нећемо ми примат држављане, но гласаче. дфа, нове. овако - https://n1info.rs/vesti/izbori-2023/...-ljude-iz-bih/
и ти то одлично знаш, само не знам зашто упорно бјежиш да то напишешније никаква фрка и проблем ако си гласач дфа и подржавалац те политике и идеологије
Sent from my iPhone using Tapatalk
„Najveća tragedija u mom životu je smrt Ane Karenjine.“ - Dovlatov
Ma naravno, ja kad izađem u grad u džep mi nije telefon, nego molotovljev. I redovno kad izađem na proteste ponesem i da imam iz čega rafal opaliti. Da se javim prijatelju koji je kasnije krenuo pa da me ne traži.
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Vučić „malo zaustavio” izvoz ulja za Crnu Goru (vijesti.me)
Mandić da se javi i zamoli za milost! Da se rEši ovo pod hitno.
Andrija spasioče vječna ti slava i hvala. Daj jedna orden SPC-a oamo. A ima već? Ništa daj titulu vojvode? Ima i to?
Onda 13julska nagrada.
Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.
нема уља за црногорске националисте!
Sent from my iPhone using Tapatalk
„Najveća tragedija u mom životu je smrt Ane Karenjine.“ - Dovlatov
Опет дискутујеш са нечим што нисам рекао, прво сам написао да не бих желио да имамо нагли скок држављана, а онда сам написао да нам се не би дешавали ДПС авионски бирачи више, и да предуприједимо НСД-ДНП аутобус бираче треба да провјеравамо гдје нам ко живи, и да бришемо из бирачког списка оне који овдје не живе.
Дакле да упростим, ја не желим да ми гласа нико ко овдје не живи.
Невјероватно стрпљење имам морам сам себи признати.
Ја чекам посао али волим ову земљу!
А што пијем кад ми шкоди
ко ће кући да ме води?
Ја чекам посао али волим ову земљу!
А што пијем кад ми шкоди
ко ће кући да ме води?
Pošto ni dps ni osvježivači nisu očistili birački spisak, jasno je da im takvo stanje odgovara. To znači da je mnogo veća šansa da se u taj spisak upiše gomila novih državljana po nekom novom zakonu o državljanstvu nego da se spisak iščisti pa da novi državljani koji ne žive u Crnoj Gori nemaju uticaj na rezultate izbora u Crnoj Gori.
Šavnik je dobar primjer šta se dešava u opštini đe ukupno ima nekoliko stotina birača. Df je svoje nerezidente uspio da izvede na glasanje prije nego što je to isto uspio da uradi dps i onda je nastalo masovno kršenje zakona dfovih aktivista i članova odbora, bez propisane reakcije i kazni pravosudnog sistema. Zašto misliš da će na državnom nivou biti drugačije? Eto nam susjedski izbori pokazuju šta je rezultat dijeljenja državljanstva po srpskosvetaškom principu.
Nema šanse da si realan kad pričaš o državljanstvu bez zloupotreba za potrebe izbora.
Last edited by NHM; 03-07-24 at 12:19.
- .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..
Vučić yebe ne vadi.
Što ostaje našoj Milojki sem da trpi.
Ka svaka Brnabićka.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Tko leti, vrijedi...
Zar Brnabićka nije tobdžija u svojim vezama?
- .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..
Da ne ulazimo u to na kojim osnovama je DPS planirao približiti tadašnji SNP, isto tako se možemo sjetiti da je dio SNP-a koji se tad otcijepio ušao u koaliciju sa PZP-om i Nebojšom Medojevićem, za koje se baš i ne može reći da su bili neka prosrpska struja. Dapače...Do samog i konačnog raspada DF-a, mnogi glasači iz srpskog biračkog korpusa zamjerali su Mandiću, Bulatoviću i Kneževiću to zbližavanje sa Medojevićem, zbog njegovog ranijeg političkog backgrounda.
A i obrnuto...PZP je gotovo izgubio sve glasače zbog drugovanja sa prosrpskim strankama.
Reklo bi se da je to bila neka neprincipijelna koalicija, čiji je glavni i jedini cilj bio rušenje DPS-a.
Tako da iza tog tvog prvog fakta ne stoji zaključak koji si prvobitno naveo, da je DF bio nacionalno radikalnija opcija od SNP-a.
Politički jesu bili radikalniji u smislu svakog otklona od DPS-a i nepristajanja na bilo kakvu saradnju, pa i u pogledu metoda političke borbe, koje su uključivale i deomonstracije, incidente i haos u skupštini.
Pa nije to društvo postalo takvo preko noći 30.avgusta.Drugi ti je 2020, kada notorni i tada već etnocidni DPS sleće s vlasti, i realno, ''pro-srbi'' je uzimaju. I, gle čuda: umjesto da nacionalnih i etničkih podjela nestane, one se razgore kao da si vatru benzinom gasio. Do današnjeg dana sve intenzivnije.
I onda dobiješ rezultat da se, u ove četiri godine bez DPSa u vlasti, prepolovljenog i obezglavljenog, srpski korpus u ovoj državi dodatno ekstremizovao. Od nekadašnjih iskopavanja oružja i poziva ratnim drugovima, sa najodgovornijeg mjesta, stigli smo do bula koje kukaju na sve strane, neke braće sa kojima ćemo kao sa Turcima, do Crnogoraca sa kojima treba porazgovarat malo prije nego se iskupe za svoja glasanja u UN i ostalo, i opet nekakvoj opštoj ugroženosti od koje se treba branit.
I opet sa krajnje odgovornih adresa.
Uz totalnu, ali baš totalnu psihozu oko narastajućeg ekstremnog i ekstremističnog crnogorskog nacionalizma, užasno opasnog i zlog, bombe u temeljima ovog društva, sa svih par desetina idiota koji slušaju Tompsona i razvrću se s policijom pred manastir.
Odnosno, od onih snimaka koje sam postavljao svojevremeno ovuda, iz 2015, i bačanja molotovljevih na policiju, paljenja i gađanja kršima ljudi, i pokušaja nasilnog upada u skupštinu i otvorenog preuzimanja vlasti, nakon čega je POSLEDIČNA intervencija policije oglašena za teror prema Srbima, došli smo do Cetinja jednog septembra, kada je omlaćeno i nadimljeno sve živo što je u grad bilo, zbog molotovljevog koji nije bačen. I to je bila odbrana demokratije.
I, na kraju, do pjevanja o bulama koje kukaju, braći sa kojima ćemo kao sa Turcima, noževima, žicama i Srebrenicama, prepjevavanjima himni na pogodne načine, uz još prigodnije pokazivanje srednjeg prsta, zasipanja državnih zastava go*nima...
Što su, naravno, sve potpuno nebitne stvari i pojave, i ko god se usudi da ih zapazi je protivnik ekonomskih tema i demokratije, i najžešći nacional-šovinista.
To je društvo koje je stvorio DPS svojom vladavinom.
Ajde da se podsjetimo ko je to polivao vatru benzinom.
To su nam bar nedvosmisleno ukazale SKY prepiske, slava im i milost.
Ko je organizovao sve one mitinge "za odbranu države" gdje se pjevao Tompson i gdje je unuk narodnog heroja prijetio traktorima?
Ko je potom organizovao pisanje grafita po Pljevljima, pa potom opet mitinge "Što ste na nas digli hajku..."
Ko je tukao vojnike na Bogetiću? Ko je palio gume i pucao na Belvederu? Ko je organizovao doček Jakovu na Cetinju?
Ko i danas prijeti nekim krvnim osvjetama?
Da, prilično je eskaliralo nakon pada DPS-a. Nije se otišlo u šume kako se obećavalo, ali bilo je prilično incidenata.
Ali nije to ništa od juče. Dugo su uzgajani nacionalni torovi.
U moru primjera i prije 30.avgusta, meni je nekako ostao u sjećanju jedan prilično naivan i banalan.
Kad direktor policije Veljović na jednoj konferenciji za štampu drži predavanje iz istorije o lažnom svetosavlju u Crnoj Gori.
Ajd što je sjekao uši po Bukovici, ajd što je hapsio zbog "prdnjavo prdnjava", ajd što je sad u pritvoru...to mu sve nekako ide uz profesiju i obrazovanje...ali da direktor policije priča o nacionalnom identitetu, istoriji, crkvi itd itd...ja sam tad vidio koliko je vlast u Crnoj Gori postala iščašena.
Pa narod je zlatan bio i ostao, kakvi su na vlasti bili.
To vam je, druže, priča. A pazi, množinu upotrebljavam ovđe užasno rijetko. Nego je tvoje mišljenje ovđe zaslužuje.
Napisao sam već što je DPS pogriješio. Inače, sve ono što si prethodno naveo, kako god formulisano bilo, su istine. Bile su tada, bile su prije toga, i, nažalost, danas su više nego ikad.
Jel to ono što je objavilo famozno Udruženje crnogorskih elektora iz Srbije?Rezultate ispitivanja javnog mnenja u Srbiji, i po tom konkretnom pitanju, imaš objavljene i na ovom forumu bar 7-8 puta.
Ако не буде промјена и даље имамо проблем шавника и дијаспоре која гласа, и потенцијално имамо већи проблем са могућим новим држављанима.
То је по мени проблем, који бих ријешио на начин да се провјером улазака у државу (лакше) и промјене пребивалишта на локалу (теже) прати ко гдје смије да гласа, и смије ли да гласа уопште.
Дакле рјешење постоји, покушано је да се покрене нешто, није било воље (шта мислите коме највише одговара несређено стање?) али се уздам да нова већина без НСД-ДНП са ДПС-ом може доћи до споразума којим ће се питање пребивалишта ријешити.
Ако је ДПС спреман да се зарад чувања ЦГ одрекне својих гласача из Луксембурга скидам капу.
Ако не, ево им можда сјутра прексјутра гласачи из Србије/Босне да усаврше оно што је ДПС радио.
Ја чекам посао али волим ову земљу!
А што пијем кад ми шкоди
ко ће кући да ме води?
Pitanje prebivališta je zakonski odavno riješeno, ali pitanje dosljedne primjene tog zakona niko ne zarezuje.
- .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..
No inace sta se desava u Grcku, vidim proglasili 48h kao radno vrijeme tokom nedelje i sest radnih dana kao standard. Svijet ide ka cetri radna dana, ovi u rikverc na sest?
Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
I kod nas je 6 dana standard.
Jedino drzavna uprava radi 5 dana.
Vecina privatnika je na 6 dana.
Sent from my SM-A536B using Tapatalk
Pa mozda bas hoce, ajde blokiraj, pa cu ja javno na svesrpski sabor 13 jula u CG da te zamolim a onda ces ti da pustis.
треба сабор организоват широм државе. у инат вама
Sent from my iPhone using Tapatalk
„Najveća tragedija u mom životu je smrt Ane Karenjine.“ - Dovlatov
Ne smijes vise nikome nista pozajmiti..
Naime, policija identifikovali i uhapsila N.Š. i N.R.(27) za koje se sumnja da su oštećenog, ispred njegove kuće, protiv njegove volji, smjestili u putničko motorno vozilo a potom mu uz prijetnje i upotrebu fizičke sile tražili da im preda novac koji oštećeni duguje trećem licu, na račun neizmirenog duga”, saopštila je Uprava policije (UP).
Kako su naveli, oštećenom su u ljekarskom izvještaju konstatovane lake tjelesne povrede.
“Po nalogu tužioca N.Š. i N.R. su privedeni na dalju nadležnost Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici”, kazali su iz policije
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
E vala ste se izlijecili na temu
Sent from my SM-A525F using Tapatalk
There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)
Bookmarks