Page 740 of 748 FirstFirst ... 240640690730736737738739740741742743744 ... LastLast
Results 18,476 to 18,500 of 18679

Thread: Ukrajina - stanje na ratištu

  1. #18476
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    22,490
    Thanks Thanks Given 
    3,757
    Thanks Thanks Received 
    9,058
    Thanked in
    4,895 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Ne no ce moralni autoritet kokainskoga aj ne sprdajte se,isprosipa vas ovizi sve na gomilu.milije vam je da rusija propadne, no neko po mileon da vam da. svijest do podne mrzim sebe a od podne sve zivo

    Sent from my SM-F926B using Tapatalk
    naučite da pravite razliku izmedju bolesnika koji vlada državom eo duže od 20 godina, copy/paste kao dps kojeg odje pljujete (a podržavate putlera) i samu Rusiju koja je svjetska sila i koju bolesnik srozava. ne možeš baš veličati psihopatu a biti protiv dpsa, recimo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  2. #18477
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cetinje
    Posts
    1,075
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Ma oni putina vole jer im je tako rečeno.
    Znate koja ljubav cvjeta na liniji svetosavlje-put in. Đe da se skrene sa te staze i počne razmišljat svojom glavom. A kamoli zeru empatije.

  3. The Following User Says Thank You to HENKEL For This Useful Post:


  4. #18478
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,834
    Thanks Thanks Given 
    846
    Thanks Thanks Received 
    1,648
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    pokušavaš da izigravaš moralni autoritet sa pozicije Putinofila.
    A nisam ja moralna gromada, vec samo djelujem tako naspram vas, jer nisam moralno hendikepiran. Meni su sve civilne zrtve tragedija, dok vama nisu. Pa, ti si maloprije rekao da treba da "upijem dobro sto ste ogorceni zbog stradanja samo ukrajinskih civila". Vi upijajte takvu bolest slobodno, meni se, kao sto rekoh, takvo licemjerje ne prima...

    A to za putinofile, to je stvarno komedija, jer ja ne znam nikoga ko se odusevljava licno tim likom. Totalno je nebitno ko je na celu, dok se opiremo tako bolesno agresivnom zapadu. Neko je morao reci "njet" tom ludilu, pa Putin ili ko vec, najmanje je bitno. Ali, rekoh vec, vi morate sami sa sobom da polemisete, to je simptom isto.. Pa, zato u nedogled i ponavljate kako su odje sve neki putinofili, putinoljupci i sta ti ja znam...



  5. #18479
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,566
    Thanks Thanks Given 
    16,018
    Thanks Thanks Received 
    4,088
    Thanked in
    2,946 Posts

    Default

    Pa što nije krenuo na Vašington,ili put Berlina no na Kijev,ako je tako?
    Čuš bori se protiv kolektivnog zapada u Kijev kakva priča.
    No pasaran!

  6. #18480
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,834
    Thanks Thanks Given 
    846
    Thanks Thanks Received 
    1,648
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Sto nije krenuo na Vasington, veli.. tesko nama, ko sve pise odje i kakve sve gluposti...


  7. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  8. #18481
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,566
    Thanks Thanks Given 
    16,018
    Thanks Thanks Received 
    4,088
    Thanked in
    2,946 Posts

    Default

    Ne to pitanje je bilo na tvoju glupost da se u Kijev bori protiv kolektivnog zapada.
    Znači,bori se protiv kolektivnog zapada tako što je udario na državu koja se odrekla nuklearnog arsenala (a imala je među najjačim na svijetu),onog 24.februara?

    Ajde objasni logiku baš me zanima.

    A to je i Karaganov reka mi se ne borimo protiv Ukrajine nego protiv Amerike.U Ukrajini.
    Još traži ratnu odštetu što su spucali toliko keša i izgubili toliko ljudstva a Amerika ništa.Kakve su to tek vratolomije.
    Last edited by Bluemoon; 27-05-24 at 15:25.
    No pasaran!

  9. #18482
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,834
    Thanks Thanks Given 
    846
    Thanks Thanks Received 
    1,648
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Nauka je to za tebe, bejbe.. bilo bi besmisleno crtati...


  10. #18483
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    7,446
    Thanks Thanks Given 
    2,931
    Thanks Thanks Received 
    2,851
    Thanked in
    1,581 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Ne to pitanje je bilo na tvoju glupost da se u Kijev bori protiv kolektivnog zapada.
    Znači,bori se protiv kolektivnog zapada tako što je udario na državu koja se odrekla nuklearnog arsenala (a imala je među najjačim na svijetu),onog 24.februara?

    Ajde objasni logiku baš me zanima.

    A to je i Karaganov reka mi se ne borimo protiv Ukrajine nego protiv Amerike.U Ukrajini.
    Još traži ratnu odštetu što su spucali toliko keša i izgubili toliko ljudstva a Amerika ništa.Kakve su to tek vratolomije.
    Da ga se nije odrekla sad bi tog arsenala bilo na bliskom istoku pa mozda zamisli kod Vucica da je nuklerka dosla....
    )))

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  11. #18484
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,834
    Thanks Thanks Given 
    846
    Thanks Thanks Received 
    1,648
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Pogle samo sta narkomancina prica, on se stvarno gubi..




  12. #18485
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,566
    Thanks Thanks Given 
    16,018
    Thanks Thanks Received 
    4,088
    Thanked in
    2,946 Posts

    Default

    A nemam što da zamišljam dovoljan dokaz kako je čovječanstvo na niskom razvoju jeste da je jedino Finska zainteresovana za nešto što se zove otklanjanje nuklearnog otpada.

    A ovi prijete nuklearnim ratom kakva je to razlika u civilizacijskom stupnju svijesti.Koliko tek Rusija ima problem sa nuklearnim otpadom a ovamo prijete istim.Podmornica Kursk je i dalje prijetnja jer nije razmontirana to su ozbiljne stvari na kojima su Rusi i Ameri radili zajedno da riješe onda je tako nešto ušlo u drugi plan zbog ovoga rata.

    Bukvalno je Moskva zamrznula taj projekat kad je pokrenula ovaj rat.
    No pasaran!

  13. #18486
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,838
    Thanks Thanks Given 
    1,535
    Thanks Thanks Received 
    4,555
    Thanked in
    1,755 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Totalno je nebitno ko je na celu, dok se opiremo tako bolesno agresivnom zapadu. Neko je morao reci "njet" tom ludilu, pa Putin ili ko vec, najmanje je bitno.
    I ja velim da je nebitno ko je na čelu. Bitno je ono što radi.

    "Opirete se" (koji god da ste to vi) tako što sijete smrt i ruševine.
    Iza vaše politike ostaju masovne grobnice, srušeni gradovi i upropašteni životi.

    Bolesni ste ljudi.

  14. #18487
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,834
    Thanks Thanks Given 
    846
    Thanks Thanks Received 
    1,648
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Iza vaše politike ostaju masovne grobnice, srušeni gradovi i upropašteni životi
    Koreja, Vijetnam, Laos, Indonezija, Liban, Kuba, Dominikanska Republika, Kambodza, Grenada, Libija, Panama, Rat u zalivu, Irak, Somalija, Jugoslavija, Afganistan, Jemen, Uganda, Niger, Sirija, Irak opet, Libija opet, Somalija opet....

    Ali je sad USA na pravoj strani istorije, je li tako?

    Pricas mi o srusenim gradovima i upropastenim zivotima?? Samo je Rusija falila na spisku. Ali, vazi...


  15. #18488
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,446
    Thanks Thanks Given 
    441
    Thanks Thanks Received 
    2,760
    Thanked in
    1,348 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Koreja, Vijetnam, Laos, Indonezija, Liban, Kuba, Dominikanska Republika, Kambodza, Grenada, Libija, Panama, Rat u zalivu, Irak, Somalija, Jugoslavija, Afganistan, Jemen, Uganda, Niger, Sirija, Irak opet, Libija opet, Somalija opet....

    Ali je sad USA na pravoj strani istorije, je li tako?
    Niko ne misli da je Amerika neka cvećka, tako da ne znam šta pokušavaš da uradiš sa još jednim bijednim pokušajem whataboutizma. Ali drago mi je da si uradio ovo jer si pokazao koliko pojma nemaš o čemu pričaš, tj. ne znaš ni kako ni zašto su ratovi i oružani sukobi koje si nabrojao započeli. Vjerovatno misliš da ih je Amerika započela.

    Da Rusija nije nuklearna sila, Amerika bi se umiješala u sukob u Ukrajini isto kao što se umiješala u sukobe koje si nabrojao i pripisao Amerikancima kao isključivim krivcima. I što je najgore, onda bi mislio da je Amerika započela sukob u Ukrajini.

    A čuš mene, vjerovatno već i misliš.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  16. The Following 2 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  17. #18489
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,838
    Thanks Thanks Given 
    1,535
    Thanks Thanks Received 
    4,555
    Thanked in
    1,755 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Koreja, Vijetnam, Laos, Indonezija, Liban, Kuba, Dominikanska Republika, Kambodza, Grenada, Libija, Panama, Rat u zalivu, Irak, Somalija, Jugoslavija, Afganistan, Jemen, Uganda, Niger, Sirija, Irak opet, Libija opet, Somalija opet....

    Ali je sad USA na pravoj strani istorije, je li tako?

    Pricas mi o srusenim gradovima i upropastenim zivotima?? Samo je Rusija falila na spisku. Ali, vazi...
    I američke svinjarije Rusiji daju pravo da oni sprovode svoje svinjarije?
    Rekoh da ste bolesni.

    93% Rusa u Crnoj Gori je glasalo protiv Putinovog režima.

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Jul 2022
    Russia: Municipal councillor sentenced to seven years in jail for opposing the Ukraine war

    Aleksej Gorinov, opštinski odbornik jednog od moskovskih okruga, osuđen na 7 godina zatvora zbog protivljenja invaziji na Ukrajinu



    Decembar 2022
    Russia: Opposition politician Ilya Yashin sentenced to eight and half years in jail for denouncing Russia’s war crimes in Ukraine

    Ilja Jašin, opozicioni političar i aktivista, je osuđen na 8 i po godina u zatvoru zbog protivljenja ruskoj invaziji na Ukrajinu.
    Glavni razlog njegovog zatvaranja, između ostalog, je video klip koji je objavio na youtube-u a koji je dokumentovao ruske ratne zločine u Ukrajini.

    U završnoj riječi na sudu je poručio: "Bolje je provesti 10 godina iza rešetaka, nego tiho gorjeti u sramoti zbog krvi koju vaša vlada proliva."



    Februar 2023
    Russia: Journalist Maria Ponomarenko sentenced to six years in penal colony over Ukraine bombing post


    Marija Ponomarenko, novinarka, je osuđena na 6 godina zatvora jer je na telegramu dijelila klip koji prikazuje Mariupoljsko pozorište prije i poslije bombardovanja uz osudu ubijanja civila.
    U pritvoru je od aprila 2022. godine.



    Mart 2024
    Russia: Journalist sentenced to seven years for speaking out against war


    Roman Ivanov, novinar, je osuđen na 7 godina zatvora za "širenje lažnih informacija", jer se protivio ratu i pisao o ruskim ratnim zločinima.



    Treba zapamtiti imena ovih ljudi koji su imali hrabrosti i dostojanstva da izgovore istinu uprkos represiji režima i posljedicama po sopstveni život.
    I oni su Rusi, a ne samo zločinačka bagra koja bi da ih ućutka.
    Quote Originally Posted by ASC View Post

    Ako ovi Rusi, i mnogi poput njih, imaju toliko moralnog kompasa i integriteta da osude zločinačku svinjariju koju izvodi njihova vlast bez obzira na lične posljedice, ni vi koji navodno "pratite" sa strane sve što se dešava nemate nikakav validan izgovor.

  18. The Following 3 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  19. #18490
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,834
    Thanks Thanks Given 
    846
    Thanks Thanks Received 
    1,648
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Tebi je jasno da su, nakon Drugog svetskog rata, vecina (da ne kazem svi) cetnika i usstasa bilo van drzave? Jel ti poznato to?

    Kad bi ih pitao jesu li za Josipa Broza, za KPJ, sta bi ti odgovorili?

    Ako vec pominjes bolest toliko cesto, pogledaj se malo u ogledalo, majku mu bozju...


  20. #18491
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,838
    Thanks Thanks Given 
    1,535
    Thanks Thanks Received 
    4,555
    Thanked in
    1,755 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Tebi je jasno da su, nakon Drugog svetskog rata, vecina (da ne kazem svi) cetnika i usstasa bilo van drzave? Jel ti poznato to?

    Kad bi ih pitao jesu li za Josipa Broza, za KPJ, sta bi ti odgovorili?

    Ako vec pominjes bolest toliko cesto, pogledaj se malo u ogledalo, majku mu bozju...
    Tebi je jasno, da ovi ljudi sa slika i snimaka nisu niđe u inostranstvu, nego da su dobili višegodišnje robije od ruskog režima jer su rekli ne "specijalnoj vojnoj operaciji"?
    Ti se ne moraš gledat u ogledalo.

  21. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:


  22. #18492
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,834
    Thanks Thanks Given 
    846
    Thanks Thanks Received 
    1,648
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Tebi je jasno, da ovi ljudi sa slika i snimaka nisu niđe u inostranstvu, nego da su dobili višegodišnje robije
    Pa, bas kao usstase i cetnici. Otuda analogija.

    Ma, sta se ja trudim, treba imati bar nesto kapaciteta da se shvate ove stvari...

    Sa Blue pod ruku, prst u uvo i.. laa laaaa...


  23. #18493
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,838
    Thanks Thanks Given 
    1,535
    Thanks Thanks Received 
    4,555
    Thanked in
    1,755 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Pa, bas kao usstase i cetnici. Otuda analogija.

    Ma, sta se ja trudim, treba imati bar nesto kapaciteta da se shvate ove stvari...

    Sa Blue pod ruku, prst u uvo i.. laa laaaa...
    Vrhunska analogija.

    Ljude koji se protive agresiji i invaziji sopstvene vojske na tuđu državu stavljaš u ravan sa okupacionim kolaborantima, zločincima, izvođačima genocida i etničkog čišćenja.

    Za ovo baš treba veliki kapacitet, vazdušni kapacitet između ušiju.
    Last edited by ASC; 27-05-24 at 16:24.

  24. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:


  25. #18494
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,834
    Thanks Thanks Given 
    846
    Thanks Thanks Received 
    1,648
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Ne sumnjam da je tvoj medjuusni vakum prebogat brojnim sadrzajima kojima bi nas mogao nauciti, haha..

    Ali, kralju, to je ipak vakum!

    Beale tam'...


  26. #18495
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,566
    Thanks Thanks Given 
    16,018
    Thanks Thanks Received 
    4,088
    Thanked in
    2,946 Posts

    Default

    Jel Ilja Yashin četnik ili ustaša.

    https://youtube.com/shorts/tdTlk348M0I?feature=shared

    Ti o Rusiji ništa ne znaš a tu si ka na stranu Rusije evo je lijepo opisao ovcama da se vidi razlika između gasudarstva i rodine.
    Zato je u tvorza iza debelih zidina a nije stio da napusti zemlju.
    Veli četnici i ustaše kakve ti analogije praviš to na svijet nema.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  27. #18496
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,838
    Thanks Thanks Given 
    1,535
    Thanks Thanks Received 
    4,555
    Thanked in
    1,755 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ne sumnjam da je tvoj medjuusni vakum prebogat brojnim sadrzajima kojima bi nas mogao nauciti, haha..

    Ali, kralju, to je ipak vakum!

    Beale tam'...
    Zahvaljujem što si još jednom potvrdio da sam bio u pravu za svako slovo koje sam ovdje napisao:
    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Još jednom da naglasim da je ovaj forumaš ovdje dvije decenije izigravao borca za demokratiju, slobodu govora, opozicionu misao, borca protiv korupcije i oligarije, borca protiv vojnog intervencionizma,...
    U Rusiji bi ga strpali u neki kazamat i bacili ključ, a ovdje je navedeno radio sa mjesta u javnom sektoru.
    Benefiti pokvarenih i trulih zapadnih vrijednosti, naspram čari putinizma.

    Međutim, sada podržava režim koji je po svim ovim gore tačkama 10 puta crnji no bilo što od onoga što smo imali u Crnoj Gori.
    Rusija je država đe se po ulicama hapse demonstranti koji u rukama drže prazan papir.
    U jednom bizarnom slučaju čak i čovjek koji je u rukama držao Putinov citat (nepotpisan) koji je bio protivan trenutnoj režimskoj agendi.
    Rusija je država đe se ljudi za javnu kritiku vlasti osuđuju na zatvorske kazne do 10 godina, u realnoj praksi, pod optužbama za diskreditaciju vojske.
    Rusija je država đe se opozicioni političari ubijaju na sred ulice ili u zatvoru.
    Rusija je država u kojoj je u proteklih dvadeset i kusur godina ubijen trocifren broj novinara.

    Rusija je država koja je izvela vojnu agresiju na susjednu državu sa namjerom da istu okupira, pod besmislenim i lažnim izgovorima iako su mjesecima pred invaziju insistirali da ne planiraju nikakav napad.
    Rusija je država u kojoj se po državnim televizijama licitira sa milionima Ukrajinaca ili procentima Ukrajinaca koje treba pobiti da bi se ostali „doveli u red“.

    Ruska vojska je u Ukrajini izvršila svaki mogući ratni zločin pod suncem, od nasumičnog bombardovanja gradova, ubijanja i mučenja ratnih zarobljenika uključujući kastraciju, kidanja glava, preko silovanja, otmica djece, zlostavljanja, zatvaranja i mučenja neposlušne civilne populacije do momenta đe su balističkom raketom Iskander gađali sahranu ukrajinskog vojnika u selu Groza, i tome istom vojniku ubili sina sa ženom, i još 50 drugih rođaka i mještana.

    Da dodam da imate gomilu ruskih telegram Z kanala đe se tamošnja populacija ovim stvarima otvoreno veseli.

    Gore navedenom ništa od ovoga ne smeta.
    Sve je opravdano.
    Sve je za „viši cilj“.

    Ljudi koji opravdavaju ovo što Rusija radi zadnje dvije godine će naći opravdanje za bilo šta.

    Radi se o ljudima bez principa, bez integriteta, bez dosljednosti u stavovima.
    Njima je ključno pitanje „Ko?“ a ne „Šta?“ i „kako?“.
    Odgovor na pitanje „Ko?“ određuje jesu li „šta“ i „kako“ ispravni i prihvatljivi ili nisu.

    Ovakve je samo manjak godina spriječio da "oslobađaju" Dubrovnik od Dubrovčana i Vukovar od Vukovaraca.

  28. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:


  29. #18497
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,805
    Thanks Thanks Given 
    1,303
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    592 Posts

    Default

    I sto je najjace, ovizi ovakvom pisanijom misli da je nekoga ponizio, verbalno nadmudrio Aj da ima 20 godina, nego koliko shvatih 40+ A realno jedino na kraj moze izaci sa Bluemoon jer je ona u svom svijetu, ne zna dje se nalazi, ali podrzavat Rusiju u ovom sukobu i mislit da si u pravu

    Sent from my SM-A556E using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  30. #18498
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,834
    Thanks Thanks Given 
    846
    Thanks Thanks Received 
    1,648
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Ja se ne takmicim, niti mi je namjera nekoga poniziti, daleko bilo..

    Da zelim da ponizavam, vrijedjam i pljujem po sagovornicima, sto je kolo koje suprotna strana igra od otvaranja ove teme, to bi bio hard-core, veeeruj mi!

    Ja sam vrlo odmjeren i pristojan, za standarde suprotne strane.


  31. #18499
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,566
    Thanks Thanks Given 
    16,018
    Thanks Thanks Received 
    4,088
    Thanked in
    2,946 Posts

    Default

    Kako Tripleta ima dubokoumne postove na temu to nema na svijet trebaće mi ozbiljan kapacitet da ovo bogatstvo univerzuma procesuiram.
    No pasaran!

  32. #18500
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,834
    Thanks Thanks Given 
    846
    Thanks Thanks Received 
    1,648
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Neka, de.. Nemojte se svadit' zbog mene..

    Vi ste na istoj strani, nemojte da vas ja podsjecam na to.


Page 740 of 748 FirstFirst ... 240640690730736737738739740741742743744 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem SAMSUNG: S4 MINI (stanje 7/10), J5 2015 (stanje 10/10), S7 EDGE (stanje slomljen)
    By vuk92 in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 25-12-19, 13:23
  2. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  3. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32
  4. O Đurdevu uranak se sprema, ništa lepše od
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 06-05-04, 23:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •