Page 2 of 22 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 534

Thread: Zapadno Od Linije Tara-drina Nije Bilo Srba Do Prije 90 Godina!!!

  1. #26
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Benedikt Kuripešić: "Došli iz Srbije u Bosnu, sami sebe zovu Vlasima"!

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    U zamišljenoj Velikoj Srbiji Garašanin bi išao na jezičku, kulturnu i političku homogenizaciju i svakako bi politika bila "posrbljavanje".
    Ovo si pošteno priznao.
    Zato, u suštini, u biti, u srži, i Garašaninov program je program za posrbljavanje Balkana, a ne samo za Veliku Srbiju.
    No, još neke stvari da naučiš!



    Benedikt Kuripečić, u svom putopisu iz 1530. kaže:

    Quote Originally Posted by Benedikt Kuripečić:
    As early as 1530, when the Habsburg official and Slovene monk, Benedict Kuripesic traveled through Bosnia, he was able to report that the country was inhabited by three peoples - the Turks, who ruled "with great tyranny" over the Christians; "the old Bosnians, who are of the Roman Catholic faith"; and "Serbs, who call themselves Vlachs ... They came from Smederovo and Belgrade".

    "da je Bosna nastanjena Turcima, starim Bošnjacima rimo-katolicima i Srbima KOJI SAMI SEBE ZOVU VLASIMA... Oni su došli iz Smedereva i Beograda"

    Prema tome, gospodin Benedikt ih je nazivao po zemlji iz koje su došli, a oni su sami sebe zvali V L A S I M A.
    To je jedna obična istorijska činjenica. U Vojnu Krajinu pred Turcima, nijesu stigli nikakvi Srbi, već Vlasi, koji su sami sebe tako zvali, pa su i u dokumentima tako VJEKOVIMA NAZIVANI, u prvoj polovini 19. vijeka Vuk Karadžić ih je proglasio Srbima, Hrvati su ih na kratko ubačili u svoju političku naciju, i konačno kralj Aca ih je proglasio za Srbe 1918. godine.

    Srbe ijekavce, naravno, kako sam vam puno puta skrenuo pažnju, na ono što i sami znate, IZMISLIO JE VUK KARADŽIĆ, u njegovom članku SRBI, SVI i SVUDA. Kako su Vukovi poklonici pravili Srbe po Balkanu :arrow: https://forum.cdm.me/showpost.php?p=598393&postcount=58

  2. #27
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Vlasi i kao etnička i kao socijalna grupa jedan su od elemenata srpske etnogeneze. Kao i crnogorske, kao i svih nacija na Balkanu, nekih više, nekih manje.

    Sam pretpostavi kakvi i koji su to Vlasi koji vlaški nisu ni govorili, već srpski. A pritom je bilo Vlaha koji su govorili vlaški, i i od njih su se mnogi pretopili u Srbe.

    Ovo oko Srba ijekavaca je žešći promašaj. Dovoljno je da vidiš kako se govorilo usred Srbije, recimo: http://www.geocities.com/mihovilov1/sadasnjost.htm

    Ekavica je u Srbiji prevladala pre svega zbog snage urbanih kulturnih centara u Vojvodini. Ja volim svoju ekavicu, ali mi je i ijekavica mila naročito zbog epskih pesama.

    Nije valjda da i dalje veruješ da nije bilo Srba ijekavaca? Pa ijekavica je klasični, originalni narodni srpski jezik, čoveče!

  3. #28
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post

    Nije valjda da i dalje veruješ da nije bilo Srba ijekavaca?
    Naravno da ih nije bilo, ne postoje, pošto su pravoslavci u Bosni i Hrvatskoj sami sebe zvali Vlasima, kako fino kaže gospodin Kuripečić prije 500 godina. Poslije su u 19. vijeku počeli na razne načine da se izjašnjavaju, kao Hrvati, Dalmatinci, Bošnjaci ... a Srbima su proglašeni 1918. od strane Ace Karađorđevića. To ti fino stoji u prvom postu u pvom topicu.
    Ne možeš Srbe zapadno od Tara-Drina naći prije nego ih je Vuk Karadžić izmislio.

    Ako ima i neki spomen srpskog imena prije Vuka zapadno od Tara-Drina, to je minorno, raritetno, beznačajno.

  4. #29
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Sam pretpostavi kakvi i koji su to Vlasi koji vlaški nisu ni govorili, već srpski.
    Ti Valsi o kojima priča Kurišečić, bar kad su stigli zapadno od Drine, nikada nijesu srpskim govorili, jer srpski zapadno od Drine nije postojao, da ja znam, prije Vuka Karadžića.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lijepo mu cika Benedikt veli da je Bosna nastanjena Srbima a on i dalje mlati nekakve gluposti...Sto je jos gore,poziva se na istog tog Benedikta i jos ima obraza da ga citira.Ovaj covjek definitivno nema granica.
    Ja sam samo tu da vreme brze proleti...

  6. #31
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Naravno da ih nije bilo, ne postoje, pošto su pravoslavci u Bosni i Hrvatskoj sami sebe zvali Vlasima, kako fino kaže gospodin Kuripečić prije 500 godina.
    Ne možeš Srbe zapadno od Tara-Drina naći prije nego ih je Vuk Karadžić izmislio.
    Ako ima i neki spomen srpskog imena porije Vuka zapadno od Tara-Drina, to je minorno, raritetno, beznačajno.

    Pa u Srbiji se govorila ijekavica

    Koji su jezik govorili Vlasi koji su došli iz Beograda i Smedereva

    Znaš li da reč Vlah ima etničko ali i socijlano značenje, dva značenja :?:

    Znaš li da su tvoji preci svi bili Vlasi za otomance?

    Ja ne tražim Srbe zapadno od Drina-Tara, zašto bih ja tražio Srbe? Kad vidim da su ljudi govorili srpski, imali gusle, pevali o Nemanjićima, zašto da tražim Srbe? Mene to ne zanima...mogu se i sada zvati Vlasi, meni je potpuno svejedno i ravno do Kosova.

  7. #32
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default OK, sjutra ces vidjeti kojim jezikom su govorili!

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Pa u Srbiji se govorila ijekavica
    Kasnije, kad su ti isti Vlasi i ostali poceli da se vracaju u praznu Srbiju poslije 1690. godine (Velike Seobe Srbalja)

    Ja ne tražim Srbe zapadno od Drina-Tara, zašto bih ja tražio Srbe? Kad vidim da su ljudi govorili srpski,
    OK
    Sjutra ćeš vidjeti kojim su jezikom govorili, samo da pronađem po kompu i da postavim.
    Ti si kriv sto ce i to isplivati na net-u, poslije ce to vjerovatno biti dosta korisceno po net-u. :blah:

    Tako si me i onda nacerao da postavim dijalog izmedju onog Latinina i Vuka Risnjanina.
    Nijesi dobar za svetosavske mitove, previse si istinoljubiv. :lolblue:

  8. #33
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Ma neka si mi ti živ i zdrav, Crnogorče. Samo izvoli, krivac sam.

    Postavio si dijalog između Latinina i Vuka Rišnjanina. Potomci tog Latinina - jesu li oni danas Srbi? Najverovatnije je da nisu. Po svemu sudeći oni danas nisu ni Latini, ni Iliri, već jednostavno Hrvati. Ništa manje Hrvati od onoga u Zagrebu, što je potpuno prirodna stvar. Gde je onda poenta? Da se neki "latini" nisu zvali Hrvatima ili Srbima? Čudan argument. Pa ni Dukljani se nisu zvali Crnogorcima. To je prosto formiranje nacije, poznato u celoj Evropi. Jedan čovek, bio on Vuk ili supermen ne može tu mnogo da uradi...i sam Vuk kaže ko se kako nazivao i nešto se i promenilo od tada, ali malo toga suštinskog.

    Sve su to bliske zajednice po kulturi, koja se može nazvati južnoslovenskom i one se donekle preklapaju...to ne znači da ne postoje zasebno - srpska, hrvatska, crnogorska kultura... Šta reći kad se nacija poput turske stvori od potpuno različitih etničkih i kulturnih elemenata...mi smo bar govorili i govorimo sličnim jezicima...bliski preci Turaka govorili su mnogo više jezika.

  9. #34
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stanjo View Post
    Davanje podataka na ostrvu Elis?! Kako je to funkcionisalo u praksi, najbolje se vidjelo u filmu "Godfather 2" "Vito iz sela Korleone...Aha,piši tamo,mali se zove Vito Korleone".
    Bravo Stanjo, tako je!
    Zato je i bilo dosta neobičnih podataka u tim dokumentima. Ali glavnina tih podataka je naravno sasvim OK i odražava volju imigranata.

    Bravo Stanjo što si potvrdio primjerom da je popunjavanje dokumenata rađeno na osnovu iskaza imigranata!

  10. #35
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    posto se ovde diskutuje o nama srbima iz provincije Bosne nalazim za shodno da i ja kao takav dam komentar na ovu temu.
    Posto "CIPUR" je samouvjeren u svoju teoriju bice mi jako zao razocarati ga,Moji pretci su unazad 350 godina iz iste provincije i uvijek su bili srbi
    imamo nase slave i obicaje(posto slavu imaju iskljucivo srbi, mislim), jezik,
    crkvu itd.
    Posto smo uvijek bili srbi takvi cemo i ostati jos 1000 godina(za posle cemo da se dogovorimo) pa cak i u slucaju da sidje bog sa nebesa i kaze suprotno mi cemo i dalje biti srbi.
    toliko za doticnog.

  11. #36
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    58
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i ovaj je pomjeso pravoslavlje sa srpstvom! to je to!
    bili su ti preci srbi, ali u vjerskom smislu, a ti si u nacionalnom!

  12. #37
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lepi_Cane View Post
    i ovaj je pomjeso pravoslavlje sa srpstvom! to je to!
    bili su ti preci srbi, ali u vjerskom smislu, a ti si u nacionalnom!
    A sta su tebi bili preci (i u vjerskom i u nacionalnom smislu)?
    Ja sam samo tu da vreme brze proleti...

  13. #38
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by west of drina View Post
    posto se ovde diskutuje o nama srbima iz provincije Bosne nalazim za shodno da i ja kao takav dam komentar na ovu temu.
    Posto "CIPUR" je samouvjeren u svoju teoriju bice mi jako zao razocarati ga,Moji pretci su unazad 350 godina iz iste provincije i uvijek su bili srbi
    imamo nase slave i obicaje(posto slavu imaju iskljucivo srbi, mislim), jezik,
    crkvu itd.
    Posto smo uvijek bili srbi takvi cemo i ostati jos 1000 godina(za posle cemo da se dogovorimo) pa cak i u slucaju da sidje bog sa nebesa i kaze suprotno mi cemo i dalje biti srbi.
    toliko za doticnog.
    Jes, pa ste se sjetili pred kraj XX vijeka,
    da dajete nazive Republika Srpska, Srpski Brod, Srbinje i slicno, da bi učvrstili novi identitet! :lolblue:

    Niko tvoj nije bio Srbin, od pradjeda unazad.
    Dokumenta gvozdene američke administracije sa početka topica ne varaju, i za vječnost su nam data da znamo kako su nam se ljudi sa ovih prostora izjašnjavali.

  14. #39
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    58
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jeronimo View Post
    A sta su tebi bili preci (i u vjerskom i u nacionalnom smislu)?
    crnogorci u nacionalnom/narodnom, pravoslavne ili srpske vjere kako su je ponekad zvali jer su tako shvacali njegosevo i nikolino srpstvo

  15. #40
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Jes, pa ste se sjetili pred kraj XX vijeka,
    da dajete nazive Republika Srpska, Srpski Brod, Srbinje i slicno, da bi učvrstili novi identitet! :lolblue:

    Niko tvoj nije bio Srbin, od pradjeda unazad.
    Dokumenta gvozdene američke administracije sa početka topica ne varaju, i za vječnost su nam data da znamo kako su nam se ljudi sa ovih prostora izjašnjavali.
    Za zaljenje su ljudi koji svoju istoriju moraju da zasnivaju,da ne kazem-stvaraju,na osnovu potpuno nebitnih dokumenata americke (ili bilo koje druge,nebitno je) administracije.
    Vama sigurno nije lako...
    Ja sam samo tu da vreme brze proleti...

  16. #41
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lepi_Cane View Post
    crnogorci u nacionalnom/narodnom, pravoslavne ili srpske vjere kako su je ponekad zvali jer su tako shvacali njegosevo i nikolino srpstvo
    A sta su bili prije nego sto su postali Crnogorci?
    Valjda znas da su zivjeli na ovim prostorima prije pojave tog imena.

    PS:Ovo da nasi preci nijesu razlikovali srpstvo od pravoslavlja je totalna glupost i nije vrijedno komentara.
    Ja sam samo tu da vreme brze proleti...

  17. #42
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    58
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    prije nego sto su bili crnogorci, bili su zecani, dukljani, potomci pridoslih slovena i stanovnistva koje je bilo tu ilira,romanozovanih ilira... sta je nejasno? kakvi srbi kakve gluposti ? nemanja je zeti nametnuo pravoslavnu vjeru koja je bila skopcana sa srpskom drzavom toliko da su tu vjeru poceli nazivat srpska vjera. od tuda danasnji srbi u crnoj gori - oni su produkt pogresnog protumacenog pravoslavlja i malogradjanskih kompleksa (ljepse je biti neciji "spartanac" nego biti na periferiji jedne nacije sto su sjevernobrdjanska plemena svakako i bila jer su im katunjani vjecito nabijali kompleks da su ih oni izbavili od turaka sto je i tacno - pa su ovi odlucili da im je ljepse pripadat tamo dje ce ih zvat "srpski spartanci" )

  18. #43
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lepi_Cane View Post
    prije nego sto su bili crnogorci, bili su zecani, dukljani, potomci pridoslih slovena i stanovnistva koje je bilo tu ilira,romanozovanih ilira... sta je nejasno? kakvi srbi kakve gluposti ? nemanja je zeti nametnuo pravoslavnu vjeru koja je bila skopcana sa srpskom drzavom toliko da su tu vjeru poceli nazivat srpska vjera. od tuda danasnji srbi u crnoj gori - oni su produkt pogresnog protumacenog pravoslavlja i malogradjanskih kompleksa (ljepse je biti neciji "spartanac" nego biti na periferiji jedne nacije sto su sjevernobrdjanska plemena svakako i bila jer su im katunjani vjecito nabijali kompleks da su ih oni izbavili od turaka sto je i tacno - pa su ovi odlucili da im je ljepse pripadat tamo dje ce ih zvat "srpski spartanci" )
    Bili su Dukljani i Zecani,a? Cuo si nekad za narod pod tim imenima?
    PS:I sto velis,Katunska oslobodilacka armija je procerala Turke iz ovog dijela Evrope?Revolucionarno otkrice,priznajem.
    Ja sam samo tu da vreme brze proleti...

  19. #44
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    58
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imas li neki dokument da su se zvali Srbima u narodnom smislu ili ces cisto tako da bacas doskocice? Zar ti nisi nikad cuo za Dukljane i Zecane? Ako nisi, nema sta da pricamo.
    Nije katunska oslobodilacka armija nego crnogorska vojska stare Crne Gore kojoj nije pripadao danasnji sjever. Kada je crnogorska vojska oslobadjala sjever, postepeno se razvijao taj animozitet prema crnogorskom vladaru,drzavi i Cetinju. A Srbija im je pruzila fino utociste, dolazivsi u Srbiju vazili su za "srpske spartance" i to im se svidjalo. Dan danas je tako.

    Odlomci pisama kneginje Darinke Obrenovic Milanu Pirocancu (sekretaru knjaza Nikole) 1866. g.
    (izvor Srbija i oslobodilacki pokreti. SANU, Beograd, 1983, 538 )
    "Vi cete se starati da zadobijete sto je moguce neograniceno poverenje knjazevo i sviju lica okruzavajuci knjaza i imajuci upliv na njega i na drzavna dela; a da bi se u ovakvo stanje postavili, Vi morate pre svega starati se, da upoznate tajne misli i teznje kako knjazeve tako i njegove okoline, odnoseci se na dela drzavna i pored toga i privatne naklonosti svakog ponaosob, pa prema svemu tom udesavacete Vasa dejstvija u predoznacenoj celi. Cuvajte se da nikad ne pokazete prezrenje prema obicajima crnogorskim, niti da umanjivate vaznost onome sto se kod njih za vazno smatra, pa makar se vama drugojace cinilo. Ispravljajuci pogresna njina mnenija trea to ciniti samo nacinom koi nece i njima negodovanje poradjati. U sravnjivanju Srpskog naroda sa Crnogorcima ne davati nikad povoda da jedno drugom pretpostavljate, no svagda govoriti kao o jednom istom... jednom reci, svo staranje na to upotrebite, da se sto vecma utvrdi, i upravo obljubi, idea sajedinjenja sa Srbiom, dokazujuci da ce iz tog sledovati ne samo uvelicanje Srbskog naroda, no i nadvesije njegovo nad ostalim ne srbskim narodima na Orijentu.


    Srbija pribavi iz Crne Gore sto veci broj mladica iz najuglednijih familija, da im dade stipendije i da se skoluju u Beogradu. Oni imaju biti narocito vaspitani da budu, pod ovim ili onim vidom, protivu Crne Gore, a da rade za Srbiju i njenu dinastiju, narocito kad se budu povratili u svoju domovinu. Treba od njih stvoriti politicke janjicare, da zakolju i svoju rodjenu majku."


    eto toga ste produkt, braco posrbljena.
    Last edited by Lepi_Cane; 06-05-07 at 17:21.

  20. #45
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    at your place, wrecking havoc
    Posts
    2,260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Još jedan pravoslavni Hrvat i to general major Milan Uzelac.

    http://www.austro-hungarian-army.co.uk/biog/uzelac.htm
    Trebao si da naglasis da je on kasnije postao i general u ratnom vazduhoplovstvu ustaske Hrvatske u II svjetskom ratu.
    Last edited by Don_Sharky; 06-05-07 at 17:00.

  21. #46
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Don_Sharky View Post
    Trebao si da naglasis da je on kasnije postao i general u ratnom vazduhoplovstvu ustaske Hrvatske u II svjetskom ratu.
    Svasta, pa koliko je zivio godina?

  22. #47
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

  23. #48
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    58
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zanimljivo je kako ove ******** nikad ne daju istorijska dokumenta da potkrijepe svoje nebulozne doskocice (ponekad izbace po koji deseteracki stih)

  24. #49
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default SRBIN je bio vjerski pojam, svi stari izvori tvrde al Jeronima nijesu konsultovali!

    Quote Originally Posted by Jeronimo View Post
    PS:Ovo da nasi preci nijesu razlikovali srpstvo od pravoslavlja je totalna glupost i nije vrijedno komentara.
    Pa da, glupani su koji tvrde da je za narod srpstvo bilo isto što i pravoslavlje, ovi svi tvrde da je SRBIN bio sinonim za PRAVOSLAVNOG, vjerski termin:

    Marko Miljanov

    Stojan Novaković

    Josef Holeček

    Simo Matavulj

    Pavle Rovinski

    Sima Milutinović Sarajlija

    Vladimir Karić

    Sima Ćirković

    I brojni drugi


    Glupani i lažovi. Sram ih bilo kako nijesu konsultovali prvo našega nicka Jeronima! :lolblue: :lolblue:

    Jeronim bi im saopštio prave činjenice sa kojim je on upoznat!!! :yipiiii:

  25. #50
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lepi_Cane View Post
    imas li neki dokument da su se zvali Srbima u narodnom smislu ili ces cisto tako da bacas doskocice? Zar ti nisi nikad cuo za Dukljane i Zecane? Ako nisi, nema sta da pricamo.
    Nije katunska oslobodilacka armija nego crnogorska vojska stare Crne Gore kojoj nije pripadao danasnji sjever. Kada je crnogorska vojska oslobadjala sjever, postepeno se razvijao taj animozitet prema crnogorskom vladaru,drzavi i Cetinju. A Srbija im je pruzila fino utociste, dolazivsi u Srbiju vazili su za "srpske spartance" i to im se svidjalo. Dan danas je tako.

    Cuo sam za Zetu i za Duklju,a za Zecane i Dukljane (osim u geografskom smislu) nijesmo culi ni ja ni ti.No,ako ti tvrdis da si po nacionalnosti Zecanin,ja nemam pravo da ti bilo sta zamjeram,jos manje da te ucim.
    Vidim da ti Brdjani nijesu bas simpaticni pa da ti postavim pitanje i u vezi njih.
    Na osnovu cega bi ja,Brdjanin-Vasojevic,trebao da se osjecam kao Crnogorac (u nacionalnom smislu)?

    PS.Ne bavim se mnogo istorijom ali neke stvari i laik lako moze da dokaze (onome koji je sposoban da razmislja svojom glavom).Pazljivo pogledaj.
    Ja sam samo tu da vreme brze proleti...

Page 2 of 22 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. RUSKA STAMPA I NAUCNA JAVNOST O CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 7
    Last Post: 24-07-10, 16:55
  2. Pavel A. Rovinski: Crnom Gorom
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 6
    Last Post: 27-02-10, 16:12
  3. CRNA GORA NOVIJEG VREMENA - MITAR BAKIC
    By gromada in forum Istorija
    Replies: 10
    Last Post: 13-03-05, 11:38
  4. Nastavak sa starog foruma: Sunday Mirror - iz CG se trafing
    By Apatrid in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 115
    Last Post: 17-03-04, 19:28
  5. OTMICA U ŠTRPCIMA
    By Waterman in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 67
    Last Post: 27-02-04, 14:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •