Iskreno ja bih prije pro stariji model nego noviji ne pro model... po svemu je bolji bar po meni...
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
imamo dilemu između i16 plus i i15 pro.
2 su nam parametra bitna: veličina ekrana (size matters) i kvalitet fotografija.
i16 plus ima prednost zbog veličine ekrana ali ne znam kako se upoređuje kamera na 16 plus i 15 pro.
ima li neko iskustvo da može da podijeli?
Iskreno ja bih prije pro stariji model nego noviji ne pro model... po svemu je bolji bar po meni...
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
https://www.instagram.com/reel/DATw-...Z2c2UxOTI0amZu
Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Predjoh s IOS 17.4 na IOS 18
Nisam vala nesto konkretno bio zabo na 17.4, nego nisam imao memorije
Za sad radi sve okej, stabilnije nego 17.4(on mi je bagovao pakao)
Napokon se nesto mijenja, sa srecom mogu ikonice malo da se mijenjaju, i boje i to...Moze bas fino da izgleda kad se nasteluje, jer nam je evo godinama sve isto.
Ne svidja mi se bas previse dizajn status bara, odnosno onih ikonica za BT,WIFI itd...Sporije i komplikovanije mi je nego prije..
Napokon moze da se makne ikonica lampe sa lock screena, 100000 puta sam upalio nenamjerno ranije...
Sad uz carplay moze da se snima video a da ne prekida zvuk itd...
Galerija skroz drugacija, isto nisam navikao
Ima pomaka, ja bih rekao da slobodno predjete ko nije...
Bateriju jede malo vise, ali sta da se radi
Moze li neko da mi objasni kako se gasi 5g mreza na iPhone 14, odnosno dje se opcija u vezi 3g/4g/5g uopste nalazi?
Trazio sam po svim podesavanjima i nisam uspio da nadjem. Trazio na netu i te instrukcije ne mogu ni ispratit' jer ta podesavanja i nema na telefonu.
--------------------------
Do Not Disturb.
--------------------------
To sam i na netu nasao al' ja do toga 'Voice & Data' nisam uspio da dodjem.
Ni rucno/pjeske ni kucanjem toga u 'search' pri opcijama...
--------------------------
Do Not Disturb.
--------------------------
Settings--Mobile Service--skrolas nize na Sims--izaberes karticu/broj i kliknes na njega--Voice & Data i tu izaberes koju ces mrezu
Cellular>>Cellular Data Options>>Voice & Data
Meni nema 3g 😃
Zar bjese nije telekom ugasio 3G mrezu?
Sent from my SM-S911B using Tapatalk
Zasto Telekom daje samo 1god. garancije na iPhon? Zar ne bi trebalo za ove uredjaje po zakonu 2 god.
Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Daje 2 godine.
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Uspio sam da nadjem podesavanje ali nisam uspio da dobijem ono sto sam htio...
Ne znam da li treba mreza da se reset-uje ili cijeli telefon da se restart-uje ali nisam mogao i tim da se bakcem.
Sto god da sam izabrao (LTE ili cak 3g), pri trazenju na drugim uredjajima (hotstop saljem sa iPhone-a) mi je opet davalo da je u pitanju 5G mreza.
Da li to tako funkcionise kad je u pitanju Hotspot ili sam trebao da odradim neki reset/restart ne znam...
Last edited by Fidel Castro; 29-09-24 at 18:24.
--------------------------
Do Not Disturb.
--------------------------
To je skroz drugo . 5g ti je wifi to nema veze sa GSM
Kod wifi imas 2.4ghz i 5g (5-5.8ghz) . Probaj da u hotspot ukljucis maximise compatibility mode mislim da sa tim hotspot radi na 2.4g
Ps. 5g ti pruza dosta vece brzine i bolji protok ali je osjetljiviji na prepreke
Sent from my iPhone using Tapatalk
Last edited by Stivi; 29-09-24 at 19:04.
" If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."
E jbg.. sledeci put cu jos to da probam
Trebao sam u startu rec' da mi 2.4Ghz treba za hotspot jer uredjaj koji pokusavam da testiram ne podrzava 5G mrezu.
@Stivi zna odlicno koji je uredjaj u pitanju![]()
--------------------------
Do Not Disturb.
--------------------------
Ova stavka Maximise Compatibility ti je resenje 99% . Sad sam ja testirao na laptop hot spot i na 2.4ghz je wifi
Sent from my iPhone using Tapatalk
" If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."
Inace primijetio sam dolaskom ios18 jednu dobru stvar a to je da ne mora telefin da bude otkljucan i na ekranu otvoren hotspot da bi se vidjela wifi mreza i da bi se konektovao uredjaj na telefona. Sad je dovoljno samo da je hotspot ukljucen . To do sad nije moglo da se rijesi
Sent from my iPhone using Tapatalk
" If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."
Nije da ti udaram kontru ali u 2024 su ovo riješili.
To nije ni tebi da bude problem
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
meni nije predstavljalo veliki problem iskreno , udjem u settings i konektujem uredjaj i izadjem![]()
ta opcija je nekad dobra i valjalo bi samo ostaviti da moze da se pali i gasi po potrebi ... jer ja prvi X puta zaboravim da ugasim hotspot i sad racunam kad je stalno aktivna opcija da ce baterija da iscuri u situacijama kad zaboravim ga ugasim HS ... tako da ima dobre i lose strane
" If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."
Misliš kao što ima Samsung da ugasinsensama ako nema uređaja konektovanih od 5 minuta do 60 minuta
![]()
Last edited by Bugi; 01-10-24 at 20:53.
E tooooo
😂😂😂😂
Sent from my iPhone using Tapatalk
" If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."
There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)
Bookmarks