Page 463 of 627 FirstFirst ... 363413453459460461462463464465466467473513563 ... LastLast
Results 11,551 to 11,575 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #11551
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,944
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,814
    Thanked in
    659 Posts

    Default

    Meni je nejasno da neko u ovim okolnostima uopšte razmišlja da putuje vani bez prijeke potrebe.

  2. #11552
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Mi, hardcore putnici

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  3. #11553
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,944
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,814
    Thanked in
    659 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Mi, hardcore putnici

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    A dobro ti, kad vidim koga bi za ministre jasno mi je o kakvom mazohisti se radi

  4. The Following User Says Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


  5. #11554
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Ja bi prvi zapalio do Dubrovnika ili do Bosne(na cevape nedje),kad bi cijena testa bila tu do 15e

  6. #11555
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,778
    Thanks Thanks Given 
    616
    Thanks Thanks Received 
    995
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Grčki ministar Teoharis je priznao da ovaj dodatni trošak za većinu može biti presudan da donesu odluku da ipak ne dođu u Grčku, ali je izrazio nadu da bi do jula mogli da budu dostupni testovi koji koštaju samo 10 EUR po osobi.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    Pa ne možeš reći da je u Grčkoj test 10€ na osnovu toga što je ministar njihov izrazio madu da će za dva mjeseca biti toliko?
    Mi znamo što je sad a apsurdno je uporedjivati cijenu danasnju testa u nekoj zemlji sa predvidjenom ili bolje reći željenom cijenom testa u drugoj državi u budućnosti.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  7. #11556
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Ni sada nemamo cijenu...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. #11557
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,778
    Thanks Thanks Given 
    616
    Thanks Thanks Received 
    995
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Imamo u Srbiji 6.000 dinara,Austriji 190€ ...
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  9. #11558
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Ja bi prvi zapalio do Dubrovnika ili do Bosne(na cevape nedje),kad bi cijena testa bila tu do 15e
    U cijenu je ukljuceno i piće dobrodoslice


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  10. #11559
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,640
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    1,166
    Thanked in
    625 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Meni je nejasno da neko u ovim okolnostima uopšte razmišlja da putuje vani bez prijeke potrebe.
    Sto se mene tice mogu da ne otputujem nidje godinu dana. Ali imam dosta uze rodbine i prijatelja po susjednim zemljama, tako da me sa te strane brine sve ovo oko granica.

  11. #11560
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    https://biznis.telegraf.rs/info-biz/...i-najcesce-idu



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  12. #11561
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,354
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    3,990
    Thanked in
    1,930 Posts

    Default

    Prije nekih 60 godina je to bilo ovako:




    Last edited by hercules; 11-05-20 at 17:03.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. The Following 3 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  14. #11562
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Prije nekih 60 godina je to bilo ovako:




    Kako me uvuce u pricu tacno jedva cekam da opet proskitam po crnoj gori... a tehnoloski zastareo a mnogo bolji bez pomoci dronova
    dobar reditelj

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  15. #11563
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    ne bi se reklo da je korona poremetila turisticke poslenike na zabljaku..
    Nema smjestaja ispod 50e za 21. maj a sve neke rupetine ne bi jazavac tamo zaspao

  16. #11564
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    tako treba, sto jace cijene. bolje 2 dana skuplje no 10 jeftinije
    nothing comes from violence and nothing ever could

  17. #11565
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    344
    Thanks Thanks Received 
    924
    Thanked in
    471 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Prije nekih 60 godina je to bilo ovako:




    A bogami nije ni sad daleko od ovoga, samo što ne možemo do pojedinih rizorta.

  18. #11566
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,354
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    3,990
    Thanked in
    1,930 Posts

    Default

    Jes. Budva pogotovo ista
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  20. #11567
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    ne bi se reklo da je korona poremetila turisticke poslenike na zabljaku..
    Nema smjestaja ispod 50e za 21. maj a sve neke rupetine ne bi jazavac tamo zaspao
    Hahahahahaha

    Eo ulazim sad burazere I ne vjerujem ovo.

    Obično imaš situaciju u aprilu - maju dok ne krene da na booking mozes da nadješ apartman za 15 eur koji je inače 40-50

    Ali su svi nabili cijene, evo vidim gospodu iz pojedinih hotela kojim je prošle godine bila cijena za 2 sa doručkom 28 eur u Maju (nisam siguran jel 21 bila tolika ili veća ) sad im je 50+ eur hahahahahha

    Nikad - ali nikad ova zemlja neće naprijed kunem se
    One Ring to Rule them all...

  21. #11568
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    pa koliko će bit u julu/avgustu ako je sad 50e?

    ali meni iduće ne može biti jasno - držiš apartmane ili hotele već duže vrijeme. ovo se još nije dešavalo, vas svijet zaključan, svi se žale i ti lagano povećevaš cijene (ili držiš iste)? pa koja je svrha da se onda baviš tim poslom?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  22. #11569
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    a ovo je varijanta praznici, otvorice se medjugradski saobracaj, a s obzirom da vecina/svi nece moci da izadje iz drzave onda samo da negdje odemo na dva dana.
    da nema voljnih da to plate, ne bi ta cijena bila. ocigledno ima vise nego dovoljno zainteresovanih cim je ta cijena.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  23. #11570
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    pa koliko će bit u julu/avgustu ako je sad 50e?

    ali meni iduće ne može biti jasno - držiš apartmane ili hotele već duže vrijeme. ovo se još nije dešavalo, vas svijet zaključan, svi se žale i ti lagano povećevaš cijene (ili držiš iste)? pa koja je svrha da se onda baviš tim poslom?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    a ovo je varijanta praznici, otvorice se medjugradski saobracaj, a s obzirom da vecina/svi nece moci da izadje iz drzave onda samo da negdje odemo na dva dana.
    da nema voljnih da to plate, ne bi ta cijena bila. ocigledno ima vise nego dovoljno zainteresovanih cim je ta cijena.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Nije da ima voljnih da plate...

    Cijene u CG za praznike ili sezonu ne usklađuju shodno potražnji nego po slobodnom izboru.
    Nikakve logike nema.

    Imaš i drugu stranu medalje.

    Kad je recimo kišan maj pa je slabiji, zbog panike ih dosta smanji cijene za jun pa onda te nidje nema.

    Imaš tipove koji imaju po 30-40 kreveta i daju krevet 5 eur ako im je frka i uvrijede se kad im kažeš da ne rade to kad kreće full sezona


    Ali zato oko nove godine šupe izdaju za 100 eur pa umjesto 3-5-7 dana ljudi im ostaju dan dva
    Last edited by Gandalf_White; 12-05-20 at 09:55.
    One Ring to Rule them all...

  24. #11571
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    mislim da ce se ipak dosta ljudi odluciti na tako nesto, posebno jer su bili ograniceni dva mjeseca.
    mozda grijesim, ali vjerujen da je to poslovna logika iza takve cijene. nesto mi neobicno da se 9 dana prije praznika ne zna nivo rezervacija i kuda idu.
    mada ko se sve bavi turizmom, ne bi me ni iznenadilo da si ti u pravu

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  25. #11572
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,297
    Thanks Thanks Given 
    722
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Gando, izdajes li ove godine nasim ljudima ili i dalje iskljucivo strancima?

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  26. #11573
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    mislim da ce se ipak dosta ljudi odluciti na tako nesto, posebno jer su bili ograniceni dva mjeseca.
    mozda grijesim, ali vjerujen da je to poslovna logika iza takve cijene. nesto mi neobicno da se 9 dana prije praznika ne zna nivo rezervacija i kuda idu.
    mada ko se sve bavi turizmom, ne bi me ni iznenadilo da si ti u pravu

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Poslovna logika je nismo imali gosta od oktobra prošle godine - pao je standard narodu opasno, ne zna se šta sjutra nosi ali Daj da stavimo apartman 40-50eur kao u full sezoni pa će neko doći.
    Garantujem ti da nazoveš te ljude daće ga za 15-20 samo da prodaju


    Ja 2 mjeseca pričam da se cijene moraju obarati - bilo otvaranja ili ne bilo otvaranja granica.

    30-40 pa i 50% ali jbga iako je turizam nauka (vjerovali ili ne ) nijesmo uspjeli da se edukujemo i naučimo kako stvari funkcionišu.

    Ja recimo sad vec znam(iako sam baziran uglavnom na low budget turizam) da se na cijene od 2019 neću vratiti makar do 2023-2024 jer su moje cijene uslovljene cijenama u regionu pa onda cijenama u zapadnoj Evropi pa tek onda odnosom ponude i tražnje.
    I to sve pod uslovom da epidemija stane do sledećeg maja.

    Shodno tom saznanju vućiću dalje poslovne odluke, smanjivati kapacitete, obarati rente i kresati troškove.

    Ali da očekujem da ove godine imam i 60% bazne cijene kao prošle je glupost.

    Da očekujem da sledece godine ukoliko sve bude kao što treba imam 70% bazne cijene od 2019 je glupost isto tako.

    Ono što znam već sada je da ću raditi isto ili više za 2 puta manje profita.
    Ja sam i na to spreman samo da radim, ali imas izjave nadležnih konkretno iz Bara i Ulcinja koji su prije 10ak dana rekli da se ne obaraju cijene.
    To je van svake pameti i potpuno ludilo.


    CG jedino može biti konkurentna cijenom.
    Ta cijena mora biti manja za najmanje 30-40% u odnosu na Hrvatsku - vrlo prosto.

    A Hrvati će ove godine a bogami i sledece svoje cijene da obore za 30-50% (ne pričam za Dubrovnik)
    Pa tako ako si u sezoni u Splitu plaćao apartman/sobu/garsonjeru 100 eur placaces ga 50-60eur ili ako si u Zadru plaćao 80 placaces 40-50.
    Što znači da isti kvalitet u BD ne moze vise biti 50-60 nego mora da bude 30-40 MAX.
    Za Žabljak da ne pričamo jer je ponuda veoma loša.
    Ako si prije davao apt za 50 eur. Sad on mora biti 25-30eur i ni centa preko u FULL sezoni.
    Pogotovo ne eko apartmani "više štale" - što bi goozica rekla

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Gando, izdajes li ove godine nasim ljudima ili i dalje iskljucivo strancima?

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Samo strancima jer sam se strateški usmjerio na tržište zapada i ponuda je usmjerena na mlade planinare i parove starosti 20-40 godina koji dolaze da iskuse Durmitor a ne da piju kafu po centru.
    Ja domaćem gostu nemam šta da ponudim, jer domaći gost traži nešto drugo, plus mi se ne ulazi u tržišnu trku gdje nudim isto kao i 99% žabljačana pa prekompozicija smještaja u sobe sa kupatilom koje BiH izdavao 15-20 eur noć mi ne odgovara jer mi ruši koncept a indikatori govore da bi mi ove godine popunjenost u slučaju usmjerenja na domaćeg gosta bila toliko mala da se više isplati ostati zatvoren i podnijeti gubitke nego ulaziti u veće gubitke i ulaganja na tržištu na kom dominira osiromašeni narod

    Ko se od našeg gosta hleba najeo neka su mu proste

    To ti je kao kad pitaš farmera koji drži ovce zašto ne pravi kozji sir
    Last edited by Gandalf_White; 12-05-20 at 10:21.
    One Ring to Rule them all...

  27. The Following 3 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  28. #11574
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,421
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Poslovna logika je nismo imali gosta od oktobra prošle godine - pao je standard narodu opasno, ne zna se šta sjutra nosi ali Daj da stavimo apartman 40-50eur kao u full sezoni pa će neko doći.
    Garantujem ti da nazoveš te ljude daće ga za 15-20 samo da prodaju


    Ja 2 mjeseca pričam da se cijene moraju obarati - bilo otvaranja ili ne bilo otvaranja granica.

    30-40 pa i 50% ali jbga iako je turizam nauka (vjerovali ili ne ) nijesmo uspjeli da se edukujemo i naučimo kako stvari funkcionišu.

    Ja recimo sad vec znam(iako sam baziran uglavnom na low budget turizam) da se na cijene od 2019 neću vratiti makar do 2023-2024 jer su moje cijene uslovljene cijenama u regionu pa onda cijenama u zapadnoj Evropi pa tek onda odnosom ponude i tražnje.
    I to sve pod uslovom da epidemija stane do sledećeg maja.

    Shodno tom saznanju vućiću dalje poslovne odluke, smanjivati kapacitete, obarati rente i kresati troškove.

    Ali da očekujem da ove godine imam i 60% bazne cijene kao prošle je glupost.

    Da očekujem da sledece godine ukoliko sve bude kao što treba imam 70% bazne cijene od 2019 je glupost isto tako.

    Ono što znam već sada je da ću raditi isto ili više za 2 puta manje profita.
    Ja sam i na to spreman samo da radim, ali imas izjave nadležnih konkretno iz Bara i Ulcinja koji su prije 10ak dana rekli da se ne obaraju cijene.
    To je van svake pameti i potpuno ludilo.


    CG jedino može biti konkurentna cijenom.
    Ta cijena mora biti manja za najmanje 30-40% u odnosu na Hrvatsku - vrlo prosto.

    A Hrvati će ove godine a bogami i sledece svoje cijene da obore za 30-50% (ne pričam za Dubrovnik)
    Pa tako ako si u sezoni u Splitu plaćao apartman/sobu/garsonjeru 100 eur placaces ga 50-60eur ili ako si u Zadru plaćao 80 placaces 40-50.
    Što znači da isti kvalitet u BD ne moze vise biti 50-60 nego mora da bude 30-40 MAX.
    Za Žabljak da ne pričamo jer je ponuda veoma loša.
    Ako si prije davao apt za 50 eur. Sad on mora biti 25-30eur i ni centa preko u FULL sezoni.
    Pogotovo ne eko apartmani "više štale" - što bi goozica rekla


    Samo strancima jer sam se strateški usmjerio na tržište zapada i ponuda je usmjerena na mlade planinare i parove starosti 20-40 godina koji dolaze da iskuse Durmitor a ne da piju kafu po centru.
    Ja domaćem gostu nemam šta da ponudim, jer domaći gost traži nešto drugo, plus mi se ne ulazi u tržišnu trku gdje nudim isto kao i 99% žabljačana pa prekompozicija smještaja u sobe sa kupatilom koje BiH izdavao 15-20 eur noć mi ne odgovara jer mi ruši koncept a indikatori govore da bi mi ove godine popunjenost u slučaju usmjerenja na domaćeg gosta bila toliko mala da se više isplati ostati zatvoren i podnijeti gubitke nego ulaziti u veće gubitke i ulaganja na tržištu na kom dominira osiromašeni narod

    Ko se od našeg gosta hleba najeo neka su mu proste

    To ti je kao kad pitaš farmera koji drži ovce zašto ne pravi kozji sir
    Zanemario si @Tripleta i slične. Brale po 6 gostiju u sobi u hostelu, od čega ima strankinja 20-40 dosta, pa to bi Tripli zlatom platio.

    Da plati 15€ da noći sa strankinjama u istoj sobi, pa to je ništa pri prilikama koje mu se pružaju.

    A i da ne uradi ništa opet može da priča da su sinoć sa njim u sobi bile do jutros tri strankinje, a da ne slaže. Ma kakve 15€, 25€ to ide ko alva .

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 12-05-20 at 10:29.

  29. #11575
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Zanemario si @Tripleta i slične. Brale po 6 gostiju u sobi u hostelu, od čega ima strankinja 20-40 dosta, pa to bi Tripli zlatom platio.

    Da plati 15€ da noći sa strankinjama u istoj sobi, pa to je ništa pri prilikama koje mu se pružaju.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Imam ja i apartmane

    Ali ja ću prije da držim apartman prazan nego da mi dodje tip iz PG 3 sata prije ček ina na jednu noć da spava sa ribom za 15 eur pa onda ako je ček out u 11 oni izlaze u 15:00 da iskoriste taj dan maximalno.
    I to po pravilu zaključaju stvari u apartmanu i ne javljaju ti se na telefon da možeš da spremiš za sledećeg gosta.
    Sa glibavim cipelama liježu na krevet i te priče
    Kakvih sam se priča naslušao radije ću propustiti

    Pričali su mi za slučajeve bukira preko telefona i momak dovede curu popodne, cijeli dan ostanu u apt ne sidje da plati i nedje predveče se spakuju i gas nazad za PG da se nikome ne jave.
    Prije toga fora nemam ti bez 500 eur da se osvjezimo i jedemo nesto pa ću doći da ti platim hahahahahahah
    Last edited by Gandalf_White; 12-05-20 at 10:33.
    One Ring to Rule them all...

Page 463 of 627 FirstFirst ... 363413453459460461462463464465466467473513563 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •