Page 15 of 830 FirstFirst ... 51112131415161718192565115515 ... LastLast
Results 351 to 375 of 20746

Thread: Extra TV

  1. #351
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    vidji, ne branim ja T-Com...iako imam dosta kolega tamo...
    za santis mi ne pricaj, jer su me o jadu zabavili x puta...da ne pricam to sto nece da radi sa nekim Intel plocama/procesorima....

    ja bih licno volio da IPTV proradi kako treba...jer sigurno nebi bilo prijatno da dok gledate film, pocne da se zamrzava slika...
    vidjecemo sta ce biti...

    a vezano za nase TV kuce, vidjeces kako ce ih pomjeriti ulazak(kroz BBM,Extra TV...) ovoliko kanala sa naseg govornog podrucja...smanjice im se gledanost masu, samim tim i prihodi...a tako i treba...

  2. #352
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    at your place, wrecking havoc
    Posts
    2,260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zanzibar View Post

    a vezano za nase TV kuce, vidjeces kako ce ih pomjeriti ulazak(kroz BBM,Extra TV...) ovoliko kanala sa naseg govornog podrucja...smanjice im se gledanost masu, samim tim i prihodi...a tako i treba...
    taman tako. posebno zbog ovih sto ubachaju reklame i dje moze i dje ne moze, kojima para nikad dosta...

  3. #353
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,325
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    109
    Thanked in
    49 Posts

    Default

    ObeTali su da ce doc' danas ili sjutra da mi ugrade Extra TV,da budem i ja moderan..
    "shto to gledash ribomaxe?"
    "a ne pitaj me,gledam formulu na nekakvi stranjski kanal,nemash ti to"...

    Prenijecu vam utiske,chim odgledam neku emisiju na discovery...

  4. #354
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ribomax View Post
    ObeTali su da ce doc' danas ili sjutra da mi ugrade Extra TV,da budem i ja moderan..
    "shto to gledash ribomaxe?"
    "a ne pitaj me,gledam formulu na nekakvi stranjski kanal,nemash ti to"...

    Prenijecu vam utiske,chim odgledam neku emisiju na discovery...
    ahahaha kako ih nacera da dodju??Meni nece jos...kretenchad

  5. #355
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,333
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    a samo neka mi neko objasni odakle t-comu 4-7 mbps protoka za extra tv?

  6. #356
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e, ali to je protok "u lokalu", a njima je (za ADSL) kritičan protok "ka spoljnjem svijetu"

    a i za extra TV su (valjda) nabavili neku novu opremu
    ....

  7. #357
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    507
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ljudi ima li kakve veze internet i extra tv ...ako ugradim extra tv moze li sto brzi internet da bude....posto cekam jos ove iz wimaxa.....
    I ne smijte se ako sam nesto izvalio

  8. #358
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by db View Post
    e, ali to je protok "u lokalu", a njima je (za ADSL) kritičan protok "ka spoljnjem svijetu"

    a i za extra TV su (valjda) nabavili neku novu opremu

    Ovo nije bas do kraja tacno. Njima je za ADSL cesto kritican protok u okviru njihove mreze jer ocigledno imaju jos uskih grla. Esad je li problem do propusnog opsega ili do konfiguracije opreme, time bas nesto previse i ne zelim da se zamaram, ali sam siguran da ce sa IPTV biti problema mnogo vise nego sto ocekuju.

  9. #359
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nemanja_Vidic View Post
    ljudi ima li kakve veze internet i extra tv ...ako ugradim extra tv moze li sto brzi internet da bude....posto cekam jos ove iz wimaxa.....
    I ne smijte se ako sam nesto izvalio
    Sve zavisi od vrste problema koja kod tebe postoji. Extra TV se prenosi preko iste mreze i istog protokola kao i ADSL, ali postoji tu kljucna razlika u prioritetu i destinaciji paketa. Tako da postoji i varijanta Extra TV da radi odlicno a ADSL i dalje da jadi. Upravo bi to bila situacija kod mene, pa zato i dalje cekam WiMax u moje krajeve, jer gospoda iz T-Coma i ne pokusavaju vec mjesecima da rijese moj problem.

  10. #360
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,325
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    109
    Thanked in
    49 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by THE_BOSS View Post
    ahahaha kako ih nacera da dodju??Meni nece jos...kretenchad
    Ja na jednini moguci nachin...Opasa' se dinamiDom i ushao u T-com,a prst na prekidach...
    "dolazite li u subotu,sve cu ve pobit',uraaaaaaaaa" i oni obecashe
    Fin neki narod,ljubazan...

  11. #361
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    220
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mehanizmi za garanciju kvaliteta su mnogo jaci kod IPTV nego kod ADSL, jer je ADSL best-effort servis, za razliku od IPTV. Dakle kod IPTVa bi telekom "morao" da garantuje kvalitet u mnogo vecoj mjeri nego kod klasicnog Internet pristupa (jer su i problemi mnogo uocljiviji).

  12. #362
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    at your place, wrecking havoc
    Posts
    2,260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    da ali kao sto si mogao procitati par puta na ovom forumu, iskustva iz hrvatske nam govore drugacije. cak i kada se jave ti ocigledni problemi kao sto je cuveni lag ili zamrzavanje slike, t-com se izvlaci na razne nacine. znaci, oni kazu da je to do slabih parica i da se tu ne moze nista a ti si vezan ugovorom jos koju godinu. oni nece da ga raskinu i eto, mozes se osloboditi iptv-a ako platis sve preostale pretplate. posto je to ista firma, ne znam zasto bi ovdje bila drugacija politika...

  13. #363
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ribomax View Post
    Ja na jednini moguci nachin...Opasa' se dinamiDom i ushao u T-com,a prst na prekidach...
    "dolazite li u subotu,sve cu ve pobit',uraaaaaaaaa" i oni obecashe
    Fin neki narod,ljubazan...
    Ako ne dodju u ponedeljak i ja cu...:mad:

  14. #364
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kada nebi bilo stavke da nemozes da raskinesh ugovor ako si nezadovoljan, odnosno, da nemoras da isplatish sve pretplate do kraja isteka ugovora, ja bih prvi potrcao da uzmem to cudo..a ovako ce se nacekati da me dobiju ka korisnika

  15. #365
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,510
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    elem, koristim ovo cudo par dana i evo prvih utisaka. Na prvi pogled izgleda mocno, od samog uredjaja do simpaticnog menija sa sve tv vodicem... Dakle, prvi utisci pozitivni sve dok ne krenes malo vise da cackas, onda bivas malo razocaran odabirom programa... Vrlo malo filmskih i sportskih kanala, nema ni foxovog paketa kao ni bosanskog OBN-a (na njemu se izmedju ostalog prenosi i NBA)... Elem, u start paketu dosta skripi jer je prilicno "prazan". Dodatni paket ce covjek uzet samo ako bas krizira za porno filmovima jer od 7 programa 4 su porno! HBO paket je odlican, pored 2 programa koje ima i BBM imate HBO Digital i ako ste propustili neki film ili seriju omogucava ponovno gledanje odabirom iz menija 8) Videoteku jos necu komentarisati jer tek sjutra treba da se popuni, u svakom slucaju dobar servis za nekog kome je dvd klub daleko

    I tako dodjosmo do kraja, utisci su pomijesani ima dobrih (tv vodic, hbo digital, videoteka) i losih (odabir kanala, razvlacenja kablova po kuci ako vam nisu adsl ruter i tv u istoj sobi) stvari tako da sam novi korisnik, ja bih jos malo sacekao

    PS umalo zaboravih, uredjaj ima hdmi prikljucak sto pruza bolje performanse na vasem plazma televizoru
    Last edited by kefalo; 09-12-07 at 10:11.

  16. #366
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kako nema OBN kad pise da ima ? Mislis neradi im OBN ?Sto kod da je postajem nervozan:mad:

  17. #367
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,510
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    izvinjavam se, nema BHTV-a i Entera, OBN je tu no sam ga izgleda preskocio pri pregledu kanala

  18. #368
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,845
    Thanks Thanks Given 
    1,680
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    OBN je na poziciji 18. ExtraTV u sustini ima najmanje "dodatnih" zica, jer ako imas ADSL samo ce jos jedan ethernet kabl proci od routera do STB-a.
    Last edited by Sale; 09-12-07 at 10:33.

  19. #369
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,845
    Thanks Thanks Given 
    1,680
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tricky_kid View Post
    Evo da se dopunim, posto sam se raspitao... Nemam HBO i HBO comedy u osnovnom paketu, nego samo u prvih mjesec dana, ali cu svakako da ga uzmem, jer su mi ok filmovi koliko mi se cini, a i cool je ta opcija da mozes da gledas kad oces sve njihove filmove i serije koje su emitovane toga mjeseca u sklopu te HBO videoteke koja ide uz paket HBO (tako sam shvatio)...
    Cestitam na izboru Dobro si shvatio, HBO Digital je VOD servis koji ide u HBO paketu, tako da filmove mozes da gledas u "poslije posla".

    Quote Originally Posted by DzoniS View Post
    Ma oni ce to posle pa mjeseci vidjecete da naplacuju..kada vide da svi koriste opcije snimanja,itd...vidjece da mogu i tu paru da uzmu,neka bude i euro,euro tamo ovamo...eto vidjecete,mogu se kladit...
    Previse nagadjas...

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    T-com: "Bakar je zlato"
    Da. Magla mu ne moze nista

    Quote Originally Posted by massacre View Post
    koliko jedan film snimljen na hard zausima, kolikog je hard kapaciteta
    moze li se to izvadit i ubacit u kompjuter... dal se moze uzet vise od jednog tog aparata
    Disk je 80 GB. Izgubices garanciju ako otvoris STB. Podaci na disku su enkriptovani, tako da ih ne mozes koristiti na racunaru. Za sada jedna parica - jedan STB.

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Zanzibar, nije problem u kupovini novog TV-a. Ali opet ja sam prije pola godine kupio Samsung sa kratkom katodnom cijevi, jer mi je premnogo da dajem za LCD 600 i kusur eura, jos da imam spljostenu sliku na pola kanala. Ali ajde, koliko shvatih receiver i HDMI kabal rjesavaju stvar sa 4:3 i 16:9.
    ADSL je komercijalno poceo 2005te cini mi se. Evo 3 godine i dalje ne radi kako treba.
    Extra TV je ADSL2+ tehnologija. Kako da ocekujem da ona radi normalno, kad ni ADSL ne moze? Iako su medjusobno nezavisne.
    Drugo, dosta parica nece imat propusni opseg za tako nesto. I to u urbanim djelovima opstina. Centrale su relativno nove, ali sto je sa stubicima starim po 20 i kusur godina?
    I glavni test Extra TV-a ce bit, kad se na jedan DSLAM nakaci 5-6 korisnika Extra TV-a i povuce signal. Ja bih volio da to uspije. A pouceni iskustvom sa ADSL-om i ISDN-om sumnjam i u kvalitet opreme koju daju. Sjeti se santisa kojeg su nudili. A vidim i dostina se zali na Siemens router za ADSL. Ja ga evo imam i skoro svaku noc veza pukne ali preko dana je ok za sad.
    Previse nagadjas...

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    zna li neko koliko vremena ce proci od kad narucis ExtraTv pa dok ti dodju i donesu to sto treba
    Kontaktirace te call centar cim dodjes na red. Dajte malo strpljenja! Od 1918. smo cekali Drzavu, pa mozemo i IPTV par dana

    Quote Originally Posted by darijan View Post
    a samo neka mi neko objasni odakle t-comu 4-7 mbps protoka za extra tv?
    Parice su u dobroj kondiciji

    Quote Originally Posted by anon View Post
    Sve zavisi od vrste problema koja kod tebe postoji. Extra TV se prenosi preko iste mreze i istog protokola kao i ADSL, ali postoji tu kljucna razlika u prioritetu i destinaciji paketa. Tako da postoji i varijanta Extra TV da radi odlicno a ADSL i dalje da jadi. Upravo bi to bila situacija kod mene, pa zato i dalje cekam WiMax u moje krajeve, jer gospoda iz T-Coma i ne pokusavaju vec mjesecima da rijese moj problem.
    Sve eventualne probleme odmah prijavite sluzbi koja radi non stop 080 080 000 (helpdesk).

  20. #370
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sve eventualne probleme odmah prijavite sluzbi koja radi non stop 080 080 000 (helpdesk).
    Pokusavao sam da prijavim probleme (i u zadnje vrijeme). Bilo je nemoguce dobiti tu sluzbu koja se bavi problemima. Doduse ranije sam ih dobijao vise puta ali nikakvog uspjeha nije bilo, pa sam zato razocaran T-Com podrskom i uglavnom se ne trudim vise nista da preduzmem. Jer ako niko na email nije mogao da me udostoji da posalje odgovor, onda sto vise reci...

  21. #371
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,650
    Thanks Thanks Given 
    3,562
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Default

    Sale ja rekoh da bi volio da Extra TV profunkcionise. I ako nagadjam imam na osnovu cega. A prica za DSLAM je od momka koji radi u IP protokol u Vasu komapniju (valjda sam pogodio odjeljenje).
    Ali dobro, vrijeme ce pokazat.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #372
    Join Date
    May 2007
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kefalo View Post
    izvinjavam se, nema BHTV-a i Entera, OBN je tu no sam ga izgleda preskocio pri pregledu kanala
    zar ne bi trebalo da je tu i Enter?

  23. #373
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    MNE-SRB-NL
    Posts
    4,264
    Thanks Thanks Given 
    237
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    73 Posts

    Default

    t-com prodavanje magle
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  24. #374
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sale ja cekat necu no nek mi doju isti cas odje!!Dovoljno sa cekao..nemam 5 kanala da valja kvalitet slike a ako ne pozurite prelazim na BBM pa kad mi nedje za 3 mjeseca dodju i kazu:evo dosli smo da vam ugradimo extra tv..ima tako slatko da im zalupim vrata da je to nevidjeno!!!

  25. #375
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    507
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se juce prijavih za EXTRA TV preko neta e sad sto mislite kad ce doci to da ugrade...
    A moze li da doje do nekih problema posto imam praistorisjki televizor...
    I kad sam se prijavljivao za extra tv pita te kao koji cu paket i ja uzmem start paket ali pored toga stoji strikiran HBO ...e sad podrazumijeva li se da uz start paket ubace i ove kanale i ako je tako kako se cijena krece???

Page 15 of 830 FirstFirst ... 51112131415161718192565115515 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 14
    Last Post: 07-03-20, 10:52
  2. Extra Tv
    By DonChicio in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 14-11-07, 09:09
  3. Prodaje se Samsung D600 extra ocuvan
    By Dejan in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 14-04-07, 23:03
  4. imam problem mozda neko ima resenje?
    By Ahil in forum Software
    Replies: 17
    Last Post: 20-02-07, 16:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •