Page 74 of 77 FirstFirst ... 24647071727374757677 LastLast
Results 1,826 to 1,850 of 1913

Thread: Odgledah:

  1. #1826
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    5,224
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    1,484
    Thanked in
    995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    4.5 ocjena. Dobro si dokon

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Odakle znam, izabralo se na Max bez gledanja ocjene. Svakako zanimljivo za odgledati.

  2. #1827
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    17,954
    Thanks Thanks Given 
    8,695
    Thanks Thanks Received 
    3,845
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Uh, nikako se ne bih složio. Jedan od mojih najdražih filmova, u top 10 mi je sigurno, ima ocjenu 6. Soundtrack fenomenalan...

    https://m.imdb.com/title/tt0268695/
    Taj tvoj ima 133K glasova,a njegov chitavih 508.

    Da ne bude da ja pricham da se moze gledat samo ono iznad 7,5 sa Imdb-a,da je svako ko se tamo reg mjerodavan i da se treba voditi prema tome...kao shto vec napisah,ima serija koje su skroz realno ocijenjene po mojem mishljenju-ukusu...no eto dolazimo do toga da svako bira prema svojim afinitetima ipak,e onda su ocjene i uopshte taj sajt,nebitni skroz...ali za vecinu serija su ocjene zasluzene,da se ne ponavljam.
    ...

  3. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  4. #1828
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    2,096
    Thanks Thanks Given 
    351
    Thanks Thanks Received 
    805
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    The Gorge (webrip torrent, prevod na titlovi).

    Glumačka ekipa dobra, s obzirom da je samo njih dvoje u 90% filma odlično su odradili svoj posao.

    Priča je pristojna mada bih volio da su malo više vremena posvetili horor elementima filma. Specijalni efekti sasvim solidni, iako se vidi da je skoro cijeli film snimljen ispred "zelenog platna".

    Uglavnom, 2 sata fine "mozak na otavu" akcije-horora uz mali dodatak romantike, mislim da je neka solidna 7/10 ocjena sasvim korektna.


  5. #1829
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,713
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    232
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Reziser izjavio da je bio inspirisan igrama poput Silent Hill i Last of Us, sto se bas da primijetiti u dosta momenata. Mislim da bi film ostavio dosta jaci utisak da su ga malo skratili i ublazili romantiku

  6. #1830
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    3,016
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    253
    Thanked in
    197 Posts

    Default

    Postovati film koji napokon akcenat stavi na ljubav izmedje muskarca i zene, pozrtvovanost, i na kraju kad je trebala scena seksa, i to su izbjegli.

    7/10 bi bilo da da su bila dva muskarca, i da se iskeisaju, sto danas gledamo u svakoj ubogoj seriji/filmu.
    Eto se i Sakal iskeisao s onim u Estoniji.

    U odnosu na to sto sve gledamo danas, 8.5/10.

    Casti mi.

  7. The Following User Says Thank You to Bruda For This Useful Post:


  8. #1831
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    La Nouvelle-Orléans, Monténégro
    Posts
    4,856
    Thanks Thanks Given 
    351
    Thanks Thanks Received 
    1,629
    Thanked in
    1,248 Posts

    Default

    E časti mi da ga onda odgledamo... Ako je već toliko suptilan i "staromodan"

  9. #1832
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    5,632
    Thanks Thanks Given 
    2,234
    Thanks Thanks Received 
    2,978
    Thanked in
    1,245 Posts

    Default Odgledah:

    The Supstance

    Fenomenalan. Ne bik glumu i režiju komentarisao koji su više nego solidni. Samo poruka i kako je to idejno i psihološki i žanrovski upakovano mi je jedinstvena.

    “Izdvojen” jedan aspekt ega koji zapravo pravi najveće probleme. Bez obzira da li sebe ego vidi kao nesto pametno ili lijepo ili mudro… spreman je na sve. Ego mora da blista i cijena je velika ukoliko se ne obuzda. Mora se stabilizovati i hraniti redovno inače sledi kolaps. Takodje, Svaki pokušaj direktnog suprostavljanja intelektom i umom, ukoliko se vidi uopste potreba za tim, uzrokuje imploziju jer “you are one” na kraju. Kad sve ode u krajnost, kad ego izdominira, a precesto ode, amalgam ega, intelekta i uma je zasita čudovište.

    I ova slika projektovana u našu realnost daje ono o čemu svaki dan govorimo. Holivud, materijalnost, meso, osuda, linč… Na kraju ovo jeste poruka filma ali ovaj put sa podlogom.

    Imalo bi jos ponesto se reci i na sta nas ovaj film navodi i koja su rješenja al je za sferu filozofija/religija.
    Last edited by Caesar; 02-03-25 at 12:35.
    γνῶθι σαὐτόν


  10. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  11. #1833
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    La Nouvelle-Orléans, Monténégro
    Posts
    4,856
    Thanks Thanks Given 
    351
    Thanks Thanks Received 
    1,629
    Thanked in
    1,248 Posts

  12. #1834
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,647
    Thanks Thanks Given 
    677
    Thanks Thanks Received 
    694
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    The Supstance

    Fenomenalan. Ne bik glumu i režiju komentarisao koji su više nego solidni. Samo poruka i kako je to idejno i psihološki i žanrovski upakovano mi je jedinstvena.

    “Izdvojen” jedan aspekt ega koji zapravo pravi najveće probleme. Bez obzira da li sebe ego vidi kao nesto pametno ili lijepo ili mudro… spreman je na sve. Ego mora da blista i cijena je velika ukoliko se ne obuzda. Mora se stabilizovati i hraniti redovno inače sledi kolaps. Takodje, Svaki pokušaj direktnog suprostavljanja intelektom i umom, ukoliko se vidi uopste potreba za tim, uzrokuje imploziju jer “you are one” na kraju. Kad sve ode u krajnost, kad ego izdominira, a precesto ode, amalgam ega, intelekta i uma je zasita čudovište.

    I ova slika projektovana u našu realnost daje ono o čemu svaki dan govorimo. Holivud, materijalnost, meso, osuda, linč… Na kraju ovo jeste poruka filma ali ovaj put sa podlogom.

    Imalo bi jos ponesto se reci i na sta nas ovaj film navodi i koja su rješenja al je za sferu filozofija/religija.
    Ovo dobro zvuči
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  13. #1835
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    5,632
    Thanks Thanks Given 
    2,234
    Thanks Thanks Received 
    2,978
    Thanked in
    1,245 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Ovo dobro zvuči
    Psihohoror koji ozbiljno dobro dočarava mučnost, bunilo i delirijum dominacije ega. Na momente baš težak za gledanje al ne bih rekao tragičan, sa srećnim krajem, nesrećnim… nije za takve kvalifikacije. Nekom se neće svidjeti svakako jer nije baš da se čovjek opusti
    γνῶθι σαὐτόν


  14. #1836
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    340
    Thanks Thanks Given 
    908
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    The Supstance

    Fenomenalan. Ne bik glumu i režiju komentarisao koji su više nego solidni. Samo poruka i kako je to idejno i psihološki i žanrovski upakovano mi je jedinstvena.

    “Izdvojen” jedan aspekt ega koji zapravo pravi najveće probleme. Bez obzira da li sebe ego vidi kao nesto pametno ili lijepo ili mudro… spreman je na sve. Ego mora da blista i cijena je velika ukoliko se ne obuzda. Mora se stabilizovati i hraniti redovno inače sledi kolaps. Takodje, Svaki pokušaj direktnog suprostavljanja intelektom i umom, ukoliko se vidi uopste potreba za tim, uzrokuje imploziju jer “you are one” na kraju. Kad sve ode u krajnost, kad ego izdominira, a precesto ode, amalgam ega, intelekta i uma je zasita čudovište.

    I ova slika projektovana u našu realnost daje ono o čemu svaki dan govorimo. Holivud, materijalnost, meso, osuda, linč… Na kraju ovo jeste poruka filma ali ovaj put sa podlogom.

    Imalo bi jos ponesto se reci i na sta nas ovaj film navodi i koja su rješenja al je za sferu filozofija/religija.
    Odlicno napisano!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #1837
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    8,193
    Thanks Thanks Given 
    242
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    913 Posts

    Default

    A Complete Unknown film je dobar ali vjerovatno će više interesovati one koji su upoznati sa likom i djelom Boba Dilana, sviđelo mi se što se režiser nije trudio da izmisli toplu vodu već dosta jednostavno predstavio početak karijere Boba Dilana kad je bio izvođač američkih folk pjesama i njegovu evoluciju ka roku.Možda zbog toga što je Dilan još živ nije se previše diralo u neke njegove kontroverze. Takođe Timoti Šalmet ga je dobro skinuo vidi se da ima potencijala da bude jedan od boljih glumaca nove generacije. U suštini zanimljiv film koji drži pažnju za razliku od prepotentnog trosatnog smaranja u vidu Brutalista.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  16. #1838
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,619
    Thanks Thanks Given 
    6,182
    Thanks Thanks Received 
    5,816
    Thanked in
    3,366 Posts

    Default

    Kapetan Amerika... nisam odusevljen mozda sledeci dio bude dobar ovaj je netflix varijanta crnja kapetan ,uzas sa sve krilima

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  17. #1839
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    2,096
    Thanks Thanks Given 
    351
    Thanks Thanks Received 
    805
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    Dva filma što sam pogledao u poslednjih nedjelju dana, koja su makar po glumačkoj ekipi i trejlerima dosta obećavali, ali iskreno ne vrijede uloženog vremena.


    A Complete Unknown - film o Bobu Dilanu, tj. početku njegove muzičke karijere u Njujorku u 60-tim.

    Nominovan za 8 Oskara, glumačka ekipa veoma dobra, ali meni je film veoma spor i dosadan. Jedino što mi je ostalo u sjećanju na ovaj film jeste da je Bob Dilan bio kreten prema (skoro) svima oko njega tokom cijelog trajanja ovog filma.


    The Electric State - retro-naučno-fantastični film čija se radnja dešava tokom 1990-ih nakon rata između ljudi i robota. Glumačka ekipa dobra ali je odradila posao kao da ih zabolje, cijeli film je vjerovatno snimljen iz prvog i jedinog pokušaja.

    Pogotovo se tu ističe Mili Bobi Brovn, đevojka se očigledno nije ni potrudila, ili jednostavno ne zna da glumi. Kris Prat glumi "light" verziju Starlorda, Đankarlo Espozito glumi dežurnog negativca, dok Stanli Tući u ovom filmu glumi glavnog negativca koji je očigledno bio inspirisan Stiv Džobsom.
    Last edited by Bor1s; 15-03-25 at 16:30.

  18. #1840
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    La Nouvelle-Orléans, Monténégro
    Posts
    4,856
    Thanks Thanks Given 
    351
    Thanks Thanks Received 
    1,629
    Thanked in
    1,248 Posts

    Default

    ..po 28mi put:

    Pay It Forward (2000)

    https://www.imdb.com/title/tt0223897/

    ..što je za Blue Fight Club, za mene je ovaj. Ljepota od filma, kako god da okreneš. Kao i Fight Club, vjerujem da su ga svi sa foruma gledali, pa ne ide u Predloge.

  19. The Following User Says Thank You to Mylene For This Useful Post:


  20. #1841
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    5,632
    Thanks Thanks Given 
    2,234
    Thanks Thanks Received 
    2,978
    Thanked in
    1,245 Posts

    Default

    Mickey 17 sa Robertom Patisonom. Film prosjek SF neinteresantan. Ali Robert Patinnson odličan. Iznenadio me je kao glumac ne samo u ovoj komediji vec i u Betmenu, Svjetioniku sa Defoom…
    γνῶθι σαὐτόν


  21. #1842
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    5,892
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,762 Posts

    Default

    Na kišne dane mi pašu hepi endovi, danas ovo po, hm, mislim 6. put

    https://www.imdb.com/title/tt1045658/
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  22. #1843
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    24,690
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    718 Posts

    Default

    Odgledah 2 ženska filma.
    Morao sam.

    1. Bridzit Dzouns - Luda za njim (ocjena 5.5)
    2. Sa nama se završava (ocjena 6.5)

    Ovo su moje ocjene.

  23. #1844
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    5,892
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,762 Posts

    Default

    Pakujem za noćas, ovi mi ovakvi vazda uljepšaju spavanje

    https://www.imdb.com/title/tt0119822/
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  24. #1845
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,822
    Thanks Thanks Given 
    24,033
    Thanks Thanks Received 
    9,895
    Thanked in
    7,402 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Pakujem za noćas, ovi mi ovakvi vazda uljepšaju spavanje

    https://www.imdb.com/title/tt0119822/
    Hmmm odgledala ali dao si mi ideju što da mi uljepša veče. Uh kako me razbila ona njemačka serija u paramparčad što bi se u svijetu digitalizacije reklo defragmentovala me.Baj d vej jedan od meni u top glumce.

    Džek.Nikolsone.
    Last edited by Bluemoon; 29-03-25 at 19:40.

  25. #1846
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    5,224
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    1,484
    Thanked in
    995 Posts

    Default

    Bas odavno nisam gledao filmove, ne racunam ovo na hbo max kroz koje gledam.


    bio je neki sajt fmovies.to cini mi se i vec neko vrijeme ne radi pa ne znam kako.

  26. #1847
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    3,016
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    253
    Thanked in
    197 Posts

    Default

    Ko su mungosi sto danas ocjenjuju filmove na IMDB?

    Robert De Niro glumi dvojicu, sasvim zanimljiv film, i 5. nesto.
    Nekad sam takve ocjene zaobilazio u sirokom luku, kad izgleda sad i odlicnih filmova ima tu.
    https://www.imdb.com/title/tt21815562/

  27. #1848
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    33,109
    Thanks Thanks Given 
    3,589
    Thanks Thanks Received 
    6,834
    Thanked in
    3,574 Posts

    Default

    Black Bag [2025]



    Nije po mom ukusu tako da mi je bio skroz bzvz. Definitivno sam mogao bolje odabrat' ali sta je tu je.
    Last edited by Fidel Castro; 18-04-25 at 17:52.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  28. #1849
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    3,016
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    253
    Thanked in
    197 Posts

    Default

    https://www.imdb.com/title/tt1663662/
    Old school SF, 2 sata kokica.
    Odlicna glumacka ekipa.
    Ne znam kako propustih prije 12 godina, ali evo nadoknadih.

  29. #1850
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,703
    Thanks Thanks Given 
    1,165
    Thanks Thanks Received 
    718
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    Ne može bit lista najboljih režisera bez Tarantina i Vesa Andersona bar u top dvadeset. Kad bih probao da kažem neku lijepu riječ za Tarantina to bi bilo: nasilje, one-lineri i dobra gluma ali za Andersona samo: Fantastični gosp. Foks.

    Sent from my 2409BRN2CY using Tapatalk
    Yes, I'm in need of something
    But it's something you ain't got​

Page 74 of 77 FirstFirst ... 24647071727374757677 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •