Results 1 to 25 of 25

Thread: Zavisnosti...

  1. #1
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    La Nouvelle-Orléans, Monténégro
    Posts
    4,859
    Thanks Thanks Given 
    351
    Thanks Thanks Received 
    1,632
    Thanked in
    1,250 Posts

    Default Zavisnosti...

    Quote Originally Posted by LjukaTheMantidis View Post
    Koliko, veli, zavisnosti posjedujete.

    Čime ste zaposjednuti, valjda...


    Pa... Čime? Koliko i zašto? Priznajete li sebi da vas nešto kontroliše ili vi kontrolišete to nešto? ;D

  2. #2
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    17,972
    Thanks Thanks Given 
    8,703
    Thanks Thanks Received 
    3,852
    Thanked in
    2,297 Posts

    Default

    Sad vapingom,hvala Bogu,inache smrdljivim cigaretama do prije 8g,

    Kafom ujutru,samo ta jedna velika dnevno i tu se zavrshava...

    Treningom svaki drugi dan,odlazem sve da bih to odradio,jednostavno moram tako tj, prija mi i to je to shto moram da odradim.

    Da sam ovo pisao prije 30 i kusur godina,spisak bi bio duuugachak.
    ...

  3. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  4. #3
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    3,465
    Thanks Thanks Received 
    3,811
    Thanked in
    2,387 Posts

    Default

    Zavisnost od učenja se računa. Svakoga dana nešto novo, pa primjena u praksi.

    Ako ga svako malo dimimo i kafimo, dosta i zabrljavimo.

    A tek kad grlo isperemo limenkom ili plastikom...gori mozak od nespavanja...
    Svaki dan je dobar za upiranje.

  5. #4
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    5,224
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    1,484
    Thanked in
    995 Posts

    Default

    Samo alkohol ali blago.

    Recimo mogu da popijem pivo tj. dva piva dnevno i nema problema, sve je super. Ne kockam, ne pusim, nemam drugih poroka.

    Moze se i bez alkohola ali nista onda nema smisla kad je covjek toliko "cist" - jer je svijet prljav. Nekako mi je ljepse da pijem pivo nego da imam zelju da se svadjam sa svakom trecom osobom.

  6. The Following User Says Thank You to Zhuangzi For This Useful Post:


  7. #5
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,869
    Thanks Thanks Given 
    24,042
    Thanks Thanks Received 
    9,906
    Thanked in
    7,409 Posts

    Default

    Svašta nešto no moram napisati nešto zanimljivo pa i konstruktivno u prirodi baš ali baš nemam potrebu ni za čim kao u svakodnevnici i ono tek "zaprepašćujuće" jer gotovo da ne mogu bez muzike tamo je nikad ne bih pustila sem na radiju u autu do destinacije.O tome koliko manje zapalim duvan da ne pričam ali to bude ali baš sa merakom a ne iz potrebe.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  9. #6
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    La Nouvelle-Orléans, Monténégro
    Posts
    4,859
    Thanks Thanks Given 
    351
    Thanks Thanks Received 
    1,632
    Thanked in
    1,250 Posts

    Default

    O.T.:

    Okupljam talente oko sebe, kao da je sudnji dan.
    K'o da ću producirat neki film, nešto... daj Boginjo.

  10. #7
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    1,664
    Thanks Thanks Given 
    244
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    535 Posts

    Default

    Ne pušim, ne pijem, jurim momke.

  11. #8
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    1,857
    Thanks Thanks Given 
    1,096
    Thanks Thanks Received 
    1,438
    Thanked in
    964 Posts

    Default

    Ranije kafa, mada i to bi jedna dnevno, i slatko, a sad slatko skoro da ni ne jedem tkd nikakvih zavisnosti više nemam

    Sent from my SM-S23 using Tapatalk

  12. #9
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    2,012
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    340 Posts

    Default

    Zavistan sam od prejedanja, slatkiša. Cijelog života sam jeo sve dok mi ne bude loše. U zadnjih 3 godine je malo drugačije, ali opet mogu ja smršat i uvesti dijetu, ali s druge strane uvijek ću biti svinja koja može da se prežderava u neograničenim količinama slatkog i ostalih gluposti

  13. #10
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    3,465
    Thanks Thanks Received 
    3,811
    Thanked in
    2,387 Posts

    Default

    Zavisnost je ništa drugo, do jak uticaj proizvoda velikih i malih korporacija.

    Odupri se ludilu.
    Svaki dan je dobar za upiranje.

  14. The Following User Says Thank You to LjukaTheMantidis For This Useful Post:


  15. #11
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    1,857
    Thanks Thanks Given 
    1,096
    Thanks Thanks Received 
    1,438
    Thanked in
    964 Posts

    Default

    Ne samo to, već i slabost karaktera. Kapiram da svakome treba povremeno neki odušak, ali kada je to učestalo tad više nije odušak nego navika i robovanje nečemu što u principu nije korisno.
    Lično me odbija taj momenat da mi želja ka nečemu ili sama navika bude jača od mene same.

    U zavisnosti bih možda dodala telefon, primijetih da ga mahinalno uzimam i kad treba i kad ne treba, mada mislim da je to pošast modernog doba, zalijepljeni smo za telefone, dođu taman kao produžena ruka. Tkd eto to nastojim da mijenjam sad

    Sent from my SM-S23 using Tapatalk

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Lapis Lazuli For This Useful Post:


  17. #12
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    3,465
    Thanks Thanks Received 
    3,811
    Thanked in
    2,387 Posts

    Default

    Ka-ra-kter! Navike mijenjamo, karakter teško
    Svaki dan je dobar za upiranje.

  18. #13
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,869
    Thanks Thanks Given 
    24,042
    Thanks Thanks Received 
    9,906
    Thanked in
    7,409 Posts

    Default

    Meni je recimo twiter bio najgori no moćni su ti alati manipulacije stoji tu masu i novca i psihologa i šta sve ne da se nešo proda.Nije to uopšte naivno.

  19. #14
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    1,857
    Thanks Thanks Given 
    1,096
    Thanks Thanks Received 
    1,438
    Thanked in
    964 Posts

    Default

    Jest, kažu karakter je sudbina.

    Sent from my SM-S23 using Tapatalk

  20. #15
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    3,465
    Thanks Thanks Received 
    3,811
    Thanked in
    2,387 Posts

    Default

    Roditelji, roditelji.

    Razvijeni ili nerazvijeni

    P.S. Mada opet, naša ih duša sama bira :P
    Last edited by LjukaTheMantidis; 25-07-25 at 13:02.
    Svaki dan je dobar za upiranje.

  21. #16
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    3,465
    Thanks Thanks Received 
    3,811
    Thanked in
    2,387 Posts

    Default

    Addiction isn't the problem. It's the attempted solution.

    It's not a choice or moral failure.

    It's an attempt to escape unbearable pain.

    The substance or behavior is just the painkiller. The pain came first.
    Svaki dan je dobar za upiranje.

  22. #17
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    3,465
    Thanks Thanks Received 
    3,811
    Thanked in
    2,387 Posts

    Default

    1. Opens P*rnhub.
    2. Locks the door.
    3. Searches his preference.
    4. Scans the site for hours.
    5. Keeps going until finds the best video.
    6. Jerks to pixels on a screen.
    7. Drains his power and essence.
    8. Cleans up.
    9. Regret.

    Wonders why he's depressed.
    Svaki dan je dobar za upiranje.

  23. The Following 2 Users Say Thank You to LjukaTheMantidis For This Useful Post:


  24. #18
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,703
    Thanks Thanks Given 
    1,165
    Thanks Thanks Received 
    718
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    Sad sam čitao knjigu đe jedan slikar u ludnici ne može da se suzdrži i svaku noć se "dira između nogu" kako je to njegov doktor, psihijatar nazivao. Doktor mu je rekao da nikad neće moći da postane slikar ako nastavi sa time. To je bilo sredinom 19.og vijeka. Dva najpoznatija umjetnika iz Stavangera, Norveška, slikar Lars (Laš) Hertervig i pjesnik/pisac Sigbjřrn Obstfelder bili su neizlječivo ludi za to vrijeme, međutim niko od njihovih sugrađana savremenika, funkcionalnih ljudi, nije zapamćen.
    Kad već PH izaziva takvu krivicu i kajanje i žaljenje i depresiju, što tek Onli Fans čini od muškaraca, kakvi jezivi primjerci šetaju među nama.
    Yes, I'm in need of something
    But it's something you ain't got​

  25. The Following User Says Thank You to Raulio For This Useful Post:


  26. #19
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,703
    Thanks Thanks Given 
    1,165
    Thanks Thanks Received 
    718
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    Samo alkohol ali blago.

    Recimo mogu da popijem pivo tj. dva piva dnevno i nema problema, sve je super. Ne kockam, ne pusim, nemam drugih poroka.

    Moze se i bez alkohola ali nista onda nema smisla kad je covjek toliko "cist" - jer je svijet prljav. Nekako mi je ljepse da pijem pivo nego da imam zelju da se svadjam sa svakom trecom osobom.
    Đe pomenu ove "treće osobe"...
    Što se svi pravdate za ove cigare i koju čašicu, a što je ovo...
    Last edited by Raulio; 23-08-25 at 02:28.
    Yes, I'm in need of something
    But it's something you ain't got​

  27. #20
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    3,465
    Thanks Thanks Received 
    3,811
    Thanked in
    2,387 Posts

    Default

    Kad je TV došao u moju kuću prestao sam čitati knjige.
    Kad sam uzeo mobilni u ruke, zaboravio sam pravopis.
    Kad je klima došla u moju kuću, zaboravio sam na prirodu.
    Baveći se bankama i karticama, zaboravio sam na vrednost novca.
    Zaboravio sam da se zaustavim.

    Kad umremo, naš novac ostaje u banci, ali dok smo živi stalno nam nedostaje. Onda kada nas više ne bude ostaće još mnogo nepotrošenih para.

    Udovica tajkuna udala se za njegovog šofera. Šofer je rekao: "Celo vreme sam mislio da radim za svog šefa, sada znam da je moj šef celo vreme radio za mene."

    Upamti:
    Nebitno je ko za koga radi.
    Važnije je živeti duže nego imati veće bogatstvo.

    Znaš li da:
    U pametnom telefonu 70% funkcija je beskorisno!
    U luksuznoj vili 70% prostora nije iskorišćeno.
    U tvojim ormarima 70% odeće nije nošeno.
    70% tvog života i zarade bilo je za druge ljude.

    Zaštiti svojih 30%.
    Opusti se čak i kad si suočen s ozbiljnim problemima.
    Popusti, čak i kad si u pravu.
    Ostani skroman, čak i kad si vrlo bogat i moćan.
    Nauči biti zadovoljan, čak i ako nisi bogat.
    Odvoji vreme za ljude do kojih ti je stalo.

    Prosledi ovo svakome do koga ti je stalo.
    JA UPRAVO JESAM!
    Svaki dan je dobar za upiranje.

  28. The Following 4 Users Say Thank You to LjukaTheMantidis For This Useful Post:


  29. #21
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,943
    Thanks Thanks Given 
    496
    Thanks Thanks Received 
    1,360
    Thanked in
    864 Posts

    Default

    Vjerovatno ima adekvatnija tema, ali da ne pisemo na muzicku

    Suštinski, stid i je loop zbog kojeg se, kad pričamo o alkoholizmu, osoba ponovo vraća piću i opija. Tako da on je mač sa dvije oštrice, ali ako ga uspiješ savladati, bude onda taman probuđena savjest
    Shvatam sto zelis reci i zamislilo me. Stid iz tvog posta sam dozivio vise kao stid mladjih koji se zacrvene i neprijatno im je, kao reakcija lijepog vaspitanja i slicno. Ali vidim i sram si pomenula, mozda je to pogodnije. Dodao bih da je loop bilo koja trauma. Koja sto je vise pominjes dobija na snazi. Porok je bjekstvo, pokusaj zaborava, dje nema direktnog suocavanja. Takav odnos samo hrani jos vise podsvijest koja sve jace izbija na povrsinu. Savjest trazi pravu reakciju, a izbjegavanje je gusi, sto pojacava osjecaj srama, nemoci ili razocaranja i novi zacarani ciklus. Pisem 'naglas'
    Valjda savjest posmatram kao neku iskru koja se pali kad se prelazi granica

  30. The Following 3 Users Say Thank You to nicky For This Useful Post:


  31. #22
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    8,212
    Thanks Thanks Given 
    1,272
    Thanks Thanks Received 
    2,976
    Thanked in
    1,575 Posts

    Default

    Traume traume traume, uh kako mi je to postalo passé... samo iskaču što na dm što na yt što među narod. Imam osjećaj da sam stara ko Grčka jer kad sam se oko toga sa sobom akala niko oko mene nije. Uživali ljudi u neznanju. Sad sam obrnuta igricu, sve sam zaboravila, pa me boli patka
    Ali me jes malo stid i sram šta sam sve izlupetala prethodnih dana, svjesna sam da sam pretErala, i malo ću ukočit da me ne grize savjest
    Pa se vrnem, i sve tako neki loop, bloop, gloop
    "I shut my mouth and hold the light"

  32. #23
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,869
    Thanks Thanks Given 
    24,042
    Thanks Thanks Received 
    9,906
    Thanked in
    7,409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Traume traume traume, uh kako mi je to postalo passé... samo iskaču što na dm što na yt što među narod. Imam osjećaj da sam stara ko Grčka jer kad sam se oko toga sa sobom akala niko oko mene nije. Uživali ljudi u neznanju. Sad sam obrnuta igricu, sve sam zaboravila, pa me boli patka
    Ali me jes malo stid i sram šta sam sve izlupetala prethodnih dana, svjesna sam da sam pretErala, i malo ću ukočit da me ne grize savjest
    Pa se vrnem, i sve tako neki loop, bloop, gloop
    Aj me nauči tome...tigrice

    Poslano sa mog SM-A566B koristeći Tapatalk

  33. #24
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,869
    Thanks Thanks Given 
    24,042
    Thanks Thanks Received 
    9,906
    Thanked in
    7,409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nicky View Post
    Vjerovatno ima adekvatnija tema, ali da ne pisemo na muzicku



    Shvatam sto zelis reci i zamislilo me. Stid iz tvog posta sam dozivio vise kao stid mladjih koji se zacrvene i neprijatno im je, kao reakcija lijepog vaspitanja i slicno. Ali vidim i sram si pomenula, mozda je to pogodnije. Dodao bih da je loop bilo koja trauma. Koja sto je vise pominjes dobija na snazi. Porok je bjekstvo, pokusaj zaborava, dje nema direktnog suocavanja. Takav odnos samo hrani jos vise podsvijest koja sve jace izbija na povrsinu. Savjest trazi pravu reakciju, a izbjegavanje je gusi, sto pojacava osjecaj srama, nemoci ili razocaranja i novi zacarani ciklus. Pisem 'naglas'
    Valjda savjest posmatram kao neku iskru koja se pali kad se prelazi granica
    Meni recimo treba da baš anesteziram mozak od Čovječanstva.Nuije to ni zavisnost koliko jebena anestezija ono lakše ih je poidnijeti.žJa odista nemam recept kako drugačije da podnesem sav gadluk ljudskog roda.

  34. #25
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,943
    Thanks Thanks Given 
    496
    Thanks Thanks Received 
    1,360
    Thanked in
    864 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Traume traume traume, uh kako mi je to postalo passĂ©... samo iskaču što na dm što na yt što među narod. Imam osjećaj da sam stara ko Grčka jer kad sam se oko toga sa sobom akala niko oko mene nije. Uživali ljudi u neznanju. Sad sam obrnuta igricu, sve sam zaboravila, pa me boli patka
    Ali me jes malo stid i sram šta sam sve izlupetala prethodnih dana, svjesna sam da sam pretErala, i malo ću ukočit da me ne grize savjest
    Pa se vrnem, i sve tako neki loop, bloop, gloop
    Lako je tebi
    Dosadio je izraz ali je opste prihvacen, i teorija iza njega stoji. Blazeno je to kad zaboravis. Ali tek kad obrnes igricu
    Ps samo ti pisi

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Meni recimo treba da baš anesteziram mozak od Čovječanstva.Nuije to ni zavisnost koliko jebena anestezija ono lakše ih je poidnijeti.žJa odista nemam recept kako drugačije da podnesem sav gadluk ljudskog roda.
    Kome ne treba aneatezija.. samo se trazi najbolji brend
    Lagan sam sa gadlukom iz neznanja, uskogrudosti i slicno. Ono sto me puci je ona otvorena namjerna zlonamjernost i bestidnost. Ali onda se javi prezir a ni to ne valja.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bolesti zavisnosti
    By Raquel in forum Medicina
    Replies: 48
    Last Post: 15-11-11, 09:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •