Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 49

Thread: Carl Gustav Jung

  1. #1
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,821
    Thanks Thanks Given 
    24,033
    Thanks Thanks Received 
    9,894
    Thanked in
    7,402 Posts

    Default Carl Gustav Jung

    Mislila sam da nikad ovu temu ni u snu otvorila ne bi no bojim se da se baš sve više pitam oko njegovog prosuđivanja.

    Recimo,ovo baš pogađa.Naročito oko manipulacije.


  2. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  3. #2
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    105
    Thanked in
    77 Posts

    Default

    Kad se radi o ginekolozima(muškim) i psihijatrima(uopšteno) imam predrasude koje je NEMOGUĆE prevazić.
    Maaaa... Sve! I da mu je svaka "na mjestu" koju je izreka ne mogu ga uzet za ozbiljno.
    Nešto tu ne štima

  4. #3
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    5,632
    Thanks Thanks Given 
    2,234
    Thanks Thanks Received 
    2,978
    Thanked in
    1,245 Posts

    Default

    Razumiješ da ti ljudi mogu da prepišu šarene tabletice od kojih nam biva lijepo. Malo poštovanja.
    γνῶθι σαὐτόν


  5. The Following 2 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  6. #4
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,821
    Thanks Thanks Given 
    24,033
    Thanks Thanks Received 
    9,894
    Thanked in
    7,402 Posts

    Default

    Predrasudama prema bilo čemu i bilo kome isključivo je na gubitku onaj ko ima predrasude.

  7. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  8. #5
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    17,948
    Thanks Thanks Given 
    8,694
    Thanks Thanks Received 
    3,844
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Težak posao,pogotovo kod nas,ali itekako isplativ,s tim ko udje u to da totalno iskljuchi emocije,shto oni vjerovartno znaju kako da urade.
    ...

  9. #6
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,821
    Thanks Thanks Given 
    24,033
    Thanks Thanks Received 
    9,894
    Thanked in
    7,402 Posts

    Default

    Kad smo kod emocija imao je Jung zanimljivu ljubavnu priču.Prvo mu je bila (Spielrein) pacijentica,pa studentkinja i na kraju koleginica.

    Odavno ga čitam u nekim "krizama" razumijevanja refleksije svijeta na moje unutrašnje biće kao i međuljudske odnose jer ne volim površno zapravo ne umijem površno da isti posmatram.Može biti putokaz ali ništa nije instant recept treba se čovjek sam "pomučiti" za unutrašnji mir.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk

  10. #7
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,821
    Thanks Thanks Given 
    24,033
    Thanks Thanks Received 
    9,894
    Thanked in
    7,402 Posts

    Default

    Jung o Personi,maskama (socijalnim),vezama i prijateljstvima.Ođe zanimljivo i stapanje čovjeka sa (socijalnim) maskama i kad ostane sam sa sobom.Odnosno gubljenje sopstvenog identiteta iliti bolje rečeno sopstva.


  11. #8
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    233
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Jung je po meni najkompletnija osoba od koje može da se uči.

    Preporuka za njih "Sjećanja, snovi, razmišljanja", prije bilo koje druge njegove.

  12. The Following User Says Thank You to Luminous For This Useful Post:


  13. #9
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,821
    Thanks Thanks Given 
    24,033
    Thanks Thanks Received 
    9,894
    Thanked in
    7,402 Posts

    Default

    Meni je zanimljivo kako je Čovjeka rastavio na sitne fotone i definisao 4 arhetipa.



    Ođe mi je u svemu kad sagledam najviše zanimljiva projekcija sopstva na druge.
    Last edited by Bluemoon; 09-07-25 at 21:41.

  14. #10
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    5,632
    Thanks Thanks Given 
    2,234
    Thanks Thanks Received 
    2,978
    Thanked in
    1,245 Posts

    Default Carl Gustav Jung

    Zar ti ne bi frojdinica poslednji put kad smo pricali na temu jung fjord? I to nesto skoro bi?

    Ima jedna anegdota, mozda sam je pricao, kada smo kao mladjani studenti pili dje je bio Foto Slobo i butik Borselino kafana neznanog imena. U kafani na zidu ona slika Gručo Marksa pa kao kad se zagledas vidis golu zenu i tako to. Šalili se na račun autora dok se konobarica ne umješa i reče to vam je Fjord. Mi onako oduševljeni rekosmo u glas Frojd al ona reče da joj je koleginica iz prve smjene rekla da ie Fjord i ostade do danas Fjord. Junga tada niko nije pominjao jer se samo sexu pricalo a Fjordu je sve po k…. otislo al bukvalno
    γνῶθι σαὐτόν


  15. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  16. #11
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,821
    Thanks Thanks Given 
    24,033
    Thanks Thanks Received 
    9,894
    Thanked in
    7,402 Posts

    Default

    Bila bi najveća tragedija u mom životu da se čvrsto držim bilo kakvih stavova. Dobra anegdota.A i ona gore Jungova ljubavnica je utekla od Frojda Jungu.
    Šalu na stranu mene naprotiv isprva naročito zbog psihologije snova zanimao Jung malo je i lucidan,pa se vratih na ovoga.I evo me opet u prostorije Anime/Persone i Sjenke.
    Osobito Sjenke đe Jung to tako dobro pojasnio.
    Last edited by Bluemoon; 10-07-25 at 08:32.

  17. #12
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    5,632
    Thanks Thanks Given 
    2,234
    Thanks Thanks Received 
    2,978
    Thanked in
    1,245 Posts

    Default

    Pa dobro je to, uglavnom se od fjorda krene i dodje do junga. Onda ces malo da profilišeš druge ne shvatajući da treba sebe da upoznaš a ne druge. Kad shvatiš ako shvatiš Odatle ideš u misticizam drito, onda u vjernike pa se za 10ak godina vidimo na istoku. Al samo ako budeš disciplinovana inače ćemo na jade od tebe biti. Inače od Junga prvo Čovjek i njegovi simboli pa psiholoski tipovi, arhetipivi i koletivno nesvjesno, aion, alhemija, misterijska konjukcija…

    Ne čitaj Crvenu knjigu liber novus. Ako baš zelis junga licno da upoznas onda ilustrovana verzija. Nema je kod nas. Gubljenje vremena kako god obrnes jer to nije mapa nego iskustvo jednog čovjeka. bolje napiši svoju.
    γνῶθι σαὐτόν


  18. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  19. #13
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,821
    Thanks Thanks Given 
    24,033
    Thanks Thanks Received 
    9,894
    Thanked in
    7,402 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Pa dobro je to, uglavnom se od fjorda krene i dodje do junga. Onda ces malo da profilišeš druge ne shvatajući da treba sebe da upoznaš a ne druge. Kad shvatiš ako shvatiš Odatle ideš u misticizam drito, onda u vjernike pa se za 10ak godina vidimo na istoku. Al samo ako budeš disciplinovana inače ćemo na jade od tebe biti. Inače od Junga prvo Čovjek i njegovi simboli pa psiholoski tipovi, arhetipivi i koletivno nesvjesno, aion, alhemija, misterijska konjukcija…

    Ne čitaj Crvenu knjigu liber novus. Ako baš zelis junga licno da upoznas onda ilustrovana verzija. Nema je kod nas. Gubljenje vremena kako god obrnes jer to nije mapa nego iskustvo jednog čovjeka. bolje napiši svoju.
    Nisi shvatio.
    Ja sam krenula od Junga,kroz Ivana Nastovića pa i Vladete Jerotića i to baš u vrijeme kako ti reče puberteta u godine kad ste vi bili u toj kafani. Kasnije sam se okrenula Kantu,Frojdu i sl.I iskreno me ne zanima ko može ko ne može opstati ja sam ona sad gore u prvom video đe sam otvorila temu.Ne želim da osuđujem niti čak da mislim o drugima bitno mi je sopstvo naročito ovaj šedou o kojem Jung priča da ga čovjek upozna i prepozna štonobi se reklo ne bježi,nego se suoči sa sopstvenim demonima.
    Mračna strana je u svima nama.

    uglavnom se od fjorda krene i dodje do junga..

    Ođe si napravio nesvjesno grešku koja mi se više sviđa

  20. #14
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    5,632
    Thanks Thanks Given 
    2,234
    Thanks Thanks Received 
    2,978
    Thanked in
    1,245 Posts

    Default

    Svaki put je dobar fjord-jung, vladeta-jung jung-hrist, jung-shiva itd dok god nailazis na prepreke znaj da si na dobrom putu. Puno sreće sa Animusom btw. Trebaće ti
    γνῶθι σαὐτόν


  21. #15
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,821
    Thanks Thanks Given 
    24,033
    Thanks Thanks Received 
    9,894
    Thanked in
    7,402 Posts

    Default

    Pojasni porfavor?

    Misliš sa majstorem iz Margarite?

  22. #16
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    5,632
    Thanks Thanks Given 
    2,234
    Thanks Thanks Received 
    2,978
    Thanked in
    1,245 Posts

    Default Carl Gustav Jung

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Pojasni porfavor?

    Misliš sa majstorem iz Margarite?
    Da, moglo bi biti i sa majstorem iz Margarite poredjenje samo mu fali jedan aspekt al dosta dobro poredjenje. Ako se svega dobro sjecam davno sam to citao. Sama ces sebi vec to sa Animusom razjasniti da ne kvarim gušt.
    Last edited by Caesar; 10-07-25 at 13:34.
    γνῶθι σαὐτόν


  23. #17
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,821
    Thanks Thanks Given 
    24,033
    Thanks Thanks Received 
    9,894
    Thanked in
    7,402 Posts

    Default

    Pa nije slučajno.

    Roman Mihaila Bulgakova Majstor i Margarita primjer je onih umjetničkih djela koje je Jung nazvao vizionarskim.
    To su umjetnička djela koja kolektivna nesvjesnost stvara uz minimalnu svjesnu intervenciju.Bulgakov je stvorio roman u kojem se stvarno isprepliću kako bi odražavali nezaboravne arhetipske slike Sjenke i Anime.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk

  24. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  25. #18
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    105
    Thanked in
    77 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Pa dobro je to, uglavnom se od fjorda krene i dodje do junga. Onda ces malo da profilišeš druge ne shvatajući da treba sebe da upoznaš a ne druge. Kad shvatiš ako shvatiš Odatle ideš u misticizam drito, onda u vjernike pa se za 10ak godina vidimo na istoku. Al samo ako budeš disciplinovana inače ćemo na jade od tebe biti. Inače od Junga prvo Čovjek i njegovi simboli pa psiholoski tipovi, arhetipivi i koletivno nesvjesno, aion, alhemija, misterijska konjukcija…

    Ne čitaj Crvenu knjigu liber novus. Ako baš zelis junga licno da upoznas onda ilustrovana verzija. Nema je kod nas. Gubljenje vremena kako god obrnes jer to nije mapa nego iskustvo jednog čovjeka. bolje napiši svoju.
    Upravo tako! Ljudi koji ne poznaju sebe nijesu ni u stanju da izgrade SVOJ stav. A žive u samoobmani misleći da su tuđe misli ZAPRAVO njihove, a najveći apsurd je to što čak ni te tuđe misli ne prihvataju razumom već EMOCIJAMA. Što je "donekle" i logično za osobe koje nemaju IQ već nekiiii E!Q

  26. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,483
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,447
    Thanked in
    2,611 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Pa nije slučajno.

    Roman Mihaila Bulgakova Majstor i Margarita primjer je onih umjetničkih djela koje je Jung nazvao vizionarskim.
    To su umjetnička djela koja kolektivna nesvjesnost stvara uz minimalnu svjesnu intervenciju.Bulgakov je stvorio roman u kojem se stvarno isprepliću kako bi odražavali nezaboravne arhetipske slike Sjenke i Anime.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    Jung je umro 1961.
    Majstor i Margarita je objavljena 1969.

    Samo kažem...

    Poslato sa pisaće mašine S24 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  27. #20
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,821
    Thanks Thanks Given 
    24,033
    Thanks Thanks Received 
    9,894
    Thanked in
    7,402 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Jung je umro 1961.
    Majstor i Margarita je objavljena 1969.

    Samo kažem...

    Poslato sa pisaće mašine S24 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    Ko je umro?Ahahahahaha kako si ti ono kad zalutaš u teme koje nisu za tebe drži se dioda na mokku ne kapiraš metaforu.

    A ni besmrtnost.

    — Vi niste - Dostojevski — rekla je građanka, koju je Korovjev potpuno zbunio.— A otkud znate, otkud znate — odgovorio je ovaj.— Dostojevski je umro — rekla je građanka, ali nekako ne baš suviše sigurno.— Protestujem! — uzviknuo je Behemot. — Dostojevski je besmrtan!

  28. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,483
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,447
    Thanked in
    2,611 Posts

    Default

    Ovo je metafora, da ovako kažeš...
    Roman Mihaila Bulgakova Majstor i Margarita primjer je onih umjetničkih djela koje sam ja nazvala vizionarskim.

    Ovo je laž, kada ovako kažeš
    Roman Mihaila Bulgakova Majstor i Margarita primjer je onih umjetničkih djela koje je Jung nazvao vizionarskim.

    Jer covjek je umro 1961 tj. 8 godina prije nego je taj roman objavljen. Mada u metaforu se probudio, prelistao knjigu, dao mišljenje i vratio se na počinak.

    Odoh sada na druge teme

    Poslato sa pisaće mašine S24 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  29. #22
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,821
    Thanks Thanks Given 
    24,033
    Thanks Thanks Received 
    9,894
    Thanked in
    7,402 Posts

    Default

    Znaš li ti što je kolektivno nesvjesno?To znači da ja moram da dijelim frekvencije i sa tobom i to tvojim nesvjesnim. Koji kopaš kad je ko zakopan.

    Roman Mihaila Bulgakova Majstor i Margarita primjer je onih umjetničkih djela koje je Jung nazvao vizionarskim.

    Ahahahahah pa jeste kroz sopstveni koncept koji živi i nakon njega.
    Kladim se da nisi ni pročitao Majstora i Margaritu no pratiš samo ko je kad umro.I tako to.

    Last edited by Bluemoon; 10-07-25 at 22:11.

  30. #23
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,821
    Thanks Thanks Given 
    24,033
    Thanks Thanks Received 
    9,894
    Thanked in
    7,402 Posts

    Default

    Tačno će me ovaj Bugi naćerat da se vratim na Frojda iliti što bi Cezar reka Fjorda.

    Enivej.

    Persona.


  31. #24
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,821
    Thanks Thanks Given 
    24,033
    Thanks Thanks Received 
    9,894
    Thanked in
    7,402 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Upravo tako! Ljudi koji ne poznaju sebe nijesu ni u stanju da izgrade SVOJ stav. A žive u samoobmani misleći da su tuđe misli ZAPRAVO njihove, a najveći apsurd je to što čak ni te tuđe misli ne prihvataju razumom već EMOCIJAMA. Što je "donekle" i logično za osobe koje nemaju IQ već nekiiii E!Q
    Ne postoje TUĐE misli.O tome Jung i govori da Čovjek je dio Čovječanstva.
    Ne gordi se,što bi rekao Tin Ujević gordost je inače najveći grijeh u hrišćanstvu.

    Last edited by Bluemoon; 11-07-25 at 00:59.

  32. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,483
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,447
    Thanked in
    2,611 Posts

    Default

    Čovjek pokušava da ti objasni da kažeš ili smisliš svoje misli a ne citate.


    Poslato sa pisaće mašine S24 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Carl Sagan day
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 4
    Last Post: 06-12-14, 17:04
  2. P: Pedale za gitaru: Carl Martin Ac-Tone, Vox Bulldog
    By ZeLeNi_PaRaDaJz in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 17-07-11, 15:00
  3. Antun Gustav Matoš
    By lora in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 0
    Last Post: 21-10-05, 10:37
  4. Replies: 6
    Last Post: 20-09-04, 04:11
  5. Replies: 4
    Last Post: 26-04-04, 21:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •