Page 925 of 1176 FirstFirst ... 4258258759159219229239249259269279289299359751025 ... LastLast
Results 23,101 to 23,125 of 29400

Thread: ++ Informacije o internet kupovini

  1. #23101
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Mislim da ne mozes ako nisi ulogovan.

    Jedino da probas preko VPN-a ali nisam siguran ni da bi to pomoglo...

    Kad si ulogovan imas opciju izmjene valute u opcijama i kad snimis izmjene one ostaju dok ih opet ne promjenis.



    10 dana na carini? Pa jesi li ih zvao?

    Ocigledno nema ni nikakvog zakonskog roka za koji moraju da pregledaju i dostave posiljku nego rade kako im se moze...
    Jesam,juce,nisu kao bili dobili dokumente koje sam poslao isti dan kad je stigao telegram,poslao opet,danas zvao da vidim sta je sad problem,niko se nije javljao...

  2. #23102
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Mislim da se zaplijenjena obuća i roba šalju crvenom krstu i domovima u Bijelu, Komanski i sl. Ako patike imaju urednu deklaraciju ne mogu biti konfiskovane na osnovu prosudbe nekog laika da su kopija. Kad su kontejeneri u pitanju to rade stručnjaci a ne laici koji odokativno utvrđuju originalnost. Ako se baš vidi da su fake neka joj pošalju jednu patiku da se uvjeri i ona i pokrene proces za povrat novca. Aliexpress kad su falsifikati u pitanju uvijek u arbitraži sudi u korist kupca. Osim ako je stvar klon a drugačije brendirana.

  3. #23103
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    2,098
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ja samo razmatram opcije prosjecnog smrtnika koji je razocaran svim njihovim servisima...

    Sto mozemo?

    Od peticija i sl. nema nista, u to smo se nazalost uvjerili bezbroj puta. Cak i najbitnije peticije i to 'najsluzbenije' moguce na e-peticije iskuliraju lagano a kamoli neke druge peticije poput one za PayPal ili bilo sto drugo... tu efekta nema.

    Naci advokata i grupno da se placa njegovo angazovanje? U cilju unaprijedjenja usluga, pravovremenog obavjestavanja korisnika i urucenja paketa u normalnog vremenskom roku? Uz to materijalna odsteta za svo izgubljeno vrijeme sa kojim bi se eventualno platili advokat i sudski troskovi?

    Ima li jos ideja/rjesenja?

    Ocigledno da dok god cutimo samo ce nas sve vise stiskat' i radit' sto im se moze a moze im se sve izgleda.. Ili makar oni to misle...
    Tako je, treba nesto uraditi. Ne poznajem zakon, ali oni se ponasaju kako oni hoce.

    Skoro stigle neke cipele sto je supruga porucila i naravno zadrzane. Podje tamo pitam o cemu se radi, kaze treba im 'skrinsat' koliko je placeno,pitam umijete li me obavinestiti o tome a ne da lezi posiljka 5 dana, kazu danas smo htjeli da vam saljemo telegram. Wtf

    Ok, dostavim skrinsat onaj mi kaze izvolite kod carinika,nadje on posiljku kaze 'aha, Valentino!'

    Rekoh pa sta ako je, i poce on 'sluzbenim' jezikom clanovima zakona itd, rekoh mozes li mi ti reci malo konktetnije sta je problem, kaze ako nije original bice zadrzano, ovjde ima zastupnik koji prodaje tu obucu bla bla, ja rekoh pa ocete li vi to da me nacerate da kupim odje za 200e nesto sto mogu na neku online rasprodaju za 70? Kaze ne ali mora biti original. Ja rekoh a ko utvrdjuje sad da li je ovo original? Kaze advokat firme koja uvozi taj brend za CG. Ja rekoh advokat, je postao modni expert i on utvrdjuje je li zenska stikla original ili nije? Daj ne sprdajte se.

    Na kraju sam dobio posiljku. Ali mislim da uzimaju za pravo mnogo vise nego sto mogu,izmisljaju pravila kako hoce. Ja sam za da se angazuje pravnik da se ovo iscera na cisto,iskreno bas izgorim u tom trenutku sto ne poznajem zakon a ne poznaju ni oni nego nas je*u kako oni oce.

    Da su mi oduzeli oce patike kao ovoj zeni sto neko napisa cerao bi se sa njima do Strazbura!

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  4. #23104
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,087
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Sta je npr sa satovima kao ovi sa screenshota, svaki odnovih moze da se nadje za 50-60e u kini, a izgledaju 1/1 kao originali. Znaci nema sanse da se uoci razlika.
    Cak vjerujem da i ove fb prodavnice prodaju takve klonove. Valjda zbog ove price ih nece vise prodavati.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk


  5. #23105
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    najlaksi nacin za uocavanje kopije (koji oni koriste trenutno) je cijena... ako npr original patike kostaju 129.99$ na store-u proizvodjaca, a vi tvrdite da ste ih platili 40$, zakljucice da su kopija i pozdravite se sa tim.
    Svakako nemaju pravo sigurno da na taj nacin utvrdjuju porijeklo,ali sta ih briga

  6. #23106
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Kako na ebay promjeniti valutu, da mi prikazuje cijene u $
    Inace nisam registrovan na sajt
    Mislim da to ide po principu da na ebay.uk prikazuje u funtama a ebay.us u dolarima.
    Forever young, i want to be forever young

  7. #23107
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Tako je, ebay.de u eurima

  8. #23108
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,100
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Po meni, (laicki) to ne bi nikako smjeli da rade...

    Sto rece "majaa" ne bi smjeli mene da tjeraju da kupujem kod nas patike od 200e ako su recimo 150 funti u UK a na snizenju 99 funti ili poslije na nekoj rasprodaju 50-60 funti. (lupam ali nisam daleko od realnih situacija)

    Pogotovo kad je roba u pitanju gdje se kod nas prodaju i stariji modeli kao 'nova kolekcija' i po enormnim cijenama dok je vani sve jeftinije a pogotovo cim nije bas ta najnovija kolekcija kad sve ide na nekim popustima i rasprodajama.


    Sto se tice klasicnih kopija kao kad su satovi u pitanju gdje se Rolex prodaje za 20e... to me vec mnogo ne zanima iskreno. Nikad se nisam bavio tim kopijama niti su me ikad privlacile. A opet u odbranu njih... taj Rolex od 20e se zna da je kopija, momak koji na FB prodaje taj sat kaze da je kopija/replika/kakogod i koje kupi oce da nosi ebenu kopiju... Jel' Rolex time ugrozen? Taj sto ce da kupi Rolex od 20e sigurno nikad u zivotu nece pomislit' da kupi pravi od 15,000 eura. Nego dobro, to je vec opsirnija tema koja bi se mogla gledat' iz mnogo uglova ali mislim da ima konkretnijih problema trenutno kojima treba stat' na put inace ce nas yebat' do zore...

    Vec su poceli sa zadrzavanjem posiljki mnogo duze nego sto je to ikad bilo... traze dokaze za skoro svaku posiljku iako je jasno da je placena znatno nize od zakonskih 75 eura... pokusavaju da oduzimaju (i oduzimaju) stvari koje apsolutno nisu zabranjene zakonom itd. itd. A ovakvih bahacenja ce bit' sve vise a kako smo poznati kao narod koji cuti i trpi, kontaju da to moze i da ce im proci...

    Treba nac' rjesenje da se dokaze suprotno...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #23109
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Realbo, cvjeta prodaja replika kod nas... Sto rece Fidel, nijesu u potpunosti ugrozeni prodavci tih nekih luksuznih brendova i robe jer neki kupe sat za 20 EUR i nose ga, a ne bi im na 'm palo da za original istog brenda daju 1000/10000 jer nemaju ili smatraju ta je to previse za sat... Mene fascinira kada se prodaju (ima toga i kod nas i na globalnim online prodavnicama) eto satovi, pa mu udari logo Tag Heuer ili slican, a takav model ne postoji u ponudi originalnog proizvodjaca. Dok ima ono sto vele AAA repika dje ti treba oko sokolovo i poznavanje svakog detalja dizajna da uocis razliku... Po meni, kupovina replike ili nekog proizvoda koji je brendiran, a nije original je u startu rizik... E sad, da li koplja treba da pocnu da se lome na nama koji trgujemo online (sto i pored ekspanzije i dalje predstavlja mali dio na trzistu) ili da se zaredja malo po Gintasu i slicno, pa da se vide okle silna Nike, Superdry itd galanterija...
    Malo odoh u off ali... Eto, covjek da razmisli kada narucuje...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  10. #23110
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Jedino rjeshenje bi bilo sledece,poshto se ponashaju nevidjeno,tj. gore no NorthKoreanci,da im se shalje link prije narudzbe i pitat te experte-izvinite smijem li ovo naruchiti...
    ...

  11. #23111
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    To to i onda dok dobijes clearance od njih da te prodje volja za trgovinom...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  12. #23112
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Pa ne vidim drugi nachin,ozbiljno?
    Ići tamo nakon dospijeća poshiljke i svadjati se sa njima nema svrhe jer su zashticeni na radnom mjestu,rizikujesh krivichnu prijavu radi toga shto se nekome tamo ćefnulo odjednom da procjenjuje shta moze a shta ne...?
    Ima li igdje neki chlan zakona koji njima odobrava da mogu da rade ovo shto trenutno rade?

    I opet cu se vratiti na post koji sam napisao proshle nedelje.-gledao sam u lika koji pricha da se ne moze nishta vishe naruchiti kao u budalu...e pa ko je budala sad...

    P.S.Shto se tiche prodaja replika,pouzdano znam da u SVAKOM butiku u PG ima veci procenat falc robe od originala,znaju carinici to jako dobro.
    Pa nama nece jedan Adidas da otvori svoju radnju u PG da ne idemo dalje...
    Last edited by AL no1; 20-09-19 at 09:41.
    ...

  13. #23113
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ja bi radije da se pošalje jedan mail Vijestima, da se nas nekoliko ovdje dogovori, da se tekst sroči i predstave problemi koje imamo sa poštom. Ja vidim da su se oni baš uzbičili jer su osjetili da se ubira dosta novca i da to samo raste. Ovo što sam pročitao zadnjih dana je stvarno nerealno. Ko ima pravo da određuje što ću ja kupiti sa interneta i da mi još oduzima? No ne mogu da ođe pišem svakakve psovke bi sad napisao. Moraš se sa njima moljekat da ti dostave paket posrani, brže stiže paket iz kine no što ti ga oni dostave, još smišljaju svašta ođe da nas maltletiraju. More mrš &&&%%%$###

  14. #23114
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    458
    Thanked in
    245 Posts

    Default

    Ja sam za,samo neko da sastavi tekst jer ja nisam bas adekvatan,niti sam imao ikad problema s njima


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #23115
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    2,098
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ja bi radije da se pošalje jedan mail Vijestima, da se nas nekoliko ovdje dogovori, da se tekst sroči i predstave problemi koje imamo sa poštom. Ja vidim da su se oni baš uzbičili jer su osjetili da se ubira dosta novca i da to samo raste. Ovo što sam pročitao zadnjih dana je stvarno nerealno. Ko ima pravo da određuje što ću ja kupiti sa interneta i da mi još oduzima? No ne mogu da ođe pišem svakakve psovke bi sad napisao. Moraš se sa njima moljekat da ti dostave paket posrani, brže stiže paket iz kine no što ti ga oni dostave, još smišljaju svašta ođe da nas maltletiraju. More mrš &&&%%%$###
    U potpunosti se slazem.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  16. #23116
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Dajte stavke, npr:
    - na osnovu cega Posta CG naplacuje 1€ prilikom isporuke/preuzimanja, iako je prilikom kupovine, prodavcu, placen i trosak isporuke
    - zbog cega veliki broj posiljki "stoji" u Posti CG i prolongira se vrijeme potrebno da kupac dobije posiljku
    - zbog cega se ne zavode svi brojevi za pracenje posiljki u postinom sistemu Track&Trace

    Dajem ssmo primjer...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  17. #23117
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Ma stavka broj 1 sad mora biti.gospodo shta se smije naruchiti a shta ne...po kojem pravilniku vi odredjujete shta moze a shta ne...
    Npr. hocu da naruchim dux koji je 70€,i sad treba da mi neki magarac tamo odredjuje je li on replika ili ne,a nije ni chuo za tu firmu i ako je u najboljem sluchaju chuo onda pojma nema shta je original.
    ...

  18. #23118
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    334
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko im treba inace da dostave paket posto im na sajt kada ukucam tracking kod stoji ,,35 slanje na domacu adresu”
    Tako stoji 4 dana.
    Parfem je u pitanju, placen je 140e.
    Treba li da nazovem u postu carinjenja ili da cekam da mi to dostave?

  19. #23119
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Cuti i chekaj,jer kad je -Slanje na domacu...izgleda si dobro proshao.
    ...

  20. #23120
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    334
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahaha, tako sam i mislio cekacu do ponedeljka
    Preko 75 ide carina je li tako?

  21. #23121
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,373
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Taj parfem vjerovatno razmisljalju kako da uniste jer ga sig deklarisu kao kopija ( iako prepostavljam da je original) tako da neces se namirisati sa njim ne boj se


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #23122
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,373
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Cuti i chekaj,jer kad je -Slanje na domacu...izgleda si dobro proshao.
    Slanje na domacu lokaciju je i dalje na carinu sve dok ne pise prispjela u postu...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #23123
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Pa ajde, da se aktiviramo, da ne prdnjavimo u prazno, kome da šaljemo mail?

  24. #23124
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

  25. #23125
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    [email protected]
    Mozda bi najbolje bilo da najbolji retoricar medju nama sastavi mEil, pa da ih zaspemo svi koji oce sa svojih adresa, samo se u potpisu promjeni ime i prezime.
    Isto ako ima neki pravnik medju nama da vidi clanove zakona da li je regularno ovo sto carina radi, koliko smiju da drze robu itd da i njih zaspemo mEilovima.
    Forever young, i want to be forever young

Page 925 of 1176 FirstFirst ... 4258258759159219229239249259269279289299359751025 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Pomoć pri kupovini TV-a
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-12, 08:44
  2. Crnogorski Internet, informacije...
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-11, 01:05
  3. I:Pomoc pri kupovini
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 31-05-10, 12:05
  4. Pomoc pri kupovini lap topa
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 12-09-08, 12:53
  5. mala pomoc pri kupovini...:D
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-08, 11:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •