Da jo malo proirimo priču o limitu, ako ima "pametno" brojilo onda si ograničen kupljenom snagom a ako si na staro brojilo onda si ograničen instalacijom ...
Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Last edited by Bugi; 20-12-24 at 08:01.
Da jo malo proirimo priču o limitu, ako ima "pametno" brojilo onda si ograničen kupljenom snagom a ako si na staro brojilo onda si ograničen instalacijom ...
Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Ja reko da pojednostavimo i kako se otprilike računa, i jo neto, baterija nije elektromotor pa bi otprilike trebala nula, no, ako ćemo sve faktore da računamo, tačno, dobićemo drugačije rezultate, ali ne bitno...
Sent from my moto e20 using Tapatalk
Punjac puni bateriju i ne moze biti 100% efikasan.
ADAC in Germany conducted a charging test with a new BMW iX, which was hooked up to a 22 kW (16 amp) AC wall charger with an ambient temperature of 73.4F (23C). It found that to charge the iX’s 105.2 kWh battery pack, it actually took around 125.2 kWh. That equates to about 20 kWh (or 20 percent) losses, which seems like a lot, but it’s not far from the average loss expected when charging EVs, which is around 15 percent.
Another example of this being documented can be found in Tesla’s certification documents filed with the EPA, as quoted by Car and Driver. The data there shows that adding a little over 81 kWh to a Model Y Performance’s completely depleted battery pack via a 240-volt Level 2 charger actually required 92.2 kWh of electricity, which equates to a 14 percent loss.
Neko kae vako, neko tako
Global EV sales hit third consecutive record high
https://www.reuters.com/business/aut...gh-2024-12-13/
Generalno ja ponavljam da treba to manje ljudi sa vozi EV. Jednostavno zato bi mi iko zauzimao besplatni punjač
Sarajevo Free charge
Banja Luka free charge
Beograd free charge
Stop EV!
Poslato sa pisaće maine S24 x2
............ \_(ツ )_/............
Last edited by Bugi; 24-12-24 at 17:26.
Neće se ova EV bolje prodavati dok ne mognu preko 500+ km barem, mislim na ove jeftinije...
Sent from my SM-S908B using Tapatalk
To je definitivno mana...
I obaveza da se postavi minimum neki na 500km...
Poslato sa pisaće maine S24 x2
............ \_(ツ )_/............
BMW iznenadio automobilsku industriju prototipom motora nove generacije, neverovatne performanse
U jeku inovacija u sektoru električnih vozila, BMW je privukao panju svojim revolucionarnim prototipom sa četiri motora, o kojem je izvetavao InsideEVs. Ovaj model, razvijen u okviru M serije, koristi po jedan motor za svaki točak, to omogućava preciznu distribuciju snage i obrtnog momenta. Prema navodima kompanije, reakcija motora meri se u milisekundama, to predstavlja performanse nedostine za konvencionalne pogonske sisteme.
BMW donosi revoluciju u pogonu električnih automobila
Ovaj projekat je deo ire strategije kompanije BMW da unapredi performanse u motorsport segmentu kroz potpuno novu tehnologiju električnog pogona. Direktor BMW M Motorsporta, Franciscus van Meel, istakao je u promotivnom videu da je ovo pomeranje granica mogućeg. Video materijali prikazuju tajnu test lokaciju i razvoj centralizovanih kontrolnih jedinica, ključnih za optimizaciju rada ovih vozila.
Dok BMW već ima EV modele koji pruaju domet do 511 kilometara, razvoj prototipa sa četiri motora najavljuje sledeći korak u ovoj evoluciji. Kompanija za sada ne otkriva previe detalja, ali su promotivni sadraji nagovestili mogućnost proizvodnog modela M3 sa ovom tehnologijom do 2027. ili 2028. godine.
Viemotorni dizajni nisu ekskluzivni za BMW. Kineski GAC International radi na sličnom konceptu, eliminisanjem pogonskog sklopa i menjača integrisanjem motora u točkove. Takve inovacije dolaze u trenutku kada prodaja električnih vozila belei rekorde. Prema izvetaju Cox Automotive, prodaja EV modela u SAD porasla je za 11% u trećem kvartalu 2024. godine u odnosu na isti period prole godine, dostigavi 346,309 prodatih jedinica.
Električna vozila smatraju se ključnim za smanjenje emisije gasova sa efektom staklene bate. U SAD, prelazak na EV modele podrava se poreskim olakicama do 7.500 dolara, kao i godinjom utedom na gorivu i odravanju do 1.500 dolara.
BMW, kroz svoj inovativni prototip, alje snanu poruku o spremnosti da redefinie standarde u industriji. Isporučićemo performanse, kvalitet i karakteristike koje danas niko ne moe ni da zamisli, izjavio je Carsten Wolf, direktor razvoja vozila u kompaniji.
Poslato sa pisaće maine S24 x2
............ \_(ツ )_/............
Zapravo Rimac Nevera u jeftinijem pakovanju
Sent from my Motorola 8400
Eno elektricni komso po cemovskom polju , kratke destinacije
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Want a cheap EV? Hertz is handing out discounts to renters
One renter was reportedly offered a 2023 Chevy Bolt for $18,442, another was offered a 2023 Tesla Model 3 with only 30,000 miles on it for $17,913, and still another got an offer to buy a Polestar 2 for $28,500. On top of that, Hertz is offering up a limited 12-month, 12,000-mile powertrain warranty, and a buy-back offer within seven days.
The reports come nearly a year after Hertz said it would sell off a third of its EV fleet, most of which are Teslas, citing lower demand and higher-than-expected repair costs.
Hertz has a history of selling cars that it plans to offload, which include gas-powered vehicles, and reaching out to renters to see if they are in the market for the car they're currently renting. But the EV deals are particularly notable for buyers looking for a serious discount to what is often an unaffordable car, and, in some cases, with decent mileage to boot.
---
@BMW
Bukvalno Rimac za "sirotinju".
Higher than expected maintenance costs.
A ne, ovi kazu ne treba nikakvo odrzavanje i nema tu sto da se pokvari.
Prema tome, ta da ti kaem?
I nema.
Ali imaju 3 stvari koje ti ne razumije pa sa pojasnim za ove koji ele da razumiju.
1) za recimo Teslu se čeka blatobran mjesec dana dok se za Golfa dobije isti dan.
Rezultat ta Tesla ne zarađuje taj mjesec i to ide na troak odravanja.
2) Hert je navikao da kasa kupi flotu (recimo 5000 vozila), dobija 30% do 40% rabata. Onda ta vozila koristi godinu dana i prodane ih 40% nie od novih sa malom kilometraom. To znači da je godinu dana rentirao vozila i prodao po istoj cijeni.
Za EV to trenutno nije moguće jer cijene su pale mnogo vie.
To ide na troak odravanja.
3) Kada uzme renta car, obavezan si da vrati pun rezervoar inače idu neki penali. Ukoliko ne vrati naplaćuje se kupcu. Često EV vozači ne vraću punu bateriju i onda Hertz mora da puni masu vozila o sopstvenom troku (koji i nije neki) ali i da angauje dodatnu radnu snagu koja će da puni i parkira vozila.
To ide na troak odravanja
Poslato sa pisaće maine S24 x2
............ \_(ツ )_/............
Na terenu sve redovno…
https://www.instagram.com/reel/DEGzt...pmNms2a3I0ZA==
Prema tome, ta da ti kaem?
Eko fond je izbacilo nove subvencije.
Pourite svi koji nijeste dobili.
Poslato sa pisaće maine S24 x2
............ \_(ツ )_/............
A sta da radimo mi koji smo dobili po 4 soma?
Last edited by TAKUMI; 31-12-24 at 06:11.
Prema tome, ta da ti kaem?
Ne moe dva puta.
Ovo je pretpostavka
1) ili je ostalo vika u budetu pa znaju da će na ove subvencije najbre da ode u ovom
2) ili su nali neke nepravilnosti na prethodnom konkursu pa sredstva nijesu dodijeljena
3) sa obzirom da je prijava samo potom, neće dobiti potvrdu da si predao, tj znajući nau potu, isporučiće 29 prijava zajedno od 2 dana i bukvalno onaj to je bio 19ti mogu ga otvoriti prvog
Poslato sa pisaće maine S24 x2
............ \_(ツ )_/............
Ovo ti je kao da postavi da se zapalila rafinerija nafte
Poslato sa pisaće maine S24 x2
............ \_(ツ )_/............
Na terenu sve redovno…
https://www.instagram.com/reel/DESuX...lxb2JuM3h0cQ==
Prema tome, ta da ti kaem?
Xiaomijev odjel za električna vozila je objavio rezultate prodaje svog prvog modela SU7 i oni su zaista sjajni.
SU7 je premaio i revidirane ciljeve isporuke nakon to je Xiaomi prodao i isporučio vie od 130.000 primjeraka ovog modela u godini u kojoj ga je lansirao. Ovo su zaista impresivni rezultati za novajliju na konkurentnom tritu električnih vozila, prenosi Klix.
Kao to je poznato, SU7 je predstavljen u decembru 2023. godine, dok su isporuke započele u aprilu 2024. godine. Automobil se prodaje u tri verzije, a to su Standard, Pro i Max. Cijene se kreću od 26.600 eura za Standard pa do 36.900 eura za Max. SU7 je postao rival Teslinom Modelu 3 i drugim električnim sedanima srednje veličine.
U početku je Xiaomi namjeravao isporučiti 100.000 primjeraka modela SU7 u 2024. godini, ali prvobitni cilj je revidiran i povećan na 120.000 primjeraka. Međutim, zahvaljujući velikoj potranji i uspjenom povećanju proizvodnje, SU7 je nadmaio očekivanja. Xiaomi je u novembru saoptio da je isporučio 100.000 automobila te je postavio novi cilj, a to je isporuka ukupno 130.000 primjeraka do kraja godine. Čak je i taj cilj ispunjen prije roka.
Poslato sa pisaće maine S24 x2
............ \_(ツ )_/............
Tesla Cybertruck bursts into flames outside Trump hotel in Las Vegas, killing one...
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)
Bookmarks