Page 29 of 85 FirstFirst ... 192526272829303132333979 ... LastLast
Results 701 to 725 of 2124

Thread: Status Kosova,Vase Mislenje ?

  1. #701
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Luximus View Post
    Treba zakljuchavat' ovo... Bice tenzija...
    Malo ko ce sta novo ili pametno reci...
    Tenzije kad se zakljucaju prokljucaju i zato zaludu zakljucavanje. Sutra svejedno svice 18 februar. A to da se ljudi prazne i lupaju - pa bas smo se toga ovdje nagledali zadnjih 10 godina .
    Naljutićemo se ako nas Srbija ne kazni!

  2. #702
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milijana View Post
    Ma pisao ne pisao isto ti se pise a meni i nije bitno.Ljudi se raduju, velika stvar im se dogadja, ostvaruju svoju volju - isto kao i mi 21 maja. Dobivaju svoju drzavu i ja im zelim da je radi sebe i svih nas naprave sto boljom sto prije .
    Drago mi je zaista i to nije nikakav upereni inat . Malo siri vidici i jos bi se vise ljudi radovalo. Prostor ostaje tu i nigdje ne ide, okvir se mijenja.
    Isto zboris kao da je Kosovo uvijek bilo albansko i da sad oni najzad dobivaju svoju drzavu,Kosovo je uvijek bilo srpsko,nemoj da usporedjujes sa crnom gorom koja je uvijek bila crnogorska.
    Kosovo je oteto od srba...nemoj da pricas neke nebuloze.

  3. #703
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo jedan podatak koji bi mogao biti interesantan. Ako ga 123 drzave priznaju, Kosovo dobija stolicu u UN bez obzira na veto Rusije. Procitao na drugom forumu, ne znam 100% je li tacno. Prvi put cujem za ovo pravilo.
    Pogledajte ovaj sajt - Crna Gora je navedena kao drzava koja ce priznati Kosovo http://www.kosovothanksyou.com/ .
    Vukovic je rekao da CG nece zuriti, ja mislim da je ispravno sacekati i mudro postupiti u skladu sa svojim interesima. Na istoriju se ne treba obazirati jer su tada stvari stojale skroz drugacije. Kosovo niko ne pakuje i ne nosi ga na drugi kraj svijeta. Samo se mijenja njegov status. Ne znaci da ako nije dio Srbije da ni ne postoji.
    Last edited by ljubo__hristo; 17-02-08 at 13:43.

  4. #704
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Ne znam zasto se stalno ponavlja da oni koji se ne protive nezavisnosti Kosova zele zlo Srbima???
    Ja sam potpuno na strani onoga sto ce vecina odluciti, a moramo se sloziti da su Albanci ogromna vecina na Kosovu, i iskreno ne zanimam se previse za Kosovo.
    Odavno se zna ishod, zao mi je sto Srbi nijesu bili pametniji i jednom mirnom politikom prema Albancima pokusali da dodju do zajednicki prihvatljivog rjesenja, ali kako su sijali tako sad zanju, pa neka se nose sa svojim greskama kako znaju i umiju, a ja nemam razloga da Kosovskim drzavljanima ne zazelim srecnu drzavu koju zele odavno, kao i Srbima na Kosovu da dobiju i ostvare sva prava koja jednom covjeku koji je svoj na svome i pripadaju, i da im kazem da mi je zao sto se osjecaju prevarenim i izdanim, jer Srbi na Kosovu i jesu svoj na svome...a i 2000000 Albanaca su svoj na svome, to se ne smije zaboraviti.

    Sto se tice priznavanja Kosova, bice onako kako svijet odluci...Srbija je rekla da nikad nece priznati tu drzavu i to je njeno pravo, ali stvarno ne vidim zasto bi neko trebao da proziva Crnu Goru ukoliko prizna nezavisnost Kosova?
    To sto ce neko priznati ili ne nesto sto je cinjenica stvarno nece promijeniti nista, niti ce Kosovo vratiti pod okrilje Srbije.

  5. #705
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mickey-HN View Post
    Nekada su prichalo o velikoj Srbiji, a uskro ce se pocet prichat o velikoj Albaniji. Kada Albanci dobiju Kosovo, sve svoje teznje ce da upere prema ostatku Crne Gore gde za sada nisu vecina, to je cilj, zar to nije ocigledno? Vec su se prosirili na Makedoniju i juznu Srbiju. Na redu je ostatak Crne Gore, samo je pitanje vremena kada ce se to desiti. Mozda mi necemo da dozivimo to, ali ako stvari nastave da se razvijaju ovim tempom, to je neminovno. Nazalost...
    ne brini se ti za HN vas ce hrvati spasiti

  6. #706
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Veri View Post
    ne brini se ti za HN vas ce hrvati spasiti
    To je ostavljeno za Rambo 6. On prica o 5 nastavku gdje Albanci osvajaju CG, Grcku, Makedoniju, sire se na Uzbekistan, djelove Rusije, salju sondu na Mars...

  7. #707
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,002
    Thanks Thanks Given 
    2,249
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Nadao sam se da će biti moguće napraviti neki, istorijski, dogovor između Albanaca i Srba. Čini se, ipak, da se to nije ni željelo. S jedne strane Srbi iz već poznatog inata (uz međunarodno pravo koje im ide na ruku), a s druge strane Albanci iz osjećaja moći.

    Kosovo, na neki način, postaje samostalno. Ovo "na neki način" proizilazi iz činjenice da neće vjerovatno još dugo biti članica UN, Savjeta Evrope... i još nekih tijela. No, to im neće u suštinskom smislu onemogućavati da urede veći dio svoje teritorije u skladu sa svojim željama i mogućnostima. Ipak, ne treba smetnuti sa uma da kosovske dokumente, tablice... Srbija neće priznavati i neće štedjeti novca, političkih i drugih ucjena dok sjeverni dio Kosova i zvanično ne pripoji Srbiji, a za crkve i spomenike (najznačajnije) ne izbori eksteritorijalnost. Vrlo je vjerovatno da će za to imati podršku i od nekih značajnih evropskih krugova.
    Za Crnu Goru bi dobro bilo da, do daljnjeg, formalno ne prizna Kosovo kao nezavisnu državu, ali ne bi bilo pametno da joj blokira komunikaciju sa svijetom, odnosno preduzima one mjere koje će Srbija, po svoj prilici.

  8. #708
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Premijer Srbije Vojislav Kostunica izjavio je danas za Betu da ce Srbija uputiti snazan protest vladi Fidzija zbog najavljenog priznavanja nezavisnosti Kosova. Takodje, kako je najavljeno, ocekuje se da ce Srbija vec danas povuci svoje ambasadore iz Mauritanije, Tuvalua i Tonge.
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  9. #709
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Luximus View Post
    Premijer Srbije Vojislav Kostunica izjavio je danas za Betu da ce Srbija uputiti snazan protest vladi Fidzija zbog najavljenog priznavanja nezavisnosti Kosova. Takodje, kako je najavljeno, ocekuje se da ce Srbija vec danas povuci svoje ambasadore iz Mauritanije, Tuvalua i Tonge.
    Pa ce pocrkat bez srpske jeftine psenice. Oni samo misle da mogu bez Srbije, vidjeces kad ih Srbija odsjece od svijeta.

  10. #710
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ljubo__hristo View Post
    Pa ce pocrkat bez srpske jeftine psenice. Oni samo misle da mogu bez Srbije, vidjeces kad ih Srbija odsjece od svijeta.
    Kako misliš "odsječe od svijeta"?

    Imaju prilaz kroz Makedoniju, Crnu Goru, Albaniju ... koje gluposti provaljujete.

    Srbija najbolje što može da uradi, to je da prizna Kosovo i zauzme se za njenu imovinu i ljude koji se na toj teritoriji nalaze.

    Sve ostalo je promašaj.

  11. #711
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ljubo__hristo View Post
    Pa ce pocrkat bez srpske jeftine psenice. Oni samo misle da mogu bez Srbije, vidjeces kad ih Srbija odsjece od svijeta.
    Brale, samo polako, ja sam ovo izmislio, tj. nashalio sam se... Ne vjerujem da Srbija ima ambasadu u Tuvaluu i sl. :mrgreen:
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  12. #712
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Nadao sam se da će biti moguće napraviti neki, istorijski, dogovor između Albanaca i Srba. Čini se, ipak, da se to nije ni željelo. S jedne strane Srbi iz već poznatog inata (uz međunarodno pravo koje im ide na ruku), a s druge strane Albanci iz osjećaja moći.

    Kosovo, na neki način, postaje samostalno. Ovo "na neki način" proizilazi iz činjenice da neće vjerovatno još dugo biti članica UN, Savjeta Evrope... i još nekih tijela. No, to im neće u suštinskom smislu onemogućavati da urede veći dio svoje teritorije u skladu sa svojim željama i mogućnostima. Ipak, ne treba smetnuti sa uma da kosovske dokumente, tablice... Srbija neće priznavati i neće štedjeti novca, političkih i drugih ucjena dok sjeverni dio Kosova i zvanično ne pripoji Srbiji, a za crkve i spomenike (najznačajnije) ne izbori eksteritorijalnost. Vrlo je vjerovatno da će za to imati podršku i od nekih značajnih evropskih krugova.
    Za Crnu Goru bi dobro bilo da, do daljnjeg, formalno ne prizna Kosovo kao nezavisnu državu, ali ne bi bilo pametno da joj blokira komunikaciju sa svijetom, odnosno preduzima one mjere koje će Srbija, po svoj prilici.
    Upravo tako. Srbija je vazda pregovarala "onako kako mi oćemo ili nikako" a poslije kuknjava i lelek urote, zavjere, ..... svi krivi samo ne mi. Sad super pomazu svom narodu nagovarajući ih da ignorisu drzavu u kojoj će zivjeti a oni će ih kao braniti naravno kao i dosad sto ih odbranise.
    Vjerovatno će već sjutra Francuska Njemacka i Velika Britanija, USA priznati Kosovo, a treba da ga spasi Crna Gora :!: Smijesno da smjesnije ne moze biti, a neodoljivo podsjeća na ono trtoljanje Kostića o korijenju. Srbija nije umjela da sacuva svoju teritoriju i sad zbog toga treba da ispasta Crna Gora radi lazne solidarnosti.

  13. #713
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lose ste me shvatili, to je bila ironija ili bolje reci sarkazam.

  14. #714
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    highlands
    Posts
    5,116
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    krivo mi je sto im uzese kosovo,ipak su mi srbi miliji od siptara.
    niujedne mi gace lastike nema

  15. #715
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ljubo__hristo View Post
    Lose ste me shvatili, to je bila ironija ili bolje reci sarkazam.
    ocigledno je da moras staviti odgovarajuci smajli jer se ovdje sve mnogo ozbiljno shvati i prihvati, a i licio mi je post na ironiju pa sam se zacudila reakcijama na njega

  16. #716
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    a sto se tice "brace" i komsija malo procitajte na jednom od najvecih srbijanskih foruma sto misle o CG
    -------------------
    ....................
    Last edited by Hari Krisna; 17-02-08 at 14:33.

  17. #717
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ocigledno je da moras staviti odgovarajuci smajli jer se ovdje sve mnogo ozbiljno shvati i prihvati, a i licio mi je post na ironiju pa sam se zacudila reakcijama na njega
    To to, smajli smajli!
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  18. #718
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ocigledno je da moras staviti odgovarajuci smajli jer se ovdje sve mnogo ozbiljno shvati i prihvati, a i licio mi je post na ironiju pa sam se zacudila reakcijama na njega
    Nema veze momci su uzbudjeni. Ali Luximus mi je najjaci kako mi je objasnio 'ja sam se salio Srbija nema ambasadu u Tuvaluu'.

  19. #719
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ljubo__hristo View Post
    Nema veze momci su uzbudjeni. Ali Luximus mi je najjaci kako mi je objasnio 'ja sam se salio Srbija nema ambasadu u Tuvaluu'.
    Ma nemoj da se ljutis, nismo se razumjeli...
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  20. #720
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma ne ljutim se, opet me nisi razumio

  21. #721
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ljubo__hristo View Post
    Ma ne ljutim se, opet me nisi razumio
    Ma znam da se ne ljutis...
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  22. #722
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    931
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dok gledam ove tv prenose ne mogu a da ne osjetim gadjenje sto u 21 vijeku imamo na svjetskoj vladajucoj sceni fasizam....

  23. #723
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Doci ce dan kad cete se i vi osjecat kao srbi, s tim sto ce vama uzet citavu drzavu, a njima su 1/3.Niste ni svjesni sto se ovim postize.Ali dobro...Mislim da ce velika vecina vas jednog dana promijenit iz korjena svoje misljenje vezano za situaciju sa Albancima u okruzenju, a i kod nas.


  24. #724
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nije bas fasizam, ali na djelu je hipokrizija svjetske politike koja i nije bas tako rijetka.

  25. #725
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,474
    Thanks Thanks Given 
    1,927
    Thanks Thanks Received 
    5,181
    Thanked in
    1,788 Posts

    Default

    Albancima treba oko 20 godina da duplira svoje stanovnistvo a CG i Srbiji oko 400 godina.
    O cemu palamudite odje nije mi jasno.

Page 29 of 85 FirstFirst ... 192526272829303132333979 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 149
    Last Post: 10-10-06, 10:29
  2. ADSL HELP needed
    By Cazas_plavooki in forum Internet
    Replies: 59
    Last Post: 23-09-05, 19:07
  3. ADSL problem
    By templar in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 24-07-05, 15:50
  4. Albanci traze status konstitutivnog naroda u CG
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 76
    Last Post: 26-04-04, 19:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •