Page 293 of 296 FirstFirst ... 193243283289290291292293294295296 LastLast
Results 7,301 to 7,325 of 7393

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #7301
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,162
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    66
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Ako nekog interesuje, rekoše u NLB do kraja mjeseca neka akcija na stanbene kredite, fiksna kamata na 4.75%

    Sent from my 2312DRA50G using Tapatalk

  2. The Following 2 Users Say Thank You to djuka_pv For This Useful Post:


  3. #7302
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    903
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    145
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Koja je procedura za depozit svog novca kod CG banaka, u smislu potrebne dokumentacije vezane za porijeklo novca, u sljedecim slucajevima:

    - Novac zaradjen kod poslodavca u inostranstvu.
    - Novac zaradjen kod domaceg poslodavca/licna ustedjevina.
    - Ustedjevina clanova porodice od njihovog zaposlenja/penzije u CG.

    Sluzbenici CG banaka su neznaveni za data pitanja, i izgleda nemaju zvanicne dokumente koji preciziraju sta, i kako. Ne moze se sa parama raditi na rijec, na diskreciono pravo, i na foru 'mislim da je tako', 'trebalo bi' i sl. Koji je rok u kom banka mora da odgovori na data pitanja, na zvanican zahtjev/zahtjev advokata.
    Zna li ko precizne informacije vezano za tematiku gore, ili mozda informaciju kome covjek da se obrati/kojem sektoru/odjeljenju u bankama.

  4. #7303
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,457
    Thanks Thanks Given 
    2,844
    Thanks Thanks Received 
    4,044
    Thanked in
    1,961 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Ne treba praviti drzavnu banku iz prostog razloga sto je CG slobodno trziste. No treba omoguciti fer uslove da dodju nove banke kako bi napravile konkurenciju sadasnjim.
    Fer uslove? A znaš li uopšte što treba da bi tvorio banku u Crnoj Gori? Da li stvarno mislis da je 10 banaka i 11 u najavi uski krug ljudi koji brani drugima da otvaraju banke?

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Zna li ko precizne informacije vezano za tematiku gore, ili mozda informaciju kome covjek da se obrati/kojem sektoru/odjeljenju u bankama.
    Svaka banka ima svoje politike poslovanja. I svaka ima svoje odjeljenje za sprecavanje pranja novca - AML.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #7304
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,426
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,940
    Thanked in
    2,488 Posts

    Default

    Valjda 11 banaka i 12. u najavi. Mada može da bude i jedna manje ako nlb kupi Addiko.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  6. #7305
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,327
    Thanks Thanks Given 
    288
    Thanks Thanks Received 
    951
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Fer uslove? A znaš li uopšte što treba da bi tvorio banku u Crnoj Gori? Da li stvarno mislis da je 10 banaka i 11 u najavi uski krug ljudi koji brani drugima da otvaraju banke?



    Svaka banka ima svoje politike poslovanja. I svaka ima svoje odjeljenje za sprecavanje pranja novca - AML.
    Nisam mislio da banke imaju neki dogovor nego da drzava omoguci fer uslove. Ne znam jesu li ti uslovi sad trenutno fer ali sustina moje price je da drzavna banka ne treba da se otvara jer nije fer prema privatnim bankama.

  7. #7306
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,996
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    176
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Ja to pomenuh jednom ovdje i odmah su me pojedinci usutkali. Kao, znas li ti koliko je to sve skupo i koliko kosta. Ma znam da kosta boga oca ali znam da im prihodi rastu u nebesa. Prosle godine su imali rekordnu dobit a ove godine za prvi kvartal vec imaju 25% vecu dobit od prosle godine.
    Niko me ne moze ubijedit da makar jedna od njih ne moze spustiti cijene provizija ili odrzavanja racuna da bi privukla nove klijente. Ili nedaj boze da spuste kamate. Imaju prostora kad imaju ovolike profite.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #7307
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,761
    Thanks Thanks Given 
    2,924
    Thanks Thanks Received 
    5,006
    Thanked in
    2,612 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by emiretf View Post
    Ja to pomenuh jednom ovdje i odmah su me pojedinci usutkali. Kao, znas li ti koliko je to sve skupo i koliko kosta. Ma znam da kosta boga oca ali znam da im prihodi rastu u nebesa. Prosle godine su imali rekordnu dobit a ove godine za prvi kvartal vec imaju 25% vecu dobit od prosle godine.
    Niko me ne moze ubijedit da makar jedna od njih ne moze spustiti cijene provizija ili odrzavanja racuna da bi privukla nove klijente. Ili nedaj boze da spuste kamate. Imaju prostora kad imaju ovolike profite.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ali to nije fer.

    Prema drugim bankama koji isto toliko kradu i isto toliko profitiraju.

    Ono... dogovor kucu gradi. Ili mnogo vise od kuce. Kako vec.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #7308
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,167
    Thanks Thanks Given 
    3,309
    Thanks Thanks Received 
    5,811
    Thanked in
    2,367 Posts

    Default

    Da su nasi bankari sposobni da prave pare putem investiranja i ostalih bankarskih aktivnosti, ne bi im trebalo da zaradjuju od sisnjarskih 'naknada' 'odrzavanja racunsla' i drugih izmisljenih nacina na koje zaradjuju.

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...e-u-procentima

    Evo ovdje su priznali da su 100 miliona ukrali po osnovu nezakonitog ubiranja naknade za obradu kredita.
    I vele to ce ugrozit sistem. Hostapleri obicni.

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  11. #7309
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,457
    Thanks Thanks Given 
    2,844
    Thanks Thanks Received 
    4,044
    Thanked in
    1,961 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Nisam mislio da banke imaju neki dogovor nego da drzava omoguci fer uslove. Ne znam jesu li ti uslovi sad trenutno fer ali sustina moje price je da drzavna banka ne treba da se otvara jer nije fer prema privatnim bankama.
    A sto su fer uslovi? Jer sad jedan od uslova je 5 miliona kapitala i apliciras za licencu kod regulatora.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  12. #7310
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,327
    Thanks Thanks Given 
    288
    Thanks Thanks Received 
    951
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    A sto su fer uslovi? Jer sad jedan od uslova je 5 miliona kapitala i apliciras za licencu kod regulatora.
    Ne bih znao, nisam ekonomista. Opet da ponovim, samo mislim da drzava ne treba da se petlja u privredne sektore otvarajuci neke drzavne firme (pogledaj kakva je situacija u ICT-u sa Telekomom ) vec da je jedina njihova duznost da omoguci fer trziste. Ako je bankarski sektor takav onda neka ostane takav, mozda sad jesu takse skupe ali ne znaci da ne moze neko novi doci i oboriti im cijene.

  13. #7311
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,457
    Thanks Thanks Given 
    2,844
    Thanks Thanks Received 
    4,044
    Thanked in
    1,961 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by emiretf View Post
    Ja to pomenuh jednom ovdje i odmah su me pojedinci usutkali. Kao, znas li ti koliko je to sve skupo i koliko kosta. Ma znam da kosta boga oca ali znam da im prihodi rastu u nebesa. Prosle godine su imali rekordnu dobit a ove godine za prvi kvartal vec imaju 25% vecu dobit od prosle godine.
    Niko me ne moze ubijedit da makar jedna od njih ne moze spustiti cijene provizija ili odrzavanja racuna da bi privukla nove klijente. Ili nedaj boze da spuste kamate. Imaju prostora kad imaju ovolike profite.
    Aj mi navedi jednu situaciju u životu sa pjace npr. Ako svi prodaju jaja po 30 centi komad, oće li ti sjutra da dođeš i da ih prdaješ po 10 centi komad? Nećeš. Jer ako ih ponudiš po 10 prvi prodavac do tebe će da ih otkupi od tebe i da sam iskoristi i zaradi 20 centi po jaju.
    Visine naknada mogu jedino sistemski da se riješe, a da banke same sebi obaraju prihodu nisu baš toliko lude.

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ali to nije fer.

    Prema drugim bankama koji isto toliko kradu i isto toliko profitiraju.

    Ono... dogovor kucu gradi. Ili mnogo vise od kuce. Kako vec.
    Ti stvarno misliš da 11 izvršnih direktora banaka sjednu i dogovore se da kradu naivni narod Crne Gore?

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Da su nasi bankari sposobni da prave pare putem investiranja i ostalih bankarskih aktivnosti, ne bi im trebalo da zaradjuju od sisnjarskih 'naknada' 'odrzavanja racunsla' i drugih izmisljenih nacina na koje zaradjuju.
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...e-u-procentima
    Evo ovdje su priznali da su 100 miliona ukrali po osnovu nezakonitog ubiranja naknade za obradu kredita.
    I vele to ce ugrozit sistem. Hostapleri obicni.
    Sent from my SM-A536B using Tapatalk
    Ada hohštapleri bre. Nisu oni kao hoteli koji beskućnicima nude da noće džabe u prazne sobe. Samo ih profit zanima. Šišnjari.
    Ostane li ko u hotel da ne plati noćenje?
    Makar 5% ovo kao u banke što ima loših kredita koji se ne vraću.
    Ne ostane, znam svi plate.

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Ne bih znao, nisam ekonomista. Opet da ponovim, samo mislim da drzava ne treba da se petlja u privredne sektore otvarajuci neke drzavne firme (pogledaj kakva je situacija u ICT-u sa Telekomom ) vec da je jedina njihova duznost da omoguci fer trziste. Ako je bankarski sektor takav onda neka ostane takav, mozda sad jesu takse skupe ali ne znaci da ne moze neko novi doci i oboriti im cijene.
    Ne znaš što su fer uslovi ali ih tražiš? Ok. Biće daje do mene ali ne razumijem.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  14. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  15. #7312
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,761
    Thanks Thanks Given 
    2,924
    Thanks Thanks Received 
    5,006
    Thanked in
    2,612 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Aj mi navedi jednu situaciju u životu sa pjace npr. Ako svi prodaju jaja po 30 centi komad, oće li ti sjutra da dođeš i da ih prdaješ po 10 centi komad? Nećeš. Jer ako ih ponudiš po 10 prvi prodavac do tebe će da ih otkupi od tebe i da sam iskoristi i zaradi 20 centi po jaju.
    Visine naknada mogu jedino sistemski da se riješe, a da banke same sebi obaraju prihodu nisu baš toliko lude.
    Ne kapiram analogiju... znaci naknade su previsoke, kradu koliko mogu ali ne moze sad jedna banka da ne krade.. E pa ok onda, razumljivo skroz i opravdano prije svega.

    Zaista vjerujem da si potpuno promasio analogiju osim u cinjenici izmedju redova a to je da se prodavci jaja dogovaraju da drze 30 centi komad jer im tako odgovara kao sto se banke dogovaraju da drze previsoke naknade jer im naravno odgovora sto je i logicno... problematicno je to sto nema nikakve valjane kontrole da zastiti potrosace po cijim kicmama se lomi svako povecanje koje je sve cesce i cesce i procentualno sve vece i vece.

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ti stvarno misliš da 11 izvršnih direktora banaka sjednu i dogovore se da kradu naivni narod Crne Gore?
    Ovdje kao da sam seme kontradiktujes sa prethodnom analogijom jaja na pijaci... Ne znam ja sjede li oni zajedno, salju li mail-ove medjusobno ili se nizi rangovi sastaju preko zoom poziva. Ali da postoji medjusobni dogovor i plan kako povecati profite a da to bude iskljucivo na racun vecih naknada za gradjane je vise nego ocigledno. Kao sto rekoh vise puta... nije to samo kod banaka nego u skoro svakoj sferi nase svakodnevnice. Od marketa, preko mobilnih operatera, internet provajdera i svega izmedju.

    Slazem se ja da nisu banke krive niti ja ocekujem da lopov krade manje iz ljubavi. Kriva je drzava koja se raspada i koja je nesposobna da ista uradi. A posto je ovo tema o bankama necu uopste da idem van te teme a mogao bi o svakoj nesposobnosti drzavnog aparata do ujutru.

    Makar mi je drago da si preskocio pricu o tome kako bankama nije lako i kako imaju ogromne troskove kako bi se opravdale ove kriminalne provizije pri svakoj mogucoj transakciji, uprkos vec placanju obaveznih odrzavanja za prakticno svaki racun. Jer je valjda postalo besmisleno opravdavat' banke i njihove 'poslovne politike' koje se uglavnom ogledaju na istom - podizanje cijena svih mogucih usluga, pogorsanje svih mogucih uslova, kreiranje razno-raznih skrivenih taksi, izbjegavanje informisanosti oko mnogih naplata itd. itd. Toliko odvratne 'poslovne politike' da bi im i banke u okruzenju pozavidjele.

    Al' kapitalizam, ebiga. Yebi, ne vadi... pogotovo kad ti se moze i nema koga da te u tome sprijeci.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. The Following 4 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  17. #7313
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,996
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    176
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Ako su jaja 30c i ti prodavci zaradjuju milione sigurno bi se neko pametan nasao da spusti cijenu na 25c i da poveca kolicinu koju prodaje. Osim ako se nijesu svi dogovorili da drze na 30c.
    Ovakva banalizacija uopste nema smisla i bankarski posao i milionske dobiti ovako analizirati nema smisla.

    Ne znam koji je tvoj interes da ih branis, osim ako nijesi bankar. Onda te razumijem.

    Po meni ovo lici na kartelsko udruzivanje. Da bi to mogao da tvrdim trebalo bi da imam neke dokaze. Posto nemam, mogu samo da sumnjam i da ukazujem na anomalije u sistemu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. The Following 3 Users Say Thank You to emiretf For This Useful Post:


  19. #7314
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,339
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    660
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Ne treba praviti drzavnu banku iz prostog razloga sto je CG slobodno trziste. No treba omoguciti fer uslove da dodju nove banke kako bi napravile konkurenciju sadasnjim.
    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Opet da ponovim, samo mislim da drzava ne treba da se petlja u privredne sektore otvarajuci neke drzavne firme, vec da je jedina njihova duznost da omoguci fer trziste. Ako je bankarski sektor takav onda neka ostane takav, mozda sad jesu takse skupe ali ne znaci da ne moze neko novi doci i oboriti im cijene.
    meni nije normalno da neko misli svojom glavom i da misli bas ovako.

    “Neka banke rade sta oce, mozda dodje neko novi pa snizi cijene” - kao da nemaju bez 3 a ne 12.

    ili za trgovacke lance, kojih je taman 3 a isto bi bilo da ih je 12.


    drzava treba da stavi sapu i da kaze: radicete tako i tako (sve u cilju benefita gradjana a ne pojedinaca koji stoje iza banke) ako necete, otvaramo drzavnu banku i gasimo vas.

    pomenuo sam abnormalno veliki profit bankarskog sektora od kojeg drzava dobija mrvice umjesto da ima makar pola torte a drugu polovinu ostavi za pricu “slobodnog trzista i zastite konkurencije”.

  20. The Following 3 Users Say Thank You to Zhuangzi For This Useful Post:


  21. #7315
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,457
    Thanks Thanks Given 
    2,844
    Thanks Thanks Received 
    4,044
    Thanked in
    1,961 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ne kapiram analogiju... znaci naknade su previsoke, kradu koliko mogu ali ne moze sad jedna banka da ne krade.. E pa ok onda, razumljivo skroz i opravdano prije svega.
    Ne znači da su previsoke, ali to su tvoji zaključci što je OK.
    A čim ima naroda koji bira da plaća skuplje od jeftinijih npr u Zirat je održavanje račun 75 centi naspram 119 centi u CKB onda je sigurno do banaka i njihovog dogovora, nije do naroda koji bira koje će usluge i đe da koristi u skladu sa svojim potrebama i mogućnostima.

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Zaista vjerujem da si potpuno promasio analogiju osim u cinjenici izmedju redova a to je da se prodavci jaja dogovaraju da drze 30 centi komad jer im tako odgovara kao sto se banke dogovaraju da drze previsoke naknade jer im naravno odgovora sto je i logicno... problematicno je to sto nema nikakve valjane kontrole da zastiti potrosace po cijim kicmama se lomi svako povecanje koje je sve cesce i cesce i procentualno sve vece i vece.

    Ovdje kao da sam seme kontradiktujes sa prethodnom analogijom jaja na pijaci... Ne znam ja sjede li oni zajedno, salju li mail-ove medjusobno ili se nizi rangovi sastaju preko zoom poziva. Ali da postoji medjusobni dogovor i plan kako povecati profite a da to bude iskljucivo na racun vecih naknada za gradjane je vise nego ocigledno. Kao sto rekoh vise puta... nije to samo kod banaka nego u skoro svakoj sferi nase svakodnevnice. Od marketa, preko mobilnih operatera, internet provajdera i svega izmedju.
    Slazem se ja da nisu banke krive niti ja ocekujem da lopov krade manje iz ljubavi. Kriva je drzava koja se raspada i koja je nesposobna da ista uradi. A posto je ovo tema o bankama necu uopste da idem van te teme a mogao bi o svakoj nesposobnosti drzavnog aparata do ujutru.
    Nisam. Analogija je vezana za profit o kojem pričate i dogovaranju.
    Prodaj mi tvoju omegu za 1000 eura? Ne isplati se je li tako. Pa sve da imam opciju za ukradenu koja me košta 100 eura kod narkomana istu kao tvoju, nećemo se dogovoriti da je ti prodaš za 1000 već ćeš mi reć svaka roba ima svoga kupca i ćao.

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Makar mi je drago da si preskocio pricu o tome kako bankama nije lako i kako imaju ogromne troskove kako bi se opravdale ove kriminalne provizije pri svakoj mogucoj transakciji, uprkos vec placanju obaveznih odrzavanja za prakticno svaki racun. Jer je valjda postalo besmisleno opravdavat' banke i njihove 'poslovne politike' koje se uglavnom ogledaju na istom - podizanje cijena svih mogucih usluga, pogorsanje svih mogucih uslova, kreiranje razno-raznih skrivenih taksi, izbjegavanje informisanosti oko mnogih naplata itd. itd. Toliko odvratne 'poslovne politike' da bi im i banke u okruzenju pozavidjele.

    Al' kapitalizam, ebiga. Yebi, ne vadi... pogotovo kad ti se moze i nema koga da te u tome sprijeci.
    Nisam ja preskočio, niti pišem da su profiti banaka mali. Naprotiv, profiti nikad veći, idealno vrijeme za banke. Depozita na sve strane po niskim kamatama, a tražnja za kreditima konstantna, euribor raste. I to će trajat prošlu, ovu i možda iduću godinu a onda će biti zanimljivije.
    Ja pišem da ste u zabludi ako mislite da postoji dogovor između 11 ljudi-banaka na zoom i viber chat.
    Ali od pizme prema bankama to ne možete da stignete da pročitate.
    Navikao sam na takva stanja u društvu po mnogim temama, ovo je moj skromni doprinos u borbi protiv toga.
    Nema efekta nekog naročitog, ali nema veze.

    Quote Originally Posted by emiretf View Post
    Ako su jaja 30c i ti prodavci zaradjuju milione sigurno bi se neko pametan nasao da spusti cijenu na 25c i da poveca kolicinu koju prodaje. Osim ako se nijesu svi dogovorili da drze na 30c.
    Ovakva banalizacija uopste nema smisla i bankarski posao i milionske dobiti ovako analizirati nema smisla.

    Ne znam koji je tvoj interes da ih branis, osim ako nijesi bankar. Onda te razumijem.

    Po meni ovo lici na kartelsko udruzivanje. Da bi to mogao da tvrdim trebalo bi da imam neke dokaze. Posto nemam, mogu samo da sumnjam i da ukazujem na anomalije u sistemu.
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Najmanje je bitno đe i za koga radim.
    Niko od nas da ima svoj biznis ne bi išao protiv sebe i zarađivao manje nego što mu okolnosti dozvoljavaju - da budem precizniji ne bi rušio cijenu na tržištu koja omogućava da ima prostora za svakoga da zaradi pa i milione. Dogovori koje navodite u milionskim biznisima bi se drugačije sprovodili - milione bi dijelilo 2-3 a ne 11.
    To što bi na priču svi to radili je utopija i ne postoji. Oli mi prodat tvoj iphone za 10 eura? Neces naravno.
    Banke nisu socijalne ustanove, da jesu bile bi crveni krst.
    Kad shvatite da 11 banaka (ili bilo kojih firmi iz neke oblasti) ne može da se dogovori da dere narod, shvatićete da je svako našao svoj udio na tržištu i da nema namjeru da talasa, jer da iko od njih krene da talasa CKB, NLB i ERSTE uz eventualno Hipotekarnu bi mogle da ugase sve ostale banke.
    Onda bi vjerovatno na djelu mogli da vidite dogovaranje i udruzivanje oko cijena.
    Last edited by hercules; 26-05-24 at 10:09.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  23. #7316
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,761
    Thanks Thanks Given 
    2,924
    Thanks Thanks Received 
    5,006
    Thanked in
    2,612 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ne znači da su previsoke, ali to su tvoji zaključci što je OK.
    A čim ima naroda koji bira da plaća skuplje od jeftinijih npr u Zirat je održavanje račun 75 centi naspram 119 centi u CKB onda je sigurno do banaka i njihovog dogovora, nije do naroda koji bira koje će usluge i đe da koristi u skladu sa svojim potrebama i mogućnostima.
    Nisam upoznat sa uslovima svih banaka ali ja pricam generalno. Nisam pominjao ni Zirat ni CKB ni ne znam koju. Kao sto si i sam rekao - problem je sistemski ili ti propust drzave da stavi neku kocnicu na bankarski lobi i makar djelimicno zastiti gradjane koji moraju da biraju izmedju dva zla pa biraju onu banku gdje makar na papiru misle da je manje losa od druge a ne koja je bolja.

    Do ne tako davno nije bilo ni odrzavanja pa su banke opet zaradjivale odlicno. Da ne pominjem milion taksi koje su izmisljenje u zadnjih par godina. I svako malo se izmisli neka nova, postojeca poveca, unesu neki 'skriveni troskovi' itd.

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nisam. Analogija je vezana za profit o kojem pričate i dogovaranju.
    Prodaj mi tvoju omegu za 1000 eura? Ne isplati se je li tako. Pa sve da imam opciju za ukradenu koja me košta 100 eura kod narkomana istu kao tvoju, nećemo se dogovoriti da je ti prodaš za 1000 već ćeš mi reć svaka roba ima svoga kupca i ćao.
    Ja i dalje tvrdim da jesi. I sa ovim primjerom to potvrdjujes. Uporedjujes prodaju artikla koji ima odredjenu cijenu sa bankom koja bira koliko ce uslugu da naplati. Ako Omega kosta 4000 eura, naravno da ja necu da izgubim 3000e sa prodajom za 1000e ali banka ne bira izmedju gubitka i profita, banka bira izmedju milionskog ili sto-milionskog profita, na stetu gradjana. To su, moj Herci, dva potpuno razlicita pojma i ne znam zasto se toliko trudis da ih direktno poredis kad nemaju apsolutno nikakve veze jedno s' drugim.

    "Svaka roba ima svog kupca" je dosta otrcana fraza koja mi sve cesce ide ne zivce jer se koristi, da ne kazem zloupotrebljava non-stop. Sistemi i svijet je napravio ambijent u kome ti ne mozes da funkcionises bez banke. Nije to neki odabir ili zelja nego bukvalno preduslov za zivot. I ne pricam o nekim posebnim uslugama koje neko bira jer mu olaksava ovo ili ono nego pricam o najosnovnijem gdje danas jednostavno ne mozes da funkcionises bez banke i racuna (nerijetko i vise njih) u njoj. Od same plate za pjat na trpezu pa do svega drugog. To se nikako ne moze uporedjivat' sa luksuznom Omegom niti bilo cim.


    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nisam ja preskočio, niti pišem da su profiti banaka mali. Naprotiv, profiti nikad veći, idealno vrijeme za banke. Depozita na sve strane po niskim kamatama, a tražnja za kreditima konstantna, euribor raste. I to će trajat prošlu, ovu i možda iduću godinu a onda će biti zanimljivije.
    Ali opet ciljano preskaces profite na takse a to je ono o cemu ja najvise pisem i sto svakome najvise smeta. Uz to, procenti na stednju nikad manji, procenti na kredite nikad veci.

    Pusti euribor sad... ove nase banke sa ovakvim sistemom koji su napravile ce imat' rekordne profite bez obzira na euribor i sve sto si pomenuo.

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ja pišem da ste u zabludi ako mislite da postoji dogovor između 11 ljudi-banaka na zoom i viber chat.
    Ali od pizme prema bankama to ne možete da stignete da pročitate.
    Navikao sam na takva stanja u društvu po mnogim temama, ovo je moj skromni doprinos u borbi protiv toga.
    Nema efekta nekog naročitog, ali nema veze.
    Ja ponavljam da ne znam kako teku dogovori, ko ih i kako dogovara ali kad u isto vrijeme kompletna "konkurencija" uvede nove takse, podigne postojece itd. onda ne treba bit' neki teoreticar zavjere da se posumnja da neka vrsta planiranja i dogovora postoji. Kao sto rekoh, mene to ne cudi... cudi me sto nema nikoga da tome stane na put.

    Pored svega ovoga da dodam jos i da je usluga samih banaka gora nego ikad. Nikad vecih guzvi i manje radnika nije bilo. Valjda i na tome stede, da slucajno ne utice na te rekordne profite... Placas odrzavanje, placas racun, placas gomilu usluga kroz pakete da usluga bude bolja a nekako je vremenom sve gora, uprkos sve vecim mjesecnim troskovima.

    Da preciziram sa samo jednim primjerom koji je svakodnevnica... placas paket kako bi sve mogao da uradis preko aplikacije ili preko bankomata, da ne moras da cekas te nenormalne redove koji su u najboljem slucaju jedno pola sata, nerijetko i preko sat vremena. Onda ti banka zakomplikuje zivot sa brojnim aplikacijama, pinovima i cudima... Odes do bankomata da podignes pare a bankomat ne radi, kao sto nije radio ni prethodnog dana, kao sto vjerovatno nece radit' ni narednog. I na kraju opet cekas u tom redu uru vremena da bi dosao na salter kod ljudi koji pojma nemaju (to si i sam potvrdio) i kojima moras da objasnjavas sto i kako, kao da ti vise znas o poslu koji oni obavljaju.

    Nemojmo.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. The Following 3 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  25. #7317
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,457
    Thanks Thanks Given 
    2,844
    Thanks Thanks Received 
    4,044
    Thanked in
    1,961 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Nisam upoznat sa uslovima svih banaka ali ja pricam generalno. Nisam pominjao ni Zirat ni CKB ni ne znam koju. Kao sto si i sam rekao - problem je sistemski ili ti propust drzave da stavi neku kocnicu na bankarski lobi i makar djelimicno zastiti gradjane koji moraju da biraju izmedju dva zla pa biraju onu banku gdje makar na papiru misle da je manje losa od druge a ne koja je bolja.
    Znači i dalje imamo lobi i 11 banaka se sve dogovara. Evo vidimo dogovor Zirata i CKB-a. Inače je priča počela od toga, i konstantno ti pričam da nema nikakvoga dogovora. Niti je moguć sa toliko učesnika.

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Do ne tako davno nije bilo ni odrzavanja pa su banke opet zaradjivale odlicno. Da ne pominjem milion taksi koje su izmisljenje u zadnjih par godina. I svako malo se izmisli neka nova, postojeca poveca, unesu neki 'skriveni troskovi' itd.
    Održavanje računa postoji minimum 20 godina od kad ja imam račun a vjerovatno i prije, tako da konstatacija sama po sebi nije tačna.

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ja i dalje tvrdim da jesi. I sa ovim primjerom to potvrdjujes. Uporedjujes prodaju artikla koji ima odredjenu cijenu sa bankom koja bira koliko ce uslugu da naplati. Ako Omega kosta 4000 eura, naravno da ja necu da izgubim 3000e sa prodajom za 1000e ali banka ne bira izmedju gubitka i profita, banka bira izmedju milionskog ili sto-milionskog profita, na stetu gradjana. To su, moj Herci, dva potpuno razlicita pojma i ne znam zasto se toliko trudis da ih direktno poredis kad nemaju apsolutno nikakve veze jedno s' drugim.
    Održavanje računa ima svoju cijenu. To je usluga ekvivalentna artiklu.
    Profit je cifra, bila u jedinicama ili milionima svi težimo profitu. Omega koja košta 4000 ti prodaješ za više od toga. Ako si prodajom godinama unazad zaradio dovoljno od drugih artikala, što te košta da ideš protiv sebe i prodaš je za 1000 meni? Košta te 3000 gubitka, i nećeš da radiš biznis koji stvara gubitak a naročito nećeš da zaradiš manje nego što možeš.
    Taj profit banaka je svakako oporezovan, evo 2 godine progresivnim stopama pa država ima računicu.

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    "Svaka roba ima svog kupca" je dosta otrcana fraza koja mi sve cesce ide ne zivce jer se koristi, da ne kazem zloupotrebljava non-stop. Sistemi i svijet je napravio ambijent u kome ti ne mozes da funkcionises bez banke. Nije to neki odabir ili zelja nego bukvalno preduslov za zivot. I ne pricam o nekim posebnim uslugama koje neko bira jer mu olaksava ovo ili ono nego pricam o najosnovnijem gdje danas jednostavno ne mozes da funkcionises bez banke i racuna (nerijetko i vise njih) u njoj. Od same plate za pjat na trpezu pa do svega drugog. To se nikako ne moze uporedjivat' sa luksuznom Omegom niti bilo cim.
    Isto kao bez telefona. Ali kao što imaš telefon za 10 eura, imaš ga i od 2000 eura. Isto je i sa računom u bankama.
    Za naše podneblje ta fraza je baš kao stvorena. Jer niko nikoga ne tjera da nešto kupi ili plati, ali onaj nezadovoljni cijenom ima neopisivu potrebu da je komentariše dosta često.

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ali opet ciljano preskaces profite na takse a to je ono o cemu ja najvise pisem i sto svakome najvise smeta. Uz to, procenti na stednju nikad manji, procenti na kredite nikad veci.
    Nije tačno. Ne preskačem. Već ti uporno pričam da nema dogovora između 11 banaka kao što si tvrdio, pa si skrenuo temu na moja poređenja koja nisu tebi ni bila adresirana. O profitu sam već ispričao nekoliko postova.

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Pusti euribor sad... ove nase banke sa ovakvim sistemom koji su napravile ce imat' rekordne profite bez obzira na euribor i sve sto si pomenuo.
    Neće, ali svakako to ne možeš ni razumjet sve i da ti pokaušam objasnit. Svakako doći će vrijeme kad ćete se sprdat sa gubicima banaka i pitat na koji broj SMS da se šalje. Legitimno takođe.

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ja ponavljam da ne znam kako teku dogovori, ko ih i kako dogovara ali kad u isto vrijeme kompletna "konkurencija" uvede nove takse, podigne postojece itd. onda ne treba bit' neki teoreticar zavjere da se posumnja da neka vrsta planiranja i dogovora postoji. Kao sto rekoh, mene to ne cudi... cudi me sto nema nikoga da tome stane na put.
    Ne znaš kako teku dogovori ali znaš da ih ima? Suština priče. OK.

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Pored svega ovoga da dodam jos i da je usluga samih banaka gora nego ikad. Nikad vecih guzvi i manje radnika nije bilo. Valjda i na tome stede, da slucajno ne utice na te rekordne profite... Placas odrzavanje, placas racun, placas gomilu usluga kroz pakete da usluga bude bolja a nekako je vremenom sve gora, uprkos sve vecim mjesecnim troskovima.

    Da preciziram sa samo jednim primjerom koji je svakodnevnica... placas paket kako bi sve mogao da uradis preko aplikacije ili preko bankomata, da ne moras da cekas te nenormalne redove koji su u najboljem slucaju jedno pola sata, nerijetko i preko sat vremena. Onda ti banka zakomplikuje zivot sa brojnim aplikacijama, pinovima i cudima... Odes do bankomata da podignes pare a bankomat ne radi, kao sto nije radio ni prethodnog dana, kao sto vjerovatno nece radit' ni narednog. I na kraju opet cekas u tom redu uru vremena da bi dosao na salter kod ljudi koji pojma nemaju (to si i sam potvrdio) i kojima moras da objasnjavas sto i kako, kao da ti vise znas o poslu koji oni obavljaju.
    Čitam redovno tvoje primjedbe na NLB banku. Iz tvoje pisanije uvijek bijaše banka kriva, mada jednom utvrdismo da koristiš demo verziju aplikacije i isto ona bijaše kriva.
    Ali i proed lošeg iskustva sa bankom nemaš namjeru da je promijeniš nego je lakše kritikovat.
    Ko o čemu ti o aplikacijama koje moraš da koristiš. Sve je to legitimno naravno, samo stiče se utisak da ti nikad nijedna ne bi odgovarala osim da otvoriš neku svoju.

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Nemojmo.
    Nećemo ne brini. Završiću diskusiju jer ne želiš da pročitaš što ti se piše i pojašnjava mojim iskustvom što radim kad nisam zadovoljan uslugom.

    Ja sam godinama išao kod jednog istog vulkanizera, nisam se žalio na cijenu ni na uslugu koja je mogla biti bolja ponekad a cijena niža. Sve je OK bilo, on je imao te cijene, ja sam zbog očeve preporuke i poznanstva išao tamo iako sam možda mogao i jefitnije da prođem. Nije mi razlika u cijeni bila toliko bitna jer ajde da ispoštujem oca i to što se znaju odavno.
    Od novembra prošle godine sam prestao da idem. Zadnji put nije ispoštovao banalni dogovor koji je sam dao pred 3 ljudi.
    Konkretno prodao mi je polovnu ljetnju gumu 30 eura koja mi je trebala 10 dana dok meni ne stignu 4 zimske i sam je rekao da će je otkupit od mene. Niti sam to tražio do njega niti očekivao, ionako su te ljetnje gume bile pri kraju a ovu jednu je brat rascijeapo pa nisam htio da kupujem sve 4 nove ljetnje.
    Kad su mi stigle zimske gume pošao sam kod njega da ih montira. Kad je završio tražio mi je da mu platim zamjenu . Pitah ga što bi sa onim da uzme polovu gumu koju mi je prodao prije 10 dana kako je i sam rekao i procijeni je koliko vidi na što je on odgovorio da on to nije obećao. Kako su tu bile sve 3 osobe pred kojima je to obećao pitah ih jesam li ja loše čuo ili je sam rekao da će je otkupit nazad.

    Kad smo utvrdili da sam dobro čuo, uredno sam mu platio zamjenu guma i pozdravio se. Nikad više nisam tamo pošao, niti ću. Pitao mi je staroga što me nije bilo na zamjenu guma sad na proljeće na što mu je ovaj odgovorio da pita mene kad me sretne.
    Sreo me nedavno u Voli u trgovinu i pitao jesam li mijenjao gume i što me nema.
    Poćerao si me polovnom gumom i nepoštovanjem obećanja koje si sam dao. Počeo da se kune i izmišlja da sam loše razumio i slično, samo sam uredno pozdravio i produžio.

    Ja baš nisam imao problem da promijenim vulkanizera iako sam kod ovoga išao 16 godina. Neće ga moj nedolazak pogodit to je 50tak eura godišnje, i još 10tak auta drugova i članova familije koje sam tamo vozio. Dobro to možda hoće, ali opet poenta je da uvijek postoji izbor. Za prodavnicu, za kafanu, za banku, za vulkanizera, za sve.
    Ako pored lošeg iskustva ne mijenjaš svoj izbor, onda ne cijeniš svoj novac ni samog sebe.

    Over and out.
    Last edited by hercules; 26-05-24 at 22:52.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  26. #7318
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,761
    Thanks Thanks Given 
    2,924
    Thanks Thanks Received 
    5,006
    Thanked in
    2,612 Posts

    Default

    Ovo se bas pretvara u napornu pricu ali da i ja zavrsim...

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Znači i dalje imamo lobi i 11 banaka se sve dogovara. Evo vidimo dogovor Zirata i CKB-a. Inače je priča počela od toga, i konstantno ti pričam da nema nikakvoga dogovora. Niti je moguć sa toliko učesnika.
    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nije tačno. Ne preskačem. Već ti uporno pričam da nema dogovora između 11 banaka kao što si tvrdio, pa si skrenuo temu na moja poređenja koja nisu tebi ni bila adresirana. O profitu sam već ispričao nekoliko postova.
    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ne znaš kako teku dogovori ali znaš da ih ima? Suština priče. OK.
    Naravno da ne znam, zaboga. Nisam ja u NVO koja se bavi SPI-jevima i istrazivanjima. Rekoh da se po svim cinjenicama kao sto su podizanje istih usluga u isto vrijeme itd. moze posumnjat' na dogovore. Kako banaka tako i mobilnih operatera, velikih marketa itd. Ti tvrdis da to nije tako, ja imam pravo da sumnjam s' obzirom na cinjenice koje svi vidimo. Tu mozemo zavrsit' pricu o dogovoru jer ni ti ni ja necemo promijenit' misljenje, ocigledno. Jedino sto ja zalim da se nama institucije raspadaju pa se nikad nece ni istrazivat' bilo koja od ovih sumnji. Eto je bila nedavno slicna prica o mobilnim operaterima ali ce i to bit' jos jedna epizoda 'izio vuk magarca' a ista bi prica bila i sa bankama. Te institucije se ne diraju, te institucije su cesto jace od samih drzava, pogotovo u banana drzavi poput nase.

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Održavanje računa postoji minimum 20 godina od kad ja imam račun a vjerovatno i prije, tako da konstatacija sama po sebi nije tačna.
    Postojali su i racuni bez odrzavanja, zaboga. Ocemo li sad da vadimo informacije gdje cu bez problema dokazat' da nisi u pravu. Jer znam iz licnog iskustva da sam imao vise racuna, u vise banaka i nisam placao centra odrzavanja za iste. E sad prije koliko godina je bilo ne znam ali sigurno nije "minimum 20 godina" kako tvrdis. Racunacu da si se preracunao ili lose razumio o cemu pisem ali je racuna bez placanja odrzavanja bilo i takvih racuna bi i trebalo da bude a onda neka svako bira i placa one usluge koje mu trebaju (e-banking, sms obavjestenja, dizanje i uplata na bankomatima, povoljnosti itd. itd.).

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Održavanje računa ima svoju cijenu. To je usluga ekvivalentna artiklu.
    Profit je cifra, bila u jedinicama ili milionima svi težimo profitu. Omega koja košta 4000 ti prodaješ za više od toga. Ako si prodajom godinama unazad zaradio dovoljno od drugih artikala, što te košta da ideš protiv sebe i prodaš je za 1000 meni? Košta te 3000 gubitka, i nećeš da radiš biznis koji stvara gubitak a naročito nećeš da zaradiš manje nego što možeš.
    Taj profit banaka je svakako oporezovan, evo 2 godine progresivnim stopama pa država ima računicu.
    Analogija ti je skroz losa, ne bih se ovdje dalje zadrzavao. Pogotovo kad se poveze sa mojom pricom sta je banka a sta luksuzni sat. Koliko se i kako moze bez banke a koliko se i kako moze bez luksuznog sata. Uporedjujes apsolutno neuporedivo ali zaista oko toga ne bih dalje jer nema nikakvog smisla.

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Isto kao bez telefona. Ali kao što imaš telefon za 10 eura, imaš ga i od 2000 eura. Isto je i sa računom u bankama.
    Za naše podneblje ta fraza je baš kao stvorena. Jer niko nikoga ne tjera da nešto kupi ili plati, ali onaj nezadovoljni cijenom ima neopisivu potrebu da je komentariše dosta često.
    Ides iz lose analogije u goru. Al' ako vec oces da se igras tako... telefon platis jednom i mozes da ga koristis 10 godina. Ne placas mjesecno koriscenje telefona, ne placas dodatnu taksu svaki put kad otvoris galeriju ili skljocnes aparatom ili bilo sto ucinis na samom telefonu. Banalizujem ali nista manje od tebe i tvojih analogija.

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Neće, ali svakako to ne možeš ni razumjet sve i da ti pokaušam objasnit. Svakako doći će vrijeme kad ćete se sprdat sa gubicima banaka i pitat na koji broj SMS da se šalje. Legitimno takođe.
    SMS za pomoc? Yeah, right.

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Čitam redovno tvoje primjedbe na NLB banku. Iz tvoje pisanije uvijek bijaše banka kriva, mada jednom utvrdismo da koristiš demo verziju aplikacije i isto ona bijaše kriva.
    Ali i proed lošeg iskustva sa bankom nemaš namjeru da je promijeniš nego je lakše kritikovat.
    Ko o čemu ti o aplikacijama koje moraš da koristiš. Sve je to legitimno naravno, samo stiče se utisak da ti nikad nijedna ne bi odgovarala osim da otvoriš neku svoju.
    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nećemo ne brini. Završiću diskusiju jer ne želiš da pročitaš što ti se piše i pojašnjava mojim iskustvom što radim kad nisam zadovoljan uslugom.
    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ako pored lošeg iskustva ne mijenjaš svoj izbor, onda ne cijeniš svoj novac ni samog sebe.Over and out.
    Shvaticu da si citao dosta mojih post-ova ali ne i svaki jer sam ja tu 'demo' verziju koristio bez da mi iko kaze da je to 'demo' verzija i bez da idje pise da je to 'demo' verzija. I jos su iz banke tvrdili prvo da ja uopste ne mogu da imam pristup aplikaciji a poslije da imam pristup normalnog aplikaciji, ni oni nisu ni culi za 'demo' verziju. Bice sam ja kriv sto sam je koristio i sto nisam znao ono sto ni radnici u banci nisu znali.

    Nemam namjeru da je promijenim jer izmedju losih banaka biram onu koja je najmanje losa u datom trenutku. To je trenutno NLB. I o tome sam pisao ali shvaticu da ni to nisi citao. Onog trenutka kad to ne bude vise tako, promijenicu banku i gotova prica. Ista je prica i za mobilne operatere, internet provajdere itd. Uvijek mijenjam jer biram one najmanje lose u datom trenutku a daleko od toga da sam za bilo kojom zadovoljan.

    Smatram da nije moje misljenje vec cinjenica koju ne vidi samo onaj koji nece a to je da su usluge nikad gore a cijene nikad vece. Ne znam ko moze bit' zadovoljan sa takvom kombinacijom. Ljudi jednostavno to prihvataju kao nesto sto tako mora i drugacije ne moze i idu dalje. Ja uz to 'idem dalje' moram i da kazem da nije bas normalno i da nije kako treba. Pa ko ne voli da slusa/cita nek' slobodno preskoci. Meni ni iz dzepa ni u dzep.

    Toliko.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  27. #7319
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    903
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    145
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Fer uslove? A znaš li uopšte što treba da bi tvorio banku u Crnoj Gori? Da li stvarno mislis da je 10 banaka i 11 u najavi uski krug ljudi koji brani drugima da otvaraju banke?



    Svaka banka ima svoje politike poslovanja. I svaka ima svoje odjeljenje za sprecavanje pranja novca - AML.
    Ima li odredjena procedura kako se moze zvanicno stupiti u kontakt sa AML odjeljenjem odredjene banke, da se dobije zvanican dopis, sta odredjena banka prihvata kao dokaz/dokument o porijeklu novca. Objasnjenja salterskih radnika (posto se ne moze doci do sefova sektora/drugih sektora u bankama) tipa: "vi prebacite/uplatite novac pa cemo da vidimo" nijesu niti ozbiljna, niti pouzdana. Moze li banka da odluci da je dokaz o porijeklu novca drugi broj cipela, i ostade coek bez para, urnebes. Ima li sta definisano/propisano od strane centralne banke CG po ovom pitanju?

  28. #7320
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,457
    Thanks Thanks Given 
    2,844
    Thanks Thanks Received 
    4,044
    Thanked in
    1,961 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Ima li odredjena procedura kako se moze zvanicno stupiti u kontakt sa AML odjeljenjem odredjene banke, da se dobije zvanican dopis, sta odredjena banka prihvata kao dokaz/dokument o porijeklu novca. Objasnjenja salterskih radnika (posto se ne moze doci do sefova sektora/drugih sektora u bankama) tipa: "vi prebacite/uplatite novac pa cemo da vidimo" nijesu niti ozbiljna, niti pouzdana. Moze li banka da odluci da je dokaz o porijeklu novca drugi broj cipela, i ostade coek bez para, urnebes. Ima li sta definisano/propisano od strane centralne banke CG po ovom pitanju?
    Svaka banka ima neku kontakt adresu uopštenu pa oni dalje proslijede kome treba.
    Nijedan šalterski radnik ti neće reći sigurno će ti biti proknjiženo jer ne želi sebe da dovede u poziciju da se nešto iskomplikuje.
    Uostalom, što bi ti značila ta riječ? Odavno se poslovi ne završavaju na riječ

    Iz iskustva koje imam sa AML-om ako priložiš ugovor o radu, i promet po računu u svojoj banci gdje si primao zaradu, neće biti problem da se proknjiži priliv u CG.
    Ali problem može da bude:
    - ako banke su međusono na različitim listama zabrane poslovanja tj ne sarađuju,
    - ako ti je poslodavac iz oblasti vojne industrije,
    - ili nemaš neku baš lijepu reputaciju u prošlosti,
    - ako si ti u nekim evidencijama kripto trgovaca itd itd...

    Dakle, niko ti ne može dati konkretan odgovor dok ne priložiš dokumenta i obrazložiš zahtjev.

    Na samom kraju, ako banka neće da ti proknjiži priliv mora da vrati sredstva odakle su došla, osim u slučaju da državni organi narede zapljenu sredstava.

  29. #7321
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,128
    Thanks Thanks Given 
    846
    Thanks Thanks Received 
    462
    Thanked in
    373 Posts

    Default

    Ne brini. Banke jedva cekaju da im doneses pare da ih obrcu za dž.

  30. #7322
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    696
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    107
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    https://www.portalanalitika.me/clana...ro-900000-eura

    Koja bi ovo mogla biti banka, za ime boga? 🤔

  31. #7323
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,490
    Thanks Thanks Given 
    761
    Thanks Thanks Received 
    1,273
    Thanked in
    707 Posts

    Default

    Meni je najjace sto niko iz uprave ne odgovara, sto niko ne odgovara ko je bio zaduzen za kontrole.

  32. #7324
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    696
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    107
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Jace je sto za pljacku 14+ miliona € iz 2021. ima uhapsenih nula i optuzenih nula.

  33. #7325
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,490
    Thanks Thanks Given 
    761
    Thanks Thanks Received 
    1,273
    Thanked in
    707 Posts

    Default

    Stani zad nisu uhapsili tada par radnika

Page 293 of 296 FirstFirst ... 193243283289290291292293294295296 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •