Page 182 of 214 FirstFirst ... 82132172178179180181182183184185186192 ... LastLast
Results 4,526 to 4,550 of 5331

Thread: Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

  1. #4526
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Ови исти што су плакали за дпс-ом пјене како је ова влада лоша. Опет ће плакат то сигурно, а бојим се, неће се тјешит, док год буду дисали. Тежак је њихов живот а такулин превише лак и празан.

  2. #4527
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konzul View Post
    U Tuzima naredjenje da se istucu albanske zastave, a u osnovnoj skoli u Ulcinju djecu uce.. pa vidite sami.
    Da vidimo dal ce sada biti "drvlja i kamenja" kao i pozivanje na odgovornost uciteljice, kao sto ste razapinjali Radu Visnjic.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Taman od petka nova ministrica prosvjete pa neka ona reguliše. Evo jednog krompirića...

  3. #4528
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ako mu je Injac, kao bolji kandidat (sto i sam Djurovic priznaje) potvrdila pola sata prije konferencije onda Krivokapic nema izbora sem da je imenuje umjesto Djurovica.

    To sto je neprijatno, to sto je ponudio, to sto je ovaj prihvatio, licna sujeta - sve je to nebitno (i ne smije ni da bude bitno) u poredjenju sa dobrobiti cjelokupnog stanovnistva Crne Gore.

    Da je Krivokapic rekao "izvini Injac ali vec sam ponudio Djurovicu" bilo bi to krajnje neodgovorno i neprofesionalno postupanje premijera jedne drzave.
    Polaziš od premise da je Injac neozbiljna&neodlučna i da potvrđuje pola sata prije presa. Čak i da je tako, mogao je čovjeku reći "imam nekoga ko vaga, mogu li računati na tebe kao rezervu?". Mislim ne da mu kaže Krivokapić, nego Abazović koji je to sve očigledno hendlao i kome po svoj prilici organizacione sposbnosti nisu jača strana.

    Svakako, da sam znao da nekoga čekam za potvrdu, ne bih išao sa drugim imenom u medije. I ne možeš sporiti da su malo iščašili ili kako se moderno kaže javno isprenkovali čovjeka. Nije lijep manir.

    Ovaj brat iz Cerova mogao je šmekerski da se vadi kao i đevojka koja je slovila za pregovarača. Ali, očigledno nema baš iskustva kako se to radi, a ni mudorsti da pita nekoga ko se u to razumije.

  4. #4529
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Taman od petka nova ministrica prosvjete pa neka ona reguliše. Evo jednog krompirića...
    ako je ona srpkinja dobila otkaz u bar red bi bio ova siptarka isto da ga popije!!!
    pa nek idu na kosovo obje zajedno

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  5. #4530
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,710
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Aa ne, ne. Necemo izjednacavat Radu Visnjic sa ovom nastavnicom jer u Ulcinju i Tuzima postoje odjeljenja na crnogorskom i albanskom jeziku, a ovo je odjeljenje koje iskljucivo uci sve na albanskom i valjda mogu da slave svoj praznik i rukama simbolizuju albansku zastavu? Tako im se i zove praznik, Dan albanske zastave, tako nesto. Srpska propaganda kaze da orao simbolizuje Veliku Albaniju ali svi imamo oci da vidimo kako im izgleda zastava.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  6. #4531
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Подршка свим националним заједницама у његовању своје културе кроз образовни систем и истицању националних симбола у срединама гдје чине натполовичну већину, сходно закону и Уставу ЦГ.

  7. The Following User Says Thank You to Geralt of Rivia For This Useful Post:


  8. #4532
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ako mu je Injac, kao bolji kandidat (sto i sam Djurovic priznaje) potvrdila pola sata prije konferencije onda Krivokapic nema izbora sem da je imenuje umjesto Djurovica.

    To sto je neprijatno, to sto je ponudio, to sto je ovaj prihvatio, licna sujeta - sve je to nebitno (i ne smije ni da bude bitno) u poredjenju sa dobrobiti cjelokupnog stanovnistva Crne Gore.

    Da je Krivokapic rekao "izvini Injac ali vec sam ponudio Djurovicu" bilo bi to krajnje neodgovorno i neprofesionalno postupanje premijera jedne drzave.
    Дугујем репутацију.

    Нацртана разлика између дилетантског и професионалног става у односу на обавезе преузете према грађанима ЦГ.

  9. #4533
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Blinda Logan, thug life.

    Sent from my Mi 10T PRO using Tapatalk
    War. War never changes.

  10. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  11. #4534
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Aa ne, ne. Necemo izjednacavat Radu Visnjic sa ovom nastavnicom jer u Ulcinju i Tuzima postoje odjeljenja na crnogorskom i albanskom jeziku, a ovo je odjeljenje koje iskljucivo uci sve na albanskom i valjda mogu da slave svoj praznik i rukama simbolizuju albansku zastavu? Tako im se i zove praznik, Dan albanske zastave, tako nesto. Srpska propaganda kaze da orao simbolizuje Veliku Albaniju ali svi imamo oci da vidimo kako im izgleda zastava.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Mozda nekoga od ove djece uce kuci da su Crnogorci. Ili mozda ih uci da su svi jednaki, bez nacionalizma.
    Za uciteljicu Radu je poznato da nijedan djak iz njenog odjeljenja nije se zalio na njen postupak, kao i da su roditeljo trazili da se vrati im djeci.


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  12. #4535
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Polaziš od premise da je Injac neozbiljna&neodlučna i da potvrđuje pola sata prije presa. Čak i da je tako, mogao je čovjeku reći "imam nekoga ko vaga, mogu li računati na tebe kao rezervu?". ...
    Polazim od te premise jer je pres kasnio pola sata a Djurovic obavijesten 10 minuta prije njega.

    Necu da ulazim u teorije zavjere, radije bih se drzao okamove ostrice - njajjednostavnijeg objasnjenja koje se slaze sa cinjenicama.

    Saznao je da Injac hoce/moze pred konferenciju. Jeste neprijatno, jeste uvredljivo po Djurovica - ali odgovoran premijer opcije nema.

    Sad da mu se javi bolji kandidat od Injac trebalo bi da je zamoli da odstupi na dobrobit CG drustva.

  13. #4536
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Sad da mu se javi bolji kandidat od Injac trebalo bi da je zamoli da odstupi na dobrobit CG drustva.
    A da mu se javi bolji kandidat od Jelene Borovinic? Ili tu vaze neka druga pravila. I - "obaveze"

  14. The Following 3 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  15. #4537
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,942
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Sve to što pričate bi moglo da pije vodu da je mandatar imao dva dana na raspolaganju za izbor kandidata za ministra, pa da se konačna odluka lomi u poslednjih pola sata ili sat. On je imao dva mjeseca na raspolaganju i takav rasplet pokazuje da mnogo stvari ne štima, da je organizacija jako loša a strategija ravna nuli. To je problem, a ne nešto na ličnoj ravni sa Đurovićem.

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


  17. #4538
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Meni to djeluje kao splet okolnosti. Sve vrijeme je mandatar govorio da pregovara sa tri kandidata. Žao mi je što se gospodin Đurović osjetion povrijeđenim, no siguran sam da će vrlo brzo i on shvatiti da loše namjere nije bilo, naprotiv.
    ---
    Slušam/čitam primjedbe na sastav nove vlade. Ne znam da li će dobro funkcionisati, ali po referencama i onome što znamo o kandidatima za sastav vlade ista je daleko ispred prethodne... i ne samo nje.

  18. The Following User Says Thank You to Stradivari For This Useful Post:


  19. #4539
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,942
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Meni to djeluje kao splet okolnosti. Sve vrijeme je mandatar govorio da pregovara sa tri kandidata. Žao mi je što se gospodin Đurović osjetion povrijeđenim, no siguran sam da će vrlo brzo i on shvatiti da loše namjere nije bilo, naprotiv.
    ---
    Slušam/čitam primjedbe na sastav nove vlade. Ne znam da li će dobro funkcionisati, ali po referencama i onome što znamo o kandidatima za sastav vlade ista je daleko ispred prethodne... i ne samo nje.
    Ne kapiraš, nema ovo veze sa konkretnim imenom i sa tim kako se osjeća Đurović. Posao za koji imaš dva mjeseca se ne završava u poslednjih 10 minuta, i to je poenta. Jako dobro znam kako prolaze u poslu ljudi koji imaju takav pristup.
    Last edited by Djed_Djuro; 28-11-20 at 12:15.

  20. #4540
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Ne kapiraš, nema ovo veze sa konkretnim imenom i sa tim kako se osjeća Đurović. Posao za koji imaš dva mjeseca se ne završava u poslednjih 10 minuta, i to je poenta. Jako dobro znam kako prolaze u poslu ljudi koji imaju takav pristup.
    Ja sam siguran da bi sve ovo davno bilo zavrseno da je zaista istina to kako ti predstavljas, da je licno i samo on imao taj zadatak 2 mjeseca da odradi. Jes, kako ne.. Vuku i skubu sa svih strana, nudio je i partijama da predloze njihove "eksperte", pokusavao da udovolji.. na kraju, tu su i neke adrese ciji se zahtjevi ne odbijaju, a ako su oni "prelomili" u zadnji cas, lako je reci kako je Zdravko kriv sto ih nije odjebao. To mi je bas nisko...

    Cinjenica je da je Milo mnogo efikasniji bio u ovim rabotama i siguran sam da iz tog istog licnog iskustva znas da takvi ljudi mnogo dobro prolaze u poslu. Jbg, ne moze svako ka' Lomi da presjece, lupi sakom o sto i to vam je sto vam je. Sad se vec pocinjemo malo igrati demokratije...


  21. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  22. #4541
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    A da mu se javi bolji kandidat od Jelene Borovinic? Ili tu vaze neka druga pravila. I - "obaveze"
    Apsolutno. To je duznost premijera, da nadje najboljeg kandidata.

    A zamijenjeni kandidat nema sta da se buni, vec samo da kaze "cast mi je sto sam bio uzet u obzir, drago mi je sto je nadjen bolji".

  23. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  24. #4542
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Ne kapiraš, nema ovo veze sa konkretnim imenom i sa tim kako se osjeća Đurović. Posao za koji imaš dva mjeseca se ne završava u poslednjih 10 minuta, i to je poenta. Jako dobro znam kako prolaze u poslu ljudi koji imaju takav pristup.
    Desi se i u zadnjih pola sata da ti pristane neko ko je tada odbijao.

    Sta bi ti uradio? Izabrao goreg kandidata sa kojim si vec sve dogovorio ili boljeg po cijenu gubitka malo licnog dostojanstva?

  25. #4543
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Aa ne, ne. Necemo izjednacavat Radu Visnjic sa ovom nastavnicom jer u Ulcinju i Tuzima postoje odjeljenja na crnogorskom i albanskom jeziku, a ovo je odjeljenje koje iskljucivo uci sve na albanskom i valjda mogu da slave svoj praznik i rukama simbolizuju albansku zastavu? Tako im se i zove praznik, Dan albanske zastave, tako nesto. Srpska propaganda kaze da orao simbolizuje Veliku Albaniju ali svi imamo oci da vidimo kako im izgleda zastava.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    А Срби не могу да славе своју заставу и своје празнике? Очигледно да сметају само Срби појединима
    Ја сам апсолутно за то да сви народи који живе у ЦГ могу да славе своје празнике и национлне симболе. Не видим зашто би коме то сметало.
    Last edited by Brk; 28-11-20 at 13:43.

  26. #4544
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Apsolutno. To je duznost premijera, da nadje najboljeg kandidata.
    Znaci, nema odstupanja od principa? Bez izuzetka? I Jelena Borovinic bas najbolji kandidat za ministricu zdravlja?

    Jedan od najvecih izazova nove Vlade ce biti bitka protiv korone. To neminovno podrazumijeva donosenje strogih epidemioloskih mjera. I na celo ministarstva zdravlja koje treba da vodi tu bitku se bira doktorica koja je otvoreno i bez zazora krsila epidemioloske mjere. I time urusila svoj autoritet da od nekog zahtijeva postovanje mjera.

    Kad se zna da je Crna Gora na celu svjetske liste po broju zarazenih u odnosu na broj stanovnika, treba samo mrva zdravog razuma da bi se shvatilo koliko je odluka o njenom imenovanju bila pogresna.

    Jasno je da za nju vaze neka druga pravila. Neko je pomenuo na ovoj temi ranije da je pokojni Amfilohije ostavio amanet da ona bude ministrica. Ne ulazeci u tacnost te price, ono sto je nesumnjivo uticalo na njen izbor jeste njena bliskost SPC. Je li to kriterij za izbor najboljeg kandidata za ministra zdravlja?

  27. #4545
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,280
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,626
    Thanked in
    1,278 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Ne kapiraš, nema ovo veze sa konkretnim imenom i sa tim kako se osjeća Đurović. Posao za koji imaš dva mjeseca se ne završava u poslednjih 10 minuta, i to je poenta. Jako dobro znam kako prolaze u poslu ljudi koji imaju takav pristup.
    1. Novi mandatar nije politicar
    2. Ima zadatak da sastavi novu Vlada od potpuno novih ljudi, a ne da samo rotira nesposobni kadar sa jedne fotelje u drugu kao sto je DPS radio 30 godina.
    3. Vodjenje drzave nije isto sto i vodjenje biznisa. Drzavni interesi su na prvom mjestu i najbitnije je da budu ispostovani pa makar se to desilo i u poslednjem minutu. Da li bi bilo bolje da je kalkulisao da sebe postavi u politicki bolju poziciju ili je bolje sto je predlozio boljeg kandidata?

    Ima pravih zamjerki na pojedine kandidate, ali na kraju krajeva i oni su bolji od prethodne postave. Mogli bi makar da ne sitnicarimo dok ne vidimo kako ce nova Vlada da funkcionise.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  28. The Following 5 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  29. #4546
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Zar može biti gora do bilo koje u poslednjih 15-20 godina? Prije nego unaprijed uputite kritiku ili krenete sa omalovažavanjem sjetite se kakvi su sve likovi vodili pojedina ministarstva u prethodnim vladama.

  30. The Following 2 Users Say Thank You to Stradivari For This Useful Post:


  31. #4547
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Znaci, nema odstupanja od principa? Bez izuzetka? I Jelena Borovinic bas najbolji kandidat za ministricu zdravlja?
    Cekaj, sad ti spekulises da je bio bolji kandidat voljan da preuzme vreli ministarski volan, ali da nije izabran? Odakle ti to? Sanjao si posle obilnog rucka?

    Kako uopste stigosmo do tog stepena spekulacija od komentara o tome da li je Krivokapic pogrijesio sto je Injac imenovao?

  32. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  33. #4548
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    419
    Thanks Thanks Given 
    95
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Ko je ono rekao da je Leposavic Crnogorac? :lolblue:

    https://m.cdm.me/politika/leposavice...jinskih-prava/

    Osim Srzentic, ima li Crnogoraca u Vladi mrcili se mi?
    Nemojte samo Bojanica pominjati jer on nije

  34. #4549
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SERIUS.MNE View Post
    Ko je ono rekao da je Leposavic Crnogorac? :lolblue:

    https://m.cdm.me/politika/leposavice...jinskih-prava/

    Osim Srzentic, ima li Crnogoraca u Vladi mrcili se mi?
    Nemojte samo Bojanica pominjati jer on nije
    Ja sam rekao. Leposavic se izjasnjava kao Crnogorac nacionalno. Kakve to veze ima sa tvojim postom?

  35. #4550
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    419
    Thanks Thanks Given 
    95
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Cudni neki Crnogorci i on i Krivokapic

Page 182 of 214 FirstFirst ... 82132172178179180181182183184185186192 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. sajtu Vlade Republike Crne Gore
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 28-01-07, 03:15
  3. Replies: 3
    Last Post: 20-06-05, 05:55
  4. Pretnje Ostroskom likvidacijom u ime Vlade Crne Gore
    By harambasa in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 16-03-05, 13:17
  5. Radom Milove vlade nezadovoljno skoro 70% gradjana Crne Gore
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 27-02-04, 13:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •