View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
194. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.84%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    62 31.96%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.23%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.31%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.67%
Page 116 of 167 FirstFirst ... 1666106112113114115116117118119120126166 ... LastLast
Results 2,876 to 2,900 of 4166

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #2876
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Hoce uskoro, ne boj se, cim zdravstvo bude preslo u potpunosti u privatnu praksu, osim hitne pomoci.
    Do tada, drzava placa ali gradjani izdvajaju za to placanje, tako da ne ide da ih ne servisiras za to sto su unaprijed platili.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #2877
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Ne želite da se vakcinišete, potpuno ok, samo nemoj da kukate kako su posljedice toga došle iz vedra neba, jer nisu..
    Pa i nije potpuno OK, posebno ako je odluka donesena uprkos cinjenicama i na bazi teorija zavjere. Itekako nije OK, jer se radi o problemu javnog zdravlja. Nije OK imati segment drustva koji je do krajnjih granica sebican, iracionalan i na kraju krajeva izbezumljen teorijama zavjere. Ako je OK u ovakvim okolnostima ne primiti vakcinu, zasto nije OK voziti pijan 200km na sat? Najvecu opasnost predstavljas samom sebi, a to je valjda tvoj izbor. Sta i ako nekoga ubijes, ljudi ginu svakog dana i to nije razlog da tebi neko nesto namece i uskracuje ti slobode.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  3. #2878
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,131
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    ispada da su veće žrtve ljudi koji ne žele da se vakcinišu u smislu da njih sve ove mjere ugrožavaju i koji reaguju na svaku vijest o vakcinama, maskama itd. sa predpostavkom da oni znaju više nego ovi ostali..
    Mislim da razumiješ zašto ne želim da se upuštam u takve diskusije..
    Ne želite da se vakcinišete, potpuno ok, samo nemoj da kukate kako su posljedice toga došle iz vedra neba, jer nisu..

    Praštajte što vam upadam u diskusiju, ali me ovo boldovano zaintrigiralo.
    Mislim da si malo nešto pobrka', jer još ne vidjeh da je neko nekome pokušao da zabrani da se vakciniše ili nosi masku dje oće, ali sa druge strane vidimo masu primjera (pa čak i na forumu) dje se podstrekava prinudna vakcinacija, ili neki derivati takvog stava, tipa "ili se vakcinišite ili ne možete da kupujete hleb i ostale osnovne potrepštine neophodne za život".
    Da ne pričamo o ograničenosti dje se svi ljudi koji trenutno ne žele da se valcinišu grupišu i svrstavaju u isti koš ka"ravnozenljaši", "oni koji se boje čipova ja" itd.

    EDIT : evo baš dok sam ovo pisa' izroni jedan klasični, kao naručen, primjer i pokazatelj upravo ovoga o čemu sam pisa', nevjerovatno, kakva telepatija.
    Last edited by technus; 09-11-21 at 22:32.
    Forever young, i want to be forever young

  4. #2879
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Pa i nije potpuno OK, posebno ako je odluka donesena uprkos cinjenicama i na bazi teorija zavjere. Itekako nije OK, jer se radi o problemu javnog zdravlja. Nije OK imati segment drustva koji je do krajnjih granica sebican, iracionalan i na kraju krajeva izbezumljen teorijama zavjere. Ako je OK u ovakvim okolnostima ne primiti vakcinu, zasto nije OK voziti pijan 200km na sat? Najvecu opasnost predstavljas samom sebi, a to je valjda tvoj izbor. Sta i ako nekoga ubijes, ljudi ginu svakog dana i to nije razlog da tebi neko nesto namece i uskracuje ti slobode.
    Samo kada je nesto problem onda se propise da je zabranjeno ponasanje, pocinilac se kazni i sve je OK.
    Zato nije OK voziti pijan 200 km/h jer JE to zabranjeno a setati bez vakcine NIJE zabranjeno. Mali detalj ali bitna razlika. Kada se zabrani onda ni to nece biti OK.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #2880
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Praštajte što vam upadam u diskusiju, ali me ovo boldovano zaintrigiralo.
    Mislim da si malo nešto pobrka', jer još ne vidjeh da je neko nekome pokušao da zabrani da se vakciniše ili nosi masku dje oće, ali sa druge strane vidimo masu primjera (pa čak i na forumu) dje se podstrekava prinudna vakcinacija, ili neki derivati takvog stava, tipa "ili se vakcinišite ili ne možete da kupujete hleb i ostale osnovne potrepštine neophodne za život".
    Da ne pričamo o ograničenosti dje se svi ljudi koji trenutno ne žele da se valcinišu grupišu i svrstavaju u isti koš ka"ravnozenljaši", "oni koji se boje čipova ja" itd.

    EDIT : evo baš dok sam ovo pisa' izroni jedan klasični, kao naručen, primjer i pokazatelj upravo ovoga o čemu sam pisa', nevjerovatno, kakva telepatija.
    Bukvalno shvataš, ne kažem ja da neko bukvalno brani nekom da se vakciniše, koliko je prisutna priča koja ispada da ljudi koji neće da se vakcinišu znaju nešto više od nas ostalih.. To što ih većina povezuje sa teoretičarima zavjere, za to su većim dijelom sami krivi..
    Nego, nije mi namjera bila da ispravljam krive Drine, nego samo da ukažem na prepotentnost pojedinih učesnika foruma..
    Na kraju krajeva, koliko ljudi uopšte čita ovaj forum, da bi se ovom našem pisanju dalo na značaju?
    Elem, nadam se da vam je jasno da će sve ovo ići u jednom pravcu, vakcinaciji ili sličnim metodama..
    Ne vjerujem da će išta više napasti tu neku ličnu privatnost, više nego što je urađeno sa smart telefonima ili drugim tehnologijama.. Vrli novi svijet i adaptacija na isti.. Slažem li se sa njim? Ni najmanje. Samo nemam iluzija..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  6. #2881
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,131
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Nisam ja mislio isključivo na forumu, već na sve medije, društvene mreže itd, velika je generalizcija u pitanju.
    Čisto sumnjam da će moći protiv volje ljudi da odrade vkacinaciju bez nekih velikih jada i jeke.

    Što se napada na privatnosti tiče, komparacija sa smart telefonima nije na mjestu jer te niko ne prisiljava da koristiš telefon, a ka' što vidimo sve su manje uvijene forme taktike da se uvede prisilna vakcinacija.
    Forever young, i want to be forever young

  7. #2882
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,318
    Thanked in
    2,020 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Tebe uzeh ugrubo za primjer jer si jedan od par ljudi na forumu koji su prekopirali tomove i tomove anti vax sadržaja. Opet da me ne shvatiš pogrešno, protiv tvog stava nemam ništa protiv, međutim ne ide mi nešto toliko grčevito branjenje tog stava, tj. pojedini idu iz krajnosti u krajnost na topicima koji su vezani za covid i usled toga iskreno izgubim volju da repliciram ikome.. Naletim ovako povremeno na temu i nemoj misliti da mi je toliki ego da mogu da na sve što je ispisano odgovorom prosto sa too long didn't read.. Naprotiv, pokušavam da razumijem stavove koji nisu jednaki sa mojima..
    Opet, da pitam, na šta bi ličio topik da ja sad ispišem 2 strane o tome kako je dobro i potrebno da se vakcinišete a na drugoj strani da mi neko replicira na svaku riječ koju sam napisao.. Možda je to poenta foruma, samo pokušavam da preciziram - idete iz krajnosti u krajnost..
    Vakcinacija je lični stav i trebalo bi da držva to poštuje, međutim trebalo bi da se i druga strana ispoštuje jer sve su prilike da ovo neće tek tako nestati jer je tu ona nepoznata - fakin mutacija.. Predpostavljam da je izvorni virus u pitanju, da bi ga do sad te iste vakcine stavile pod djelimičnu a možda i potpunu kontrolu..
    Nije ođe toliko riječ oko efikasnosti vakcine, to smo apsolivrali, koliko je riječ o prihvatanju realnosti.. Ovaj virus je potvrdio da je sve ono što smo predpostavili da je set nekih univerzalnih vrijednosti zapadnog svijeta iliti demokratskih/poludemokratskih društava nedovoljan da se virus suzbije.. Naravno da ne podržavam ni represivni pristup koji se možda marketinški predstavlja kao uspjeh..
    Ovo je više socialni eksperiment nego li biološki samo opet, ispada da su veće žrtve ljudi koji ne žele da se vakcinišu u smislu da njih sve ove mjere ugrožavaju i koji reaguju na svaku vijest o vakcinama, maskama itd. sa predpostavkom da oni znaju više nego ovi ostali..
    Mislim da razumiješ zašto ne želim da se upuštam u takve diskusije..
    Ne želite da se vakcinišete, potpuno ok, samo nemoj da kukate kako su posljedice toga došle iz vedra neba, jer nisu..
    Dala baba euro da udje u kolo, a sad daje 2 da izadje. Uletjela baba da poentira, al se batrga u raljama predrasuda... onako sva nesvjesna svoje prepotentnosti dok istu vidi u drugima.
    _________________
    The more things change, the more they stay the same.

  8. #2883
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Dala baba euro da udje u kolo, a sad daje 2 da izadje. Uletjela baba da poentira, al se batrga u raljama predrasuda... onako sva nesvjesna svoje prepotentnosti dok istu vidi u drugima.
    _________________
    Bravo, čekaj samo da se ištampa pobjednički plakat za tebe.. Razočarao si me Starki, nekad si znao da budeš humorističan u svojim odgovorima a sad mi to djeluje masu izlizano i usiljeno..
    No problem, message received, nastavi sa ispravljanjem krivih Drina dok ne dođeš na početak, srdačan pozdrav
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  9. #2884
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Kada se zabrani onda ni to nece biti OK.
    Imas li svoje misljenje ili se oslanjas samo na to da je sve sto nije zabranjeno OK a ono sto je zabranjeno nije OK? Jer ovo sto si upravo rekao je rezon ovce, a ne covjeka.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  10. #2885
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Imas li svoje misljenje ili se oslanjas samo na to da je sve sto nije zabranjeno OK a ono sto je zabranjeno nije OK? Jer ovo sto si upravo rekao je rezon ovce, a ne covjeka.
    Imam svoje misljenje naravno ali je ono sa ovog aspekta irelevantno.
    Drzava propisuje sta je zabranjeno ponasanje a sta nije zabranjeno. Tako da, svidjalo se to meni ili ne ili sta god ja mislio da je dobro ili lose, ako drzava kaze da je OK onda je OK. Inace, ko zna sta meni nije OK i sta bih ja zabranio da mi moze biti.
    Zato je tvoje poredjenje ponasanja prekoracenja brzine u pijanom stanju i ponasanja praktikovanja dozvoljenog prava da se primi vakcina ili ne primi jednostavno pogresno. To je bio komentar i replika a ne moj ili tvoj licni dozivljaj pravednog i pravice.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #2886
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Imam svoje misljenje naravno ali je ono sa ovog aspekta irelevantno.
    Drzava propisuje sta je zabranjeno ponasanje a sta nije zabranjeno. Tako da, svidjalo se to meni ili ne ili sta god ja mislio da je dobro ili lose, ako drzava kaze da je OK onda je OK. Inace, ko zna sta meni nije OK i sta bih ja zabranio da mi moze biti.
    Zato je tvoje poredjenje ponasanja prekoracenja brzine u pijanom stanju i ponasanja praktikovanja dozvoljenog prava da se primi vakcina ili ne primi jednostavno pogresno. To je bio komentar i replika a ne moj ili tvoj licni dozivljaj pravednog i pravice.
    Ja sam pricao o tome sta jeste ili sta nije OK sa aspekta logike. Moj primjer je bio usmjeren ka antivakserima koji misle da bi njihove slobode bile ogranicene obaveznom vakcinacijom, ali ne smatraju da su im slobode ogranicene drugim zabranama i ne preduzimaju nista da se protiv istih bore. U sustini, to je bila kritika na licemjerje, kukavicluk i intelektualni deficit prosjecnog antivaksera koji sebe dozivljava kao slobodnog mislioca i borca za slobodu i pravdu.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  12. #2887
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Iskreno, ja nisam protiv vakcinacije ljudi koji to zele, kao ni to da, ako drzava propise da to bude obaveza, ljudi stanu u red.
    Ali ne mislim da se ljudi, koji u ovom trenutku imaju pravo da izaberu da se ne vakcinisu, bar ogromna vecina njih, ne mogu smatrati antivaxerima, jer su vjerovatno primili do sada sve obavezne vakcine. Jednostavno, u ovom trenutku to je dozvoljena opcija.
    To je kao sad kada bi sve zene koje nijesu zacele djecu iz raznoraznih licnih razloga, a na cega nesumnjivo imaju pravo, nazovemo protivnicima zaceca i radjanja i licemjerima koji ne zele napredak, a eto, zamisli da u ovom trenutku vlada bijela kuga. Pa im onda postepeno ogranicavamo pravo pristupa raznim sadrzajima dok ne popuste i ne prihvate da grijese, jer je vecina na drugoj strani i mora biti u pravu.
    Isti narativ, dok god postoji pravo a ne propisana obaveza. Licno sam protiv toga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #2888
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    https://www.theguardian.com/world/20...ated-by-choice

    Ovo bi trebalo uvest i kod nas.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    ovo sam pominjao da se uvede ima godinu, pa ko ima para da plati liječenje od korone neka se ne vakciniše

    s druge strane država bi morala da obezbijedi fond(recimo od istih tih para koje nevakcinisani uplaćuju za liječenje) za one kojima vakcina napravi zdravstveni problem, kad su već proizvođači vakcina oslobođeni toga
    She is only here to annoy herself!

  14. #2889
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Ovo niko više ne čita vijesti iz Izraela....šteta....



    1. https://www.timesofisrael.com/israel...rare-and-mild/

    A study conducted by Beilinson Hospital in Petah Tikva, using a detailed scanning technique to examine patients with symptoms of a heart muscle condition after receiving a COVID-19 vaccine, found that damage was rare, mild, and expected to heal.

    “The study showed that this is a rare phenomenon characterized by slight damage to the heart muscle, which is thus not expected to affect patients’ long-term health,” Hamdan said in a hospital statement.
    2. https://www.timesofisrael.com/major-...ots-is-minute/

    Data from 2.5 million who got vaccine finds the illness afflicted only 0.002%, and was found to be serious in only 2% of the cases that did develop, though one patient died

    It found that cases of such inflammation occurred in 54 people (51 men, three women) or 2.13 of every 100,000 vaccinees (some two thousandths of a percentage point). Of those, 98 percent of cases were mild (76%) to moderate (22%) and did not cause any damage to heart function. A single person of the 2.5 million experienced a severe case that required hospitalization, and went on to recover, the study found.

    In March, reports said a 22-year-old woman died from heart inflammation after receiving her second vaccine dose, but family members blamed the death on extreme neglect during several days of hospitalization, in which her condition deteriorated but she wasn’t treated on time.

    Dakle, da rezimiramo, miokarditis iliti zapaljenje srčanog mišića nakon Fajzer i Moderna vakcine se javlja izuzetno rijetko i kad se javi u 98% slučajeva je blagog do umjerenog karaktera i što je najbitnije, ne ostavlja nikakva dugotrajna oštećenja.


    3. https://www.timesofisrael.com/after-...st-covid-ward/

    An Israeli hospital that grappled with a major influx of serious patients during the pandemic has jubilantly closed the last of its coronavirus wards.

    Hospital director Prof. Masad Barhoum told The Times of Israel: “The fourth wave was characterized by young people who were not vaccinated and who found themselves in serious condition, both Jewish and Arab. Many of the people hospitalized with us were relatively young, around 40 to 60, and most of them were not vaccinated.



    4. Da vidimo efekat buster doze u smislu zaštite od infekcije i od težih oblika bolesti:






    Well, well, well..how the turntables...

  15. #2890
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    dobre vijesti, ali ovo je baš nepravda

    54 people (51 men, three women)
    She is only here to annoy herself!

  16. #2891
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    I u drugim istraživanjima je uočeno da se miokarditis nakon vakcine češće javlja kod muškaraca a opet, i nevezano za vakcine miokarditis je češći kod muškaraca nego kod žena vjerovatno zbog uticaja testosterona na imuni odgovor na infekciju.


    Inače, samo da napomenemo da poslednjih dana Izrael ima i 10 puta manje novih slučajeva od nas, broj umrlih bolje da ni ne poredimo, a u bolnicama imaju ispod 30 covid pacijenata na milion stanovnika, to je kao kad bi mi imali oko 23 ukupno u Crnoj Gori. Da ne spominjem da testiraju više od nas, mi imamo oko 3000 testova na dan, a oni testiraju makar za 50 posto više.
    Last edited by DzekOfAllTrades; 10-11-21 at 20:14.

  17. #2892
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,695
    Thanks Thanks Given 
    307
    Thanks Thanks Received 
    709
    Thanked in
    324 Posts

    Default

    I dalje ne razumijem poređenje nas sa uređenim zemaljama. Valjda je svima jasno da nije stvar samo u vakcinaciji već i o cjelokupnom zdravstvenom sistemu i svijesti pojedinaca da treba prilagoditi stil života i ponašanje novonastaloj situaciji.

    Sent from my CPH1951 using Tapatalk

  18. The Following User Says Thank You to Milos Darmanovic For This Useful Post:


  19. #2893
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzekOfAllTrades View Post
    I u drugim istraživanjima je uočeno da se miokarditis nakon vakcine češće javlja kod muškaraca a opet, i nevezano za vakcine miokarditis je češći kod muškaraca nego kod žena vjerovatno zbog uticaja testosterona na imuni odgovor na infekciju.
    e sad zašto je onda kod AZ situacija bukvalno obrnuta...
    She is only here to annoy herself!

  20. #2894
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Nakon astrazeneke se oni rijetki oblici tromboza nešto češće javljaju kod osoba ženskog pola, moguće opet u vezi s hormonima i načinom na koji oni utiču na procese zgrušavanja krvi.

  21. #2895
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

  22. #2896
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    samo još sa žutim trakama da počnu, da se ne miješaju sa vakcinisanim übermensch-om
    She is only here to annoy herself!

  23. The Following 2 Users Say Thank You to NSX For This Useful Post:


  24. #2897
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,556
    Thanks Thanks Received 
    4,999
    Thanked in
    2,086 Posts

    Default

    Znaci ima i gorih od nasih
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  25. #2898
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    879
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    373
    Thanked in
    259 Posts

    Default

    Nemaju izbora. Balkan ih je preplavio, dva miliona ljudi neće ni da se vakciniše, država više ne može da plaća testove i liječenje, kontrole nema ko do sprovede do kraja, manjak zdravstvenih radnika i štrajkovi zbog iscrpljenosti, u većini privatnih firmi uvodi se praktično neprekidni rad od kuće za one koji mogu da rade od kuće... Nalaze se u začaranom krugu, pokušavaju novim ograničenjima da suzbiju zarazu, a time guše i ekonomiju. I svi su svjesni da je to haos.

  26. #2899
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,556
    Thanks Thanks Received 
    4,999
    Thanked in
    2,086 Posts

    Default

    I na ovaj nacin nece nista ni napraviti, osim sto ce im uskoro krenuti protesti, i na kraju kad zagusti popustice mjere.

    Mozda ova situacija i posluzi kao neki test za ostale drzave, da vide do koje granice mogu ici.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  27. #2900
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    879
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    373
    Thanked in
    259 Posts

    Default

    Pa nije to Crna Gora pa da popuste tako lako. Oni godinu ipo testiraju svakog besplatno svakih par dana maltene, čak i djecu. Nema tamo bas cile-mile. Ni u bogatim državama više nema para za bacanje, nešto mora da se preduzima.

Page 116 of 167 FirstFirst ... 1666106112113114115116117118119120126166 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2909
    Last Post: 18-04-24, 13:37
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1853
    Last Post: 18-04-24, 10:51
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 02:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •