Page 13 of 213 FirstFirst ... 3910111213141516172363113 ... LastLast
Results 301 to 325 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #301
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Meni se jedan gradjevinar kleo da ga je jedna zgrada kostala 900€/m2. On je tu stvarno racunao troskove kamata po kreditu, a I plac je platio preko 400€/m2. I na kraju opet je zaradio jer je prodavao stanove u prosjeku po 1100€/m2'

    Ne znam..... Mislim da ukoliko se plac realno plati I ne moras da uzimas kredit kod banke da je realan trosak onih oko 690-700 po m2 sa svim ostalim troskovima ukljucenim.

    Ovi sto su propali su propali uglavnom jer su imali velike apetite. Npr. Pravi zgradu od 10k m2 neto stanova za prodaju I poucen iskustvom sa prethodne zgrade racuna da ce je zavrsiti od para sto ce ljudi kupiti stanove u izgradnji. Isti dize veliki kredit da kupi novo gradjevinsko zemljiste jer u njegovoj glavi on je ovu sto radi vec prodao I treba novu da zida. Desi se poremecaj trzista, kamata kuca za plac koji ne donosi prihode a zgradu nije zavrsio, jer nije prodao dovoljan broj stanova u izgradnji, pa kasni I kod banke I kod kupaca. Los glas se odmah pronese I cao.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 19-10-17 at 08:53.

  2. #302
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,952
    Thanks Thanks Given 
    4,788
    Thanks Thanks Received 
    9,825
    Thanked in
    3,725 Posts

    Default

    Ko radi povoljno podna grijanja u CG? Kontaktirah http://www.warmup.me, tj. ispunih ovaj brzi upit...
    War. War never changes.

  3. #303
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,036
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default

    Pitaj djola, on je kuci radio


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  4. #304
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Pitaj u homesistems u farmake. Oni rade centralna svakakva

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  5. #305
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Mogao je da se nađe povoljno (kvadrat 900e+) stan od Cijevne Komerc tamo ispod Ljubovića kod Kodre, nego banke ne daju kredite na nezavršene objekte (iako je dio tih stanova bio preko 1000+ projekta, a preko tog projekta kvadrat je bio 1100e+, tako nešto)... Možda su banke u međuvremenu uspostavili saradnju sa Cijevnom, pa sada može da se digne kredit, prije nije moglo.

    Za Zetagradnju i Čelebić daju odmah, bio završen objekat ili ne, prvo ide predugovor, sa tim u banku lagano dobiješ kredit, pa kad se završi zgrada, kupoprodajni ugovor.

    Skupo u svakom slučaju, nego ima narod para, pa kupuju.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  6. #306
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,123
    Thanks Thanks Given 
    2,234
    Thanks Thanks Received 
    2,402
    Thanked in
    1,238 Posts

    Default

    Cijevna je bila pod blokadom HETE, zato nije moglo, pa su otkupili nazad svoje stanove i sad je ok.
    Da li neko zna ima l u toj zgradi mžda dvosobih stanova većih od 65 kvadrat?

  7. #307
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    566
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zivio sam i u starogradnji i novogradnji.sva novogradnja ocajna izolacija.ako si glasniji malo mozes sa komsijama da pricas.da kupujem kupio bih starogradnju.
    “Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a
    fukara se obogati.”

  8. #308
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    naravno da je očajna jer bolja izolacija znači deblje zidove tj. manje kvadrata koji se mogu prodat
    She is only here to annoy herself!

  9. #309
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    566
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako kupujes po posjedovnom listu novogradnju 54 m2 i starogradnju 54m2 budi siguran da kupujes veci stan od nekoliko kvadrata ukoliko se odlucis za starogradnju
    “Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a
    fukara se obogati.”

  10. #310
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,847
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,381
    Thanked in
    2,201 Posts

    Default

    Niko ne prodaje starogradnju po posjedovnom listu.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  11. #311
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,952
    Thanks Thanks Given 
    4,788
    Thanks Thanks Received 
    9,825
    Thanked in
    3,725 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by xxl View Post
    zivio sam i u starogradnji i novogradnji.sva novogradnja ocajna izolacija.ako si glasniji malo mozes sa komsijama da pricas.da kupujem kupio bih starogradnju.
    Ovo mi je itekako bitno i nevjerovatno je kako prave tu izolaciju, kriminal, još malo pa će stanove da dijele gipsani zidovi. Zgrada Zetagradnje ispod Gorice, bukvalno šuplji zidovi. 4-5 stanova je po spratu buukvalno se čuju glasovi iz svih stanova pomiješano ako se malo glasnije priča. Kad dođem tu kod babe, sa ulaza čujem TV koji pojača a ona je na drugi sprat, jes malo nagluva i jes da pojača malo jače ali se čuje ka' da je u hodnik TV
    War. War never changes.

  12. #312
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    566
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nije samo zetagradnja...sva novogradnja.iskreno ja ne bih imao ni malo dileme jos ako je renoviran kupatilo,kuhinja,pvc...
    da ne spominjem zasebnost kuhinje i trpezarije od dnevne sobe ili ne daj boze spajiz ili kao ja sada u starogradnji 3 balkona koja nisu u sastav ukupne povrsine.mozda koji prozor u kupatilu ili i u kuhinji
    Last edited by xxl; 20-10-17 at 13:29.
    “Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a
    fukara se obogati.”

  13. #313
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,952
    Thanks Thanks Given 
    4,788
    Thanks Thanks Received 
    9,825
    Thanked in
    3,725 Posts

    Default

    Nema dileme više, završena je priča dogovorio sam to. Kompletan je renoviran sem parketa kojeg ću da promijenim (u odličnom je stanju ali bih moderniji) + podno grijanje čitavim hodnikom i u toaletom. Kontaktirah firmu Floring iz Bara, vrlo ljubazni i profi a i ponuda mi se učinje ok tako da će mi oni raditi grijanje. Parket sam mislio u Galeriju Podova sem ako neko nema možda bolji predlog?
    War. War never changes.

  14. #314
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    566
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    čestitam. u zdravlje i sreci boravak u njemu.
    “Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a
    fukara se obogati.”

  15. #315
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,081
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    554 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Nema dileme više, završena je priča dogovorio sam to. Kompletan je renoviran sem parketa kojeg ću da promijenim (u odličnom je stanju ali bih moderniji) + podno grijanje čitavim hodnikom i u toaletom. Kontaktirah firmu Floring iz Bara, vrlo ljubazni i profi a i ponuda mi se učinje ok tako da će mi oni raditi grijanje. Parket sam mislio u Galeriju Podova sem ako neko nema možda bolji predlog?
    Potraži još poneđe. Ima ih svaka firma skoro a cijene i kvalitet odudaraju. Već neđe ranije napisah da sam u Neckomu vidio neki parket jeftin, hrastov. Stvar je bila u tome da je to slabija klasa jer ima dosta čvorova isl al meni je fenomenalno izgledao upravo zbog toga. Ako te ka NK nanese put svrati i pogledaj što imaju. Plus, možda ti i daju popust 10-15% ako je veća količina. U nekakvoj su krizi pa računam da su raspoloženi za pregovore kad je keš u pitanju.

  16. #316
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Da li neko zna ima l u toj zgradi mozda dvosobih stanova vecih od 65 kvadrat?
    Ima koliko oces, na skorom svakom sajtu za nekretnine. Imas i po oglasima u stampi, Vijesti i Dan.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  17. #317
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,583
    Thanks Thanks Given 
    7,514
    Thanks Thanks Received 
    4,583
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Potraži još poneđe. Ima ih svaka firma skoro a cijene i kvalitet odudaraju. Već neđe ranije napisah da sam u Neckomu vidio neki parket jeftin, hrastov. Stvar je bila u tome da je to slabija klasa jer ima dosta čvorova isl al meni je fenomenalno izgledao upravo zbog toga. Ako te ka NK nanese put svrati i pogledaj što imaju. Plus, možda ti i daju popust 10-15% ako je veća količina. U nekakvoj su krizi pa računam da su raspoloženi za pregovore kad je keš u pitanju.
    Rijetko šta imaju na stanje, zbog toga su i u krizi...
    #fakenews

  18. #318
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Kakva su iskustva sa grijanjem stanova na prvom spratu u novogradnji, konkretno u bloku 9? Znam za iskustva ljudi u starogradnji, koji ne mogu ugrijati stan na prvom spratu, kod jednih je ispod stana veliki poslovni prostor koji se ne koristi, a kod drugih je stan tacno iznad prolaza.

  19. #319
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    798
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Da li, kad kupujete stan u gradnji, morate platiti 100% u vrijednosti stana unaprijed?

    S ozbirom da pitam bez iskustva sa kupovinom novogradnje u CG, nemojte mi zamjerit. Moje iskustvo van CG je da se placa 5% ili 10% unaprijed a ostatak tek kad se dobije upotrebna dozvola. Citam vase postove i cini mi se da se u CG trazi 100%.

  20. #320
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pegasus View Post
    Da li, kad kupujete stan u gradnji, morate platiti 100% u vrijednosti stana unaprijed?
    Ne .
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #321
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,847
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,381
    Thanked in
    2,201 Posts

    Default

    Da, naravno.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  22. #322
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,123
    Thanks Thanks Given 
    2,234
    Thanks Thanks Received 
    2,402
    Thanked in
    1,238 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Kakva su iskustva sa grijanjem stanova na prvom spratu u novogradnji, konkretno u bloku 9? Znam za iskustva ljudi u starogradnji, koji ne mogu ugrijati stan na prvom spratu, kod jednih je ispod stana veliki poslovni prostor koji se ne koristi, a kod drugih je stan tacno iznad prolaza.
    Ne znam kako je na prvom spratu jer smo na četvrtom, ali ako išta valja recimo u mojoj zgradi u Bloku 9 to je izolacija. Bukvalno klima radi zimi recimo sat vremena, pa je gasimo, a sobe se uopšte ne griju i balkonaska vrata uvijek otvorena. Struja zimi nam nikad nije presla 50 eur.

    Quote Originally Posted by pegasus View Post
    Da li, kad kupujete stan u gradnji, morate platiti 100% u vrijednosti stana unaprijed?

    S ozbirom da pitam bez iskustva sa kupovinom novogradnje u CG, nemojte mi zamjerit. Moje iskustvo van CG je da se placa 5% ili 10% unaprijed a ostatak tek kad se dobije upotrebna dozvola. Citam vase postove i cini mi se da se u CG trazi 100%.

    Ne plaća se sve unaprijed, sve zavisi kako dogovoriš. MOžeš jedan dio unaprijed, onda kako se zgrada radi uplaćuješ po dogovoru. Možeš platiti dio a ostatak kada dobiješ ključ, a možeš i odmah sve ali u tom slučaju bi trebalo da je kvadrat jeftiniji.

  23. #323
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Kod stanova u izgradnji, dinamika isplate ide u zavisnosti od faze izgradjenosti, barem je tako bilo kod ovih koje poznajem...

    Nego, podhoh jutros malo do cetinja, nekoliko novih zgradica ima... veli mi ovaj drug da se ne moze kvadrat stana naci ispod 900eura, a u neke ide i 1000e+...
    Prica mi za nekog komsiju, imao je manji plac 500-600 kvadrata, tu je napravio zgradicu-kucu na steroide, 10ak stanova max, svaki je prodao za 1000e kvadrat...
    E ako znaam...

  24. #324
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Sacekajte jedno godinu dvije sa kupovinom


    Kada opozicija preuzme vlast, svi javni funkcioneri koji ne budu mogli dokazati porijeklo novca za kupovinu nekretnina (koji se vode na njih ili clanove uze familije) bice zaplijenjeni. Isto je za privrednike koji su novac stekli na nezakonit nacin.

    To ce u jednom trenutku preplaviti trziste sa stanovima koji ce biti na licitaciji. Pocetna cijena kvadrata 700eur



    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  25. #325
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sacekajte jedno godinu dvije sa kupovinom


    Kada opozicija preuzme vlast,

    She is only here to annoy herself!

Page 13 of 213 FirstFirst ... 3910111213141516172363113 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 13:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 07:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 11:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 15:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •