Poslednji voz za Katangu, rekao bih. Nije on naivan igrac. Dvije stolice, pa kako bude...
Na vrhu Cetinjskog manastira, umjesto dosadasnje srpske trobojke sa cetiri ocila, juce je istaknuta stara crnogorska zastava crvene boje sa dvoglavim orlom, obrubljena zlatnom bojom.
Sto ovo Amfy pokusava da kaze?![]()
Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.
Poslednji voz za Katangu, rekao bih. Nije on naivan igrac. Dvije stolice, pa kako bude...
- Ladan ko taština duša -
Crnojevića barjak na Cetinjskom manastiru
Na vrhu Cetinjskog manstira, umjesto dosadašnje srpske trobojke sa četiri ocila, juče je istaknuta stara crnogorska zastava crvene boje sa dvoglavim orlom, obrubljena zlatnom bojom, pišu Vijesti.
U Mitropoliji crnogorsko-primorskoj su kazali da je to zastava Ivana Crnojevića, osnivača Cetinjskog manastira. Kako je objašnjeno, ova zastva je replika prve zastave Crne Gore iz vremena Crnojevića. Po uzoru na nju rađena je i sadašnja zvanična državna zastava.
"Zastava Crnojevića se posljednih petnaestak godina ističe na zvonik Cetinjskog manastira za Petrovdan, Vaskrs, Božić i Bogojavljenje, kazao je za Vijesti rektor cetinjske Bogoslovije Gojko Perović.
Brojni Cetinjani, međutim, juče se nijesu mogli sjetiti kada su posljednji put vidjeli zastavu Crnojevića na vrhu manastira. Trobojke sa ocilima svi se vrlo dobro sjećaju, pišu Vijesti.
pcnen
Quote:"Zastava Crnojevića se posljednih petnaestak godina ističe na zvonik Cetinjskog manastira za Petrovdan, Vaskrs, Božić i Bogojavljenje, kazao je za Vijesti rektor cetinjske Bogoslovije Gojko Perović.
Lazu ka pascad, nikat nijesu poturili zastavu nasku na manastijer ni nidje drugdje !
Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!
Da oce vise makar sa neke da padne, da se to mracno i zlocudno bice makne iz Crne Gore.Originally Posted by ReNaIsSaNcE
- Ladan ko taština duša -
e sto cini crni amfi....radi i na struju i na baterije....nebi me cudilo da od jeseni bude crnogorac....nesto sprema garant...
podgorica - staropodgoricanima
Meni se cini da ce ovi iz Srpske liste i CPC dobrano da ispizde kada se privedu kraju pregovori Amfilohija i Sveta.
Amfi da iskulira Listase, a drzavna vlast Miraseve bogobojazljivce. Eh, vec vidim Kujovica, Novaka Adzica, Budimira Aleksica i Momcila Vuksanovica kako rujne suze rone, dok im case podrhtavaju u rukama...
Jos jednom, crnogorski don Korleone ce da odradi posao. An offer he couldn't refuse...
Vecina ljudi je zla
Ova vijest mi je osvjezila dan i PRAZNIK !
Nije lako ako bi tako mocan i uticajan covjek -(i najpametniji kojeg sam ja upoznao!)- konstantno bio faktor destabilizacije, nepriznavanjem samostalnosti na posredan nacin ( nepostovanjem drzavnih simbola), a uz 35% populacije iza njega (najmanje!).
Pozdrav,
N.B.
Dobra je bila godina za CG i njen status....mnogo stvari je ucinjeno....priznaju (prihvataju...ali to se na isto svodi) je i protivnici samostalnosti kao opcije,na ekonomskom planu je klimavo, ali se ipak napreduje nesumnjivo....Stonsi nas posjetili.....SVE U SVEMU- OSTAJEM OPTIMISTA ...SLEDECA SAMO MALO BOLJA OD OVE I DOBRO JE!
Trenutno imam cetiri molbe -urgencije prijatelja i stranaka da ljudima iz Beograda (koji imaju neke veze sa CG) nekako pribavim drzavljanstvo....po cijenu da se odreknu srbijanskog...ILI BAR NJIHOVOJ DJECI...oni nas ocjenjuju mogo, mnogo, MNOGO bolje nego mi sami sebe, i vide nam buducnost mnogo bolju.....NO TO JE I NORMALNO! A ovo za djecu i drzavljanstvo zemlje bez hipoteke (ili Zemlje cija hipoteka lagano "blijedi" i nestaje i na svjetskom nivou i na mnogo vaznijem komsijskom nivou)..... je bas SVE KAKO SMO OVDJE PISALI PRIJE GODINU I PO DANA!
Last edited by Old Bone; 13-07-07 at 13:44.
"Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"
"Listase" kazes....... DOBAR POST...i Approved by Bone!
Ovo je mnogo veci uspjeh ove vlasti nego sto neki misle...a Mitropolitu Amfilohiju nije bilo ni malo lako da to uradi...jer on jeste uticajan veoma u Mitropoliji, ali definitivno nije jedini od uticaja i NIJE MU BILO LAKO OVO DA URADI!!!!
Last edited by Old Bone; 13-07-07 at 13:38.
"Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"
Sto je tu cudno kad mu se i pola pastve krstilo kad je takav vjetar naisao ...
Cekam da vidm dok i himnu propjeva s rukom na srcu .
Vuk dlaku mijenja...![]()
Naljutićemo se ako nas Srbija ne kazni!
, svaka cast na ovome
Sto se tice zastave, bolje bi bilo da uzme onu pravu sto se cuva u muzeju u Beograd i da je okaci, mada dobro napredak smo postigli..."Zastava Crnojevića se posljednih petnaestak godina ističe na zvonik Cetinjskog manastira za Petrovdan, Vaskrs, Božić i Bogojavljenje, kazao je za Vijesti rektor cetinjske Bogoslovije Gojko Perović.
A ovo sto rece neko da se redovno na Zvorniku stavlja, lazu, ja sam podignut tamo i nikad je vidio nijesam
``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``
Pokušava prevarant da privuče ljude u manastir, nego se nadam da mu neće poći za rukom.
No ovo je i u neku ruku logičan slijed događaja, drugo se nije ni moglo očekivat' od njega, bez da se "presvuče"...
Last edited by [neurosong]; 13-07-07 at 23:52.
Reality is overrated.
Koja je zastava danas na manastir?
/me stetan
Amor dolor est!
Amor vincit omnia!
obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html
neka, igraju se ljudi sto ces... vjera je cudo. ahahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa![]()
![]()
![]()
ajde bre sad ce sv.Sveto i risto sotona ruku pod ruku,nemote se zacuditi kad ih nedje sretnete u gradnd (svratili na palacinke) a usput da se dogovore oko vjerskih pitanja....vjerujem da mu je britva obecao ako se ne bude mijesao u referendum(ka sto nije) da bira dje ce za patrijaha
risto vrhovni vjerski poglavar za sve vjere i nacije i za pravoslavce i za katolike i za muslimane,za srbe crnogorce albance cigane i svakojaki zivalj koji obitava u cg...
e sto ti je zivot,sve se promijeni preko noci![]()
![]()
![]()
podgorica - staropodgoricanima
ali velikome umu Ranku KrivoShklapicu nista ne odgovara, on nesto da progovori, nema 10 glasova u cijelu CG.
Crkva u CG je smijesna... narod je smijesan... sve je smijesno i zalosno... treba izac iz Crne Gore pa to vidjet fino.![]()
Istini za volju na Manastiru u Cetinju jeste tokom praznika bila crvena zastava sa bijelim dvoglavim orlovima ali je tad to objašnjavano orlovima Nemanjića. Zaista Orao Crnojevića je zlatne boje. Ne vjerujem da je zastava iz doba Crnojevića bila sa zlatnim orlom prije bih rekao da je na crvenoj zastavi bio bezant sa crvenim muletom ( na zlatnom krugu crvena šestokraka zvijezda). Sad je zgodno promjeniti boju odla i time iskazati vazdašnju ljubav prema Crnoj Gori. Doduše isto tako Gospodin Amfilohije tvrdi da je srpska trobojna zastava preko dva vijeka zastava Crne Gore što naravno nije tačno. Pa srpska zastava u Srbiji postoji od 1845 i niđe prije toga nije korišćena, a u Crnoj Gori se koristi od 1903 i nikad prije. To su istorijske činjenice i ne pomažu nikakve želje i političke projekcije. Prostom računicom se izračuna da u Srbiji zastava nije korišćena ni jedan ipo vijek (u vrijeme KSHS i KJ Srbija nije imala zastavu) a u Crnoj Gori ni pola vijeka.
O tome sam napisao ovđe
https://forum.cdm.me/showthread.php?t=17458&page=4
Last edited by FORMICA; 13-07-07 at 23:07.
Evo danas opet postavljena srpska zastava jer dolazi visoka delegacija SNS, a Dobrilo nece u crkvu koja nije srpska....
Caesar`s wife must be above suspicion
There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)
Bookmarks