Page 1321 of 1402 FirstFirst ... 32182112211271131113171318131913201321132213231324132513311371 ... LastLast
Results 33,001 to 33,025 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #33001
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    Sve ok, iznio si jos 15 problema koji postoje, ali ja citavo vrijeme pokusavam da shvatim kako mi moze drzava bit kriva ako se prezaduzim jer imam procjenu da ce bit bolje, a onda ispane da mi je procjena bila pogresna i propanem. To je sve...
    Ne znam u njenom slučaju što je konkretno bio povod njenom zaduživanju, iznio sam pretpostavke jer sam čuo da joj muž nije zaposlen i da je bolestan. Sa druge strane imamo jasnu sliku o plati jednog profesora koja je mizerna. Ovdje su je optužili da je nemarna i sama krivac za to što joj od plate ostane 47 eura. Ja ne govorim o tome da je država kriva jer je prezadužena ali je itekako kriva što su im plate mizerija.

  2. #33002
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ako joj neko od plate od lupam 400€ skida preko 350€ onda je to nešto što je zakonom zabranjeno i time se dovodi u pitanje njena egzistencija. To ne bi smjelo da se radi bez obzira na visinu duga. Dakle neko krši zakon na njemu štetu i zbog toga žena nema leba da jede.

    Ona se može zadužiti na xy mjesta i na svakom će joj se računati koliku platu ima, a ne koliko je zadužena na ostalim mjestima. Tako da ako ima platu od kako ti reče 400 € i onda joj javni izvršitelj za račun za struju uzme 100 € mjesečno (što je četvrtina plate) drugi izvršitelj joj za dugovanje računa za vodu uzme 50 € (što je šestina plate), pa onda joj neki uzme 60 € mjesečno za kašnjenje plaćanja kredita kojeg je uzela u banci, pa onda za odvoz smeća, pa održavanje ulaza... I u svakom slučaju je poštovan zakon jer joj nikada nije uzeto više od pola plate

    AKO POSTOJI KRIVICA DRŽAVE TO JEDINO MOŽE BITI ZAŠTO JOJ JE DOZVOLILA DA SE ZADUŽUJE PREKO DOZVOLJENE SUME (u odnosu na njena primanja) .
    Ali biste odmah skočili kako joj "tvorevina"ne dozvoljava da uzima kredite(i dalje želim onom ko moju zemlju nazove tvorevinom česte posjete Onkologiji)
    Last edited by Rakun; 08-11-19 at 14:30. Reason: vidio član zakona
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #33003
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,580
    Thanks Thanks Given 
    7,486
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Član 103, imaš ga par postova iznad, da se ne mučiš...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  4. #33004
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    4,537
    Thanked in
    2,402 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Nešto sujmam da je to slučaj inače bi se ljudi zaduživali i nebi im padao na pamet običaj da se vrati ono što si pozajmio

    EVO ZAKONA O IZVRŠENJU.
    Nisam uspio da nađem taj član o polovini plate , jedino što je slično u zakonu je da se može dogovoriti da se plaća u ratama i da "sud i javni izvršitelj dužni su da vode računa o dostojanstvu ličnosti stranke, učesnika u postupku i članova njihovih porodica." Niđe ne pročitah to o polovini plate
    Pogledaj malo bolje... :crushed:




    Cak je vec napisan clan gore, napisan koji je pod rednim brojem i sve i opet ti nisi uspio da nadjes clan... O Madona.

    Ali eto i 'screenshot'-a, upravo sa tvog link-a... Vjerujem da ces sad bit' u mogucnosti da ga nadjes.
    Last edited by Fidel Castro; 08-11-19 at 14:14.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #33005
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Ada, isto kao i Vlado. Mozes mu ti nacrtat sve do u detalje, on ce i dalje da se pita: "Ali ja ne vidim sta je drzava kriva?? Ne vidim, ne vidim.."

    Ne vide nista sto im nije po mjeri.


  6. #33006
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ona se može zadužiti na xy mjesta i na svakom će joj se računati koliku platu ima, a ne koliko je zadužena na ostalim mjestima. Tako da ako ima platu od kako ti reče 400 € i onda joj javni izvršitelj za račun za struju uzme 100 € mjesečno (što je četvrtina plate) drugi izvršitelj joj za dugovanje računa za vodu uzme 50 € (što je šestina plate), pa onda joj neki uzme 60 € mjesečno za kašnjenje plaćanja kredita kojeg je uzela u banci, pa onda za odvoz smeća, pa održavanje ulaza... I u svakom slučaju je poštovan zakon jer joj nikada nije uzeto više od pola plate

    AKO POSTOJI KRIVICA DRŽAVE TO JEDINO MOŽE BITI ZAŠTO JOJ JE DOZVOLILA DA SE ZADUŽUJE PREKO DOZVOLJENE SUME (u odnosu na njena primanja) .
    Ali biste odmah skočili kako joj "tvorevina" (i dalje želim sve najgore onom ko Crnu Goru nazove tvorevinom) ne dozvoljava da uzima kredite
    Ne možeš da se zadužiš na xy mjesta jer svaka banka ima pristup svim zaduženjima klijenta koji podnosi zahtjev da se zaduži.

  7. #33007
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,580
    Thanks Thanks Given 
    7,486
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ne možeš da se zadužiš na xy mjesta jer svaka banka ima pristup svim zaduženjima klijenta koji podnosi zahtjev da se zaduži.
    Jbg treba imati mozga da bi se to skontalo... Sad kad vidi da se izlupao, možda ponovo edituje post i napiše novu glupost...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  8. #33008
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,796
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,316
    Thanked in
    2,168 Posts

    Default

    Valjda bi trebalo svima da bude jasno da javni izvršitelji ne rade svaki za svoj sistem naplate, nego da su dio istog sistema. Ne smije se prinudno naplatiti preko polovine primanja ukupno, niđe u zakonu ne piše "do iznosa jedne polovine za svaki dug pojedinačno".
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  9. #33009
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ne možeš da se zadužiš na xy mjesta jer svaka banka ima pristup svim zaduženjima klijenta koji podnosi zahtjev da se zaduži.
    Jednom sam pomenuo banku. Ostali dugovi su komunalije. Koncentriši se na više od prve rečenice ako imaš kapaciteta
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #33010
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,580
    Thanks Thanks Given 
    7,486
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Ih, kad bi to "valjda", bar većini ako ne svima, bilo jasno, ne bi bili đe jesmo...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  11. #33011
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,796
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,316
    Thanked in
    2,168 Posts

    Default

    Eto, a mene nazivaju pesimistom.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  12. #33012
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Jbg treba imati mozga da bi se to skontalo... Sad kad vidi da se izlupao, možda ponovo edituje post i napiše novu glupost...

    Sent using Tapatalk
    Editujem samo malu poruku stvorovima poput tebe
    "(onima koji moju zemlju nazivaju tvorevinom želim sve najgore u životu)" sam izmjenio u "(onima koji moju zemlju nazivaju tvorevinom želim česte posjete Onkologiji)"
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #33013
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,580
    Thanks Thanks Given 
    7,486
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Jednom sam pomenuo banku. Ostali dugovi su komunalije. Koncentriši se na više od prve rečenice ako imaš kapaciteta
    Ni u kom slučaju se ne bi smjeli prinudno naplatiti više od polovine plate... Zakon je jasan... Greška je institucija/firmi koje su joj dozvolile dug/minus, i ne postoji zakonski način da ga naplate... Mogu da isključe vodu/struju, ali po zakonu ne smiju da skidaju više od pola plate...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  14. #33014
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,580
    Thanks Thanks Given 
    7,486
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Editujem samo malu poruku stvorovima poput tebe
    "(onima koji moju zemlju nazivaju tvorevinom želim sve najgore u životu)" sam izmjenio u "(onima koji moju zemlju nazivaju tvorevinom želim česte posjete Onkologiji)"
    Znaš kako kažu stari, ko mi o zlu mislio, o ...... mi visio...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  15. #33015
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Čuj, objektivno sagledavanje je ono po kojem se nečija muka prikazuje kao neracionalno raspolaganje novcem, a ubiranje politčkih poena se naziva kritika kojom mrzitelji države žele prikazati uzroke. Već viđena bezbroj puta napamet naučena budalaština i papagajska retorika patriJota. Ma jasno je da ova četnikuša samo udara na državu u momentu kada je i sama pod udarom dugova koje ne bi imala da je bila kao Suljo Mustafić, Mugi, Klica i slični...
    Koliko se ispisaste a da niko nema pojma o cemu se radi plus poentiranja koja se ne ticu konkretnog nego da bi se zvakala jedna te ista prica. Jos malo pa ces doci do tvojih cuvenih izliva kojim zacinis svaku raspravu. Dakle, znali iko o cemu se radi pa da pricamo ili cemo citati vec vase poznate price?

  16. #33016
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,580
    Thanks Thanks Given 
    7,486
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Koliko se ispisaste a da niko nema pojma o cemu se radi plus poentiranja koja se ne ticu konkretnog nego da bi se zvakala jedna te ista prica. Jos malo pa ces doci do tvojih cuvenih izliva kojim zacinis svaku raspravu. Dakle, znali iko o cemu se radi pa da pricamo ili cemo citati vec vase poznate price?
    Zašto je bitno o čemu se radi, ako zakonski izvršitelji ne bi smjeli prinudno naplatiti više od pola zarade (to je bar jasno navela)...?

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  17. #33017
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Zašto je bitno o čemu se radi, ako zakonski izvršitelji ne bi smjeli prinudno naplatiti više od pola zarade (to je bar jasno navela)...?

    Sent using Tapatalk
    Odlično
    Šta ako ni jedan izvršitelj nije naplatio više od pola zarade tj. šta ako je nakupila toliko komunalija da joj ostaje deseti dio plate. Da joj isključe struju ili zavrnu vodu opet bi divljali po foruma kako se država usuđuje da to radi
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #33018
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,580
    Thanks Thanks Given 
    7,486
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Rekla je u komentarima da je do izvršitelja... Kiriju i režije joj plaća sin... Ne vjerujem da bi je vlasnik stana puštio da gomila dugove... A sve i da ih je nagomilala, ponovo po zakonu se ne smije skidati više od pola plate...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  19. #33019
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    Znaci utvrdjeno je sa joj skidaju mimo zakona vise od pola...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  20. #33020
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ne vjerujem da bi je vlasnik stana puštio da gomila dugove...
    Pitaj mene koliko mi je Velimirović ostavio dugova
    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    A sve i da ih je nagomilala, ponovo po zakonu se ne smije skidati više od pola plate...

    Pa u slučaju više dugovanja (više odbijanja od plate) joj niko i nije skinuo više od pola plate koja je cca 400 €

    Najbolje je da nju pošalju u zatvor zbog tolikih dugova(što bi jedino bilo fer). Tamo bi imala tri obroka dnevno
    Last edited by Rakun; 08-11-19 at 15:12.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #33021
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,016
    Thanks Thanks Given 
    3,952
    Thanks Thanks Received 
    6,512
    Thanked in
    3,105 Posts

    Default

    jedan portal je prenio vijest, pozivajuci se na zakon, u mnozini: Izvrsitelji.

    a red bi bio da profesorica kaze o cemu se radi, kad se vec prosirilo ovoliko.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  22. #33022
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    jedan portal je prenio vijest, pozivajuci se na zakon, u mnozini: Izvrsitelji.

    a red bi bio da profesorica kaze o cemu se radi, kad se vec prosirilo ovoliko.
    To je to o čemu pričam !! Ni jedan od izvršiteljA nije prekršio zakon jer joj ni jedan od njih nije uzeo više od pola zarade
    Bravo guzo, dokazala si moju poentu
    Last edited by Rakun; 08-11-19 at 15:17.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #33023
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,740
    Thanks Thanks Given 
    2,107
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    suma sumarum, koliko god ona lose vodila domacinstvo ili sta god, krajnja je krivica sistema sto se ne postuje zakon a najvise 50% plate mogu da joj 'skinu'.

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Odlično
    Šta ako ni jedan izvršitelj nije naplatio više od pola zarade tj. šta ako je nakupila toliko komunalija da joj ostaje deseti dio plate. Da joj isključe struju ili zavrnu vodu opet bi divljali po foruma kako se država usuđuje da to radi
    i sta mislis da li je ovaj tvoj primjer po zakonu?
    Forever young, i want to be forever young

  24. #33024
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    4,537
    Thanked in
    2,402 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Najbolje je da nju pošalju u zatvor zbog tolikih dugova(što bi jedino bilo fer). Tamo bi imala tri obroka dnevno
    Pitam se kakva osoba moze napisat' ovako nesto, cak i na virtuelnoj platformi poput foruma.

    Samo imajuci na umu bolesnog muza, dijete i sl., ne ulazeci u bilo kakve druge detalje koje ne znamo.

    Iskreno, bas zabrinjavajuce razmisljanje mada ne i neocekivano kad si ti u pitanju.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #33025
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,580
    Thanks Thanks Given 
    7,486
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Znaci utvrdjeno je sa joj skidaju mimo zakona vise od pola...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ništa nije utvrđeno... Komentariše se šta je rečeno... Ako laže, neće trebati dugo da se sazna istina...

    S obzirom kako se ponašaju pojedini izvršitelji, najrealnija opcija je da skidaju mimo zakona...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

Page 1321 of 1402 FirstFirst ... 32182112211271131113171318131913201321132213231324132513311371 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •