Page 11 of 11 FirstFirst ... 7891011
Results 251 to 272 of 272

Thread: VoLTE u Crnoj Gori ???

  1. #251
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,852
    Thanks Thanks Given 
    1,683
    Thanks Thanks Received 
    584
    Thanked in
    437 Posts

    Default VoLTE u Crnoj Gori ???

    Mora mreza da podrzava za taj model telefona.

    To sto radi na telekomu, ne znaci da ce da radi na drugoj / trecoj mrezi.

    Prijavi kroz app ili na mail od korisnickog servisa, pa ce ti javiti kada srede

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #252
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    11,813
    Thanks Thanks Given 
    2,381
    Thanks Thanks Received 
    2,393
    Thanked in
    1,498 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Mora mreza da podrzava za taj model telefona.

    To sto radi na telekomu, ne znaci da ce da radi na drugoj / trecoj mrezi.

    Prijavi kroz app ili na mail od korisnickog servisa, pa ce ti javiti kada srede

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Prijavio sam ja kada je pocelo da radi Volte na mtel,preko kor.servisa sa se dopisivao sa njima,pa me zvala neka djevojka davala mi instrukcije ,da rucno pretrazim mrezu,da unesem ove kodove za aktivaciju itd i nista nije dalo rezultata,jedno 45min smo se mucili tokom razgovora i na kraju nista,rekao sam nema veze.
    Tako iskreno nemam zivaca da opet to radim,moguce da nesto je do njih ili telefona tako da sta je tu je. Sve sam probao,svuda je upaljen na telefonu,zasto nece da se aktivira nije mi jasno.
    A mogu im poslati e mail da vidim da nemaju iskustva sa ovom markom telefona dal su imali slican problem.

    Sent from my RN12 Pro using Tapatalk

  3. The Following User Says Thank You to miovrag For This Useful Post:


  4. #253
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,852
    Thanks Thanks Given 
    1,683
    Thanks Thanks Received 
    584
    Thanked in
    437 Posts

    Default VoLTE u Crnoj Gori ???

    Povezi se na WiFi i onda:

    You can check to see if you have the latest carrier settings on your Android device from the Settings menu on your device. Go to Settings and then select More and Mobile Networks, now select Carrier Settings and then Update Profile, this should update the latest carrier settings to your device if they are available.

    Na iPhone to je Settings > General > About i saceka se par sekundi


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #254
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    11,813
    Thanks Thanks Given 
    2,381
    Thanks Thanks Received 
    2,393
    Thanked in
    1,498 Posts

    Default

    Nema te opcije na Xiaomi. Ima na PS carrier servise i tu je update uradjen

    Sent from my RN12 Pro using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to miovrag For This Useful Post:


  7. #255
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,402
    Thanks Thanks Given 
    327
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Prijavio sam ja kada je pocelo da radi Volte na mtel,preko kor.servisa sa se dopisivao sa njima,pa me zvala neka djevojka davala mi instrukcije ,da rucno pretrazim mrezu,da unesem ove kodove za aktivaciju itd i nista nije dalo rezultata,jedno 45min smo se mucili tokom razgovora i na kraju nista,rekao sam nema veze.
    Tako iskreno nemam zivaca da opet to radim,moguce da nesto je do njih ili telefona tako da sta je tu je. Sve sam probao,svuda je upaljen na telefonu,zasto nece da se aktivira nije mi jasno.
    A mogu im poslati e mail da vidim da nemaju iskustva sa ovom markom telefona dal su imali slican problem.

    Sent from my RN12 Pro using Tapatalk

    imam google pixel 7 pro, telefon hardverski podržava VoLTE, ali Google nije puštao VoLTE za naše operatere, pa sam morao da ga enable-ujem preko pomalo komplikovane procedure (Shizuku i sl), i to svaki put nakon apdejta OS-a, dakle jednom-dvaput mjesečno. Onda je nakon jednog od apdejta sve proradilo i bez prčkanja, na One. Vjerujem da je slično i sa tvojim telefonom.
    (nečitko)

  8. #256
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    11,813
    Thanks Thanks Given 
    2,381
    Thanks Thanks Received 
    2,393
    Thanked in
    1,498 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    imam google pixel 7 pro, telefon hardverski podržava VoLTE, ali Google nije puštao VoLTE za naše operatere, pa sam morao da ga enable-ujem preko pomalo komplikovane procedure (Shizuku i sl), i to svaki put nakon apdejta OS-a, dakle jednom-dvaput mjesečno. Onda je nakon jednog od apdejta sve proradilo i bez prčkanja, na One. Vjerujem da je slično i sa tvojim telefonom.
    Ne znam sta vise aktiviram da bi proradilo .
    Sve sa googla skrscenice tj kodove sam pristupio da bih ga upalio.
    Nema živaca sa se natezem preko e mail i poziva sa službenicima mtel-a,jer znam nece nists pametno reci

    Sent from my RN12 Pro using Tapatalk

  9. #257
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    11,813
    Thanks Thanks Given 
    2,381
    Thanks Thanks Received 
    2,393
    Thanked in
    1,498 Posts

    Default



    Prvi metod sam odavno probao,i naravno da ne radi.
    Drugi metod takodje kroz kod skriveni ne mogu dobiti sto je prikazano na video.
    Pristupim skrivenom menu,al opciju koju se prikazuje nemam tj ne mogu pronaci.
    Evo ako neko ima xyper xiaomi ds proba dal ima on slucajno pristup metodi 2
    Moguce da je ovo bilo na MiUI,da je drugacije na Xyper OS

    Sent from my RN12 Pro using Tapatalk

  10. #258
    Join Date
    May 2017
    Posts
    70
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja sam se dopisivao sa google podrskom, morao sam instalirati onaj play billing lab da prikupljaju podatke ,pa tek posle updaye na android 15 su omogucili VoLTE i NR.

  11. #259
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    11,813
    Thanks Thanks Given 
    2,381
    Thanks Thanks Received 
    2,393
    Thanked in
    1,498 Posts

    Default

    E vala ne istaliram nista
    Promjenicu mrezu ili telefon prije nego sto ovo proradi

    Sent from my RN12 Pro using Tapatalk

  12. #260
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,402
    Thanks Thanks Given 
    327
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    E vala ne istaliram nista
    Promjenicu mrezu ili telefon prije nego sto ovo proradi

    Sent from my RN12 Pro using Tapatalk
    e pa jebaiga ako nećeš da instaliraš ništa :P
    Dok nisam dobio podršku na nivou OS-a, moralo je ovako:

    To enable VoLTE on an Android device using Shizuku, you'll first need to install and configure Shizuku, then use an app like Pixel IMS to toggle the VoLTE setting. This method allows enabling VoLTE (and other features) without requiring root access, but Shizuku needs to be restarted after each reboot.






    Here's a step-by-step guide:


    1. Install and Setup Shizuku:



    • Install: Download and install the Shizuku app from the Play Store.





    2. Install and Configure Pixel IMS:



    • Install: Download and install the Pixel IMS application.





    3. Restart (Optional, but recommended):



    • Restart: Restart your device to ensure the changes are applied.
    • Verify: You can verify that VoLTE is enabled by checking your phone's settings (usually under Mobile Network or SIM settings) and by using a code like ##4636## to check IMS status





    Start Shizuku: Open the app and follow the on-screen instructions to pair it with your device. This typically involves enabling developer options and wireless debugging.







    Start Shizuku Service: You'll need to start the Shizuku service, often by running a command via ADB (Android Debug Bridge) or using a script provided within the Shizuku app.





    Grant Permissions: Open Pixel IMS and grant it access to Shizuku.





    Enable VoLTE: Within the Pixel IMS app, you should see options to enable VoLTE and other features like VoWiFi.





    Toggle VoLTE: Locate and toggle the VoLTE option to enable it.



    elem, ako ti baš treba VoLTE, ovo radi provjereno, a ti se iscimaj malo, imaš i video tutorijale
    (nečitko)

  13. #261
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    11,813
    Thanks Thanks Given 
    2,381
    Thanks Thanks Received 
    2,393
    Thanked in
    1,498 Posts

    Default

    Mislis da radi i Xiaomi? Jer sam ovo citao za Pixel telefone,nidje nisam vidio da se pominje Xiaomi.
    Aj vala,sa cu cacnuti google da radi na Xiaomi sta pise.

    Sent from my RN12 Pro using Tapatalk
    Last edited by miovrag; 07-07-25 at 16:36.

  14. #262
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    11,813
    Thanks Thanks Given 
    2,381
    Thanks Thanks Received 
    2,393
    Thanked in
    1,498 Posts

    Default

    Ma kakvi,ovo je pixel telefone

    Sent from my RN12 Pro using Tapatalk

  15. #263
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Space
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    460
    Thanks Thanks Received 
    608
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Zamijeni sim karticu.

    Послато са ASUS_AI2401_D уз помоћ Тапатока

  16. #264
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    11,813
    Thanks Thanks Given 
    2,381
    Thanks Thanks Received 
    2,393
    Thanked in
    1,498 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xtraktor View Post
    Zamijeni sim karticu.

    Послато са ASUS_AI2401_D уз помоћ Тапатока
    Mislis kod operatera ? Ili mjesto u telefonu?

    Sent from my RN12 Pro using Tapatalk

  17. #265
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Space
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    460
    Thanks Thanks Received 
    608
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Kod operatera

    Послато са ASUS_AI2401_D уз помоћ Тапатока

  18. #266
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    11,813
    Thanks Thanks Given 
    2,381
    Thanks Thanks Received 
    2,393
    Thanked in
    1,498 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xtraktor View Post
    Kod operatera

    Послато са ASUS_AI2401_D уз помоћ Тапатока
    Nista tim ne dobijam.
    Stavio drugu mtel karticu,isto ne radi. U drugim telefonima(Samsung,Poco) pokazuje volte.
    Znaci da je nesto do samog telefona,treba kroz napredna podesavanja da se promjeni odabir voltea. Nasao na YT,al ne mogu tome pristupiti sa mog telefona.

    Sent from my RN12 Pro using Tapatalk

  19. #267
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,510
    Thanks Thanks Given 
    113
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,618 Posts

    Default

    Pretpostavljam da si ovo odradio

    Enable VoLTE:
    Go to Settings > SIM cards & mobile networks > choose your SIM > turn on Use VoLTE.
    Preferred Network Type:
    Ensure your phone is prioritizing the LTE network. Go to Settings > SIM cards & mobile networks > choose your SIM > Preferred network type > Prefer LTE.


    I ostalo
    https://www.mi.com/ph/support/faq/details/KA-92447/

    Poslato sa pisaće mašine S24 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  20. #268
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    >>>>>068 033045
    Posts
    3,531
    Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    131
    Thanked in
    102 Posts

    Default

    Za koje je tržište radjen taj xiaomi, da ne čitam sad sve, možda si i napisao.
    Uglavnom, mtel ne podržava sve telefone, i sve verzije softvera.

    Sent from my S24 ultra tastature

  21. #269
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    11,813
    Thanks Thanks Given 
    2,381
    Thanks Thanks Received 
    2,393
    Thanked in
    1,498 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Pretpostavljam da si ovo odradio

    Enable VoLTE:
    Go to Settings > SIM cards & mobile networks > choose your SIM > turn on Use VoLTE.
    Preferred Network Type:
    Ensure your phone is prioritizing the LTE network. Go to Settings > SIM cards & mobile networks > choose your SIM > Preferred network type > Prefer LTE.


    I ostalo
    https://www.mi.com/ph/support/faq/details/KA-92447/

    Poslato sa pisaće mašine S24 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    Sve odradio Bugi,al nista od toga nije pomoglo.

    https://www.youtube.com/shorts/-_3Vdhk0RQk

    Ovo mi jedino preostalo,al f*** xyper Os je zakljucao IMS i ne mogu da ovo odradim kao na linku.

    Quote Originally Posted by JovanK View Post
    Za koje je tržište radjen taj xiaomi, da ne čitam sad sve, možda si i napisao.
    Uglavnom, mtel ne podržava sve telefone, i sve verzije softvera.

    Sent from my S24 ultra tastature
    EU. Da znam,def je do telefona.
    Glupo na istom telefonu radi na Telekom,mtel nece.


    Sent from my RN12 Pro using Tapatalk

  22. #270
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    11,813
    Thanks Thanks Given 
    2,381
    Thanks Thanks Received 
    2,393
    Thanked in
    1,498 Posts

    Default

    Savjet prijatelja bio da ga vratim na fabricka, vjerovatno kaze neki bug do andorida,cim radi na jednoj mrezi a na drugoj ne.
    Ajde ne kosta me rekoh mnogo,al naravno bezuspješno. Volte se nije pojavio,def na ovom telefonu i dok sam na mtel mrezi nemam srece.


    Sent from my 22101316G using Tapatalk

  23. #271
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    17,989
    Thanks Thanks Given 
    8,711
    Thanks Thanks Received 
    3,862
    Thanked in
    2,305 Posts

    Default

    Izmislice neku novu tehnologiju dok ti brate to regulishesh...
    ...

  24. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  25. #272
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    11,813
    Thanks Thanks Given 
    2,381
    Thanks Thanks Received 
    2,393
    Thanked in
    1,498 Posts

    Default

    Hahaha pa od prilike.
    Nego samo govorim da telefon je stavka koja te nervira.
    Lakse je bilo sa 3310 upalis zmiju i cao.
    Blokira,izvadis bateriju i cao.
    Al eto.
    Promjenicu jednog dana i valjda ce proraditi, nekom drugom uredjaju

    Sent from my 22101316G using Tapatalk

Page 11 of 11 FirstFirst ... 7891011

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. CS:GO u Crnoj Gori
    By risto13 in forum Game Server CG
    Replies: 27
    Last Post: 07-03-14, 10:35
  2. DVB-T u Crnoj Gori
    By Sale in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 27
    Last Post: 05-10-10, 22:18
  3. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 75
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •