Page 160 of 214 FirstFirst ... 60110150156157158159160161162163164170210 ... LastLast
Results 3,976 to 4,000 of 5331

Thread: Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

  1. #3976
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Nije mi jasna veza izmedju ministarstva finansija i socijalnog staranja. Socijalno staranje ide prije uz ministrastvo rada, ili cak zdravlja...
    Ako sam ga dobro shvatio, ideja je da umjesto konstantnog sukoba izmedju ministra socijalnog staranja ("daj pare") i ministra finansija ("ne dam") imas jednu osobu koja je svjesna i socijalnih potreba i ogranicenosti finansijskih sredstava.

  2. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  3. #3977
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/svijet/evropa...stavku-u-vladi

    Evo Zdravko otpisuje partijama da same predloze kadrove "po dubini" ali da ne zaborave da se zakoni i konkursi moraju postovati.

    Ovdje je dobra prilika da pitam Gagarina da prokomentarise one svoje tvrdnje da ce zamjena kadrova po dubini da se vrsi nezakonito (tj onako kako je DPS to radio).

  4. #3978
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    https://www.vijesti.me/svijet/evropa...stavku-u-vladi

    Evo Zdravko otpisuje partijama da same predloze kadrove "po dubini" ali da ne zaborave da se zakoni i konkursi moraju postovati.

    Ovdje je dobra prilika da pitam Gagarina da prokomentarise one svoje tvrdnje da ce zamjena kadrova po dubini da se vrsi nezakonito (tj onako kako je DPS to radio).
    Loš ti je link...

    Ovo bi trebala da bude ta vijest.

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...iti-korumpiran

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 14-11-20 at 10:48.

  5. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  6. #3979
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    https://www.vijesti.me/svijet/evropa...stavku-u-vladi

    Evo Zdravko otpisuje partijama da same predloze kadrove "po dubini" ali da ne zaborave da se zakoni i konkursi moraju postovati.

    Ovdje je dobra prilika da pitam Gagarina da prokomentarise one svoje tvrdnje da ce zamjena kadrova po dubini da se vrsi nezakonito (tj onako kako je DPS to radio).
    Svaka mu cast ako ovo izgura.
    A ima realne sanse. Mada, bojim se da ce tek krenuti klizeci kad se izabere vlada. I to od onih koji su za nju glasali.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  7. #3980
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Imamo coeka u vlast koji je spreman da odgovara na pitanja dok ga resetaju u zivom programu. A sa druge strane nije Supkovic.

    Za pocetak dobro.

    Neka je i nama i njemu bog upomoc ove prve godinu-dvije. Da toliko izdura pa ce sigurno i do kraja mandata.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  8. The Following 4 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  9. #3981
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default



    Ja znam za dvojicu što su ognjem liše nejač žežali na ovijem prostorima, u zadnje vrijeme.

    Ratko Mladić i Radovan Karadžić.

  10. #3982
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,645
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ace-iz-brisela

    Svaki dan odlaganja je kao vjecnost..

  11. #3983
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Dva velika čovjeka

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Vjerujem da bi se i ova ministarka složila sa tvojom izjavom.

  12. #3984
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    4,229
    Thanks Thanks Received 
    4,536
    Thanked in
    2,201 Posts

    Default

    Neka je. Neka radi svoj posao pa da se vidi.
    Nije vi smetao Migo sad nemate pravo komentarisat. Prema tome, trpite.
    Ako vi se ne svidja, vi izadjite.

    https://www.facebook.com/10000069975...3722502994371/
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  13. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  14. #3985
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,646
    Thanks Thanks Given 
    3,565
    Thanks Thanks Received 
    8,611
    Thanked in
    4,653 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/politika/medojevic-...ane-ga-odbile/

    Medo je u suštini ogledalo ovog naroda


    Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  15. #3986
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://m.cdm.me/politika/medojevic-...ane-ga-odbile/

    Medo je u suštini ogledalo ovog naroda


    Tapatalk
    Neđe po ovim mrežema pročitah dobar komentar za Meda...

    "Medojevic je ujedinio Crnu Goru, bez obzira koje smo vjere, nacije, volimo li meso ili patlidžan, jesmo li homo ili hetero, ateisti ili vjernici, trampovci ili bajdenovci, četnici ili partizani...svi smo složni da je on KANTA GOVANA"

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  16. The Following 7 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  17. #3987
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Slabo imam kad da pišem pa kasnim sa odgovorom.

    Možda ću zvučati prepotentno ali moram izustiti da si naivan.

    1,2 i 3 tačka, ako zastaneš i razmisliš shvatićeš da je po svim pitanjima imao dovoljno vremena da se pripremi i predvidi sve okolnosti, stoga i da se prema tome postavi. Što je još interesantnije po nekim tačkama i sam je bio dio organizacije. Nije bio zatečen. Ovaj "poke" Vučića tek nije slučajnost, več od juče tvrdi da ima dokaze za svoje tvrdnje. To je konkretnost i jasno distanciranje od Vučića.

    Zdravko sve što radi, radi proračunato za sada osim nekih par nebitnih stvari đe je platio danak neiskustvu.

    Znate đe ćete moći da ga lovite na ta stanovišta o političkom neiskustvu ?
    U bilateralnim i multilateralnim susretima. Visoka politika i diplomatija ne tolerisu baš iskrenost, posebno tu njegovu prema euroatlasnim adresama.

    Ove naše dnevno političke prilike su obične trivijalnosti čije osnove razumije svaka šuša i maruša.

    Stoga, njegovi izlivi iskrenosti nijesu slučajni.

    Zdravko jednostavno ne želi da se umotava u klasične politicke oblande. Ovaj pristup koji ima nije nov u politici. Jedino loše je što niđe nije dugoročno upalio zbog logične kolizije poštenja i politike.

    On prosto ne želi da bude klasični političar iz udžbenika.

    Kako da najbolje prodaš i nametneš svoju ideju (srpske) države hrišćanskog konzervativizma i socialdemokratije načelno demokratatskom i vjerujućem narodu koji je 30 godina pod lopovima i poltronima?

    Eto tako kako on radi. Plasira svog pravog sebe u etar. Iskrenog ali sa jasnom vizijom kako vidi CG iz svoje perspektive. I tome stremi. Pokusava da svojom iskrenošću, koju vi pogrešno vezujete za "poštenje" pridobije u svoj korpus sve one kojima je dosta lopovluka i nepravde, a da to plate cijenom saglasja sa njegovom ideologijom.

    Nekome se sviđa, nekome ne. A neko kako rekoh, traži ono što mu je suštinski za život važno pa ostalo zanemaruje.

    Sent from my Telefunken
    Super se otvori ova podtema u okviru topica, a opet vezana za isti.
    Prvo što si odlično primjetio to je Krivokapićev hrišćanski konzervativizam i socijaldemokratija. Izraz za taj politički pravac je socijalni konzervativizam, ubaci u google i dobićeš dosta i naučnih radova i definicija čak i na našem jeziku. Elem, to nije moja šolja čaja, komunističko dijete, alternativna scena u adolescenciji, pa sam više u nekom socijalno liberalnom momentumu, ali poštujem. Btw... zeleni đe je Dritko bi takođe ideološki bili drugi pol, ali nužda zakon mijenja.

    Svakako, bolje je kada bi tu socijalno konzervativnu nišu drži Krivokapić, nego da je siluju Vučićeve bičarke u Podgorici zajedno sa zalađelim Medom. Tu nišu obično preuzimaju manipluatori kao što je Domovinski pokret u Hrvatskoj, zajedno sa HDZ, ili Orban u Mađarskoj i Kačinjski u Poljskoj (nadam se da Krivokapić neće ići u tom pravcu). A ta niša je postala neočekivano velika, iz raznih razloga, a prije svega zbog Amfilohijevog misionarstva i svega kako je on djelovao, kao i zbog nulte empatija prema sirotinji od strane DPS, kao i njihovog lopovluka, kao i mavašija koji su probali na Crkvu.
    Mislim da se dovde slažemo. A sada Safro moja dobra i čestita da te malo napunim sičije.

    Složićemo se da PR nije samo prema biračima, već njegovi intervjui i nastupi, uključujući pričešća idu i u neke diplomatske izvještaje, da idu u neke press klipinge koje čitaju neki menadžeri iz nekih inostranih firmi koje su već ovdje ili koji bi ovdje investirali i sl... I onakvo ponašanje čovjeka u crkvi i izjave u vezi pričešća ostavljaju utisak da je isti "malo čudan" i "previše nekonvencionalan" da iskoristimo eufemizme za "malo nenormalan".

    A što se tiče lokalnih birača, sam je rekao da neće praviti partiju. Očekujem da će održati riječ i biti nezavisni kandidat za predsjednika na narednim izborima. Ali da ne ulazimo u ŠBKBB.
    Lijepa je stvar izvinjenje za nenošenje maske i super mi je zvučalo. Ali onda dodaš pričešće, koje se u istoj crkvi u Njemačkoj obalja jednokratnom kašikicom npr... Ukrpkos tome što se niko u istoriji nije zarazio tokom epidemija.

    Što se pričeo novčanim transferima tiče, malo se istrčao, jer tehnički nema šanse da se iz CG ne bi primjetili u cijelom finansijskom sektoru odlivi vrijedni stotina miliona. Da ne trošim prostor na tehnikalije. Bojim se da ne bude kao sa Medom. Medo je bio (više nije jer je prolupao) najkorisniji idiot nekih mračnijih krugova sada već bivše vlasti. Daju mu pet stvari, tri tačne i dvije iz aviona netačne. I on ih sve ispriča, dvije netačne se lagano demantuju, a time se izgubi i kredibilnost za tri tačne priče. Ne kažem da je Krivokapić baš toliko tele, ali kao premijer ne smiješ ništa da kažeš bez beton čvrstih dokaza.

    Na kraju, većina klasičnih političara bi se možda malo drugačije ponašala. Ali ima ona "Kad si u Rimu, ponašaj se kao Rimljanin". Pomjeriti malo konvencije kao premijer je ok. Ali, da karikiram, biti stend up komičar kao premijer ne ide. Mislim da kapiraš što mi je poenta.

  18. #3988
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,285
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    4,611
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Smatrajte da ste svi dobili po infrakciju za teski "offtopic".

    Pa ko nastavi i poslije ovog upozorenja bice ono "pamti jedan, pisi dva".
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  20. #3989
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    @safra jedan edit mog prethodnog posta pošto je isteklo vrijeme za to. Krivokapić će protiv sebe imati oko 80% poslanika. Jedina podrška na koju može računati su građani svih uvjerenja, religija i nacija. Imaš 30% koji nisu pravoslavci, imaš gomilu ljudi koji ne dijele njegov, budimo realni, pravoslavni zelotizam, koji je OK za po kući. U javnosti, odbiće dobar dio ljudi od sebe koji bi ga inače podržavali, a posledično umanjiće šanse za uspješnost vlade.

  21. #3990
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    @safra jedan edit mog prethodnog posta pošto je isteklo vrijeme za to. Krivokapić će protiv sebe imati oko 80% poslanika. Jedina podrška na koju može računati su građani svih uvjerenja, religija i nacija. Imaš 30% koji nisu pravoslavci, imaš gomilu ljudi koji ne dijele njegov, budimo realni, pravoslavni zelotizam, koji je OK za po kući. U javnosti, odbiće dobar dio ljudi od sebe koji bi ga inače podržavali, a posledično umanjiće šanse za uspješnost vlade.
    Da, ali imaćeš URU kao građansku opciju koja će imati reprezente u vladi i koja će braniti tu vladu u skupštini.

    Mislim da to što neće ostivsti partije ne znači da neće pred naredne izbore preuzet kormilo "Narodne koalicije", "Ne damo Crnu Goru" ili neke druge političke organizacije koja još nije formirana.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  22. #3991
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Vlada ne može preteć dva-tri mjeseca. Prva mana joj je etnička čistoća. Šta je Crna Gora sad, Lebensraum za Srbiju? Ta činjenica ne može da se ostavi po strani ako vlada namjerava da bude prozapadnog karaktera. A po ovim planinama što se pomjeraju i kašičicama, prije će bit prosrednjovjekovnog karaktera.

    Svi mi ovdje imamo neku religiju ili smo ateisti/agnostici, pagani. Ali niko to dosad nije toliko apostrofirao koliko nova većina. Govori se o Hilandaru, Kosovu, vjeronauci, kapelama, Krstu... Kako se ko izjašnjava... Ljudi na Fejsbuku se odmah prepucavaju ako je đe neko sa drugačijim imenom od Miloš ili Ognjen ostavio komentar riječima: šta se ti miješaš?

    Jasno se kroz propagandu klerikalnog nacionalizma pokušavaju ugušiti glasovi manjina i različitih mišljenja od provelikosrpske agende. Brani se Vesna neodbranjiva Bratić raznim kontekstualizacijama. Možda je jedini kontekst to da je žena velikosrpski nacionalista. Plain simple.

    Svaki posmatrač vidi cilj ovog procesa. Da se kroz naredni popis i obrazovni sistem izmijeni karakter društva i da Srbi konačno nakon toliko decenija "ugnjetavanja" dobiju crnogorski Lebensraum.

    A narod ko narod. Većina će uvijek ići uz vlast jer svi žele sigurnost, pa će biti i novopečenih Srba konvertita ili što bi kleronacionalisti ponosno rekli: "Vratio se vjeri prađedovskoj."

    To je sve što sam vidio od ove priče dosad oko vlade. Kad vidim nešto drugo, progresivnije, javiću vam.
    Last edited by el_; 14-11-20 at 18:38.

  23. The Following User Says Thank You to el_ For This Useful Post:


  24. #3992
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,646
    Thanks Thanks Given 
    3,565
    Thanks Thanks Received 
    8,611
    Thanked in
    4,653 Posts

    Default Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

    pa kad postajemo Srbi svi? da znam

    Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  25. #3993
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    pa kad postajemo Srbi svi? da znam

    Tapatalk
    Ja kažem šta je mandatar dosad ponudio. Osim tog isključivanja svih osim Srba, ništa progresivno nisam vidio. A naći će se uvijek neki Rasim Ljajić da simulira raznolikost u toj ideologiji.

    Ako su ovo promjene, svaka čast. Iz kleptokratije u kleronacionalizam. Iz x u x.

  26. #3994
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,232
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,518
    Thanked in
    756 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by el_ View Post
    A naći će se uvijek neki Rasim Ljajić da simulira raznolikost u toj ideologiji.
    Umjesto nekog pravog, autenticnog, progresivnog predstavnika manjina. Kao npr? Moze li Dritan da polozi za to? Ili ti je on četnik?


  27. #3995
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Umjesto nekog pravog, autenticnog, progresivnog predstavnika manjina. Kao npr? Moze li Dritan da polozi za to? Ili ti je on četnik?
    Dritan useful idiot te ideologije. Znaš li šta je suštinski problem ovih izbora? Stvorio se presedan da se nije mogla skinut vlast drugačije osim na krilima kleronacionalizma i hrišćanstva. Na krilima jedne religije se oblikuje demokratija i procesi sekularne demokratije.

    Šta drugačija mišljenja imaju da traže onda tu? S obzirom da se u religiji baš puno i ne misli. Eto, planine je moga pomjerit ovaj mandatar da CRBC bezveze ne probija tunele. Jer on ZNA da se to desillo.

    Vidim Poljskoj, članici EU, baš ide fino na sličnim krilima katolicizma i nacionalizma.

    Jedna riječ: Netolerancija.

  28. #3996
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,607
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by el_ View Post
    Vlada ne može preteć dva-tri mjeseca. Prva mana joj je etnička čistoća. Šta je Crna Gora sad, Lebensraum za Srbiju? Ta činjenica ne može da se ostavi po strani ako vlada namjerava da bude prozapadnog karaktera. A po ovim planinama što se pomjeraju i kašičicama, prije će bit prosrednjovjekovnog karaktera.

    Svi mi ovdje imamo neku religiju ili smo ateisti/agnostici, pagani. Ali niko to dosad nije toliko apostrofirao koliko nova većina. Govori se o Hilandaru, Kosovu, vjeronauci, kapelama, Krstu... Kako se ko izjašnjava... Ljudi na Fejsbuku se odmah prepucavaju ako je đe neko sa drugačijim imenom od Miloš ili Ognjen ostavio komentar riječima: šta se ti miješaš?

    Jasno se kroz propagandu klerikalnog nacionalizma pokušavaju ugušiti glasovi manjina i različitih mišljenja od provelikosrpske agende. Brani se Vesna neodbranjiva Bratić raznim kontekstualizacijama. Možda je jedini kontekst to da je žena velikosrpski nacionalista. Plain simple.

    Svaki posmatrač vidi cilj ovog procesa. Da se kroz naredni popis i obrazovni sistem izmijeni karakter društva i da Srbi konačno nakon toliko decenija "ugnjetavanja" dobiju crnogorski Lebensraum.

    A narod ko narod. Većina će uvijek ići uz vlast jer svi žele sigurnost, pa će biti i novopečenih Srba konvertita ili što bi kleronacionalisti ponosno rekli: "Vratio se vjeri prađedovskoj."

    To je sve što sam vidio od ove priče dosad oko vlade. Kad vidim nešto drugo, progresivnije, javiću vam.
    Gledaj i javljaj...

  29. #3997
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,232
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,518
    Thanked in
    756 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by el_ View Post
    Dritan useful idiot te ideologije. Znaš li šta je suštinski problem ovih izbora?
    Dritan ti nije pripadnik manjina i nije ti dovoljno progresivan, nego ti je idiot? Vidji, druze.. sjaši sa tom pricom, evo u svakom narednom postu iznosis neku novu "sustinu" ovih izbora. Ok, shvatili smo da te boli, kapiramo da ti je tesko, da ne mozes da se miris sa novonastalom situacijom, ali batali da trujes sa neistinama i otrovima. Ako postoji moderan, savremen, pametan pripadnik manjina u Crnoj Gori, to je Dritan Abazovic. A Zdravko Krivokapic samo sto se ne kune u njega koliko mu je taj covjek blizak i koliko ga postuje. Rekao je da ce u najmanju ruku biti potpredsjednik Vlade, a ti mi sipas odje neku pricu o netoleranciji, etnickoj cistoci i slicnim gadostima. Razumijemo mi da je za tebe praaaavi pripadnik manjina onaj koji ce na svaku saradnju sa Srbima da kaze: "Mrs!", ali ova promjena zahtijeva upravo ono za cim ti odje, coce, kukas i zapomazes: tolerancija. Ta dva covjeka demonstriraju tu osobinu na najbolji moguci nacin, za razliku od nacionalista iz redova DF-a i manjinskih partija. I red bi bio da pocnes da se miris sa tim. Zapamtili smo ovu tvoju glupost da ce ova Vlada izdrzati najvise 2 mjeseca, ali ja tvrdim da ces sam nestati sa foruma kad uvidis da nema nista od tih tvojih vlaznih snova, jer znas da cemo te razglavit od zajebancije.


  30. The Following 5 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  31. #3998
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Moji vlažni snovi se nikad neće ostvariti u ovoj zemlji. Bio DPS, sateliti, DF, Krivokapić i Dritan ili neko deseti na vlast, prika. Zato više ni ne sanjam. I nemoj da mi ubacuješ neka moja razmišljanja o predstavnicima manjina a priori, legendo. Neka se pojedini Srbi zapitaju šta nije u redu sa saradnjom i ko je te ljude 20 godina glasao u opoziciji da tjeraju kao strašila manjine od sebe. Manjine i koalicija nikad nisu ni bili cilj političke borbe tih subjekata, jer da jesu, DPS je davno mogao da padne. Cilj je bila država sa svojim elementima pogodnim za revizionizam.
    Last edited by el_; 14-11-20 at 20:21.

  32. #3999
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,232
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,518
    Thanked in
    756 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by el_ View Post
    Manjine i koalicija nikad nisu ni bili cilj političke borbe tih subjekata, jer da jesu, DPS je davno mogao da padne. Cilj je bila država sa svojim benefitima pogodnim za revizionizam.
    Izvini, jel ti ovo pricas o manjinskim partijama? Posto si ih ovime opisao 1/1, da ne moze bolje. Imali su oni X prilika da naprave neku "bolju CG", bilo je uvijek procrnogorskih partija u opoziciji, ne mora direkt sa Srbima. Bila je tu i jedna Pozitivna, Ura, cak i SDP... ali uvijek im je tu nesto smrdjelo, uvijek im je to bilo ispod casti... A svi znamo zasto. Upravo to cime si ih tako lijepo opisao na kraju: vlast, brojni komoditeti koje ona omogucava, a narocito prilika za revizionizmom. Tako mi takvih predstavnika manjina, isto kao i predstavnika Srba iz DF-a, daleko im lijepa kuca.


  33. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  34. #4000
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by el_ View Post
    Vlada ne može preteć dva-tri mjeseca. Prva mana joj je etnička čistoća. Šta je Crna Gora sad, Lebensraum za Srbiju?
    Kakav Lebensraum za Srbiju?

    Kad je to Crna Gora bila poželjan Lebensraum za Srbiju?

    Upravo je obrnuto vekovima, sem u vreme letnje sezone.

    Ako se obistine slutnje Krivokapića, Beograd na vodi će biti Lebensraum za mnoge patriote iz DPS-a.


    Imam utisak da se bezveze gadjaš tim mainkampfovskim pojmovima samo da bi Srbima i Srbiji nalepio nekakve nacističke i fašističke etikete.

Page 160 of 214 FirstFirst ... 60110150156157158159160161162163164170210 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. sajtu Vlade Republike Crne Gore
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 28-01-07, 03:15
  3. Replies: 3
    Last Post: 20-06-05, 05:55
  4. Pretnje Ostroskom likvidacijom u ime Vlade Crne Gore
    By harambasa in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 16-03-05, 13:17
  5. Radom Milove vlade nezadovoljno skoro 70% gradjana Crne Gore
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 27-02-04, 13:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •