Page 134 of 198 FirstFirst ... 3484124130131132133134135136137138144184 ... LastLast
Results 3,326 to 3,350 of 4933

Thread: Novi izbori i kako do njih?

  1. #3326
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Ali zašto bi bilo provjereno naknadno? Rekla je žena lijepo da AFIS ima mogućnost da uporedi otiske prstiju kako ljudi sa biometrijskih ličnih karata, tako i onih starih. Što bi onda preskakala tih 20 i kusur hiljada?
    E to bi mora pitat nekoga drugoga zasto i kako. Evo da vidimo oce li se kooglasit povodom toga. Sad mozemo ja i ti jedan drugome milion pitanja posatavit sto i kako.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  2. #3327
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Hell Raiser, u pitanju je baza birackog spiska. Pred svake izbore sve partije su dobijale biracke spiskove.Ako sam nedje dobro procitao. Nije u pitanju baza izdatih dokumenata.
    Pogresnonsi shvatio i sta je Bar napisao i sta je receno na konferenciji za stampu. AFIS sistem nije provjeravao Biracki spisak, jer tamo nema sta da provjerava. On do skoro nije imao ni forografije, a otiske prstiju nece imati nikada. AFIS je provjeravao bazu dokumenata MUP-a da bi se konacno stalo na put prici o visestruko izdatim dokumentima koja se koriste za izborne prevare
    Rezultat je da postoji 1 osoba sa dva dokumenta, i 227 osoba koje imaju slicne otiske prstiju i razlicite podatke(pomenuta vjerovatnoca da je sin davao otisak za nepokretnog roditelja, sto tek dovodi u pitanje glasanje putem pisma, ako se u MUP-u ovo moze uraditi)
    I opet ostaje nelogicna cifra od 23k, sto treba rijesiti prije oktobra, da se makar taj dio jednom za svagda zaokruzi i sa njega skloni sumnja

  3. #3328
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    "Ona je rekla da su upoređeni podaci za 514.984 birača, odnosno, za sve koji su 24. marta bili upisani u birački spisak, a za koje je MUP imao podatke." Ovo su navodi iz teksta o kojem pricamo.
    "Опозиција има увид и у потписане бирачке спискове и у базу података коју је провјеравао афис" Ovo je napisao BAR
    Meni se cini da je prica o birackom spisku.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  4. #3329
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Problem gledas sa pogresne strane. AFIS sistem je manji brojem nego Biracki spisak. Tako da ako je AFIS validan biracki spisak, onda ima 23k vise lica(nebitan razlog).Biracki spisak je koliko znam kopija baze dokumenata u mupu, tako da bi valjda trebali da se poklapaju.
    Na osnovu birackog spiska se odredjuje broj mandata u skupstini, sto lako moze znaciti da je poslanika previse. Smanjenjem broja poslanika povecava se broj glasova potrebnih za mandat, a onda se tipa Tivatske kombinatorike Danteovog sistema tesko mogu desiti.
    Poslanici ukljucujuci i DPS nemaju pravo uvida u baze izdatih dokumenata MUP-a. Ne znam odakle ti ta informacija
    Да у праву си.Опозиција има увид у бирачки списак али не и у базу издатих докумената.Они имају увид у бирачки списак.
    Афис је само програм који провјерава базу издатих биометријских докумената.
    Постоји добар дио људи који су у бирачком списку али немају важећи биометријски документ са отиском прста.И ту је та разлика.
    Мислим и да бирачки списак није копија базе издатих докумената, али нисам сигуран како се он допуњује...можда на основу књига рођених и умрлих.
    Last edited by BAR; 18-05-16 at 14:26.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  5. #3330
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Totalno je nerealna cifra od 25k ljudi da nemaju biometrijski dokument... Jer ne mozes da zavrsis nista bez licne bukvalno. Npr obicno su to stariji ljudi, penziju na banci ne moze da digne ako nema vazecu licnu kartu...
    One Ring to Rule them all...

  6. #3331
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Totalno je nerealna cifra od 25k ljudi da nemaju biometrijski dokument... Jer ne mozes da zavrsis nista bez licne bukvalno. Npr obicno su to stariji ljudi, penziju na banci ne moze da digne ako nema vazecu licnu kartu...
    Мислим да су то највише људи који живе у иностранству.

    Sent from my SM-G361F using Tapatalk
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  7. #3332
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Афис је само програм који провјерава базу издатих биометријских докумената.
    Постоји добар дио људи који су у бирачком списку али немају важећи биометријски документ са отиском прста.И ту је та разлика.
    Znači nijesu kroz AFIS provjeravani dokumenti koji nijesu biometrijski.

    Da citiram ovu gospođu što je predstavila rezultate provjere pomoću tog AFIS sistema.

    “Softer omogućava poređenje svih otisaka koje Ministarstvo ima u bazi podataka, a koje su građani dali kada su aplicirali za izdavanje lične karte ili pasoša”, pojasnila je Starovlah Knežević na konfrenciji za novinare.
    Znači, softver omogućava poređenje SVIH otisaka koje MUP ima. Sjećaš li se da smo svi morali davati otisak prsta i dok su bile stare lične karte? Ja se odlično sjećam.

    Evo link do članka ođe: http://www.cdm.me/politika/video-u-b...an-dupli-birac
    Evo video izlaganje od 10 minuta ođe:

    Žena u video izlaganju vrlo jasno kaže da AFIS podržava provjeru SVIH otisaka, kako ovih uzetih po novom sistemu, tako i onih uzetih pomoću kartona.

    Znači nejasno mi je koji je onda razlog što nijesu provjeravani otisci svih koji imaju ličnu kartu.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  8. #3333
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Da li je tebi jasno kako nastaje Biracki spisak. To mora da bude kopija baze dokumenata mupa smanjena za lica koja nisu punoljetna.
    Evo ti ukratko kako bi to trebalo da funkcionise. Ne znam sisteme ali bi trebalo da je ovo put.
    Provjeri sve otiske u bazi dokumenata da li postoje duplo izdata dokumenta na istim otiscima prstiju.
    Za ta lica provjeri biometrijske podatke, da li su isti ili ne. Rezultat je 1+227
    Provjeri iz baze dokumenata da li sva punoljetna lica se nalaze u birackom spisku. Rezultat je ocigledno 0 jer nisu rekli da iko ima dokumenta a nije u birackom spisku
    Ostaje razlika od 23k upisanih biraca za koje je status nejasan
    Ne postoje otisci prstiju za te osobe/Ne posjeduju validna dokumenta

  9. #3334
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Мислим да су то највише људи који живе у иностранству.

    Sent from my SM-G361F using Tapatalk

    Kako ?

    Da bi izasao iz zemlje treba ti pasos. Pasos traje 10 godina. Svi pasosi CG su biometrijski jer smo presli direkt sa SCG na CG biometrijske.

    Trajno prebivaliste ti se daje na osnovu pasosa i br. pasosa. Jedino ako nemas dvojno
    One Ring to Rule them all...

  10. #3335
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Da li je tebi jasno kako nastaje Biracki spisak. To mora da bude kopija baze dokumenata mupa smanjena za lica koja nisu punoljetna.
    Evo ti ukratko kako bi to trebalo da funkcionise. Ne znam sisteme ali bi trebalo da je ovo put.
    Provjeri sve otiske u bazi dokumenata da li postoje duplo izdata dokumenta na istim otiscima prstiju.
    Za ta lica provjeri biometrijske podatke, da li su isti ili ne. Rezultat je 1+227
    Provjeri iz baze dokumenata da li sva punoljetna lica se nalaze u birackom spisku. Rezultat je ocigledno 0 jer nisu rekli da iko ima dokumenta a nije u birackom spisku
    Ostaje razlika od 23k upisanih biraca za koje je status nejasan
    Ne postoje otisci prstiju za te osobe/Ne posjeduju validna dokumenta
    Ne može biti da za toliko ljudi ne postoj8 otisak. Ako posjeduješ staru ličnu kartu ili pasoš, moraš imati otisak u bazi.

    Sent from my ASUS_Z00ED using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  11. #3336
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,898
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,423
    Thanked in
    2,227 Posts

    Default

    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  12. #3337
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Da li je tebi jasno kako nastaje Biracki spisak. To mora da bude kopija baze dokumenata mupa smanjena za lica koja nisu punoljetna.
    Evo ti ukratko kako bi to trebalo da funkcionise. Ne znam sisteme ali bi trebalo da je ovo put.
    Provjeri sve otiske u bazi dokumenata da li postoje duplo izdata dokumenta na istim otiscima prstiju.
    Za ta lica provjeri biometrijske podatke, da li su isti ili ne. Rezultat je 1+227
    Provjeri iz baze dokumenata da li sva punoljetna lica se nalaze u birackom spisku. Rezultat je ocigledno 0 jer nisu rekli da iko ima dokumenta a nije u birackom spisku
    Ostaje razlika od 23k upisanih biraca za koje je status nejasan
    Ne postoje otisci prstiju za te osobe/Ne posjeduju validna dokumenta
    Ево нисам 100% сигуран и можда гријешим, али ја мислим да се бирачки списак употпуњује на основу матичних књига, не на основу базе података.
    Рецимо моја баба никад није вадила биометријску личну карту, не гласа, али је држављанка Црне Горе.Нисам провјеравао али сам готово сигуран да је у бирачком списку.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  13. #3338
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,788
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    A mogla je vala Milasa makar pisamcetom zaokruziti

  14. #3339
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    A mogla je vala Milasa makar pisamcetom zaokruziti
    То једино ако је љути опозиционар заједно са колегом из ДПС-а, писао захтјев и заокруживао мјесто ње.

    П.С.

    Нисам сигуран какав ће јој сада бити статус, када су бирачки спискови дигитализовани.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  15. #3340
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Rece li emilo da jedva prezivljava sa 2000e plate? Kako nas jebu u zdrav mozak
    a onda dodje koca pavlovic
    Podgorica Podgoricanima!

  16. #3341
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja ovu zenu ne mogu gledat. A sjedi jadna lezi izvoli, kako ces, ocemo li da blajhamo. Dje ti je bade mantil
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  17. #3342
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kako ?

    Da bi izasao iz zemlje treba ti pasos. Pasos traje 10 godina. Svi pasosi CG su biometrijski jer smo presli direkt sa SCG na CG biometrijske.

    Trajno prebivaliste ti se daje na osnovu pasosa i br. pasosa. Jedino ako nemas dvojno
    Otkud ti ta ideja?
    Crnogorski pasos nema nista sa prebivalistem i tamo ti je samo upisana PJ dje je izdat. Prebivaliste i pravo glasanja na izborima je vezano sa licnom kartom i svaki nas drzavljanin u inostranstvu koji je stari pasos sa kokoskom zamijenio sa crnogorskim biometrijskim izgubio je i pravo glasa u domovini jer ne moze izvaditi novu licnu kartu. Jedina drzava u Evopi koja svojim drzavljanima sa jedinim drzavljanstvom, ne samo da ne organizuje glasanje po Ambasadama, već im ne dozovoljava glasanje ni u domovini. Svi odjednom postali maloljetni

  18. #3343
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Vjerovatno ne glasa dijaspora kako treba...

    Sent from tapatalk
    #fakenews

  19. #3344
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Otkud ti ta ideja?
    Crnogorski pasos nema nista sa prebivalistem i tamo ti je samo upisana PJ dje je izdat. Prebivaliste i pravo glasanja na izborima je vezano sa licnom kartom i svaki nas drzavljanin u inostranstvu koji je stari pasos sa kokoskom zamijenio sa crnogorskim biometrijskim izgubio je i pravo glasa u domovini jer ne moze izvaditi novu licnu kartu. Jedina drzava u Evopi koja svojim drzavljanima sa jedinim drzavljanstvom, ne samo da ne organizuje glasanje po Ambasadama, već im ne dozovoljava glasanje ni u domovini. Svi odjednom postali maloljetni

    Nijesi me razumio... A mozda sam ja bio nejsasan... Mislio sam prebivaliste u stranoj zemlji...

    Kad rece BAR, misli da je u 25k ljudi koji nemaju biometricke podatke najvise ljudi koji zive sa strane.


    Da bi zivio sa strane moras imati pasos, a samim tim i biometrijske podatke...



    A Hari sta je sa ovima iz Plava, Rozaja, Gusinja sto im se placa povratna karta iz Njujorka da dodju da glasaju ? Kako oni mogu
    Last edited by Gandalf_White; 18-05-16 at 17:29.
    One Ring to Rule them all...

  20. #3345
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Otkud ti ta ideja?
    Crnogorski pasos nema nista sa prebivalistem i tamo ti je samo upisana PJ dje je izdat. Prebivaliste i pravo glasanja na izborima je vezano sa licnom kartom i svaki nas drzavljanin u inostranstvu koji je stari pasos sa kokoskom zamijenio sa crnogorskim biometrijskim izgubio je i pravo glasa u domovini jer ne moze izvaditi novu licnu kartu. Jedina drzava u Evopi koja svojim drzavljanima sa jedinim drzavljanstvom, ne samo da ne organizuje glasanje po Ambasadama, već im ne dozovoljava glasanje ni u domovini. Svi odjednom postali maloljetni
    Drzavljanstno za pravo glasa, po nasem zakonu, je samo dio uslova, koliko se ja sjecam. Drugi je da imas rezidencijalni status duze od 6 mjeseci. Pa da ne moze da sin Jankov, koji je u CG bio dva puta na ljetovanju i kada su izbori, za mene odlucuje ko ce da ekonomski vodi drzavu u kojoj ja zivim a ne on. Ali je odavno poznato da se listom dolazi da glasa iz inostranstva, kako za prosrpske tako i procrnogorake stranke....
    Da im je tamo u Skupstini zelja da se ima fer proces, brzo bi se nasla rjesenja. Ali im SVIMA odgovara lov u mutnom
    Last edited by Hell Raiser; 18-05-16 at 17:45.

  21. #3346
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    A Hari sta je sa ovima iz Plava, Rozaja, Gusinja sto im se placa povratna karta iz Njujorka da dodju da glasaju ? Kako oni mogu
    To su bajke za malu djecu i pitaj nekoga da li zna bar jednu osobu kojoj platili. Mogu glasati samo oni koji odu da nesto sezonski rade na par mjeseci i imaju vazeće licne karte i prebivaliste u Crnoj Gori.
    Tek odnedavno nas pasos izdaju i neke Ambasade i njima pise mjesto izdavanja tamo, a ranije je cijela dijaspora "put pod noge" i vadila pasose u Crnoj Gori. Niko nije platio djaolji cent no se morala traziti veza i "podmazivati" da se to sredi dok se na odmoru jer se nasim sluzbenicima ne zuri.
    Posto si cesto sa strancima pitaj ih kako se kod njih glasa i objasni kako kod nas pa nam napisi sta ti rekli za prskanje palca i silne uredjaje

  22. #3347
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Kad je krenula ova prica...

    Imam jednog drugara on glasa DPS evo 12 godina od kad je punoljetan jer mu majka i otac rade u drzavnim firmama. Ne zanima ga politika.
    Ali se sad sjetih, na dan izbora svaki put bi isao u DPS da uzme putne troskove kao da Studira u NIShU... Nikakve veze sa tim gradom ni on ni njegova sestra.. Ali svaki se put uzelo cini mi se 70eur putnih troskova

    Odakle te pare DPS-u ?


    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    To su bajke za malu djecu i pitaj nekoga da li zna bar jednu osobu kojoj platili. Mogu glasati samo oni koji odu da nesto sezonski rade na par mjeseci i imaju vazeće licne karte i prebivaliste u Crnoj Gori.
    Tek odnedavno nas pasos izdaju i neke Ambasade i njima pise mjesto izdavanja tamo, a ranije je cijela dijaspora "put pod noge" i vadila pasose u Crnoj Gori. Niko nije platio djaolji cent no se morala traziti veza i "podmazivati" da se to sredi dok se na odmoru jer se nasim sluzbenicima ne zuri.
    Posto si cesto sa strancima pitaj ih kako se kod njih glasa i objasni kako kod nas pa nam napisi sta ti rekli za prskanje palca i silne uredjaje
    Mi opet pricamo o razlicitim stvarima

    Ja ti pricam o ovim DPS-ovim letacima... Familije po 5 njih dobiju povratne iz Njujorka da dodje da glasa, 100% provjerena info. Da ne pricamo sta se radi sa ovim sto zive u Nemacku i italiju...


    Nema sta da pitam strance... Zena moja predprosle godina popila kaznu 250 dolara jer nije glasala, kod njih je to obavezno. I online se odjavila sa birackog spiska. U tom trenutku je bila vec 2 godine van maticne zemlje. E ako oni ne znaju ko im je u zemlji a ko ne, mozes misliti ove nase
    Last edited by Gandalf_White; 18-05-16 at 17:57.
    One Ring to Rule them all...

  23. #3348
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Pitam svetozara, eto je doma danas
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  24. #3349
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Ево нисам 100% сигуран и можда гријешим, али ја мислим да се бирачки списак употпуњује на основу матичних књига, не на основу базе података.
    Рецимо моја баба никад није вадила биометријску личну карту, не гласа, али је држављанка Црне Горе.Нисам провјеравао али сам готово сигуран да је у бирачком списку.
    Moguce da si u pravu. Ne znam kako se formira biracki spisak, ali racunam da je baza licnih karata neka osnova.(Tvoja baka je kad tad u zivotu morala imati neki licni dokument). Za svaku sitnicu u zivotu ti je potrebna licna karta, tako da pretpostavljam da vrlo mali broj ljudi je bez nekog vida dokumenta. Na stranu sto se tolerise stara LK, mada sam prisustvovao neizdavanju saobracajne dozvole zbog nedostatka biometrijskog dokumenta.
    Za Knjigu rodjenih nisam siguran, jer ti mozes svoje dijete da prijavis preko CG ambasade, i da se upise u knjigu rodjenih, ali to ne znaci da i automatski imas pravo glasa samo na osnovu drzavljanstva.
    Misljenja sam da bi Biracki spisak trebao da bude prazan. Pa ko je zainteresovan za ucesce u politickom zivotu, ode i prijavi se sa dokumentom. Tko da ljudi kojima je do toga stalo treba i da odlucuju. A ovi nezainteresovani.....pa ionako ih ne zanima ko je na vladti pa je nebitno uopste

  25. #3350
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    To su bajke za malu djecu i pitaj nekoga da li zna bar jednu osobu kojoj platili. Mogu glasati samo oni koji odu da nesto sezonski rade na par mjeseci i imaju vazeće licne karte i prebivaliste u Crnoj Gori.
    Tek odnedavno nas pasos izdaju i neke Ambasade i njima pise mjesto izdavanja tamo, a ranije je cijela dijaspora "put pod noge" i vadila pasose u Crnoj Gori. Niko nije platio djaolji cent no se morala traziti veza i "podmazivati" da se to sredi dok se na odmoru jer se nasim sluzbenicima ne zuri.
    Posto si cesto sa strancima pitaj ih kako se kod njih glasa i objasni kako kod nas pa nam napisi sta ti rekli za prskanje palca i silne uredjaje
    Ne pretjeruj sad i ti. Dokumenta se izdaju na 10 godina. Ja mogu da zivim i radim na crno u Austriji/trazio sam azil/dobio sam privremenu boravisnu dozvolu. I dalje imam CG vazeca dokumenta. Dodjem jednom godisnje u CG na 15 dana. Da li i pored svega imam zakonsko pravo glasa. Nemam. Da li se to tolerise, pa naravno i to ne samo jedni nego svi odreda

Page 134 of 198 FirstFirst ... 3484124130131132133134135136137138144184 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Invicta - novi muski rucni satovi (njih vise)
    By aresMD in forum Ostali oglasi
    Replies: 23
    Last Post: 01-01-13, 20:50
  2. Eventualni novi izbori - siroka rasprava : )
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 25-08-11, 17:37
  3. Replies: 3
    Last Post: 26-03-10, 19:38
  4. kako da kreiram novi e-mail account na t-com-u
    By Koma[MFHN] in forum Internet
    Replies: 5
    Last Post: 28-01-10, 12:02
  5. Kako instalirati novi Windows Installer?
    By Innuendo in forum Software
    Replies: 4
    Last Post: 18-03-07, 21:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •