Page 10 of 721 FirstFirst ... 678910111213142060110510 ... LastLast
Results 226 to 250 of 18010

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #226
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pricas li ti kako si trgovao paradajz tamo ili hotelske cijene Ja mislio da ti rezervises preko neta, tamo te ceka taj super taxi... a ti o cenjkanju Ulazid u hotel sa 5 zvjezdica i kazes ja iz Srbije bre a oni odma 50% skidaju cijenu

  2. #227
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    14,945
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    982 Posts

    Default

    neka te, ljudi! ovo je pocetak elitnog turizma! eliminisali smo boraniju, a od sad ce prava para da se sliva u cg... :mrgreen:

  3. #228
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by e61 View Post
    Hm, neko je drugima spocitavao da nisu isli dalje od raskrsnice a ti jos ne znas kako funkcionise bliskoistocni svet.

    Postoji trosak kome se dodaje profit i to cini cenu koju simbolise ruka preko grkljana. Sve zavisno od drzave iz koje potices (sto saznaju (ne)posrednim putem od kojih je najcesce zdravo, kako si, odakle si), pocetna cena za cenjkanje se formira duplo od one koja sece grkljan, ako si iz neke (po njihovoj proceni bogatije zemlje), moze, troduplo ili cetvorostruko.

    Bitno je naravno da se cenjkas, osim ako nisi Hari Krisna pa rado placas pocetnu cenu koja je cisto provokacija da bi videli koliki je prag tvoje neupucenosti.
    dobro kazu vashi reperi :


    mozda mi jesmo dinosaurusi ona vrsta koja odlazi
    i zivimo u nasim snovima
    Gde niko ne moze da nas porazi

    stari...samo vi mislite visoko o sebi i svojshtini....navikli smo mi na to vec....ako vam se ne svidja niko vas ne cera da dolazite....shiroko vi polje, ako cete u tunguziju da idete..usluga na CG primorju je vasha jer je sve srbin do srbijanke u lokalima, na plazama, za shankovima i slichno....tako da ako ti se ne svidja usluga ti se zali na svoje sunarodnike shto ih boli ona stvar oko posla i shto ga otaljavaju...to shto su digli cijene budi siguran se nikome ne svidja....ne samo vama...a za uslugu koja se nije mijenjala evo 3-4god kao shto rekoh svojim zafali....
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  4. #229
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,329
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sopocanac View Post
    dzabe mi raspravljamo. vi ostanite ubedjeni da nema lepseg raja od crne gore i pitajte se sto ovi turisti glupi ne vide stvari isto kao vi.

    sto se mene tice ja idem u egipat da ronim i gledam prelepe korale, ribe, ajkule i ostale organizme tako nesto u crnoj gori ni za 1000 godina niko nece moci da vidi

    evo par slika cisto da umrete od muke

    http://www.hiltonworldresorts.com/im...Waterfalls.jpg

    http://www.hiltonworldresorts.com/Re...ery/index.html

    95% vas ovako nesto u crnoj gori mozete samo da sanjate

    jednostavno mi srbi smo danas klijentela kakvoj vi u crnoj gori nemate da ponudite prakticno skoro nista
    E cujes li mu pricu sa 30 godina u guzicu... A kako te nije sramota, jadan ne bio? Aj mrs na Dunav, sram te bilo.
    I am the one who locks.

  5. #230
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Obala Lozovache
    Posts
    2,772
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Interpol!??!!!?!?!?

    nisam od tebe ovakav komentar ocekivala...

    a ti, Sopocanac ,sretan ti daleki put ...da ako mi "kukavci" pregrmimo sezonu bez tebe ..


  6. #231
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Sopocanac View Post
    dzabe mi raspravljamo. vi ostanite ubedjeni da nema lepseg raja od crne gore i pitajte se sto ovi turisti glupi ne vide stvari isto kao vi.

    sto se mene tice ja idem u egipat da ronim i gledam prelepe korale, ribe, ajkule i ostale organizme tako nesto u crnoj gori ni za 1000 godina niko nece moci da vidi

    evo par slika cisto da umrete od muke

    http://www.hiltonworldresorts.com/im...Waterfalls.jpg

    http://www.hiltonworldresorts.com/Re...ery/index.html

    95% vas ovako nesto u crnoj gori mozete samo da sanjate

    jednostavno mi srbi smo danas klijentela kakvoj vi u crnoj gori nemate da ponudite prakticno skoro nista

    Haha, da umremo od muke? I pokazuje nam lik bazen i plazu kao da si na Marsu a ne na Zemlji. Ma nek si nam ti zdravo, pa lijepo se provedi na bazenu.

  7. #232
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,506
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sopocanac View Post
    dzabe mi raspravljamo. vi ostanite ubedjeni da nema lepseg raja od crne gore i pitajte se sto ovi turisti glupi ne vide stvari isto kao vi.

    sto se mene tice ja idem u egipat da ronim i gledam prelepe korale, ribe, ajkule i ostale organizme tako nesto u crnoj gori ni za 1000 godina niko nece moci da vidi

    evo par slika cisto da umrete od muke

    http://www.hiltonworldresorts.com/im...Waterfalls.jpg

    http://www.hiltonworldresorts.com/Re...ery/index.html

    95% vas ovako nesto u crnoj gori mozete samo da sanjate

    jednostavno mi srbi smo danas klijentela kakvoj vi u crnoj gori nemate da ponudite prakticno skoro nista
    vidi, molim te, kad se sretes sa Ajkulom, upozori je da paradjz turisti nijesu salata!
    Nikako to da shvati, pa onda Crna Gora ne valja, jer je losa ishrana..
    Kako Vaša bolest ?

  8. #233
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,650
    Thanks Thanks Given 
    3,563
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina View Post
    Viđi ovo, skupo jeste, ali su kafići vječito krcati. Svi se žale na astoriju, preskupo - tamo se mjesto ne može ulovit. Presnjećuju se što su najeftiniji kokteli na šanku 8€, ma svi tamo vise.
    I meni se čini da ima sasvim pristojno naroda, ja se na Jaz ne mogu parkirat na neko normalno mjesto, no se našetam dok stignem od kola do plaže. Đe god da krenem, obavezno se iznerviram jer se napatim oko parkinga.
    E ne znam, nije mi jasno.
    Za moj pojam, i moje shvatanje para i potrosnje to je premnogo. U prosjeku kafa i sok izadju po 4,25 eura sto je premnogo.
    Rekli bi i po PG su kafici puni, i jesu, ali nijesu cijene ovakve. Ili ja nijesam pronasao te a la VIP kafice u koje stvarno ne zalazim.
    Eko takse+ograni;avanje hrane+ovakve cijene= kakva sezona?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #234
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    30,041
    Thanks Thanks Given 
    12,517
    Thanks Thanks Received 
    2,360
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ti ne citas pazljivo sta on pise pa si preskocio da je bio stric i zna izabrati one kulturne sto ne pljuju narod. To kamile u Crnoj Gori pljuju
    :mrgreen::mrgreen::mrgreen:ahhahahahahaha nase kamile su najblagorodnije na svijet...one pljuju umilno, sa stilom...i naplacuju pljuvanje
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #235
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa View Post
    vidi, molim te, kad se sretes sa Ajkulom, upozori je da paradjz turisti nijesu salata!
    Nikako to da shvati, pa onda Crna Gora ne valja, jer je losa ishrana..

    \milica, bas si 100% u pravu, jate podrzavam jer je bas tako.
    Pozdrav.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  11. #236
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    137
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jako dobar osvrt na trenutno stanje je prikazala jedna blogerka iz Budve.


    ''Adio masovni turizam...

    Na Crnogorskom primorju ove sezone, po prvi put u turističkoj istoriji ove zemlje, nema masovnog turizma.
    Iz prostog razloga što su ljudi masovno pošli ća.
    Ili bolje reći da masovno ni nisu htjeli doći ovdje.

    Razumljivo, logično i očekivano.

    Od trenutka kad se CG odvojila od Srbije, a tome ima dvije godine, iz samog državnog vrha stizala su konstantna „upozorenja“ da ovo nije država za raju iz Srbije i zemalja iz okruženja koji bi ovdje da "letuju za sitne pare", već će ovo biti elitna turistička destinacija, za bogataše, nobles, aristokratiju, ruske tajkune, arapske naftaše i tome slično.

    Općenito, ovo je prema fantazijama vladara Crne Gore Svetozara Marovića (sa krunom i prijestoljem u sijenci) trebala biti zemlja koja bi ugostila isključivo bogataško-elitistički "creme de la creme".

    Mašala.
    Slušajući Marovićeve bajke o bogaćenju preko noći, što su Crnogorci masovno i uradili prodavajući prošle godine đedovinu, stare kamene kuće, maslinjake i najbolje placeve tik uz more, sve do posljednjeg pedlja, a što je Marović sa svojom familijom raspoređenom na svim ključnim strateškim mjestima u Budvi pretvarao preko noći iz poljoprivrednog u gradsko-građevinsko zemljište, gotovo SVI podanici ove zemlje koji uredno glasaju za DPS su duboko vjerovali da samo treba protjerati Srbe, Bosance, Makedonce i ostale ex-Jugoviće sa svojih plaža i da će ih svijetlo-ružičasta budućnost sačekati iza prvog ćoška.

    Era miliona, aviona, jahti i vila sa bazenima je za Črnomerce počela čim je Marović upao u mantrajući trans.

    Hare Sveto, Hare Milo
    Hare Sveto
    Hare Hare
    Daj nam svima pare....mantrali su i ostali sa njim.

    Sve dok nije došlo do buđenja iz kolektivnog transa.
    Popustili opijati.
    Progledaše utačkane zjenice, drogirane iluzijom o tome da jedini imaju more na kugli zemaljskoj, šta napraviše za samo godinu dana.
    Rezultat sa kojim se suočavaju turistički radnici ovdje kao i svi stanovnici Crnogorskog primorja je poražavajući.

    Nema "niđe" nikoga.

    U odnosu na prošlu godinu kada je konkretno Budva bila toliko puna da je fizički bilo skoro neodrživo funkcionisati na prepunim plažama i ulicama, kafićima, šetalištima, što je bila prva rekordna sezona poslije 1989. godine, čime je vraćen sjaj starih dobrih vremena, ova sezona je gora od najgore, a to je bilo 1999. godine za vrijeme bombardovanja SCG od strane Nato snaga.

    Nema više čak ni braće Rusa.

    Odgovor na ovakvo ponašanje Crnogoraca koji su sezonu dočekali sa nabijenim cijenama koje vrijeđaju inteligenciju uz raskopane ceste, gradilišta i bušilišta na svakom koraku, buku i prljavštinu i to sve sa naplatom eko takse i zabranom unosa hrane u zemlju (to podržavam), je bilo „too much“.

    Masovno su otkazani aranžmani za hotele koji sada zvrje polu-prazni.
    Za razliku od prošle godine, kada je bila misaona imenica naći parking mjesto, mjesto na plaži ili u kafiću, ove godine mjesta ima koliko hoćete.

    Što će reći da...
    Kad se stvarno masovno protjeraju gosti, ostane dosta slobodnog prostora za elitu.
    Koje naravno nema ni u tragovima.
    Elita o kojoj Marović fantazira ni ne zna gdje je Crna Gora, a kamo li da dođe ovdje na ljetovanje.
    Ostala je samo Mirax Group koja je izgradila pola Dubaia pa sad ima namjere da to ponovi u Budvi, ali bojim se da će i oni smanjiti svoje apetite.

    Kako će narod reagovati kad prođe još mjesec dana udarne sezone, narod koji je povjerovao Vođi, narod koji je u bankama Vođinih prijatelja i Milovog brata podizao grdne kredite od 200-300 000 eura da bi sanirao, dogradio i adaptirao prodične kuće u lukzuz koji odgovara eliti koju je Vođa trebao dovesti, jer Vođa ih sve redom zna (u to se čvrsto vjerovalo)- dakle, šta sad učiniti kad su luksuzne kuće polu-prazne, a mjesečna rata za kredite u prosjeku 5000 eura.

    Ljudi su u blagoj panici.
    Treba li spustiti cijene i spasiti što se spasiti može ili ne?
    Marović ne daje znakove popuštanja i čvrsto se drži devize „što skuplje to gore“.
    Niko se ne usuđuje da mu kontrira.
    Kao vojska koja gleda pomahnitalog generala koji je izgubio kompas i vodi ih u propast.

    Odakle upošte nekome ideja da se do elitizma dolazi preko noći?
    Odakle nama ti balkanski tripovi da smo svi mi nešto posebni u odnosu na čitav svijet?
    Odakle ljudima ovdje uopšte pravo da potcijenjuju tuđu inteligenciju i tuđi džep?

    Mislim da im je ovo lekcija koju će zapamtiti dok su živi i generacije iza njih.
    Šteta je nepopravljiva i nenadoknadiva.
    CG je u roku od godinu dana, od naj-hit destinacije, izgubila imidž samo zbog bahatosti i gluposti.
    Umjesto da je insistirala na kvalitetu i umjesto da se insistiralo na produžavanju sezone na još 2 mjesca, čime bi se rasteretio sezonski udar tursita, turistički poslenici ovdje su sve riješili povećavanjem cijena, skoro dupliranjem i ostali praznih šaka.

    Sinoć sam bila u gradu i napravila sam đir kroz udarne kafiće oko ponoći.
    Ne pamatim otkako živim ovdje, da se ikad moglo u to vrijeme, u ovo doba godine, proći normalno ulicom, a kamo li naći mjesta u kafićima.
    To nikad nije bilo.
    Ovo što sam vidjela sinoć, odgovara situaciji prve polovice 9. mjeseca kad je sezona prosječna.

    Biće gorkih riječi među ljudima za ovu kolektivnu pušionu, biće nervoze, biće krize i ljutnje što se ovo sve tako desilo, a biće i preispitavanja gdje su pogriješili i spuštanja s oblaka na zemlju.
    Duga je zima, ima vremena da se stvari presaberu.
    Na proljeće su izbori.

    A cijena za to da li će ova vlast preživjeti je kako će se prodati naredna sezona.
    Ponovi li se isto, mislim da DPS-u ne bi preporučila uobičajenu predizbornu kampanju od vrata do vrata .
    Možda bi ih neko potjerao sa njih.''

    http://reginaelena.blog.hr/

    Ti si zadnji romantik na ovom svijetu,sto se sporo krece i ceka raj...

  12. #237
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,329
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Hahahahahahahahahahahahhahahahahahaha! Cool. Bas fino pise ova gospodja. Cisto sumnjam da je tacno ono sto je rekla (izgleda malo vjerovatno da se sve promijeni tako preko noci), ali nije ni vazno na kraju krajeva - shtivo je vrlo lijepo i meni je to dovoljno
    I am the one who locks.

  13. #238
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    u pravu je ona shto se toga tiche...samo nije oko jednog....spustice oni cijene...ali chim iole krenu da dolaze opet ce ochi da im se zakrvare i da tripliraju cijene....dotichna je pokazala josh jednu slabost crnogorskog naroda...kad neko udje u neki posao on ochekuje da mu se sve pare vrate za 3 mjeseca....ako nije uspio...to je nishta posao i nishta ne valja...e pa gospodo,men je mali posao oce li elita dolaziti ili ne....ali shto se tiche toga...dok se ta budva ne izgradi nece ni biti stranih drzavljana....koji bi djavo mirax grupa primjera radi, dovodila bilo koga dok ne izgradi svoj kompleks???tako da polako i lagano...ne odobravam ja to...i ne bih volio da smo samo elitna destinacija jer mi je to prepotentno...ali bice ljudi shto se toga tiche...nije mirax glup niti bi tolike pare ulagali da znaju da im se nece isplatiti....niti oni niti drugi koji su doshli da ulazu...nego ce se i oni iznervirat kao srbi sto su im djevojke vole da dolaze ovamo
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  14. #239
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    20,263
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    8,656
    Thanked in
    3,825 Posts

    Default

    Svaki cigo svoga konja hvali... A srbijanac egipatskoga konja... A kako imaju Nil... I nilske konje... Crnogorski krš i egipatski pijesak... Jing i jang... Katodna i kanalizaciona dvije bratske cijevi... Egipat i Srbiju vežu istorijske veze... Bratski narodi... Tutankamon se prezivao Karađorđević...
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  15. #240
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Wolf_ View Post
    Jako dobar osvrt na trenutno stanje je prikazala jedna blogerka iz Budve.


    ''Adio masovni turizam...

    Na Crnogorskom primorju ove sezone, po prvi put u turističkoj istoriji ove zemlje, nema masovnog turizma.
    Iz prostog razloga što su ljudi masovno pošli ća.
    Ili bolje reći da masovno ni nisu htjeli doći ovdje.

    Razumljivo, logično i očekivano.

    Od trenutka kad se CG odvojila od Srbije, a tome ima dvije godine, iz samog državnog vrha stizala su konstantna „upozorenja“ da ovo nije država za raju iz Srbije i zemalja iz okruženja koji bi ovdje da "letuju za sitne pare", već će ovo biti elitna turistička destinacija, za bogataše, nobles, aristokratiju, ruske tajkune, arapske naftaše i tome slično.

    Općenito, ovo je prema fantazijama vladara Crne Gore Svetozara Marovića (sa krunom i prijestoljem u sijenci) trebala biti zemlja koja bi ugostila isključivo bogataško-elitistički "creme de la creme".

    Mašala.
    Slušajući Marovićeve bajke o bogaćenju preko noći, što su Crnogorci masovno i uradili prodavajući prošle godine đedovinu, stare kamene kuće, maslinjake i najbolje placeve tik uz more, sve do posljednjeg pedlja, a što je Marović sa svojom familijom raspoređenom na svim ključnim strateškim mjestima u Budvi pretvarao preko noći iz poljoprivrednog u gradsko-građevinsko zemljište, gotovo SVI podanici ove zemlje koji uredno glasaju za DPS su duboko vjerovali da samo treba protjerati Srbe, Bosance, Makedonce i ostale ex-Jugoviće sa svojih plaža i da će ih svijetlo-ružičasta budućnost sačekati iza prvog ćoška.

    Era miliona, aviona, jahti i vila sa bazenima je za Črnomerce počela čim je Marović upao u mantrajući trans.

    Hare Sveto, Hare Milo
    Hare Sveto
    Hare Hare
    Daj nam svima pare....mantrali su i ostali sa njim.

    Sve dok nije došlo do buđenja iz kolektivnog transa.
    Popustili opijati.
    Progledaše utačkane zjenice, drogirane iluzijom o tome da jedini imaju more na kugli zemaljskoj, šta napraviše za samo godinu dana.
    Rezultat sa kojim se suočavaju turistički radnici ovdje kao i svi stanovnici Crnogorskog primorja je poražavajući.

    Nema "niđe" nikoga.

    U odnosu na prošlu godinu kada je konkretno Budva bila toliko puna da je fizički bilo skoro neodrživo funkcionisati na prepunim plažama i ulicama, kafićima, šetalištima, što je bila prva rekordna sezona poslije 1989. godine, čime je vraćen sjaj starih dobrih vremena, ova sezona je gora od najgore, a to je bilo 1999. godine za vrijeme bombardovanja SCG od strane Nato snaga.

    Nema više čak ni braće Rusa.

    Odgovor na ovakvo ponašanje Crnogoraca koji su sezonu dočekali sa nabijenim cijenama koje vrijeđaju inteligenciju uz raskopane ceste, gradilišta i bušilišta na svakom koraku, buku i prljavštinu i to sve sa naplatom eko takse i zabranom unosa hrane u zemlju (to podržavam), je bilo „too much“.

    Masovno su otkazani aranžmani za hotele koji sada zvrje polu-prazni.
    Za razliku od prošle godine, kada je bila misaona imenica naći parking mjesto, mjesto na plaži ili u kafiću, ove godine mjesta ima koliko hoćete.

    Što će reći da...
    Kad se stvarno masovno protjeraju gosti, ostane dosta slobodnog prostora za elitu.
    Koje naravno nema ni u tragovima.
    Elita o kojoj Marović fantazira ni ne zna gdje je Crna Gora, a kamo li da dođe ovdje na ljetovanje.
    Ostala je samo Mirax Group koja je izgradila pola Dubaia pa sad ima namjere da to ponovi u Budvi, ali bojim se da će i oni smanjiti svoje apetite.

    Kako će narod reagovati kad prođe još mjesec dana udarne sezone, narod koji je povjerovao Vođi, narod koji je u bankama Vođinih prijatelja i Milovog brata podizao grdne kredite od 200-300 000 eura da bi sanirao, dogradio i adaptirao prodične kuće u lukzuz koji odgovara eliti koju je Vođa trebao dovesti, jer Vođa ih sve redom zna (u to se čvrsto vjerovalo)- dakle, šta sad učiniti kad su luksuzne kuće polu-prazne, a mjesečna rata za kredite u prosjeku 5000 eura.

    Ljudi su u blagoj panici.
    Treba li spustiti cijene i spasiti što se spasiti može ili ne?
    Marović ne daje znakove popuštanja i čvrsto se drži devize „što skuplje to gore“.
    Niko se ne usuđuje da mu kontrira.
    Kao vojska koja gleda pomahnitalog generala koji je izgubio kompas i vodi ih u propast.

    Odakle upošte nekome ideja da se do elitizma dolazi preko noći?
    Odakle nama ti balkanski tripovi da smo svi mi nešto posebni u odnosu na čitav svijet?
    Odakle ljudima ovdje uopšte pravo da potcijenjuju tuđu inteligenciju i tuđi džep?

    Mislim da im je ovo lekcija koju će zapamtiti dok su živi i generacije iza njih.
    Šteta je nepopravljiva i nenadoknadiva.
    CG je u roku od godinu dana, od naj-hit destinacije, izgubila imidž samo zbog bahatosti i gluposti.
    Umjesto da je insistirala na kvalitetu i umjesto da se insistiralo na produžavanju sezone na još 2 mjesca, čime bi se rasteretio sezonski udar tursita, turistički poslenici ovdje su sve riješili povećavanjem cijena, skoro dupliranjem i ostali praznih šaka.

    Sinoć sam bila u gradu i napravila sam đir kroz udarne kafiće oko ponoći.
    Ne pamatim otkako živim ovdje, da se ikad moglo u to vrijeme, u ovo doba godine, proći normalno ulicom, a kamo li naći mjesta u kafićima.
    To nikad nije bilo.
    Ovo što sam vidjela sinoć, odgovara situaciji prve polovice 9. mjeseca kad je sezona prosječna.

    Biće gorkih riječi među ljudima za ovu kolektivnu pušionu, biće nervoze, biće krize i ljutnje što se ovo sve tako desilo, a biće i preispitavanja gdje su pogriješili i spuštanja s oblaka na zemlju.
    Duga je zima, ima vremena da se stvari presaberu.
    Na proljeće su izbori.

    A cijena za to da li će ova vlast preživjeti je kako će se prodati naredna sezona.
    Ponovi li se isto, mislim da DPS-u ne bi preporučila uobičajenu predizbornu kampanju od vrata do vrata .
    Možda bi ih neko potjerao sa njih.''

    http://reginaelena.blog.hr/

    Ovako dobar tekst odavno nijesam pročitao!
    Ipak i pored svega , ubjeđen sam da i dalje sve zavisi od nas.
    Sve se ovo može ispraviti naredne sezone.
    Goste treba dočekati za Eko taksu, Eko Crna Gora-čiste ulice i bulevari, uređeni parkinzi, čisto more( bez fekalne kanalizacije koja se izliva na sred Slovenske plaže), putokazi, agencije za informacije...
    Riješeno vodosnabdjevanje...
    Bez građevinskih radova, prašine, bagera, bušilica ...
    Bez palanačke buke, bez vašarišta...
    Sve ovo što sam rekao spada u red ljudske neodgovornosti i javašluka ...
    Libertas

  16. #241
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,737
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sopocanac .... strika pod ruku .... i putuj igumane !

    P.S. e, da ne zaboravim ... povedi i njih 10-ak sa ovog foruma sa vama ...
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  17. #242
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Svaki cigo svoga konja hvali... A srbijanac egipatskoga konja... A kako imaju Nil... I nilske konje... Crnogorski krš i egipatski pijesak... Jing i jang... Katodna i kanalizaciona dvije bratske cijevi... Egipat i Srbiju vežu istorijske veze... Bratski narodi... Tutankamon se prezivao Karađorđević...
    Svako ima svoje potrebe, neko voli da ide u Egipat neko u C.Gori a neko u Kambodžu.
    Egipat ima svoje prednosti, to je za većinu ipak neka vrsta jeftine i bliske egzotične destinacije sa piramidama,ženama pod feredžom, kamilama itd, a to ne mogu naći u C.Gori ili u Bugarskoj.

    Ta vaša priča o "elitnom turizmu" me strašno podseća na ponašanje jednog mojeg starijeg kolege- advokata koji je svakoj stranci koja mu uđe u kancelariju tražio neku nerealnu sumu od 4000-5000 evra za bilo kakvo zastupanje, naravno unapred.Čovek je odlučio da radi samo "elitne" predmete, i čekao je da mu uđe neki neobavešteni čovek koji ima para za bacanje, koji bi mu platio tih nekoliko hiljada evra, a onda bi par meseci zatvarao kancelariju i uopšte nije radio.
    Međutim, često se dešavalo da ne naiđe i po par godina neko ko bi mu platio traženu sumu, pa je u proseku ipak zarađivao manje od ostalih "masovnih" advokata.

    Tako će biti slično i sa vašim "elitnim" turizmom.Možda će doći šeici, emiri, naftaši i tajkuni, a možda i neće, pa je sve pitanje rizika.

  18. #243
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    20,263
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    8,656
    Thanked in
    3,825 Posts

    Default

    Ma ja sam se Egipta dovatio samo zbog priče o prirodnim ljepotama na putu kojim je Mojsije Jevreje provodio kroz pustinju. Ne znam ni ko ga spomenu prvi. U stvari znam, ali nema veze.
    Sve što se radi treba da se radi planski. Koliko smo mi plan imali, to se pokazuje. A što se tiče priče o elitnom advokatu, naši ljudi jesu pohlepni ali ne mislim a su glupi. Valjda neće godinama udarat po istom tragu ka ti kolega.

    Sve je stvar ponude i potražnje. Ako se pokaže da nema dovoljno potražnje, moraće da prilagode ponudu. Bilo podizanjem kvaliteta ponude ili snižavanjem cijena.

    U svakom slučaju, zluradost je suvišna.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  19. #244
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dragi prijatelji,
    iskoristila bih ovu priliku da se zahvalim svim turistima iz srbije koji su ove godine odlucili da svoje pare ponesu u neku drugu zemlju! ( cas' pojedincima)
    ovo pisem iskreno i za to imam par razloga:
    1. ove godine sam se sjetila kako je lijepo prosetat starim gradom u budvi a da ti pri tom ne izgaze sve nozne prstice i polome koje rebro.
    2. na plazi nisam morala da slusam "gospodje" kako je primorje puno smeca a kore od banana i ostatke pileta ostavljaju za sobom jer ima neko ko je placen to da cisti.
    3. bilo je vode kad god mi je trebala.
    4. manje je "pljeskavica" standova i "karleusa" barova.
    5. svojim ponasanjem i pricom do sad su plasili sve ostale turiste i stvarali sliku koja je uspijevala da baci sjenku na sve lijepo u CG tako da ono malo turista koji su prvi put ove godine dosli kod nas nisu bas utekli glavom bez obzira i postoji sansa da ce se opet vratit ( tj. onaj dio sa malo jacim budjelarom )
    6. zabludu o uspjesnopsti sezone po broju turista koja je pravljena zahvaljujuci njema sad imaju neke druge destinacije. sezona je napokon toliko losa da ce se i Ministar (kojeg smo brze bolje proglasili za licnost godine prije nego sto je sezona i pocela) zapitat sto mu scase sva ona prica kad je fino mogao prvo da napravi hotele, obezbijedi puteve, vodu i skolovan turisticki kadar pa da tek onda udara reklamu po svetskim metropolama i poziva visoko platezne turiste koji za svoje pare traze i uslugu.
    7. sezona je napokon toliko losa da ce sve svi crnogorski biznismeni koji su preko noci htjeli da zarade milione zamislit sledece godine i mozda se odlucit za cijene koje pariraju kvalitetu.

    samo mi je zao sto radna snaga iz srbije ne odustaje i uporno spusta cijenu rada i kvalitet usluge na nasem primorju... mnogo bi bolje bilo da prate svoje sunarodnike i rade po luksuznim destinacijama kao sto su Bugarska, Turska i Egipat!
    Last edited by zippy; 08-07-08 at 12:44.
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  20. #245
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Meni samo nije jasno, kako neko NORMALAN moze da se nada da ce Crna Gora postati "elitna turisticka destinacija" ?! Elitni turista trazi i elitnu destinaciju, a ne prenatrpano vasariste dje se ne zna reda ni redoslijeda.

    A imali smo sve predispozicije da budemo elitna destinacija. Sve osim mozga.
    Crna Gora se od drugih destinacija razlikovala prvenstveno po svojoj netaknutoj prirodi, odnosno "divljoj ljepoti". I umjesto da se ulagalo u tu nasu posebnost i da su se turisticki kompleksi i infrastruktura gradili u skladu sa njom, mi smo odlucili da se odreknemo te nase prednosti, tojest da je zabetoniramo.
    I sad kad smo se vec izgradili ( a i dalje se gradimo) za masovni turizam, vrti se prica o elitnom?!

    Pricajte vi sad sto ocete za Srbe, Kosovare, Makedonce i ostale, al sve mi se cini da ce poslije jos koje propale sezone oni opet biti rado docekivani gosti
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  21. #246
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zippy View Post
    dragi prijatelji,
    iskoristila bih ovu priliku da se zahvalim svim turistima iz srbije koji su ove godine odlucili da svoje pare ponesu u neku drugu zemlju! ( cas' pojedincima).
    ...a da ti pri tom ne izgaze sve nozne prstice i polome koje rebro... a kore od banana i ostatke pileta ostavljaju za sobom jer ima neko ko je placen to da cisti...
    5. svojim ponasanjem i pricom do sad su plasili sve ostale turiste i stvarali sliku koja je uspijevala da baci sjenku na sve lijepo u CG...
    Bravo.Ti si uspeo da pronikneš u samu srž turističke problematike.Naravno, za vaše neuspehe su krivi Srbi(ko bi drugi inače i mogao biti kriv).Ti divljaci su vam poplašili kulturne turiste, popili svu vodu, lomili rebra itd.

    Jadni ste, ne možete bez Srba i Srbije čak ni da nađete opravdanje za manje dobru/lošu turističku sezonu.
    Quote Originally Posted by zippy View Post
    samo mi je zao sto radna snaga iz srbije ne odustaje i uporno spusta cijenu rada i kvalitet usluge na nasem primorju... mnogo bi bolje bilo da prate svoje sunarodnike i rade po luksuznim destinacijama kao sto su Bugarska, Turska i Egipat!
    Ne znam šta ti to smeta.Radna snaga ništa ne odlučuje nego onaj koji je angažovao.
    Na primer, meni uopšte ne smeta vaša crnogorska radna snaga u mojoj sredini jer je na mestu koje joj pripada(konobar,portir,čistačice maksimalno šalterski radnik sa srednjom školom), jer smo mi sredili svoju opštinu i nema ni c od Crnogoraca na iole važnijoj funkciji.
    Da li vam ti sezonski radnici iz Srbije kroje kapu i nešto bitno odlučuju?Ako je tako to treba da sprečite, mada čisto sumnjam da vam konobari iz Srbije vode turističku privredu.

  22. #247
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zippy View Post
    dragi prijatelji,
    iskoristila bih ovu priliku da se zahvalim svim turistima iz srbije koji su ove godine odlucili da svoje pare ponesu u neku drugu zemlju! ( cas' pojedincima)
    ovo pisem iskreno i za to imam par razloga:
    1. ove godine sam se sjetila kako je lijepo prosetat starim gradom u budvi a da ti pri tom ne izgaze sve nozne prstice i polome koje rebro.
    2. na plazi nisam morala da slusam "gospodje" kako je primorje puno smeca a kore od banana i ostatke pileta ostavljaju za sobom jer ima neko ko je placen to da cisti.
    3. bilo je vode kad god mi je trebala.
    4. manje je "pljeskavica" standova i "karleusa" barova.
    5. svojim ponasanjem i pricom do sad su plasili sve ostale turiste i stvarali sliku koja je uspijevala da baci sjenku na sve lijepo u CG tako da ono malo turista koji su prvi put ove godine dosli kod nas nisu bas utekli glavom bez obzira i postoji sansa da ce se opet vratit ( tj. onaj dio sa malo jacim budjelarom )
    6. zabludu o uspjesnopsti sezone po broju turista koja je pravljena zahvaljujuci njema sad imaju neke druge destinacije. sezona je napokon toliko losa da ce se i Ministar (kojeg smo brze bolje proglasili za licnost godine prije nego sto je sezona i pocela) zapitat sto mu scase sva ona prica kad je fino mogao prvo da napravi hotele, obezbijedi puteve, vodu i skolovan turisticki kadar pa da tek onda udara reklamu po svetskim metropolama i poziva visoko platezne turiste koji za svoje pare traze i uslugu.
    7. sezona je napokon toliko losa da ce sve svi crnogorski biznismeni koji su preko noci htjeli da zarade milione zamislit sledece godine i mozda se odlucit za cijene koje pariraju kvalitetu.

    samo mi je zao sto radna snaga iz srbije ne odustaje i uporno spusta cijenu rada i kvalitet usluge na nasem primorju... mnogo bi bolje bilo da prate svoje sunarodnike i rade po luksuznim destinacijama kao sto su Bugarska, Turska i Egipat!
    To su onih 4,5 % sto ce da ljetuje u CG, sto je rekao onaj sto je to vidjeo u "novinama" .

  23. #248
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Bravo.Ti si uspeo da pronikneš u samu srž turističke problematike.Naravno, za vaše neuspehe su krivi Srbi(ko bi drugi inače i mogao biti kriv).Ti divljaci su vam poplašili kulturne turiste, popili svu vodu, lomili rebra itd.

    Jadni ste, ne možete bez Srba i Srbije čak ni da nađete opravdanje za manje dobru/lošu turističku sezonu.

    Ne znam šta ti to smeta.Radna snaga ništa ne odlučuje nego onaj koji je angažovao.
    Na primer, meni uopšte ne smeta vaša crnogorska radna snaga u mojoj sredini jer je na mestu koje joj pripada(konobar,portir,čistačice maksimalno šalterski radnik sa srednjom školom), jer smo mi sredili svoju opštinu i nema ni c od Crnogoraca na iole važnijoj funkciji.
    Da li vam ti sezonski radnici iz Srbije kroje kapu i nešto bitno odlučuju?Ako je tako to treba da sprečite, mada čisto sumnjam da vam konobari iz Srbije vode turističku privredu.
    prije nego odlucis da ulazis u raspravu procitaj post.
    ja nisam krivila srbijance za neuspjeh ove sezone, za to smo krivi mi! radna snaga iz srbije pristaje na gore uslove i poslodavci ih angazuju prije domaceg i skolovanog kadra jer kao i do sad razmisljaju novcanikom a ne glavom. to ce im se naravno obit o glavu... pa sledece godine pametnije, kalitetom do zarade!
    drago mi je sto ste sredili stanje u vasoj opstini ali mi nije jasno odakle i dalje takva netrpeljivost prema crnogorcima kad ste ih smjestili "tamo dje im je mjesto". mora bit da nije bas tako kako pricas
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  24. #249
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,295
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Tačno mi se ne ide u Egipat, pun je Srba!

  25. #250
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,762
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zippy View Post

    samo mi je zao sto radna snaga iz srbije ne odustaje i uporno spusta cijenu rada i kvalitet usluge na nasem primorju... mnogo bi bolje bilo da prate svoje sunarodnike i rade po luksuznim destinacijama kao sto su Bugarska, Turska i Egipat!
    kad idiotski zakon kod nas propisuje da poslodavac manje doprinosa treba da plati strancima nego nasima

Page 10 of 721 FirstFirst ... 678910111213142060110510 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 9 users browsing this thread. (0 members and 9 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •