Page 91 of 321 FirstFirst ... 4181878889909192939495101141191 ... LastLast
Results 2,251 to 2,275 of 8018

Thread: Iz raznih novina

  1. #2251
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    10,984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Evo ja zivim u Dansku od 1969, a lojalan sam CGi,
    nijesam drzavljanin Danske, a uzivam sva prava, izuzev glasachkog na drzavnom nivou.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  2. #2252
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A gdje je bio taj autohtoni narod prije popisa 2003? I prestani da pises C.Gora, ili pisi CG ili MNE ili Crna Gora, bez ikakvih tacaka.

  3. #2253
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    [QUOTE=dusanp;927373]Gomila kontradikcija.Ne može se biti lojalan C.Gori a biti građanin Srbije.Građani Srbije moraju biti lojalni samo Srbiji.

    PA ONDA DA TRANSPORTUJEMO OPOZICIJU VELJESERBALJSKU I DA IM ZABRANIMO PRIVUKOVANJE PRI PARLAMENTU JERBO NEMOGU BIT LOJALNI DRZAVI CRNOJ GORI ! NEMA VISE GREBANJA KLUPA NO SIKTER ZA SERBIJU !

    Ko želi da bude lojalan stranoj državi a da živi u Srbiji, on nije građanin Srbije nego stranac koji (ne)legalno boravi u Srbiji.

    TO JE MAC SU DVIJE BANDE ,KAKO VI NAMA TAKO MI VAMA !


    Sve su to normalne posledice pravnog položaja crnogorskih državljana-stranaca u Srbiji.
    Nije reč o "administrativnoj smrti" nego o ljudima kojima ni 2 godine nije dovoljno da se sete u kojoj državi žive i čije državljanstvo treba da traže.

    VELJESERBALJIMA NIJE DOVOLJNO PAR VJEKOVA DA SE $ETE KO SU STO SU I DJE SU !

    A šta uopšte traže "crnogorske patriote" u Srbiji?Neka idu u C.Goru, ako im se ovde ne sviđa.


    STO TI TRAZIS NA CRNOGORSKI FORUM ,STO NE IDES MEDJU SVOJE ??? ,STO CINE SERBLJI U SUVERENU DRZAVU CRNU GORU ................... " S T E T U " !


    Patriotizam bi trebali da gaje prema Srbiji ako žele ovde da žive i uživaju jednaka prava sa ostalima.

    HAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHA JES DA VIDIMO KAO CETE SE VI SERBLJE OPHODIT PREMA SUVERENIOJ DRZAVI KOSOVA ???? OCETELI GAJIT POSTOVANJE PATRIOTIZAM I JEDNAKA PRAVA KA SIPTARI ???



    Ispaštaju budale koje Stevović & co nagovaraju da budu lojalni stranoj državi koju uopšte ne zanima njihov status i da ne uzimaju državljanstvo države u kojoj očekuju da ostvaruju prava.


    SRAM TE I STID BILO TI SI BUDALA ! A DRZAVA CRNA GORA ZNA STO CE SA SVOJIM NARODOM ,NIJESMO MI SERBLJE DA IZDAMO NASE KA VI PO BOSNI KRAINI ,RVACKOJ SLOVENIJI KOSOVU ITD ITD ,MI SMO CRNOGORCI !


    Ovo je čist bezobrazluk.Da u pismenoj formi potvrde lojalnost stranoj državi i da će poštovati zakone i ustav druge države?


    U FUKARE OCI OD SPLACINE , ZAR SERBLJE I POSERBICE ODRODJENI CRNOGORCI NE GREBASE KLUPE ITO U PRLAMENAT ,ZAR ODRODJENI SERBLJI NE IZBUCASE NAJVECI PRAVNI AKT CRNE GORE ,STO SNJIMA ,NA KOLAC ILI SIKTER ZA SERBIJU ???!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    Ko god je lojalan državi C.Gori i hoće da bude "crnogorski patriota", neka kupi prnje i ide u C.Goru ili neka ćuti i trpi status stranca.


    OPET NIJESMO MI VI ,MI NE LJUBIMO LANCE ,NAMA NE TREBA 500 GODINA DA SKINEMO NEKOGA S VRATA ,NEKOGA KO NE JASE KA VAS ! JA SAM CRNOGORSKI PATRIOTA PA SWECKA NEMA NICESOVIJEH PROBLEMA SA TIM ,A VI CETE SA STANJA NOKIA 2110 STIC NA SONY ERICSSON 810 I ,BEZ VOJVODINE I SANDZAKA ,PA POSLIJE OPET CMIZDRITE KAKO SU SVI PROTIV VAS !


    Još nijedna manjina nije toliko bila bezobrazna da tvrdi da su lojalni državi Mađarskoj,BiH,Slovačkoj a da traži neka prava u Srbiji.

    LAZES KKA PAS ! TVOJA SORTA SERBLJE JE NAJBEZOCNIJA MANJINA NA SVIJET ,TVOJA SORTA PODRIVA SUVERENITET DRZAVE CRNE GORE ,ONIKA TI RADE NA UNISTENJU CRNE GORE A DOBIJAJU PLATU OD ISTE TO SAMO SERBLJE MOZE DA UCINI ,SAMO SERBLJE MOGU TI NESOJSKI CIN UUCINJET !


    Na to treba da reaguju nadležni organi i da Stevovića i njegovu kombi-stranku sankcionišu, jer promovišu lojalnost stranoj državi i nelojalnost Srbiji.

    NEMOZE SERBLJE U EVROPU AKO IMAJU NACICTICKE IDEJE KOJE TI PROMOVISES ,NECETE VI NIKAT U CIVILIZACIJU ,SVE DOK NE OJDU VOJVODINA I SANDZAK ,TEK CETE SE MOZDA ONDA CUKNUT U LOBANJE ! HITLER KOJI JE BIO PUNO MOCNI OD SERBLJA NIJE MOGA UCINJET TO STO VVI POKUSAVATE PA NECETE NI VI ,VI CETE BIT OGRADJENI BODLJIKAVOM ZICOM KROZ KOJU IDE 20000 VOLTI DO IZUMIRANJA !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  4. #2254
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    A gdje je bio taj autohtoni narod prije popisa 2003? I prestani da pises C.Gora, ili pisi CG ili MNE ili Crna Gora, bez ikakvih tacaka.
    To je veljeserbaljsko seljakanje ,no ja neznam sto ovi didi ne udari ban ,ada mene ga udari kad cestitah Kosova siptarima ,a ovi serbalj javno pljuje i omalovazva kako Crnogorce Crkvu jezik tako i Crnu Goru !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  5. #2255
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post

    Što se tiče poređenja sa Srbima u C.G, Stevović i njegovi Dukljo-Crnogorci nisu autohtoni u Srbiji , to su imigranti kojima su poklonjene kuće i imanja, dok su Srbi u C.Gori autohtoni i postoje još od srednjeg veka i nisu se doselili pre par decenija.
    Možeš li pokazati neki dokument iz srednjeg vijeka u kojem se vidi da su Srbi živjeli u Crnoj Gori?

    Ili pokaži bar nekoliko takvih dokumenata kad tvrdiš tako nešto?

  6. #2256
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    10,984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    U SJEĆANJE NA MILANA KANGRGU (1923.-2008.), JEDNOG OD NAJVEĆIH HRVATSKIH FILOZOFA

    [SIZE=+1]MISLILAC POŠTENJA[/SIZE] (strana 1)

    30. travnja, 2008.
    Kao dugogodišnji profesor etike na zagrebačkom Filozofskom fakultetu, uz Gaju Petrovića bio je najznačajniji pripadnik slavne struje okupljene oko časopisa Praxis, zabranjenog 1974. godine. Ali, posve raritetno intelektualno poštenje i polemičnost doveli su Kangrgu u novoj Hrvatskoj do kudikamo teže pozicije javne osobe koju se mahom prešućuje i potiskuje, osim što ga se napadalo politički, medijski, sudski i fizički. Milan je Kangrga u našim novinama objavio niz tekstova i intervjua, od kojih izdvajamo nekoliko odlomaka objavljenih u Feral Tribuneu. Objavio je i dva naslova u Biblioteci Feral Tribune, a zagrebački nakladnik Euroknjiga uskoro će izdati zbirku Kangrginih spisa, eseja i članaka napisanih posljednjih godina
    [SIZE=-1]< 1 2 > [/SIZE]| [SIZE=-1]cijeli članak[/SIZE] | [SIZE=-1]verzija za tisak[/SIZE] Režim, vlast, pljačka

    Zagrebačka filozofska škola bila je poznata u svijetu i dobivala priznanja od najprominentnijih mislilaca ovoga stoljeća, s kojima je bila u neprekidnoj plodnoj teorijskoj komunikaciji. I sada to neki ljudi ovdje žele izbrisati na najneukusniji način. A kad smo se mi javno borili protiv bivšeg staljinističkog režima i sistema u cjelini, ti vajni "nacionalni korifeji" ili su zdušno, poslušno i karijeristički služili tom istom režimu, ili su bili kuš ko kuja v čunu, kako bi to rekao Krleža. I nikome od njih nije bilo stalo ni do kakve demokracije, kao što im to nije ni danas, nego im je bilo stalo samo do vlasti, moći i pljačke narodne imovine! A objektivno-historijski gledano, to je bila i ostala samo nacionalistička frakcija unutar Saveza komunista! Svakako da tome pridonosi i sam dr. Franjo Tuđman. Jer da je on istinski intelektualac, ne bi to dopuštao, jer ovi njegovi kvaziintelektualci rade to i u njegovo ime i u ime njegove vladavine u ovoj zemlji. (1996.)

    Čovjek, narod, zločin

    Tako dugo dok se ne bude razlikovalo političko rukovodstvo neke zemlje i naroda od samog tog naroda, stalno će tinjati onaj podmukli i anticivilizacijski talog mržnje prema nekom drugom narodu i manjinama u svom okružju. Odatle onda zločini onih na vlasti bivaju kolektivno pripisivani svima, čitavu narodu. Nacionalisti govore o narodu kao nekom entitetu. Narod je, međutim, za razliku od plemena i roda, rasložen u klase, slojeve, interesne grupe, staleže, profesionalne grupacije i pojedince, koji se razlikuju po svim mogućim linijama: prije svega po materijalnom interesu, po obrazovanju, posebnim potrebama svih vrsta, po duhovnom habitusu, po svojim ljudskim afinitetima itd. Podvesti sve to pod jedan i zajednički nazivnik do posvemašnje nivelacije, znači htjeti da se čovjek svede na svoju jednu i jedinu biologijsko-zoologijsku kategoriju: na-roditi se, što bi imalo biti dovoljno za ljudski dostojan život. To je povijesna laž. Čovjek nije životinja kojoj je dovoljno da se na-rodi u nekom narodu. On se tek svojim djelom mora potruditi da postane čovjekom. (1996.)

    Lijevo, desno, Hrvatska

    Čini se da smo svi zaboravili kako 3. siječnja 2000. građani nisu glasovali za nešto "lijevo"; nisu uopće glasovali "za", nego "protiv", da se s vlasti skine HDZ, iako je to po mogućim konzekvencijama i rezultatu moglo biti od dalekosežne važnosti za budućnost Hrvatske. To je međutim Račan upropastio, i to je bio gotovo presudni povijesni promašaj, što će ga Hrvatska osjećati još vjerojatno stotinu godina. Sad više nitko neće zaustaviti ovo "progresivno" kretanje udesno, uvijek iznova u prošlost. Upravo zato mi smo ne samo u "predvorju Europe" nego baš u predvorju povijesne suvremenosti uopće. U tom smislu svaka hrvatska budućnost traži uvijek iznova svoj orijentir ili putokaz u prošlosti. Prošlost je hrvatska "sudbina". Mi smo tek na pragu novovjekovlja, te nam je građanski svijet po onom najboljemu tek daleka i nedostižna budućnost. (2003.)

    Radnici, SKH, HDZ

    Što se tiče radnika i njihovog sadašnjeg, a bit će i budućeg položaja, moram bez ikakve malicioznosti reći da su zaslužili to što imaju. Prije svega, 70-80 tisuća tzv. članova SKH preko noći je 1990-1991. prešlo u Tuđmanov HDZ, a među njima i velik broj radnika, koji i danas daju svoje glasove desnici. A što se tiče dvadesetogodišnjaka, koji ne znaju ništa o tome kako se već dobro i sigurno živjelo u onom tzv. socijalizmu, shvatljivo je njihovo držanje danas. Ali svi ostali, koji su preko noći doslovno sve zaboravili, kako su živjeli, gradili kuće i kupovali stanove i namještaj na kredit, imali sigurno radno mjesto, socijalnu i zdravstvenu zaštitu, a umirovljenici su dobivali mirovine (usklađene s rastom životnih troškova) prvog u mjesecu, pa se i školovalo i studiralo besplatno... Zato mislim da je narod u cjelini zaslužio tu sudbinu, koja će mu biti još i gora. Hegel je rekao da svaki narod ima takvu vlast kakvu zaslužuje. (2003.)
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  7. #2257
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Možeš li pokazati neki dokument iz srednjeg vijeka u kojem se vidi da su Srbi živjeli u Crnoj Gori?

    Ili pokaži bar nekoliko takvih dokumenata kad tvrdiš tako nešto?
    Na teritoriji sadašnje severne i severozapadne C.Gore se prostirala srpska srednjovekovna država Raška, što dokazuje da su tu živeli Srbi.

  8. #2258
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    10,984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Knjiga, demokracija, lakrdija</STRONG>

    Nisam "zaljubljen" u taj trend neoliberalizma, poput mnogih naših glumatora demokracije ovdje i sada. Oni čak ne znaju ni to da su kapitalizam i demokracija uzajamno najdublje proturječni antipodi. Što se pak tiče "utjecaja na kulturu", u nas to dovodi gotovo do lakrdijaških dometa. Pogledajte samo ovu sadašnju polemiku oko literarnih vrijednosti, u kojoj reklamirana prođa knjige na tržištu postaje jedini kriterij "literarne kvalitete"! Kad bih imao nekoliko milijuna dolara na raspolaganju, kupio bih stanovit broj novinara i filozofskih kritičara, i oni bi od Kangrge preko noći napravili najvećeg filozofa svih vremena, pa bi se moje knjige prodavale kao halva! Na taj način postao bih i ja "pravi bestseler". (2003.)

    Izbori, interes, država

    Meni na prozor svakodnevno dolijeće jedna grlica, koju spominjem kao poetsku sliku. Ona mene ljubi, ja nju ljubim, itd. Ona kucka kljunom na moj prozor, ja joj iznosim proso. Sinulo mi je da ona zna svoj interes, za razliku od Hrvata na izborima. Da sam toj grlici samo jednom prijeteće zamahnuo, ne bi se više pojavila na mom prozoru. A već 15 godina u Hrvatskoj su na vlasti tipovi koji su ubijali i palili, koji su pljačkali Hrvatsku i njezine građane. Većina glasa za ljude koji rade protiv njihovog interesa. (2005.)

    Crkva, politika, kočnica

    Crkva je od edikta cara Konstantina 325. godine postala i ostala primarno politička organizacija sa svojim isključivo ekonomskim interesima i pretenzijom na vlast po svaku cijenu, tako da je sve do Francuske revolucije 1789. i bila glavni bastion vlasti i reakcije. To je ona kod nas ostala sve do danas. Svojom konzervativnom ulogom ona nužno podržava reakcionarne snage našeg društva, i stalno je najradikalnija snaga desnice, pa će to i ostati. Ona upravo tu vidi svoj pravi interes. Utoliko ne treba od nje očekivati nešto drugo ili bolje u doglednoj budućnosti. Žalosno je pritom samo to što se gotovo sve političke stranke u Hrvatskoj danas toliko neukusno dodvoravaju Katoličkoj crkvi, da to sa svoje strane postaje kočnica bržem razvitku demokracije u Hrvatskoj. (2005.)
    [SIZE=-1]MISLILAC POŠTENJA[/SIZE]
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  9. #2259
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Evo ja zivim u Dansku od 1969, a lojalan sam CGi,
    nijesam drzavljanin Danske, a uzivam sva prava, izuzev glasachkog na drzavnom nivou.
    A da li kukaš da su Crnogorci u Danskoj ugroženi, da li tražiš status nacionalne manjine i da li imate crnogorsku partiju koja nagovara svoje pristalice da budu lojalni drugoj državi sem Danskoj?
    Imate li "prirodni cenzus" za ulazak u danski parlament?
    Koliko ima Crnogoraca u vladi i administraciji Danske, koliko ima direktora Crnogoraca u Danskoj?

    Uopšte ne uviđam u čemu je problem, Republika Srbija je ponudila svim crnogorskim državljanima sa prebivalištem u Srbiji da pod izuzetno korektnim uslovima dobiju državljanstvo Srbije.
    -Prvo je bio problem to što prethodno moraju da se odreknu crnogorskog državljanstva.To je rešeno promenom zakona.
    -Onda je bio problem to što će državni organi C.Gore odmah po prispeću izveštaja od matičara iz Srbije oduzeti državljanstvo C.Gore onom ko je uzeo državljanstvo Rep.Srbije.To je takođe rešeno promenom zakona i uvođenjem klauzule da matičar i MUP ne obaveštavaju organe u C.Gori o promeni statusa nečijeg državljanstva.
    -Ne znam šta još treba Srbija da uradi da bi Stevović & co bili zadovoljni.

  10. #2260
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Na teritoriji sadašnje severne i severozapadne C.Gore se prostirala srpska srednjovekovna država Raška, što dokazuje da su tu živeli Srbi.
    Pa na teritoriji danasnje Srbije 400 godina se prostirala turska država, u današnjoj Srbiji žive Turci?

  11. #2261
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    10,984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Pa na teritoriji danasnje Srbije 400 godina se prostirala turska država, u današnjoj Srbiji žive Turci?
    On ne rachuna SEBE i SVOJE u OKUPATORE,
    jer su nas KRSTILI KRSTOM I MACHEM,
    a njih Turci LUNOM I SABLJOM.

    Zonche Zamfirofsko se ZAJEBUNILO.

    Dhje je njihov OPANAK ugazio, to je njihova BALJEGA,
    za VIJEKE VJEKOV, TURCI NEMAJU ISTA PRAVA, jer su njihove opanke oni shetali.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  12. #2262
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,441
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    [QUOTE=milovan;927418]
    Quote Originally Posted by dusanp View Post

    A šta uopšte traže "crnogorske patriote" u Srbiji?Neka idu u C.Goru, ako im se ovde ne sviđa.
    Patriotizam bi trebali da gaje prema Srbiji ako žele ovde da žive i uživaju jednaka prava sa ostalima.

    quote]

    Jeli ovo jednosmjerna "ULICA",
    ili ovaj tvoj KRITERIJ vazi za OBA PRAVCA,
    znachi Srbi u Srbiju, ako im se odhje ne svidhja,
    da nijesi malo PRECERA DUKA,
    kad je muka, naoshtri se DUKA
    ne milovane , stvar je jednostavna. to bi bilo lijepo kao što ti kažeš al srbi nas nikad nisu gledali kao ravnopravne, već kao budale koje treba naučiti da smo zapravo srbi.
    srbi u crnoj gori nemaju dilemu kome su lojalni, srbiji naravno.
    jedini njihov problem je što više niko ne obraća pažnju na njihove gluposti o istoriji i našem porijeklu, ne bore se prava srba...
    stari otimači i okupatori...

  13. #2263
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    On ne rachuna SEBE i SVOJE u OKUPATORE,
    jer su nas KRSTILI KRSTOM I MACHEM,
    a njih Turci LUNOM I SABLJOM.

    Zonche Zamfirofsko se ZAJEBUNILO.

    Dhje je njihov OPANAK ugazio, to je njihova BALJEGA,
    za VIJEKE VJEKOV, TURCI NEMAJU ISTA PRAVA, jer su njihove opanke oni shetali.
    Ja postavim konkretna pitanja jednom naturalizovanom Dancu-imigrantu o pravima Crnogoraca u Danskoj, "prirodnom cenzusu" za ulazak u danski parlament a umesto iole suvislih odgovora dobijem neko blebetanje o Turcima i srpskim balegama.

    A i Podgorica i Nikšić su bile turske kasabe do 1878 jednako kao i kraj odakle je Zona Zamfirova, pa je i tamo neko šetao turske opanke...

    Umesto demagogije o Turcima lepo recite šta još da damo Crnogorcima u Srbiji da ne budu ugroženi i građani drugog reda?Kako da zadovoljimo Stevovića i njegovo društvance, da im dodelimo još neka direktorska mesta, ministarstva, funkcije?
    Pošto su zauzeli veći deo javnog sektora da im damo i naše privatne kuće i imanja pa da se jednom zadovolje?

  14. #2264
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Na teritoriji sadašnje severne i severozapadne C.Gore se prostirala srpska srednjovekovna država Raška, što dokazuje da su tu živeli Srbi.
    Raska i danasnji serbi nemaju mnogo zajednickoga ,ovi danasnji serblaji tj serblje je mjesavina svega i svacega jerbo su bili sluge robovi serfi itd itd !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  15. #2265
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    [QUOTE=funky^junkie;927878]
    Quote Originally Posted by milovan View Post

    ne milovane , stvar je jednostavna. to bi bilo lijepo kao što ti kažeš al srbi nas nikad nisu gledali kao ravnopravne, već kao budale koje treba naučiti da smo zapravo srbi.
    srbi u crnoj gori nemaju dilemu kome su lojalni, srbiji naravno.
    jedini njihov problem je što više niko ne obraća pažnju na njihove gluposti o istoriji i našem porijeklu, ne bore se prava srba...
    stari otimači i okupatori...
    Potpunoi tacno ,receno jasno i glasno !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  16. #2266
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja moslim da bi Crnogorci tamo dje serblje i odrodjeni $ede postavit klupe od metala ,a sve u cilju grebanja dok se himna intonira ! Em serblje popovi nose ljevore i nozeve pod mantije ,em podrivaju sistem i vladu Suverene Drzave Crne Gore ,em primaju EURA od iste da nebi trunuli ka pascat koja su ,i na koncu em klupe em bucanje ustava em slinjenje po stranije ambasada pljujuci na Suverenu Drzavu Crnu Goru koja ih hrani brani lijeci obukuje itd itd ,i sad sto treba da cinimo a da ne organizujemo njinu cuvenu olimpijsku grani TRAKTORIJADU ?????
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  17. #2267
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    10,984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Poshtovani Duka,
    Ja nishta od VAS, ne trazim,
    dosta smo primili od VAS, i dobara i po rebara,
    VRIJEME JE MAJSTORSKO RESHETO,
    a majstor pomijesha malter, pa malterishe, pa krechi i pravi fasadu,
    ali KO U TVRDOJ STINI,
    SVOJU POVIST PISHE,
    TO SE NIKAD NE DA,
    IZBRISATI VISHE.
    CRNA GORA od Ulcunja do Kotora,
    i od BARA DO BOLJARA,
    prostire se VJECHNA STARA,
    od LJUTOGA KRSHA STANCA,
    nema blaga , nema para,
    da postane zamlja dushmanina ili STRANCA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  18. #2268
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    14,948
    Thanks Thanks Given 
    970
    Thanks Thanks Received 
    1,814
    Thanked in
    983 Posts

    Default

    Oskrnavljen spomenik Slavoljuba Šćekića

    Službenici Područne jedinice u Podgorici, obavili su uviđaj i uzeli otiske prstiju sa spomenika Slavoljuba Šćekića, bivšeg načelnika opšteg kriminaliteta MUP-a Crne Gore, na kojem je nepoznati počinilac ispisao riječ “riljaj”.

    Šćekić je ubijen 30. avgusta 2005. na dvadesetak metara od porodične kuće u podgoričkom naselju Tološi. Njegov grob svakodnevno posjećuju majka Milka i otac Miraš, koji su preksinoć poslije 17 časova prvi primijetili neobičan natpis na spomeniku. Slavica Šćekić, Slavoljubova sestra, sa majkom je oko podne bila na groblju, kada je ugledala strašan prizor, pi[u Vijesti.

    Na bratovom spomeniku, sa zadnje strane gdje je uklesan lik, primijetila je latiničnim slovima ispisanu riječ “riljaj”. Nije oklijevala, već je odmah pozvala policiju i ekipa za uviđaje je ubrzo stigla na lice mjesta.

    Slavica Šćekić je kazala da je ovaj vandalski čin na spomeniku njenog brata samo nastavak zločina.

    „Ko zna šta je Slavko, radeći godinama u MUP-u, otkrivao i rasvijetlio. Sigurno je iskopao nečiji prljavi veš i to nekog iz vrha vlasti. Ogorčeni smo. Oni koji su ga ubil, ne daju Slavku mira. Ovo nijesu napravile ubice, jer su u zatvoru. Ovo znači da je nalogodavac, koji je još na slobodi, poslao nekoga da ovo napiše. Zna se i ko je nalogodavac - neko iz vrha vlasti. Najveća mafija su oni. Ovo je Crna Gora u kojoj nijesu bezbjedni ni živi, a ni mrtvi“, kazala je Slavica Šćekići.


    Novinar Vijesti, koji je bio na licu mjesta, ugledao je na spomeniku natpis koji nije bio potpuno jasan. Policija je specijalnom tehnikom pronašla tragove, tako da se na spomeniku i golim okom jasno vide otisci prstiju. Čiji su, pokazaće policijska istraga.

    Miraš Šćekić je kazao da je u srijedu rano ujutro došao da obiđe grob svog sina i da je tada zatekao nepoznatog mladića kako stoji ispred spomenika.

    Za ubistvo Slavoljuba Šćekića, optuženi su Ljubo Bigović i Saša Boreta, dok su Ljubo Vujadinović i Milan-Čila Šćekić , koji je u bjekstvu, označeni da su izvšili ovaj zločin.

    Povod za ubistvo prvog operativca crnogorske policije i prema navodima optužnice bila je njegova istraga o tri bombaška napada na gradilište hotela Splendid, kao i otkriće da je u pozadini toga pokušaj milionskog reketa.

    ---------------------------
    nema to ubistvo nikakve veze sa vrhom nase vlasti... kao sto ustanovismo vec, u Crnoj Gori NEMA mafije, tako da je to jos jedan pucanj u prazno...
    nasa vlast je cista kao najcistija suza koju je ova zemlja ikad pustila.... precista suza u obliku Mila Djukanovica....

  19. #2269
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Swecka Göteborg dana 08 05 09
    Neko iz nepoznatijeh razloga je prevrnuo grob momka kojega su sutirali do smrti momci Sweckoga naconaliteta tj Swedjani momak je imao sesnaestak ljketa i bio je druga generacija Sweda - latiske amerike ! Zemlja koja nije ratovala potonjijeh 200 godina ,zemlja sa najvecijem stepenom, demokratije ,pa ima ovoga ,ali nema VELJESERBLJA da mlati fantazira ,bulazni i vrijedja premijera vlade Drzave u koju gnoje tj zivotinjare i u koju ce se pod zemlju zakopat i iztrunut ! Samo bijedna opozicija i odrodjeni narod moze serinjat za premijerom jedne suverene drzave i ostat ne kaznjen ,ako boga ima nece zadugo !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  20. #2270
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    14,948
    Thanks Thanks Given 
    970
    Thanks Thanks Received 
    1,814
    Thanked in
    983 Posts

    Default

    zvek, svi znamo da je Scekic iskopao neki mnogo prljav ves ljudi iz vrha vlasti, kao i sponu izmedju njih i explozija u Splendidu. to uporno pokusavaju zataskati,ali nadam se... kako ti rece.... ako Boga ima, nece zadugo!

    p.s. jedino ostaje cudno sto iz nekih samo tebi znanih razloga ni ti ne zelis da se to razotkrije do kraja i ne zelis da vjerujes u ono sto je ocito: covjeka je progutao rezim u kojem NEMA mjesta za savjesne i profesionalne sluzbenike policije, a kamoli da je takav nacelnik Uprave za opsti kriminalitet...
    Last edited by ovizionizi; 12-05-08 at 06:57.

  21. #2271
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Komsija za to da ja nebi volio da se otkrije ubica ,mnim e ti mogu rec lazes Ja bi najsrecni bio kad bi svi koji ubijaju kradu siluju itd itd se nasli iza brave ,jerbo bi ja lakse seta po CG a i moja djeca isto ! Uz vlast/ rezim ili uz opoziciju kad meci fijucu po narodu nije dobro za nikoga komso, pogledaj danasnje novine ,decko zali aloo " Z A L I " sto ubi momka od 20 nenamjerno jerbo je tio da "ZAPLASI" petoga s live bande (ali se ugasi zivot onoga od 20 ) !
    Ja licno mnim e njegovo ubistvo nema nicesove blage veze sa Milom ,rezimom, Splendidom !
    Mism da su to bajke za malu djecu !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  22. #2272
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,762
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Njegovo nema zato i jeste uhvacen

  23. #2273
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ajmo nesto veselije : MATERNJI TJ . CRNOGORSKI JEZIK OOOOPPPPAAAAAAAA KRENULO
    Prvi zadaci iz maternjeg jezika
    POČELA PROVJERA NOVOG KONCEPTA MATURSKOG ISPITA
    Podgorica – Prva eksterna provjera znanja učenika drugog razreda iz 21 državne i dviju privatnih gimnazije u Crnoj Gori počinje danas.
    Kako je “Vijestima” kazao direktor Ispitnog centra Crne Gore dr Željko Jaćimović, iz tri obavezna predmeta, matematike, maternjeg i stranog jezika, i dva po izboru, a odabrani su biologija i istorija kao najdominantniji, biće testirano 2.368 učenika.
    - Testiranje počinje u osam časova rješavanjem zadataka iz maternjeg jezika u isto vrijeme u svim gimnazijama. Prije toga obišli smo sve škole i upoznali direktore i nastavnike sa pravilima i izdali brošuru „Maturski i stručni ispit – realizacija testiranja“ – kazao je Jaćimović.
    On je rekao da će zaposleni u IC danas obići sve gimnazije da provjere da li sve teče kako je planirano i da li se poštuju pravila.
    Jaćimović je najavio da će eksterna provjera stručnog znanja za učenike drugog razreda srednjih stručnih škola početi u petak, 16. maja.
    - Oni će biti testirani iz tri predmeta – matematike, maternjeg i engleskog jezika – kazao je on.
    Cilj eksterne provjere znanja, pojasnio je Jaćimović, je da se učenici, nastavnici i škole upoznaju sa pravlima i načinom testiranja, da 2010. godine na “eksternom maturskom ispitu ne bi bilo iznenađenja”.
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  24. #2274
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ?!?

    Na Milovom univerzitetu svet naopačke
    Sreda, 14. maj 2008. 13:16

    Na geografskoj karti sveta severni pol je u gornjem delu, a južni nasuprot severnom, ali ne i na Univerzitetu Mila Đukanovića.

    U učionicama i na propagandnim bilbordima Univerziteta Donja Gorica (UDG) u Podgorici, čiji je jedan od osnivača Milo Đukanović, karta sveta postavljena je naopako - na mapi UDG-a u gornjem levom uglu je južna, umesto Severna Amerika.

    Razlog za ovakavo postavljanje geografske karte "Vijestima" je obrazložila Maja Drakić, docent na Fakultetu za međunarodnu ekonomiju, finansije i biznis UDG-a koja je navela da nije u pitanju greška, već da to simbolizuje drugačiji pogled na svet koji baštine na Univerzitetu.

    "Posmatramo stvari drugačije, težimo da se suprotstavimo konvencionalnim shvatanjima, da ne robujemo inerciji, predrasudama i mitovima. Trudimo se da ne robujemo neproverenoj paradigmi", pojasnila je Drakić.

    Ona je kazala da je Veselin Vukotić idejni tvorac postavljanja mape naopačke.
    Pored Vukotića, osnivači UDG-a su premijer Milo Đukanović i profesor Dragan Vukčević, te vlasnik preduzeća "Čelebić" Tomislav Čelebić.

    Drakić objašnjava da ne postoji samo jedna stvarnost i svet oko nas i da na Univerzitetu pokušavaju da nađu onaj drugi, koji malo ljudi može da vidi.

    "Pokušavamo da u sebi pokrenemo snagu misli i ideja, interesa i strasti, da budemo drugačiji. Biti drugačiji znači imati prepoznatljiv način razmišljanja. Uniformisanje i konfekcija guše misao, a drugojako i traganje za drugojakosti drži misao u naponu", smatra Drakić.

    Ona je zaključila da karta izgleda suprotno od onoga što očekujemo, ali sve dimenzije i razdaljine - ostaju iste.

    UDG je prošle godine upisao prvu generaciju studenata na Pravnom i Fakultetu za međunarodne finansije, biznis i ekonomiju. Osnivači su budućim studentima obećali niz vannastavnih, pre svega sportskih sadržaja, čak i kurseve padobranstva i pilotiranja sportskim avionom, a "u bližoj budućnosti" i golf.

    (MONDO)


    Ovo je izokretanje svijeta naopako, a ne prevazilaženje konvencionalnih shvatanja.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  25. #2275
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    79
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čestitam na alternativnoj kartografiji jer predugo gledamo potpuno netačne srazmjere na kartama svijeta i predstavljamo realnost koja to nije sama po sebi. Dosta sa šablonima koji su po vama tačni jer ste vi tako učili.

    Evo za cinike, neobrazovane, neupućene itd...
    http://www.odt.org

    Glupi provincijalizam... i ti ga još citiraš kao da nas nema koji se bavimo kartografijom i geografijom.

Page 91 of 321 FirstFirst ... 4181878889909192939495101141191 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bush ili Kerry!
    By Fabia_Elegance! in forum Politika generalno
    Replies: 73
    Last Post: 08-08-10, 21:21
  2. Junacke, ratnicke, istorijske, epske, ...
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 8
    Last Post: 05-11-06, 20:34
  3. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 11:20
  4. Crna Gora i Kosovo nezavisni za 18 mjeseci
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-04-05, 19:49
  5. Is Kosovo ready for independence?
    By scholar1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 01-12-04, 19:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •