Page 7 of 12 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast
Results 151 to 175 of 294

Thread: Rezolucija o Srebrenici

  1. #151
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,521
    Thanks Thanks Given 
    15,993
    Thanks Thanks Received 
    4,078
    Thanked in
    2,937 Posts

    Default

    U cijeloj ovoj temi meni je ipak Srbija fokus.Kakav Spajić,i tako to no Srbija tu je fokus.

    Recimo..

    Beograd.

    https://x.com/ToBreakFreeee/status/1...vlJ50b88w&s=19

    Niš.

    https://x.com/MinjaDMS/status/179376...2HeH0ywCg&s=19

    ETC.

    I HAJLAJT teme.

    https://x.com/djordjemiketic/status/...jKxgbwsWA&s=19

    Ah ti prokleti Njemci.
    No pasaran!

  2. #152
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    7,434
    Thanks Thanks Given 
    2,929
    Thanks Thanks Received 
    2,846
    Thanked in
    1,580 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Мало је рећи сплачина. Пих. По сто пута. Срам га било.

    https://twitter.com/Dajkovic/status/...704500008?s=19
    Tipicni predstavnik dijela plemena Slovena koju naseljavaju teritorije Zlatice Zagorica i Kakaricke gore... njihov vjesnik proljeca je obicno zov mjesalice u ranim suncanim satima... i svi su povezani sa tetkom iz Beograda...

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  3. #153
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,296
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    3,410
    Thanked in
    1,926 Posts

    Default

    Pa nikad neće biti genocidni jer će kada porastu da pobjegnu od ratk, čuj me tatka...

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  4. #154
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,455
    Thanks Thanks Given 
    2,843
    Thanks Thanks Received 
    4,044
    Thanked in
    1,961 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ujedinjene nacije...
    Nesto me sjecanje ne sluzi najbolje, mozete li me podsjetiti...
    Jel to ona organizacija za ciju povelju je svaaaakoga bolio murac kad je trebalo bombardovati Jugoslaviju?
    Evo da probam da te podsjetim.
    To ti je ona ista organizacija na koju se Srbija poziva kad je tema Kosovo - rezolucija 1244.

    E sad ako ti kažeš da svakoga boli murac za tu ustanovu i njene rezolucije, nisam baš siguran da to nekiZima ide u prilog.

    A na samu temu - jasno je i djetetu u prvi osnovne koje je naučilo da čita da se Srbi ne etiketiraju kao genocidan narod. Ono što najviše boli iz ove rezolucije su tačka 2 i tačka 3


    2. Osuđuje bez rezerve svako poricanje genocida u Srebrenici kao istorijskog događaja i poziva države članice da čuvaju utvrđene činjenice, uključujući i kroz svoje obrazovne sisteme, razvijanjem odgovarajućih programa, takođe u znak sećanja, u cilju sprečavanja poricanja i pogrešnog tumačenja i pojave genocida u budućnosti;
    3. Takođe bez rezerve osuđuje dela koja veličaju osobe pred međunarodnim sudovima osuđene za ratne zločine, zločine protiv čovečnosti i genocid, uključujući i one odgovorne za genocid u Srebrenici;
    Dakle zabranjuje se veličanje Ratka Mladića, Radovana Karadžića i drugara koji su pravosnažno osuđeni, više detalja vam je ASC ostavio.
    Na to se dodaje i poricanje same konstatacije da se u Srebrenici desio genocid kao što su Vučić i Dodik sami konstaotvali u svoju izjavama više puta. Mada pokušalo se to opeglati u medijima dodavanjem riječi "navodno" jer to Vučić nije izjavio kad je bio u posjeti Dodiku nedavno.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #155
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,834
    Thanks Thanks Given 
    846
    Thanks Thanks Received 
    1,648
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    To ti je ona ista organizacija na koju se Srbija poziva kad je tema Kosovo - rezolucija 1244.
    Pa, ja upravo to pricam. Kao i za bombardovanje. Kao i sad za Tajvan i Kinu... Svakoga zabolje muuurčina za to sta ima UN da kaze.


  6. #156
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,416
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,932
    Thanked in
    2,483 Posts

    Default

    E pa super. Onda je neko mogao na vrijeme to da kaže Vučiću i njegovoj medijskoj kamarili, možda ne bi ovoliko histerisali i pjenili zadnjih neđelja.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  7. The Following 3 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  8. #157
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,834
    Thanks Thanks Given 
    846
    Thanks Thanks Received 
    1,648
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    A Srbi ce morati da postuju. Ne znam do kad, ali ce morati. Jer Srbi se, rekoh vec, tretiraju kao stoka...


  9. #158
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,604
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    802
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Oni ne znaju ni sto su izglasali

    Poraz bi bio da su svi bili za.


  10. #159
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,700
    Thanks Thanks Given 
    7,707
    Thanks Thanks Received 
    4,756
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Pitam se jesu li ljudi koji padaju na Vučićevu propagandu o Srbima kao genocidnom narodu, baš toliko glupi, ili i oni svjesno guraju tu priču iako znaju da je u pitanju gnusna laž smišljena da njihovog voljenog Acu predstavi kao branitelja srpstva, a samim tim i održi na vlasti.
    #fakenews

  11. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  12. #160
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,521
    Thanks Thanks Given 
    15,993
    Thanks Thanks Received 
    4,078
    Thanked in
    2,937 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    meni je najjace sto posle svakog vuckovog performansa se opet nadje neko da se usudi da taj covjek radi na nekom "velikosrpskom" projektu, taj covjek nocas slavi ovu rezoluciju vise no ijedna majka srebrenice i to je fakat
    Da,dobro si primjetio bilo je slavlje sns-a kroz sve gradove Srbije,kolone,bakljade pod jakom milicijskom zaštitom.

    A kroz medije pljuvačina izdajničke Crne Gore.

    Ka što rekoh ide FAZA II.

    Last edited by Bluemoon; 24-05-24 at 09:25.
    No pasaran!

  13. #161
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    8,043
    Thanks Thanks Given 
    11,569
    Thanks Thanks Received 
    5,368
    Thanked in
    2,513 Posts

    Default

    Ili sam ja nešto pogriješio prilikom postavljanja posta ili je moderator brži od opštinskog službenika koji radi do 15h a kući je 14h.Ako je ovo drugo ajd da ipak uozbiljim pitanje:
    Ima li neki stručnjak za geopolitiku,strategiju vođenja vanjske politike ili diplomatiju koji zna ili pretpostavlja zašto Monaco nije glasao?Hvala

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  14. #162
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,760
    Thanks Thanks Given 
    15,604
    Thanks Thanks Received 
    4,541
    Thanked in
    2,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Pitam se jesu li ljudi koji padaju na Vučićevu propagandu o Srbima kao genocidnom narodu, baš toliko glupi, ili i oni svjesno guraju tu priču iako znaju da je u pitanju gnusna laž smišljena da njihovog voljenog Acu predstavi kao branitelja srpstva, a samim tim i održi na vlasti.
    Rekao sam da neću na političke teme ali sa tobom mogu.
    Ja bih volio da mi neko objasni kako to Srbi neće biti genocidni? Ko je učestvovao u tom ratu, ko su ljudi koji su ubijali u Srebrenici? Jel u svijetu Njemce ne gledaju kao da su oni odgovorni za Aušvic ili je samo Hitler kriv za to? E tu je i problem sa samim nazivom genocid. Da je ratni zločin, onda bi se moglo pričati o pojedinačnoj odgovornosti, ovako teško. A Vučić je u ovoj priči najmanje bitan, posebno bi trebao biti nama. I još jedna stvar, siguran sam da većina naroda nije bila za to da Spajićeva vlada ovako glasa, i da je dobrim dijelom glasovima naroda koji je protiv ovakvog glasanja tu đe je. Ali koga boli ona rabota što misli narod. Bez onoga naaaaarooood

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  15. #163
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,700
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    514 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Ili sam ja nešto pogriješio prilikom postavljanja posta ili je moderator brži od opštinskog službenika koji radi do 15h a kući je 14h.Ako je ovo drugo ajd da ipak uozbiljim pitanje:
    Ima li neki stručnjak za geopolitiku,strategiju vođenja vanjske politike ili diplomatiju koji zna ili pretpostavlja zašto Monaco nije glasao?Hvala

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    nolo platio porez ali tamo

  16. The Following 3 Users Say Thank You to umart For This Useful Post:


  17. #164
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    22,467
    Thanks Thanks Given 
    3,754
    Thanks Thanks Received 
    9,047
    Thanked in
    4,891 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Rekao sam da neću na političke teme ali sa tobom mogu.
    Ja bih volio da mi neko objasni kako to Srbi neće biti genocidni? Ko je učestvovao u tom ratu, ko su ljudi koji su ubijali u Srebrenici?
    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    ubijali su zločinci koji su se pisali kao 'Srbi'. ubijali u ime 'srpstva' Slobovog. a par desetina vojnika nisu jedan narod niti mogu biti. normalan narod je tada bio u BGu i trpio posledice politike BGa. isto kao što Crnogorci nisu gadjali Dubrovnik i krali krave no par stotina debila


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. #165
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,760
    Thanks Thanks Given 
    15,604
    Thanks Thanks Received 
    4,541
    Thanked in
    2,269 Posts

    Default

    Ovako možemo ja i ti da razmišljamo i to je to. Na nivou UN Srbi su počinili genocid.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  19. #166
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,604
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    481
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ubijali su zločinci koji su se pisali kao 'Srbi'.
    A ti znaš kako su se "pisali" zločinci koji su ubijali?

  20. #167
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,965
    Thanks Thanks Given 
    699
    Thanks Thanks Received 
    3,188
    Thanked in
    1,888 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    A ti znaš kako su se "pisali" zločinci koji su ubijali?
    Колико се сјећам неки су и Словенци били.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  21. The Following User Says Thank You to BAR For This Useful Post:


  22. #168
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,947
    Thanks Thanks Given 
    1,685
    Thanks Thanks Received 
    2,896
    Thanked in
    1,250 Posts

    Default

    Izdaja izdaja. Opet, po 100ti put, pred ljeto i to taman pred kapelu i kosovo. E ne moze ovo…


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  23. The Following 2 Users Say Thank You to acs For This Useful Post:


  24. #169
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,604
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    481
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post

    Dakle zabranjuje se veličanje Ratka Mladića, Radovana Karadžića i drugara koji su pravosnažno osuđeni, više detalja vam je ASC ostavio.
    Na to se dodaje i poricanje same konstatacije da se u Srebrenici desio genocid kao što su Vučić i Dodik sami konstaotvali u svoju izjavama više puta. Mada pokušalo se to opeglati u medijima dodavanjem riječi "navodno" jer to Vučić nije izjavio kad je bio u posjeti Dodiku nedavno.
    Ništa se ovom rezolucijom ne zabranjuje, već se osudjuje

  25. #170
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,521
    Thanks Thanks Given 
    15,993
    Thanks Thanks Received 
    4,078
    Thanked in
    2,937 Posts

    Default

    ...a ovo Crna Goro obraz ti crn,i slične parole kroz najčitanije kanalizacione medije u Srbiji sad zamislite kakav se narativ stvara od sns-a kroz narod prema Crnoj Gori.

    Ma ne,to se sve priviđaaa,samo se priviđaaa.Što nisu napisali Njemačka obraz ti crn no su sinoć aka Šapić veli dani porodice u to ime Rajmaštan.
    Nek uživa omladina u Ramštajnu i treba no ta pljuvačina prema Crnoj Gori...
    No pasaran!

  26. #171
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,604
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    481
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Колико се сјећам неки су и Словенци били.
    Jest.
    Franc Kos je Slovenac.
    A Dražen Erdemović koji je dobio 5 godina priznavši da je učestvovao u streljanu 1200 ljudi...je Hrvat valjda.
    Kao i Marko Bokšić.

  27. #172
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,700
    Thanks Thanks Given 
    7,707
    Thanks Thanks Received 
    4,756
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Rekao sam da neću na političke teme ali sa tobom mogu.
    Ja bih volio da mi neko objasni kako to Srbi neće biti genocidni? Ko je učestvovao u tom ratu, ko su ljudi koji su ubijali u Srebrenici? Jel u svijetu Njemce ne gledaju kao da su oni odgovorni za Aušvic ili je samo Hitler kriv za to? E tu je i problem sa samim nazivom genocid. Da je ratni zločin, onda bi se moglo pričati o pojedinačnoj odgovornosti, ovako teško. A Vučić je u ovoj priči najmanje bitan, posebno bi trebao biti nama. I još jedna stvar, siguran sam da većina naroda nije bila za to da Spajićeva vlada ovako glasa, i da je dobrim dijelom glasovima naroda koji je protiv ovakvog glasanja tu đe je. Ali koga boli ona rabota što misli narod. Bez onoga naaaaarooood

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Ova rezolucija nema nikakav uticaj, niti može odlučivati, kako se karakteriše zločin koji se desio u Srebrenici. To su već odlučili međunarodni sudovi (koje mi kao Država priznajemo), i pojedinačno osudili krivce. Sam tekst rezolucije je takav da Srbe kao narod maksimalno štiti, tj jasno naglašava da je odgovornost individualna. Kako će se to percipirati u javnosti je druga stvar, a tu 90% odlučuje stav i činjenje zvaničnog Beograda.

    Njemci, koji su u II svjetskom ratu počinili nemjerljivo veće zločine, i zavili cijelu planetu u crno, su sad jedan od predvodnika razvijenog svijeta. Ali nijesu do toga došli slavljenjem Hitlera i ostalih ratnih zločinaca, već odlučnom borbom Države kroz sve institucije sistema (posebno Obrazovanja) da se problem prepozna, osudi, i na koncu spriječi njegovo ponavljanje u budućnosti. Za razliku od Njemaca, vlast u Srbiji u 21. vijeku rehabilituje zločince i podgrijava nacionalizam, jer im nije cilj suočavanje sa sobom i svojim problemima, već isključivo opstanak na vlasti. Vučić je prepoznao da najlakše može kontrolisati sirotinju, desničare, navijače i kriminalce, a onda je sve svoje resurse usmjerio u pravcu stvaranja istog profila ljudi. Pokupovao je sve medije preko kojih promoviše kič i šund 100x više nego što je iko prije njega, toliko da su ljudi počeli Srbe da poistovjećuju sa tim (ista stvar se dešava i sa genocidom koji pominjemo, bukvalno sam Vučić i njegovi mediji su glavni promoteri teze da su Srbi genocidan narod, jer su oni jedini koji to potenciraju).

    Ja sam siguran da je ogromna većina građana CG (95%+), saglasna da se u Srebrenici desio zločin nad Bošnjacima/Muslimanima (da li će se zvati genocid ili nekako drugačije je za običnog čovjeka potpuno irelevantno, jer je to pravni termin, i o tome odlučuje sud). 5% sam ostavio jer ima zavedenih ljudi, koji ne razmišljaju trezveno, već iz nekih ličnih razloga, nedovoljnog obrazovanja, informisanosti i sl, su potpali pod propagandu. Za mene je, vjeruj mi, isti zločinac koji ubije jednu, i koji ubije hiljadu osoba (samo što za ovog koji ubije hiljadu znam da je imao podršku drugih, u ovom slučaju vojske/vlasti), takođe podjednako se gnušam onih koji brane i prvog i drugog.

    To što bi trenutno mnogo više od navedenih 5% građana CG bilo protiv ovakvog glasa Vlade je naš najveći poraz kao društva, jer smo dozvolili da nam mišljenje kroje političari, nacionalisti, plaćenici, kriminalci i medijski šljam koji je u njihovim rukama. Možda sam u prethodnom postu bio malo grub, jer ne mogu da se pomirim sa tim da su dobri ljudi toliko zavedeni, da nesvjesno služe kao propagandna vojska tiraninu i kriminalcu iz Bg-a, koji će, ako se ovako nastavi, vratiti Srbiju u devedesete i unazaditi je toliko da će ponovo trebati nekoliko generacija da se oporavi.
    #fakenews

  28. The Following 8 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  29. #173
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,598
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,751
    Thanked in
    789 Posts

    Default

    Sad vidim da su i rumuni glasali za rezoluciju,dobro grci ne “izdadoše” no ostaše neutralni…


    Na stranu to sto smatram da je glupost da se srpski narod i Srbija “žigošu” kao genocidan zbog ove rezolucije,ipak mislim da će ovaj dan(11jul) biti jedna od prepreka za Srbiju na putu ka Evropskoj uniji.

    Sto se tiče “genocidnosti”,mi smo predložili amandman po kojem se ni jedna vjerska ili etnička zajednica ne moze biti odgovorna u cjelini,tako da ova priča bas ne pije vodu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. #174
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,416
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,932
    Thanked in
    2,483 Posts

    Default

    Da ponovim još jednom, sve da u Srebrenici nije bio genocid nego "samo običan ratni zločin", Srbija i dalje intenzivno veliča one koji su osuđeni za taj "obični ratni zločin". Da li je to problem ili nije? I da li je to veći problem od toga da li se zločin u Srebrenici zvanično smatra genocidom ili ne?

    I jopet, mislim da je ovo osuđivanje negiranja genocida i, pogotovo, slavljenja i veličanja ratnih zločinaca glavni razlog za histeriju Vučića i sns i spc medijske kamarile plus svih onih koji su dio srpskosvetosavskosektaškočetničke skupine. Koliko god da ih ima.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  31. #175
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,868
    Thanks Thanks Given 
    1,674
    Thanks Thanks Received 
    2,072
    Thanked in
    858 Posts

    Default

    Problem sa ovom rezolucijom je što ovakve rezolucije neđe se donesu, a negdje ne. Rezolucija kad bi se izuzeli iz srpstva je sasvim ok. Želim da vjerujem da ova rezolucija za srbe stvarno ne bi bila problem kada bi se ovaj princip dosljedno primjenjivo svugdje u svijetu. Razumijem da pripadnici srpskog naroda u toj nedosljednosti vide nepravdu ali to može da bude ujedno i test za narod da prihvati činjenicu da su njegovi pripadnici počinili zločin bez da se traži zauzvrat poštovanje principa u svim slučajevima. Koliko mora biti taj narod velik ili mali ,zavisno od ugla gledanja, to je zapravo pitanje. Ako iz ovog proiziđe makar to da se više ne drobi o Srebrenici već da se okrenemo Vučićevom dogovoru sa RioTintom i stvarnoj devstaciji Srbije to bi bilo idealno, a da skandalozne slogane po kulama i ogrtanje u zastave ministara ka da su na eurosongu ostavimo u prošlosti.
    Last edited by Caesar; 24-05-24 at 10:50.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

Page 7 of 12 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Problem rezolucija
    By Krstooo in forum Hardware
    Replies: 3
    Last Post: 13-07-11, 10:45
  2. Replies: 22
    Last Post: 09-07-09, 23:56
  3. Milorad Dodik: "U Srebrenici se desio genocid"
    By Ćipur in forum Politika generalno
    Replies: 11
    Last Post: 06-08-08, 07:22
  4. Replies: 31
    Last Post: 13-12-07, 10:22
  5. Srbi Konacno Priznali Da Su Izvrsili Genocid u Srebrenici
    By Kralj Tvrtko in forum Politika generalno
    Replies: 31
    Last Post: 25-06-04, 13:08

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •