Zali se Calovicki...
Last edited by Bonja the Zmaj; 16-07-07 at 15:44.
Vecina ljudi je zla
Zali se Calovicki...
She is only here to annoy herself!
Hari nedje kosi sijeno, yebe se njemu za forum...![]()
- Ladan ko taština duša -
Pa dobro, to ne ide na sportski forum ali moze na neki drugi...samo se trebalo malo kulturinije reci, naprimjer prije 1991 u CG nije bilo vise od nekoliko procenata koji su se izjasnjavali kao Srbi a poslije miloseviceve bande i propagande nekako puno Crnogoraca se ufatilo za tu propagandu i kao su oni neki Srbi sad i tako imamo toboze koliko procenata Srba u CG 25%? Svaka cast onim Srbima u CG koji i jesu to ali postuju drzavu u kojoj zive [da je tako bilo u svim eks yu drzavama ne bi mozda bilo ni ovolikih krvopolica]....Moje misljenje je da neki Crnogorci koji su bili zavedeni od Miloseviceve propagande nekako nece to da priznaju i nekako su postali od tada Srbi. Polako ce se narod opametiti mislim.
Malo kulturnije?
Alex, mene ne zanimaju nacionalna osjecanja pojedinaca. Ako se neko osjeca Arabljaninom - njegova stvar. Ali je opasno kada bilo ko pokusava da nekome drugom namece kako bi se trebao osjecati - i jos ga ovako vrijedja ako ovaj odbija.
Sto se tice nacionalnih osjecaja u CG - toliko je to konfuzna prica, da je odje na forumima (dje dolaze napredniji djelovi drustva da razgovaraju) trovati mrznjom svakodnevnice. Jer ako forumi pocnu da preslikavaju kafanske i politicke raspre - sve ovo gubi svoju draz. Primitivci osvajaju novu nivo, normalni se sele u potrazi za drugim.
Glede Crnogoraca i Srba - ogavna prica kojom se gradjanima CG koji se izjasnjavaju kao Srbi - pokusava nalijepiti etiketa izdajnika je toliko odvratna i nemilosrdno podsjeca na etiketiranje koje su gradjani crnogorske nacionalnosti trpjeli ranih 90-ih.
Je l' to neko hoce reprizu? Nije bilo dosta?
Jos jednom - kako se ko izjasnjava, njegova je licna stvar. Koliko je Bilo Crnogoraca i Srba u CG, popisi pokazuju (iako takvi iskazi nikad nece biti dovoljni za istinski prikaz situacije), ali isto tako znamo - u periodu dok su Crnogorci cinjeli apsolutnu vecinu u Crnoj Gori (61%) najvise se zatiralo sve sto ima veze sa crnogorskom posebnoscu.
Toliko o principima.
EDIT: Jer je ne vidim razlike u pitanjima "Crnogorac si a nisi Srbin???" i "Crnogorac si, a Srbin si???"
Oba su uperena ka osobi kojoj se psotavljaju, omalazovanju i jednostavno ne zahtijevaju odgovore. A kad malo bolje razmislim - i ne zasluzuju.
A sto se tice ljudi koji ih postavljaju... E pa, samo se nadajmo da ta bolest nije prelazna.
Last edited by Bonja the Zmaj; 15-07-07 at 17:14.
Vecina ljudi je zla
Otkud tebi pravo da svoje nacionalno opredeljenje smatraš izvornim i iskrenim,a tuđe opredeljenje kao plod nečije propagande?
Po istim tvojim kriterijumima,ja bih mogao reći da je opredeljenje za crnogorski jezik i tzv."CPC" plod nečije propagande,jer na popisu 1991 uopšte nije bilo ni crnogorskog jezika ni te verske organizacije,a Srba je ipak bilo.
Divno,znači postoje i oni "pošteni" Srbi.Kao u vreme komunizma,kada su se zaklinjali u radnike i seljake i poštenu inteligenciju.Ovo "poštena" inteligencija je značilo da su oni po defaultu nepošteni.To isto ti sada činiš sa Srbima.
Divno je prebacivati krivicu i stalno nabijati na nos Srbima ovo ili ono.No,činjenica je da su lideri "crnogorskog nacionalnog pokreta"(Milo Đukanović,Vujanović,Marović,Miraš Dedajić) tokom 90-tih itekako podržavali Miloševića.
Sada ste vi uzeli za pravo da Srbima nešto prebacujete,a setite se malo biografija vaših lidera.
Divno,"nekako su od tada postali Srbi".A nekako se baš u to vreme pojavio i crnogorski jezik i "CPC".
Dusane, nista ti nije trebalo da se ti javljas na ovu temu, jer sto se sovinizma tice ni malo ne zaostajes za MNT-om. Mada priznajem da to upakujes u mnogo kvalitetnije postove. Po strukturi naravno, ne sadrzini.
Kao sto i pretpostavih, dovoljan je jedan iskorak ka nacionalnom uopstavanju i etiketiranju i odmah se svi patriotski zanesenjaci osjete pozvanim da daju svoj doprinos. I onda se rasprava oko neke teme neizbjezno seli u pravcu nikad dovoljno ispricanih nacionalnih mitova...
Dok god se na ovom forumu budu bannovali, brisali i maltretirali ljudi koji imaju nesto da kazu, a budu se tolerisale bljuvotine i bljuvaci - koji ne mogu da podnesu nivo normalnih i argumentovanih rasprava (koliko god grube bile) - te se trude iz petnih zila da nivo rasprave svedu na sebi prihvatljiv - odje ce sve ici jedan korak naprijed, dva unazad...
Vecina ljudi je zla
Zanemarite me, samo da podvucem i istaknem jednu 'cdm is going down' odluku o banovanju monitora. Neke takodje kvalitetne i inteligentne forumase, Milijana, berankrsh, cvrchak itd., gotovo i ne gledam pod navalom nepismenosti, neobrazovanosti, kitcha i tvrdoglavosti.
Ja nikada nisam bio šovinista niti sam ikome negirao pravo da se izjašnjava kako god hoće.
No,ako raspravljamo o bezbroj puta ponovljenoj mantri da Srba u C.G nije bilo pre popisa 2003 i ako to nije šovinizam,onda svakako nisu šovinizam ni moji stavovi o teritorijalnom integritetu Srbije.Ja se nešto posebno nisam bavio C.Gorom u svojim postovima,ali moram da primetim da se stalno na ovom forumu Srbima u C.G nabija na nos,da ih nije bilo pre 2003,da su "posrbljeni",da su plod Miloševićeve propagande itd.
Opet se zanemaruje činjenica da na tom istom popisu 1991 koji se uzima kao neki indikator "poželjnog" broja Srba u C.G(9%),takođe nije bilo ni crnogorskog jezika ni "CPC"(0%).
To su činjenice,a ne nikakav šovinizam.
Valjda po formi.
Da si iole pročitao moj post,uvideo bi da je daleko od svakog "nacionalnog uopštavanja" i "patriotskog zanesenjaštva".
Ja sam naveo nespornu činjenicu da su sadašnji lideri C.Gore Đukanović,Vujanović,Marović bili česti gosti na Miloševićevom kanabetu 90-tih,i da su mu bili verni saveznici.
Povremeno je ovo CG-rukovodstvo sa delom njima nakonjene javnosti C.Gore izaslalo neku "strelicu" prema Srbiji i njenoj javnosti, da se nije u dovoljnoj meri oslobodilo Miloševićevog nasleđa.
Vrhunska zamena teza-oni koji su se borili protiv Miloševića 90-tih(Koštunica,Tadić,dinkić,Ilić) sada su postali Miloševićeve funjare,a oni koji su podupirali Miloševićev režim(Milo,Marović itd) sada su ispali najžešći njegovi protivnici,verovatno zbog toga što ih je žuljao Slobin i Mirin kanabe.
slazem se, on i onaj codename, stalno vrijedjaju, provociraju ...
Gdje, koga i kada je monitor 'najvulgarnije' vrijeđao po nacionalnoj osnovi?
Nego, neće vam monitor više ovdje dosađivati i davati bilo kakvog povoda nezrelim i neznavenim (o zloj namjeri i istiskivanju sopstvenih čireva - ne bih) moderatorima da ga krajnje ponižavajuće tjeraju odavde. Oni (Didi prije svih) ne razumiju kontekst bilo koje priče (ili neće da se time bakću) ali su vazda spremni da veselo priskoče kada treba sankcionisati. Poseban je merak monitor. Didi nije sposoban da razluči što je uvreda, psovka i on, očito, slijedi uputstva iz djetinjstva da ne govori 'ružne riječi', pa čim se pomenu one rabote to mu je vrhunac nevaljalstva. Ali zato šovinizam (kako ga god upakovali - kao MNT ili kao Dušan) sjajno prolazi. Mogu se cijeli narodi vrijeđati, ponižavati, negirati, ali ako pomeneš kurrac - Didi skače na noge lagane...Slab je na 'ružne riječi', što će kad je lijepo vaspitan....
No, da ne dužim, da ste mi svi vi zdravi i živi, pičite po ovome forumu što vam god drago, ali bez mene. Nije mi baš svejedno nakon sedam-osam godina, ali stvarno ne mogu da dozvolim da me izbacaju k'o pijanca iz kafane...
Ostaću s dragim, finim ovdašnjim prijateljima u vezi, a ostali budite mi zdravi i dobri...![]()
ao sto ste mi napali monitora stvarno? Dusane, odAbij!
Kako Vaša bolest ?
CdM je konstantno na fonu vladajuce DPS politike. Na pocetku je koketirao sa srpskim a sada sa crnogorskim nacionalizmom i sovinizmom. Najocigledniji primjer prorezimske politike je istovremeno pljuvanje po prosrpskim partijama i LSCG. Na taj nacin pisu upravo prethodno pomenuti administrator i moderator. Iz posta koji je napisao Goran69 vidi se koliko on ne shvata vaznost nepristrasnog rada administratora i moderatora za demokraticnost foruma. Takvo ponasanje admina i modova odbija mnoge koji bi konstruktivno da pisu, razmjenjuju misljenja itd. ...
*O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
(H. Hese, Sidarta)
Šovinizam (po Napoleonovom vojniku Nikoli Šovenu (Nicolas Chauvin) kome je pripisivana bespogovorna odanost Napoleonu) je ekstremni vid nacionalizma. Primitivna, tribalistička ideološka i politička doktrina, koju čine mistifikovana nacionalna istorija, izrazito pozitivne predrasude ο vrednosti sopstvene nacije i negativne predrasude ο drugim, posebno susednim nacijama, povezane sa mržnjom, prezirom, netolerancijom i agresivnošću prema pripadnicima drugih nacija.
Šovinizam može biti izuzetno opasna ideologija kada, spontano ili političkom manipulacijom vlasti, zahvati mase, stvori ksenofobičnu klimu, pokrene iracionalne strasti i snažne afekte usmerene na "neprijateljsku" naciju, čiji se pripadnici satanizuju. Bujanje šovinizma može se oteti društvenoj kontroli, a često se završava etničkim ratom ili progonom i pogromom neke nacionalne manjine.
Nastanku i razvoju šovinizma u jednom društvu doprinosi zatvorenost nacionalne ekonomije, nedemokratsko ustrojstvo društva, neprosvećenost, siromaštvo, nagomilane socijalne tenzije. Autoritarna ličnost je nosilac šovinizma.
U širem smislu svako posmatranje jednog partikulariteta kao boljeg od svih ostalih se može smatrati oblikom šovinizma. Tako šovinizam ne mora biti samo ekstremni nacionalizam, već i kulturni imperijalizam, za šta je jedan od najpoznatijih primera evropocentrizam.
Dobavljeno iz "http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A8%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D 0%BC"
e sad, svako neka sam procjeni ko se uklapa u okvire ove definicije.
dako neko zakljuca ovo prepucavanje bez ikakvog smisla.
ako nema hari-a ima drugih moderatora ili administratora, pa ste mogli da prijavaite odma a ne da cekate!
/me stetan
Amor dolor est!
Amor vincit omnia!
obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html
There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)
Bookmarks