrlo "naučnom" objavom:

    Fotografija Proxime Centauri, zvijezde najbliže Suncu, koja se nalazi 4,2 svjetlosne godine od nas. Uzeo ju je JWST. Ova razina detalja... Dan za danom otkriva se novi svijet.
    Ahahahahahahahahah kako je to smiješno....samo se ne vidi đe je tu naznaka da se radi o šali. Nego se "OTKRIVA NOVI SVIJET". Svijet kobasica i sramotnih laži i prevara od kojih se i te kako profitira.

    Uskoro ja objavljujem snimke dalekog sunca Carnex Tea Clobasii. Ako me "ufate" da sam slagao, reći ću,naravno, da sam se šalio.
    Last edited by brutajle; 05-08-22 at 12:35.

  24. #423
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,395
    Thanks Thanks Given 
    5,525
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,070 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Šala???

    Ja sam doživio božije javljanje koje mi kazuje da uopšte nije bila šala u pitanju. Bog mi je rekao da se ljudi najlakše pravdaju time kako su se "šalili".

    Što bi rekli Rusi, u svakoj šali ima pomalo - šale.

    A ta dna tiganja govore o kakvoj je ozbiljnosti riječ. Ako ne prođe kao "nauka", onda je šala, komika, tiganji, ovo, ono...Kad budu uhvaćeni u laži, onda svaljuju na "šalu". Još ne viđeh da se neko od religioznih sprda sa Biblijom ili Kuranom. To samo naučnici rade sa svojim (ne)djelima

    Na tviteru ovog "naučnika" nema riječi o šali niti je u šaljivom tonu već izlazi u javnost sa vrlo "naučnom" objavom:



    Ahahahahahahahahah kako je to smiješno....samo se ne vidi đe je tu naznaka da se radi o šali. Nego se "OTKRIVA NOVI SVIJET". Svijet kobasica i sramotnih laži i prevara od kojih se i te kako profitira.

    Uskoro ja objavljujem snimke dalekog sunca Carnex Tea Clobasii. Ako me "ufate" da sam slagao, reći ću,naravno, da sam se šalio.
    Ta zla nauka koja nam unistava religiju...
    Da li si uospte procitao tekst ili se samo zadrzao na naslovu i prvoj recenici? Obzirom da nisi nego si se uhvatio za prvi pasos, nema potrebe da dalje diskutujemo o ovom "naucnom otkricu".

    Da doam (opet) - nauka samu sebe ispravlja, nadogradjuje, argumentuje i kontrira samoj sebi. Nepoznati pojmovi u relgiiji. Osim u slucajevima dokazivanja ciji je nacin postovanja Boga (ili Bogova) ispravniji.

    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  25. #424
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ja, ja, natürlich...

  26. #425
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,395
    Thanks Thanks Given 
    5,525
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,070 Posts

    Default

    Da li imas jos neki argument ili slucaj protiv nauke?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

Page 17 of 45 FirstFirst ... 713141516171819202127 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ateizam
    By Bijesno pile in forum Religija i filozofija
    Replies: 4250
    Last Post: 19-03-11, 20:05
  2. Obicaji, vjerovanja, vjera, ljudska glupost...
    By Mojsije in forum Religija i filozofija
    Replies: 67
    Last Post: 20-01-10, 21:12
  3. Budizam i Ateizam
    By septembar in forum Religija i filozofija
    Replies: 50
    Last Post: 05-05-09, 15:19
  4. Ateizam VS Agnosticizam
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 52
    Last Post: 31-01-07, 13:14
  5. Vjerovanja u serbiju
    By Grad Heroja in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 04-09-04, 13:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •