Hvala na informacijama ekipa. Zaboravih da nam serveri moraju na odmor vikendom.![]()
Inace na NLB nije jos uvijek leglo al je jutros tipa oko 08:15 povuceno sa HB racuna.
Bice do 11 ili 11:30 najkasnije… ako je do 1000 eur
https://www.cbcg.me/me/kljucne-funkc...tem/dns-sistem
Sent from my iPhone using Tapatalk
Kako se registrovati na PayPal https://forum.cdm.me/showthread.php?...75#post3771875
Last edited by hercules; 28-07-25 at 09:06.
Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.
Ah da, zaboravio sam da je DNS sada RTS/X i da se ne cekaju fixni kliring termini
https://cbcg.me/me/javnost-rada/aktu...stupne?id=2760
Sent from my iPhone using Tapatalk
Kako se registrovati na PayPal https://forum.cdm.me/showthread.php?...75#post3771875
Leglo na NLB racun negdje oko 10:15.
Meni na NLB kad uplate u subotu uplata ne stiže do ponedeljka.
A kad su praznici bili 13 14 i 15 Jul
Imao uplatu 12 Jula tek 16-og bile pare na račun.
I uvjek uplata od danas bude za sjutra.
Kako to sad mogu manje provizije?
https://www.cdm.me/ekonomija/od-20-o...atnom-prometu/
SEPA cjenovnik. Guvernerka naredila. Smanjila neke svoje naknade unutar CBCG i eto.
Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.
Ali to za naloge nakon 14h ukidaju u avgustu ili tek u oktobru?
Sent from my iPhone using Tapatalk
Kako se registrovati na PayPal https://forum.cdm.me/showthread.php?...75#post3771875
Pa ovo ispada da ce biti manje provizije za placanja prema SEPA zemljama u inostranstvu nego u unutrasnjem platnom prometu. E svasta. Znaci lokalno dranje se nastavlja.
Last edited by Apolo; 30-07-25 at 16:26.
Ovo je 2 centa samo za prvu transakciju do 200 eura u toku dana, ako nisam nešto promašio.
- .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..
Bice jeftinije poslati pare nekom na vrhu Norveske, nego covjeku koji sjedi pored tebe i ima racun u drugoj CG banci![]()
Inace u Srbiji je kod mnogih banaka besplatno placanje u zemlji i ima instant 24/7 do 300k din (~2.5k eur).
Sent from my iPhone using Tapatalk
Last edited by Sale; 30-07-25 at 18:27.
Kako se registrovati na PayPal https://forum.cdm.me/showthread.php?...75#post3771875
1. Odluka o ograničenju visine naknade za SEPA kreditne transfere:
Od 6. oktobra 2025. godine, shodno odluci Savjeta CBCG, naknade poslovnih banaka
za međunarodna plaćanja u okviru SEPA platnog područja ne smiju biti veće od
propisanih maksimalnih iznosa:
Za prvi dnevni transfer fizičkog lica do 200 €: najviše 0,02 €
Za fizička i pravna lica:
Za elektronske transakcije do 20.000 €: najviše 1,99 €
Za elektronske transakcije preko 20.000 €: najviše 25 €
Za uplate u poslovnici do 20.000 €: najviše 3,99 €
Za uplate u poslovnici preko 20.000 €: najviše 50 €
Za primanje SEPA transfera do 20.000 €: najviše 1,99 €, a za veće iznose do 25€.
2. Pravila o izmjenama Pravila rada domaćeg platnog sistema CBCG
Od 18. avgusta 2025. godine, produžavamo radno vrijeme platnih sistema:
RTGS sistem (za transakcije iznad 1.000 €) radiće do 20:00 časova
DNS sistem (za transakcije ispod 1.000 €) radiće do 19:30, sa čak šest ciklusa kliringa tokom dana.
To znači da svoje obaveze možete ispunjavati i kasnije tokom dana i da će novac stići brže i sigurnije.
Od 20. oktobra 2025. godine, sistemi će biti dostupni i vikendom.
Od jula 2026. godine, uz uvođenje TIPS Clone platforme, plaćanja će biti moguća 24 sata dnevno, 7 dana u nedjelji.
Centralna banka je do sada poslovnim banakama naplaćivala 30% višu naknadu za transakcije izvršene poslije 14:00 časova. Novom Odlukom o tarifama CBCG, od 18. avgusta 2025. godine, uvodimo jedinstvenu, nižu tarifu koja važi za cijeli operativni
dan od 08:00 do 20:00 časova.
Navedena smanjenja CBCG je već implementirala prema bankama, a one su dužne da ih na krajnje korisnike - pravna i fizička lica prenesu najkasnije do 15. septembra 2025. godine.
Last edited by stefke; 30-07-25 at 23:33.
Nisam nešto upućen pa pitanje zar nije naknada 3% za banku kad ti uplati fizičko lice na račun firme?
Ide li ta naknada dolje ili kako?
Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.
Jesu ove sve banke počele da šalju poruke na viber?
Navikla sam da mi stižu sms poruke, a sad vidim da mi stiže na viber, pa mi to nikako ne odgovara, jer mi je viber za taj broj na starom telefonu koji uopšte ne koristim. Zna li neko ukoliko deinstaliram aplikaciju za taj broj, hoće li mi onda stizati poruke kako su i ranije?
Ili samo da ih kontaktiram da mi vrate kako je bilo, ako je to moguće?
Sent from my SM-S23 using Tapatalk
Svaka izgleda, mene su Ckb i Nlb poslale na viber por, ali kao obavjestenje
Sent from my BVL-N49 using Tapatalk
Tu es mon héro!
Vec smo pisali par strana unazad. Samo maknete opciju da primate poruke sa tog biznis naloga i onda ce vam stizati SMSovi.
Sve ce banke preci jer su operateri poskupili SMS poruke 200%-300%.
A moraju vam sve poslati nove opste uslove poslovanja i tarifnike zbog SEPA i to minimum 2 mjeseca unaprijed.
Last edited by hercules; 06-08-25 at 17:05.
Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.
Pade danas Hipotekarna ka sa kruske. Procesing kartica nije radio jedno uru bar meni, cak nisi mogao da dobijes call centar, samo izbaci.
Hvala puno, evo isključila sam pa ću pratiti
Sent from my SM-S23 using Tapatalk
Reče mi jedan zaposleni da su dvije kartice posle pokušaja transakcije bile “nevažeće”
Transakcija ne prodje a kasnije ne mogu da koriste kartice….
Ne ukapirah samo jesu li bile kartice hb, ali njihov pos jeste…
There are currently 8 users browsing this thread. (1 members and 7 guests)
Bookmarks