View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
127. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.51%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    6 4.72%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.12%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.65%
Page 330 of 331 FirstFirst ... 230280320326327328329330331 LastLast
Results 8,226 to 8,250 of 8253

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #8226
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    30,041
    Thanks Thanks Given 
    12,517
    Thanks Thanks Received 
    2,360
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    Pa što vas to lomi kovid ili grip ovaj sezonski? Vidim neke komsije evo 15 dana se pate, katstrofa od bolova temperature, upala pluca i kaslja i sad vele da je ipak bila korona....izabrani kao nije rekao nista, nego samo dao terapiju a specijalista im juce rekao (privatno posli jer su sve grdji i grdji poslije terapije) da se po nalazima vidi da je korona...Evo ne znam nista vise, ja sam za sad dobro i nadam se da cu i ostati jer ne znam boji li se ovoga zla iko vise od mene
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #8227
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    evo ne znam, po sajtu IJZa korona je svega 2% od testiranih zadnje nedjelje, a pretprošlje je bilo 10%
    She is only here to annoy herself!

  3. #8228
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    17,983
    Thanks Thanks Given 
    8,710
    Thanks Thanks Received 
    3,860
    Thanked in
    2,303 Posts

    Default

    Ja se nisam testirao,niti cu,po rijechima ovih shto su proshli slichno,grip je,a briga me shto je i kako se zove,samo da hoce proc vishe.

    Najbljutavije mi je kad san uhvati,a brzo nakon toga kupanje u znoju..mijenjanje svega sa sebe i posteljine,e posle se mozesh yebat shto ce san na ochi.
    ...

  4. #8229
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    30,041
    Thanks Thanks Given 
    12,517
    Thanks Thanks Received 
    2,360
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    a ove moje komsije nijesu uopste ni testirali...čak ni ponudili....prosto dosli ljudi bolesni, dr im dala terapiju i to izabrana nije vidjela te parametre korone koji su jasno pokazivali da je ipak korona...barem nije rekla i nije upisala u karton pa racunamo da nije vidjela
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #8230
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    17,983
    Thanks Thanks Given 
    8,710
    Thanks Thanks Received 
    3,860
    Thanked in
    2,303 Posts

    Default

    Koji su to parametri?
    ...

  6. #8231
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    30,041
    Thanks Thanks Given 
    12,517
    Thanks Thanks Received 
    2,360
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    a ja da znam ja bih ti bila doTkor....valjda one neke vrijednosti u leukocitarnoj formuli, leukociti i limfociti snizeni, monociti poviseni ...imas one neutrofite, monocite i sl....ne znam kakav treba da im bude raspored ali valjda nesto treba da je poviseno nesto snizeno i po tome doktori kao znaju da je to to...evo sad gledam na tv kaze doktorica...da je testiranje najbolje
    Last edited by zvoncica; 07-02-24 at 17:15.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #8232
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    30,041
    Thanks Thanks Given 
    12,517
    Thanks Thanks Received 
    2,360
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    Je li neko zakacio koronu u ovom aktuelnom talasu? Koliko vidim ima je?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #8233
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    11,813
    Thanks Thanks Given 
    2,381
    Thanks Thanks Received 
    2,393
    Thanked in
    1,498 Posts

    Default

    Jes,moj poznanik. Nisam ni vjerovao kada sam cuo.

    Sent from my Aber kutija

  9. The Following User Says Thank You to miovrag For This Useful Post:


  10. #8234
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    43,071
    Thanks Thanks Given 
    4,969
    Thanks Thanks Received 
    8,947
    Thanked in
    4,319 Posts

    Default

    kakvi su simptomi?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  11. #8235
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    30,041
    Thanks Thanks Given 
    12,517
    Thanks Thanks Received 
    2,360
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    Evo meni rekose barem desetak poznanika i rodbine da su imali stomačne probleme ničim izazvane, tradicionalno, ukus, miris i svi koje poznajem a zakacili su koronu, testiranjem im potvrdjeno imali su i upalu pluca! Doduse, slika je bila puno blaza nego ono onda, ali slabost, preznojavanje, nemoć...uzas
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #8236
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,914
    Thanks Thanks Given 
    24,062
    Thanks Thanks Received 
    9,918
    Thanked in
    7,418 Posts

    Default

    @zvoncica



    Inače što se tiče ličnog iskustva ili okoline mislim da ljudi pripisuju drugim virusima ka stomačni i to.Pa se zato ne prati pretjerano.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk

  13. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  14. #8237
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    30,041
    Thanks Thanks Given 
    12,517
    Thanks Thanks Received 
    2,360
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    Mislim da ljekari kad uz stomacni virus ima i respiratornih problema, narvno uz ostale simptome, salju na testiranje
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #8238
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,914
    Thanks Thanks Given 
    24,062
    Thanks Thanks Received 
    9,918
    Thanked in
    7,418 Posts

    Default

    Inače,glede teme.

    Nakon određenog vremena ove pošasti kad sve saberem i oduzmem,odnosno kad vidim ko je sve tu dobio/izgubio počinjem da formiram neko mišljenje đe su mjere zatvaranja za vrijeme kovida bile politički i pretjerane.

    Naravno,tu niko neće da odgovara.

    Da bilo je pretjerano onako zatvoriti globalno planetu i donositi sulude mjere pa neka je novi virus posrijedi.Maska je značila - ništa.Mjere tipa đe god ideš 15 dana karantina,perke?Ima jedna debilna mjera što je naš NKT donio ka možeš iz kuće ali sa jednim djetetom.Drugo ostaviš doma.I tako ukrug.ITD ITD.

    Nije ni čudo što su se razmahale na ovu temu teorije zavjere kad se neko ka tijelo u koje gledaš ka validno ponašalo ka čist debilizam kad se sad sve sagleda.Ali,rezultati su tu.Da se vratim na ono ko je profitira/izgubio i kakve je sve ostavilo posljedice generalno na čovječanstvo.

    _______________________

    I da dam sebi na slobodu i postavim insert iz jednog filma kako me samo sve to podsjeća na ovo:

    Last edited by Bluemoon; 18-07-24 at 17:10.

  16. #8239
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,844
    Thanks Thanks Given 
    1,905
    Thanks Thanks Received 
    1,869
    Thanked in
    770 Posts

    Default

    Ima li jos onih koji vjeruju da je virus nastao zbog sismisa? Pitam za druga antivaksera.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  17. #8240
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,914
    Thanks Thanks Given 
    24,062
    Thanks Thanks Received 
    9,918
    Thanked in
    7,418 Posts

    Default

    U to da ne ulazim u prethodnom postu sam konkretno mislila na ovo:

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...edice-COVID-19

    Okey tema je zaključana ali recimo da radikalne mjere su donijele globalno posljedice i to nisu nikakve teorije zavjere.Ono jes da je Evropa minvajl ušla u najveći rat na njenom tlu odmah nakon toga što dodatno pogoršava stvar.

    Postavlja se pitanje da li je bilo potrebe za baš toliko radikalnim mjerama u odnosu na posljedice.
    I da nije teorija zavjere na tu temu može da se nađe masu relevantnih studija.

  18. #8241
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,909
    Thanks Thanks Given 
    931
    Thanks Thanks Received 
    1,312
    Thanked in
    624 Posts

    Default

    Velo je moguce da sam je ja zakacio zajedno sa familijom . Prvo je supruga imala temeraturu i globolju ali s nogu je to prosla . A mene od ponedeljka krenulo grlo , da bih izgubio glas skoro pa skroz , temperatura , glavobolja , kostobolja, sve sto jedem mi je bljutavo i neukusno . Juce na krjau odoh do doktora jer sam bio kao prebijena macka , odma su mi ukljucili 3 injekcije i hemomicin . Danas nalazi pa opet kod doce sa nalazima …

    Doktorka me ispitala sva pitanja kao u vrijeme korone s tim ato nije rekla ono doslovixe korona jer to vise niko ne gleda , ne nose se maske i sl i nema vise onog trcanja ljudi kad vide da kasljes i sl.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Stivi For This Useful Post:


  20. #8242
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    2,155
    Thanks Thanks Given 
    243
    Thanks Thanks Received 
    977
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Prehladili ste se ljudi sta vam je, jos napolje 45 stepeni a ko izlazi cesto iz klimatizovanog napolje ima najvece sanse da se nagrdi, sta je tu cudno, jos na more raspalo dje je sve zagadjeno pa se cude stomacnom virusu...

  21. #8243
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    13,466
    Thanks Thanks Given 
    6,598
    Thanks Thanks Received 
    6,292
    Thanked in
    2,622 Posts

    Default

    Zbog cega vise niko ne nosi maske ako i dalje vlada korona?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  22. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  23. #8244
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    790
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    162
    Thanked in
    112 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Inače,glede teme.

    Nakon određenog vremena ove pošasti kad sve saberem i oduzmem,odnosno kad vidim ko je sve tu dobio/izgubio počinjem da formiram neko mišljenje đe su mjere zatvaranja za vrijeme kovida bile politički i pretjerane.

    Naravno,tu niko neće da odgovara.

    Da bilo je pretjerano onako zatvoriti globalno planetu i donositi sulude mjere pa neka je novi virus posrijedi.Maska je značila - ništa.Mjere tipa đe god ideš 15 dana karantina,perke?Ima jedna debilna mjera što je naš NKT donio ka možeš iz kuće ali sa jednim djetetom.Drugo ostaviš doma.I tako ukrug.ITD ITD.

    Nije ni čudo što su se razmahale na ovu temu teorije zavjere kad se neko ka tijelo u koje gledaš ka validno ponašalo ka čist debilizam kad se sad sve sagleda.Ali,rezultati su tu.Da se vratim na ono ko je profitira/izgubio i kakve je sve ostavilo posljedice generalno na čovječanstvo.

    _______________________

    I da dam sebi na slobodu i postavim insert iz jednog filma kako me samo sve to podsjeća na ovo:

    Podrška.

    Ovo ti je ključni dio:
    "kad se neko ka tijelo u koje gledaš ka validno ponašalo ka čist debilizam"

    Samo što to nije slučaj samo sa NKT.

    Maska je značila - ništa.
    To ima i posljedice. Misliš da si zaštićen, a nisi. Misliš da štitiš nekoga...

    A to je bio samo početak.

    Kako je mašinerija odradila posao. A lako im je kad su uspjeli da dovoljno izbruse i modeliraju asocijacije na tu kovanicu "teorija zavjere", do te mjere da je bolje lopov biti nego "teoretičar zavjera", jer većih neprijatelja ove planete od njih nema.
    Zar odmah tu nešto ne smrdi.
    Ko agresivno nešto forsira, često se brani, to treba uvijek imati u glavi.

    Bilo je valjda i suđenje Faučiju, strašno šta je taj čovjek sve sproveo i slagao da trepnuo nije.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  24. The Following User Says Thank You to Rada For This Useful Post:

    NSX

  25. #8245
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    13,466
    Thanks Thanks Given 
    6,598
    Thanks Thanks Received 
    6,292
    Thanked in
    2,622 Posts

    Default

    legenda je da @Bugi i dalje nosi masku
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  26. #8246
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,914
    Thanks Thanks Given 
    24,062
    Thanks Thanks Received 
    9,918
    Thanked in
    7,418 Posts

    Default

    A mjera kafane otvorene a m u z i k a ne može na nivou sociološkog eksperimenta.

    Jedna od koje stvarno nemaju smisla i izgledaju baš tako.Ali su zato neke VR platforme spucale dobro na rejtingu.
    Taman kao onaj film gore što pomenuh.

  27. #8247
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,844
    Thanks Thanks Given 
    1,905
    Thanks Thanks Received 
    1,869
    Thanked in
    770 Posts

    Default

    Koja booster doza je na redu sad? Jeste li stigli do 25?

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  28. #8248
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,508
    Thanks Thanks Given 
    113
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,616 Posts

    Default

    Nemoguće je, ja koristim 3x godišnje, znači tek 11 ide sada..

    Pratite malo.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  29. #8249
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,914
    Thanks Thanks Given 
    24,062
    Thanks Thanks Received 
    9,918
    Thanked in
    7,418 Posts

    Default

    Dakle,ja ne zborim o maskama i vakcinama mašite poentu.

    Najveći sociološki eksperiment EVER.
    Priprema za kompletno VR platformisanje od FB,Twitera,Zooma ITD koji su sad na steoroidima.Uveli su dodatne alate da lažiraju i zamjenje pravu ljudsku interakciju.
    Socijalna distanca,veli NKT.

  30. #8250
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    5,224
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    1,484
    Thanked in
    995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rada View Post
    Podrška.

    Ovo ti je ključni dio:
    "kad se neko ka tijelo u koje gledaš ka validno ponašalo ka čist debilizam"

    Samo što to nije slučaj samo sa NKT.

    Maska je značila - ništa.
    To ima i posljedice. Misliš da si zaštićen, a nisi. Misliš da štitiš nekoga...

    A to je bio samo početak.

    Kako je mašinerija odradila posao. A lako im je kad su uspjeli da dovoljno izbruse i modeliraju asocijacije na tu kovanicu "teorija zavjere", do te mjere da je bolje lopov biti nego "teoretičar zavjera", jer većih neprijatelja ove planete od njih nema.
    Zar odmah tu nešto ne smrdi.
    Ko agresivno nešto forsira, često se brani, to treba uvijek imati u glavi.

    Bilo je valjda i suđenje Faučiju, strašno šta je taj čovjek sve sproveo i slagao da trepnuo nije.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Blumun se vakcinisala zbog drugih.

    Vakcinisala se da bi zastitila druge.

    Ne znam sta se desilo u medjuvremenu ali nije paradoks.

Page 330 of 331 FirstFirst ... 230280320326327328329330331 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •