Page 13 of 721 FirstFirst ... 3910111213141516172363113513 ... LastLast
Results 301 to 325 of 18010

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #301
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Nojeva ostrva
    Posts
    2,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Katunjanin View Post
    Prošle godine je svima smetala gužva, nedostatak parkinga, guranje po plažama i šetalištu.

    Ove godine svima smeta što toga nema???

    mislim da se pitanje parkinga ne rjesava tako sto oceras turiste...ili mozda grijesim?
    this is pointless

  2. #302
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,295
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by primarius View Post
    mislim da se pitanje parkinga ne rjesava tako sto oceras turiste...ili mozda grijesim?
    Parkinga već nema.

    Mada i griješiš, nama trebaju gosti koji će dolaziti avionima. Koristiti usluge taxi prevoza ili eventualno rent-a-car-a. Gosti koji će svoje ljubimce parkirati u hotelskim garažama a ne po javnim parkinzima ispred zgrada.

    Dođe fino lik s Zastavom, poperi ga ispred zgrade, istovari čegu napolje, stavi ćebe na šoferšajbnu i kartone preko guma da čoče ne izgori makina. I tako 10 dana ga ne miče, a ja svaki dan s posla i na posa pa ga parkiraj po 300 metara od zgrade.

    Što će kome takvi turisti, i treba ih rašćerat!!!

    Još bih ja podigao cijene, samo da ne dolaze. Za koju godinu će se to pokazati ispravnim, ne može odmah.

    Trabali bi da napravimo dvovalutni sistem, kao na Kubi. Posebne pare za turiste, pa da ih deremo do kože a posebne za lokalno stanovništvo.

  3. #303
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Dobro je dok se takav turista ne zali da mu je ćebe izblijedjelo od crnogorskoga sunca

  4. #304
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Dobro je dok se takav turista ne zali da mu je ćebe izblijedjelo od crnogorskoga sunca
    U Egiptu je jeftinije sunce i na vecem nivou .

  5. #305
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Ljubljana
    Posts
    407
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bio sam prosle godine u CG, na odmoru. Prvi put, verovatno i poslednji.
    Vidoh elitne cene, ali nigde eltnog turizma.

    Citam ove godine, jos gore. Mislim na elitne cene.
    Pa ves pitam, da li se i elitni turizam poboljsao!?
    Boj ne bije svijetlo oruzije,već boj bije lobi u američkom kongresu.....

  6. #306
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,295
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by RHCP View Post
    Bio sam prosle godine u CG, na odmoru. Prvi put, verovatno i poslednji.
    Vidoh elitne cene, ali nigde eltnog turizma.

    Citam ove godine, jos gore. Mislim na elitne cene.
    Pa ves pitam, da li se i elitni turizam poboljsao!?
    Pa ako ti ne dođeš, već se poboljšao za nijansu!

  7. #307
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Ljubljana
    Posts
    407
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ali odma ste i siromasniji za jednu i pol hiljadarku.
    Boj ne bije svijetlo oruzije,već boj bije lobi u američkom kongresu.....

  8. #308
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,295
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by RHCP View Post
    Ali odma ste i siromasniji za jednu i pol hiljadarku.
    Neka, neka.
    Šteta koju bi napravio je veća.

  9. #309
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    461
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    shto se prepucavate ljudi ? katunjanin , prestani da branish drzhavu , i da govorish da choek nije u pravu... skupo je , za te pare ochekuju ljudi vishe... realno... i da su pune plazhe i da se ne mozhe doc do parkinga svejedno mi nemamo nishta od toga , jer se te pare ne ulazhu dalje u nashu ekonomiju no ih troshe ti milioneri po parizu , londonu , maldivima itd... no nece moc da drzhe te cijene josh dugo , jer zakoni ponude i potrazhnje to nece dozvolit... i svi vele da je bugarska najvece smece shto postoji , al ako se ovako nastavi 50% nas ce bit primorano da tamo podje da se okupa... josh samo da se stavi rampa na ulaz u bd , to bi bio vrhunac... ne znam ja jel drzhavi profitabilnije da ubiramo eko takse i da ceramo goste loshom ponudom , al znam da ja ne dobijem ni 1og eura od svega toga... no me josh oderu kad podjem jedan dan dolje.... i stvarno ispane jeftinije poc na krf ili u tursku , jer ovo postaje nepodnoshljivo... i prestanite da pljujete strance koji kazhu da je skupo... **** ga , u pravu su , i dobro to znate...

  10. #310
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    7,074
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    1,189
    Thanked in
    472 Posts

    Default

    Taj ko rece da nije skupo,po meni je kompletan idiot.

    Bez uvrede.
    "...Tu je slika Ive Lole Ribara"

  11. #311
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Ljubljana
    Posts
    407
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto se tice cena i usluga i njihovog odnosa.
    Mogu reci samo jedno.
    Mislim da je u pitanju gen "prokletstva".
    A ne neka ekonomska racunica!
    Boj ne bije svijetlo oruzije,već boj bije lobi u američkom kongresu.....

  12. #312
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,225
    Thanks Thanks Given 
    410
    Thanks Thanks Received 
    475
    Thanked in
    236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zippy View Post
    Odgovorni:
    1. Premijer
    2. Ministar Turizma
    3. Ministar Saobracaja ( ne znam kako mu je tacno funkcija)
    4. Ministar za Ekonosmi Razvoj
    5. Svetozar Marovic ( nemam pojma sta je on sad)
    6. Gradonacelnici svih opstina koje imaju gore navedene probleme
    7. Poslednji ali ne najmanje vazni: GRADJANI CRNE GORE KOJI NIKADA OVIH PRVIH 6 NECE POZVATI NA ODGOVORNOST

    tako je, potpuno se slažem, ali mislim da je ovo sve namjerno napravljeno da ne dođe nikoga ove godine.....

  13. #313
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,158
    Thanks Thanks Given 
    2,541
    Thanks Thanks Received 
    524
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    Negdje na početku ovo teme napisah kako su mi u jednom dobrom hotelu U Boki ponudili apartman po cijeni od 170€ po osobi (sa doručkom) što je otprilike bilo 400% više u odnosu na 2007.
    Naravno, rezervisao sam ljetovanje na drugoj lokaciji, ali iz znatiželje juče sam nazvao "inkriminisani" hotel i dobio informaciju da je apartman sada 90€ po osobi (i to je još uvijek previše skupo, po mojim mjerilima) i začudo imaju praznih apartmana tokom druge polovine jula.

    Pi...

  14. #314
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ima u Teutu mjesta, a prema tim oni su bas skromni od juna poskupili samo 30%

  15. #315
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    E ako mi niste dan uljepsali komentarima...VRH....

    MenE je Crna GOra preslatka ima more ima planine ima puteve ima i kafa i hleba ima ima sve zenski i to...I mogu da dodam da je ovde bas lEpo i mlogo volimo ove sa ade ciganlije i pustite vi ove crnogorce bezobrazne sto pricaju dodjite nam opet...ja naprosto ne mogu da se naviknem da nema vise lubenice po plazama paradJza pecenih kokica. Vratite mi paradajz turiste i oni su mi preslatki.ETo tako
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

  16. #316
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Ljubljana
    Posts
    407
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja prosle godine video ruse da jedu lubenicu na plazi!
    A videh i trecerazredne nemce (znam da su nemci zato sto pricaju nemacki , a da su trecerazredni zato sto nemice nisu bile obrijane ispod miske, a nemci su imali neke cudne frizure sa repovima) kako mrče pastetu iz konzerve na sred "mogren" plaze u budvi!
    Oni placaju i ove godine "elitni turizam" crne gore!
    Boj ne bije svijetlo oruzije,već boj bije lobi u američkom kongresu.....

  17. #317
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    To mi kazi eto mene na mogren sa pecenom kokoskom jupi jeaaaaaaaa:mrgreen:

    A jel bila poljska petoclana famijila koja lize jedan slodoled...ako nija isto ja necu, kad malo bolje razmislim
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

  18. #318
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,762
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Njemci znaju da se stisnu taman kao Pirocanci, ne bi bila bogata drzava da ne znaju da stede

  19. #319
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Ljubljana
    Posts
    407
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E vidis, ne moras vise da nosis, kojekavu klopu na plaze, mislim ne smes vise. Sad po zakonu, o elitnom turizmu imas elitne kafice-restorane, sa elitnim cenama.
    Po poveoljim cenama, za elitnu uslugu, za 35 eura i 40 centi, mozes da pojedes, parce pice, coca-colu (sa hledom, elitnim), popijes kafu sa slagom, procitas iznajmljene novine i da elitno podrignes.
    Boj ne bije svijetlo oruzije,već boj bije lobi u američkom kongresu.....

  20. #320
    Join Date
    May 2008
    Posts
    77
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Nije mi jasno što ste se okomili toliko na čoveka.Biti ljubitelj podvodne flore i faune nije ništa skaredno niti toliko čudno, a to bi takvi vrsni poznavaoci turističke problematike poput tebe morali da znaju.

    Umesto da napadate čoveka koji se opredelio za Egipat morate da parirate egipatskoj ponudi:
    -nabavite kamile,nilske konje itd.
    -napravite neku piramidu ili ubedite turiste da ima neka potopljena piramida koja se ne vidi ali postoji.
    -zabranite turistima i unos odeće i obuće(sem najnužnije za plažu) pa će morati da kupe i odeću kod vas.
    -zabranite turistima da dolaze motornim vozilima pa im iznajmljujte bicikle.
    -izmislite neko čudovište koje povremeno izranja iz Skadarskog jezera i napada turiste i meštane
    -pošto kod vas letuju Subotić i još neki pripadnici kriminalnih klanova iz Srbije, treba to da iskoristite u turističke svrhe.Sem vođe "duvanske" mafije, treba da privučete i druge mafije, "drumsku","stečajnu","univerzitetsku".
    Oni imaju dosta para, boraviće preko cele godine i trošiće onoliko koliko im kažete a ne bi bacali papiriće po plažama ako im se pripreti izručenjem.
    Vaši turistički radnici bi lako razdvojili ovu elitu od paradajz turista tražeći kao ulaznicu zahtev za sprovođenje istrage/ optužnicu nadležnog suda u Srbiji,(da se među finom gospodom koja se bavi privrednim kriminalitetom i korupcijom ne provuče neki običan krimos koji se bavi ubistvima/silovanjima).
    -uskladite vaše plaže sa šerijatskim pravom(posebne plaže za muškarce i žene) jer šeici/emiri neće pristati da se kupaju suprotno šerijatu.

    hahaha dusane svaka cast na postu i sarkazmu vrh si!

  21. #321
    Join Date
    May 2008
    Posts
    77
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    Krivci za krah turističke sezone nije niko bez mi sami!
    Želimo elitni turizam a ubjeđen sam da je većina sadržaja koju mi nudimo za niskoplatežne goste.
    Niko , pa ni Kosovari,Bosanci,Makedonci,Srbi ne vole da se pored njih buše trotoari i ulice,da prelaze bulevar preko kratera, da udišu prašinu na svakom koraku, da nemaju vode da se istuširaju, da osjećaju fekalnu kanalizaciju...
    Zašto niko nema hrabrosti a posebno Budvani, Kotorani da kažu da su njihovi gradovi katastrofalno poripremljeni za sezonu...
    Budva, Bečići trebali bi da ćute kao zaliveni, da ne progovaraju jer su se tako obrukali da ih nijedno more ne može oprati!!!
    Pitao bih te Budvane ima li iđe u svijetu da se usred turističke sezone vrše građevinski radovi koji izazivaju opšti haos.
    Glavna autocesta od Bečića pa na dalje prema Kamenarima prokopana je , više liči na bojno polje...
    Prašina da povratiš, Bageri svugdje oko tebe.
    Kamioni sa šutom i pijeskom ...
    Ko je kriv što radovi nijesu završeni do 15.06.2008. a obećano je!
    Ko vrši građevinske radove na glavnoj saobraćajnici prema Rafailovićima...
    Lokalna samouprava!
    Ko je izabrao takvu vlast u Budvi.
    Pa vi Budvani!!!!!!!!!!
    Pa kakvi ste vi turistički poslanici kada dozvoljavate da takvima dajete podršku za , moglo bi se reći bezobzirno poonašanje...
    Moj poznanik iz Budve koji izdaje apartmane po 100 eura žali mi se da mu veoma slabo ide.
    A kada ga pitam:
    Zašto si podigao cijenu za 20 eura!
    ON kaže da svi podižu.
    Pa Marović im je rekao da Budva postaje elitna destinacija...
    Kakva plitkoumnost!
    Da bi Budva postala elitna i da bi takvi gosti dolazili u nju treba da isti Budvani budu elitni domaćini na svakom koraku a ne da samo misle kako će staviti 50 centi(namjerno kažem 50 centi) u džep!

    Moram priznati da mi je drago što se ovo dešava da bi ljudi koji se bave turizmom shvatili da je to vrlo ozbiljan posao, da je potreban temeljan rad,da cijene pića u vanpasionskoj ponudi ne mogu biti veće nego u Turskoj , Bugarskoj, Egiptu...
    Već, mnogo, mnogo manje...
    Nema zarade na brzinu.
    Pravi gost očekuje više ...
    A sve je ovo žalosno jer imamo ogroman potencijal.
    Fantastične plaže,predivno zaleđe,jezera, rijeke, planine!
    Sve nam je bog dao sem LJUDE!
    Ljudi su nam brate ,, moralni patuljci" i to 100%!
    Čim neko napada i kritikuje naš turizam i ponudu odmah se javljaju tzv:dični Crnogorci koje naše trdicionalne goste upućuju na druge destinacije ako im se ovdje ne sviđa itd.
    Umjesto ljudski i pošteno da se izvinimo za ovako loše stanje i da kažemo da je to sramota i da to ne liči na našu Crnu Goru...
    odlican post. da je vise takvih ljudi kao sto si ti i turizam bi u crnoj gori bio na mnogo visem "elitnijem" nivou. na zalost cim krenes da kritikujes odma krenu da ti lepe raznorazne etikete, da te vredjaju, ponizavaju, ismejavaju - a ocekuju od tebe da im dajes pare

  22. #322
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RHCP View Post
    E vidis, ne moras vise da nosis, kojekavu klopu na plaze, mislim ne smes vise. Sad po zakonu, o elitnom turizmu imas elitne kafice-restorane, sa elitnim cenama.
    Po poveoljim cenama, za elitnu uslugu, za 35 eura i 40 centi, mozes da pojedes, parce pice, coca-colu (sa hledom, elitnim), popijes kafu sa slagom, procitas iznajmljene novine i da elitno podrignes.
    Vala je divota sto ćes ti podrigivati dje je jeftinije pa neka mi propadnemo bez takvih turista Iduce godine se uvodi taksa na paradajz i pecene kokoske za one uporne koji mislili da se prosvercuju

  23. #323
    Join Date
    May 2008
    Posts
    77
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    koliko god se podsmevali vi sa nama "paradajz turistima" siguran sam da vecina turista u srbiji ima vise novca za turisticki trosak od prosecnog turiste iz crne gore.

    ako smo mi sa vise novca od vas paradajz turisti sta ste vi onda?

  24. #324
    Join Date
    May 2008
    Posts
    77
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izvor: Dan - Podgorica

    http://www.dan.cg.yu/?nivo=3&rubrika...&clanak=153494

    Na bečićkoj plaži mjesta kol`ko voliš

    Na ulicama je rijetkost vidjeti automobile sa registarskim oznakama iz Srbije.
    Poluprazne plaže, nepopunjeni privatni smještaj, slaba posjećenost lokala, slika je Budvanske rivijere koja ne veseli. Podaci lokalne turističke organizacije govore da je u ovom dijelu obale više turista nego prošle godine u isto vrijeme.
    Na svim glavnim mjestima od Budve, preko Bečića do Petrovca, dileri su se pojavili tek prije par dana. Dugogodišnji turistički radnik Ljubo Liješević ocjenjuje da je sezona loše počela, a da će tako i završiti.
    - Manje ima gostiju nego što su zvaničnici najavljivali da će biti. Mislim i da je nedavna nepromišljena izjava ministra turizma Predraga Nenezića, da je ovoliko turista projektovano. Pojedini turistički radnici pričaju na sva usta da hoćemo visokoplatežnu klijentelu, a da nećemo "paradajz turiste". Pa gdje su im sada turisti? Turističke organizacije idu po sajmovima, a gdje su im sada ti gosti, gdje su rezultati? Mislim da je i uvođenje eko takse i zabrane unošenja hrane doprinijelo da se turisti iz Srbije predomisle i odluče za neku drugu destinaciju, a ne Crnu Goru – kaže Liješević.
    Svako ko je došao u Budvu ovih dana mogao se uvjeriti da gužve na ulicama nema, kako tokom dana, tako ni u noćnim satima. Mjesta na plažama, čak i u Bečićima, ima sasvim dovoljno, a i vode zasad ne fali.
    I taksisti kažu da noću, kada bi trebalo da su stalno u pokretu, posla nema. Aleksandar Kuljača kaže da je posla jedva upola koliko lani.
    - U odnosu na prošlu godinu imamo upola manje vožnji, ova sezona je mnogo lošija od prošle. Ovo je kolaps od sezone. Nema toliko turista i nema gostiju koji koriste usluge taksija - kazao je Kuljača.
    Više gostiju na bečićkoj plaži ima samo vikendom, kada se "spuste" Podgoričani, Cetinjani, Nikšićani. Na ulicama je rijetkost vidjeti automobile sa registarskim oznakama iz Srbije.
    Sudeći prema podacima lokalne turističke organizacije i dalje lošiju popunjenost bilježe hoteli i odmarališta, a tvrde da za razliku od privatnog smještaja u kojem, istina u TO Budva nemaju preciznih podataka, boravi za trećinu više gostiju nego lani.
    Međutim, u očekivanju julskog talasa gostiju iz Srbije, Makedonije i Bosne i Hercegovine koji obezbjeđuju punjenje privtanog smještaja, metropola turizma uprkos zvaničnom početku glavne turističke sezone ne odaje taj utisak.
    Ruskinja Nela Voludina iz Sibira, kaže da Budvu obožava i da je zbog toga sazidala kuću u Markovićima, ali da je sve skupo, i da to odbija i većinu ruskih turista.
    - Moji prijatelji iz Rusije koji su bili prošle godine, ove nijesu došli. Kažu da im je Crna Gora skupa, a da nema servisa. Moramo priznati da je hrana od prošle godine poskupila 50 odsto. Ne dolaze ovdje samo bogataši, pa da im cijene nijesu važne, već ima i onih koji tu dolaze da bi dovodili djecu, ali na mogu jer im treba puno novca, a glavni im je problem i to što nijesu sigurni da li će biti vode. Tako kažu moji prijatelji, meni je sve super. Ja sam u Markovićima, tamo imamo dovljono vode i to izvorske - kazala nam je Voludina.
    Danilo Brajović iz Danilovgrada koji godinama već dolazi u Budvu na odmor, kaže da je i dalje prisutan veliki broj problema na kupalištima, tako da se sve ono što je proklamovano ne poštuje.
    - Iako je rečeno da će ove godine polovina kupališta biti oslobođena od ležaljki, to nije slučaj. Iako se ispoštje onda se stave tik pored mora, a oni koji ne koriste mobilijar prinuđeni su da budu u dijelu kupališta koji je dalje od vode. Da ne govorimo o cijenama, jer za četvoročlanu porodicu dnevno treba minimum deset eura, samo za suncobran i dvije ležaljke. Pitam se ko to može da plati. Nema tuševa, prodaje se hrana po plaži kojoj bi trebalo provjeriti kvalitet. Šetališta pored plaža su pretvorena u trasu za motoriste. Moram biti obazrivi i kada se šetamo stazom za pješake – kaže Brajović.

    N.L.

    I vode imaju dovoljno

    Prema procjeni lokalne turističke organizacije, u privatnom smještaju boravi 12.717 turista ili 30 odsto više nego u istom prošlogodišnjem periodu.
    U Nacionalnoj i u lokalnoj turističkoj organizaciji, pa i u lokalnoj upravi najavljuju uspješnu sezonu, a ono što je sigurno, manjaku gostiju najviše će se "obradovatiĆ stanovnici u budvanskim višespratnicama i na višim kotama, koji će, ako ništa drugo, imati uredno vodosnabdijevanje.

    Ne brinu o kolapsu

    Procjene su da na Budvanskoj rivijeri nakon ovogdišnje graditeljske ekspanzije ima najmanje 100.000 kreveta u privatnom smještaju, pa ukolko bi se dogodila maksimalna popunjenost, nalik ljetu 2007, Budva bi se našla u potpunom kolapsu, jer ni vode, ni i struje, a ni plaža nema dovoljno za toliko gostiju.
    Izvještaj Turističke organizacije opštine Budve kaže da u metropoli turizma odamara nešto manje od 30.000 turista. To je pet odsto više nego početkom jula prošle godine. Od ukupnog broja 26.675 su stranci, dok ih je sa prostora Crne Gore 2.320.
    - Hoteli bilježe tri odsto slabiju popunjenost u odnosu na lani, a u njima odmara 11.943 gosta. Kada je riječ o kampovima, smejšteno je 835 isključivo stranih gostiju. To je za 16 odsto više, nego u istom periodu prošle godine. Najlošiju popunjenost bilježe u odmaralištima, gdje boravi 3.500 turista, a što je za 22 odsto manje gostiju nego lani - navode u TO Budva.

  25. #325
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Egipcanin, koga je DAN hvalio davno ga pod lipu poslase pa neka samo oni najavljuju kolapse

Page 13 of 721 FirstFirst ... 3910111213141516172363113513 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 7 users browsing this thread. (0 members and 7 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •