Page 19 of 25 FirstFirst ... 9151617181920212223 ... LastLast
Results 451 to 475 of 625

Thread: Forumski baštovani

  1. #451
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,814
    Thanks Thanks Given 
    24,032
    Thanks Thanks Received 
    9,894
    Thanked in
    7,402 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pasha View Post
    E tretiran šimšir protiv gusjenica itd. Zasadjena rajska ptica, muškatle, dalia i hortenzija.
    Popodne kad zaladi da se loza naprska sa plavim kamenom.
    Bacih malo sjemena da upotpunim travu na neka mjesta ali sve mravi ponesose pa cu sjutra dok je kisa prosut. Rekose mi i da ima neko sredstvo protiv mrava, da ne nose ali zaboravih da pitam sad kad sam bio.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Obavezno kad stavljaš sjeme trave izmješaj sa tim meni je to kolega odradio kad sadih travu.Pitaću ga za detalje pa ti pišem ovdje.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk

  2. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  3. #452
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    1,663
    Thanks Thanks Given 
    244
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    535 Posts

    Default

    Cimet mljeveni pospi...

  4. The Following 2 Users Say Thank You to NotRobot For This Useful Post:


  5. #453
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,814
    Thanks Thanks Given 
    24,032
    Thanks Thanks Received 
    9,894
    Thanked in
    7,402 Posts

    Default

    ...ovako,sredstvo je na bazi alfa cipermetrina od proizvođača kod nas ima agrosava pod trgovačkim nazivom aston u pakovanju od 80gr što ide na 1kg sjemena trave.E sad,to je prvi i posljednji put da sam ja zbog samog sjemena trave isti primjenila jer je gotovo nemoguće naročito ko ima mravinjak da ti sjeme ostane.Kad se sjeme pomiješa mora se i preko sloja sjemena staviti mali sloj zemlje pa preći onim valjkom mislim on je tako odradio.

    Ali,moj ti se savjet mislim govorim iz svog ugla da ne djeluješ na mrave posebno ovako jer možeš posaditi neko biljke od kojih bježe a to su obično lavanda i slično.Inače,ja mrave obožavam tako da sam srećna što mi je mravinjak preživio. Jes da znaju nekad da priđu kući ali imam tu prirodnih načina da se drže dvorišta.

    EDIT:

    Ne viđeh post NotRobot ako je uspješno sa cimetom ovo ja nisam probala onda bolje ta varijanta on je meni odradio ovako.
    Last edited by Bluemoon; 05-04-25 at 16:16.

  6. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  7. #454
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    6,802
    Thanks Thanks Given 
    2,255
    Thanks Thanks Received 
    5,625
    Thanked in
    2,374 Posts

    Default



    Ovo uzeh. Ide na kg trave. Ako ne bude radilo a kaze da skoro pa nema sanse da ne bude imalo dejstvo da dodjem da mi da neke ampule sto se stavljaju na 10L vode pa da prskam iz pumpe.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #455
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,814
    Thanks Thanks Given 
    24,032
    Thanks Thanks Received 
    9,894
    Thanked in
    7,402 Posts

    Default

    Aha pa to ti je to samo drugi trgovački naziv ista je aktivna supstanca ovaj permetrin tako da bi trebalo da ih odvuče od sjemena.A koje si sjeme uzeo,i đe?Ja se zajebah tada uzeh neku mješavinu iz instituta za krmno bilje iz Kruševca majkomila koliko brzo raste i kako buja reko dođe mi sad da mu bačim totalni naravno nisam

  9. #456
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    6,802
    Thanks Thanks Given 
    2,255
    Thanks Thanks Received 
    5,625
    Thanked in
    2,374 Posts

    Default



    E ovi uzeh. Prvi put pa cu vidjet'.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to Pasha For This Useful Post:


  11. #457
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,814
    Thanks Thanks Given 
    24,032
    Thanks Thanks Received 
    9,894
    Thanked in
    7,402 Posts

    Default

    Aha Slovenci.
    Quote Originally Posted by Pasha View Post


    E ovi uzeh. Prvi put pa cu vidjet'.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    @Buva+gacce pravi se da nisi vidio ovo za permetrin i totalni herbicid.

    Aj @Pasha želim ti uspjeha izgleda da obećava:


    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk

  12. #458
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ship
    Posts
    557
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Druga godina mog travnjaka, uz puno truda i rada za ovako relativno malo parce zemlje. Koga zanima mogu objasniti metode. https://share.icloud.com/photos/016g...sKVom6qPO-K96A
    Don't be afraid to be weak
    Don't be too proud to be strong

  13. The Following 5 Users Say Thank You to OpUsTeNo For This Useful Post:


  14. #459
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,157
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    253
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Svaka čast. Lijepo izgleda.

  15. #460
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    6,802
    Thanks Thanks Given 
    2,255
    Thanks Thanks Received 
    5,625
    Thanked in
    2,374 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OpUsTeNo View Post
    Druga godina mog travnjaka, uz puno truda i rada za ovako relativno malo parce zemlje. Koga zanima mogu objasniti metode. https://share.icloud.com/photos/016g...sKVom6qPO-K96A
    Svaki savjet je dobrodosao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #461
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ship
    Posts
    557
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    1. Uklonit fizicki postojeci sloj zemlje, sto dublje to bolje, da bi se pokupili korovi sa njim. Mozete za relativno male pare ovo napraviti ako vam dodje radnik sa malim bagerom, on brzo skida sloj.
    2. U zavisnosti od mogucnosti dodati par kubika malo bolje zemlje, ako nemate tu mogucnost moze i bez nje, vazno je skinut korov.
    3. napraviti podzemne prskalice, relativno jeftin poduhvat, mozete ovo napraviti uz asistenciju bilo kog vodoinstalatera. To zvuci fensi ali je bas jednostavno.
    4. Predklijati sjeme trave, evo jednog videa za primjer - ovu metodu sam primjenio i znatno se bolje prima trava, posebno u periodu kad hocete da dosijete. Ja sma koristio njemacko ili italijansko sjeme po principu skuplje bolje. Slovensko sjeme mi se pokazalo slabim, previse je mekana, savitljiva i rijetka trava, mislim da je za hladnija podrucija.
    5. kad je sjeme baceno, prekrijte ga tankim slojem zemlje da ga ne bi raznosile ptice i mravi.
    6. Prvih nedelja jako puno nalivajte 2-3 x dnevno.
    7. Ne zalivajte nocu jer se prima fungus koji moze ostetiti travu.
    8. kad dobijete travnjak, u podgorici ne postoji sansa da ce vam travnjak ostati bez korova, jednostavno nikog nje briga da ima travnjak, gdje god se okrenete vidite 95% korova koji se prenosi vjetrom i doci ce do vas. Ne panicite, od kako procnu vruci dani, druga polovina ljeta pa sve do zime korov ce jacati, vas posao je rucno iz korijena da ga kopate sto bolje mozete.
    9 u kasnu jesen, kad temperature pocnu preko 12-15 stepsni a uvece ne idu ispod 5, pocnite da dosijavate. Ona mjesta koje je oslabio korov popunite novim sjemenom. Sto jaci i gusci travnjak manje prostora da korov preuzme.
    10 korov- u svijetu a posebno u USA, postoje vrste sjemena trave koje su otporne na selektivne pesticide. Drugim rijecima posadite travu i kasnije prskate preko travnjaka selektivni pesticid, koji ubija sve osim vase trave. Naravno to kod nas nije slucaj. Mi imamo samo totalni pesticid zato i preporucujem rucnu borbu sa korovom kao jedinu metodu i dosijavanje.
    Don't be afraid to be weak
    Don't be too proud to be strong

  17. The Following 4 Users Say Thank You to OpUsTeNo For This Useful Post:


  18. #462
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,157
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    253
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Neće kolega zamjeriti da dodam ponešto

    1. U ovom periodu kada kreće rast trave, valja areatorom izvaditi travu koja je mrtva, žuta trava, a onda sa tom istom mašinom napraviti usjeke. Usjeci se prave kako bi trava dobijala što je moguće više kiseonika.
    2. Naša zemlja postane posna poslije određenog vremena pa treba nabaciti jedan sloj komposta poslije dosijavanje trave.
    Potvrdio bih za zalivanje poslije sijanja ili dosijavanje trave, 2 puta dnevno.
    Automatske prskalice obavezno.
    @Pasha mi koji imamo pse, održavanje travnjaka je veliki izazov.

  19. #463
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    6,802
    Thanks Thanks Given 
    2,255
    Thanks Thanks Received 
    5,625
    Thanked in
    2,374 Posts

    Default



    Izvadjena fortunela stara 10 godina. Zasadjena Nušula.



    Izvadjena palma. Zasadjen grejpfrut.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #464
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ship
    Posts
    557
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_G_rUzNi View Post
    Neće kolega zamjeriti da dodam ponešto

    1. U ovom periodu kada kreće rast trave, valja areatorom izvaditi travu koja je mrtva, žuta trava, a onda sa tom istom mašinom napraviti usjeke. Usjeci se prave kako bi trava dobijala što je moguće više kiseonika.
    2. Naša zemlja postane posna poslije određenog vremena pa treba nabaciti jedan sloj komposta poslije dosijavanje trave.
    Potvrdio bih za zalivanje poslije sijanja ili dosijavanje trave, 2 puta dnevno.
    Automatske prskalice obavezno.
    @Pasha mi koji imamo pse, održavanje travnjaka je veliki izazov.
    Necu zamjeriti, sve ima smisla, ove korake koje sam ispisao su neki osnovni, nisam pomenuo djubrivo itd itd. Travnjak je najteze nesto u hortikulturi ali zabavno i dobar osjecaj kad se vide rezultati.
    kaoo bo bilo dibro da imamo parkove sa normalnom travom a ne sa korovom. Jos kad bi odustali od pretjeranog sadjenja borova, koji ne pruza dobar hlad, ima plitak korijen pa se prevrce lako na vjetru, i brzo se pozar siri kad se sisarke zapale, to bi bilo san.
    Don't be afraid to be weak
    Don't be too proud to be strong

  21. #465
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    11,809
    Thanks Thanks Given 
    2,380
    Thanks Thanks Received 
    2,393
    Thanked in
    1,498 Posts

    Default

    Pasha dje si uzeo sadnicu grejpa?
    U Baru je nisam nasao tj pitao sam na dva mjesta

    Sent from my RN12 Pro using Tapatalk

  22. #466
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    6,802
    Thanks Thanks Given 
    2,255
    Thanks Thanks Received 
    5,625
    Thanked in
    2,374 Posts

    Default

    Častio me tetak.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #467
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ship
    Posts
    557
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Dje ima jasmin da se kupi da nije preskup? Osim u skadru
    Don't be afraid to be weak
    Don't be too proud to be strong

  24. #468
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    6,802
    Thanks Thanks Given 
    2,255
    Thanks Thanks Received 
    5,625
    Thanked in
    2,374 Posts

    Default







    Usadjen japanski javor.



    Sad šimšire da se izvade bolešljivi, novi da se usade.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. The Following User Says Thank You to Pasha For This Useful Post:


  26. #469
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    6,802
    Thanks Thanks Given 
    2,255
    Thanks Thanks Received 
    5,625
    Thanked in
    2,374 Posts

    Default





    Ja i ljepsa polovina cekajuci da hortenzije procvjetaju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. The Following 3 Users Say Thank You to Pasha For This Useful Post:


  28. #470
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    6,802
    Thanks Thanks Given 
    2,255
    Thanks Thanks Received 
    5,625
    Thanked in
    2,374 Posts

    Default



    Mora trava da se naliva.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. The Following 2 Users Say Thank You to Pasha For This Useful Post:


  30. #471
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    11,929
    Thanks Thanks Given 
    19,009
    Thanks Thanks Received 
    8,867
    Thanked in
    4,308 Posts

    Default

    Ja pomislih neka dron jedinica vrši smotru i izložbu naoružanja.

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  31. The Following 3 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  32. #472
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,814
    Thanks Thanks Given 
    24,032
    Thanks Thanks Received 
    9,894
    Thanked in
    7,402 Posts

    Default

    Jel ti ovo sistem spoljnih prskalica?E meni pas uništi sistem kap po kap za masline prošle godine sad moram da smislim što ću.Nešto idealno za hard kor ljenčuge. Automatizam neki.

    Imam one prskalice što su ugrađene ispod zemlje pa izlaze po paljenju na drugoj strani dvorišta i može da se namjesti tajmer nije mala investicija za ovaj dio ali vrijedi posebno kad odlunjaš ljeti od kuće.A pas mi je nepopravljiv tako da sistem kap po kap pored njega šanse bez.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk

  33. #473
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    310
    Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Koje je najbolje sredstvo za biljne vaši na fotinijama? Na par komada mi se pojavile

    Sent from my SM-A556B using Tapatalk

  34. #474
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    8,194
    Thanks Thanks Given 
    1,264
    Thanks Thanks Received 
    2,969
    Thanked in
    1,569 Posts

    Default

    /me happy kad sukulenti i kaktusi dodaju novo ruho. Na jednom se čak prvi put od korone pojavio cvjetić, na jedvite jade smo bili da ga održim u životu i ne krepa



  35. #475
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    La Nouvelle-Orléans, Monténégro
    Posts
    4,855
    Thanks Thanks Given 
    351
    Thanks Thanks Received 
    1,629
    Thanked in
    1,248 Posts

  36. The Following User Says Thank You to Mylene For This Useful Post:


Page 19 of 25 FirstFirst ... 9151617181920212223 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Forumski problemi
    By Rakun in forum Software
    Replies: 0
    Last Post: 26-09-15, 03:54
  2. Forumski bonton
    By ctrl+alt+delete in forum CdM INFO
    Replies: 0
    Last Post: 03-01-10, 19:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •