Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 70

Thread: Na Cetinjskom manastiru promijenjeno znamenje

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Na Cetinjskom manastiru promijenjeno znamenje

    Na vrhu Cetinjskog manastira, umjesto dosadasnje srpske trobojke sa cetiri ocila, juce je istaknuta stara crnogorska zastava crvene boje sa dvoglavim orlom, obrubljena zlatnom bojom.

    Sto ovo Amfy pokusava da kaze?
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,738
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Poslednji voz za Katangu, rekao bih. Nije on naivan igrac. Dvije stolice, pa kako bude...
    - Ladan ko taština duša -

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    2,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Crnojevića barjak na Cetinjskom manastiru
    Na vrhu Cetinjskog manstira, umjesto dosadašnje srpske trobojke sa četiri ocila, juče je istaknuta stara crnogorska zastava crvene boje sa dvoglavim orlom, obrubljena zlatnom bojom, pišu Vijesti.

    U Mitropoliji crnogorsko-primorskoj su kazali da je to zastava Ivana Crnojevića, osnivača Cetinjskog manastira. Kako je objašnjeno, ova zastva je replika prve zastave Crne Gore iz vremena Crnojevića. Po uzoru na nju rađena je i sadašnja zvanična državna zastava.

    "Zastava Crnojevića se posljednih petnaestak godina ističe na zvonik Cetinjskog manastira za Petrovdan, Vaskrs, Božić i Bogojavljenje, kazao je za Vijesti rektor cetinjske Bogoslovije Gojko Perović.

    Brojni Cetinjani, međutim, juče se nijesu mogli sjetiti kada su posljednji put vidjeli zastavu Crnojevića na vrhu manastira. Trobojke sa ocilima svi se vrlo dobro sjećaju, pišu Vijesti.

    pcnen

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote:"Zastava Crnojevića se posljednih petnaestak godina ističe na zvonik Cetinjskog manastira za Petrovdan, Vaskrs, Božić i Bogojavljenje, kazao je za Vijesti rektor cetinjske Bogoslovije Gojko Perović.

    Lazu ka pascad, nikat nijesu poturili zastavu nasku na manastijer ni nidje drugdje !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  5. #5
    renaissance Guest

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Poslednji voz za Katangu, rekao bih. Nije on naivan igrac. Dvije stolice, pa kako bude...
    Losa mu je taktika ...
    Ko na dvije stolice sjedi , sa obije pada

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,738
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ReNaIsSaNcE
    ...sa obije pada...
    Da oce vise makar sa neke da padne, da se to mracno i zlocudno bice makne iz Crne Gore.
    - Ladan ko taština duša -

  7. #7
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    glavni grad
    Posts
    329
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e sto cini crni amfi....radi i na struju i na baterije....nebi me cudilo da od jeseni bude crnogorac....nesto sprema garant...
    podgorica - staropodgoricanima

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,901
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zwek View Post
    e sto cini crni amfi....radi i na struju i na baterije....nebi me cudilo da od jeseni bude crnogorac....nesto sprema garant...
    Meni se cini da ce ovi iz Srpske liste i CPC dobrano da ispizde kada se privedu kraju pregovori Amfilohija i Sveta.
    Amfi da iskulira Listase, a drzavna vlast Miraseve bogobojazljivce. Eh, vec vidim Kujovica, Novaka Adzica, Budimira Aleksica i Momcila Vuksanovica kako rujne suze rone, dok im case podrhtavaju u rukama...

    Jos jednom, crnogorski don Korleone ce da odradi posao. An offer he couldn't refuse...
    Vecina ljudi je zla

  9. #9
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,152
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ova vijest mi je osvjezila dan i PRAZNIK !

    Nije lako ako bi tako mocan i uticajan covjek -(i najpametniji kojeg sam ja upoznao!)- konstantno bio faktor destabilizacije, nepriznavanjem samostalnosti na posredan nacin ( nepostovanjem drzavnih simbola), a uz 35% populacije iza njega (najmanje!).

    Pozdrav,
    N.B.
    Dobra je bila godina za CG i njen status....mnogo stvari je ucinjeno....priznaju (prihvataju...ali to se na isto svodi) je i protivnici samostalnosti kao opcije,na ekonomskom planu je klimavo, ali se ipak napreduje nesumnjivo....Stonsi nas posjetili.....SVE U SVEMU- OSTAJEM OPTIMISTA ...SLEDECA SAMO MALO BOLJA OD OVE I DOBRO JE!
    Trenutno imam cetiri molbe -urgencije prijatelja i stranaka da ljudima iz Beograda (koji imaju neke veze sa CG) nekako pribavim drzavljanstvo....po cijenu da se odreknu srbijanskog...ILI BAR NJIHOVOJ DJECI...oni nas ocjenjuju mogo, mnogo, MNOGO bolje nego mi sami sebe, i vide nam buducnost mnogo bolju.....NO TO JE I NORMALNO! A ovo za djecu i drzavljanstvo zemlje bez hipoteke (ili Zemlje cija hipoteka lagano "blijedi" i nestaje i na svjetskom nivou i na mnogo vaznijem komsijskom nivou)..... je bas SVE KAKO SMO OVDJE PISALI PRIJE GODINU I PO DANA!
    Last edited by Old Bone; 13-07-07 at 13:44.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  10. #10
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,152
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Meni se cini da ce ovi iz Srpske liste i CPC dobrano da ispizde kada se privedu kraju pregovori Amfilohija i Sveta.
    Amfi da iskulira Listase, a drzavna vlast Miraseve bogobojazljivce. Eh, vec vidim Kujovica, Novaka Adzica, Budimira Aleksica i Momcila Vuksanovica kako rujne suze rone, dok im case podrhtavaju u rukama...

    Jos jednom, crnogorski don Korleone ce da odradi posao. An offer he couldn't refuse...
    "Listase" kazes.... ... DOBAR POST...i Approved by Bone!
    Ovo je mnogo veci uspjeh ove vlasti nego sto neki misle...a Mitropolitu Amfilohiju nije bilo ni malo lako da to uradi...jer on jeste uticajan veoma u Mitropoliji, ali definitivno nije jedini od uticaja i NIJE MU BILO LAKO OVO DA URADI!!!!
    Last edited by Old Bone; 13-07-07 at 13:38.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,901
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    "Listase" kazes....
    Nadam se da te nisam uvrijedio
    Vecina ljudi je zla

  12. #12
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,859
    Thanks Thanks Given 
    2,815
    Thanks Thanks Received 
    3,098
    Thanked in
    1,528 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    "Listase" kazes.... ...Ovo je mnogo veci uspjeh ove vlasti nego sto neki misle...a Mitropolitu Amfilohiju nije bilo ni malo lako da to uradi...jer on jeste uticajan veoma u Mitropoliji, ali definitivno nije jedini od uticaja i NIJE MU BILO LAKO OVO DA URADI!!!!
    E ako mogu vjerovat bog me ubio
    Bone a što ti ova rečenica govori i o vlasti i o Amfilohiju?

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto je tu cudno kad mu se i pola pastve krstilo kad je takav vjetar naisao ...
    Cekam da vidm dok i himnu propjeva s rukom na srcu .
    Vuk dlaku mijenja...
    Naljutićemo se ako nas Srbija ne kazni!

  14. #14
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,587
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Meni se cini da ce ovi iz Srpske liste i CPC dobrano da ispizde kada se privedu kraju pregovori Amfilohija i Sveta.
    Amfi da iskulira Listase, a drzavna vlast Miraseve bogobojazljivce. Eh, vec vidim Kujovica, Novaka Adzica, Budimira Aleksica i Momcila Vuksanovica kako rujne suze rone, dok im case podrhtavaju u rukama...

    Jos jednom, crnogorski don Korleone ce da odradi posao. An offer he couldn't refuse...
    , svaka cast na ovome


    "Zastava Crnojevića se posljednih petnaestak godina ističe na zvonik Cetinjskog manastira za Petrovdan, Vaskrs, Božić i Bogojavljenje, kazao je za Vijesti rektor cetinjske Bogoslovije Gojko Perović.
    Sto se tice zastave, bolje bi bilo da uzme onu pravu sto se cuva u muzeju u Beograd i da je okaci, mada dobro napredak smo postigli...

    A ovo sto rece neko da se redovno na Zvorniku stavlja, lazu, ja sam podignut tamo i nikad je vidio nijesam
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  15. #15
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    In A Wordless Chamber
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pokušava prevarant da privuče ljude u manastir, nego se nadam da mu neće poći za rukom.
    No ovo je i u neku ruku logičan slijed događaja, drugo se nije ni moglo očekivat' od njega, bez da se "presvuče"...
    Last edited by [neurosong]; 13-07-07 at 23:52.
    Reality is overrated.

  16. #16
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koja je zastava danas na manastir?

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos111111 View Post
    Koja je zastava danas na manastir?
    fk zete, jer zeta igra sad u utorak prvu utakmicu za kvalifikaciej lige sampiona :mrgreen:
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  18. #18
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    In the arse of the region...
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    neka, igraju se ljudi sto ces... vjera je cudo. ahahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  19. #19
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    glavni grad
    Posts
    329
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ajde bre sad ce sv.Sveto i risto sotona ruku pod ruku,nemote se zacuditi kad ih nedje sretnete u gradnd (svratili na palacinke) a usput da se dogovore oko vjerskih pitanja....vjerujem da mu je britva obecao ako se ne bude mijesao u referendum(ka sto nije) da bira dje ce za patrijaha
    risto vrhovni vjerski poglavar za sve vjere i nacije i za pravoslavce i za katolike i za muslimane,za srbe crnogorce albance cigane i svakojaki zivalj koji obitava u cg...
    e sto ti je zivot,sve se promijeni preko noci
    podgorica - staropodgoricanima

  20. #20
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ali velikome umu Ranku KrivoShklapicu nista ne odgovara, on nesto da progovori, nema 10 glasova u cijelu CG.

  21. #21
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    In the arse of the region...
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Crkva u CG je smijesna... narod je smijesan... sve je smijesno i zalosno... treba izac iz Crne Gore pa to vidjet fino.

  22. #22
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Istini za volju na Manastiru u Cetinju jeste tokom praznika bila crvena zastava sa bijelim dvoglavim orlovima ali je tad to objašnjavano orlovima Nemanjića. Zaista Orao Crnojevića je zlatne boje. Ne vjerujem da je zastava iz doba Crnojevića bila sa zlatnim orlom prije bih rekao da je na crvenoj zastavi bio bezant sa crvenim muletom ( na zlatnom krugu crvena šestokraka zvijezda). Sad je zgodno promjeniti boju odla i time iskazati vazdašnju ljubav prema Crnoj Gori. Doduše isto tako Gospodin Amfilohije tvrdi da je srpska trobojna zastava preko dva vijeka zastava Crne Gore što naravno nije tačno. Pa srpska zastava u Srbiji postoji od 1845 i niđe prije toga nije korišćena, a u Crnoj Gori se koristi od 1903 i nikad prije. To su istorijske činjenice i ne pomažu nikakve želje i političke projekcije. Prostom računicom se izračuna da u Srbiji zastava nije korišćena ni jedan ipo vijek (u vrijeme KSHS i KJ Srbija nije imala zastavu) a u Crnoj Gori ni pola vijeka.
    O tome sam napisao ovđe
    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=17458&page=4
    Last edited by FORMICA; 13-07-07 at 23:07.

  23. #23
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    glavni grad
    Posts
    329
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drpe Mandica View Post
    Crkva u CG je smijesna... narod je smijesan... sve je smijesno i zalosno... treba izac iz Crne Gore pa to vidjet fino.
    e jes vala u pravu si...treba ic dolje u budvu da se zivi :bart:
    podgorica - staropodgoricanima

  24. #24
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    In the arse of the region...
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zwek View Post
    e jes vala u pravu si...treba ic dolje u budvu da se zivi :bart:
    heheheheee mislio sam na CIJELU zemlju nasu....

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,688
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo danas opet postavljena srpska zastava jer dolazi visoka delegacija SNS, a Dobrilo nece u crkvu koja nije srpska....
    Caesar`s wife must be above suspicion

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kako je Jegor Stroganov pronašao cerku u Manastiru Praskvica
    By G R A D in forum Religija i filozofija
    Replies: 3
    Last Post: 24-08-10, 19:33
  2. VLASI U CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 25
    Last Post: 26-02-10, 18:53
  3. Liturgija u Cetinjskom manastiru
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 443
    Last Post: 10-05-07, 15:14
  4. Intervencije Srpske Pravoslavne Crkve Na Manastiru Ostrog...
    By Regi in forum Religija i filozofija
    Replies: 3
    Last Post: 04-10-05, 10:48
  5. ZIVOT SVETOG VASILIJA OSTROSKOG CUDOTVORCA-SLAVA MU I MILOS
    By srpskagoracrnagora in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-05, 16:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •