Page 83 of 130 FirstFirst ... 337379808182838485868793 ... LastLast
Results 2,051 to 2,075 of 3248

Thread: Električna vozila/Domet/Servisi/Punjači

  1. #2051
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    29,083
    Thanks Thanks Given 
    3,636
    Thanks Thanks Received 
    6,768
    Thanked in
    4,053 Posts

    Default

    Pa to je zato sto ga vozite par hiljada km godisnje.

    Znas li kakva mi je ova tvoja prica, kao da mi dodje neki SerGEJ i da mi kaze napusti džajku, nemoj da radis nista, jedino sto treba da radis je da mi das guzice 2 puta dnevno i imas 5000 mjesecno.
    Prema tome, ta da ti kaem?

  2. #2052
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,483
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,447
    Thanked in
    2,611 Posts

    Default

    A vozim ga par hiljada godinje jer imam drugo...


    To je bila poenta kupovine vozila
    Nikako to da skapira

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće maine

    ............ \_(ツ )_/............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  3. #2053
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    615
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    191
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Jbg, nemamo jo taj standard, dva auta, jedno E za lokal i drugo za due staze...

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk

  4. #2054
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,483
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,447
    Thanked in
    2,611 Posts

    Default

    Kae ti koji samo u aplikaciji ima par auta
    A ni jedno E

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće maine

    ............ \_(ツ )_/............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  5. #2055
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    440
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    152
    Thanked in
    98 Posts

    Default

    Zanimljiva cijena. Trebalo bi da je jos u granciji. Ima povracaj PDV-a

    https://m.mobile.de/auto-inserat/ope...e=eyecatcherAd

  6. #2056
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    4,448
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    1,308
    Thanked in
    885 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    14.000e u depu za godinu dana se ne slae sa tvojom tvrdnjom

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće maine

    ............ \_(ツ )_/............
    Polako Bugi, gdje zuris.

    Imas jos "samo" nekih ~20-25 000 da budes na nuli. :P

  7. #2057
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,483
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,447
    Thanked in
    2,611 Posts

    Default

    Sa koliko si ti na 0 kada kupi ICE vozilo
    Prvo pravilo kada kupi novo vozilo je da mj brzo padne cijena. Meni je svejedno, jer ja svaki dan dobijam na njemu.

    Stoga,
    Ja niđe ne urim, naprotiv, uivam u vozilu koje se meni sviđa, koje mi tedi budet, koje mi je tiho...
    Usput sluam ljude koji pričaju kako sam se zeznuo i da neće dugo.

    Slično sam čuo i za BTC prije 10ak godina

    A vi kako te


    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće maine

    ............ \_(ツ )_/............
    Last edited by Bugi; 22-11-24 at 16:09.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  8. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  9. #2058
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    615
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    191
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    uzeo neki rumun prije nekoliko dana, I tata bi sine...

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk

  10. #2059
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    29,083
    Thanks Thanks Given 
    3,636
    Thanks Thanks Received 
    6,768
    Thanked in
    4,053 Posts

    Default

    Prema tome, ta da ti kaem?

  11. #2060
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,483
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,447
    Thanked in
    2,611 Posts

    Default

    Ne kapira i dalje da će u EU sve biti na EV do 2035.
    Zato ne bi svi proizvođači pobrali jo malo novca od ICE maina kada im se moe

    Ovo podseća na vrijeme kada JE EU postavila standard za kabal za sve i iPhone na USB-c.
    Bilo je neće Apple dati
    Prije će napraviti telefon bez konektora i ostale budalatine. Znabkako se to zavrilo? Pogledaj dno svog iphone pa javi ima li neka rupica i je li Lighting konektor

    Zakon kae do 2035 i Lotus a i Toyota će imati samo takva vozila na prodaju u EU.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće maine

    ............ \_(ツ )_/............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  12. #2061
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    4,448
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    1,308
    Thanked in
    885 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Sa koliko si ti na 0 kada kupiš ICE vozilo
    Prvo pravilo kada kupiš novo vozilo je da mj brzo padne cijena. Meni je svejedno, jer ja svaki dan dobijam na njemu.

    Stoga,
    Ja niđe ne žurim, naprotiv, uživam u vozilu koje se meni sviđa, koje mi štedi budžet, koje mi je tiho...
    Usput slušam ljude koji pričaju kako sam se zeznuo i da neće dugo.

    Slično sam čuo i za BTC prije 10ak godina

    A vi kako te


    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ \_(ツ )_/............
    Da, da, znamo, do sad smo skapirali da ti Mokka pravi lovu. Al' da budem fer pa odgovorim na tvoje pitanje.

    Nikad nismo na nuli sa ICE vozilom, uostalom isto kao i sa EV-om. :P

  13. #2062
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    4,448
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    1,308
    Thanked in
    885 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Zakon kaže do 2035 i Lotus a i Toyota će imati samo takva vozila na prodaju u EU.
    Cudno se nesto pomjeraju te granice konstantno, zar ne?


    Opet cu da ponovim, definitivno se slazem da su neki vid EVs buducnost ali ne ovo sto imamo trenutno, niti blizu.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to beatnological For This Useful Post:


  15. #2063
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,483
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,447
    Thanked in
    2,611 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Da, da, znamo, do sad smo skapirali da ti Mokka pravi lovu. Al' da budem fer pa odgovorim na tvoje pitanje.

    Nikad nismo na nuli sa ICE vozilom, uostalom isto kao i sa EV-om. :P

    Ja ne elim da budem na 0.
    Nego ću za 5 godina svaki mjesec biti u plusu samo od goriva par stotina.
    I da u tih 5 godina sam uračunao jednu zamjenu baterije od 10.000e.

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Cudno se nesto pomjeraju te granice konstantno, zar ne?


    Opet cu da ponovim, definitivno se slazem da su neki vid EVs buducnost ali ne ovo sto imamo trenutno, niti blizu.
    Da ja ponovim.
    to manje ljudi bude vozilo EV za MENE lično je bolje. Vie punjača, vie besplatnih parkinga, nie cijene punjenja...

    Tako da ja nikog ne ubeđujem da kupi, jer to ne valja, pi pi pi

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće maine

    ............ \_(ツ )_/............
    Last edited by Bugi; 23-11-24 at 12:09.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  16. #2064
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    4,448
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    1,308
    Thanked in
    885 Posts

    Default

    Znamo Bugi da si doktorirao sve ovo, ne brini.

  17. #2065
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,483
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,447
    Thanked in
    2,611 Posts

    Default

    Hvala hvala.
    Ček jo malo da se hvalim

    Na drugom Redovnom servisu kod Osmanagića mi je naplaćeno 38e.
    Redovni servisi se rade na svakih 20.000e.

    Za isti redovni servis na Insigniu se plaćalo oko 300e.

    Hvalite me usta moja


    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće maine

    ............ \_(ツ )_/............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  18. #2066
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,619
    Thanks Thanks Given 
    6,182
    Thanks Thanks Received 
    5,816
    Thanked in
    3,366 Posts

    Default

    Ka da si iz Kuča )))

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  19. #2067
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    15,157
    Thanks Thanks Given 
    2,013
    Thanks Thanks Received 
    6,234
    Thanked in
    2,903 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ne kapira i dalje da će u EU sve biti na EV do 2035.
    Zato ne bi svi proizvođači pobrali jo malo novca od ICE maina kada im se moe

    Ovo podseća na vrijeme kada JE EU postavila standard za kabal za sve i iPhone na USB-c.
    Bilo je neće Apple dati
    Prije će napraviti telefon bez konektora i ostale budalatine. Znabkako se to zavrilo? Pogledaj dno svog iphone pa javi ima li neka rupica i je li Lighting konektor

    Zakon kae do 2035 i Lotus a i Toyota će imati samo takva vozila na prodaju u EU.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće maine

    ............ \_(ツ )_/............
    Ne moraju uopte biti sa baterijama, moe biti i goriva ćelija npr. ili kondenzator (,,samo" ga treba malo izmjeniti ) ili mini nuklearni reaktor ili ... bitno je da vozilo dok se kreće ima nultu emisiju (dok stoji nije bitno zakonodavcu).

    Sent from my Motorola 8400

  20. #2068
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,483
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,447
    Thanked in
    2,611 Posts

    Default

    Zato sam ih "podnio" pod Electric.
    Realna priča je da ja očekujem da izmisle neki tip super kondezatora koji će puniti instant i drati ili "pretakati" polako u bateriju.

    Ili da napokon dođu do rjeenja fuzije gdje će priča o baterija, solarima, nafti i energiji postati nebitna...

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće maine

    ............ \_(ツ )_/............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  21. #2069
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,737
    Thanks Thanks Given 
    9,158
    Thanks Thanks Received 
    6,613
    Thanked in
    2,590 Posts

    Default

    Ima li kakve povoljnosti za uvoz polovnog el auta?


    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  22. #2070
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,483
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,447
    Thanked in
    2,611 Posts

    Default

    Nema.
    Auto mora biti novo, tj na carini na ulaznim papirima od carine mora pisati da je nov. Na izlaznim papirima moe sa pie bilo ta...

    Ako ima vezu na carinu MODA se i to moe napisati.. Ne poznajem carinske procedure previe, ali ta se deava u drugim granama privrede pretpostavljam da ni ovo nije nemoguća misija.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće maine

    ............ \_(ツ )_/............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  23. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  24. #2071
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,619
    Thanks Thanks Given 
    6,182
    Thanks Thanks Received 
    5,816
    Thanked in
    3,366 Posts

    Default

    https://www.reuters.com/technology/n...us-2024-11-21/

    Skoro 6 milijardi duga , 6000 radnih mjesta, ko zna koliko sitnih preduzetnika...
    Bankrot Svedske tj EU fabrike baterija za EV vozila...

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  25. #2072
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    29,083
    Thanks Thanks Given 
    3,636
    Thanks Thanks Received 
    6,768
    Thanked in
    4,053 Posts

    Default

    Kineska el. auta, fejk koveri Brembo, minijaturne plocice a 800 konja:



    Prema tome, ta da ti kaem?

  26. #2073
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    19,386
    Thanks Thanks Given 
    861
    Thanks Thanks Received 
    2,908
    Thanked in
    1,350 Posts

    Default

    kinezima eno svako malo tockovi odpadaju u sred voznje...mozda nisu elektricni..ali nema veze... kinezi su... tako da se ne bih zalijetao

    Last edited by E_K_V; 25-11-24 at 10:30.

  27. #2074
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,483
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,447
    Thanked in
    2,611 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    https://www.reuters.com/technology/n...us-2024-11-21/

    Skoro 6 milijardi duga , 6000 radnih mjesta, ko zna koliko sitnih preduzetnika...
    Bankrot Svedske tj EU fabrike baterija za EV vozila...

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk
    Ovo je ba loa vijest...
    Usuti tolike milijarde i na kraju bankrot.

    Ovaj kralj vlasnik kae da mu je bilo jo milijarda i po sigurno bi uspio

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće maine

    ............ \_(ツ )_/............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  28. #2075
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    4,448
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    1,308
    Thanked in
    885 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    kinezima eno svako malo tockovi odpadaju u sred voznje...mozda nisu elektricni..ali nema veze... kinezi su... tako da se ne bih zalijetao

    Geely Coolray?

    Jel' ovo kod nas?

Page 83 of 130 FirstFirst ... 337379808182838485868793 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Baterija i punjač za električno biciklo
    By 3g-m in forum Vozila i oprema
    Replies: 1
    Last Post: 06-09-20, 17:44
  2. Prodajem Punjač, auto punjač i USB kabal za Iphone 5
    By Martin Mcfly in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 1
    Last Post: 20-11-13, 12:18
  3. Kupujem Punjač za laptop HP Pro Book 4710s - model punjača: PPP012-E!
    By NekiTamo in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 11-07-13, 13:18
  4. Kupujem Punjač za Sony Vaio PCG-FX505 (Laptop) ILI Univerzalni Punjač
    By TokaPG in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 3
    Last Post: 17-07-12, 11:49
  5. Lamborgini hoće fabriku električnih vozila u Crnoj Gori
    By autodijagnostika in forum Ekonomija
    Replies: 7
    Last Post: 08-03-10, 10:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •