Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 76 to 91 of 91

Thread: Čovjek budućnosti

  1. #76
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,890
    Thanks Thanks Given 
    24,050
    Thanks Thanks Received 
    9,912
    Thanked in
    7,413 Posts

    Default

    Kako vidim Čovjeka Budućnosti.

    "Abel Rodrigez, rođen kao Mogaje Guihu, bio je samouki kolumbijski, nonuanski i uitotoanski umetnik poznat po prikazima amazonskih prašuma i džungli."







    Jedino tako može da izgleda čovjek budućnosti i da sve bude posve okey.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 18-04-25 at 14:33.

  2. #77
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,890
    Thanks Thanks Given 
    24,050
    Thanks Thanks Received 
    9,912
    Thanked in
    7,413 Posts

    Default

    Ukucaš na gugl riječ "omega" izbaci ti 8ebenih sto modela nekog časovnika.Pa se sjetiš autostoperskog vodiča kroz galaksiju đe veli kako su ljudi bića opčinjena časovnicima.

    Ali to sad nije otišlo ono u svrhu časovnika da vidiš koliko je sati to je otišlo u idiotizam teških razmjera.





    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk

  3. #78
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,890
    Thanks Thanks Given 
    24,050
    Thanks Thanks Received 
    9,912
    Thanked in
    7,413 Posts

    Default

    "Privukao" me zbog onog pingvina..waat a maan..




    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk

  4. #79
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,890
    Thanks Thanks Given 
    24,050
    Thanks Thanks Received 
    9,912
    Thanked in
    7,413 Posts

    Default

    Što idealizovati.


  5. #80
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,890
    Thanks Thanks Given 
    24,050
    Thanks Thanks Received 
    9,912
    Thanked in
    7,413 Posts

    Default

    Kako dobar video.

    its not their planet anyway..Never was.
    Never will be.


  6. #81
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,890
    Thanks Thanks Given 
    24,050
    Thanks Thanks Received 
    9,912
    Thanked in
    7,413 Posts

    Default

    Are we shallow.. 1h03min



    We are shallow because our media are so horribly shallow. Every morning, I peruse the papers and there is so little to read in them. It is the same with radio — all that noise, that artifice.

    Sionil Jose

  7. #82
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    5,165
    Thanks Thanks Given 
    624
    Thanks Thanks Received 
    1,233
    Thanked in
    903 Posts

    Default

    No, we are not. To be classified as shallow you got to have some amount of depth
    Last edited by zubizaretta; 28-08-25 at 14:46.

  8. The Following User Says Thank You to zubizaretta For This Useful Post:


  9. #83
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,890
    Thanks Thanks Given 
    24,050
    Thanks Thanks Received 
    9,912
    Thanked in
    7,413 Posts

    Default

    Svi imaju.Svaki čovjek na planeti.
    Čovjek je tako skrojen. Ali to ne odgovara korporacijama.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk

  10. #84
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,890
    Thanks Thanks Given 
    24,050
    Thanks Thanks Received 
    9,912
    Thanked in
    7,413 Posts

    Default

    Iskreno se nadam da u budućnosti homo sapiens neće ni postojati jer to je najgore moguće biće na planeti.


  11. #85
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,738
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Filozofska tema, pa filozofsko i pitanje - Koliko daleko u budućnosti ?
    - Ladan ko taština duša -

  12. #86
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,890
    Thanks Thanks Given 
    24,050
    Thanks Thanks Received 
    9,912
    Thanked in
    7,413 Posts

    Default

    Pa sad vrijeme kao vrijeme u stvari i ne postoji.Prošlost,sadašnjost,budućnost izrazi koje čovjek koristi ne bi li označio njemu bitne periode radi orijentacije.Budućnost može biti realno svako sekund nakon ovoga.

    Poslano sa mog SM-A566B koristeći Tapatalk

  13. #87
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,890
    Thanks Thanks Given 
    24,050
    Thanks Thanks Received 
    9,912
    Thanked in
    7,413 Posts

    Default

    Inače u ovom video-u gore zanimljivo je kako biće čije postojanje od nastanka života na Zemlji se mjeri u odnosu na to 3sekunde i za te tri sekunde je napravio toliko štete a sebe smatra najintelingetnijim.Tim tempom teško da će u nekoj tamo budućnosti i postojati.

    Poslano sa mog SM-A566B koristeći Tapatalk

  14. #88
    Join Date
    May 2009
    Posts
    24,265
    Thanks Thanks Given 
    1,413
    Thanks Thanks Received 
    5,574
    Thanked in
    2,610 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  15. #89
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    5,165
    Thanks Thanks Given 
    624
    Thanks Thanks Received 
    1,233
    Thanked in
    903 Posts

    Default

    To je to. Sve je rijeseno. Nasi strahovi su bili neopravdani

  16. #90
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,890
    Thanks Thanks Given 
    24,050
    Thanks Thanks Received 
    9,912
    Thanked in
    7,413 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zubizaretta View Post
    To je to. Sve je rijeseno. Nasi strahovi su bili neopravdani
    To je to Čovjeka će na kraju da pojede Micelijum.



    Jesi gleda ovaj crtani ka Dječak.


  17. #91
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,890
    Thanks Thanks Given 
    24,050
    Thanks Thanks Received 
    9,912
    Thanked in
    7,413 Posts

    Default

    Uostalom svakog homo sapiensa stignu saprofiti kad krepa koliko god se opira.

    Poslano sa mog M2101K7AG koristeći Tapatalk

Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. P: Old school dres Budućnosti
    By Cika Cime in forum Ostali oglasi
    Replies: 15
    Last Post: 13-04-12, 16:25
  2. Najbolji igrač Budućnosti
    By rain_wind_storm in forum Ostali sportovi
    Replies: 28
    Last Post: 10-04-10, 10:14
  3. neće bit kraja, bit će samo budućnosti
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 81
    Last Post: 18-06-09, 20:20
  4. esej ljudske budućnosti
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 08-05-08, 01:20
  5. Budućnosti
    By dylan|stark in forum Sve i svašta
    Replies: 1
    Last Post: 18-10-06, 11:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •