Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 46 of 46

Thread: 2026/2027 NBA Season

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    14,542
    Thanks Thanks Given 
    6,093
    Thanks Thanks Received 
    6,644
    Thanked in
    3,172 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by moon safari View Post
    dodaj i wigginsa na listu, iako nije big man.
    jeb'ga, to je malo i do americkog 'ajmo da radimo bilo sta, da ne bi ispalo da ne radimo nista', a nekad je bolje da ne radis nista, nego da upadnes u kanalizaciju koju si sam sebi iskopao. sad je sve vrcenje u krug i spustanje nivoa kvaliteta. randle poklonjen, napravilo se mjesta pod salary capom, ali ne vjerujem da mozes da nadjes boljeg igraca (ili igrace) od randlea za manje para. moze li naz doci do all star nivoa? tesko. ayo 5/112 mil se prica da je zavrseno.

    giannis u heat, miha? mislim da ste relativno okej prosli, mozda malo preplaceno, ali vjerovatno fer. sad sve zavisi od giannisovog zdravlja. imali ste visak bekova, klupa ce biti malo tanja, ali navatace se 2 sutera i 1 visoki da popune rotaciju. mitchell, powell, wiggins, giannis, bam je bas dobra petorka, plus smith, larsson, portis, fontecchio (ako mu ne istice ugovor), jovic i jos 2 veterana sa klupe je okej.
    Mislim da je Heatu jedan od vecih problema sto vele najvjerovatnije i Powell i njegovih 22 koseva ode u free agency. Treba i to zakrpit.
    Не бојим се вражјега кота, нека га је ка' на гори листа, но се бојим од зла домаћега!

  2. #27
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    2,102
    Thanks Thanks Given 
    351
    Thanks Thanks Received 
    805
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by moon safari View Post
    dodaj i wigginsa na listu, iako nije big man.
    jeb'ga, to je malo i do americkog 'ajmo da radimo bilo sta, da ne bi ispalo da ne radimo nista', a nekad je bolje da ne radis nista, nego da upadnes u kanalizaciju koju si sam sebi iskopao. sad je sve vrcenje u krug i spustanje nivoa kvaliteta. randle poklonjen, napravilo se mjesta pod salary capom, ali ne vjerujem da mozes da nadjes boljeg igraca (ili igrace) od randlea za manje para. moze li naz doci do all star nivoa? tesko. ayo 5/112 mil se prica da je zavrseno.

    giannis u heat, miha? mislim da ste relativno okej prosli, mozda malo preplaceno, ali vjerovatno fer. sad sve zavisi od giannisovog zdravlja. imali ste visak bekova, klupa ce biti malo tanja, ali navatace se 2 sutera i 1 visoki da popune rotaciju. mitchell, powell, wiggins, giannis, bam je bas dobra petorka, plus smith, larsson, portis, fontecchio (ako mu ne istice ugovor), jovic i jos 2 veterana sa klupe je okej.
    Ayo je "done deal", što bi se reklo - 5 god/112 mil.
    Navodno je i Rivs produžio sa Lejkersima - 4 god/185 mil.

    Što se tiče Majamija, Pauel još nije potpisao novi ugovor, navodno nije siguran koliko će sad "dobijati loptu" pored Janisa i Bama, kontam da će morati da mu ponude malo više para da ga "smire".
    Ako on potpiše onda će Majami imati veoma dobru prvu petorku i pristojnu klupu taman dovoljnu da malo odmore startere.
    Ako ih zdravlje posluži biće sigurno jedan od favorita sa Istoka... u suprotnom, biće veoma skup plej-in tim.

  3. #28
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    3,016
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    253
    Thanked in
    197 Posts

    Default

    Ayo dvije utakmice i plata ko za trecu opciju sampionskog tima.
    Da das minute i loptu nekom liku sa kraja klupe Bruklina ima bi niz od nekoliko vrhunskih utakmica.
    Mozda Ayo opravda i prevazidje ugovor, a mozda bude redovno povredjivani 10ppg igrac.

    Koliko godda su Bulsi sugavi, postojao je razlog zasto se nije nametnuo.

    Istorija odluka Sote naginje ka tome da su dali 100M light verziji Karuza ili Dzosa Harta.

    Janis ce bit povrijedjen u PO.
    Oce to kad ulijeces u igrace cijele sezone.
    A nije razvio druge kvalitete.
    Kasno ga uzese. Kao young blood imao je kvalitete jurisanja na titulu.
    S 32 cisto sumnjam. A tek 33, 34...

  4. #29
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    3,016
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    253
    Thanked in
    197 Posts

    Default

    Ono, cak i Jokic poceo da se povredjuje. Lik koji sve cini samo da ne napregne tijelo.
    Good luck sa Janisom. Neka mu i olovo sliju nekoliko puta godisnje.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    14,542
    Thanks Thanks Given 
    6,093
    Thanks Thanks Received 
    6,644
    Thanked in
    3,172 Posts

    Default

    Ima se moze se.

    Los Angeles Lakers star Austin Reaves intends to sign a four-year, $185 million maximum contract to return to the franchise, with a player option for the final season in 2029-30, sources tell ESPN's Shams Charania.
    Не бојим се вражјега кота, нека га је ка' на гори листа, но се бојим од зла домаћега!

  6. #31
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    15,969
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    521
    Thanked in
    391 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by moon safari View Post
    dodaj i wigginsa na listu, iako nije big man.
    jeb'ga, to je malo i do americkog 'ajmo da radimo bilo sta, da ne bi ispalo da ne radimo nista', a nekad je bolje da ne radis nista, nego da upadnes u kanalizaciju koju si sam sebi iskopao. sad je sve vrcenje u krug i spustanje nivoa kvaliteta. randle poklonjen, napravilo se mjesta pod salary capom, ali ne vjerujem da mozes da nadjes boljeg igraca (ili igrace) od randlea za manje para. moze li naz doci do all star nivoa? tesko. ayo 5/112 mil se prica da je zavrseno.

    giannis u heat, miha? mislim da ste relativno okej prosli, mozda malo preplaceno, ali vjerovatno fer. sad sve zavisi od giannisovog zdravlja. imali ste visak bekova, klupa ce biti malo tanja, ali navatace se 2 sutera i 1 visoki da popune rotaciju. mitchell, powell, wiggins, giannis, bam je bas dobra petorka, plus smith, larsson, portis, fontecchio (ako mu ne istice ugovor), jovic i jos 2 veterana sa klupe je okej.
    Nije ovo tim za prsten zbog tanke klupe, Powell upitan oce li ostati zbog plate,ali konačno neki "kit" da sleti, oko kojeg može da se gradi nešto.. Giannis je stavio prioritet na pobjede, Riley predstavio projekat, ne bi dolazio bez veze..

    Bobby Portis je tu sad za šuteve iz cornera 😀

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    14,542
    Thanks Thanks Given 
    6,093
    Thanks Thanks Received 
    6,644
    Thanked in
    3,172 Posts

    Default

    Ојде Бифсту за Мемфис. Значи спрема Детроит додатак. Пауел би им лијепо легао.
    Не бојим се вражјега кота, нека га је ка' на гори листа, но се бојим од зла домаћега!

  8. #33
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,636
    Thanks Thanks Given 
    885
    Thanks Thanks Received 
    1,314
    Thanked in
    692 Posts

    Default

    Oce li konačno otpuštiti Nadjija ovi iz Denvera živo me zanima.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  9. #34
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    2,102
    Thanks Thanks Given 
    351
    Thanks Thanks Received 
    805
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Oce li konačno otpuštiti Nadjija ovi iz Denvera živo me zanima.
    Ma kakvi. Jonas se najvjerovatnije seli u Žalgiris, navodno je već sve dogovorio, samo da ga Denver pusti.
    Sinoć su draftovali jednog centra sa 26. pozicije i odmah ga proslijedili u San Antonio, u zamjenu za njihovog pika br. 35 plus dva buduća pika druge runde.
    Tako da za sledeću sezonu što se tiče potencijalnih zamjena za Jokića imaju Nađija, onog prošlogodišnjeg rukija Holmsa i ovog Brazile od sinoć, ovaj drugi Hopkins je više spoljni igrač, krilo najvjerovatnije.

    https://www.nba.com/draft/2026/prospects/trevon-brazile

    https://www.nba.com/draft/2026/prospects/bryce-hopkins

    In other news, što bi se reklo, izgleda da je Lamelo dostupan za trejd, ako Shams ne laže.


  10. #35
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,636
    Thanks Thanks Given 
    885
    Thanks Thanks Received 
    1,314
    Thanked in
    692 Posts

    Default

    Ima neka fora da ako ga otpuste onda mu isplacuju na vise rata taj kusur od ugovora.
    Mislim da bi bili ludi da to ne iskoriste.
    A i za njega je greota ne bi me uopste cudilo da u nekom drugom klubu zaigra polunormalnu ulogu .
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    16,633
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1,155
    Thanked in
    837 Posts

    Default

    i da ga otpuste, moraju dovesti zamjenu. ima jos dvije godine ugovora zbirno 15 mil, znaci placali bi ili 8 + 7 u naredne dvije ili 5 sezona x 3 mil + zamjena od najmanje 2.5-3 mil po sezoni, po platama dodje na skoro isto.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  12. #37
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    2,102
    Thanks Thanks Given 
    351
    Thanks Thanks Received 
    805
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Ima neka fora da ako ga otpuste onda mu isplacuju na vise rata taj kusur od ugovora.
    Mislim da bi bili ludi da to ne iskoriste.
    A i za njega je greota ne bi me uopste cudilo da u nekom drugom klubu zaigra polunormalnu ulogu .
    Ima opcija - waive & stretch, otpuste ga (waive) i onda razvuku (stretch provision) njegovu zagarantovanu platu na malo više godina, da bi rasteretili "salary cap".
    Tako su Baksi odradili sa Lilardom, umjesto 112 mil za 2 godine koliko mu je bilo ostalo, oni mu isplaćuju 23 miliona na 5 godina, tada da su oslobodili 30 miliona u budžetu za plate.

    Što se tiče Nađija, sad vidjeh da on ima oko 15 mil u naredne dvije godine, s tim što je druga Player option, koju će on sigurno iskoristiti, jer ne vidim nikog da mu ponudi veći/duži ugovor posle toga.
    To im ne znači puno, pogotovo ne za Votsona, kod njega imaju "bird rights" tako da njegov potencijalni novi ugovor nema nikakve bitne penale na salary cap, tj dovođenje novih igrača.

    Ne vidim ništa dobro da mogu dobiti za njega osim pik ili dva druge runde, a i to je previše s obzirom da nikad nije igrao bitne minute, tako da sigurno ne postoji neka potražnja za njim.
    Jedino da nađu nekog kome treba taj kraći ugovor pa da Denver uzme nekog slično, možda malo boljeg, sa dužim ugovorom i par tih pikova druge runde.

  13. #38
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,636
    Thanks Thanks Given 
    885
    Thanks Thanks Received 
    1,314
    Thanked in
    692 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by moon safari View Post
    i da ga otpuste, moraju dovesti zamjenu. ima jos dvije godine ugovora zbirno 15 mil, znaci placali bi ili 8 + 7 u naredne dvije ili 5 sezona x 3 mil + zamjena od najmanje 2.5-3 mil po sezoni, po platama dodje na skoro isto.
    Ipak se tako oslobadja 4.5 miliona sto nije bas malo.
    Denveru je to planina kad imaju ogromne plate Jokica i Mareja i milion da maknu valja narocito sto je ovaj igrac potpuno beskoristan za ekipu,niko nece primijetiti da ga nema.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  14. #39
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,636
    Thanks Thanks Given 
    885
    Thanks Thanks Received 
    1,314
    Thanked in
    692 Posts

    Default

    Ako bi ostala ova startna petorka proslogodisnja Denver bi imao ubedljivo najskuplju startnu petorku u ligi i to ja mislim skoro za 20 miliona skuplju od prve sledece.
    U tom smiislu Kameron Dzonson iako mi je vrlo simpatican tesko da ce biti igrac Denvera.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  15. #40
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    2,102
    Thanks Thanks Given 
    351
    Thanks Thanks Received 
    805
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    Nije problem skupa prva petorka, ili tim uopšte, jer ima i gorih od njih za sledeću sezonu (Kavsi, Tander).

    Problem je što (bez Votsona) imaju samo 10 igrača na platnom spisku (9 ako ode Jonas), moraće da popune to sa igračima koji su na minimalcu a nijesam siguran da će i ove godine uspjeti da nađu igrače za rotaciju kao Hardavej i Braun.

    Nek potpišu ova dva rukija i opet im fale 2-3 igrača na klupi, a realno to je sve boranija koja nikad ne igra kad je bitno.

  16. #41
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,636
    Thanks Thanks Given 
    885
    Thanks Thanks Received 
    1,314
    Thanked in
    692 Posts

    Default

    Nije problem skupa ali jeste preskupa prva petorka.
    Sa 185 miloona za startere ostaje do najgore granice jos 37 miliona (one druge restriktivne granice na 222 miliona) i to ne daj Boze da predju mogu slobodno da zaborave bilo kakvu perspektivu za klub,to niko sebi ne moze da dozvoli.
    Neko ce sigurno iz prve petorke biti trejdovan a realno je da to bude Kameron.
    Ako pored toga pozdrave Nadjija eto ih na zelenu granu.
    Drugog resenja nema sem da posegnu za trejdom Mareja a to mi se ne cini realnim.
    Treba Pejtona Votsona po svaku cijenu zadrzati ako je moguce.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  17. #42
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    2,102
    Thanks Thanks Given 
    351
    Thanks Thanks Received 
    805
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    Jbg, preplatili su Mareja i Brauna - da su dali Mareju 40 i Braunu oko 15, imali bi 15+ mil više prostora za manevrisanje, to je 1-2 solidna igrača u rotaciji.

    Vadi ih jedino to što je Vatson ograničeno slobodan agent za kojeg imaju "Bird" prava, tako da mogu da pariraju bilo kojoj ponudi sa strane, plus to ih ne kažnjava i ako prebace 222 mil budžeta.

    Mislim da imaju dovoljno "luksuza" da probaju još jednom sa ovim timom pod uslovom da ih zdravlje posluži, da vide do zime mogu li se čemu nadati, u suprotnom nek probaju sa trejdovima.

    Džonson sigurno neće izgubiti na vrijednosti do zime, jer mu ističe ugovor ove godine. Za takve igrače/ugovore vazda ima velika potražnja, i obično donesu dobar trejd pogotovo kad su pikovi u pitanju.

  18. #43
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,636
    Thanks Thanks Given 
    885
    Thanks Thanks Received 
    1,314
    Thanked in
    692 Posts

    Default

    Sve to ima logike ali ne mogu početi sezonu sa sedam krilnih igraca jer kako bi to izgledalo da imamo ova dva startera pa onda Pejton i Spenser moraju imati minuta jer su imali lijepe sezone plus i onaj Holms sad je valjda oporavljen a i ova dvojica novih su krila valjda.
    Ne moze to tako.
    Last edited by kurogane; Today at 13:34.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  19. #44
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    2,102
    Thanks Thanks Given 
    351
    Thanks Thanks Received 
    805
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    Lamelo ode u Minesotu.

    @moon, čekamo komentar.


  20. #45
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    2,102
    Thanks Thanks Given 
    351
    Thanks Thanks Received 
    805
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Sve to ima logike ali ne mogu početi sezonu sa sedam krilnih igraca jer kako bi to izgledalo da imamo ova dva startera pa onda Pejton i Spenser moraju imati minuta jer su imali lijepe sezone plus i onaj Holms sad je valjda oporavljen a i ova dvojica novih su krila valjda.
    Ne moze to tako.
    Ne znam šta da ti kažem prijatelju.
    Uprava Denvera je sinoć draftovala navodno dobrog defanzivnog centra i onda ga dala Sparsima da bi u drugoj rundi uzeli krilnog centra i beka/krilo.
    Možda će im ta dva pika druge runde od Sparsa valjaleti u nekom budućem trejdu.

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    14,542
    Thanks Thanks Given 
    6,093
    Thanks Thanks Received 
    6,644
    Thanked in
    3,172 Posts

    Default

    Јел могуће да оволико процијењују Ламела?

    BREAKING: The Charlotte Hornets are trading star guard LaMelo Ball and Josh Green to the Minnesota Timberwolves for Naz Reid, a 2033 unprotected first-round pick, three first-round pick swaps (2028, 2029, 2030) and three second-round picks (2029, 2032, 2033), sources tell ESPN.
    Не бојим се вражјега кота, нека га је ка' на гори листа, но се бојим од зла домаћега!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (2 members and 3 guests)

  1. Bor1s,
  2. kurogane

Similar Threads

  1. 2025/2026 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2302
    Last Post: 22-06-26, 20:12
  2. 2021/22 NBA season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 1166
    Last Post: 27-09-23, 19:23
  3. 2020/21 NBA season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 1213
    Last Post: 02-08-21, 10:18
  4. 2019/20 NBA season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 1301
    Last Post: 18-10-20, 19:06
  5. 2018/19 NBA season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 1918
    Last Post: 06-07-19, 10:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •