Page 128 of 131 FirstFirst ... 2878118124125126127128129130131 LastLast
Results 3,176 to 3,200 of 3261

Thread: #OdupriSe - 97000

  1. #3176
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Jeste, jedino su oni bili za obnovu države a onda je sa DPS-om uništili, opljačkali, podržali diktatora godinama da uništi zemlju koja je nama koje ti optužuješ u srcu. U srcu iskreno i istinski a ne interesno.
    Više mi je degutantno da pišem o SDP-u i njegovoj odvratnoj ulozi u crnogorskoj istoriji.

    Nebitna stranka koja je do 1997. bila vanparlamentarna. Onda ih je uzeo Milo radi marketinga, pa su krenuli sa kupovinom biraca preko partijskog zaposljavanja, raznih usluga-....nesto slicno kao sada SD. A to sve opet pod kontrolom DPS-a.


    SDP nikada nije imao biracko tijelo. Interesna grupacija. Ti mene zaposlis , ja te onda glasam.

  2. #3177
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bonvivan1789 View Post
    Nebitna stranka koja je do 1997. bila vanparlamentarna. Onda ih je uzeo Milo radi marketinga, pa su krenuli sa kupovinom biraca preko partijskog zaposljavanja, raznih usluga-....nesto slicno kao sada SD. A to sve opet pod kontrolom DPS-a.


    SDP nikada nije imao biracko tijelo. Interesna grupacija. Ti mene zaposlis , ja te onda glasam.
    I tacno I netacno. Korektnosti radi mislim da je SDP na izborima 96 imao I vise nego dovoljan broj glasova za ulazak u parlament , cini mi se da je bilo 17k glasova, ali je zahvaljujuci izbornom zakonu koji je kreirao tada jedinstveni DPS sa izbornim jedinicama I nekom vrstom vecinskog sistema glasanja (najzasluzniji kazu za tu matematiku je bio Pedja Bulatovic) ostao bez mandata. Mislim da je tada DPS sa cca 50% glasova imao 65% mandata u skupstini.

    A to da su nakon 97 postali partija uhljeba, to je tacno.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  3. #3178
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    I tacno I netacno. Korektnosti radi mislim da je SDP na izborima 96 imao I vise nego dovoljan broj glasova za ulazak u parlament , cini mi se da je bilo 17k glasova, ali je zahvaljujuci izbornom zakonu koji je kreirao tada jedinstveni DPS sa izbornim jedinicama I nekom vrstom vecinskog sistema glasanja (najzasluzniji kazu za tu matematiku je bio Pedja Bulatovic) ostao bez mandata. Mislim da je tada DPS sa cca 50% glasova imao 65% mandata u skupstini.

    A to da su nakon 97 postali partija uhljeba, to je tacno.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    A 17 000 glasova je tebi pristojan broj?

    Poredjenja radi, SNP je u jednom trenutku imao 130 000, DPS 160 00, PzP 70 000, NoVa 60 000, Demokrate 50 000, Narodna Sloga 100 000

    Na isti nacin kao sto danas funkcionise SD, tako je stupio na scenu SDP. Po instrukcijama i patronatom DPS- a su krenuli sa kupovinom biraca od 1997.godine, a isto danas radi SD, takodje pod patronatom DPS-a. Ista matrica.

    Ako je Ranko u medjuvremenu dobio moralno prosvetljenje, to nista ne mijenja. Isti je kao i DK.


    Danasnji clanovi SDP-a su uglavnom ljudi koji su sve stekli preko partijskih privilegija. Iako su ostali uz Ranka, ne treba se pouzdati u njih jer su skloni privilegijama. Navikli su "na hljeb bez motike".


    Meni licno je SDP mnogo gori od DPS-a, kao i njegovi clanovi. Borio sam se protiv njih nekoliko decenija i bili su mnogo zadrtiji i bezobrazniji od depeesovaca.

  4. #3179
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bonvivan1789 View Post
    A 17 000 glasova je tebi pristojan broj?

    Poredjenja radi, SNP je u jednom trenutku imao 130 000, DPS 160 00, PzP 70 000, NoVa 60 000, Demokrate 50 000, Narodna Sloga 100 000

    Na isti nacin kao sto danas funkcionise SD, tako je stupio na scenu SDP. Po instrukcijama i patronatom DPS- a su krenuli sa kupovinom biraca od 1997.godine, a isto danas radi SD, takodje pod patronatom DPS-a. Ista matrica.

    Ako je Ranko u medjuvremenu dobio moralno prosvetljenje, to nista ne mijenja. Isti je kao i DK.


    Danasnji clanovi SDP-a su uglavnom ljudi koji su sve stekli preko partijskih privilegija. Iako su ostali uz Ranka, ne treba se pouzdati u njih jer su skloni privilegijama. Navikli su "na hljeb bez motike".


    Meni licno je SDP mnogo gori od DPS-a, kao i njegovi clanovi. Borio sam se protiv njih nekoliko decenija i bili su mnogo zadrtiji i bezobrazniji od depeesovaca.
    Nijeste bas sve nabrojali, evo i ja se sjecam nekih detalja kao kroz maglu. Znaci danasnji sdp je nastao ujedinjenjem SDPR socijal demokratska partija reformiusta i SP socijalisticke partije i jedni i drugi su imali poslanike u prvom sazivu skupstine, ujedinili su se 1993 godine. Nijesu pristupili Narodnoj Slozi na izborima 1996 godine, to je bilo prvo pomaganje onda zajednickom dps-u, svjesno ili ne, slucajno ili u dogovoru to ne znamo. Za vrijeme dok je partijom rukovodio ranko krivokapic su postali to sto jesu, a jesu . . . bolje da zadrzimo nivo da ne pisemo bljuvotine.

  5. #3180
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Jeste, jedino su oni bili za obnovu države a onda je sa DPS-om uništili, opljačkali, podržali diktatora godinama da uništi zemlju koja je nama koje ti optužuješ u srcu. U srcu iskreno i istinski a ne interesno.
    Više mi je degutantno da pišem o SDP-u i njegovoj odvratnoj ulozi u crnogorskoj istoriji.

    Da je bilo po SDP-u davno bi Crna Gora imala autoput i ne bi ga mnogo ośetili po džepu

    Ko ti je sačuvao Luku Kotor ?
    Ko ti je zaustavio privatizaciju Termoelektrane ?
    Ko ti je skinuo Mugošu u Podgorici ?
    Ko ti je bio protiv više od pola privatizacija (sa Telekomom kao šlagom na torti) ?
    Ko ti je stvorio Monitor ?
    Ko je stvorio Vijesti (u koje sam se ja do juče kleo ali su na žalost danas na nivou Kurira, ili u najboljem slučaju Blica) ?
    Ko ti je donio Referendum o obnovi državnosti ? Da možda nije poznati branilac srBstva u kog su se glasači DF-a i Demokrata kleli ?


    Ne kažem da su savršeni, čak ni odlični (izgubili su moj glas) ali većina njihovih postupaka je bila pozitivna i država bi bila na prilično lošijim granama da oni nisu bili u vladi

    Da li su učestvovali u vlasti xy godina - jesu. I ako su imali 20% vlade otišli su iz te iste vlasti čim su ispunili većinu ciljeva koje su zacrtali Obnovu državnosti i NATO(nisu čekali EU jer su viđeli da Crna Gora tog filma neće gledati).
    Znači uradili su isto ono što je uradio i Slavko kad je podržao DPS da bi organizovali referendum, samo je u slučaju SDP-a trajalo duže i završilo je uspješno
    Last edited by Rakun; 28-05-19 at 18:01.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #3181
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,416
    Thanks Thanks Given 
    5,552
    Thanks Thanks Received 
    4,990
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Samo za Rakuna... Nije se znalo ko je kome potrebniji, DPS SDP-u ili obrnuto.

    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  7. #3182
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,125
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Da je bilo po SDP-u davno bi Crna Gora imala autoput i ne bi ga mnogo ośetili po džepu

    Ko ti je sačuvao Luku Kotor ?
    Ko ti je zaustavio privatizaciju Termoelektrane ?
    Ko ti je skinuo Mugošu u Podgorici ?
    Ko ti je bio protiv više od pola privatizacija (sa Telekomom kao šlagom na torti) ?
    Ko ti je stvorio Monitor ?
    Ko je stvorio Vijesti (u koje sam se ja do juče kleo ali su na žalost danas na nivou Kurira, ili u najboljem slučaju Blica) ?
    Ko ti je donio Referendum o obnovi državnosti ? Da možda nije poznati branilac srBstva u kog su se glasači DF-a i Demokrata kleli ?


    Ne kažem da su savršeni, čak ni odlični (izgubili su moj glas) ali većina njihovih postupaka je bila pozitivna i država bi bila na prilično lošijim granama da oni nisu bili u vladi

    Da li su učestvovali u vlasti xy godina - jesu. I ako su imali 20% vlade otišli su iz te iste vlasti čim su ispunili većinu ciljeva koje su zacrtali Obnovu državnosti i NATO(nisu čekali EU jer su viđeli da Crna Gora tog filma neće gledati).
    Znači uradili su isto ono što je uradio i Slavko kad je podržao DPS da bi organizovali referendum, samo je u slučaju SDP-a trajalo duže i završilo je uspješno
    Prvo ne znam zašto potenciraš ovo ko MI je, meni nije, sve što su, sebi su.
    Sačuvao Luku Kotor? Sačuvao od koga, čega? Pa ko je bio u vlasti koja nas je dovela da moramo da čuvamo svoje umjesto da ga razvijamo kao sve normalne zemlje?
    Sva ostala pitanja koja si postavio je samo vadjenje iz blata u koje nas je SDP gurnuo zajedno sa DPS-om. Gurnuli su nas u blato, pa onda nam kao dali ruku da nas vade. E vidiš, kod mene to ne prolazi, pamtim ko me je gurnuo u blato a čupaću se sama, hvala im ali meni takva ruka ne treba.

    Znaš na koje se pitanje najviše ježim? Ko mi je donio referendum, ko mi je donio državu i slično. Kakvu su sebi a ne nama donijeli, meni takva ništa n etreba. Srce me boli za ovakvom a propalom zemljom. To im ne praštam. Što su od nje napravili.

    Samo je u slučaju SDP-a trajalo duže hahah, dok su se dobro napunili pa onda će...ao.

    Sve ovo ne bih da shvatiš lično, ali SDP mi je toliko odvratan. Odvratann jer su učestvovali u uništenju nečega što volim.

  8. #3183
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Prvo ne znam zašto potenciraš ovo ko MI je, meni nije, sve što su, sebi su.
    Sačuvao Luku Kotor? Sačuvao od koga, čega? Pa ko je bio u vlasti koja nas je dovela da moramo da čuvamo svoje umjesto da ga razvijamo kao sve normalne zemlje?
    Sva ostala pitanja koja si postavio je samo vadjenje iz blata u koje nas je SDP gurnuo zajedno sa DPS-om. Gurnuli su nas u blato, pa onda nam kao dali ruku da nas vade. E vidiš, kod mene to ne prolazi, pamtim ko me je gurnuo u blato a čupaću se sama, hvala im ali meni takva ruka ne treba.

    Znaš na koje se pitanje najviše ježim? Ko mi je donio referendum, ko mi je donio državu i slično. Kakvu su sebi a ne nama donijeli, meni takva ništa n etreba. Srce me boli za ovakvom a propalom zemljom. To im ne praštam. Što su od nje napravili.

    Samo je u slučaju SDP-a trajalo duže hahah, dok su se dobro napunili pa onda će...ao.

    Sve ovo ne bih da shvatiš lično, ali SDP mi je toliko odvratan. Odvratann jer su učestvovali u uništenju nečega što volim.
    Nijesi jedina kome je sdp odvtatan. Jos se kajem sto ih glasah na nekim od izbora. Doduse tada nijesu bili ovakvi, davno je to bilo, nije niko mogao ni da nasluti kakvi ce postati...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  9. #3184
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Da je bilo po SDP-u davno bi Crna Gora imala autoput i ne bi ga mnogo ośetili po džepu

    Ko ti je sačuvao Luku Kotor ?
    Ko ti je zaustavio privatizaciju Termoelektrane ?
    Ko ti je skinuo Mugošu u Podgorici ?
    Ko ti je bio protiv više od pola privatizacija (sa Telekomom kao šlagom na torti) ?
    Ko ti je stvorio Monitor ?
    Ko je stvorio Vijesti (u koje sam se ja do juče kleo ali su na žalost danas na nivou Kurira, ili u najboljem slučaju Blica) ?
    Ko ti je donio Referendum o obnovi državnosti ? Da možda nije poznati branilac srBstva u kog su se glasači DF-a i Demokrata kleli ?


    Ne kažem da su savršeni, čak ni odlični (izgubili su moj glas) ali većina njihovih postupaka je bila pozitivna i država bi bila na prilično lošijim granama da oni nisu bili u vladi

    Da li su učestvovali u vlasti xy godina - jesu. I ako su imali 20% vlade otišli su iz te iste vlasti čim su ispunili većinu ciljeva koje su zacrtali Obnovu državnosti i NATO(nisu čekali EU jer su viđeli da Crna Gora tog filma neće gledati).
    Znači uradili su isto ono što je uradio i Slavko kad je podržao DPS da bi organizovali referendum, samo je u slučaju SDP-a trajalo duže i završilo je uspješno
    Ти када су изашли из Владе зато што су хтјели, у ствари их је Мило избацио у сарадњи са Иваном Брајовићем Вепром.

    Били би у њој и сад не бој се

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  10. #3185
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Sačuvao Luku Kotor? Sačuvao od koga, čega? Pa ko je bio u vlasti koja nas je dovela da moramo da čuvamo svoje umjesto da ga razvijamo kao sve normalne zemlje?
    Sve što je uništeno u Crnoj Gori je uništio DPS.
    Sve što je sačuvano je sačuvao SDP, a da su imali više mišića danas bi nekad najjače državne firme bile u vlasništvu države
    Dok se najveći branitelj srBstva u istoriji Crnoj Gori (on ih je i stvorio u Crnoj Gori) bratimi sa najvećim neprijateljem Crnogoraca (Amfilohijem) na freskama preśednika SDP-a smjestiše u Pakao
    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ko mi je donio referendum, ko mi je donio državu i slično. Kakvu su sebi a ne nama donijeli, meni takva ništa n etreba.
    Da, SDP ti je donio obnovu državnosti.
    Da li misliš da bi ti bilo bolje u zajednici sa Srbijom ? Sudeći po tvom nick-u, avataru i signature-u mislim da nemaš takvo mišljenje
    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Sve ovo ne bih da shvatiš lično, ali SDP mi je toliko odvratan.
    Kako mogu shvatit lično kritiku stranke za koju sam ja nekada glasao ? Nije LSCG u pitanju pa da boli kao da je u pitanju neprežaljena ljubav iz mladosti

    Samo postoji jedna mala razlika između mog i tvog posta. Ja se uvjek baziram na činjenicama, a ti na emocijama (što je takođe legitimno).
    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Samo je u slučaju SDP-a trajalo duže hahah, dok su se dobro napunili pa onda će...ao.
    Da je stvarno tako i danas bi bili u vlasti. Što se "punjenja" tiče, u pitanju je stranka koja nema afere i čiji je lider najčistija politička ličnost u Crnoj Gori
    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Odvratann jer su učestvovali u uništenju nečega što volim.
    Prije će biti da su učestvovali u očuvanju mrvica toga što ti voliš
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #3186
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,398
    Thanks Thanks Given 
    14,861
    Thanks Thanks Received 
    4,163
    Thanked in
    2,103 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Sve što je uništeno u Crnoj Gori je uništio DPS.
    Sve što je sačuvano je sačuvao SDP, a da su imali više mišića danas bi nekad najjače državne firme bile u vlasništvu države
    Dok se najveći branitelj srBstva u istoriji Crnoj Gori (on ih je i stvorio u Crnoj Gori) bratimi sa najvećim neprijateljem Crnogoraca (Amfilohijem) na freskama preśednika SDP-a smjestiše u Pakao

    Da, SDP ti je donio obnovu državnosti.
    Da li misliš da bi ti bilo bolje u zajednici sa Srbijom ? Sudeći po tvom nick-u, avataru i signature-u mislim da nemaš takvo mišljenje

    Kako mogu shvatit lično kritiku stranke za koju sam ja nekada glasao ? Nije LSCG u pitanju pa da boli kao da je u pitanju neprežaljena ljubav iz mladosti

    Samo postoji jedna mala razlika između mog i tvog posta. Ja se uvjek baziram na činjenicama, a ti na emocijama (što je takođe legitimno).

    Da je stvarno tako i danas bi bili u vlasti. Što se "punjenja" tiče, u pitanju je stranka koja nema afere i čiji je lider najčistija politička ličnost u Crnoj Gori

    Prije će biti da su učestvovali u očuvanju mrvica toga što ti voliš




    Rakune, samo se ti tješi da si napravio dobar izbor što si ih toliko godina glasao i podržavao. Mada isto mislim da je tu bilo neke koristi al nema veze. Mislim da je 90 posto glasača SDPa iz koristi. Najviše uhljeba ima siguran sam u SDPu i sad SDu.
    Tvoje izjave da sve što je sačuvano u Crnog Gori je sačuvao SDP su na nivou nekog od 15ak godina. Ima li su oni dovoljno mišića da sve svoje članove dobro obezbijede. I da podržavaju DPS i svu njihovu politiku dok im nije zinula guzica. Pa je Milo vidio da može sa Brajovićem i ostalim šljamom da izjebe Krivoga i jeftinije prođe. Što bi mu Krivi oprostio samo da ga opet pozove. Što upravo i radi u Kotoru.
    Priča da je SDP dobio nezavisnost je isto smiješna. Bez DPS i mašinerije od toga ne bi bilo ništa. SDP sa Krivim na čelu je donio to da ta nezavisnost polovini Crne Gore bude gorka. Što je DPSu odlično odgovaralo. Donio je to da pola Crne Gore ne voli ili ne poštuje ni himnu, ni zastavu, ni jezik,a o crkvi da ne pričam. Znači sa svim tim je samo donio podjelu i da se evo i dan danas prepiremo oko toga. Da li bi nam bilo bolje ili gore ne znamo. Možemo da nagađamo. Samo sad znamo da je loše. Loše je i to što ti i takvi kao ti mislite, odnosno predstavljate ljude koji su bili za zajedničku državu neprijateljima, a sve druge lopove, kriminalce velikim patriotama. To što je Montenegrina bila za nezavisnost i tu ideju, a ja za zajedničku državu i Srbin sam, ne znači da se ne slažemo. Naprotiv, oko SDP-a i DPSa i svega što rade se odlično i razumijemo i slažemo. I to nam je najbitnije. Koliko nam je bolje od 2006 na ovamo govori i to da se javni dug učetvorostručio. Ali briga tebe za to. Pomeni ti srpstvo,Amfilohija, neprijatelje države itd. To će nas spasiti. I SDP naravno.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  12. #3187
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    DPSa vise kosta SD i to duplo nego sto ga je kostao SDP , toliko o tome da su ti razlozi sto je otkacio Krivokapića.
    Jedina razlika DPSu je sto SD ne koci toliko oko nekih projekata kao sto je to radio SDP.
    Zato ga je i otkacio DPS, jer im nije bas sve prolazilo.

    Sto se tice ovog dijela oko nezavisnosti i to sto je tebi gorak ukus ustima , i sto ne postujes himnu , zastavu itd. To je do tebe i do tvog mentalnog sklopa, nista vise
    Izgubio si Srbiju na najneprvednijem referendumom u istoriji referenduma. Dje su tvoji ima startnu prednost 10% , i poslije toga opet vam se kriva nesto.
    Dokle god je takvih kao ti koji ne priznaje nista crnogorsko DPS ce vladati, a najglasniji ste u svemu.

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  13. #3188
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,510
    Thanks Thanks Given 
    5,372
    Thanks Thanks Received 
    3,869
    Thanked in
    1,528 Posts

    Default

    Kako lepetanac kad su svi u dps izvorno srbi?
    Kontradiktoran si i ti podosta
    Prije bih rekao da je kolega ostao dosledan a da su dps i glasaci interesna grupacija koja je izdala liberalni savez i udruzeno popljackala crnu goru. Bez neke nwznake da ce stat dok nas ne prikucaju na dno okle nas niko nece vratit.
    Onda ce okrivit opoziciju kako su nesposobni (slazem se da jesu)
    No interesantno je da za sve sta ne valja a ne valja skoro sve DPS krivi nekog a koga ne znamo, neko je nesto uradio da nam nije dobro a ko pitanje je....

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  14. #3189
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,416
    Thanks Thanks Given 
    5,552
    Thanks Thanks Received 
    4,990
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Sve što je uništeno u Crnoj Gori je uništio DPS.
    Sve što je sačuvano je sačuvao SDP, a da su imali više mišića danas bi nekad najjače državne firme bile u vlasništvu države
    Znaci SPD se do 2006 borio i izborio za nezaviusnot, a od 2006 se, dok je bio u koaliciji sa DPS-om, borio protiv privatizacije koju je DPS pokrenuo ranije.
    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Rakune, samo se ti tješi da si napravio dobar izbor što si ih toliko godina glasao i podržavao. Mada isto mislim da je tu bilo neke koristi al nema veze. Mislim da je 90 posto glasača SDPa iz koristi. Najviše uhljeba ima siguran sam u SDPu i sad SDu.
    Nije tako. SDP, kao i ostale partije slicnog tipa privuku ljude pricom o nacionalizmu, (tada) nezavisnosti i (oc)cuvanju Crne Gore i boljoj Crnoj Gori.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  15. #3190
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Kako lepetanac kad su svi u dps izvorno srbi?
    Kontradiktoran si i ti podosta
    Prije bih rekao da je kolega ostao dosledan a da su dps i glasaci interesna grupacija koja je izdala liberalni savez i udruzeno popljackala crnu goru. Bez neke nwznake da ce stat dok nas ne prikucaju na dno okle nas niko nece vratit.
    Onda ce okrivit opoziciju kako su nesposobni (slazem se da jesu)
    No interesantno je da za sve sta ne valja a ne valja skoro sve DPS krivi nekog a koga ne znamo, neko je nesto uradio da nam nije dobro a ko pitanje je....

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk
    Ko je rekao da su svi u DPS izvorno Srbi???
    Kako doslijedan, nije volio himnu, zastavu, i drzavu prije referenduma ???
    Ili je Srbiju vise volio od Crne Gore i prije a, u cemu se sastoji ta doslijednost??


    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  16. #3191
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default #OdupriSe - 97000

    Vi svi kao da imate najvise 20-22 godine. Kakav SDP i nezavisnost. 2006 i referendum je politicki plan i uspjeh DPS-a i nista vise. Ne jer su htjeli vec su ranije od svih ostalih osjetili da je narodu dosta nefunkcionalnog ambijenta koni je poceo 97me razilazenjem sa politickim mentorom Milosevicem
    Jos od 2000 Crna Gora vodi samostalnu monetarnu politiku uvodjenjem DEM kao sredstva placanja, mijenja carinaku politiku uvodjenjem E1 tj nulte stope carina za robu iz EU. Pojedini zakoni koji se donose nemaju veze sa tadasnjim Ustavom SRJ niti su obracali paznju da ga usklade.
    Jedini dokaz savezne drzave je bila vojska, mada je bila malobrojna tako da je rastuca CG policija ili preuzela ili zajednicki obavljala granicarke poslove.
    Referendum 2006 je samo politicko prihvatanje postojece situacije. Crna Gora jos od 99 samostalno donosi svoje odluke i vodi svoju spoljnu politiku kao takvu.
    Cujes SDP ima ulogu u CG nezavisnosti....

  17. #3192
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drzava koja ne stampa novac nema monetarnu politiku,
    to je valjda svima jasno
    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Vi svi kao da imate najvise 20-22 godine. Kakav SDP i nezavisnost. 2006 i referendum je politicki plan i uspjeh DPS-a i nista vise. Ne jer su htjeli vec su ranije od svih ostalih osjetili da je narodu dosta nefunkcionalnog ambijenta koni je poceo 97me razilazenjem sa politickim mentorom Milosevicem
    Jos od 2000 Crna Gora vodi samostalnu monetarnu politiku uvodjenjem DEM kao sredstva placanja, mijenja carinaku politiku uvodjenjem E1 tj nulte stope carina za robu iz EU. Pojedini zakoni koji se donose nemaju veze sa tadasnjim Ustavom SRJ niti su obracali paznju da ga usklade.
    Jedini dokaz savezne drzave je bila vojska, mada je bila malobrojna tako da je rastuca CG policija ili preuzela ili zajednicki obavljala granicarke poslove.
    Referendum 2006 je samo politicko prihvatanje postojece situacije. Crna Gora jos od 99 samostalno donosi svoje odluke i vodi svoju spoljnu politiku kao takvu.
    Cujes SDP ima ulogu u CG nezavisnosti....

  18. #3193
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,398
    Thanks Thanks Given 
    14,861
    Thanks Thanks Received 
    4,163
    Thanked in
    2,103 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Ko je rekao da su svi u DPS izvorno Srbi???
    Kako doslijedan, nije volio himnu, zastavu, i drzavu prije referenduma ???
    Ili je Srbiju vise volio od Crne Gore i prije a, u cemu se sastoji ta doslijednost??


    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka


    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    DPSa vise kosta SD i to duplo nego sto ga je kostao SDP , toliko o tome da su ti razlozi sto je otkacio Krivokapića.
    Jedina razlika DPSu je sto SD ne koci toliko oko nekih projekata kao sto je to radio SDP.
    Zato ga je i otkacio DPS, jer im nije bas sve prolazilo.

    Sto se tice ovog dijela oko nezavisnosti i to sto je tebi gorak ukus ustima , i sto ne postujes himnu , zastavu itd. To je do tebe i do tvog mentalnog sklopa, nista vise
    Izgubio si Srbiju na najneprvednijem referendumom u istoriji referenduma. Dje su tvoji ima startnu prednost 10% , i poslije toga opet vam se kriva nesto.
    Dokle god je takvih kao ti koji ne priznaje nista crnogorsko DPS ce vladati, a najglasniji ste u svemu.

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    A SDP ih je baš kočio. To je čudo. Spasili su Crnu Goru sa tim što su kočili DPS. SD nadam se neće trajati toliko da bi nas sve koštao koliko SDP svih ovih godina.
    Opet seljačka retorika. Nisam ja prijatelju izgubio Srbiju. Eto je đe je i bila. Isto kao i Crna Gora. Obije u Q. Ja baš mislim da zbog takvih kao ti vladaju. I SDPa. Jer evo opet oćeš sebe da predstaviš kao nekoga ko više voli čoče ovu državu od mene. SDP je odlično odigrao da podijeli ovu šaku naroda. Braću. Da je jedan čoče Srbin a drugi Crnogorac. A ista ***** smo kad nas ovakvi jebu 30 godina. Zašto je himnu morao da mijenja i sastavlja Sekula Drljević. Zašto zastava nije mogla da ostane trobojka. Zašto je dirao u crkvu kad 90 posto pravoslavnog stanovništva ne prihvata Miraša. Zašto objasni mi? Ako je znao da će to da dovede do podjela. A znao je odlično, Krivi je sve osim ne glup. A sve to je donijelo do podijele naroda i da na tome vladaju i kradu godinama. I sve što znate da pričate ti i Rakun, očigledni glasači DPS/SDP je o vašem patriotizmu. Ako ste imali kakve koristi onda vas i mogu razumjeti, ako niste, onda je tvoj mentalni sklop problem moj prijatelju.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  19. #3194
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oduprise97001 View Post
    Drzava koja ne stampa novac nema monetarnu politiku,
    to je valjda svima jasno
    Ok ne vodi je, nemamo je ni sada kao ni pola EU. Konkretno sam mislio na valutu, bankarske zakone, ekonomske zakone pravce i politiku.
    Sustina je ista na kraju. Od 2000te ekonomija, ulaganja i privatizacije su cisto DPS igraliste bez ikakvog uticaja sa strane.
    To sto im je i danas kao i tada prica da je neko drugi kriv za to, je samo bacanje prasine u oci.
    Uspjesno i tad kao i danas ali ipak samo prasina

  20. #3195
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Sto ti smetaju rijeci u himni??? Prelijepa pijesma , bukvalno svaka rijec za postovanje.
    Zasto ti smeta zastava ovakva kakva je, to bas mora biti trobojka???
    Zasto mora, objasni mi???
    Znam da me zabolje racku i za Mirasa i za Rista sotonu. Ubijaju porez za budale i jedni i drugi i koga njih dvojica mogu da zavade taj je retardiran nista vise.
    Vjeruj u boga, ali ako ti je crkva bitna strasan si vjernik.
    Kazem vam ja, dok je takvih koji ne postuju nista crnogorsko dok su vam Crnogorci Dukljani,Milogorci itd. bice Milo dje je i DPS .
    Najbolji ste njihov protivnik, boljeg pozeljet nisu mogli a ni napraviti.
    Toliko od mene na ovu temu

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  21. #3196
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    A odmah li se prica prebacuje na himne i zastave.
    Sto se SDP-a tice i njihovog ekonomskog spasavanja CG imam da kazem samo jedno
    Vujica Lazovic, potpredsjednik SDP-a i direktor vladine kancelarije za privatizacije.

  22. #3197
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    A odmah li se prica prebacuje na himne i zastave.
    Sto se SDP-a tice i njihovog ekonomskog spasavanja CG imam da kazem samo jedno
    Vujica Lazovic, potpredsjednik SDP-a i direktor vladine kancelarije za privatizacije.

    Ma briga njih za to, kome to pricas?

    Njima je vazno da imaju drzavu, da se mrzi Srbija i da negdje nadnice za 400-500 eura, peru peskire ili gule krompir u nekom hotelu. Vecina stanovnistva u CG je neobrazovano i neskolovano, pa shodno tome imaju poglede na zivot.


    A i donio im je DPS nezavisnu drzavu, sto jes jes. Ne mogu ga zato nikada mrzjeti.

  23. #3198
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,398
    Thanks Thanks Given 
    14,861
    Thanks Thanks Received 
    4,163
    Thanked in
    2,103 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Sto ti smetaju rijeci u himni??? Prelijepa pijesma , bukvalno svaka rijec za postovanje.
    Zasto ti smeta zastava ovakva kakva je, to bas mora biti trobojka???
    Zasto mora, objasni mi???
    Znam da me zabolje racku i za Mirasa i za Rista sotonu. Ubijaju porez za budale i jedni i drugi i koga njih dvojica mogu da zavade taj je retardiran nista vise.
    Vjeruj u boga, ali ako ti je crkva bitna strasan si vjernik.
    Kazem vam ja, dok je takvih koji ne postuju nista crnogorsko dok su vam Crnogorci Dukljani,Milogorci itd. bice Milo dje je i DPS .
    Najbolji ste njihov protivnik, boljeg pozeljet nisu mogli a ni napraviti.
    Toliko od mene na ovu temu

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Hahaha, opet ti kariviš nekog drugog, a ne sebe koji si glasao za njih.
    Evo da ti objasnim. Zato što u trenutku kad se i himna i zastava i sve oko crnogorske nezavisnost donosi pola naroda u Crnoj Gori je protiv toga. Pusti sad razloge ko je u pravu, a ko ne. Ali pola naroda je protiv toga. I ti radiš sve da podijeliš taj narod. Nesvjesno malo sjutra.
    I opet ti da neko ne poštuje ništa što je crnogorsko. Opet napadaš nekog drugog. A štitiš onoga ko je toliko godina bio saučesnik DPSa. I nisam ja ođe počeo priču o patriotizmu i crkvi već Rakun. Tako da ...

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  24. #3199
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Hahaha, opet ti kariviš nekog drugog, a ne sebe koji si glasao za njih.
    Evo da ti objasnim. Zato što u trenutku kad se i himna i zastava i sve oko crnogorske nezavisnost donosi pola naroda u Crnoj Gori je protiv toga. Pusti sad razloge ko je u pravu, a ko ne. Ali pola naroda je protiv toga. I ti radiš sve da podijeliš taj narod. Nesvjesno malo sjutra.
    I opet ti da neko ne poštuje ništa što je crnogorsko. Opet napadaš nekog drugog. A štitiš onoga ko je toliko godina bio saučesnik DPSa. I nisam ja ođe počeo priču o patriotizmu i crkvi već Rakun. Tako da ...

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Po toj tvojoj logici a sto cemo sa onom malom vecoj polovini kojoj se svidja drzavni simboli???
    Ova zastava i himna su bile i prije referenduma, nego vas peku kad ih vidite jer vas podsjećaju na traumu.

    Juce mi dijete ucestvovalo na neku predstavu u vrtić . Počinje himna i svi ustali sami jedan teletabis sjedi , meni ga je zao bilo.
    Koliko mozes biti retardiran da to uradis.


    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  25. #3200
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Eo kad smo zavrsili pricu o zastavi i himnoj da vidimo sta se ovo radi.

    EU u svom izvjestaju poziva da se rijese problemi rj afere, da se opozicija vrati u parlament.

    A koliko mi se cini poslije onog potpisivanja sporazuma sa opozicijom protesti su se ugasili.



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

Page 128 of 131 FirstFirst ... 2878118124125126127128129130131 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •